NBA chat/svastara/prepucavanja

Where amazing happens.

Moderatori/ce: KK_Bosna,CashMan,kad_kako,Pasha

Avatar
Epidaurus
Postovi: 21278
Pridružen/a: 15 maj 2014, 14:37
Kontakt:

Re: Svaštara

Post Postao/la Epidaurus » 22 dec 2017, 10:12

Kareem je gledajuci sveukupno NBA i NCAA ubjedljivo najveci kosarkas ikad npr. Magic je cudo, niko ne spori da je top 5 igrac ikad i poslije Jamesa najbolji all rounder ikad al Kareem je nesto posebno, toliko velik da se moze napravit cak i GOAT slucaj za njega.

filip13
Postovi: 37914
Pridružen/a: 09 okt 2012, 18:26

Re: Svaštara

Post Postao/la filip13 » 22 dec 2017, 10:19

gdje @magica da uvede i chamberlaina u raspravu

Avatar
KK_Bosna
Moderator
Postovi: 7662
Pridružen/a: 11 mar 2008, 15:55
Kontakt:

Re: Svaštara

Post Postao/la KK_Bosna » 22 dec 2017, 11:51

najvise volim kad djeca koja nisu ni znala za kosarku kad su KAJ i magic igrali pocnu da pricaju i iznose podatke o njima manipulirajuci statistikom kako im odgovara... tako dobijemo da je istovremeno KAJ vrh jer je dao 38.387 poena (naravno jer je sto godina igrao), ali onda se njegove godine uzimaju kao vadiona za to sto je magic od dolaska u ligu bacio u sjenu tog istog KAJ-a (naravno, zanemarit cemo da je produzio KAJ-evu karijeru za 5,6 godina i omogucio mu da dodje do tih 38.387 poena...) :tokralju:
"Po cistom individualnom kvalitetu od CP3a s vrhunca je bolji samo Magic Johnson"
"Paul George nije superstar. Argument: Superstara ne trpa Joe Ingles u dzep"

Avatar
KK_Bosna
Moderator
Postovi: 7662
Pridružen/a: 11 mar 2008, 15:55
Kontakt:

Re: Svaštara

Post Postao/la KK_Bosna » 22 dec 2017, 11:56

filip13 je napisao/la:gdje @magica da uvede i chamberlaina u raspravu
nema magice, al tu sam ja :D

cisto po kosarkaskom kvalitetu, ako zanemarimo timske uspjehe, niko nije ravan wiltu... wilt je ustvari 216 cm visoki lebron, samo jos fizicki jaci, cudo prirode i nevjerovatan sportista

wilt bi dominirao i sada i niko mu ne bi bio ni do koljena kada je centarska pozicija u pitanju

ali posto je kosarka timski sport i cijene se i timska dostignuca u njemu, onda naravno da jordanu nema niko ravan
"Po cistom individualnom kvalitetu od CP3a s vrhunca je bolji samo Magic Johnson"
"Paul George nije superstar. Argument: Superstara ne trpa Joe Ingles u dzep"

filip13
Postovi: 37914
Pridružen/a: 09 okt 2012, 18:26

Re: Svaštara

Post Postao/la filip13 » 22 dec 2017, 12:29

KK_Bosna je napisao/la:
filip13 je napisao/la:gdje @magica da uvede i chamberlaina u raspravu
nema magice, al tu sam ja :D

cisto po kosarkaskom kvalitetu, ako zanemarimo timske uspjehe, niko nije ravan wiltu... wilt je ustvari 216 cm visoki lebron, samo jos fizicki jaci, cudo prirode i nevjerovatan sportista

wilt bi dominirao i sada i niko mu ne bi bio ni do koljena kada je centarska pozicija u pitanju

ali posto je kosarka timski sport i cijene se i timska dostignuca u njemu, onda naravno da jordanu nema niko ravan

o tome da li bi chamberlain dominirao možemo samo nagadjati

Avatar
Tracy3McGrady
Postovi: 8122
Pridružen/a: 12 feb 2012, 02:47
Kontakt:

Re: RE: Re: Svaštara

Post Postao/la Tracy3McGrady » 22 dec 2017, 12:59

KK_Bosna je napisao/la:
filip13 je napisao/la:gdje @magica da uvede i chamberlaina u raspravu
nema magice, al tu sam ja :D

cisto po kosarkaskom kvalitetu, ako zanemarimo timske uspjehe, niko nije ravan wiltu... wilt je ustvari 216 cm visoki lebron, samo jos fizicki jaci, cudo prirode i nevjerovatan sportista

wilt bi dominirao i sada i niko mu ne bi bio ni do koljena kada je centarska pozicija u pitanju

ali posto je kosarka timski sport i cijene se i timska dostignuca u njemu, onda naravno da jordanu nema niko ravan
Ok slažem se da "djeca" nebi trebali pričati o nekome koga samo preko statistike poznaju i uz to tvrditi da du od nekoga bolji ili gori. Ali sad me interesuje kako si ti došao do zaključka da je Wilt toliko dobar imajući u vidu da si "mlad" dečko i teoretski ga nikad nisi live gledao.

Penny Hardaway #1
Anfernee "Penny" Hardaway #1

Avatar
Kawhi
Postovi: 24030
Pridružen/a: 04 nov 2013, 17:36
Kontakt:

Re: Svaštara

Post Postao/la Kawhi » 22 dec 2017, 16:27

miki_92 je napisao/la:nije Duncan pitao nego njegova zena :mrgreen:
Actually, it wasn't Duncan who asked, but Duncan's wife (at the time):

"At the time, Sherrill asked Orlando Coach Doc Rivers if she would occasionally be allowed on team flights to games. Rivers reportedly informed her that, like most teams, only players and staff travel on the team plane. This reportedly did not sit well with Sherrill, who knew that Spurs Coach Gregg Popovich was agreeable to the occasional request from players to bring significant others and family members on road trips.

Sherrill apparently was not impressed with the Magic's policy or the recruiting trip in general. According to column written by the Sentinel's Brian Schmitz, after Amy spent some time on the visit with Kris Rivers, Doc's wife, the coach received an ominous phone call.

"I think," Kris told Doc, "you have a problem."
Duncan zdapi ko Melo, zena mu odredjuje gdje ce igrat' :mrgreen:
pa Duncanu bi dozvolio da ima privatni avion i da leti s 20 kurvi i smrce kokain s njih :lol:
Ovo je ona qrva sto ga je prevarila. Oprastam joj. :mrgreen:
Tracy3McGrady je napisao/la:
KK_Bosna je napisao/la:
filip13 je napisao/la:gdje @magica da uvede i chamberlaina u raspravu
nema magice, al tu sam ja :D

cisto po kosarkaskom kvalitetu, ako zanemarimo timske uspjehe, niko nije ravan wiltu... wilt je ustvari 216 cm visoki lebron, samo jos fizicki jaci, cudo prirode i nevjerovatan sportista

wilt bi dominirao i sada i niko mu ne bi bio ni do koljena kada je centarska pozicija u pitanju

ali posto je kosarka timski sport i cijene se i timska dostignuca u njemu, onda naravno da jordanu nema niko ravan
Ok slažem se da "djeca" nebi trebali pričati o nekome koga samo preko statistike poznaju i uz to tvrditi da du od nekoga bolji ili gori. Ali sad me interesuje kako si ti došao do zaključka da je Wilt toliko dobar imajući u vidu da si "mlad" dečko i teoretski ga nikad nisi live gledao.

Penny Hardaway #1
:urnebes: :tokralju:
Ma pusti njega. Zadnju godinu samo trola i zayebava posten narod.
Danju hladna k'o Kazan, noću sija k'o Rubin

Avatar
alemsa
Postovi: 23818
Pridružen/a: 21 jul 2012, 19:27
Kontakt:

Re: Svaštara

Post Postao/la alemsa » 22 dec 2017, 16:33

Epidaurus je napisao/la:Kareem je gledajuci sveukupno NBA i NCAA ubjedljivo najveci kosarkas ikad npr. Magic je cudo, niko ne spori da je top 5 igrac ikad i poslije Jamesa najbolji all rounder ikad al Kareem je nesto posebno, toliko velik da se moze napravit cak i GOAT slucaj za njega.
Kad gledas legacy, uspjehe sve ukupno da, njegov resume se moze poredit s kim hoces, i svako ga moze pozelit. Medjutim najveci dio tih uspjeha (posebno titule ) je doslo zahvaljujuci Magic Johnsonu, sto sam ti i dokazao. Ustvari neam ti ja sta dokazivati, uzmi pa pogkedaj. Imo Kareem 27 ppg, ili 10 ppg, ili ne igro nikako, Magic Johnson ide u finale, fakt. I taj MVP finala sto je bio jednom pored Magica, Magic je imo 18 ppg, 14 asistencija i 7+ skokova prosjek, halo 18, 14. 87e da i ne pominjemo 26, 13, 8 sa 54% iz igre. Zadnju titulu Kareema gdje bio cisti role igrac, tu su dali Worthiju mvp a Magic postavljo 21, 13. U prvih 10 godina coj'k igra 8 finala uzima 5 titula. Kasnije onaj roster Lakersa vodi u finale, i da mu se nije desilo sta mu se desilo (gluho bilo nedo Bog nikom), vjerovatno bi jos koji put izasho sa zapada. Nije Magic imo Kareema, nego Kareem Magica. Coj'k je fenomen i top 3 igrac svih vremena, brojevi bi mu bili i bolji posebno scoring, da mu je to bilo bitno, mogo je zabit 30 kad pozeli.
Over thinking, over analyzing separates the body from the mind

It's not what you deserve, you get what you earn

Avatar
Monolog
Moderator
Postovi: 21296
Pridružen/a: 09 mar 2010, 10:20
Lokacija: Under the bridge
Kontakt:

Re: Svaštara

Post Postao/la Monolog » 22 dec 2017, 16:34

Dominirao bi Wilt, naravno. Kao što bi Pele, Garincha, Maradona, Ali dominirali da su, kojim slučajem, živi, zdravi i u najboljim godinama. Kvalitet = kvalitet. Ko je dominirao prije 40-50 godina, i dan danas bi bio pri samom vrhu. Naravno, suludo je očekivati da bi Wilt imao 50+20 statistiku, ali da bi mogao trpati 30 poena i hvatati 15 skokova, ubijeđen sam da bi to bio slučaj. Ne pričamo o igraču koji je u tom periodu zabijao nekih 15-16 poena, već bukvalno o čudu prirode. Da se razumijemo, LeBron bi dominirao da je igrao prije 30-40 godina, prosto jer je LeBron.
"To repeat what others have said requires education. To challenge it requires brains.”

Avatar
Lillard
Postovi: 26269
Pridružen/a: 28 mar 2013, 23:46
Kontakt:

Re: Svaštara

Post Postao/la Lillard » 23 dec 2017, 00:41



Long live the King :bow:
"Last time they count me out, what I do Game 6?"

filip13
Postovi: 37914
Pridružen/a: 09 okt 2012, 18:26

Re: Svaštara

Post Postao/la filip13 » 23 dec 2017, 16:34

nowitzki već 28. skakač svih vremena

Avatar
rookielbj
Postovi: 470
Pridružen/a: 05 nov 2017, 22:51
Kontakt:

Re: Svaštara

Post Postao/la rookielbj » 23 dec 2017, 23:40



hahahahahaha kakav scream :urnebes: Jesu ovakvi stalno otkad nisam gledao :urnebes:

filip13
Postovi: 37914
Pridružen/a: 09 okt 2012, 18:26

Re: Svaštara

Post Postao/la filip13 » 24 dec 2017, 19:53


filip13
Postovi: 37914
Pridružen/a: 09 okt 2012, 18:26

Re: Svaštara

Post Postao/la filip13 » 24 dec 2017, 21:37

pau gasol je u spursima na 49 % šuta za trojku,uz skoro jednu pogodjenu trojkiu po utakmici

Avatar
NEZALAGANJE
Postovi: 25200
Pridružen/a: 04 avg 2011, 23:03
Kontakt:

Re: Svaštara

Post Postao/la NEZALAGANJE » 24 dec 2017, 22:01

Nije tacno...Gasol u SA sutira trojku nesto iznad 41%. ;)

filip13
Postovi: 37914
Pridružen/a: 09 okt 2012, 18:26

Re: Svaštara

Post Postao/la filip13 » 24 dec 2017, 22:25

NEZALAGANJE je napisao/la:Nije tacno...Gasol u SA sutira trojku nesto iznad 41%. ;)
a da razmisliš prije nego što napišeš,na 96 tekmi u spursima trojke šutao 82-167,49 %

Avatar
BernardBarnjak
Postovi: 14898
Pridružen/a: 27 okt 2010, 10:04
Lokacija: Sarajevo, tribina zapad
Kontakt:

Re: Svaštara

Post Postao/la BernardBarnjak » 27 dec 2017, 18:53

Kaunas je napisao/la:slika

:mrgreen:


Prebacio sam ovo na svastaru....
Bernard Barnjak, igrac Sarajeva koji je presao u Hajduk kasnih 80-tih, a u FK Sarajevu bio pravo popularan, ljubimac navijaca.

Avatar
Kaunas
Postovi: 13191
Pridružen/a: 08 dec 2013, 11:36
Kontakt:

Re: Svaštara

Post Postao/la Kaunas » 27 dec 2017, 20:14

:thumbup:
15.10.2013.

"Btw, ja vise nedam ni marke za gladnu djecu Afrike. Gladan insan ne moze puhati u ono cudo po vascijeli dan, nema sanse."

Avatar
Lillard
Postovi: 26269
Pridružen/a: 28 mar 2013, 23:46
Kontakt:

Re: Svaštara

Post Postao/la Lillard » 28 dec 2017, 21:34

"Last time they count me out, what I do Game 6?"

Avatar
BernardBarnjak
Postovi: 14898
Pridružen/a: 27 okt 2010, 10:04
Lokacija: Sarajevo, tribina zapad
Kontakt:

Re: Svaštara

Post Postao/la BernardBarnjak » 29 dec 2017, 16:50

slika
Bernard Barnjak, igrac Sarajeva koji je presao u Hajduk kasnih 80-tih, a u FK Sarajevu bio pravo popularan, ljubimac navijaca.

Odgovori

Natrag na “NBA”

Online

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 8 gostiju.