NBA draft

Where amazing happens.

Moderatori/ce: KK_Bosna,CashMan,kad_kako,Pasha

Avatar
Tracy3McGrady
Postovi: 8123
Pridružen/a: 12 feb 2012, 02:47
Kontakt:

Re: NBA draft

Post Postao/la Tracy3McGrady » 24 maj 2018, 12:44

Lillard je napisao/la:Hezonju sam naveo ko primjer i bio je veći potencijal nego je Musa sad. Ne da mi se ni odgovarat kad vidim u kojem smjeru si krenuo.

Nqravno da je talent najvažniji, ali fizičke predispozicije su odma u drugom redu. Imaš masu europskih igrača koji su talentom odlični, ali nisu se mogli naviknut na NBA.

Mislim o cemu da raspravljam, Musa generacijski talenat iako nece bit ni top 15 pick vjerojatno i grijeh ga usporedit s igračima poput Hezonje, iako je ovaj bio 5. pick :rol:

Musa će vjerojatno bit solidan NBA igrač, nešto kao što je tuzlak spomenuo ili manje od toga, nebitno. Čitav post je bio usmjeren da će jako teško bit važna karika nekog contendera. Al eto nije me ni stid to napisat.
pa jbt pour kom osnovu je Hezonja bio veći talenat? Jel opet zbog građe ili je to možda nekad pokazao?

I to top 5 Pick ti ne pije vode, nebitno je kad su biran već koliko ćeš pokazati, na moju i tvoju žalost Hezonja nije ništa pokazao, kao ni puno top 5 pickova, a Bgm ima puno igrača koji su kasnije birani pa postadoše zvijeri.
Najsvježiji primjer je Mitchell ili najidelanija usporedba sa Musom, Kuzma. Zar je fakat toliko bitno kad su biran? Evo ti primjer Zubac i Hezonja, 30 mjesta razlika a Zubac bolje iskoristio priliku.

Ps. Atic je bio veći talenat od zubca, pa vidi gdje je jedan a gdje drugi.
Anfernee "Penny" Hardaway #1

Avatar
adriano_leite
Postovi: 10714
Pridružen/a: 01 jun 2010, 02:04
Kontakt:

Re: NBA draft

Post Postao/la adriano_leite » 24 maj 2018, 12:47

Lillard je napisao/la:Niko nikad nije mislio da ce Hezonja bit bolji od Kukoca, tako da te price u svrhu ismijavanja Hrvata mozes pricat nekom drugom. Mario je tek u trecoj sezoni dobio slobodu u uzasnoj fransizi i pokazao da za njega ima mjesta u ligi. Dobit ce solidan ugovor, i moze samo napredovat.
Naravno da Musa moze bit bolji igrac, al veci talent sa 18 nije bio. Kraj price.
Pa da je bio dobar dobio bi sansu ranije, zar ne? Ismijavam uzdizanje igrace, ko ga je proglasio najboljim igracem? Musa je isto dobio nagradu kao najbolji igrac prvesntva, bio i najbolji strijelac, o cemu pricamo? Ko postavlja limite?

U biti ovako ide, ovaj je atletican, los je u ovome, los je u onome, fizicke predispozicije ima, moze samo napredovati i eto ima veci plafon, jer je Musa kompletniji igrac i sa 15 bio i sa 18, ali s obzirom da je ofanzivno jako dobar vec sada, onda vjerovatno nece napredovati jer mu ruke nisu 3 metra duge i ne moze dokuciti vrh table kad skoci. Ko zapravo odredjuje plafone? Ljudi ko i mi, po principu koji sam ti upravo iskarikirao.
CAVS BASKETBALL NEVER STOPS!!! BELIEVELAND

Mes Que Un Club!

Mi smo Horde Zla sa Sjevera...

lumani
Postovi: 14879
Pridružen/a: 21 apr 2012, 10:15
Kontakt:

Re: NBA draft

Post Postao/la lumani » 24 maj 2018, 12:51

Ja ne znam zasto se proziva Hezonja ?momak odigrao sasvim OK sezonu.Dobio napokon priliku i zavrsio sa nekih 10ppg.

Avatar
adriano_leite
Postovi: 10714
Pridružen/a: 01 jun 2010, 02:04
Kontakt:

Re: NBA draft

Post Postao/la adriano_leite » 24 maj 2018, 12:54

Ponovo uleces kao padobranac, procitaj Bog ti dao...
CAVS BASKETBALL NEVER STOPS!!! BELIEVELAND

Mes Que Un Club!

Mi smo Horde Zla sa Sjevera...

Avatar
Lillard
Postovi: 26298
Pridružen/a: 28 mar 2013, 23:46
Kontakt:

Re: NBA draft

Post Postao/la Lillard » 24 maj 2018, 12:55

Zasto onda Musa nece bit draftiran vise ako je generacijski talent? Nit jenon to nit Hezonja. Jedino za Doncica mozes rec nesto takvo. Al dobro TMac je prognozirao da ce on bit bolji i od Doncica, pa zasto i to ismijavat, ima covjek pravi na misljenje, samo ga nicim ne podupire.
Kriterije slazu experti, naravno da ce nekad zayebat, ali da vide u Musi sta i vas dvojica, on bi bio top 5 pick jbt.
"Last time they count me out, what I do Game 6?"

Avatar
adriano_leite
Postovi: 10714
Pridružen/a: 01 jun 2010, 02:04
Kontakt:

Re: NBA draft

Post Postao/la adriano_leite » 24 maj 2018, 12:58

Lillard je napisao/la:Zasto onda Musa nece bit draftiran vise ako je generacijski talent? Nit jenon to nit Hezonja. Jedino za Doncica mozes rec nesto takvo. Al dobro TMac je prognozirao da ce on bit bolji i od Doncica, pa zasto i to ismijavat, ima covjek pravi na misljenje, samo ga nicim ne podupire.
Kriterije slazu experti, naravno da ce nekad zayebat, ali da vide u Musi sta i vas dvojica, on bi bio top 5 pick jbt.
Nije ni Manu bio generacijski talenat, ali je zato Vesely bio top 10 pick. I o kakvim generacijskim talentima pricamo, smijesan izraz, presmijesan.
CAVS BASKETBALL NEVER STOPS!!! BELIEVELAND

Mes Que Un Club!

Mi smo Horde Zla sa Sjevera...

Avatar
Epidaurus
Postovi: 21316
Pridružen/a: 15 maj 2014, 14:37
Kontakt:

Re: NBA draft

Post Postao/la Epidaurus » 24 maj 2018, 13:03

Mario je bolji atleta i suter (mada je i ovo drugo upitno) od Muse, u ostalom svemu je Musa podosta bolji u ovim godinama. Pa jbt lik dan danas ne zna spustit loptu na parket kako treba, Dzanan koji ne zna kako treba vodit loptu desnom rukom je tu space shuttle za njega :rol:

lumani
Postovi: 14879
Pridružen/a: 21 apr 2012, 10:15
Kontakt:

Re: NBA draft

Post Postao/la lumani » 24 maj 2018, 13:07

adriano_leite je napisao/la:Ponovo uleces kao padobranac, procitaj Bog ti dao...

Nisi jedini na Forumu,opusti se.

Avatar
adriano_leite
Postovi: 10714
Pridružen/a: 01 jun 2010, 02:04
Kontakt:

Re: NBA draft

Post Postao/la adriano_leite » 24 maj 2018, 13:10

lumani je napisao/la:
adriano_leite je napisao/la:Ponovo uleces kao padobranac, procitaj Bog ti dao...

Nisi jedini na Forumu,opusti se.
Naravno da nisam, ali glupo si pitanje postavio. Prvo procitaj o cemu se radi i ko je sta spominjao, pa onda reci sta imas. Pojedinci ismijavaju TMaca zbog izjave o Musi, Lillard doda Hezonju u diskusiju kao veceg talenta. Eto ukratko posto ti inace ne citas, nego samo dodjes k'o Travolta s GIF-a i pitas se nesto, da bi rekao nesto trece. Opusteno, samo citaj i sve ce ti se samo reci.
CAVS BASKETBALL NEVER STOPS!!! BELIEVELAND

Mes Que Un Club!

Mi smo Horde Zla sa Sjevera...

lumani
Postovi: 14879
Pridružen/a: 21 apr 2012, 10:15
Kontakt:

Re: NBA draft

Post Postao/la lumani » 24 maj 2018, 13:14

Procitao Sam ja sve,no sikiriki..Niti je bitno koji sa Draftu niti koliko si trpao u Europi,oni gledaju na druge stvari..

Avatar
adriano_leite
Postovi: 10714
Pridružen/a: 01 jun 2010, 02:04
Kontakt:

Re: NBA draft

Post Postao/la adriano_leite » 24 maj 2018, 13:18

lumani je napisao/la:Procitao Sam ja sve,no sikiriki..Niti je bitno koji sa Draftu niti koliko si trpao u Europi,oni gledaju na druge stvari..
Naravno, gledaju na atletiku, pa su im tako plafoni postavljeni, ko vise skoci i ima duzi raspon ruku i sto je losiji trenutno to mu je veci plafon, dok se malo paznje posvecuje donosenju odluka i samim kosarkaskim stvarima. Ko je tebi veci talenat bio Musa s 15 ili Hezonja s 15, odnosno Musa s 18 ili Hezonja s 18?
CAVS BASKETBALL NEVER STOPS!!! BELIEVELAND

Mes Que Un Club!

Mi smo Horde Zla sa Sjevera...

lumani
Postovi: 14879
Pridružen/a: 21 apr 2012, 10:15
Kontakt:

Re: NBA draft

Post Postao/la lumani » 24 maj 2018, 13:25

adriano_leite je napisao/la:
lumani je napisao/la:Procitao Sam ja sve,no sikiriki..Niti je bitno koji sa Draftu niti koliko si trpao u Europi,oni gledaju na druge stvari..
Naravno, gledaju na atletiku, pa su im tako plafoni postavljeni, ko vise skoci i ima duzi raspon ruku i sto je losiji trenutno to mu je veci plafon, dok se malo paznje posvecuje donosenju odluka i samim kosarkaskim stvarima. Ko je tebi veci talenat bio Musa s 15 ili Hezonja s 15, odnosno Musa s 18 ili Hezonja s 18?

Sa 15 je suvise rano da se prica o talentu u danasnja doba .Musa je sa 18 vise pokazao jer igra vise u Cedeviti a Hezonja je bio u Barci pa je bilo malo teze..Sve u svemu Ako Musa odigra sezonu u NBA sa 10ppg ja cu biti prezadovoljan.

Avatar
adriano_leite
Postovi: 10714
Pridružen/a: 01 jun 2010, 02:04
Kontakt:

Re: NBA draft

Post Postao/la adriano_leite » 24 maj 2018, 13:47

lumani je napisao/la:
adriano_leite je napisao/la:
lumani je napisao/la:Procitao Sam ja sve,no sikiriki..Niti je bitno koji sa Draftu niti koliko si trpao u Europi,oni gledaju na druge stvari..
Naravno, gledaju na atletiku, pa su im tako plafoni postavljeni, ko vise skoci i ima duzi raspon ruku i sto je losiji trenutno to mu je veci plafon, dok se malo paznje posvecuje donosenju odluka i samim kosarkaskim stvarima. Ko je tebi veci talenat bio Musa s 15 ili Hezonja s 15, odnosno Musa s 18 ili Hezonja s 18?

Sa 15 je suvise rano da se prica o talentu u danasnja doba .Musa je sa 18 vise pokazao jer igra vise u Cedeviti a Hezonja je bio u Barci pa je bilo malo teze..Sve u svemu Ako Musa odigra sezonu u NBA sa 10ppg ja cu biti prezadovoljan.
To da ces biti prezadovoljan ok, ali ima ono sto se vidi golim okom, da li je Musa u nekim segmentima bolji ili losiji igrac od Hezonje, odnosno ko je kompletniji i kvalitetniji igrac?

Po mom misljenju ako Musa u trecoj sezoni bude imao naibolju sezonu u NBA s 10+ poena po mecu (i to okruglih, a ne 9,6 :mrgreen: ) neka se komotno vrati u Evropu. Musa je prirodni scorer, cisti talenat, to se ne moze nauciti, ali se itekako moze ispolirati u NBA ligi.
CAVS BASKETBALL NEVER STOPS!!! BELIEVELAND

Mes Que Un Club!

Mi smo Horde Zla sa Sjevera...

Chstal
Postovi: 1753
Pridružen/a: 23 nov 2013, 18:40
Kontakt:

Re: NBA draft

Post Postao/la Chstal » 24 maj 2018, 14:06

Mario Hezonja je dobar igrač, samo nije dobio adekvatnu šansu. Pogledaj Ball-a igrao svaku utakmicu 35 minuta bez obzira što je više od 60% utakmica bio neupotrebljiv. Orlando je glupa organizacija i upropastili su mnoštvo igrača.

Musa može funkcionisati samo ako ima loptu u rukama. Postavlje se pitanje koja ce mu organizacija dati loptu u ruke, istrpiti 4-7 godina i nadati se da će postati James Harden? Ovo je u idealnom svijetu, ali Musa ima ogromne probleme čim ga čuvaju neke atlete sa dugim rukama.

Avatar
PaskalHens
Postovi: 1842
Pridružen/a: 10 mar 2015, 20:56
Lokacija: Čekam sabah sa šejtanom.
Kontakt:

Re: NBA draft

Post Postao/la PaskalHens » 24 maj 2018, 14:22

Bgm je i Hezonja bio ogroman talenat i prospekt. Ja ga se sjećam još sa 6.aprilskog turnira u Sarajevu tamo nekad 2010. Znači tad je imao 15-16 godina.. Naravno, očekivanja nije opravdao sad za sad, al' još je mlad. S druge strane Musa je također ogroman talenat, al' ono što najviše traže u nba njemu itekako fali. Fizika. Sad porediti njih dvojicu u dobi od 18 godina je bezveze. Izabrao bih Musu, jer više volim tu košarku nego Hezonja stil. Al' obojica su bili dobri, s tim da je Hezonja igrao u Barceloni koja je tad bila na glasu.
Za Musu je možda najbolje kad bi nekako mogao u Fener godinu dvije, pa onda u nba. Mislim da bi Željko od njega napravio brutalnog igrača.
Viva la France, as they say in Rome.

Avatar
BernardBarnjak
Postovi: 14908
Pridružen/a: 27 okt 2010, 10:04
Lokacija: Sarajevo, tribina zapad
Kontakt:

Re: NBA draft

Post Postao/la BernardBarnjak » 24 maj 2018, 15:03

Imam svoj stav u vezi Muse ali bih volio da mi neko napise koje su njegove mane a koje su njegove vrline.
Bernard Barnjak, igrac Sarajeva koji je presao u Hajduk kasnih 80-tih, a u FK Sarajevu bio pravo popularan, ljubimac navijaca.

filip13
Postovi: 38045
Pridružen/a: 09 okt 2012, 18:26

Re: NBA draft

Post Postao/la filip13 » 24 maj 2018, 15:14

RollsRoyce je napisao/la:Musa je tu negdje sa Nicholsom bio u Cedeviti sa svojih 18 godina, a ovaj nije bas bezazlen igrac.

da,a koliko je taj nichols ozbiljan igrac sto se tice eurolige,da ne govorim o nba?

lumani
Postovi: 14879
Pridružen/a: 21 apr 2012, 10:15
Kontakt:

Re: NBA draft

Post Postao/la lumani » 24 maj 2018, 15:17

@adriano

Talenat ogroman,samopouzdanje vrh.Sa druge strane izgleda da je lijen i poceo je da se kurci previse...Talenat bez rada,ne ide.

Avatar
Tracy3McGrady
Postovi: 8123
Pridružen/a: 12 feb 2012, 02:47
Kontakt:

Re: NBA draft

Post Postao/la Tracy3McGrady » 24 maj 2018, 17:24

BernardBarnjak je napisao/la:Imam svoj stav u vezi Muse ali bih volio da mi neko napise koje su njegove mane a koje su njegove vrline.
Mane: igra bez lopte, odbrana i eventualno fizikalije ali to ne mora da znači ako je mršav da je automatski "slab". Ima onih mršavi koji su žilavi i pucaju od snage.
Polidistanca
Skok igra.


Vrline: krenut ću od najvećih prema najmanjim po mom mišljenju.
1. Igra 1 na 1 i mogućnost izvlačenja faula, bez faula ga veoma teško zaustaviti. Harden to pokazuje već dugo dugo a Musa to radi predobro da ne kažem svijetski.
2. Ulaz odnosno napad na kos, pogotovo u lijevu stranu.
3. Slobodna bacanja
4. Šut za 3pts
4.1 rođeni scorer, kao što adriano kaže, to se ne može naučiti ali itekako još više popraviti i podići na opasan nivo.
5. BB-IQ odnosno dobar pregled igre i pretežno radi ispravne stvari na terenu.
6. Možda ono najbitnije, karakter pobjednika koji ga krasi otkako sam ga prvi put vidio.

On ako uspije da se razvije kako treba onda mu je nebo granica, na ruku mu ide i pozicija koju igra jer je tu mnogo manja konkurencija nego npr. na jedinici.

Nadam se da je ok opis ;)
Anfernee "Penny" Hardaway #1

Avatar
Epidaurus
Postovi: 21316
Pridružen/a: 15 maj 2014, 14:37
Kontakt:

Re: NBA draft

Post Postao/la Epidaurus » 24 maj 2018, 17:28

A to sto ne zna spustit loptu desnom rukom na parket i napast obruc desnim ulazom nije uopce mana. Momak nema desne ruke pri vodjenju lopte bukvalno.

Odgovori

Natrag na “NBA”

Online

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 18 gostiju.