Dallas Mavericks

Where amazing happens.

Moderatori/ce: KK_Bosna,CashMan,kad_kako,Pasha

Avatar
dirkules
Postovi: 4439
Pridružen/a: 19 dec 2014, 19:05
Kontakt:

Re: Dallas Mavericks

Post Postao/la dirkules » 07 feb 2023, 05:38

Dočekasmo i prvu pobjedu bez Luke i to kakvu, na krilima Greena i Hardya :tokralju:

Josh Green
29 Points
10/17 FG
3/6 3P
6/6 FT
6 Rebounds
2 Assists
0 Turnovers
+39

Jaden Hardy
29 Points
8/12 FG
4/6 3P
9/9 FT
4 Assists
2 Steals
+23

Borba u odbrani, na skoku bez obzira što smo bili niski za njih. Green, dečko odrasta iz dana u dan u košarkaškom smislu, uči više i više, dosta napadanja koša, završavanje floaterom, mid range, kontre, ma bombona je. Hardy je koš geter, već ima u svom arsenalu poprilično dobar step back i zna napadati koš. No vidi se da je mlad, željan dokazivanja i ponekad samo gleda obruč, ali i za taj osjećaj i napredak ima vremena. Ljepota je bilo gledati da ekipu nose 22-godišnjak i 20-godišnjak. @Napa ako nisi gledao, pogledaj snimku nećeš se pokajati :ljepota:



Garavi Zeko M-84, Sultan M-84, Plavi Princ T-55, T-55, Transporter BVP-80

Beko
Postovi: 1868
Pridružen/a: 21 jan 2013, 21:41
Lokacija: The Hydra Island
Kontakt:

Re: Dallas Mavericks

Post Postao/la Beko » 07 feb 2023, 08:51

sa jos jednim tradeom, eto da dovuku jednog solidnog 3&D, izlazi sa zapada ove sezone, sa tim da je morris meni ispod radara prosao i njegovo iskustvo moze puno znaciti u odredjenim utakmicama, momentima...

dallas moze da zategne odbranu na momente, nisu u stanju, da to rade konstantno

ali sa doncicem i irvingom u ekipi, mogu oni 3/4 utakmice ici na 140 poena bez problema

sta ce sad ostali duplati/triplati doncica, kad je irving sa njim terenu
oba su 1/1 ubitacni, ako duplaju jednog drugi je slobodan

bice to ofanzivno paklena rotacija
irving prebrz za dosta matchupova
doncic fizicki prejak za dosta matchupova

Avatar
Napapijri
Postovi: 4579
Pridružen/a: 02 jan 2019, 15:41
Kontakt:

Re: Dallas Mavericks

Post Postao/la Napapijri » 07 feb 2023, 10:18

@Dirkules, @Beko, da cujem sta bi vi prije uradili od ponudjenog?

1. THJ + 1st za Bogdanovica i Noela
2. THJ + 1st za Poeltl + filler

Bojan je solidan defanzivac, naravno i odlican suter, moze kreirati sopstveni sut, a u small ballu moze igrati na poziciji PF. Noel je svakako dobar rim protector, koji moze posluziti u kombinaciji sa Kleberom, Powellom i McGeeom.

Poeltl bi rijesio problem u odbrani reketa i omogucio ono sto Dallasu mozda i najvise fali - konstantu u skokovima.

Ima i treca opcija, po vasem odabiru :D Mozda nesto oko Drummonda, koji je takodjer manje - vise u rangu Poeltla, ali za manji novac.
For those who have been involved, no explanation is needed. For those who haven't, no explanation is possible.

Beko
Postovi: 1868
Pridružen/a: 21 jan 2013, 21:41
Lokacija: The Hydra Island
Kontakt:

Re: Dallas Mavericks

Post Postao/la Beko » 07 feb 2023, 12:59

Treca opcija bi bila Bojan i Pöltl. :D

Sa takvom kombinacijom bi Mavsi imali rotaciju od 8-9 ozbiljnih igraca.

Pöltl moze biti startni centar, Drummond je 3 centar jedne ekipe.

Na kraju ce se napraviti trade sa Cavsima, gdje Mavsi dobijaju Love-a i Osmana u suprotnom pravcu THJ + ...

To ja onako na pamet bubam, jer nisam upoznat sa svim pravilima tradeova.

Avatar
dirkules
Postovi: 4439
Pridružen/a: 19 dec 2014, 19:05
Kontakt:

Re: Dallas Mavericks

Post Postao/la dirkules » 07 feb 2023, 14:10

Ako moram da biram između ove dvije opcije onda sam za Poeltla. Za Bojana sam već pisao šta mislim, on je za ekipe koje su contenderi, da pojačaju rotaciju ili poboljšaju istu. Nije u pitanju trenutna njegova igračka kvaliteta, već to što će u aprilu napuniti 34 i prirodan slijed je pad u njegovoj karijeri što nama ne ide u prilog. Noel je van rotacije Pistonsa i bolja je opcija od McGeeja čiji spot bi uzeo.
Poeltl sa druge strane 26, u oktobru 27 godina, jedan od boljih zaštitnika obruča, skok bi poboljšao.

Ne očekujem da nakon tradea za Irvinga tradeamo i drugog 1st roundera sada. Shams reče jučer da nas treba gledati u mixu za dodatnog "stara" na SF/PF poziciji na ljeto kada budemo u mogućnosti tradeati 3 1sta.
Do kraja deadlinea što sam pisao jučer jedino vidim otpremanje Wooda jer neće prihvatiti 2yrs za krilo primarno, i možda THJ-a za nekoga ko svakako nema ugovor duži od dvije sezone.
Garavi Zeko M-84, Sultan M-84, Plavi Princ T-55, T-55, Transporter BVP-80

Avatar
dirkules
Postovi: 4439
Pridružen/a: 19 dec 2014, 19:05
Kontakt:

Re: Dallas Mavericks

Post Postao/la dirkules » 07 feb 2023, 16:49

Garavi Zeko M-84, Sultan M-84, Plavi Princ T-55, T-55, Transporter BVP-80

Avatar
S-Y-L-A-R
Postovi: 8763
Pridružen/a: 08 avg 2009, 18:17
Lokacija: Zenica
Kontakt:

Re: Dallas Mavericks

Post Postao/la S-Y-L-A-R » 07 feb 2023, 17:55

dirkules je napisao/la:
07 feb 2023, 16:49
.
Aktivirao te Kai vise nego "Mavs twitter". Ni ne ulazim tamo po vijesti. :mrgreen:
41.21.1.

25.05.2013. - First treble
23.08.2020. - First (*) treble
11-0-0. The first team ever to win the Champions League with a perfect record. #HansiFlick

Avatar
dirkules
Postovi: 4439
Pridružen/a: 19 dec 2014, 19:05
Kontakt:

Re: Dallas Mavericks

Post Postao/la dirkules » 07 feb 2023, 18:14

S-Y-L-A-R je napisao/la:
07 feb 2023, 17:55
dirkules je napisao/la:
07 feb 2023, 16:49
.
Aktivirao te Kai vise nego "Mavs twitter". Ni ne ulazim tamo po vijesti. :mrgreen:
Druže moj nismo doveli većeg talenta još da je u primeu od kako pratim franšizu, a nije to malan period :D
Proaktivnost Cubana, Nice i družine raduje, što je nedostajalo u vrijeme Dirka.
Garavi Zeko M-84, Sultan M-84, Plavi Princ T-55, T-55, Transporter BVP-80

Avatar
dirkules
Postovi: 4439
Pridružen/a: 19 dec 2014, 19:05
Kontakt:

Re: Dallas Mavericks

Post Postao/la dirkules » 07 feb 2023, 19:08

Lost in the madness of trade deadline week: Mavs C/PF Maxi Kleber, who is recovering from surgery to repair a torn hamstring, expects to be ready to play after the All-Star break.

A healthy Kleber will provide a major, much-needed boost to the Dallas defense.
Garavi Zeko M-84, Sultan M-84, Plavi Princ T-55, T-55, Transporter BVP-80

Avatar
Napapijri
Postovi: 4579
Pridružen/a: 02 jan 2019, 15:41
Kontakt:

Re: Dallas Mavericks

Post Postao/la Napapijri » 07 feb 2023, 19:18

THJ i Wood na trade listi.
For those who have been involved, no explanation is needed. For those who haven't, no explanation is possible.

Avatar
dirkules
Postovi: 4439
Pridružen/a: 19 dec 2014, 19:05
Kontakt:

Re: Dallas Mavericks

Post Postao/la dirkules » 07 feb 2023, 19:32

Napapijri je napisao/la:
07 feb 2023, 19:18
THJ i Wood na trade listi.
Nema više “we love our boys in blue” :D
Garavi Zeko M-84, Sultan M-84, Plavi Princ T-55, T-55, Transporter BVP-80

Avatar
Napapijri
Postovi: 4579
Pridružen/a: 02 jan 2019, 15:41
Kontakt:

Re: Dallas Mavericks

Post Postao/la Napapijri » 07 feb 2023, 20:08

dirkules je napisao/la:
07 feb 2023, 19:32
Napapijri je napisao/la:
07 feb 2023, 19:18
THJ i Wood na trade listi.
Nema više “we love our boys in blue” :D
Ne znam za tebe, ali ja ne spavam otkako je KI dosao, iako sam relativno mator :D

Iskreno, volio bih da Wood produzi, ali vjerovatno ne zeli pristati na 2 godine, iako je sam izjavio da bi volio ostati.

Opet, s druge strane, vjerujem da sad ofanziva nece biti problem, tako da ako odlaskom Wooda mozemo izvuci neku 3&D cetvorku, bit cu sretan.
For those who have been involved, no explanation is needed. For those who haven't, no explanation is possible.

Avatar
dirkules
Postovi: 4439
Pridružen/a: 19 dec 2014, 19:05
Kontakt:

Re: Dallas Mavericks

Post Postao/la dirkules » 07 feb 2023, 20:36

Napapijri je napisao/la:
07 feb 2023, 20:08
dirkules je napisao/la:
07 feb 2023, 19:32
Napapijri je napisao/la:
07 feb 2023, 19:18
THJ i Wood na trade listi.
Nema više “we love our boys in blue” :D
Ne znam za tebe, ali ja ne spavam otkako je KI dosao, iako sam relativno mator :D

Iskreno, volio bih da Wood produzi, ali vjerovatno ne zeli pristati na 2 godine, iako je sam izjavio da bi volio ostati.

Opet, s druge strane, vjerujem da sad ofanziva nece biti problem, tako da ako odlaskom Wooda mozemo izvuci neku 3&D cetvorku, bit cu sretan.
Nema sad spavanja pogotovo kad budu obojica na terenu. A i sve čekam šta će izvući za Wooda, Crowdera ili Covington/Batum + Mann.
Apetiti skaču, osjećaj je da se uz to neko rješenje na krilu može dostojno potući sa svima na zapadu, a već sljedeće sezone biti contender.
Garavi Zeko M-84, Sultan M-84, Plavi Princ T-55, T-55, Transporter BVP-80

Avatar
Napapijri
Postovi: 4579
Pridružen/a: 02 jan 2019, 15:41
Kontakt:

Re: Dallas Mavericks

Post Postao/la Napapijri » 08 feb 2023, 15:24

Idemo dalje sa kolonom rumors :D

Nurkic i Hart za THJ, Wooda i pick 2 runde.

@Dirkules, da cujem?

Po meni, apsolutno da. Gubimo ofanzivno (sto ne bi trebao biti problem obzirom na ostatak ekipe), a puno vise dobijamo defanzivno.
For those who have been involved, no explanation is needed. For those who haven't, no explanation is possible.

Avatar
dirkules
Postovi: 4439
Pridružen/a: 19 dec 2014, 19:05
Kontakt:

Re: Dallas Mavericks

Post Postao/la dirkules » 08 feb 2023, 16:45

Napapijri je napisao/la:
08 feb 2023, 15:24
Idemo dalje sa kolonom rumors :D

Nurkic i Hart za THJ, Wooda i pick 2 runde.

@Dirkules, da cujem?

Po meni, apsolutno da. Gubimo ofanzivno (sto ne bi trebao biti problem obzirom na ostatak ekipe), a puno vise dobijamo defanzivno.
Prije svega mi nemamo 2nd roundera za tradeati, 2 idu u Sac, to je iz tradea odakle je Hardy draftan ('24, '28), 2 idu Netsima iz Irving tradea ('27, '29), dva su u tradeu James Johnson-Wright, Jackson ('23, '26). '25 ne možemo tradeati jer je dio KP deala, ukoliko Knicksi ne dobiju '23 1st round (1-10 zaštićen) ili '24 1st round (1-10 zaštićen) onda bi dobili taj '25 2nd rounder. Prilike su da će Knicksi dobiti taj '23 1st rounder i onda ćemo imati tog '25 2nd roundera na raspolaganju.


Hart je ove sezone se totalno podredio ekipi u Portlandu, prošle sezone je bio i ofanzivno odličan, ove je u pola smanjio volumen i iz igre i iz vana. Skače, igra odbranu, no problem je što on nije rješenje na krilu defanzivno, barem meni. Svako krilo je veće od njega makar za 5 cm, jest da ima primjera manjih defendera koji odlično čuvaju ta krila kao što je Holiday, Smart ili Dort, oni su liga za sebe.

Nurkić ima pored ove još tri sezone ugovora sa rastom u svakoj, što je negativno. Naš je sve to stoji, no meni te njegove "buhe" idu toliko na živce, prosječan je u završavanju na obruču nešto što sam se nadao da će dovesti na bolji nivo. Odbranu čas igra čas ne igra, noge djeluju sporo, tromo. Nikako da "odraste" u košarkaškom smislu, djeluje kao nezavršen produkt i sa ovim ne malim iskustvom u ligi. Da se razumijemo njegova uloga se ne bi promjenila ni kod nas, sve bi otprilike bilo isto kao i u Portlandu. Hart da, Nurk nažalost ne.
Garavi Zeko M-84, Sultan M-84, Plavi Princ T-55, T-55, Transporter BVP-80

Avatar
dirkules
Postovi: 4439
Pridružen/a: 19 dec 2014, 19:05
Kontakt:

Re: Dallas Mavericks

Post Postao/la dirkules » 09 feb 2023, 06:56

Druga zaredom bez Luke :)

Strašno bitna pobjeda, na strani, protiv direktnog rivala, i serija u sezoni protiv njih je 2-2. Mora da im je ovaj povratak kući sa istočne obale udario u glavu :mrgreen:
Ovo je ekipna igra, bez forsiranja, sa protokom lopte, uvijek traženje otvorenog igrača. Mi koji smo zadnji po poenima iz tranzicije (sa Lukom naravno) u ove dvije utakmice smo promjenili kompletan identitet igre, dosta brža igra, igrači kao Irving i Green i daju tu mogućnost. Kada se Luka vrati dobro bi bilo u non Luka minutama igrati tako. Bullock je nama vrijedan, podigao je formu šutersku, odbrambeno bitan. Jedan od detalja tekme, zašto Powell ima toliku minutažu, jer je sposoban switchat na krila, posjed na 2-3 minute do kraja ostaje 1 na 1 sa Kawhijem i kontestuje šut i to najbolje što se može, naravno njegova mobilnost to omogućava. THJ je pogodio nekoliko bitnih i dagger šut u drugom poluvremenu. Uživat će ostali igrači u otvorenim šutevima kada su Luka i Irving na terenu.
Kyrie je mašina, strašna kretnja od lopte, odbrana Clippa se bazirala na njemu, udvajali su ga. Fantazija je dečko. Svaka čast Spenceru, Brunsonu ali ovaj talenat je daleko ispred, strašno.

Garavi Zeko M-84, Sultan M-84, Plavi Princ T-55, T-55, Transporter BVP-80

Avatar
Felixians4
Postovi: 7448
Pridružen/a: 09 apr 2020, 19:20
Kontakt:

Re: Dallas Mavericks

Post Postao/la Felixians4 » 09 feb 2023, 18:37

https://telesport.telegram.hr/analize/o ... u-teksasu/


U ovih 3 sata nešto ćete povući, no možda onako skroz po strani za drugo rundaše neko da li veteransko rješenje za možebitnu rotaciju ili mladića poput Reddisha što se ciljao.

dirkules- zamamno forumašiš, bistro upijaš i prenosiš.

Avatar
dirkules
Postovi: 4439
Pridružen/a: 19 dec 2014, 19:05
Kontakt:

Re: Dallas Mavericks

Post Postao/la dirkules » 09 feb 2023, 21:00

Christian Wood is indeed staying put in Dallas, league **** say.
Nema zainteresovanih kroz cijelu ligu.
Garavi Zeko M-84, Sultan M-84, Plavi Princ T-55, T-55, Transporter BVP-80

Avatar
Napapijri
Postovi: 4579
Pridružen/a: 02 jan 2019, 15:41
Kontakt:

Re: Dallas Mavericks

Post Postao/la Napapijri » 09 feb 2023, 21:12

dirkules je napisao/la:
09 feb 2023, 21:00
Christian Wood is indeed staying put in Dallas, league **** say.
Nema zainteresovanih kroz cijelu ligu.
Neka ga, nije on problem, iako ne bi bilo lose da je isao, ali samo za nekog dobrog defanzivca. Nadam se da ce sada produziti ugovori.
For those who have been involved, no explanation is needed. For those who haven't, no explanation is possible.

Avatar
dirkules
Postovi: 4439
Pridružen/a: 19 dec 2014, 19:05
Kontakt:

Re: Dallas Mavericks

Post Postao/la dirkules » 09 feb 2023, 21:29

Napapijri je napisao/la:
09 feb 2023, 21:12
dirkules je napisao/la:
09 feb 2023, 21:00
Christian Wood is indeed staying put in Dallas, league **** say.
Nema zainteresovanih kroz cijelu ligu.
Neka ga, nije on problem, iako ne bi bilo lose da je isao, ali samo za nekog dobrog defanzivca. Nadam se da ce sada produziti ugovori.
Ili nije bio deal koji smo htjeli ili jednostavno nema marketa za njega. Neće niko da mu ponudi pare i duži ugovor, ono šta traži.

Rezime, svoj move smo odradili sa Irvingom, potez koji treba na ljeto pokušati produžiti. Potez koji nas svakako približava contendingu. Eh sad, ovo kasnije, moglo je se dovesti neki meh wing defender ali bi nas koštao picka prve runde, što se nije učinilo, što je pametno. Dobro je da se nije neki ishitren potez uradio, ovako ostavljamo svoj draft kapital i uz ostali koji ćemo "otključati" na ljeto u offseasonu možemo ići dalje i raditi poteze koju nam trebaju.

Sada treba bacit oko na BO market, Danny Green bi bio dobra opcija svakako. Treba biti agresivan, mada istini za volju treba reći da contenderi su u prednosti u tom segmentu. Primjer Sunsi, Green je čovjek za njih, jer im pored Craiga fali 3&D igrač na perimetru. A Danny je višestruki prvak, ima to iskustvo. Prioritet treba biti to krilo, a onda možda, možda i neki kreator. Vidjeti šta će biti sa Jacksona, došao bi dobro. Hardy je mlad za PO rotaciju.

Zadovoljan sam u overallu.

Edit: Jackson vjerovatno off board, prioritet mu logično contenderi.

Edit v2 :D

Shams editovao oko Jacksona; "will prioritize contending"

Možda ipak imamo šanse.
Garavi Zeko M-84, Sultan M-84, Plavi Princ T-55, T-55, Transporter BVP-80

Odgovori

Natrag na “NBA”

Online

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 14 gostiju.