Dallas Mavericks

Where amazing happens.

Moderatori/ce: KK_Bosna,CashMan,kad_kako,Pasha

Avatar
dirkules
Postovi: 4347
Pridružen/a: 19 dec 2014, 19:05
Kontakt:

Re: Dallas Mavericks

Post Postao/la dirkules » 22 jun 2018, 15:04

filip13 je napisao/la:godinu dana od posta do posta
Kriza rezultata, a i nema nekih fanova, Luka bi to mogao popraviti :njanjanja:
Garavi Zeko M-84, Sultan M-84, Plavi Princ T-55, T-55, Transporter BVP-80

Avatar
dirkules
Postovi: 4347
Pridružen/a: 19 dec 2014, 19:05
Kontakt:

Re: Dallas Mavericks

Post Postao/la dirkules » 22 jun 2018, 21:37

Carlisle on Doncic: "Him playing 4 is gonna be a problem for teams to match up with."
Garavi Zeko M-84, Sultan M-84, Plavi Princ T-55, T-55, Transporter BVP-80

filip13
Postovi: 37914
Pridružen/a: 09 okt 2012, 18:26

Re: Dallas Mavericks

Post Postao/la filip13 » 22 jun 2018, 21:39

dirkules je napisao/la:Carlisle on Doncic: "Him playing 4 is gonna be a problem for teams to match up with."

de prevedi svega ti,dončić na četvorci?

Avatar
dirkules
Postovi: 4347
Pridružen/a: 19 dec 2014, 19:05
Kontakt:

Re: Dallas Mavericks

Post Postao/la dirkules » 22 jun 2018, 21:46

filip13 je napisao/la:
dirkules je napisao/la:Carlisle on Doncic: "Him playing 4 is gonna be a problem for teams to match up with."

de prevedi svega ti,dončić na četvorci?
Da, na četvorci, još je kazao da će biti starter, kao i da ga neće vezati za poziciju i spomenuo je ovo.
Garavi Zeko M-84, Sultan M-84, Plavi Princ T-55, T-55, Transporter BVP-80

Avatar
S-Y-L-A-R
Postovi: 8763
Pridružen/a: 08 avg 2009, 18:17
Lokacija: Zenica
Kontakt:

Re: Dallas Mavericks

Post Postao/la S-Y-L-A-R » 22 jun 2018, 22:22

Neće mu to biti primarna pozicija, ali u nekim situacijama vjerovatno planira tako, Rick je to, mene od njega ne može ništa iznenaditi. :mrgreen:
41.21.1.

25.05.2013. - First treble
23.08.2020. - First (*) treble
11-0-0. The first team ever to win the Champions League with a perfect record. #HansiFlick

Beko
Postovi: 1867
Pridružen/a: 21 jan 2013, 21:41
Lokacija: The Hydra Island
Kontakt:

Re: Dallas Mavericks

Post Postao/la Beko » 22 jun 2018, 22:52

Sve je to pod uslovom da Luka podigne fizicko stanje. Jedva cekam draymond na doncicu...

filip13
Postovi: 37914
Pridružen/a: 09 okt 2012, 18:26

Re: Dallas Mavericks

Post Postao/la filip13 » 23 jun 2018, 08:32

Beko je napisao/la:Sve je to pod uslovom da Luka podigne fizicko stanje. Jedva cekam draymond na doncicu...
haha,da

Avatar
Nail for Real
Postovi: 9831
Pridružen/a: 10 jun 2009, 08:37
Lokacija: Sandžak
Kontakt:

Re: Dallas Mavericks

Post Postao/la Nail for Real » 23 jun 2018, 12:21

My thoughts wandered to Santiago Bernabeu, the Temple, a ground struck terror into opponents. Bruised & battered slaves at the king's banquet.

filip13
Postovi: 37914
Pridružen/a: 09 okt 2012, 18:26

Re: Dallas Mavericks

Post Postao/la filip13 » 27 jun 2018, 10:11


Avatar
dirkules
Postovi: 4347
Pridružen/a: 19 dec 2014, 19:05
Kontakt:

Re: Dallas Mavericks

Post Postao/la dirkules » 28 jun 2018, 14:20

Sve su prilike da ce DeAndre doci, napravljen je prostor od 25 milliona, jos samo dal' ce biti sign&trade ili preko FA vidjet cemo.
Garavi Zeko M-84, Sultan M-84, Plavi Princ T-55, T-55, Transporter BVP-80

Avatar
S-Y-L-A-R
Postovi: 8763
Pridružen/a: 08 avg 2009, 18:17
Lokacija: Zenica
Kontakt:

Re: Dallas Mavericks

Post Postao/la S-Y-L-A-R » 28 jun 2018, 14:44

dirkules je napisao/la:Sve su prilike da ce DeAndre doci, napravljen je prostor od 25 milliona, jos samo dal' ce biti sign&trade ili preko FA vidjet cemo.
Nisam za njega iz nekoliko razloga, prvenstveno zbog godina, veliki novci za nekoga čiji se "vijek trajanja" ne preklapa sa ovim nosiocima budućnosti(DSJ, Luka). Uz to, znamo kako se ponio posljedni put kada je povezivan sa Dallasom, za mene bi tada završio za sva vremena.
Da se mene pita, najradije bih čekao naredno ljeto, kada će biti i više opcija a i mnogo više prostora u capu nakon što se otarase Wes-ovog ugovora. Ako već insistiraju da već ovo ljeto potpišu nekoga, ja bih možda rizikovao sa Cousinsom(naravno, pod uslovom da to neće biti potpuno deranje kože i novcima i dužinom ugovora), znam da je mnogo teška povreda i iskren da budem, ne očekujem da on više ikad dostigne nivo na kojem je bio, ali DMC i na nekih 85-90% je vrijedniji igrač od velike većine centara u NBA. High risk-High reward situacija, ali po mom mišljenju vrijedna pokušaja. Sigurnije varijante za ovo ljeto bili bi Nurkić ili Capela recimo, obojica dovoljno mladi, još uvijek nisu dosegli vrhunac i ispunili svoj puni potencijal a to bi u ovakvom sistemu Dallasa itekako mogli, po godinama mnogo bolji fit sa ovom dvojicom za budućnost, a i jeftinija opcija za neki takav pokušaj(Nurkić).
41.21.1.

25.05.2013. - First treble
23.08.2020. - First (*) treble
11-0-0. The first team ever to win the Champions League with a perfect record. #HansiFlick

Avatar
dirkules
Postovi: 4347
Pridružen/a: 19 dec 2014, 19:05
Kontakt:

Re: Dallas Mavericks

Post Postao/la dirkules » 28 jun 2018, 15:14

S-Y-L-A-R je napisao/la:
dirkules je napisao/la:Sve su prilike da ce DeAndre doci, napravljen je prostor od 25 milliona, jos samo dal' ce biti sign&trade ili preko FA vidjet cemo.
Nisam za njega iz nekoliko razloga, prvenstveno zbog godina, veliki novci za nekoga čiji se "vijek trajanja" ne preklapa sa ovim nosiocima budućnosti(DSJ, Luka). Uz to, znamo kako se ponio posljedni put kada je povezivan sa Dallasom, za mene bi tada završio za sva vremena.
Da se mene pita, najradije bih čekao naredno ljeto, kada će biti i više opcija a i mnogo više prostora u capu nakon što se otarase Wes-ovog ugovora. Ako već insistiraju da već ovo ljeto potpišu nekoga, ja bih možda rizikovao sa Cousinsom(naravno, pod uslovom da to neće biti potpuno deranje kože i novcima i dužinom ugovora), znam da je mnogo teška povreda i iskren da budem, ne očekujem da on više ikad dostigne nivo na kojem je bio, ali DMC i na nekih 85-90% je vrijedniji igrač od velike većine centara u NBA. High risk-High reward situacija, ali po mom mišljenju vrijedna pokušaja. Sigurnije varijante za ovo ljeto bili bi Nurkić ili Capela recimo, obojica dovoljno mladi, još uvijek nisu dosegli vrhunac i ispunili svoj puni potencijal a to bi u ovakvom sistemu Dallasa itekako mogli, po godinama mnogo bolji fit sa ovom dvojicom za budućnost, a i jeftinija opcija za neki takav pokušaj(Nurkić).
Ne znam sta bih rekao, podijeljena su mi osjecanja oko njegovog dolaska. U jednu ruku mi je drago da Luka ima jednog od najboljih rollera za svoj razvoj, bez obzira sto nece biti dio najboljih godina i vrhunca DSJ-a i Luke. Eh sad, kad se sjetim onog ljeta, mislim da je to stvar preko koje se ne bi trebalo preci, orginalna situacija i sramljenje fransize. Kako god imamo velikog prostora i da Lac nade drugi tim za trade, ostaju nam opet povoljne opcije Nurk i Capela. Mislim da od Boogija nece biti nista, skeptik sam, Pelicansi ce mu dati prihvatljivu ponudu. Bolji dani dolaze u Texas.
Garavi Zeko M-84, Sultan M-84, Plavi Princ T-55, T-55, Transporter BVP-80

Avatar
Raul_64
Postovi: 14899
Pridružen/a: 18 avg 2009, 12:40
Kontakt:

Re: Dallas Mavericks

Post Postao/la Raul_64 » 28 jun 2018, 15:34

Capela/Nurkic mogu ti vezati cap dok ekipe pomenutih opet mogu matchirati.

DeAndre ovisno od toga kako dodje , ne mora biti dugorocna opcija , vec stop gap koji ce popunit prazninu.
Ako se trejda sa Clipersima ugovor Weslia i sta vec.Onda dogodine imas njegova birds rights ako zelis produzit ili ne.

Jedna godina probe.

U toj godini probe imas top centra koji se savrseno uklapa sa ekipom i rijesio bi par najvecih problema koje su imali poput skoka.
Mladim igracima a pogotovo bekovima je daleko lakse se razvijati u jednoj adekvatnoj atmosferi sa kvalitetnim/iskusnim igracima.
Doncicu bi bilo daleko lakse da moze igrati pik sa DeAndreom.Nece ova baza Mavsa biti contender u narednom periodu al to nije bitno.

Bitno je da razvijes,maximiziras i stavis u poziciju svoja dva mlada beka da se najbolje razviju.A za xy vremena bit ce vec neki drugi centar uz njih.Jel ruzno bilo ono iz 2015? jes , mada kad bi uhvatio prvi lob od Luke ljudi bi to vec zaboravili.Cousins je daleko opasniji.Jer bi dobio dugorocni ugovor(bar na 3 godine) i ajde prvo sto voli previse da drka loptu i da lopta ide kroz njega sto nije idealno za Doncica/Smitha a druga je stvar sto se uzasno malo prica o ahilovoj povredi.Pa to je prakticno smrt jos za lika od za 260 lbs , bar Mavsi znaju kako je potpisati igraca nakon takve povrede i Wesly je bio jos kud i kamo veci radnik pa se nije priblizio pomenutom nivou.Capela bi bio mozda najbolja opcija al tesko da je realan.Dallas posalje ponudu.I onda 3 dana su im novci vezani i dok Hou zadnjeg sekunda odluci da matchira,u medjuvremenu gubis ostale opcije i centre na trzistu.Djeluje previse irealno pogotovo jer Hou izgleda nece dobit LBJ pa ce svakako matchirati bilo koju ponudu.

Neka bude trejd sa Wesliem i pik druge runde? neka treca ekipa? ok , za 5 mil. gubis cap.

DSJ
KCP
Doncic
Barnes
DAJ

KCP kao primjer jednog 3D beka koji donosi defanzivu/sut i uklapa se sa Doncicem(moras to gledati,ulozio si mnogo u njega sa dva pika).

Ili mozes pokusati potpisati jednu cetvorku tipa Randle/Jabari al su mi malo rizicne opcije i cudni fitovi al moguce.
Samo vratis Luku na 2 , Barnesa na 3 i to je sve fleksibilno i fluidno..

Ako nije moguc trejd , onda dogovor dodje da opt out i potpise direktno max i to je to.

DSJ
Wesley
Doncic
Barnes
DAJ

Barnes voli igrati kao trica al DAJ bi rijesio njegov najveci problem koji je skok.Dok ovo je fleksibilno.
Nekad bi Luka cuvao 2 nekad protivnicku 4 , zavisi od matchupa.Imas apriori 3 dobra defanzivca oko Luke/Smitha.
Barnes sa manjom rolom bi mogao biti to definitivno.DeAndrea kao roll mana i Wesleya za spacing.

Dirk/Barea/Powel/Doug (mislim da ga vrate)sa klupe , sa dovoljno poena da se drze sa bilo kim.

Jel to dovoljno za playoff? tesko , zapad je..Al dovoljno je za oko 40 pobjeda i vise i da razvijas kulturu u kojoj mozes adekvatno razvit mlade igrace.Mavsi nemaju svoj pik dogodine,bar nemaju pik koji bi mogao dobit dobrog igraca jer jedan od razloga sto su ga ponudili osim sto su itekako zeljeli Doncica , sljedeci draft nije toliko dobar ni toliko dubok.Pa da Atlanta dobije 12 pik , nece plakati , daleko od toga.

Samo je fazon da vidis kako bi se odradio DAJ posao.

Kroz trejd ako dajes Weslia , imas jos prostora da potpises nekog il beka il visoko krilo.Dok ako nema nista zanimljivo za Cliperse(a ne znam sta bi bilo osim da ukljuci se treca ekipa)onda direktno u cap.Eh sad.U tom slucaju 2+1 ugovor bi bio prihvatljiv sve ostalo ne bi smekao.Sto se tice DeAndrea.To je fizicki monstrum koji masa 5 utakmica u zadnjih 7 godina.Napredne brojke su pale al nije to zbog njegovog pada fizike,cisto manjak motivacije usljed odlaska Paula,Blejka i velikih promjena u ekipi tokom godina.Da ne govorim koliko je Rik bolji trener od Doca.

Neke druge opcije su.

Favores , mada ne donosi tu fiziku/skok/odbranu koju zelis bas.Ili Alex Len tipa projekti al to je vec opasnije,rizicnije.

DAJ ima smisla u pogledu fita i timelina cak ako ne bude veci ugovor od 2+1 ili ovo opt in pa trejd gdje imas njegova prava.
Jer ne zelis imati takodje hrpu mladih igraca u istom prozoru u pogledu godina kad ih moras platit sve od jednom.

Znaci da olaksa tranziciju..Za par godina nema garancije da ce biti bilo ko drugi na timu od Doncica,Smitha.Al zelis im obezbjedit to,ekipu dovoljno dobru za razvijanje.Jer eventualna jedna playoff serija njima daleko vise znaci nego 100 rs tekmi..

Najbolje bi bilo da DAJ opt in i Dallas trejda Wesleya i nesto sitno i dobije ga.Pa onda potpise jos jednog igraca sa preostalim novcima.
Imas jaku ekipu i dogodine fleksibilnost i kontrolu u pogledu DeAndrea dal ga zelis zadrzati ili ne.
Druga opcija je da direktno udje tu i ok zadrzis Wesleya koji dogodine ide sa capa(samo da ne bude onda 4 godine ugovor i slicno)

Capela i ostali...ganjao bi nesto tesko realno , izgubio vremena i par opcija.
Never trust anything that bleeds for seven days and doesn't die.

Avatar
Clutch
Postovi: 13090
Pridružen/a: 14 maj 2014, 14:16
Kontakt:

Re: Dallas Mavericks

Post Postao/la Clutch » 28 jun 2018, 15:41

DeAndre ce gotovo sam siguran ici opt in, a onda ce ga Clippersi htjeti trejdat, tako da mislim da je to ne samo dobar scenario nego i realna priilika za Dallas.

Odlican fit u ovom trenutku, razvoj Smitha/Luke u okruzenju koje se moze takmicit + fleksibilnost kasnije.
Philly vs Everybody

#Madrid
#Sixers
#JoJoGOAT

Avatar
Raul_64
Postovi: 14899
Pridružen/a: 18 avg 2009, 12:40
Kontakt:

Re: Dallas Mavericks

Post Postao/la Raul_64 » 28 jun 2018, 15:56

U trejdu dobiju DeAndrea i poslije jos jednog dobrog igraca.

To je toliki luksuz za Doncica/Smitha.

Oni kad budu imali 23/24 godine ce biti okruzeni drugim igracima u odnosu na ove.
Al ove godine gdje bi imali pomenute igrace za suigrace bi toliko pomoglo i ubrzalo razvoj.

"Ne mozes biti cotender sa ovom ekipom" pa no shit sherlok , nema svako isti timeline.

Dallas prosle godine po +/- je bio 33 W ekipa po Peltonu.Jednostavno genijalni tank,rezultat vara.
Kad je mogao Rik sa smecem koje je imao pravit 40 W ekipe bez problema,sta bi radio s ovim.

Ne mozes potpisati 5 klinaca sa 20 godina i reci to ce biti nasa ekipa 15 godina.
Da je to cak najtalentovanija ekipa ikad tipa OKC , raspadne se prije ili kasnije.
Never trust anything that bleeds for seven days and doesn't die.

Avatar
S-Y-L-A-R
Postovi: 8763
Pridružen/a: 08 avg 2009, 18:17
Lokacija: Zenica
Kontakt:

Re: Dallas Mavericks

Post Postao/la S-Y-L-A-R » 28 jun 2018, 16:08

Raul_64 je napisao/la:
Najbolje bi bilo da DAJ opt in i Dallas trejda Wesleya i nesto sitno i dobije ga.Pa onda potpise jos jednog igraca sa preostalim novcima.
Imas jaku ekipu i dogodine fleksibilnost i kontrolu u pogledu DeAndrea dal ga zelis zadrzati ili ne.
Sa ovakvim scenarijem u kojem se prvenstveno odmah riješavaš Wesa ja ne bih imao ništa protiv, pored toga su tu i prava i to bi bilo daleko od lošeg. Već ove sezone bi to bila ekipa koja može iznenaditi, pogotovo uz potpis tog još jednog igrača. Naravno, razvoj ove dvojice je primaran cilj, ali ni PO ne bi bio nemoguć(čak i na sve jačem zapadu) a to bi tek bio ogroman korak za ubuduće.
Raul_64 je napisao/la:Capela i ostali...ganjao bi nesto tesko realno , izgubio vremena i par opcija.
Capelu sam pomenuo sa strane "luksuza" da ti svakako možeš čekati free agency 2019. Čak i da HOU to mečira u posljednjem trenutku, nisi na gubitku. Istina, ostavljaš Luku i Dennisa u situaciji u kojoj su maltene vođe tima i prve opcije sa ovih 19-20 godina. ali to ne mora da bude loše, naročito po budućnost.

U svakom slučaju, Dallas je nakon nekoliko "potrošenih" sezona, konačno u povoljnoj poziciji, siguran sam da su se sve opcije detaljno razmotrile i neće se prepuštati slučaju. Ostaje samo da se sačeka i vidi šta su odlučili. Nemam briga sa ovakvim backcourt-om, zadnja 2 drafta su pokupili baš ono što sam priželjkivao.
41.21.1.

25.05.2013. - First treble
23.08.2020. - First (*) treble
11-0-0. The first team ever to win the Champions League with a perfect record. #HansiFlick

Avatar
Clutch
Postovi: 13090
Pridružen/a: 14 maj 2014, 14:16
Kontakt:

Re: Dallas Mavericks

Post Postao/la Clutch » 28 jun 2018, 21:33

Raul_64 je napisao/la:
The Mavericks are spending the final few days before the start of free agency trying to execute a trade for DeAndre Jordan
Philly vs Everybody

#Madrid
#Sixers
#JoJoGOAT

Avatar
Raul_64
Postovi: 14899
Pridružen/a: 18 avg 2009, 12:40
Kontakt:

Re: Dallas Mavericks

Post Postao/la Raul_64 » 28 jun 2018, 21:49

Clutch je napisao/la:
Raul_64 je napisao/la:
The Mavericks are spending the final few days before the start of free agency trying to execute a trade for DeAndre Jordan
Bilo bi dobro to rijesit na vrijeme.

Samo ne znam na sto bi potrosili ostali cap.Prica se o Smartu u toj roli Wesleya al nisam siguran.
Kod Rika je Devin Haris igrao "3" pa nije ga problem spojit sa Doncicem/Smithom mada sa svojim sutom nije idealni fit.

Dok opet imas Randle pricu(i on i Smart su Texas momci , DeAndre takodje)da bi ga mogli "ukrasti" tokom ove Lakers price.

Ne cini se kao dobar fit ako ne bude mogao postati suter za tri poena al jbg u ovakvoj situaciji mozda dobro pribavit samo talenta.
KCP moj fit s njima tesko...Rich Paul agent a kako su Noelu unistili vrijednost,ne bi rekao da ide blizu Dallasa.

Mada mozda nije losa opcija ako nema dogovora sa Clipersima samo da pojede max i ostane ti Wesley jednu godinu i ha ya.

U toj manjoj 3D roli cini se jos da ima smisla sa ovim sto rade.
Never trust anything that bleeds for seven days and doesn't die.

Avatar
Raul_64
Postovi: 14899
Pridružen/a: 18 avg 2009, 12:40
Kontakt:

Re: Dallas Mavericks

Post Postao/la Raul_64 » 30 jun 2018, 13:00

Trejd nije bio moguc a ono razumijem Cliperse , Dallas nije zelio slati nikakav pik(pametno).

Samo da ne bude ugovor na 4 godine.
Never trust anything that bleeds for seven days and doesn't die.

Avatar
Raul_64
Postovi: 14899
Pridružen/a: 18 avg 2009, 12:40
Kontakt:

Re: Dallas Mavericks

Post Postao/la Raul_64 » 01 jul 2018, 10:07

Ovo je dobar scenario.Kad vec nije bio moguc trejd.Plasio me Cuban sa mogucnosti da baca 80/4 deal al srecom nije.
Ekipa ima centra i fleksibilnost dogodine.A u medjuvremenu solidna ekipa da se ubrza razvoj klinaca.

Dennis
Matthews
Doncic
Barnes
DeAndre
Never trust anything that bleeds for seven days and doesn't die.

Odgovori

Natrag na “NBA”

Online

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 6 gostiju.