NBA chat/svastara/prepucavanja

Where amazing happens.

Moderatori/ce: KK_Bosna,CashMan,kad_kako,Pasha

Avatar
invincible1921
Postovi: 10118
Pridružen/a: 11 apr 2013, 19:30
Lokacija: Istocno od raja
Kontakt:

Re: Svaštara

Post Postao/la invincible1921 » 07 jun 2018, 15:09

alemsa je napisao/la:Zato sto jeste bilo Shaq & Kobe, ja se dobro sjecam njihove svake titule, k'o juce da je bilo.

Shaq i Kobe ti je bilo kao KD i Wess recimo, a ne kao Curry i Klay. To ti zaje.bi slobodno
Kobi je bio drugi igrac u tri titule Lakersa
ZELJEZNICAR volim ja, igru kratkih pasova, ludilo na tribinama

Nemoj da places zemljo svi cemo krenut' u boj....

SAVEZ NAPOLJE!

Avatar
alemsa
Postovi: 23864
Pridružen/a: 21 jul 2012, 19:27
Kontakt:

Re: Svaštara

Post Postao/la alemsa » 07 jun 2018, 15:15

invincible1921 je napisao/la:
alemsa je napisao/la:Zato sto jeste bilo Shaq & Kobe, ja se dobro sjecam njihove svake titule, k'o juce da je bilo.

Shaq i Kobe ti je bilo kao KD i Wess recimo, a ne kao Curry i Klay. To ti zaje.bi slobodno
Kobi je bio drugi igrac u tri titule Lakersa
Pa? Bio bi i Wess drugi igrac da je okc uzela. Pa razlika medju njima nije Curry Klay niti Lebron Kyrie, kao ni sto Shaq i Kobe nije bila
Over thinking, over analyzing separates the body from the mind

It's not what you deserve, you get what you earn

Avatar
invincible1921
Postovi: 10118
Pridružen/a: 11 apr 2013, 19:30
Lokacija: Istocno od raja
Kontakt:

Re: Svaštara

Post Postao/la invincible1921 » 07 jun 2018, 15:18

alemsa je napisao/la:
invincible1921 je napisao/la:
alemsa je napisao/la:Zato sto jeste bilo Shaq & Kobe, ja se dobro sjecam njihove svake titule, k'o juce da je bilo.

Shaq i Kobe ti je bilo kao KD i Wess recimo, a ne kao Curry i Klay. To ti zaje.bi slobodno
Kobi je bio drugi igrac u tri titule Lakersa
Pa? Bio bi i Wess drugi igrac da je okc uzela. Pa razlika medju njima nije Curry Klay niti Lebron Kyrie, kao ni sto Shaq i Kobe nije bila
To sam napisao cisto radi mitomanije koja vlada oko Kobija :D
ZELJEZNICAR volim ja, igru kratkih pasova, ludilo na tribinama

Nemoj da places zemljo svi cemo krenut' u boj....

SAVEZ NAPOLJE!

Avatar
PaskalHens
Postovi: 1842
Pridružen/a: 10 mar 2015, 20:56
Lokacija: Čekam sabah sa šejtanom.
Kontakt:

Re: Svaštara

Post Postao/la PaskalHens » 07 jun 2018, 19:10

Čuo ovdje neko rekao jednom mitomanija i sad za svakog igrača govori mitomanija. Jašta jaro, 5 titula mu masoni donijeli. Misteriii, strejndž..
Viva la France, as they say in Rome.

Avatar
Oikamid
Postovi: 3208
Pridružen/a: 11 feb 2018, 00:48

Re: Svaštara

Post Postao/la Oikamid » 07 jun 2018, 20:17

Navijači LeBrona o mitomaniji...

Mislim da je vrijeme da se pomirite s tim da je Kobe 18 puta popularniji od "Kralja" i da će naredni bogotac biti Donovan Mitchell :mrgreen:

Artetitis
Moderator
Postovi: 5569
Pridružen/a: 18 jun 2013, 12:30
Kontakt:

Re: Svaštara

Post Postao/la Artetitis » 08 jun 2018, 12:07

japa je napisao/la:Logicno je jedino ako bacas majmuna na Jamesa, iole normalnoj osobi koja realno i objektivno gleda zna se ko je najbolji scorer i ne samo scorer. Svako poredjenje Jamesa sa Jordanom je uvreda, James se moze porediti sa Kobijem i tako tim a ne sa Jordanom.

Yebote lik je za 13 seznoa (One dvije u Washingtonu ko cetrdesetogidsnjaka mu ne racunam) napravio takva dostignuca da James kojeg fol porede poslije 14 nije ni blizu i oni opet prave poredjenje, smijesno.
Smiješno je ikog spominjati u kontekstu sa Jordanom. Lik je najveći šampion koji je ikad igrao bilo koji timski sport. Igrao pod temperaturom i uredno isporučivao 30-40 poena. Imao je i neku nenormalnu seriju od najmanje 10 poena u tekmi, preko 850, ako se dobro sjećam. Ne samo što je bio vrhunski napadač nego i defanzivac, biran u najbolju defanzivnu petorku lige kao bek-šuter koji je bio najbolji strijelac lige. Hajd' nek' neko zamisli šta to znači, 48 minuta dominirati na obje strane terena tokom čitave sezone.

Dok je Jordan bio u Bullsima, Pippen je važio za drugog najboljeg igrača lige (neslužbeno). Kad je Jordan otišao i Bullsi se raspali, Pippen je u Houstonu i Portlandu bio daleko od onog Pippena iz Bullsa. Pitam se zašto. Sjeća li se iko legendarnih centara Bullsa Luca Longleya i Billa Wenningtona? Obojici je bilo priličnije da voze 18-točkaša na relaciji Aljaska-Kanada nego da igraju košarku, a na kraju uzeše prstenova i prstenova jer ih je zapalo da igraju u Jordanovim Bullsima. Kad su Lakersi doveli Shaqa, djelovalo je na papiru da imaju jaču petorku od Bullsa kad ono međutim.

Istok je bio puno širi kvalitetom nego danas. Recimo, Orlando je imao Shaqa i Pennyja Hardawaya (između ostalih), Knicksi nisu bili sprdačina od tima nego su imali Ewinga pod koševima, Charlotte je imala solidan tim, Indiana sa Millerom vrlo zayebana, isto tako i Rileyev Miami sa Mourningom na petici. Na Zapadu, rahmetli Seattle Paytona i Kempa, Houston Drexlera, Olajuwona i Barkleya (prije nego što su dobili Barkleya, imali su Cassella i Horryja), Lakersi Bryanta, Jonesa, Van Exela, Spursi Robinsona i Duncana i, da ne zaboravimo, Utah je imala Stocktona i Malonea, mislim da su obojica u HoF-u. Bullsi su imali na papiru slabiju centarsku liniju od puno timova lige (ludi Rodman i prosječni Longley), ali su na konto Jordanove genijalnosti pobjeđivali. I uvijek kad je bilo stani-pani, Jordan je uzimao loptu i rješavao.

Jedina greška u Jordanovoj karijeri je taj odnos prema penziji - nije trebao otići prvi put niti se trebao vraćati drugi put (iako je i tad imao nekih nenormalno dobrih utakmica).
Kobi je bio drugi igrac u tri titule Lakersa
Hm... Ja se jako dobro sjećam one titule Lakersa kad su pomeli San Antonio na Zapadu i samljeli 76erse u velikom finalu. Kompletan play-off su odigrali na užasno visokom nivou, uz veliki doprinos Fishera, Foxa i Horryja kad zapne. Bryant je odigrao vrhunsku odbranu na Iversonu u utakmicama 2-5 i izdominirao protiv Spursa u finalu Zapada.

Da ne bude zabune, Shaq jest odradio svoj dio posla pod koševima, pogotovo protiv Mutomba i 76ersa koji su trejdovali Nazra Mohammeda, Tonija Kukoča i Thea Ratliffa da, biva, ojačaju centarsku poziciju ako dođu u veliko finale gdje se znalo da će ih čekati ili Twin Towersi iz San Antonija ili Shaq.
Zadnja izmjena: Artetitis, dana/u 08 jun 2018, 13:08, ukupno mijenjano 1 put.

Avatar
alemsa
Postovi: 23864
Pridružen/a: 21 jul 2012, 19:27
Kontakt:

Re: Svaštara

Post Postao/la alemsa » 08 jun 2018, 12:59

Pippen vazio za drugog najboljeg igraca lige? Nikad on nije vazio za boljeg igraca od Hakeema.

Kad je Jordan otiso igrat baseball najbolji igrac lige je bio Hakeem a ne Pippen
Over thinking, over analyzing separates the body from the mind

It's not what you deserve, you get what you earn

filip13
Postovi: 38007
Pridružen/a: 09 okt 2012, 18:26

Re: Svaštara

Post Postao/la filip13 » 08 jun 2018, 13:10

da,uz svo poštovanje prema pipenu,nikad on nije bio najbolji,ili najkorisniji igrac lige,kad je otisao iz bullsa bio je u 34. godini,i logicno da bio u padu forme,a i igrao je uz hakeema i barkleya,i prakticki igrao playa prvu sezonu

Artetitis
Moderator
Postovi: 5569
Pridružen/a: 18 jun 2013, 12:30
Kontakt:

Re: Svaštara

Post Postao/la Artetitis » 08 jun 2018, 13:11

alemsa je napisao/la:Pippen vazio za drugog najboljeg igraca lige? Nikad on nije vazio za boljeg igraca od Hakeema.

Kad je Jordan otiso igrat baseball najbolji igrac lige je bio Hakeem a ne Pippen
Pippen je važio za drugog najboljeg po povratku Michaela, dakle, nakon Hakeemovih titula.

filip13
Postovi: 38007
Pridružen/a: 09 okt 2012, 18:26

Re: Svaštara

Post Postao/la filip13 » 08 jun 2018, 13:15

Artetitis je napisao/la:
alemsa je napisao/la:Pippen vazio za drugog najboljeg igraca lige? Nikad on nije vazio za boljeg igraca od Hakeema.

Kad je Jordan otiso igrat baseball najbolji igrac lige je bio Hakeem a ne Pippen
Pippen je važio za drugog najboljeg po povratku Michaela, dakle, nakon Hakeemovih titula.

za drugog najboljeg ugraca nekog tima?

Artetitis
Moderator
Postovi: 5569
Pridružen/a: 18 jun 2013, 12:30
Kontakt:

Re: Svaštara

Post Postao/la Artetitis » 08 jun 2018, 13:26

filip13 je napisao/la:za drugog najboljeg ugraca nekog tima?
Vidi, zavisi kako to ko gleda. Ja sam gore naveo zašto mislim da je Pippen izgledao kao bolji igrač nego što je bio (a bio je vrhunski) zbog MJ-a. Tih godina sam baš, baš pratio NBA i znam da su tvrdnje o Pipu kao drugom igraču lige iznošene u tekstovima poput ovog: https://www.sbnation.com/2015/9/9/92909 ... ael-jordan . Zato kažem da je smatran, ne da je to i bio.

Pip je bio, kako i sam kažeš, "najbolji drugi igrač tima". Meni je bilo žao one budaletine Barkleya što nije došao do te titule koju je toliko ganjao, kad je Pip došao u onoj lock-out sezoni, mislio sam da bi se to moglo i desiti.

filip13
Postovi: 38007
Pridružen/a: 09 okt 2012, 18:26

Re: Svaštara

Post Postao/la filip13 » 08 jun 2018, 13:38

pip je bio igracina,ali bas igracina, ali tesko da je ikada bio najbolji igrac lige,mislim kad je mogao biti kad je osim one dvije sezone igrao sa jordanom

Avatar
alemsa
Postovi: 23864
Pridružen/a: 21 jul 2012, 19:27
Kontakt:

Re: Svaštara

Post Postao/la alemsa » 08 jun 2018, 13:46

Nije bio najbolji igrac lige. Svatam sta coj'k hoce da kaze, kad je Jordan otiso igrat baseball Pippena su neki smatrali za drugim igracem lige posebno jer su Bullsi bili i dalje jaki i bez Jordana, znaci taj period 94-96, Pippen je mogao imat argument bio je takodje first team i first team defense. Mada mislim da su Robinson i Shaq bili bolji i u tom periodu, znaci Pippen top 5
Over thinking, over analyzing separates the body from the mind

It's not what you deserve, you get what you earn

filip13
Postovi: 38007
Pridružen/a: 09 okt 2012, 18:26

Re: Svaštara

Post Postao/la filip13 » 08 jun 2018, 13:49

94. pored hakeema sigurno nije bio najbolji,a nije ni najkorisniji jer je hakeem bio mvp

Avatar
alemsa
Postovi: 23864
Pridružen/a: 21 jul 2012, 19:27
Kontakt:

Re: Svaštara

Post Postao/la alemsa » 08 jun 2018, 13:52

filip13 je napisao/la:94. pored hakeema sigurno nije bio najbolji,a nije ni najkorisniji jer je hakeem bio mvp
Normalno, to se podrazumjeva, nije coj'k ni rekao da je bio najbolji igrac, nego drugi najbolji. Neki ga i jesu smatrali poslje Hakeema najboljim u tom periodu, mada je dosta smatralo Robinsona i Shaqa boljim od njeg takodje. Tako da je defintivno bio top 5
Over thinking, over analyzing separates the body from the mind

It's not what you deserve, you get what you earn

Avatar
Tracy3McGrady
Postovi: 8123
Pridružen/a: 12 feb 2012, 02:47
Kontakt:

Re: Svaštara

Post Postao/la Tracy3McGrady » 08 jun 2018, 17:47

alemsa je napisao/la:Nije bio najbolji igrac lige. Svatam sta coj'k hoce da kaze, kad je Jordan otiso igrat baseball Pippena su neki smatrali za drugim igracem lige posebno jer su Bullsi bili i dalje jaki i bez Jordana, znaci taj period 94-96, Pippen je mogao imat argument bio je takodje first team i first team defense. Mada mislim da su Robinson i Shaq bili bolji i u tom periodu, znaci Pippen top 5
Hakeem, Robinson, O'Neil i Malone su bili daleko bolji igraci tada. To ke bila liga centara tada, kakav crni Pippen. Nedugo zatim ga je i Penny prešao, posle toga i Grant Hill.

Pippen je bio o dlican igrač, ali nikad on nije bio drugi najbolji igrač lige, znači nikad.
Anfernee "Penny" Hardaway #1

Avatar
invincible1921
Postovi: 10118
Pridružen/a: 11 apr 2013, 19:30
Lokacija: Istocno od raja
Kontakt:

Re: Svaštara

Post Postao/la invincible1921 » 08 jun 2018, 20:57

PaskalHens je napisao/la:Čuo ovdje neko rekao jednom mitomanija i sad za svakog igrača govori mitomanija. Jašta jaro, 5 titula mu masoni donijeli. Misteriii, strejndž..
Ne sporim, ali

1. Kobe nije top5 all time
2. Kobe nije ni blizu lebronu
3. Ne znam sta ce u ovoj raspravi
ZELJEZNICAR volim ja, igru kratkih pasova, ludilo na tribinama

Nemoj da places zemljo svi cemo krenut' u boj....

SAVEZ NAPOLJE!

GEYM
Postovi: 66
Pridružen/a: 01 feb 2018, 19:59
Lokacija: Raven Ryder's
Kontakt:

Re: Svaštara

Post Postao/la GEYM » 09 jun 2018, 11:55

slika

Avatar
Lillard
Postovi: 26292
Pridružen/a: 28 mar 2013, 23:46
Kontakt:

Re: Svaštara

Post Postao/la Lillard » 09 jun 2018, 14:22



:rol:
"Last time they count me out, what I do Game 6?"

Avatar
Kawhi
Postovi: 24030
Pridružen/a: 04 nov 2013, 17:36
Kontakt:

Re: Svaštara

Post Postao/la Kawhi » 09 jun 2018, 15:19

slika
Dan kada je umrla NBA.
Danju hladna k'o Kazan, noću sija k'o Rubin

Odgovori

Natrag na “NBA”

Online

Trenutno korisnika/ca: JHam i 14 gostiju.