NBA draft

Where amazing happens.

Moderatori/ce: KK_Bosna,CashMan,kad_kako,Pasha

Avatar
Kawhi
Postovi: 24030
Pridružen/a: 04 nov 2013, 17:36
Kontakt:

Re: NBA draft

Post Postao/la Kawhi » 22 maj 2018, 02:32

Najjači mi je argument da je NBA novi nivo i da će Luki trebati vremena da se privikne. Pa trebaće svakom rukiju. Nijedan od njih nikad prije nije igrao u NBA. Zbog toga i jesu rukiji.
Danju hladna k'o Kazan, noću sija k'o Rubin

Avatar
emir18
Postovi: 16469
Pridružen/a: 14 feb 2012, 10:39
Kontakt:

Re: NBA draft

Post Postao/la emir18 » 22 maj 2018, 02:39

Kawhi je napisao/la:Najjači mi je argument da je NBA novi nivo i da će Luki trebati vremena da se privikne. Pa trebaće svakom rukiju. Nijedan od njih nikad prije nije igrao u NBA. Zbog toga i jesu rukiji.
Sve je to tacno ,al ovi vec imaju naviku jer igraju slican sistem,putovanja PO koliko toliko imaju iskustva,drugo je Luka njemu ce dosta teze biti,al nema sumnje u njegov talenati da ce uspijeti u NBA.
Koliko god ja bio Madridista i gotivio Luku Ayton je trenutno bolji prospect i no.1.
1956., 1957., 1958., 1959., 1960., 1966., 1998., 2000., 2002., 2014.,2016.,2017.,2018.,2022.,
Sanjam fanfare, slavlje najvece, jesen blistavu i zlatno proljece.
“No Mikey, no no Mikey that was so not right”
“The energy is about to shift”
🇾🇪 🇸🇾 🇦🇫 🇵🇸 🇺🇦🇧🇦

Avatar
Azpi
Postovi: 4459
Pridružen/a: 17 maj 2018, 13:26
Kontakt:

Re: NBA draft

Post Postao/la Azpi » 22 maj 2018, 02:51

emir18 je napisao/la:
Kawhi je napisao/la:Najjači mi je argument da je NBA novi nivo i da će Luki trebati vremena da se privikne. Pa trebaće svakom rukiju. Nijedan od njih nikad prije nije igrao u NBA. Zbog toga i jesu rukiji.
Sve je to tacno ,al ovi vec imaju naviku jer igraju slican sistem,putovanja PO koliko toliko imaju iskustva,drugo je Luka njemu ce dosta teze biti,al nema sumnje u njegov talenati da ce uspijeti u NBA.
Koliko god ja bio Madridista i gotivio Luku Ayton je trenutno bolji prospect i no.1.
Pa evo i euroliga nova kako je i luka se na putovao, igra po euroligu, po spanije itd.. I to nije mu ovo prva godina da to sve prolazi
Ma nije problem hoce li ha Sunsi uzeti haj njima visoki i treba nego da ga preskoce i Kingsi i hawks to je ludilo

Ali eto oni zaradjuju milione oni znaju izgleda bezgrijesni su :rol:
Sajt od kojeg zivis, 2,5M pratioca, napisana knjiga i prodata u 1000 primjeraka.
!!!GOAT!!!
Jeste cap definisan al ako vlasnik hoce da baca pare onda cap ne vrijedi.Lal moze imat lebrona,klaya,davisa i irvinga u ekipi.

filip13
Postovi: 38010
Pridružen/a: 09 okt 2012, 18:26

Re: NBA draft

Post Postao/la filip13 » 22 maj 2018, 10:28

Kawhi je napisao/la:Najjači mi je argument da je NBA novi nivo i da će Luki trebati vremena da se privikne. Pa trebaće svakom rukiju. Nijedan od njih nikad prije nije igrao u NBA. Zbog toga i jesu rukiji.

tacno

RollsRoyce
Postovi: 681
Pridružen/a: 27 mar 2018, 18:05
Kontakt:

Re: NBA draft

Post Postao/la RollsRoyce » 22 maj 2018, 10:38

Ma Luka ako ne bude prvi pick, Sunsi ce ispasti ili genijalci ili retardirani, jer od Aytona nemas pojma sta ces dobiti, ako prenese ovu trenutnu igru u NBA, neces dobiti nista od njega, Doncic ako prenese ovu trenutnu igru u NBA, i nikako ne napreduje opet ce biti koristan NBA igrac.

Avatar
Raul_64
Postovi: 14899
Pridružen/a: 18 avg 2009, 12:40
Kontakt:

Re: NBA draft

Post Postao/la Raul_64 » 22 maj 2018, 11:18

Ayton nije ni blizu prospekt kao Davis.

KAT se jos nije snasao defanzivno gledano a na koledju je bio bolji defanzivac od Aytona sto je zabrinjavajuce.

"20/10" nije vise glavno rezovanje , jer vidimo kako centri sa slabom defanzivom jednostavno nisu korisni duboko u playoffu.
Ima fizikalije da se popravi i sve to stoji.Samo ova sezona je potvrdila sumnje oko njegovih defanzivnih instinkta.

Ide prvi sigurno..

Sarver nije toliko cekao prvi pik da propusti lokalnu zvijezdu iz Arizone.Razapeli bi ga lokalni mediji.

Moze zavrsit kao najbolji igrac sa drafta(ne bi bilo cudno sa fizikalijama).Al takodje moze biti empty stats guy.
Jos sam cuo cesto izjave od njega da zeli biti "4" iako je evidentno centar pogotovo u ovoj ligi.Ono LaMarcus vibe.
Barem Sunsi imaju dobrog trenera,pogotovo za razvoj igraca pa bi on mogao otkljucati taj superstar potencijal.
Never trust anything that bleeds for seven days and doesn't die.

Beko
Postovi: 1868
Pridružen/a: 21 jan 2013, 21:41
Lokacija: The Hydra Island
Kontakt:

Re: NBA draft

Post Postao/la Beko » 22 maj 2018, 16:38

Mnogo pričaju ovi buduči pickovi.

Ayton kaze, NBA jos nije vidjela igraca kao sto je on.

Porter Jr i Young su izjavili da su oni najbolji igraci na draftu.

Dončićeva prednost je ta, da on več ima obezbedzenu egzistenciju, i njemu visok pick ne treba zbog plate. Samim time moze i donekle birati organizaciju. Tako nesto je i Woj izjavijo.

Avatar
Drape
Postovi: 10417
Pridružen/a: 20 feb 2018, 12:07
Kontakt:

Re: NBA draft

Post Postao/la Drape » 22 maj 2018, 16:55

Dončić u NBA dolazi kao druga violina osvajača Eurobasketa i prva violina osvajača Eurolige, ako to nije dovoljno za 1. onda nikad više ni jedan Europljan neće ni biti.

filip13
Postovi: 38010
Pridružen/a: 09 okt 2012, 18:26

Re: NBA draft

Post Postao/la filip13 » 22 maj 2018, 17:02


RollsRoyce
Postovi: 681
Pridružen/a: 27 mar 2018, 18:05
Kontakt:

Re: NBA draft

Post Postao/la RollsRoyce » 22 maj 2018, 17:11

Ma dovoljno će biti kada ih stave na teren, pa da igraju 5 na 5, i kada ovim ostalim talentima ubije volju za kosarkom, znate koja je razlika između MVP-a Eurolige i koledž igrača ? Ja ne sumnjam da neki može postati bolji od njega, ali ako Dončić nije najsigurnija varijanta za prvi pick, onda stvarno ne znam.

Avatar
Epidaurus
Postovi: 21297
Pridružen/a: 15 maj 2014, 14:37
Kontakt:

Re: NBA draft

Post Postao/la Epidaurus » 22 maj 2018, 17:31

Ayton je na collegeu bio defanzivno dosta gori od KATa cak, a o ADu da ne pricam. Mediji provlace pricu da moze bit kombinacija onog najboljeg od KATa i Embiida obzirom da je fizicki bas bas strasan vec sad, a ima i fin sut al u sustini je tesko da postane takav monstrum ako na collegeu nije bio ni priblizno dominantan defanzivac.

Avatar
NEZALAGANJE
Postovi: 25219
Pridružen/a: 04 avg 2011, 23:03
Kontakt:

Re: NBA draft

Post Postao/la NEZALAGANJE » 22 maj 2018, 17:41

RollsRoyce je napisao/la:Ma dovoljno će biti kada ih stave na teren, pa da igraju 5 na 5, i kada ovim ostalim talentima ubije volju za kosarkom, znate koja je razlika između MVP-a Eurolige i koledž igrača ? Ja ne sumnjam da neki može postati bolji od njega, ali ako Dončić nije najsigurnija varijanta za prvi pick, onda stvarno ne znam.
Na draftu se rijetko kad bira igrac cija se kvaliteta ocjenjuje u datom trenutku.Vise se gleda "plafon" x igraca i ako cemo realno,barem 4 igraca na predstojecem draftu imaju veci potencijal od Doncica.Sigurno je da niko nema iskustvo igranja na nivou na kojem to ima Luka i smatram da je on najspremniji u tom pogledu,ali i to ce doci u NBAu.
Ne znam sta da kazem za Doncica...Ima taj pobjednicki gen koji se ne moze nauciti,ima sut,ima kreaciju,ali mi je slabo dolazio do obruca,cak i u Evropi.Previse puta sam ga gledao da se na iole jacu odbranu zadovolji step backom.Enigma mi je za NBA.

RollsRoyce
Postovi: 681
Pridružen/a: 27 mar 2018, 18:05
Kontakt:

Re: NBA draft

Post Postao/la RollsRoyce » 22 maj 2018, 18:24

Da, ali Dončić nema 22 godine, on ima 19 godina, daleko je najbolji igrač ove draft klase, i većina ovih igrača sa drafta nikada neće doseći nivo na kojem je Luka sada, a jedini Ayton realno može postati bolji igrač, ima ih još koji mogu ali 99% da neće, jer će se i ovaj razvijati i još ima prostora za napredak.

Avatar
NEZALAGANJE
Postovi: 25219
Pridružen/a: 04 avg 2011, 23:03
Kontakt:

Re: NBA draft

Post Postao/la NEZALAGANJE » 22 maj 2018, 18:35

Najbolji prospekti sa predstojeceg drafta isto imaju 19-20 godina.Slazem se da je Luka trenutno mozda i najbolji igrac drafta klase,ali je vrlo upitno da ce to ostati i to je poenta.Necu se sloziti da ima veci plafon od 99% igraca sa drafta.

filip13
Postovi: 38010
Pridružen/a: 09 okt 2012, 18:26

Re: NBA draft

Post Postao/la filip13 » 22 maj 2018, 18:51

je li to neki novi izraz , prospekti?

RollsRoyce
Postovi: 681
Pridružen/a: 27 mar 2018, 18:05
Kontakt:

Re: NBA draft

Post Postao/la RollsRoyce » 22 maj 2018, 19:20

Jedino Ayton ima realne šanse da ga prestigne, ovi ostali imaju predispozicije, ali teško će ikada biti bolji igrači od Luke, što ne znači da neće, ali male su im šanse.

Beko
Postovi: 1868
Pridružen/a: 21 jan 2013, 21:41
Lokacija: The Hydra Island
Kontakt:

Re: NBA draft

Post Postao/la Beko » 22 maj 2018, 20:07

Često se spominje taj atleticizam koji mu fali. Ako ima radne navike, onda nece biti ni to problem. I tu on ima najveci plafon. Čak je tu underrated.

Proslo ljeto nije imao offseason, nego odma reprezentacija. Znaci trenira „normalno“ nekih 15-16 mjeseci. Ali kako se cuje sta njegov americki agent trazi od svojih klienta, onda vjerujem da ce dominirati summer league.

Avatar
MElloo
Postovi: 13021
Pridružen/a: 29 nov 2009, 17:23
Kontakt:

Re: NBA draft

Post Postao/la MElloo » 22 maj 2018, 20:12

Ayton prvo mora da popravi odbranu on nije spreman za nba. Punit ce ga svak ispod kosa. Njegov def rating na koledzu je losiji nego Okaforov, mnogo losiji.

Avatar
Chinaglia
Postovi: 31065
Pridružen/a: 16 jan 2014, 11:54
Kontakt:

Re: NBA draft

Post Postao/la Chinaglia » 22 maj 2018, 21:08

MElloo je napisao/la:Ayton prvo mora da popravi odbranu on nije spreman za nba. Punit ce ga svak ispod kosa. Njegov def rating na koledzu je losiji nego Okaforov, mnogo losiji.
kao da je to bitno, danas se napad vrednuje mnogo vise od odbrane, ako cinis razliku u napadu, u odbrani mozes biti rupa kolika hoces

Ayton ako bude vrhunski igrac ofanzivno, o tome ce se pisat, a ne o njegovoj losoj odbrani

eto ti KAT, eto ti Jokic, na kakvom su glasu njih dvojica, koga boli k za odbranom :rol:

Avatar
adriano_leite
Postovi: 10714
Pridružen/a: 01 jun 2010, 02:04
Kontakt:

Re: NBA draft

Post Postao/la adriano_leite » 22 maj 2018, 22:07

Nisam pratio ove igrace sto ce izaci na draft, posto sam prihvatio da nismo lottery tim pa me nije zanimalo, ali sad me zanima ko bi mogao biti dostupan na osmoj poziciji, a da je vrijedan pomena. Fakat su mi svi igraci nepoznanica i nadam se da cemo dobro izabrati. Vjerujem nasem novom GM-u da nece pogrijesiti.
CAVS BASKETBALL NEVER STOPS!!! BELIEVELAND

Mes Que Un Club!

Mi smo Horde Zla sa Sjevera...

Odgovori

Natrag na “NBA”

Online

Trenutno korisnika/ca: Amazon [Bot] i 24 gosta.