Dallas Mavericks

Where amazing happens.

Moderatori/ce: KK_Bosna,CashMan,kad_kako,Pasha

Avatar
Clutch
Postovi: 13090
Pridružen/a: 14 maj 2014, 14:16
Kontakt:

Re: Dallas Mavericks

Post Postao/la Clutch » 08 jan 2019, 12:45

Slicno kao sto je Phila trejdala MCW-a u pravo vrijeme, mislim da bi i Dallas trebao isto uraditi sa Smithom.

Ja ga ne lajkam previse, ali nevezano za to, jednostavno nije dobar fit uz Luku, a mislim da mu je vrijednost svakim danom manja (em ne pokazuje puno, em se blizi kraj rookie ugovora).

Pritom ne mislim da je Smith novi MCW ali je slicna situacija iz timske perspektive.
Philly vs Everybody

#Madrid
#Sixers
#JoJoGOAT

lumani
Postovi: 14867
Pridružen/a: 21 apr 2012, 10:15
Kontakt:

Re: Dallas Mavericks

Post Postao/la lumani » 08 jan 2019, 12:52

Raul_64 je napisao/la:Barnes moze biti solidno spot up krilo(defanzivno bi trebao biti bolji nego sto jest).Al ako ga gledas duze od 5 minute ima da te bole oci,nisam vidio frajera koji ima gori pregled igre.U ovom ritmu ce zavrsit sezonu sa 82 asista i 110 izgubljenih.Jedva 1 asist po mecu.

Problem su Wes,DAJ prije svega al ajde isticu.Da su pametni sad bi ih pomjerli na dedlinu za bilo sta.

Petorke bez Wesa ili Barnesa su bolje funkcionisale.Ovako imaju previse igraca u petorci koji zele loptu.

Plus DeAndre i Wes valda igraju za nove ugovore i to je ruzno gledati.
DeAndre kad ne gura vlastite suigrace za skok,onda pokusava biti Jokic i ima najvise izgubljenih u karijeri.

Jedan cudan mix klinaca koje zelis razvit,veterana koji se bore za novi ugovor i Barnesa koji....mijenja svoju rolu opet.

Nije sve na RIku al ako je tako dobar,trebao bi neke korekcije izvrsit.
Doncic sam neće moći ništa napraviti, ekipa je solidna, da se napravi neki trejd. Ali jos je rano o svemu pričati.

Avatar
Raul_64
Postovi: 14899
Pridružen/a: 18 avg 2009, 12:40
Kontakt:

Re: Dallas Mavericks

Post Postao/la Raul_64 » 08 jan 2019, 13:02

Nece 1 na 5 moci nista napravit?

Ekipa nije solidna.Kad placas 75 miliona DeAndrea,Barnesa,Wesa,Powella to nije solidno.
Ekipa je igrala bolji basket kad su imali bolje rotacije.

Ovako il onako nisu playoff ekipa na zapadu jer najbolji igrac ima 19 godina.

Pricam o rotacijama i o brojevima koji su vrlo jednostavni.
Never trust anything that bleeds for seven days and doesn't die.

lumani
Postovi: 14867
Pridružen/a: 21 apr 2012, 10:15
Kontakt:

Re: Dallas Mavericks

Post Postao/la lumani » 08 jan 2019, 13:23

Raul_64 je napisao/la:Nece 1 na 5 moci nista napravit?

Ekipa nije solidna.Kad placas 75 miliona DeAndrea,Barnesa,Wesa,Powella to nije solidno.
Ekipa je igrala bolji basket kad su imali bolje rotacije.

Ovako il onako nisu playoff ekipa na zapadu jer najbolji igrac ima 19 godina.

Pricam o rotacijama i o brojevima koji su vrlo jednostavni.

Kako ne pričaš o playoffu navalio si gore na Dirka :mrgreen: te rotacije koje ti gledaš su jedna stvar a ono što nba stručnjaci gledaju je druga stvar ;)

lumani
Postovi: 14867
Pridružen/a: 21 apr 2012, 10:15
Kontakt:

Re: Dallas Mavericks

Post Postao/la lumani » 08 jan 2019, 13:28

Clutch je napisao/la:Slicno kao sto je Phila trejdala MCW-a u pravo vrijeme, mislim da bi i Dallas trebao isto uraditi sa Smithom.

Ja ga ne lajkam previse, ali nevezano za to, jednostavno nije dobar fit uz Luku, a mislim da mu je vrijednost svakim danom manja (em ne pokazuje puno, em se blizi kraj rookie ugovora).

Pritom ne mislim da je Smith novi MCW ali je slicna situacija iz timske perspektive.

Nekad imaš sreće nekad ne... Harden, ili Russell koji je dosta bolji igrač od Lonza ali Hype učini svoje. Smith je čak i popravio %ove godine ;) koliko će Phila imati strpljenja sa vašim P. G zamisli ode negdje i krene igrati kao all-star.

Avatar
anonymousHD
Postovi: 8675
Pridružen/a: 05 nov 2010, 09:56
Lokacija: 72000, Bistua Nova, BiH
Kontakt:

Re: Dallas Mavericks

Post Postao/la anonymousHD » 08 jan 2019, 13:49

lumani je napisao/la:Kako ne pričaš o playoffu navalio si gore na Dirka :mrgreen: te rotacije koje ti gledaš su jedna stvar a ono što nba stručnjaci gledaju je druga stvar ;)
Govori ti da su bili playoff ekipa, dok se Dirk nije vratio, tad su bili 7-8.
Kad se on vratio, sjebala se skroz druga postava, koja je bila jedna od najboljih u ligi, gdje je u nekoliko navrata upravo ona pravila razliku na terenu, a sada, većinu utakmica upravo radi druge postave (čitaj Dirka) gube. Znaju voditi po 10-15 razlike i onda pred kraj treće četvrtine apsolutno svu razliku prospu. Dončić ulazi 6 minuta do kraja utakmica da spašava, što ne može ni on. Te rotacije idu i na ruku Ricka, koji je baš tvrdoglav.

lumani
Postovi: 14867
Pridružen/a: 21 apr 2012, 10:15
Kontakt:

Re: Dallas Mavericks

Post Postao/la lumani » 08 jan 2019, 14:03

anonymousHD je napisao/la:
lumani je napisao/la:Kako ne pričaš o playoffu navalio si gore na Dirka :mrgreen: te rotacije koje ti gledaš su jedna stvar a ono što nba stručnjaci gledaju je druga stvar ;)
Govori ti da su bili playoff ekipa, dok se Dirk nije vratio, tad su bili 7-8.
Kad se on vratio, sjebala se skroz druga postava, koja je bila jedna od najboljih u ligi, gdje je u nekoliko navrata upravo ona pravila razliku na terenu, a sada, većinu utakmica upravo radi druge postave (čitaj Dirka) gube. Znaju voditi po 10-15 razlike i onda pred kraj treće četvrtine apsolutno svu razliku prospu. Dončić ulazi 6 minuta do kraja utakmica da spašava, što ne može ni on. Te rotacije idu i na ruku Ricka, koji je baš tvrdoglav.

Čisto sumnjam da je do Dirka ili rotacije, više su oni igrali iznad mogućnosti (Wesley) a ostale ekipe polako podizali formu sem Kingsa koji su veliko iznenađenje.Kada pogledaš samo kakav roster imaju pojedine ekipe, možeš slobodno reći Rick radi odličan posao.

Avatar
LlullSergio
Postovi: 4752
Pridružen/a: 10 dec 2018, 23:16
Lokacija: Chamartin
Kontakt:

Re: Dallas Mavericks

Post Postao/la LlullSergio » 08 jan 2019, 18:57

U suštini igraju loše jer Luka previše forsira i solira.

Da su pametni gledali bi da ga se riješe sto prije, po mogućnosti odmah poslije ove sezone dok ima ove kul brojke.

Avatar
bhpremierliga12
Postovi: 2302
Pridružen/a: 07 mar 2018, 16:20
Kontakt:

Re: Dallas Mavericks

Post Postao/la bhpremierliga12 » 08 jan 2019, 18:59

LlullSergio je napisao/la:U suštini igraju loše jer Luka previše forsira i solira.

Da su pametni gledali bi da ga se riješe sto prije, po mogućnosti odmah poslije ove sezone dok ima ove kul brojke.
Sviđa mi se ovaj level sarkazma
Na te ne dam, na te ne dam, na te ne dam Slobodo,
ja te volim, ja te volim, to uvijek reci cu ponosno!

Avatar
BosniaBoston
Postovi: 15703
Pridružen/a: 29 nov 2018, 22:07
Kontakt:

Re: Dallas Mavericks

Post Postao/la BosniaBoston » 08 jan 2019, 20:14

LlullSergio je napisao/la:U suštini igraju loše jer Luka previše forsira i solira.

Da su pametni gledali bi da ga se riješe sto prije, po mogućnosti odmah poslije ove sezone dok ima ove kul brojke.
Ako za njega mogu dobiti superstara,i rjesiti se barnesovog ugovora(vjerovatno po cijeni pika) i dobiti koliko toliko pristojnog igraca na pozicijama 3-4 zasto da ne
1STappen/Beantown/King of clay/Li8nel/Barça

"Željo je religija i život. Nije to samo fudbal, već stil življenja i ponašanja. Za mene je to sjesti na most na Malti i popričati o svemu, pa otići na piće.“ - Ivica Osim

Avatar
LlullSergio
Postovi: 4752
Pridružen/a: 10 dec 2018, 23:16
Lokacija: Chamartin
Kontakt:

Re: Dallas Mavericks

Post Postao/la LlullSergio » 08 jan 2019, 21:10

To je to, na to sam otprilike ciljao.

Totalno me ono totalno razumiješ.

Avatar
BosniaBoston
Postovi: 15703
Pridružen/a: 29 nov 2018, 22:07
Kontakt:

Re: Dallas Mavericks

Post Postao/la BosniaBoston » 08 jan 2019, 21:29

LlullSergio je napisao/la:To je to, na to sam otprilike ciljao.

Totalno me ono totalno razumiješ.
Znam da si koristio ironiju
1STappen/Beantown/King of clay/Li8nel/Barça

"Željo je religija i život. Nije to samo fudbal, već stil življenja i ponašanja. Za mene je to sjesti na most na Malti i popričati o svemu, pa otići na piće.“ - Ivica Osim

Neutral
Postovi: 37804
Pridružen/a: 19 nov 2008, 14:27
Kontakt:

Re: Dallas Mavericks

Post Postao/la Neutral » 12 jan 2019, 04:43

Ako je Dražen bio Mozart, Luka je Bach. Hladnokrvnost pri kraju mečeva je odlika najvećih, a Luka ima sve predpozicije da bude jedan od najvećih. Dallas ima "sreće" sa tim Evropljanima, nadam se samo da će ga povrede zaobići i da će ostati na podu kroz karijeru. Samo da ga ta balkanska bahatost zaobiđe.

Dirk najavio mogućnost da odigra i sljedeću sezonu. Mislio sam da će stići MJ-a poena ali ništa od toga. Svakako igrač koji je obilježio jednu eru u NBA.

Dallas simpatičan, uz moje Bulls-e vjerovatni tim koji mi je najdraži u NBA.

Avatar
BosniaBoston
Postovi: 15703
Pridružen/a: 29 nov 2018, 22:07
Kontakt:

Re: Dallas Mavericks

Post Postao/la BosniaBoston » 12 jan 2019, 04:45

Neutral je napisao/la:Ako je Dražen bio Mozart, Luka je Bach. Hladnokrvnost pri kraju mečeva je odlika najvećih, a Luka ima sve predpozicije da bude jedan od najvećih. Dallas ima "sreće" sa tim Evropljanima, nadam se samo da će ga povrede zaobići i da će ostati na podu kroz karijeru. Samo da ga ta balkanska bahatost zaobiđe.

Dirk najavio mogućnost da odigra i sljedeću sezonu. Mislio sam da će stići MJ-a poena ali ništa od toga. Svakako igrač koji je obilježio jednu eru u NBA.

Dallas simpatičan, uz moje Bulls-e vjerovatni tim koji mi je najdraži u NBA.
Nadam se da ce se hladnokrvnost prenijeti i u plejof,nekima se to ne desi(Harden).
1STappen/Beantown/King of clay/Li8nel/Barça

"Željo je religija i život. Nije to samo fudbal, već stil življenja i ponašanja. Za mene je to sjesti na most na Malti i popričati o svemu, pa otići na piće.“ - Ivica Osim

Avatar
LlullSergio
Postovi: 4752
Pridružen/a: 10 dec 2018, 23:16
Lokacija: Chamartin
Kontakt:

Re: Dallas Mavericks

Post Postao/la LlullSergio » 12 jan 2019, 11:46

Dosado, covjek je igrao i prije kosarku, i dobre igre iz RS je prenosio u PO.

Educiraj se.

Avatar
MElloo
Postovi: 13021
Pridružen/a: 29 nov 2009, 17:23
Kontakt:

Re: Dallas Mavericks

Post Postao/la MElloo » 12 jan 2019, 11:48

Neutral je napisao/la:Ako je Dražen bio Mozart, Luka je Bach. Hladnokrvnost pri kraju mečeva je odlika najvećih, a Luka ima sve predpozicije da bude jedan od najvećih. Dallas ima "sreće" sa tim Evropljanima, nadam se samo da će ga povrede zaobići i da će ostati na podu kroz karijeru. Samo da ga ta balkanska bahatost zaobiđe.

Dirk najavio mogućnost da odigra i sljedeću sezonu. Mislio sam da će stići MJ-a poena ali ništa od toga. Svakako igrač koji je obilježio jednu eru u NBA.

Dallas simpatičan, uz moje Bulls-e vjerovatni tim koji mi je najdraži u NBA.
Oo lessi se vraca kuci

drakensang
Postovi: 2208
Pridružen/a: 13 maj 2014, 19:55
Kontakt:

Re: Dallas Mavericks

Post Postao/la drakensang » 12 jan 2019, 18:08

LlullSergio je napisao/la:Dosado, covjek je igrao i prije kosarku, i dobre igre iz RS je prenosio u PO.

Educiraj se.
ja msm da nam neko ovdje sanja luku, iz noci u noc, a to nismo ni ti ni ja

Avatar
LlullSergio
Postovi: 4752
Pridružen/a: 10 dec 2018, 23:16
Lokacija: Chamartin
Kontakt:

Re: Dallas Mavericks

Post Postao/la LlullSergio » 12 jan 2019, 19:30

Očito, hvata se za svaki post o istom.

filip13
Postovi: 37996
Pridružen/a: 09 okt 2012, 18:26

Re: Dallas Mavericks

Post Postao/la filip13 » 12 jan 2019, 19:57

Neutral je napisao/la:Ako je Dražen bio Mozart, Luka je Bach. Hladnokrvnost pri kraju mečeva je odlika najvećih, a Luka ima sve predpozicije da bude jedan od najvećih. Dallas ima "sreće" sa tim Evropljanima, nadam se samo da će ga povrede zaobići i da će ostati na podu kroz karijeru. Samo da ga ta balkanska bahatost zaobiđe.

Dirk najavio mogućnost da odigra i sljedeću sezonu. Mislio sam da će stići MJ-a poena ali ništa od toga. Svakako igrač koji je obilježio jednu eru u NBA.

Dallas simpatičan, uz moje Bulls-e vjerovatni tim koji mi je najdraži u NBA.

biti ce super dostigne li chamberlaina

Avatar
dirkules
Postovi: 4394
Pridružen/a: 19 dec 2014, 19:05
Kontakt:

Re: Dallas Mavericks

Post Postao/la dirkules » 21 jan 2019, 22:29

Rijetko glupih igraca ima u nasem rosteru, iz utakmice u utakmicu redaju se gluposti DAJ-a, Matthewsa i Barnesa. Daj Boze da Boogie ostane zdrav i ude u neku formu pa da se zaganja, sa jednom nogom je korisniji od ovog drveta.
Garavi Zeko M-84, Sultan M-84, Plavi Princ T-55, T-55, Transporter BVP-80

Odgovori

Natrag na “NBA”

Online

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 3 gosta.