Dallas Mavericks

Where amazing happens.

Moderatori/ce: KK_Bosna,CashMan,kad_kako,Pasha

Beko
Postovi: 1873
Pridružen/a: 21 jan 2013, 21:41
Lokacija: The Hydra Island
Kontakt:

Re: Dallas Mavericks

Post Postao/la Beko » 19 jan 2023, 11:24

bio je dogovor medju 77 i 3 u slovenskom dresu

FO mavsa nije bio za to, ali ne znam zasto

rola 3 iz slovenije kod mavsa nikad nebi bila upitna, on bi pristao na sve role od. minute koji bi dobivao, svejedno za njega gdje igra i zivi, jer se svakako rastao u privatnom zivotu i njemu bi prijalo biti sa prijateljem iz reprezentacije, no u chicagu isto ima pravoslavaca i slovenaca

da ne bude zablude KZS(slovenija) je u pitanju ne KSS(srbija), no po imenima unutar reprezentacije nema velike razlike :D


ima i neka rumour, da KZS aktivno radio na pasosu, kao slovencu, za naseg momka koji igra u olimpiji, on je potom izrazio zelju da ce igrati za BiH ali kao nenaturalizirani, onda fiba to nebi dopustila, tako da mu nedaju dozvole kao bosancu nego naturaliziranom...cak i mozda mini osveta KZSja

znaci svuda ljudski odnosi, zamjerke, prevare, itd. sve normala :D

Avatar
dirkules
Postovi: 4481
Pridružen/a: 19 dec 2014, 19:05
Kontakt:

Re: Dallas Mavericks

Post Postao/la dirkules » 20 jan 2023, 07:54

Napapijri je napisao/la:
19 jan 2023, 07:45
dirkules je napisao/la:
19 jan 2023, 00:43
Napapijri je napisao/la:
18 jan 2023, 22:45
Evo ga, prvi Lukin korak. Prema MacMahonu, Doncic se do sada nije mijesao u rad FO, ali je sada snazno izrazio zelju da se Mavsi pojacaju do 09.02.2023. godine. To je prvi korak ka eventualnom tradeu. Jos uvijek je sve u rukama Cubana, ali kako postupa ne bi me cudilo da i ovo unisti.
Cuban: “Tim MacMahon got it dead wrong. Luka has never suggested, asked, demanded or discussed changes to the roster.”

Mark Cuban (cont.): “Luka and Nico have a great relationship. They talk almost daily. Luka knows exactly what we have going on and is very supportive.”
Ekspresan odgovor.

EDIT:

Ali Woj prije utakmice:
“Dallas and Atlanta are going to be really active in this marketplace”
Kao moguće mete navede Bojan i Noel u paketu.

EDIT:

Luka nakon utakmice:
Luka Dončić on the report of him asking the roster to be upgraded at the trade deadline: “That’s not true, I didn’t say nothing about that. I talk to Nico, I talk to Fin more than I used to but that’s just how I talk to them. Great communication that just stays between us.”
Ja se ipak nadam da je istina jer svi veliki igraci su aktivno ucestvovali u izgradnji tima. Ne kazem da FO treba slijepo slusati Luku i doci u situaciju u kakvu je James doveo LAL, ali definitivno se moraju pojacati. Serija slabijih meceva je prosla i sada slijede porazi, a play inn je vec “iza coska”.
Sigurno da se konsultuju sa njim, da dobija informacije, i da otprilike zna šta se želi uraditi.
No treba sve karte na sto staviti, mi u ovom momentu možemo tradeati prve dostupne 1st roundere a to su '27 i '29. Trenutno stanje a to se može pogoršati jedino nekom Lukinom povredom ide ka tome da će ovogodišnji '23 1st rounder put Knicksa (top 10 zaštićen) i time bi se KP deal završio i mi bi smo na ljeto bili u situaciji da možemo tradeati 4 1st roundera ('25, '27, '29, '31) uz mogućnost 3 swapsa.

E to je draft kapital kojim se potencijalno može napasti neki All star, iskustvo nam govori da svako ljeto minimalno jedan bude dostupan, ili ga tim učini dostupnim ili igrač zatraži trade. Pored toga tu su i Green (za kojeg kažu da je untouchable u ovom momentu i da je treći najbitniji igrač iza Luke i Spencera) i Hardy kao mladi igrači. I da to ne bude All star ovi resursi daju izuzetan prostor.

Pitanje je da li sada ojačati ekipu sa dobrim starterom tipa mediji spominju da Pistonsi traže nezaštićenog 1st roundera za Bojana koji ubrzo puni 34, ili tipa Spursi traže 2 1st roundera za Poeltla (u našoj situaciji bi to bili '27 i '29). Sada ponudi ovo što traži bilo koja od ove dvije ekipe i posao će se završiti. No šta mi na primjeru Bojana dobijamo? Sada odličnog igrača, na duže staze siguran pad njegove igre, timeline nam ne ide u prilog. Da li nas jedan ovakav potez čini sigurnim contenderom? Ne, zapad jeste čudan, u nekom raskoraku je dosta ekipa u regularnoj sezoni kao što su Warriorsi ili Clippersi, i sa potezom Bojana u PO kada se rotacija skrati mi nismo favoriti protiv ove dvije ili zdravog Denvera.

Cijena upgradea je jako bitna za duže staze i širu sliku, pogotovo u našoj situaciji kada će pritisak rasti iz sezone u sezonu, mi nismo one step away od naslova i ne trebamo činiti poteze kao da jesmo.

Moje mišljenje da je pametnije zadržati pickove, sačekati ljeto i dalji razvoj situacije, potencijalno napasti nekog All stara.

Možda tada bude dostupan Siakam, tvoja želja :D

Po Steinu pregovara se sa Knicksima oko Reddisha, navodno Thibs traži svog "mezimca" Bullocka zauzvrat.

Po Dragićevim riječima razgovor i ponuda Dallasa je bila na stolu, no uloga je bila skoro kraj klupe:
“We were in talks with Dallas. They made an offer but I decided not to take it. They wanted me to play one game and then sit for the next five. I know I can still easily play 20 minutes per game. I’m not ready to retire and just sit on the bench in a cheerleading role.”

“At the end of the day, they were not able to guarantee, that I will play. They told me that I would rather be on the bench, however that does not interest me, that’s why my signing there was not an option.”
Garavi Zeko M-84, Sultan M-84, Plavi Princ T-55, T-55, Transporter BVP-80

Beko
Postovi: 1873
Pridružen/a: 21 jan 2013, 21:41
Lokacija: The Hydra Island
Kontakt:

Re: Dallas Mavericks

Post Postao/la Beko » 20 jan 2023, 08:32

Sta uradis kao FO ako ne zelis igraca sa kojim ti je superstar vec „dogovoren“?


Ponudis mu uslove, ispod svake casti, na koje ne moze pristati.


Dragic nikad kategoricno nije naveo sta zeli prije ponude Dallasa sta on zeli.


I zato kazem da 77 nece zavrsiti ovaj ugovor kod dallasa.
Mnogo zamjerki.

Avatar
dirkules
Postovi: 4481
Pridružen/a: 19 dec 2014, 19:05
Kontakt:

Re: Dallas Mavericks

Post Postao/la dirkules » 20 jan 2023, 09:32

Beko je napisao/la:
20 jan 2023, 08:32
Sta uradis kao FO ako ne zelis igraca sa kojim ti je superstar vec „dogovoren“?


Ponudis mu uslove, ispod svake casti, na koje ne moze pristati.


Dragic nikad kategoricno nije naveo sta zeli prije ponude Dallasa sta on zeli.


I zato kazem da 77 nece zavrsiti ovaj ugovor kod dallasa.
Mnogo zamjerki.
Dragić je u osjetnom padu nakon Miamija i to se moglo vidjeti i na Eurobasketu, godine su ga stigle. FO je projektovao na 1-2 pozicijama minute za Luku, Spencera, THJ-a i Greena. Svi navedeni bi bili ispred njega i meni je to razumna i logična situacija. U ovoj konstrukciji ekipe on je višak, neko kome ne obećaješ sigurne minute za razliku od Bullsa gdje je dobio to povredom Balla.

Ovo ne može biti razumna zamjerka i big deal, Luka je pametan momak koji zna prepoznati stvari na vrijeme, Dragić više nije nivo koji bi Dallas učinio boljom ekipom i tu je stvar jasna.
Garavi Zeko M-84, Sultan M-84, Plavi Princ T-55, T-55, Transporter BVP-80

Beko
Postovi: 1873
Pridružen/a: 21 jan 2013, 21:41
Lokacija: The Hydra Island
Kontakt:

Re: Dallas Mavericks

Post Postao/la Beko » 20 jan 2023, 12:53

Pametan momak. Onda treba ga posmatrati kao na Malinskoj preko ljeta prosle godine.

Avatar
dirkules
Postovi: 4481
Pridružen/a: 19 dec 2014, 19:05
Kontakt:

Re: Dallas Mavericks

Post Postao/la dirkules » 20 jan 2023, 13:11

Beko je napisao/la:
20 jan 2023, 12:53
Pametan momak. Onda treba ga posmatrati kao na Malinskoj preko ljeta prosle godine.
Pametan momak u smislu da zna kako stvari u NBA funkcionišu, da se ne može ad hoc doći do contenderskog nivoa, da Dragić u ovoj situaciji nije prioritet za roster. Privatno šta radi i kako nesportski život živi je druga stvar, kritikovao sam to više puta no i to je apsurd u biti kakva je igračina sa tim minusima van terena.
Garavi Zeko M-84, Sultan M-84, Plavi Princ T-55, T-55, Transporter BVP-80

Avatar
Felixians4
Postovi: 7487
Pridružen/a: 09 apr 2020, 19:20
Kontakt:

Re: Dallas Mavericks

Post Postao/la Felixians4 » 20 jan 2023, 16:46

dirkules--- briljatni postovi. zamolio bih te da pišeš i o ostalim franšizama(igračima na njihovim temama tu i tamo. baš si čitak,konstruktivan,upućen i veoma pametan.

wood sjebao palac,navodno će biti spreman do kraja januara već. i to će utjecati možda na ugovor,uštedjeti vam koji milion možda iako i on može biti trade mamac,nekako bi čudno bilo.

granta williamsau vašim redovima rado bih gledao

Avatar
dirkules
Postovi: 4481
Pridružen/a: 19 dec 2014, 19:05
Kontakt:

Re: Dallas Mavericks

Post Postao/la dirkules » 20 jan 2023, 19:29

Napapijri je napisao/la:
19 jan 2023, 07:45

Ja se ipak nadam da je istina jer svi veliki igraci su aktivno ucestvovali u izgradnji tima. Ne kazem da FO treba slijepo slusati Luku i doci u situaciju u kakvu je James doveo LAL, ali definitivno se moraju pojacati. Serija slabijih meceva je prosla i sada slijede porazi, a play inn je vec “iza coska”.
Na ovu temu Tim danas:
“Really, the newsworthy thing here is that Luka [Doncic] is starting to be much more involved in the personnel discussions…”
Felixians4 je napisao/la:
20 jan 2023, 16:46
dirkules
Teško je uhvatiti vrijeme i pogledati ostale ekipe, contendere poprilično pogledam jer su i level koji mi trebamo u narednom periodu uhvatiti.

Grant Will bi naravno dobrodošao po razumnoj cijeni, no ne vidim razloga da se Celticsi odriču dodatnog krila koje može braniti, switchati, pogađati iz vana uz odlične procente. Veoma veoma koristan igrač u rotaciji.
Garavi Zeko M-84, Sultan M-84, Plavi Princ T-55, T-55, Transporter BVP-80

Avatar
Felixians4
Postovi: 7487
Pridružen/a: 09 apr 2020, 19:20
Kontakt:

Re: Dallas Mavericks

Post Postao/la Felixians4 » 20 jan 2023, 20:01

Teško mi je reći da ekipa s Lukom nije contender ili da makar zapapri contenderu što je i protiv LAC back to back urađeno,a potom i zadnji playoff run. Granta je zaštićeni free agent,15-ak bih mu ponudio,a to bi oni doduše matchirali vjerojatno.

Nema veze što ne stigneš pogledati,i ja ne pišem nešto in game ili taktičkog pogleda jer odavna manje nisam uživo gledao,no opet se da ispratiti okolo i biti u dosluhu,tvoja riječ nosi specifičnu težinu.

Forsira Kidd Davisa Bertansa na petici,Klebera još neće biti do all stara možda,Wood pauzira,možda ga krene haubica pa bude mrvu manje loš ugovor i bude lakše rješiv

Avatar
emir18
Postovi: 16496
Pridružen/a: 14 feb 2012, 10:39
Kontakt:

Re: Dallas Mavericks

Post Postao/la emir18 » 20 jan 2023, 21:02

Mcdaniels CHA, Kyle Anderson, OG i Collins bi bili realne mete za početak.
Svi su defanzivno odlični igrači, a bili bi veliki upgrade.
1956., 1957., 1958., 1959., 1960., 1966., 1998., 2000., 2002., 2014.,2016.,2017.,2018.,2022.,
Sanjam fanfare, slavlje najvece, jesen blistavu i zlatno proljece.
“No Mikey, no no Mikey that was so not right”
“The energy is about to shift”
🇾🇪 🇸🇾 🇦🇫 🇵🇸 🇺🇦🇧🇦

Avatar
dirkules
Postovi: 4481
Pridružen/a: 19 dec 2014, 19:05
Kontakt:

Re: Dallas Mavericks

Post Postao/la dirkules » 21 jan 2023, 00:39

Felixians4 je napisao/la:
20 jan 2023, 20:01
Teško mi je reći da ekipa s Lukom nije contender ili da makar zapapri contenderu što je i protiv LAC back to back urađeno,a potom i zadnji playoff run. Granta je zaštićeni free agent,15-ak bih mu ponudio,a to bi oni doduše matchirali vjerojatno.

Nema veze što ne stigneš pogledati,i ja ne pišem nešto in game ili taktičkog pogleda jer odavna manje nisam uživo gledao,no opet se da ispratiti okolo i biti u dosluhu,tvoja riječ nosi specifičnu težinu.

Forsira Kidd Davisa Bertansa na petici,Klebera još neće biti do all stara možda,Wood pauzira,možda ga krene haubica pa bude mrvu manje loš ugovor i bude lakše rješiv
Da ne uzmemo u obzir trade deadline i moguće nadogradnje ekipa, po trenutnom 4 ekipe sa zapada su favoriti protiv nas u potencijalnoj PO seriji, izraziti ili blagi. Warriorsi, Clippersi, zdrav Denver, zdravi Pelicansi. Warriorsi vidjeli smo prošle sezone, imaju previše ofanzivne artiljerije za koju mi nemamo adekvatna rješenja za usporiti, Clippersi zbog matchupa, Denver je konačno zdrav u toku sezone i vidimo šta rade trenutno, ozbiljna ekipa, oni su contender.

Grant Will, mi smo u luxuryu moj ti :D

Defanzivno se vide problemi, pogotovo su se vidjeli u ovom periodu izostanka DFS-a, Klebera i Greena, 3 od 4 najbolja defanzivca. Kleber će se možda čak vratiti odmah nakon AS pauze, prije nego se predviđa. Svaki od ove trojice je krucijalan za iole kakvu odbranu kod nas.

Wood sam na 5ici je ozbiljan defanzivni problem.
emir18 je napisao/la:
20 jan 2023, 21:02
Mcdaniels CHA, Kyle Anderson, OG i Collins bi bili realne mete za početak.
Svi su defanzivno odlični igrači, a bili bi veliki upgrade.
McDaniels je dobar upgrade, RFA je na ljeto, no iz pozicije Hornetsa bez 1st roundera minimum nema priče. Anderson je igrač za rotacije, ne starter materijal za nas po meni.
OG je vjerovatno najbolje 3&D krilo lige, sa ugovorom koji je ispod njegove stvarne vrijednosti i 25 godina, vlažan san svake ekipe. Glasine su da bi i ako bude dostupan Raptorsi tražili paket koji su Hawksi dali za Murraya, 3 1st roundera u osnovi, ispod 2 1st roundera nema šanse da bi mogao biti tradean. Samo ukoliko bude dostupan bit će tu pomama za njim, bidding war.
Collins je na pijaci već dug period, no ekipe teško prelaze preko njegovog ugovora, što kaže Woj Utah traži uz njega i draft kompenzaciju. Igrač koji igra ispod vrijednosti svog ugovora koji ima još 3 godine nakon ove sa PO u zadnjoj.
Garavi Zeko M-84, Sultan M-84, Plavi Princ T-55, T-55, Transporter BVP-80

Avatar
Felixians4
Postovi: 7487
Pridružen/a: 09 apr 2020, 19:20
Kontakt:

Re: Dallas Mavericks

Post Postao/la Felixians4 » 21 jan 2023, 00:57

MEM nije? Phoenix? Slažemo se,no Luka Dončić protivi se realnosti,u tome je stvar. Kao protiv LAC,2020. i 2021. Kao što je i Dirk uspijevao. Svakako on da uzme scoring title,opao je zadnjih 10.ak dana,a i plasman u playoffs je određen vid uspjeha pa što bude.

A ono,valja se riješiti THJ ili Bertansa u ovom trade roku,i onda bi se moglo do nekog poput Granta,a da ostane za max. kroz godinu-dvije jer Dinwiddie i Wood,s njima dugoročni 20+ milijuna ugovori da li su ispravan put?


Poslovati s Ujirijem ,a vi nemate baš im šta privlačno ponuditi,ne izgleda realno. Kako bi DAL mogao sada do nekog poput Anunobya? TOR bi mogao rasprodati 2 od 4 člana petorke koji nisu Scottie Barnes,ukoliko do all stara Nurse ne pronađe formulu da pobjeđuju.





Heat pod Spo već standardno najviše zonske obrane,bacat će ju i na vas zasigurno

Avatar
dirkules
Postovi: 4481
Pridružen/a: 19 dec 2014, 19:05
Kontakt:

Re: Dallas Mavericks

Post Postao/la dirkules » 21 jan 2023, 01:51

Felixians4 je napisao/la:
21 jan 2023, 00:57
MEM nije? Phoenix? Slažemo se,no Luka Dončić protivi se realnosti,u tome je stvar. Kao protiv LAC,2020. i 2021. Kao što je i Dirk uspijevao. Svakako on da uzme scoring title,opao je zadnjih 10.ak dana,a i plasman u playoffs je određen vid uspjeha pa što bude.

A ono,valja se riješiti THJ ili Bertansa u ovom trade roku,i onda bi se moglo do nekog poput Granta,a da ostane za max. kroz godinu-dvije jer Dinwiddie i Wood,s njima dugoročni 20+ milijuna ugovori da li su ispravan put?


Poslovati s Ujirijem ,a vi nemate baš im šta privlačno ponuditi,ne izgleda realno. Kako bi DAL mogao sada do nekog poput Anunobya? TOR bi mogao rasprodati 2 od 4 člana petorke koji nisu Scottie Barnes,ukoliko do all stara Nurse ne pronađe formulu da pobjeđuju.





Heat pod Spo već standardno najviše zonske obrane,bacat će ju i na vas zasigurno
Zaboravio sam i na Memphis, jesu blagi favoriti na račun povratka JJJ-a, koja je ono životinja defanzivno, njegovim povratkom baš su se digli defanzivno, prva su odbrana lige. Njima fali nešto, još šuta da se pobiju dobro sa ostalima. Phoenix turbulentna sezona za njih, povrede, CP zdravlje uvijek pitanje, no da se ne lažemo u padu je ozbiljnom, prošlogodišnja serija je pokazala da više nije to taj difference maker. Oni su isto pod pritiskom jačanja ekipe, mada mislim da ozbiljan potez će tek uraditi sljedeće sezone kada CP-ev ugovor bude malo "friendly" za izjednačiti plate. Ovaj core sa njim u ovim godinama u padu neće ništa uraditi.

I da pošalješ njih dvojicu za neke expiring ugovore nemamo Capa na ljeto, plus Bertansa se ne možeš riješiti bez da zalijepiš neku draft kompenzaciju, bez 1st roundera niko to ne bi uzeo. THJ bilo je razgovora navodno sa Miamijem, Cavsima je navodno isto neka opcija s obzirom da traže još šuta sa krila. Miami nema šta dati osim Duncana Robinsona, o tome nema govora. Cavsi mogu LeVerta koji se uklapa u izjednačenje plata ili neku kombinaciju od ostalih Okoro, Osman, Rubio itd što im smanjuje rotaciju. No mislim da neće ni THJ biti tradean jer ima povoljan ugovor sa tendencijom pada plate za tim, Bertans sigurno neće. Ostat će kao mogući dijelovi za izjednačenje plate u nekom budućem dealu.

Spencer je vrh, ja sam zadovoljan sa njim u potpunosti, najbolji vanjski šuter u ekipi, od kako je došao na career highu je za 3pt, 40%, to već sad nije mali uzorak. Meni je on uloga Jason Terrya. Wood treba izvagati, ofanzivno odličan centar, stretch, p&r sa Lukom funkcioniše, defanzivno su već problemi sa njim na 5ici, to ne može ni pod razno. On ne može biti co-star contendera, već 3-4 igrač te ekipe. Sve bi bilo lakše da nije ovoliko defanzivno labilan.

OG, imamo 2 1sta, Greena i Hardya kao mlade igrače, plus dosta dobrih ugovora, neki ističu (Wood, Powell) ili imaju još godinu ugovora (Bullock, Dinwiddie). DFS, Kleber su korektni ugovori za tradeati sa dužim trajanjem.
Garavi Zeko M-84, Sultan M-84, Plavi Princ T-55, T-55, Transporter BVP-80

Avatar
Ethel
Postovi: 5190
Pridružen/a: 27 avg 2013, 18:29
Kontakt:

Re: Dallas Mavericks

Post Postao/la Ethel » 22 jan 2023, 23:57

Meni je Reggie Bullock slika i prilika trenutnog Dallasa, meni je on genijalan igrac, zamisli igras 32 minute u NBA utakmici i ne uspijes zabiti ni jedan jedini poen.

Nikad ga nisam nesto gotivio kao igraca, ali kad je dosao u ekipu koju redovno pratim tek onda vidim kakva je to ubleha, a ne volim tako nazivati igrace.
Forever and ever, we’ll follow the boys, of Man United, The Busby Babes.
#MFFL
Som-Hi Barça

Avatar
dirkules
Postovi: 4481
Pridružen/a: 19 dec 2014, 19:05
Kontakt:

Re: Dallas Mavericks

Post Postao/la dirkules » 23 jan 2023, 00:13

Ethel je napisao/la:
22 jan 2023, 23:57
Meni je Reggie Bullock slika i prilika trenutnog Dallasa, meni je on genijalan igrac, zamisli igras 32 minute u NBA utakmici i ne uspijes zabiti ni jedan jedini poen.

Nikad ga nisam nesto gotivio kao igraca, ali kad je dosao u ekipu koju redovno pratim tek onda vidim kakva je to ubleha, a ne volim tako nazivati igrace.
Realno znale su se njegove mane i prije dolaska kod nas. Čovjek je sa loptom na vi, nema dribling, nema sposobnost drivea, samo čeka otvorene šuteve. S druge strane odbranu zna igrati, pokazao je to i u PO prošle sezone čuvajući odlično Mitchella, Clarksona, Bookera također.
U momentu FA '21 nije bilo puno boljih opcija za nas kao G/F defendera od njega, a bilo nam je prijeko potrebno pored DFS-a imati još nekoga za baciti na protivničke bekove.
Garavi Zeko M-84, Sultan M-84, Plavi Princ T-55, T-55, Transporter BVP-80

Avatar
Ethel
Postovi: 5190
Pridružen/a: 27 avg 2013, 18:29
Kontakt:

Re: Dallas Mavericks

Post Postao/la Ethel » 23 jan 2023, 00:18

dirkules je napisao/la:
23 jan 2023, 00:13
Ethel je napisao/la:
22 jan 2023, 23:57
Meni je Reggie Bullock slika i prilika trenutnog Dallasa, meni je on genijalan igrac, zamisli igras 32 minute u NBA utakmici i ne uspijes zabiti ni jedan jedini poen.

Nikad ga nisam nesto gotivio kao igraca, ali kad je dosao u ekipu koju redovno pratim tek onda vidim kakva je to ubleha, a ne volim tako nazivati igrace.
Realno znale su se njegove mane i prije dolaska kod nas. Čovjek je sa loptom na vi, nema dribling, nema sposobnost drivea, samo čeka otvorene šuteve. S druge strane odbranu zna igrati, pokazao je to i u PO prošle sezone čuvajući odlično Mitchella, Clarksona, Bookera također.
U momentu FA '21 nije bilo puno boljih opcija za nas kao G/F defendera od njega, a bilo nam je prijeko potrebno pored DFS-a imati još nekoga za baciti na protivničke bekove.
Ja se samo nadam da ce u sto blizoj buducnosti biti poslan negdje drugo ili mu se minutaza smanjiti u pola minimum. Da je Rodman u odbrani ovo je jezivo za imati u timu.

To mi je jos strasnije da su svi znaju da si limitiran u napadu i imas jedan posao da ubacis nesto od tih otvorenih suteva i on nije u stanju ni to.

Btw, ovo mu je 4. utakmica u karijeri sa ovakvim ucinkom, dijeli prvo mjesto u toj kategoriji sa Tuckerom, s tim da je Tucker izmislio kosarku za njega.
Forever and ever, we’ll follow the boys, of Man United, The Busby Babes.
#MFFL
Som-Hi Barça

Avatar
Felixians4
Postovi: 7487
Pridružen/a: 09 apr 2020, 19:20
Kontakt:

Re: Dallas Mavericks

Post Postao/la Felixians4 » 23 jan 2023, 00:30

Recentno se digao u formi,prije tog je bio teško sranje prvi dio sezone za Bullocka,no koristan je on,opravdao je sigurno dovođenje za razliku od nekih razvikanih i puno skuplje plaćenih ugovorom i resursima. Likovi ko on ili ispune ulogu ili podbace,no i kad ih ne ide,opet je to nadoknadivo u odnosu na to kad glavne opcije zatrokiraju,onda je uglavnom fail zajamčen. Taman sam ga i ubacio jučer kao zadnju week zamjenu na jedan od fantasya,pogriješio,no ne mogu se ljutiti na nj.

Recimo,Dwight Powell je postojano za svojih 15-20 minuta plus faktor,nema mjesta prigovora za nj,a to što je on startni centar,a nekima je Embiid,Brook Lopez ili komba Jaren/Adams/Clarke(usporedite samo kakva je ekipa sklopljenja oko Moranta,a kakva oko Luke),hbg,nije njegova krivnja,svoje uradi koliko može mada je izgubio nakon teškog loma dio atleticizma.

Ma nema,ako se uspije osloboditi dio salary capa,izvrsno. Luka da bude prvi scorer,super. Uđe li se u playoffs,uspjeh. To su prioriteti at the moment

Avatar
dirkules
Postovi: 4481
Pridružen/a: 19 dec 2014, 19:05
Kontakt:

Re: Dallas Mavericks

Post Postao/la dirkules » 23 jan 2023, 00:38

Ethel je napisao/la:
23 jan 2023, 00:18
dirkules je napisao/la:
23 jan 2023, 00:13
Ethel je napisao/la:
22 jan 2023, 23:57
Meni je Reggie Bullock slika i prilika trenutnog Dallasa, meni je on genijalan igrac, zamisli igras 32 minute u NBA utakmici i ne uspijes zabiti ni jedan jedini poen.

Nikad ga nisam nesto gotivio kao igraca, ali kad je dosao u ekipu koju redovno pratim tek onda vidim kakva je to ubleha, a ne volim tako nazivati igrace.
Realno znale su se njegove mane i prije dolaska kod nas. Čovjek je sa loptom na vi, nema dribling, nema sposobnost drivea, samo čeka otvorene šuteve. S druge strane odbranu zna igrati, pokazao je to i u PO prošle sezone čuvajući odlično Mitchella, Clarksona, Bookera također.
U momentu FA '21 nije bilo puno boljih opcija za nas kao G/F defendera od njega, a bilo nam je prijeko potrebno pored DFS-a imati još nekoga za baciti na protivničke bekove.
Ja se samo nadam da ce u sto blizoj buducnosti biti poslan negdje drugo ili mu se minutaza smanjiti u pola minimum. Da je Rodman u odbrani ovo je jezivo za imati u timu.

To mi je jos strasnije da su svi znaju da si limitiran u napadu i imas jedan posao da ubacis nesto od tih otvorenih suteva i on nije u stanju ni to.

Btw, ovo mu je 4. utakmica u karijeri sa ovakvim ucinkom, dijeli prvo mjesto u toj kategoriji sa Tuckerom, s tim da je Tucker izmislio kosarku za njega.
Loše je startao sezonu, to stoji, no u zadnjih 10 utakmica je na 47.5% za 3 što mu je podiglo procente i kroz sezonu. Tradicionalno se budi u drugom dijelu sezone u ovom segmentu.
Smanjiti minute? Nažalost nemamo mi taj luksuz da 2og defanzivca na perimetru iza DFS-a skratimo za minute.
Na PG-u je večeras pristojno odigrao, u suštini treba biti objektivan poraz nije radi njega.
Njegov ugovor je ekvivalent njegove igre, MLE. Za trade je odličan, ima još sezonu ugovora, Thibs ga navodno traži u razmjeni za Reddisha, vidjet ćemo da li će FO povući taj potez.
Felixians4 je napisao/la:
23 jan 2023, 00:30

Ma nema,ako se uspije osloboditi dio salary capa,izvrsno. Luka da bude prvi scorer,super. Uđe li se u playoffs,uspjeh. To su prioriteti at the moment
Mislim da od oslobađanja Capa nema ništa jer je težak i komplikovan proces s obzirom na naš payroll, mi smo u luxuryu. Treba više od 40mil$ tradeati za ističuće ugovore da bi imali max prostor na ljeto. Druga stvar, i to da se uspije imalo bi posljedice po PO priču.
Obrađivali smo ovu temu.

U PO će se ući, jedino povreda Luke ili povreda više članova rotacije može uticati na to.
Garavi Zeko M-84, Sultan M-84, Plavi Princ T-55, T-55, Transporter BVP-80

Avatar
Felixians4
Postovi: 7487
Pridružen/a: 09 apr 2020, 19:20
Kontakt:

Re: Dallas Mavericks

Post Postao/la Felixians4 » 23 jan 2023, 01:11

A ne bih išao na max 2023. već na par "Granta" što bi doduše isto otežalo jer on će najmanje trogodišnji s 15+ godišnje potpisati. Jest,THJ bi se mogli riješiti,no kako kažeš,ugovor postaje više team friendly,a i kakav god "indijanac" bio,ipak bi bili vjerojatno oslabljeni. Bertans već puno teže. On je i pasao fitom,no baš je "propao". On i Duncan Robinson,ista sorta,neće se više tako lako plaćati šuterske specijaliste,to kao ono kad su Mozgov i Biyombo se omastili.

U pravu si,no i mene ponese nekad i počnem "žaliti" #77,no prečaci novi riskantni nisu nužni. Volio bih Korkmaza da ga hrani na perimetru,valjda bi tamo oživio karijeru,takav posao bi se dao srediti,a na trade blocku je(prvi put,na rookie ugovoru je sam zatražio nezadovoljan minutažom pa je u međuvremenu se probio i do playoff startera da bi opet bez teže ozljede slično kao Drob i Bertans nakon zadobijenog ugovora bio za k).

A za to je Nico Harrison dovabljen. Izazovno,no izvedivo,a pod muss je pronaći formulu oformljavanja teama oko genija

Avatar
Ethel
Postovi: 5190
Pridružen/a: 27 avg 2013, 18:29
Kontakt:

Re: Dallas Mavericks

Post Postao/la Ethel » 23 jan 2023, 01:16

dirkules je napisao/la:
23 jan 2023, 00:38
Ethel je napisao/la:
23 jan 2023, 00:18
dirkules je napisao/la:
23 jan 2023, 00:13


Realno znale su se njegove mane i prije dolaska kod nas. Čovjek je sa loptom na vi, nema dribling, nema sposobnost drivea, samo čeka otvorene šuteve. S druge strane odbranu zna igrati, pokazao je to i u PO prošle sezone čuvajući odlično Mitchella, Clarksona, Bookera također.
U momentu FA '21 nije bilo puno boljih opcija za nas kao G/F defendera od njega, a bilo nam je prijeko potrebno pored DFS-a imati još nekoga za baciti na protivničke bekove.
Ja se samo nadam da ce u sto blizoj buducnosti biti poslan negdje drugo ili mu se minutaza smanjiti u pola minimum. Da je Rodman u odbrani ovo je jezivo za imati u timu.

To mi je jos strasnije da su svi znaju da si limitiran u napadu i imas jedan posao da ubacis nesto od tih otvorenih suteva i on nije u stanju ni to.

Btw, ovo mu je 4. utakmica u karijeri sa ovakvim ucinkom, dijeli prvo mjesto u toj kategoriji sa Tuckerom, s tim da je Tucker izmislio kosarku za njega.
Loše je startao sezonu, to stoji, no u zadnjih 10 utakmica je na 47.5% za 3 što mu je podiglo procente i kroz sezonu. Tradicionalno se budi u drugom dijelu sezone u ovom segmentu.
Smanjiti minute? Nažalost nemamo mi taj luksuz da 2og defanzivca na perimetru iza DFS-a skratimo za minute.
Na PG-u je večeras pristojno odigrao, u suštini treba biti objektivan poraz nije radi njega.
Njegov ugovor je ekvivalent njegove igre, MLE. Za trade je odličan, ima još sezonu ugovora, Thibs ga navodno traži u razmjeni za Reddisha, vidjet ćemo da li će FO povući taj potez.
Felixians4 je napisao/la:
23 jan 2023, 00:30

Ma nema,ako se uspije osloboditi dio salary capa,izvrsno. Luka da bude prvi scorer,super. Uđe li se u playoffs,uspjeh. To su prioriteti at the moment
Mislim da od oslobađanja Capa nema ništa jer je težak i komplikovan proces s obzirom na naš payroll, mi smo u luxuryu. Treba više od 40mil$ tradeati za ističuće ugovore da bi imali max prostor na ljeto. Druga stvar, i to da se uspije imalo bi posljedice po PO priču.
Obrađivali smo ovu temu.

U PO će se ući, jedino povreda Luke ili povreda više članova rotacije može uticati na to.
Nisam ni mislio sad, znam da je to nemoguce trenutno, kazem u nekoj blizoj buducnosti, strasno je da je Bullock lik sa tolikom minutazom, igrac koji ce ulaziti sa klupe ok, ovako je samo predmet sprdnje i frustracije navijaca. Uspio je i da ga zovu cardio men, trci okolo i ne radi nista drugo.

Mada ja svakako ne vidim nacin na koji ce organizacija napraviti contendera od ove ekipe, morat ce bas neke kreativne manevre da naprave a nesto nisam uvjeren da su sposobni za tako nesto. Daleko su od contendera a premalo trenutno mogucnosti sa salaryem i premalo asseta za takav upgrade.
Forever and ever, we’ll follow the boys, of Man United, The Busby Babes.
#MFFL
Som-Hi Barça

Odgovori

Natrag na “NBA”

Online

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 31 gost.