Dallas Mavericks

Where amazing happens.

Moderatori/ce: KK_Bosna,CashMan,kad_kako,Pasha

Chstal
Postovi: 1753
Pridružen/a: 23 nov 2013, 18:40
Kontakt:

Re: Dallas Mavericks

Post Postao/la Chstal » 08 jan 2020, 00:21

Napapijri je napisao/la:
05 jan 2020, 09:11
Misli li neko jos uvijek da nam ne treba Drummond?
A za šta ti treba on? Da uzima lopte KP-u i Luki. Osim toga Dallas ne može ponuditi pik prve runde, tj imaju tek od 2025. Teško da će neko prihvatiti pik koji dobiješ nakon 5 godina.

Avatar
Napapijri
Postovi: 4580
Pridružen/a: 02 jan 2019, 15:41
Kontakt:

Re: Dallas Mavericks

Post Postao/la Napapijri » 08 jan 2020, 07:53

Chstal je napisao/la:
08 jan 2020, 00:21
Napapijri je napisao/la:
05 jan 2020, 09:11
Misli li neko jos uvijek da nam ne treba Drummond?
A za šta ti treba on? Da uzima lopte KP-u i Luki. Osim toga Dallas ne može ponuditi pik prve runde, tj imaju tek od 2025. Teško da će neko prihvatiti pik koji dobiješ nakon 5 godina.
Treba nam za odbranu u reketu i post igru protivnickih centara, a treba nam i za post up napadacku igru jer ne mozemo zivjeti i umirati samo od trice. Powell mi je drag, ali ne moze uhvatiti skok ni da mj zivot ovisi o tome, a i nema snagu da se nosi na niskom postu sa jacim centrima. KP odlicno brani obruc, ali s Drummondom je to dimenzija vise. Istina, najvise bi nam godio Myles Turner ako ikako moze.
For those who have been involved, no explanation is needed. For those who haven't, no explanation is possible.

Chstal
Postovi: 1753
Pridružen/a: 23 nov 2013, 18:40
Kontakt:

Re: Dallas Mavericks

Post Postao/la Chstal » 08 jan 2020, 11:55

Dallas treba dovesti sigurnog centra koji neće plakati što je dobio samo 2 ili 3 lopte. Centra sa odbranom, energijom i dobrim skokom. Drummonda je previše egoističan i zahtjeva 12-15 lopti po meču.

Avatar
dirkules
Postovi: 4463
Pridružen/a: 19 dec 2014, 19:05
Kontakt:

Re: Dallas Mavericks

Post Postao/la dirkules » 08 jan 2020, 12:04

Andre nije AD, KAT ili Biid da bi njemu dao pare na ljeto, s obzirom na prilično siromašan FA neće tražit ispod 25mil$ znači samo više i tu se po meni priča završava. Ne treba žuriti i Cap opteretiti već sad, čekati ljeto '21 kada se ima izbora.
Garavi Zeko M-84, Sultan M-84, Plavi Princ T-55, T-55, Transporter BVP-80

Avatar
Napapijri
Postovi: 4580
Pridružen/a: 02 jan 2019, 15:41
Kontakt:

Re: Dallas Mavericks

Post Postao/la Napapijri » 08 jan 2020, 15:00

Kakav FA smo do sada imali, ne vjerujem da cemo imati bolji bez obzira na jacinu ekipe. Vjerujem cak i da ce Luka dignuti sidro ako mu se ne dovede neko ko je dovoljan zalog za borbu protiv najjacih, jer momak je navikao i jos uvijek je zeljan trofeja. Dirk je jedan i bez obzira sto je Luka njegov nasljednik, zacas se to moze okrenuti i da od potencijalnog kontendera zavrsimo kao Cleveland ove godine. Ja bih iskreno najvise volio Turnera zbog toga sto siri reket, ali Drummond mi je odmah iza njega, a realnija je opcija trenutno. Lovea ne bih jer on je ofanzivni arsenal, a takav nam i ne treba bas toliko. Zadovoljio bih se i Valanciunasom ili Holmesom, ali nisu na trade blocku. Moja filozofija je "uzmi sto ti se nudi i uzmi to odmah", ali necu reci da i vasa nije ispravna.
For those who have been involved, no explanation is needed. For those who haven't, no explanation is possible.

Avatar
bhpremierliga12
Postovi: 2302
Pridružen/a: 07 mar 2018, 16:20
Kontakt:

Re: Dallas Mavericks

Post Postao/la bhpremierliga12 » 09 jan 2020, 04:03

Ma daj ba ovo je vise smijesno, pa koliko smo izgubili utakmica gdje smo vodili u zadnje 2 minute. Ocajno vise brate, isto djeca vise. Opet +5 2 minute do kraja i lopta i izgubis.
Na te ne dam, na te ne dam, na te ne dam Slobodo,
ja te volim, ja te volim, to uvijek reci cu ponosno!

Avatar
dirkules
Postovi: 4463
Pridružen/a: 19 dec 2014, 19:05
Kontakt:

Re: Dallas Mavericks

Post Postao/la dirkules » 09 jan 2020, 04:35

Do vraga više i ove završnice, koji put se ovo događa? Portland, Knicksi 2puta, Okc, Charlotte, večeras. Sudije nas koštale protiv LaL prvu, kao i protiv Sacramenta, Miamija. Dobijenu gubiš od Toronta, osim Luke niko ne smije loptu uzeti, mada i on je dosta lošiji u odnosu na prošlu sezonu u clutch situacijama. Napad funkcionira do te 3-4 minute do kraja, a onda se pretvara među najgore u ligi, samo su NOP i ATL lošiji.

The Mavericks lead the NBA in offensive rating (115.3), but are 28th in offensive rating (92.3) in clutch situations.

Izuzetno zabrinjavajući brojevi, ekipe su skoncentrisane na Luku jer nema KP pa DFS na weak sidu i na kraju bez ikakvog picka Luka 1na1, više nema preuzimanja kao prošle godine već je konstantno udvajanje. Luka mora donositi bolje odluke jer ima i njegove krivice, neiskustva.

In nearly half (six) of its losses, Dallas has led with 42-or-fewer seconds remaining in regulation and/or overtime. Four of those defeats have come at home.

Those six losses are to Charlotte, Oklahoma City, Toronto, Miami, the Lakers and Portland, and three of the defeats have occurred in the last two weeks.
Garavi Zeko M-84, Sultan M-84, Plavi Princ T-55, T-55, Transporter BVP-80

Avatar
Napapijri
Postovi: 4580
Pridružen/a: 02 jan 2019, 15:41
Kontakt:

Re: Dallas Mavericks

Post Postao/la Napapijri » 09 jan 2020, 07:54

Od potencijalne borbe za 3-4 mjesto dolazimo do opasnosti od padanja na 7. Ne znamo zatvoriti utakmicu, centri nas filuju redovno. Nista novo u Dallasu.
For those who have been involved, no explanation is needed. For those who haven't, no explanation is possible.

Avatar
dirkules
Postovi: 4463
Pridružen/a: 19 dec 2014, 19:05
Kontakt:

Re: Dallas Mavericks

Post Postao/la dirkules » 12 jan 2020, 04:37

Težak period kroz koji prolazi ova ekipa bez KP-a, podjednako u napadu i odbrani. Gotovo da nema kreacije kada je Luka na klupi, a njega teroriziraju ovi defanzivci, dosta situacija sudije progledaju kroz prste. Mora se malo dozvati, može bolje, pogotovo u donošenju odluka te više se okrenuti utakmici a ne pričati sa sudijama skoro svaki ulaz. Nevjerovatno koliko fali KP, sama njegova prisutnost olakšava i Luki u napadu, i Powellu u odbrani. Bliži se i deadline i spominje se Covington, dosta ekipa ga traži. U tom smjeru imamo koga poslati, Jackson ili Brunson uz Lee-ja. Wolvesi traže PG, žao mi je Brunsona, imao je dobre partije dok je Luka bio out te može od njega biti dobrog startnog razigravača, tijelo Lowrya uz dobar midrange. Ali njemu su potrebne minute a to kod nas nema, manje u odnosu na prošlu sezonu. Nama je prijeko potreban wing defender, DFS je dobar ali nema tijelo za krupnija krila. Pored toga imamo i pick od GSW koji će vjerovatno biti 31, imamo assetse.
Garavi Zeko M-84, Sultan M-84, Plavi Princ T-55, T-55, Transporter BVP-80

Avatar
dirkules
Postovi: 4463
Pridružen/a: 19 dec 2014, 19:05
Kontakt:

Re: Dallas Mavericks

Post Postao/la dirkules » 12 jan 2020, 05:00

Ovo drugo poluvrijeme je primjer kako se može odigrati protiv fizički dominantnijih ekipa, više timske odbrane, pomaganja. Luka se posvetio više razigravanju, bez forsiranja i treba više ovakvih partija, ako ne ide šut uvijek može kreirati za druge. Može se i skok braniti samo se treba više potruditi i box out najbitnije.
Garavi Zeko M-84, Sultan M-84, Plavi Princ T-55, T-55, Transporter BVP-80

Avatar
Napapijri
Postovi: 4580
Pridružen/a: 02 jan 2019, 15:41
Kontakt:

Re: Dallas Mavericks

Post Postao/la Napapijri » 12 jan 2020, 14:08

Evo NYK nudi sve igrace za trade. Valjalo bi pokusati sa Morrisom barem. Moja zelja je Mitchell Robinson, ali mislim da ce traziti previse za njega. On i Boucher iz Toronta su mi fantastican fit za Dallas u buducnosti. Posebno zbog cestih povreda KP.
For those who have been involved, no explanation is needed. For those who haven't, no explanation is possible.

Avatar
bhpremierliga12
Postovi: 2302
Pridružen/a: 07 mar 2018, 16:20
Kontakt:

Re: Dallas Mavericks

Post Postao/la bhpremierliga12 » 12 jan 2020, 14:28

Napapijri je napisao/la:
12 jan 2020, 14:08
Evo NYK nudi sve igrace za trade. Valjalo bi pokusati sa Morrisom barem. Moja zelja je Mitchell Robinson, ali mislim da ce traziti previse za njega. On i Boucher iz Toronta su mi fantastican fit za Dallas u buducnosti. Posebno zbog cestih povreda KP.
Auf Mitchell je vanzemaljska atleta, tip igraca kao mladji DeAndre Jordan, sam nista ne moze iskreirati, niti trazi lopte, ali odbrana sa njim i Porzingisom je zastrasujuca, dok u napadu bi zavrsavao sve na obrucu uz Luku koji bi mu svaku utakmicu namjestio sigurno 5 laganih kucanja, sto radi sa Powellom trenutno.
Na te ne dam, na te ne dam, na te ne dam Slobodo,
ja te volim, ja te volim, to uvijek reci cu ponosno!

Avatar
Napapijri
Postovi: 4580
Pridružen/a: 02 jan 2019, 15:41
Kontakt:

Re: Dallas Mavericks

Post Postao/la Napapijri » 13 jan 2020, 23:50

Porzingis jos uvijek upitan. Ovo je vec nesto sumnjivo.
For those who have been involved, no explanation is needed. For those who haven't, no explanation is possible.

carpfish
Postovi: 71
Pridružen/a: 21 feb 2014, 16:14
Kontakt:

Re: Dallas Mavericks

Post Postao/la carpfish » 14 jan 2020, 00:56

Porzingisa treba pustiti kako će odigrati doigravanje, ako ne bude napretka, Cuban će ga proslijediti negdje, a definitivno ima problema sa glavom....i ego ga puca jer nije first option kao u raspalim Knicksima....

Avatar
Napapijri
Postovi: 4580
Pridružen/a: 02 jan 2019, 15:41
Kontakt:

Re: Dallas Mavericks

Post Postao/la Napapijri » 15 jan 2020, 08:31

slika
Jesmo li uspjeli napucati vrijednost Powella? Hajmo Cuban i Donnie, upalite caroliju :D
For those who have been involved, no explanation is needed. For those who haven't, no explanation is possible.

Avatar
Nail for Real
Postovi: 9850
Pridružen/a: 10 jun 2009, 08:37
Lokacija: Sandžak
Kontakt:

Re: Dallas Mavericks

Post Postao/la Nail for Real » 15 jan 2020, 10:21

To bi bio dobar trade. KP i Powell ne mogu cuvati snazne petice, a sve sto radi Powell u napadu moze i Drummond, sto nije puno :mrgreen: .
My thoughts wandered to Santiago Bernabeu, the Temple, a ground struck terror into opponents. Bruised & battered slaves at the king's banquet.

Avatar
BosniaBoston
Postovi: 15725
Pridružen/a: 29 nov 2018, 22:07
Kontakt:

Re: Dallas Mavericks

Post Postao/la BosniaBoston » 15 jan 2020, 10:24

Nail for Real je napisao/la:
15 jan 2020, 10:21
To bi bio dobar trade. KP i Powell ne mogu cuvati snazne petice, a sve sto radi Powell u napadu moze i Drummond, sto nije puno :mrgreen: .
Drummond sa 15ppg u karijeri u napadu ne moze vise od Powella?
Zadnja izmjena: BosniaBoston, dana/u 15 jan 2020, 10:28, ukupno mijenjano 1 put.
1STappen/Beantown/King of clay/Li8nel/Barça

"Željo je religija i život. Nije to samo fudbal, već stil življenja i ponašanja. Za mene je to sjesti na most na Malti i popričati o svemu, pa otići na piće.“ - Ivica Osim

Avatar
Nail for Real
Postovi: 9850
Pridružen/a: 10 jun 2009, 08:37
Lokacija: Sandžak
Kontakt:

Re: Dallas Mavericks

Post Postao/la Nail for Real » 15 jan 2020, 10:27

BosniaBoston je napisao/la:
15 jan 2020, 10:24
Nail for Real je napisao/la:
15 jan 2020, 10:21
To bi bio dobar trade. KP i Powell ne mogu cuvati snazne petice, a sve sto radi Powell u napadu moze i Drummond, sto nije puno :mrgreen: .
Drummond sa 15ppg u karijeri ne moze vise od Powella?
slika
My thoughts wandered to Santiago Bernabeu, the Temple, a ground struck terror into opponents. Bruised & battered slaves at the king's banquet.

Avatar
BosniaBoston
Postovi: 15725
Pridružen/a: 29 nov 2018, 22:07
Kontakt:

Re: Dallas Mavericks

Post Postao/la BosniaBoston » 15 jan 2020, 10:28

Nail for Real je napisao/la:
15 jan 2020, 10:27
BosniaBoston je napisao/la:
15 jan 2020, 10:24
Nail for Real je napisao/la:
15 jan 2020, 10:21
To bi bio dobar trade. KP i Powell ne mogu cuvati snazne petice, a sve sto radi Powell u napadu moze i Drummond, sto nije puno :mrgreen: .
Drummond sa 15ppg u karijeri u napadu ne moze vise od Powella?
slika
context
/ˈkɒntɛkst/
noun
the circumstances that form the setting for an event, statement, or idea, and in terms of which it can be fully understood.
1STappen/Beantown/King of clay/Li8nel/Barça

"Željo je religija i život. Nije to samo fudbal, već stil življenja i ponašanja. Za mene je to sjesti na most na Malti i popričati o svemu, pa otići na piće.“ - Ivica Osim

Avatar
Napapijri
Postovi: 4580
Pridružen/a: 02 jan 2019, 15:41
Kontakt:

Re: Dallas Mavericks

Post Postao/la Napapijri » 15 jan 2020, 10:30

@BosniaBoston, rekao je momak da ovaj moze isto sto i Powell, u smislu da to i nije tesko postici. Nije govorio o plafonu Drummonda. Sto se mene tice ne mora davati niti poen vise od Powella, napad je svakako #1 u ligi, samo neka igra odbranu.
For those who have been involved, no explanation is needed. For those who haven't, no explanation is possible.

Odgovori

Natrag na “NBA”

Online

Trenutno korisnika/ca: BIHpatriota i 12 gostiju.