Dallas Mavericks

Where amazing happens.

Moderatori/ce: KK_Bosna,CashMan,kad_kako,Pasha

Avatar
dirkules
Postovi: 4487
Pridružen/a: 19 dec 2014, 19:05
Kontakt:

Re: Dallas Mavericks

Post Postao/la dirkules » 23 jan 2023, 01:39

Ethel je napisao/la:
23 jan 2023, 01:16
dirkules je napisao/la:
23 jan 2023, 00:38
Ethel je napisao/la:
23 jan 2023, 00:18


Ja se samo nadam da ce u sto blizoj buducnosti biti poslan negdje drugo ili mu se minutaza smanjiti u pola minimum. Da je Rodman u odbrani ovo je jezivo za imati u timu.

To mi je jos strasnije da su svi znaju da si limitiran u napadu i imas jedan posao da ubacis nesto od tih otvorenih suteva i on nije u stanju ni to.

Btw, ovo mu je 4. utakmica u karijeri sa ovakvim ucinkom, dijeli prvo mjesto u toj kategoriji sa Tuckerom, s tim da je Tucker izmislio kosarku za njega.
Loše je startao sezonu, to stoji, no u zadnjih 10 utakmica je na 47.5% za 3 što mu je podiglo procente i kroz sezonu. Tradicionalno se budi u drugom dijelu sezone u ovom segmentu.
Smanjiti minute? Nažalost nemamo mi taj luksuz da 2og defanzivca na perimetru iza DFS-a skratimo za minute.
Na PG-u je večeras pristojno odigrao, u suštini treba biti objektivan poraz nije radi njega.
Njegov ugovor je ekvivalent njegove igre, MLE. Za trade je odličan, ima još sezonu ugovora, Thibs ga navodno traži u razmjeni za Reddisha, vidjet ćemo da li će FO povući taj potez.
Felixians4 je napisao/la:
23 jan 2023, 00:30

Ma nema,ako se uspije osloboditi dio salary capa,izvrsno. Luka da bude prvi scorer,super. Uđe li se u playoffs,uspjeh. To su prioriteti at the moment
Mislim da od oslobađanja Capa nema ništa jer je težak i komplikovan proces s obzirom na naš payroll, mi smo u luxuryu. Treba više od 40mil$ tradeati za ističuće ugovore da bi imali max prostor na ljeto. Druga stvar, i to da se uspije imalo bi posljedice po PO priču.
Obrađivali smo ovu temu.

U PO će se ući, jedino povreda Luke ili povreda više članova rotacije može uticati na to.
Nisam ni mislio sad, znam da je to nemoguce trenutno, kazem u nekoj blizoj buducnosti, strasno je da je Bullock lik sa tolikom minutazom, igrac koji ce ulaziti sa klupe ok, ovako je samo predmet sprdnje i frustracije navijaca. Uspio je i da ga zovu cardio men, trci okolo i ne radi nista drugo.

Mada ja svakako ne vidim nacin na koji ce organizacija napraviti contendera od ove ekipe, morat ce bas neke kreativne manevre da naprave a nesto nisam uvjeren da su sposobni za tako nesto. Daleko su od contendera a premalo trenutno mogucnosti sa salaryem i premalo asseta za takav upgrade.
Roster ima dosta "friendly" ugovora za tradeati jer je vecina u rangeu 10-20 mil$. Osim Bertansovog, no i njegov će već sljedeće sezone izgledati drugačije s obzirom da u sezoni 24/25 je samo 5mil$ guaranteed bez obzira što ima PO za istu sezonu što će 99.9% uzeti.
I sam Bullock ima još sljedeću sezonu i može biti predmet izjednačenja plata u tradeu, još dodatno ističući.
U ovom momentu da, premalo je assetsa, na ljeto ćemo drugačije pričati sa 4 1st roundera i 3 mogućnosti swapsa ukoliko se ovogodišnji pick pošalje u NY (top10 zaštićen) i ne bude se sada tradeao neki 1st rounder, plus Green, Hardy plus spomenuti ugovori.

Navijačka baza ima malo razumijevanja u ovom "procesu" sklapanja ekipe, težak put sa dosta kocke. Ja vjerujem da 95% tih istih navijača je pozdravljalo trade kojim smo doveli KP-a, na kraju krajeva ko to ne bi povukao taj okidač, na kraju se ispostavilo tako kako jest, a zbog tog tradea smo bili uskraćeni značajnih poteza do danas.

Ja sam ka tome da se teži ka pravom All star igraču, top 20 igraču lige ukoliko se bude otvorila mogućnost.
Felixians4 je napisao/la:
23 jan 2023, 01:11
A ne bih išao na max 2023. već na par "Granta" što bi doduše isto otežalo jer on će najmanje trogodišnji s 15+ godišnje potpisati. Jest,THJ bi se mogli riješiti,no kako kažeš,ugovor postaje više team friendly,a i kakav god "indijanac" bio,ipak bi bili vjerojatno oslabljeni. Bertans već puno teže. On je i pasao fitom,no baš je "propao". On i Duncan Robinson,ista sorta,neće se više tako lako plaćati šuterske specijaliste,to kao ono kad su Mozgov i Biyombo se omastili.

U pravu si,no i mene ponese nekad i počnem "žaliti" #77,no prečaci novi riskantni nisu nužni. Volio bih Korkmaza da ga hrani na perimetru,valjda bi tamo oživio karijeru,takav posao bi se dao srediti,a na trade blocku je(prvi put,na rookie ugovoru je sam zatražio nezadovoljan minutažom pa je u međuvremenu se probio i do playoff startera da bi opet bez teže ozljede slično kao Drob i Bertans nakon zadobijenog ugovora bio za k).

A za to je Nico Harrison dovabljen. Izazovno,no izvedivo,a pod muss je pronaći formulu oformljavanja teama oko genija
Ovo gore ima veze i sa tvojim postom, hoću reći dosta sa dovođenjem role playera, daj real co-stara Luki.
Garavi Zeko M-84, Sultan M-84, Plavi Princ T-55, T-55, Transporter BVP-80

Avatar
Ethel
Postovi: 5190
Pridružen/a: 27 avg 2013, 18:29
Kontakt:

Re: Dallas Mavericks

Post Postao/la Ethel » 23 jan 2023, 01:49

dirkules je napisao/la:
23 jan 2023, 01:39
Ethel je napisao/la:
23 jan 2023, 01:16
dirkules je napisao/la:
23 jan 2023, 00:38


Loše je startao sezonu, to stoji, no u zadnjih 10 utakmica je na 47.5% za 3 što mu je podiglo procente i kroz sezonu. Tradicionalno se budi u drugom dijelu sezone u ovom segmentu.
Smanjiti minute? Nažalost nemamo mi taj luksuz da 2og defanzivca na perimetru iza DFS-a skratimo za minute.
Na PG-u je večeras pristojno odigrao, u suštini treba biti objektivan poraz nije radi njega.
Njegov ugovor je ekvivalent njegove igre, MLE. Za trade je odličan, ima još sezonu ugovora, Thibs ga navodno traži u razmjeni za Reddisha, vidjet ćemo da li će FO povući taj potez.


Mislim da od oslobađanja Capa nema ništa jer je težak i komplikovan proces s obzirom na naš payroll, mi smo u luxuryu. Treba više od 40mil$ tradeati za ističuće ugovore da bi imali max prostor na ljeto. Druga stvar, i to da se uspije imalo bi posljedice po PO priču.
Obrađivali smo ovu temu.

U PO će se ući, jedino povreda Luke ili povreda više članova rotacije može uticati na to.
Nisam ni mislio sad, znam da je to nemoguce trenutno, kazem u nekoj blizoj buducnosti, strasno je da je Bullock lik sa tolikom minutazom, igrac koji ce ulaziti sa klupe ok, ovako je samo predmet sprdnje i frustracije navijaca. Uspio je i da ga zovu cardio men, trci okolo i ne radi nista drugo.

Mada ja svakako ne vidim nacin na koji ce organizacija napraviti contendera od ove ekipe, morat ce bas neke kreativne manevre da naprave a nesto nisam uvjeren da su sposobni za tako nesto. Daleko su od contendera a premalo trenutno mogucnosti sa salaryem i premalo asseta za takav upgrade.
Roster ima dosta "friendly" ugovora za tradeati jer je vecina u rangeu 10-20 mil$. Osim Bertansovog, no i njegov će već sljedeće sezone izgledati drugačije s obzirom da u sezoni 24/25 je samo 5mil$ guaranteed bez obzira što ima PO za istu sezonu što će 99.9% uzeti.
I sam Bullock ima još sljedeću sezonu i može biti predmet izjednačenja plata u tradeu, još dodatno ističući.
U ovom momentu da, premalo je assetsa, na ljeto ćemo drugačije pričati sa 4 1st roundera i 3 mogućnosti swapsa ukoliko se ovogodišnji pick pošalje u NY (top10 zaštićen) i ne bude se sada tradeao neki 1st rounder, plus Green, Hardy plus spomenuti ugovori.

Navijačka baza ima malo razumijevanja u ovom "procesu" sklapanja ekipe, težak put sa dosta kocke. Ja vjerujem da 95% tih istih navijača je pozdravljalo trade kojim smo doveli KP-a, na kraju krajeva ko to ne bi povukao taj okidač, na kraju se ispostavilo tako kako jest, a zbog tog tradea smo bili uskraćeni značajnih poteza do danas.

Ja sam ka tome da se teži ka pravom All star igraču, top 20 igraču lige ukoliko se bude otvorila mogućnost.
Felixians4 je napisao/la:
23 jan 2023, 01:11
A ne bih išao na max 2023. već na par "Granta" što bi doduše isto otežalo jer on će najmanje trogodišnji s 15+ godišnje potpisati. Jest,THJ bi se mogli riješiti,no kako kažeš,ugovor postaje više team friendly,a i kakav god "indijanac" bio,ipak bi bili vjerojatno oslabljeni. Bertans već puno teže. On je i pasao fitom,no baš je "propao". On i Duncan Robinson,ista sorta,neće se više tako lako plaćati šuterske specijaliste,to kao ono kad su Mozgov i Biyombo se omastili.

U pravu si,no i mene ponese nekad i počnem "žaliti" #77,no prečaci novi riskantni nisu nužni. Volio bih Korkmaza da ga hrani na perimetru,valjda bi tamo oživio karijeru,takav posao bi se dao srediti,a na trade blocku je(prvi put,na rookie ugovoru je sam zatražio nezadovoljan minutažom pa je u međuvremenu se probio i do playoff startera da bi opet bez teže ozljede slično kao Drob i Bertans nakon zadobijenog ugovora bio za k).

A za to je Nico Harrison dovabljen. Izazovno,no izvedivo,a pod muss je pronaći formulu oformljavanja teama oko genija
Ovo gore ima veze i sa tvojim postom, hoću reći dosta sa dovođenjem role playera, daj real co-stara Luki.
Nemam vremena da pratim ugovore i cap, otprilike iz postova ovdje uhvatim kakvo je stanje sa tim stvarima, bile su velike najave sa dolaskom Nica Harrisona, vidjet cemo na duge staze na sta ce to izaci, rezultat prosle sezone je pokrio dosta. Medjutim, samar sa Brunsonom, opet slicna situacija sad sa Woodom i upitnik iznad njegove glave, odrazilo se na rezultate, pritisak sve veci. Ova sezona je korak nazad barem za sada, nadam se da ce to biti korak nazad da bi se otislo dva naprijed.

Super si objasnio situaciju oko capa i asseta, iskreno trenutno bi samo rijesio status Wooda do deadlinea po mogucnosti, bilo bi idealno rijesiti se Bertansovog ugovora ali opet se mora jos necega odreci pa je pitanje koliko se isplati. Ne vidim potrebu za nekim tradeom izuzev ovog okvira jer ne postoji trade koji nas stavlja u poziciju contendera. Bitnije je da se ne zalete sad nekim tradeom zbog pritiska javnosti.
Forever and ever, we’ll follow the boys, of Man United, The Busby Babes.
#MFFL
Som-Hi Barça

Avatar
Felixians4
Postovi: 7494
Pridružen/a: 09 apr 2020, 19:20
Kontakt:

Re: Dallas Mavericks

Post Postao/la Felixians4 » 23 jan 2023, 02:04

Dirkules,pa naravno,no kako do njega,ono što si izvukao kao ponudu za Anunobya(koji nije je li all star i top20,a onda tek izgleda nemoguće da makar do free agencya se ne dođe u takvu poziciju) nije dovoljno,neće Ujiri prihvatiti ni 20 % jače od toga. Role playeri su tu da se izmjenjuju,dok ne budeš krema,e onda je to to i valja čuvati jezgru.

Avatar
dirkules
Postovi: 4487
Pridružen/a: 19 dec 2014, 19:05
Kontakt:

Re: Dallas Mavericks

Post Postao/la dirkules » 23 jan 2023, 02:09

Ethel je napisao/la:
23 jan 2023, 01:49
dirkules je napisao/la:
23 jan 2023, 01:39
Ethel je napisao/la:
23 jan 2023, 01:16


Nisam ni mislio sad, znam da je to nemoguce trenutno, kazem u nekoj blizoj buducnosti, strasno je da je Bullock lik sa tolikom minutazom, igrac koji ce ulaziti sa klupe ok, ovako je samo predmet sprdnje i frustracije navijaca. Uspio je i da ga zovu cardio men, trci okolo i ne radi nista drugo.

Mada ja svakako ne vidim nacin na koji ce organizacija napraviti contendera od ove ekipe, morat ce bas neke kreativne manevre da naprave a nesto nisam uvjeren da su sposobni za tako nesto. Daleko su od contendera a premalo trenutno mogucnosti sa salaryem i premalo asseta za takav upgrade.
Roster ima dosta "friendly" ugovora za tradeati jer je vecina u rangeu 10-20 mil$. Osim Bertansovog, no i njegov će već sljedeće sezone izgledati drugačije s obzirom da u sezoni 24/25 je samo 5mil$ guaranteed bez obzira što ima PO za istu sezonu što će 99.9% uzeti.
I sam Bullock ima još sljedeću sezonu i može biti predmet izjednačenja plata u tradeu, još dodatno ističući.
U ovom momentu da, premalo je assetsa, na ljeto ćemo drugačije pričati sa 4 1st roundera i 3 mogućnosti swapsa ukoliko se ovogodišnji pick pošalje u NY (top10 zaštićen) i ne bude se sada tradeao neki 1st rounder, plus Green, Hardy plus spomenuti ugovori.

Navijačka baza ima malo razumijevanja u ovom "procesu" sklapanja ekipe, težak put sa dosta kocke. Ja vjerujem da 95% tih istih navijača je pozdravljalo trade kojim smo doveli KP-a, na kraju krajeva ko to ne bi povukao taj okidač, na kraju se ispostavilo tako kako jest, a zbog tog tradea smo bili uskraćeni značajnih poteza do danas.

Ja sam ka tome da se teži ka pravom All star igraču, top 20 igraču lige ukoliko se bude otvorila mogućnost.
Felixians4 je napisao/la:
23 jan 2023, 01:11
A ne bih išao na max 2023. već na par "Granta" što bi doduše isto otežalo jer on će najmanje trogodišnji s 15+ godišnje potpisati. Jest,THJ bi se mogli riješiti,no kako kažeš,ugovor postaje više team friendly,a i kakav god "indijanac" bio,ipak bi bili vjerojatno oslabljeni. Bertans već puno teže. On je i pasao fitom,no baš je "propao". On i Duncan Robinson,ista sorta,neće se više tako lako plaćati šuterske specijaliste,to kao ono kad su Mozgov i Biyombo se omastili.

U pravu si,no i mene ponese nekad i počnem "žaliti" #77,no prečaci novi riskantni nisu nužni. Volio bih Korkmaza da ga hrani na perimetru,valjda bi tamo oživio karijeru,takav posao bi se dao srediti,a na trade blocku je(prvi put,na rookie ugovoru je sam zatražio nezadovoljan minutažom pa je u međuvremenu se probio i do playoff startera da bi opet bez teže ozljede slično kao Drob i Bertans nakon zadobijenog ugovora bio za k).

A za to je Nico Harrison dovabljen. Izazovno,no izvedivo,a pod muss je pronaći formulu oformljavanja teama oko genija
Ovo gore ima veze i sa tvojim postom, hoću reći dosta sa dovođenjem role playera, daj real co-stara Luki.
Nemam vremena da pratim ugovore i cap, otprilike iz postova ovdje uhvatim kakvo je stanje sa tim stvarima, bile su velike najave sa dolaskom Nica Harrisona, vidjet cemo na duge staze na sta ce to izaci, rezultat prosle sezone je pokrio dosta. Medjutim, samar sa Brunsonom, opet slicna situacija sad sa Woodom i upitnik iznad njegove glave, odrazilo se na rezultate, pritisak sve veci. Ova sezona je korak nazad barem za sada, nadam se da ce to biti korak nazad da bi se otislo dva naprijed.

Super si objasnio situaciju oko capa i asseta, iskreno trenutno bi samo rijesio status Wooda do deadlinea po mogucnosti, bilo bi idealno rijesiti se Bertansovog ugovora ali opet se mora jos necega odreci pa je pitanje koliko se isplati. Ne vidim potrebu za nekim tradeom izuzev ovog okvira jer ne postoji trade koji nas stavlja u poziciju contendera. Bitnije je da se ne zalete sad nekim tradeom zbog pritiska javnosti.
Nico i ekipa, mada mislim da i sada zadnju i završnu riječ daje Cuban su uradili KP trade sa gledištem da se lakše "riješiti" 2 ugovora koja su prepolovila KP-ev koji nije igrao ekvivalentno ugovoru koji ima i kojeg su drugi FO-ovi gledali kao negativan. Spencer je odličan iz tog tradea, može biti dio contenderskog rostera ovakvom igrom, a može biti i dio tradea, i on ima još sezonu ugovora. Rezultat tradea, potpisa Bullocka, Ntilikine (potezi koji su odrađeni od dolaska Nice) je prošla sezona i WCF.
Mislim da Brunson je bio long shot za nas, otac zapošljen u Knicksima, gdje je i sam igrao i gdje je Jalen odrastao kao fan te franšize. Plus i sama izjava oca Ricka da Jalen razmišlja da može biti "the guy", kod nas bi do kraja bio u sjeni Luke, realnost. Neki veći overpaid nam je jedino davao šansu. A naša prava prilika je propuštena kada nismo ponudili 55mil$/4 ekstenziju poslije PO 20/21 kada nije bio igrač kakav je kasnije postao.

Dobro si napisao, sada ne vidi se trade koji bi nas lansirao u contendera, realna opcija sa assetsima koje imamo. Wood se treba riješiti, ili dogovor oko ekstenzije ili trade. Novi walk away za ništa nakon što si hrpu bench warmera pretvorio u njega se ne treba dozvoliti.
Garavi Zeko M-84, Sultan M-84, Plavi Princ T-55, T-55, Transporter BVP-80

Avatar
dirkules
Postovi: 4487
Pridružen/a: 19 dec 2014, 19:05
Kontakt:

Re: Dallas Mavericks

Post Postao/la dirkules » 23 jan 2023, 02:24

Felixians4 je napisao/la:
23 jan 2023, 02:04
Dirkules,pa naravno,no kako do njega,ono što si izvukao kao ponudu za Anunobya(koji nije je li all star i top20,a onda tek izgleda nemoguće da makar do free agencya se ne dođe u takvu poziciju) nije dovoljno,neće Ujiri prihvatiti ni 20 % jače od toga. Role playeri su tu da se izmjenjuju,dok ne budeš krema,e onda je to to i valja čuvati jezgru.
Raptorsi jesu pod pritiskom oko ovog rostera, no OG nije glavni razlog "podbačaja" ekipe. 25 godina, ponajbolje 3&D krilo u ligi, perfektan role player igrač za contendera, ugovor odličan za tim. Po meni on nije neko koga bih ja tradeao iz Toronta, jer ništa u vezi njega nije minus, apsolutno ni jedan segment, godine, timeline, ugovor, ono što pruža na terenu. Možda su Raptorsi to pustili u medije kao jedini način na koji bi ga pustili, hoćeš takvog, moraš ga pretplatit, pa bujrum ko hoće.

EDIT: Mada ima i ona, sa druge strane, Ujiri voli krila i pretrpao je roster njima, ima rezervne opcije i da ga tradea. Kada bi pokupio 2 1st roundera uz dobrog igrača, ima još i sve svoje pickove, mogu ganjati 90% lige.
Garavi Zeko M-84, Sultan M-84, Plavi Princ T-55, T-55, Transporter BVP-80

Avatar
Felixians4
Postovi: 7494
Pridružen/a: 09 apr 2020, 19:20
Kontakt:

Re: Dallas Mavericks

Post Postao/la Felixians4 » 23 jan 2023, 02:35

dirkules je napisao/la:
23 jan 2023, 02:24
Felixians4 je napisao/la:
23 jan 2023, 02:04
Dirkules,pa naravno,no kako do njega,ono što si izvukao kao ponudu za Anunobya(koji nije je li all star i top20,a onda tek izgleda nemoguće da makar do free agencya se ne dođe u takvu poziciju) nije dovoljno,neće Ujiri prihvatiti ni 20 % jače od toga. Role playeri su tu da se izmjenjuju,dok ne budeš krema,e onda je to to i valja čuvati jezgru.
Raptorsi jesu pod pritiskom oko ovog rostera, no OG nije glavni razlog "podbačaja" ekipe. 25 godina, ponajbolje 3&D krilo u ligi, perfektan role player igrač za contendera, ugovor odličan za tim. Po meni on nije neko koga bih ja tradeao iz Toronta, jer ništa u vezi njega nije minus, apsolutno ni jedan segment, godine, timeline, ugovor, ono što pruža na terenu. Možda su Raptorsi to pustili u medije kao jedini način na koji bi ga pustili, hoćeš takvog, moraš ga pretplatit, pa bujrum ko hoće.
Nisam naletio da netko njega ističe kao problem. Oni su FVV i GTJ mislim u situaciji kao vi s Brunsonom,to im je briga što se tiče ističućih ugovora,a onda na red dolazi Nurse koji možda i ne želi ovo što mu nameće Ujiri pa samim time i nema krivca,vrijedilo je probati nešto takvo poput onog što Presti i mladi strateg implementiraju. Prognoziram da će jednog od ove dvojice bekova utržiti,a da će se natjecati za play in i ukoliko krajem februara budu negdje 12.na istoku,idu u tankiranje,tada i u slučaju da ih lutrija smjesti recimo na 8.mjesto mogli ispregovarati lakoćom da se popnu u top5 bude li ih netko očarao.

Ma slažem se ja sve s tobom. Vi na Porzija uz Luku,to je itekako nudilo smisla,no često se tako ispostavi ono što na prvu se doima u životu kao real deal,razočaraš se. No to ne znači da treba sad ostati inertan,tj. zato je i priznata greška i taj rješavajući Porz trade ispao je kratkoročno izuzetno uspješan. Da,ne produljiti na kako se ispostavilo veoma povoljan ugovor/tih 55/4) Brunsona je ispala ogromna greška, i sam usred prošle sezone sam bio više za DFS8mogla se obojica,no "odobrio" sam ovog da,ovog ne),a ne toliko uvjeren u Brunsona mada volim njegov tip igrački+ kod Jay Wrighta,Vilanova,champ produkt- e,recimo Mikal Bridges bi kao savršeno štimao za svaku ekipu pa tako i vama.

Kad pogledaš,za Brunsona bi danas morao ponuditi paket par pickova,rubni je all star,no za prolivenim mlijekom ne valja plakati. On je isto pick druge runde,valja cijeniti i pomno skautirati i 2nd roundere,svake godine dokazano.


Od mene toliko po ovim front office stvarima na ovom topicu dok se ne dogodi konkretan slučaj

Avatar
dirkules
Postovi: 4487
Pridružen/a: 19 dec 2014, 19:05
Kontakt:

Re: Dallas Mavericks

Post Postao/la dirkules » 23 jan 2023, 02:42

Felixians4 je napisao/la:
23 jan 2023, 02:04
Ne odgovari na pitanje kako do toga. Trade Goberta je uzdrmao to, istina, no mislim da će to doći ponovo u granice "normale". Gotovo svako ljeto bude dostupan neko, puno je u zadnje vrijeme tih koji zatraže trade. Ima opcija i da pregovaraš sa FA-ovima, da uradiš neki s&t.

Brunson u momentu kada smo mogli ga produžiti za te uslove je izašao iz "loše" PO serije protiv Clippa, sjetimo se toga. FO je tako tada razmišljao, kasnije se ispostavilo greška, dešava se.

FVV i GTJ imaju PO za sljedeću sezonu, mogu uzeti i biti UFA na ljeto '24 ukoliko ne bude dogovora oko ekstenzije ili mogu sada biti UFA, birat će sami.
Garavi Zeko M-84, Sultan M-84, Plavi Princ T-55, T-55, Transporter BVP-80

Avatar
dirkules
Postovi: 4487
Pridružen/a: 19 dec 2014, 19:05
Kontakt:

Re: Dallas Mavericks

Post Postao/la dirkules » 25 jan 2023, 05:16

Ljudi moji zna li se ikako nacrtat taj zadnji napad, pa ovo je bruka kroz cijelu sezonu da se ne zna iskreirat zadnji šut pogotovo kada imaš čovjeka kojeg će udvajat. Vjerovatno nema goreg trenera u ovom pogledu.
Sudije bez komentara.
Garavi Zeko M-84, Sultan M-84, Plavi Princ T-55, T-55, Transporter BVP-80

Avatar
emir18
Postovi: 16502
Pridružen/a: 14 feb 2012, 10:39
Kontakt:

Re: Dallas Mavericks

Post Postao/la emir18 » 25 jan 2023, 05:20

dirkules je napisao/la:
25 jan 2023, 05:16
Ljudi moji zna li se ikako nacrtat taj zadnji napad, pa ovo je bruka kroz cijelu sezonu da se ne zna iskreirat zadnji šut pogotovo kada imaš čovjeka kojeg će udvajat. Vjerovatno nema goreg trenera u ovom pogledu.
Sudije bez komentara.
Ima Mazzulla taj ne zna zovnut TO kad ekipe imaju run, a da ne govorim o zadnjem napadu.
Inače da Kuzma bude ovako clutch igrač to niko nije očekivao.
Vi hitno trebate par tradeova odraditi.
1956., 1957., 1958., 1959., 1960., 1966., 1998., 2000., 2002., 2014.,2016.,2017.,2018.,2022.,
Sanjam fanfare, slavlje najvece, jesen blistavu i zlatno proljece.
“No Mikey, no no Mikey that was so not right”
“The energy is about to shift”
🇾🇪 🇸🇾 🇦🇫 🇵🇸 🇺🇦🇧🇦

Avatar
dirkules
Postovi: 4487
Pridružen/a: 19 dec 2014, 19:05
Kontakt:

Re: Dallas Mavericks

Post Postao/la dirkules » 25 jan 2023, 05:34

emir18 je napisao/la:
25 jan 2023, 05:20
dirkules je napisao/la:
25 jan 2023, 05:16
Ljudi moji zna li se ikako nacrtat taj zadnji napad, pa ovo je bruka kroz cijelu sezonu da se ne zna iskreirat zadnji šut pogotovo kada imaš čovjeka kojeg će udvajat. Vjerovatno nema goreg trenera u ovom pogledu.
Sudije bez komentara.
Ima Mazzulla taj ne zna zovnut TO kad ekipe imaju run, a da ne govorim o zadnjem napadu.
Inače da Kuzma bude ovako clutch igrač to niko nije očekivao.
Vi hitno trebate par tradeova odraditi.
Ovaj ne zna nacrtat play mimo daj loptu Luki i to uvijek na istom mjestu, daleko od koša, pa to ću i ja uradit majka mu stara. Treba ti koš za pobjedu ne trica i čovjek ne zna, jednostavno manjak inteligencije.
Objašnjenje kaže da isgorsira udvajanje na Luki za otvoren šut Dinwiddieu :rol: halo treba ti koš ne trica!
Zadnji faul na Kuzmi je lično too soft za napad za pobjedu na 10-11m od koša, iako treba pogledati da li je gazio liniju. Mimo toga kriterij je bio dosta čudan, dosta lahkih faulova je svirano.
Odbrana je katastrofa, tu sve počinje.
Garavi Zeko M-84, Sultan M-84, Plavi Princ T-55, T-55, Transporter BVP-80

Avatar
Napapijri
Postovi: 4584
Pridružen/a: 02 jan 2019, 15:41
Kontakt:

Re: Dallas Mavericks

Post Postao/la Napapijri » 25 jan 2023, 07:29

Nije da nismo najavili da ce se ovo desiti, ali ako porazi ikada dolaze u pravo vrijeme, to je sada. Ako cak i nakon ovoga nastave sa “we love our boys in blue”, play inn je maksimum.
For those who have been involved, no explanation is needed. For those who haven't, no explanation is possible.

Beko
Postovi: 1873
Pridružen/a: 21 jan 2013, 21:41
Lokacija: The Hydra Island
Kontakt:

Re: Dallas Mavericks

Post Postao/la Beko » 26 jan 2023, 10:23

danasnji rezultati i omjer obe ekipe daje na predstojecu utakmicu izmedju sa sunsima posebno tezinu

odmakli bi se od sunsa bar na pobjedu

prisli bi 4 mjestu na jedan korak

sunsi i jazzeri dve pobjede bi bile dobar korak ka 4 mjestu

luka vrjeme je za iskorak kao krajem decembra i par utakmica sa prosjekom iznad 45 poena

Avatar
Napapijri
Postovi: 4584
Pridružen/a: 02 jan 2019, 15:41
Kontakt:

Re: Dallas Mavericks

Post Postao/la Napapijri » 26 jan 2023, 14:24

Beko je napisao/la:
26 jan 2023, 10:23
danasnji rezultati i omjer obe ekipe daje na predstojecu utakmicu izmedju sa sunsima posebno tezinu

odmakli bi se od sunsa bar na pobjedu

prisli bi 4 mjestu na jedan korak

sunsi i jazzeri dve pobjede bi bile dobar korak ka 4 mjestu

luka vrjeme je za iskorak kao krajem decembra i par utakmica sa prosjekom iznad 45 poena
Tesko ce i Luka pruzati decembarske partije dok nema Wooda. Sada sve ekipe bacaju dupli tim na Luku, a kad se on rijesi lopte, nema ko (citaj Powell) da iskoristi visak. Kad je tu Wood, koji zna kreirati sa vrha kape, onda ni protivnik ne smije bacati duple timove na Luku tako cesto.
For those who have been involved, no explanation is needed. For those who haven't, no explanation is possible.

Avatar
Felixians4
Postovi: 7494
Pridružen/a: 09 apr 2020, 19:20
Kontakt:

Re: Dallas Mavericks

Post Postao/la Felixians4 » 26 jan 2023, 21:46

PHX zadnji tjedan u odnosu na mjesec i kusur prije tog,razlika kao PHX u pobjedama protiv vas u playoff seriji i game7,baš tako. Vratiše im se CP3 kojemu je pasalo da odmara dulje,zaliječi te sitne probleme,nešto poput LeBrona koji je sporo ušao u sezonu i sada rastura, a i Cam Johnson,još im nema Bookera,a s Aytonom nema vajde tamo. Šarić se prikazao,fino funkcionira s klupe u paru s Landaleom.
Bili su beskrvni,nikakvi.. možda najzdraviji roster lige od bubblea,sada ih je privremeno pokosilo i Monty nije uspijevao zaustaviti ponor,isto se dešava i Pelicansima mada oni dubinu posjeduju(ne toliko ofanzivno), a sada im je osvanulo dok vi oscilirate,također ozljede visokih,a svakako će biti motivirani protiv vas.

Avatar
Ethel
Postovi: 5190
Pridružen/a: 27 avg 2013, 18:29
Kontakt:

Re: Dallas Mavericks

Post Postao/la Ethel » 31 jan 2023, 04:25

slika

Kakva sramota protiv drugog najlosijeg tima lige :roll:

Ne postoji jadniji tim okupljen oko nekog superstara. Za 36 minuta niko od 8 igraca ne moze da ubaci 10 poena :puke:
Forever and ever, we’ll follow the boys, of Man United, The Busby Babes.
#MFFL
Som-Hi Barça

Avatar
NEZALAGANJE
Postovi: 25268
Pridružen/a: 04 avg 2011, 23:03
Kontakt:

Re: Dallas Mavericks

Post Postao/la NEZALAGANJE » 31 jan 2023, 11:17

Ethel je napisao/la:
31 jan 2023, 04:25
slika

Kakva sramota protiv drugog najlosijeg tima lige :roll:

Ne postoji jadniji tim okupljen oko nekog superstara. Za 36 minuta niko od 8 igraca ne moze da ubaci 10 poena :puke:
Ne bih se slozio bas s tom konstatacijom.Taj isti tim dobije PHX na strani i tijesno izgubi od UTA bez svoja 2 od 3 najbolja igraca.Po meni je veci problem sto se sve vrti oko Luke.Frajer je bez lopte samo kad sjedi na klupi.Ne moze tako niko ritam uhvatiti i to je dokazano kroz ranije pokusaje brojnih drugih ekipa koje su tako igrale.

Avatar
Ethel
Postovi: 5190
Pridružen/a: 27 avg 2013, 18:29
Kontakt:

Re: Dallas Mavericks

Post Postao/la Ethel » 31 jan 2023, 14:29

A ritam bi uhvatio ko, Dinwiddie koji je najmanji problem i protiv kojeg i nemam nista on i odradjuje svoj posao pristojno, Wood takodjer, Bullock bi poceo pogadjati otvorene suteve? DFS takodjer? Hardaway bi postao konstantan nakon sto nikad to nije bio? Green bi napredovao dodatno napadacki? Kleber i Powell bi jos bolje vrtili pick?

Hrpa igraca koja u napadu zavisi iskljucivo od toga hoce li pogoditi otvorene suteve za tri poena ili nece i hrpa igraca koja nema nikakvu konstantu u napadu bez obzira s kim igraju.
Forever and ever, we’ll follow the boys, of Man United, The Busby Babes.
#MFFL
Som-Hi Barça

Avatar
NEZALAGANJE
Postovi: 25268
Pridružen/a: 04 avg 2011, 23:03
Kontakt:

Re: Dallas Mavericks

Post Postao/la NEZALAGANJE » 31 jan 2023, 15:22

Ethel je napisao/la:
31 jan 2023, 14:29
A ritam bi uhvatio ko, Dinwiddie koji je najmanji problem i protiv kojeg i nemam nista on i odradjuje svoj posao pristojno, Wood takodjer, Bullock bi poceo pogadjati otvorene suteve? DFS takodjer? Hardaway bi postao konstantan nakon sto nikad to nije bio? Green bi napredovao dodatno napadacki? Kleber i Powell bi jos bolje vrtili pick?

Hrpa igraca koja u napadu zavisi iskljucivo od toga hoce li pogoditi otvorene suteve za tri poena ili nece i hrpa igraca koja nema nikakvu konstantu u napadu bez obzira s kim igraju.
Pa prvi on eto.Covjek regularno zabija 20+ svaki put kad Luka malo "odmori".Kad igraju zajedno, cesto bude ispod 20, sto je nedopustivo za takvog igraca u ligi gdje svaka ekipa daje 120p.

Druga stvar, promasujes poentu.Nije neophodno da ti igraci vrte pik ili rade neke stvari koje Luka radi 10 puta bolje od njih.Ono sto je potrebno je da lopta promjeni "nekoliko ruku", zavrti se neka akcija i sl. prije samog suta.Ne moze igra kroz cijelu tekmu biti "Luka vrti pik", pa pik vrti Dinwiddie kad ovaj odmara.Ne moze.To je kur.cev sistem, da pojednostavim.Nema tih sutera na svijetu koji ce pogadjati u odlicnim procentima, a da samo coskare i sutiraju pri prijemu lopte neradeci nista drugo.Mora se dozvoliti da dodiruju loptu, a da to nije samo sut.

Sistem DAL je ucinio da oni budu hrpa igraca, kako ti kazes, koja nema konstantu, a nemaju je zbog svega sto iznad navedoh.To i laik vidi.

I onda pocinju price, Luka nema s kim da igra.

P.S.Dadoste Porzingisa koji je izgledao kao panj u sistemu igre sa Lukom, a frajer eno renesansu dozivljava u WSH.Na oba kraja parketa.

Avatar
dirkules
Postovi: 4487
Pridružen/a: 19 dec 2014, 19:05
Kontakt:

Re: Dallas Mavericks

Post Postao/la dirkules » 03 feb 2023, 01:12

Mavs bigs Maxi Kleber (hamstring tear) and Christian Wood (fractured left thumb) are out tonight but have been fully cleared to practice.
Evo i Maxija ubrzo, ključan za dalji nastavak sezone. Propušta road trip od 5 tekmi, Wood bi se trebao u nekom momentu u toku toga vratiti (ako ne bude tradean).
Garavi Zeko M-84, Sultan M-84, Plavi Princ T-55, T-55, Transporter BVP-80

Avatar
dirkules
Postovi: 4487
Pridružen/a: 19 dec 2014, 19:05
Kontakt:

Re: Dallas Mavericks

Post Postao/la dirkules » 03 feb 2023, 20:54

Situacija oko Lukine pete se još ne zna, moguć je povratak na ovom 5 road tripu. Wood vjerovatno se vraća protiv Utaha, ne da se što se tiče zdravlja nikako. Jedan se vrati drugi se povrijedi, nikako se kompletirati.

MacMahon danas reče da je FO vodio neke razgovore koji su pak summer shot kada se bude imalo draft assetsa. Tendencija je izgleda jasna, ide se prema dovođenju stara uz Luku.
Garavi Zeko M-84, Sultan M-84, Plavi Princ T-55, T-55, Transporter BVP-80

Odgovori

Natrag na “NBA”

Online

Trenutno korisnika/ca: Brokula, filip13, VensanKasel i 36 gostiju.