Dallas Mavericks

Where amazing happens.

Moderatori/ce: KK_Bosna,CashMan,kad_kako,Pasha

filip13
Postovi: 38008
Pridružen/a: 09 okt 2012, 18:26

Re: Dallas Mavericks

Post Postao/la filip13 » 14 jul 2018, 13:00

Mavericks officially sign Kostas Antetokounmpo

Beko
Postovi: 1868
Pridružen/a: 21 jan 2013, 21:41
Lokacija: The Hydra Island
Kontakt:

Re: Dallas Mavericks

Post Postao/la Beko » 01 avg 2018, 07:42

Nije samo Greek Freak na prasku. I malac je dozivijo "nevidzeni" rast misica. Pogledajte Lukin instagram profil. :D

Avatar
Raul_64
Postovi: 14899
Pridružen/a: 18 avg 2009, 12:40
Kontakt:

Re: Dallas Mavericks

Post Postao/la Raul_64 » 26 nov 2018, 23:10

slika

Orlandu bi trebao play.Mislim da bi bio rijetki win/win za obje ekipe.Vjerovatno Isaac ima vecu vrijednost.

Doduse sumnjam da ce se Dallas prerano odreknuti Smitha iako ocekivano njegov fit sa Lukom u prvih 20 utakmica je bio los.No pricamo i dalje o 20,19 godisnjacima.No nekada je fazon da trebas prodati rano,dok je igrac vruc al budi pametan.Proslu tekmu je Doncic igrao PG i Rick izbacio prvi put petorku gdje niko nije bio manji od 6-5.Kakva ljepota u oba smjera.Toliko potencijala za defanzivno preuzimanja.

A u napadu moras imati visak negdje koji su koristili preko Irvinga(@Doncic).

Startali su lose jer su @mlada ekipa @neuigrana @barnes povreda.On dok se vratio pa vracao u ritam je kostalo ekipu.

I Mavsi sad imaju 7-2 skor jer svako zna svoju ulogu.Veterani su prihvatili Luku kao alfu.
Barnes sve vise manje ISO igre i vise spotup situacija i veci volumen trica.
Onda dodas klupu koja je teror sa Bareom,Maxiem,Powellom.

Definitvno otkrovljene sezone je Dorian Dodo Smith.Lik je savrseni 3D i savrseni igrac za Luku,RF je na ljeto i mora se zadrzati.Uz defanzivu i ovakav sut kakav ima,nije slucajno da podizanjem njegovih minuta su dosli i bolji rezultati.DeAndre je...bolji u zadnjim tekmama.

Ide tezi raspored al ekipa takodje igra bolji basket,bas par kvalitetnih pobjeda.
Playoff se i dalje cini tesko jer ekipa zavisi od rukija i da ih on odvede kroz 82 tekme do playoffa na zapadu nije lagano.

No uglavnom pozitivnih stvari.

x Luka ispunio i prebacio ocekivanja

x DoDo i Kleber se pretvaraju u bitne role playere

x Barnes postaje vise GSW Barnes al ovaj trend je tek poceo u zadnje 2,3 sedmice pa valja pratit


U nastavku sezone bit ce i dalje zanimljiva dinamika izmedju Doncica i Smitha jer to je fransiza.
Dal DeAndrea se isplati produzit na ljeto(dabogda)i dal ce Barnes biti dugorocni dio ove ekipe.
"Ova ekipa" realno je trenutno Luka Doncic.Svi ostali su na privremenom radu jer uskoro ce formirati ekipu oko njegovih potreba/kvaliteta.

Dok sam raspolozen za pisanje,ne znam ni dal ko prati ovdje Mavse :urnebes:
Never trust anything that bleeds for seven days and doesn't die.

The Game
Postovi: 3337
Pridružen/a: 09 jul 2009, 23:00
Kontakt:

Re: Dallas Mavericks

Post Postao/la The Game » 27 nov 2018, 00:03

Prati :D

Nek ti se "omakne" cesce da napises ovako :mrgreen: ja bas i ne stizem pogledati sve koliko bih zelio, al manje-vise mi je okej za sada.

Avatar
TonyMontana
Postovi: 104
Pridružen/a: 17 nov 2018, 23:30
Kontakt:

Re: Dallas Mavericks

Post Postao/la TonyMontana » 27 nov 2018, 01:41

Sacekat' ba :D

Rano je još, Smith Jr. izgleda malo divlje,ali mislim da ima potencijala u njemu za finog igrača.Opet kad bi to odradili još jedan GM i trener poslije Lasa i JAS-a bi se kladili na golobradog klinca. Samo to kad staviš u rečenicu zvuči golemo.

Avatar
S-Y-L-A-R
Postovi: 8763
Pridružen/a: 08 avg 2009, 18:17
Lokacija: Zenica
Kontakt:

Re: Dallas Mavericks

Post Postao/la S-Y-L-A-R » 27 nov 2018, 08:30

Čini mi se da je još rano za nešto takvo. Kako sam i pred sezonu govorio, treba sačekati i vidjeti šta se može naći na marketu od FA za narednu sezonu. Istina je da je Luka već pokazao da će biti bolji igrač nego što DSJ može i zamisliti, ali i ovaj je tek 21 napunio. Sve dok ovo funkcioniše(koliko toliko), nema potrebe za drastičnim promjenama. Da mi je neko na početku sezone ponudio nešto ovako, odmah bih prihvatio. Nakon lošeg starta, serija 7-2(i to nekoliko ozbiljnih skalpova). Još kad bi uspjeli u gostima nekoga iznenaditi, to bi bila fantazija. :mrgreen:
U svakom slučaju, sačekati ljeto, nema potrebe žuriti. Na pauzi skupljati utiske i razmišljati kako dalje.
41.21.1.

25.05.2013. - First treble
23.08.2020. - First (*) treble
11-0-0. The first team ever to win the Champions League with a perfect record. #HansiFlick

filip13
Postovi: 38008
Pridružen/a: 09 okt 2012, 18:26

Re: Dallas Mavericks

Post Postao/la filip13 » 27 nov 2018, 10:26

Raul_64 je napisao/la:slika

Orlandu bi trebao play.Mislim da bi bio rijetki win/win za obje ekipe.Vjerovatno Isaac ima vecu vrijednost.

Doduse sumnjam da ce se Dallas prerano odreknuti Smitha iako ocekivano njegov fit sa Lukom u prvih 20 utakmica je bio los.No pricamo i dalje o 20,19 godisnjacima.No nekada je fazon da trebas prodati rano,dok je igrac vruc al budi pametan.Proslu tekmu je Doncic igrao PG i Rick izbacio prvi put petorku gdje niko nije bio manji od 6-5.Kakva ljepota u oba smjera.Toliko potencijala za defanzivno preuzimanja.

A u napadu moras imati visak negdje koji su koristili preko Irvinga(@Doncic).

Startali su lose jer su @mlada ekipa @neuigrana @barnes povreda.On dok se vratio pa vracao u ritam je kostalo ekipu.

I Mavsi sad imaju 7-2 skor jer svako zna svoju ulogu.Veterani su prihvatili Luku kao alfu.
Barnes sve vise manje ISO igre i vise spotup situacija i veci volumen trica.
Onda dodas klupu koja je teror sa Bareom,Maxiem,Powellom.

Definitvno otkrovljene sezone je Dorian Dodo Smith.Lik je savrseni 3D i savrseni igrac za Luku,RF je na ljeto i mora se zadrzati.Uz defanzivu i ovakav sut kakav ima,nije slucajno da podizanjem njegovih minuta su dosli i bolji rezultati.DeAndre je...bolji u zadnjim tekmama.

Ide tezi raspored al ekipa takodje igra bolji basket,bas par kvalitetnih pobjeda.
Playoff se i dalje cini tesko jer ekipa zavisi od rukija i da ih on odvede kroz 82 tekme do playoffa na zapadu nije lagano.

No uglavnom pozitivnih stvari.

x Luka ispunio i prebacio ocekivanja

x DoDo i Kleber se pretvaraju u bitne role playere

x Barnes postaje vise GSW Barnes al ovaj trend je tek poceo u zadnje 2,3 sedmice pa valja pratit


U nastavku sezone bit ce i dalje zanimljiva dinamika izmedju Doncica i Smitha jer to je fransiza.
Dal DeAndrea se isplati produzit na ljeto(dabogda)i dal ce Barnes biti dugorocni dio ove ekipe.
"Ova ekipa" realno je trenutno Luka Doncic.Svi ostali su na privremenom radu jer uskoro ce formirati ekipu oko njegovih potreba/kvaliteta.

Dok sam raspolozen za pisanje,ne znam ni dal ko prati ovdje Mavse :urnebes:

samo pisi,uzivanje je citati tvoje analize

Avatar
Lillard
Postovi: 26292
Pridružen/a: 28 mar 2013, 23:46
Kontakt:

Re: Dallas Mavericks

Post Postao/la Lillard » 27 nov 2018, 11:19

Mavsi se najviše gledaju uz Blazerse :bih:
"Last time they count me out, what I do Game 6?"

Avatar
S-Y-L-A-R
Postovi: 8763
Pridružen/a: 08 avg 2009, 18:17
Lokacija: Zenica
Kontakt:

Re: Dallas Mavericks

Post Postao/la S-Y-L-A-R » 29 nov 2018, 02:56

S-Y-L-A-R je napisao/la:Još kad bi uspjeli u gostima nekoga iznenaditi, to bi bila fantazija. :mrgreen:
Ide fino i to na ozbiljnom gostovanju. Jeste da su bez CP-a, ali igra svakako raduje. :beba:
41.21.1.

25.05.2013. - First treble
23.08.2020. - First (*) treble
11-0-0. The first team ever to win the Champions League with a perfect record. #HansiFlick

Avatar
dirkules
Postovi: 4437
Pridružen/a: 19 dec 2014, 19:05
Kontakt:

Re: Dallas Mavericks

Post Postao/la dirkules » 29 nov 2018, 03:04

Kolko to nismo dobili u Houstonu? sad il necemo nikad :D
Garavi Zeko M-84, Sultan M-84, Plavi Princ T-55, T-55, Transporter BVP-80

Avatar
S-Y-L-A-R
Postovi: 8763
Pridružen/a: 08 avg 2009, 18:17
Lokacija: Zenica
Kontakt:

Re: Dallas Mavericks

Post Postao/la S-Y-L-A-R » 05 dec 2018, 05:16

Još jedna jaka timska partija. Pred kraj zaštekalo, ali Lukina trojka i onaj vrhunski pas prelomili. Opet se pokazuje koliko je važna širina rostera. Naš 2nd unit je trenutno najnepoželjniji za protivnike. Vrlo bitna stavka ako ciljaš PO a da tamo ne budeš samo posmatrač. Dorian, Dwight i Maxi kad uđu i razlete se po terenu, milina za gledati sa kakvom željom igraju na obje strane parketa. Još kad dodaš Bareu i Devina koji uvijek mogu kreirati i sebi i ostalima, dobiješ ozbiljan boost sa klupe. Vidjeti ćemo koliko još može ova ekipa, ali ja sam prezadovoljan za sad. Hemija u ekipi vrhunska, igra sve bolja i bolja, mlada garda se razvija i svakim danom sve više napreduju. Biti će čudo i ogroman podvig ući u PO na ovakvom zapadu, ali što da ne ? :beba:
41.21.1.

25.05.2013. - First treble
23.08.2020. - First (*) treble
11-0-0. The first team ever to win the Champions League with a perfect record. #HansiFlick

Avatar
dirkules
Postovi: 4437
Pridružen/a: 19 dec 2014, 19:05
Kontakt:

Re: Dallas Mavericks

Post Postao/la dirkules » 06 dec 2018, 18:31

Bill Simmons suggested that Dallas use the expiring contract of Wes Matthews as a trade chip to try to make the postseason. Marc Stein had an interesting answer when asked about this (via The Ringer): “Look, I’ll tell you this. They are looking and they want to do something. There is no question about that. Donnie Nelson is always active. And so they’ve got chips. I don’t think it has materialized what is out there yet. We’re not even at December 15. But they’re always on the look out to do something.”
Garavi Zeko M-84, Sultan M-84, Plavi Princ T-55, T-55, Transporter BVP-80

Avatar
Raul_64
Postovi: 14899
Pridružen/a: 18 avg 2009, 12:40
Kontakt:

Re: Dallas Mavericks

Post Postao/la Raul_64 » 11 dec 2018, 20:06

Brunson izgleda kao dobar igrac prije svega a bogme i dobar fit sa Doncicem.

Samo kaem..
Never trust anything that bleeds for seven days and doesn't die.

Avatar
S-Y-L-A-R
Postovi: 8763
Pridružen/a: 08 avg 2009, 18:17
Lokacija: Zenica
Kontakt:

Re: Dallas Mavericks

Post Postao/la S-Y-L-A-R » 11 dec 2018, 20:43

Raul_64 je napisao/la:Brunson izgleda kao dobar igrac prije svega a bogme i dobar fit sa Doncicem.

Samo kaem..
Baš si kivan na Dennisa? :mrgreen:
Realno, Brunson od početka izgleda zrelo. Ipak je nešto stariji, ima titulu sa Villanovom(kakvo takvo iskustvo) i već je ozbiljan košarkaš. Trenutno i jeste bolji fit i djeluje kao vrhunski posao za drugu rundu. Opet, ja se ne bih odrekao Dennisa i mislim da će Carlisle uspjeti od njega napraviti mašinu. Razumijem tvoje stavove. U ovom trenutku su potpuno logični, ali mi je Dennisov plafon mnogo primamljiviji. S obzirom da se Dallasu "ne žuri", idealno je forsirati ga. Uostalom, on ne može pasti ispod vrijednosti koju sad ima(ne dao Bog povreda jedino), tako da nema rizika.
41.21.1.

25.05.2013. - First treble
23.08.2020. - First (*) treble
11-0-0. The first team ever to win the Champions League with a perfect record. #HansiFlick

Avatar
Raul_64
Postovi: 14899
Pridružen/a: 18 avg 2009, 12:40
Kontakt:

Re: Dallas Mavericks

Post Postao/la Raul_64 » 11 dec 2018, 21:06

Diskusija oko vrijednosti je zajebana , jer mozda za neke ekipe nece vrijedit nikad vise nego sada.
A za 2 godine nece imat istu vrijednost jer ces ga trebati platit.A onda treba platit vise novca za potencijal a ne produkciju.

Mah nije toliko ni protiv Dennisa koji igra bolje u zadnje vrijeme vec Brunson uleti momak na startno mjesto i dvije vrhunske tekme odigra.
Makar bio stariji ruki i sve to , opet impresivno.

Treba dobit naredne 3 tekme jer nakon toga ide krvave 3 sedmice.Ako nakon svega se bude iznad 50%,playoff nije irealan.
Never trust anything that bleeds for seven days and doesn't die.

Avatar
S-Y-L-A-R
Postovi: 8763
Pridružen/a: 08 avg 2009, 18:17
Lokacija: Zenica
Kontakt:

Re: Dallas Mavericks

Post Postao/la S-Y-L-A-R » 11 dec 2018, 22:06

Isto tako može vrijediti više nekim drugim ekipama, relativna stvar. Ova i naredna sezona i jesu ključne, to znamo od starta, pa sačekati i vidjeti. Ako se uđe u PO ili makar bude blizu do kraja sezone, može biti dobar pokazatelj.

Da, kad je raspored u pitanju, ne preporučujem da se gleda dalje od naredne 3. :mrgreen:
41.21.1.

25.05.2013. - First treble
23.08.2020. - First (*) treble
11-0-0. The first team ever to win the Champions League with a perfect record. #HansiFlick

Avatar
S-Y-L-A-R
Postovi: 8763
Pridružen/a: 08 avg 2009, 18:17
Lokacija: Zenica
Kontakt:

Re: Dallas Mavericks

Post Postao/la S-Y-L-A-R » 14 dec 2018, 06:47

11% trojka večeras, i to uglavnom otvoreni šutevi. Sreća Sunsi s druge strane, pa smo još u igri, ali teško ćemo večeras i njih dobiti.
41.21.1.

25.05.2013. - First treble
23.08.2020. - First (*) treble
11-0-0. The first team ever to win the Champions League with a perfect record. #HansiFlick

Avatar
dirkules
Postovi: 4437
Pridružen/a: 19 dec 2014, 19:05
Kontakt:

Re: Dallas Mavericks

Post Postao/la dirkules » 14 dec 2018, 06:58

U PO se ne moze kad gubis od fucking Phoenixa, i to drugi put u sezoni, bezze zivce gubim.
Garavi Zeko M-84, Sultan M-84, Plavi Princ T-55, T-55, Transporter BVP-80

Avatar
dirkules
Postovi: 4437
Pridružen/a: 19 dec 2014, 19:05
Kontakt:

Re: Dallas Mavericks

Post Postao/la dirkules » 14 dec 2018, 07:03

22 TO, trica 13% Boze sacuvaj, nevjerovatno koliko glupih poteza. Kad gubis od Phoenixa u gostima kako ocekivati da dobijes jace ekipe.
Garavi Zeko M-84, Sultan M-84, Plavi Princ T-55, T-55, Transporter BVP-80

Avatar
S-Y-L-A-R
Postovi: 8763
Pridružen/a: 08 avg 2009, 18:17
Lokacija: Zenica
Kontakt:

Re: Dallas Mavericks

Post Postao/la S-Y-L-A-R » 14 dec 2018, 07:05

Koliko odvratna utakmica večeras. Nadati se da je samo loša noć i da će već protiv Kingsa doći na svoje.
41.21.1.

25.05.2013. - First treble
23.08.2020. - First (*) treble
11-0-0. The first team ever to win the Champions League with a perfect record. #HansiFlick

Odgovori

Natrag na “NBA”

Online

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 10 gostiju.