Svaštara

Where amazing happens.

Moderatori/ce: CashMan,KK_Bosna,Epidaurus,kad_kako,BernardBarnjak,Pasha

Epidaurus
Moderator
Kontakt:

PostPostao/la Epidaurus » 13 maj 2019, 23:26

Pa ko je bio simbol tog tima, ko je tom timu omogucio showtime i ostale stvari ? Po svim postignucima je Magic prilicno iznad. Ni u ludilu ne mogu biti isti rang. Pistonsi postali relevantni tek krajem decenije, kad je Bird vec pao. Bullsi isto tako. Nista losiju konkurenciju Magic nije imao u tom periodu dok Bird nije pao.
#MambaOut
#HalleLuka
#ShineonYoucrazyDiamond

BosniaBoston
Kontakt:

PostPostao/la BosniaBoston » 13 maj 2019, 23:30

Epidaurus WroteColonPa ko je bio simbol tog tima, ko je tom timu omogucio showtime i ostale stvari ? Po svim postignucima je Magic prilicno iznad. Ni u ludilu ne mogu biti isti rang. Pistonsi postali relevantni tek krajem decenije, kad je Bird vec pao. Bullsi isto tako. Nista losiju konkurenciju Magic nije imao u tom periodu dok Bird nije pao.

Period 80ih se zove Bird-Magic rivarly i to ne bez razloga.A i Bird imao losiju ekipu
Mchale,Parish,D.Johnson,Ainge<Jabbar(jest bio past-peak al idalje zvijer),Worthy,Cooper,Green,Scott
A i statisticki tu negdje,stavise statistika Game Score koja sumira sve igraceve statistike ali bas sve im je bukvalno identicna,odnosno 20.8.Asistencije na strani Johnsona i FG% 1,5 odsto,ostalo sve Bird vise imao
Zadnja izmjena: BosniaBoston, dana/u 13 maj 2019, 23:35, ukupno mijenjano 1 put.
Kyrie Irving,Jaylen Brown and a 1st round pick for Anthony Davis

Clutch
Kontakt:

PostPostao/la Clutch » 13 maj 2019, 23:34

alemsa WroteColonIzmedju Magica i LeBrona je za drugo mijesto. Samo LeBron treba promjenit ime u Excuses, jer ne postoji takva klasa igraca da se pravilo vise izgovora nego za njeg, od prve epizode u Cle, gdje nije imao ekipu, do superstar ekipe pa sisa veslo od Dallasa, pa ga 37o godisnji Duncan dobi, na to rekose "propo" Miami pa onda nije mogao protiv gsw, sve zivi excuses.

Mogao je protiv GSW al ne sa Dellavedova/Shumpert/Tristan/Mozgov petorkom. A i s njima im je uspio otkinuti 2 utakmice.

To nisu exuces to su cinjenice. Ako ces mu to uzeti za zlo onda ne znam sta da ti kazem. Ili ova privatizacija lige sa Durantom, gdje je igrao epski dobru kosarku i prikazao nevidjen nivo basketa al u pitanju je timska igra.

Za 2011 nema excuses. Nije bio spreman, kao ni Jordan 80ih, ali morao je biti s obzirom na ekipu koju je imao.
Philly vs Everybody

#Madrid
#Sixers
#JoJoGOAT

Epidaurus
Moderator
Kontakt:

PostPostao/la Epidaurus » 13 maj 2019, 23:38

Pa nije svakako bez razloga, obojica top igraci u historijskim fransizama. Ljudi koji su nakon uzasnih 70ih digli ligu u nerealne visine i po kvalitetu i po popularnosti al isti rang nisu. Obojica imali strasne ekipe, sirinu takvu da je i 7-8 igrac rotacije mogao odigrati ogromnu ulogu u nekoj bitnoj seriji. Magic je pored toga jos valjda i najrevolucionarniji igrac ikad, takav unikat da jedan Curry danas izgleda smijesno u poredjenju s njim. Uostalom 2 titule vise i 9 finala u 12 godina nisu mala stvar pa da se eto tek tako zanemare.

James ima dvije ozbiljne mrlje. Finale s Dallasom 2011. i ova sezona u Lakersima. U PO je morao uci.
#MambaOut
#HalleLuka
#ShineonYoucrazyDiamond

alemsa
Kontakt:

PostPostao/la alemsa » 13 maj 2019, 23:38

Clutch WroteColon
alemsa WroteColonIzmedju Magica i LeBrona je za drugo mijesto. Samo LeBron treba promjenit ime u Excuses, jer ne postoji takva klasa igraca da se pravilo vise izgovora nego za njeg, od prve epizode u Cle, gdje nije imao ekipu, do superstar ekipe pa sisa veslo od Dallasa, pa ga 37o godisnji Duncan dobi, na to rekose "propo" Miami pa onda nije mogao protiv gsw, sve zivi excuses.

Mogao je protiv GSW al ne sa Dellavedova/Shumpert/Tristan/Mozgov petorkom. A i s njima im je uspio otkinuti 2 utakmice.

To nisu exuces to su cinjenice. Ako ces mu to uzeti za zlo onda ne znam sta da ti kazem. Ili ova privatizacija lige sa Durantom, gdje je igrao epski dobru kosarku i prikazao nevidjen nivo basketa al u pitanju je timska igra.

Za 2011 nema excuses. Nije bio spreman, kao ni Jordan 80ih, ali morao je biti s obzirom na ekipu koju je imao.

Ma sve zivo excuses, stipu to, imali su i ostali prepreke. Za nekog koga smatraju top 3 ikad ugracem, ima previse excuses, how ever you wanna slice it.

A 2014 si preskocio jel? Sasvim slucajno, pa i ono burazeru sa Ray Allenom mogo je komotno imat 1 titulu s Miami, superteam lik napravio.

Ja njeg gotivim to stoji, ali realno gledajuci na sve sto je uradio u karijeri, vise ima excuses nego uspjeha, eto i ti si ih sam vise nabrojo, mahinalno
Kawhi Leonard jedan je od nas

BosniaBoston
Kontakt:

PostPostao/la BosniaBoston » 13 maj 2019, 23:43

Epidaurus WroteColonPa nije svakako bez razloga, obojica top igraci u historijskim fransizama. Ljudi koji su nakon uzasnih 70ih digli ligu u nerealne visine i po kvalitetu i po popularnosti al isti rang nisu. Obojica imali strasne ekipe, sirinu takvu da je i 7-8 igrac rotacije mogao odigrati ogromnu ulogu u nekoj bitnoj seriji. Magic je pored toga jos valjda i najrevolucionarniji igrac ikad, takav unikat da jedan Curry danas izgleda smijesno u poredjenju s njim. Uostalom 2 titule vise i 9 finala u 12 godina nisu mala stvar pa da se eto tek tako zanemare.

James ima dvije ozbiljne mrlje. Finale s Dallasom 2011. i ova sezona u Lakersima. U PO je morao uci.

Pa zato i kazem ta blaga prednost ali ne i nesto monumentalno.Ne moze biti citav jedan rang iznad samo zbog tog.Revolucionaran je bio i Bird skoro pa jednako,bukvalno stvorio Point Forward ulogu,zbog njega se jednom Kawhiu cjepidlaci sto nije playmaker
Ipak je imao bolju ekipu jbg,ne moze se to zanemariti.
LeBron mora osvojiti 2 titule da bude ozbiljna debata protiv Michaela,nema tu sta

Clutch
Kontakt:

PostPostao/la Clutch » 13 maj 2019, 23:46

alemsa WroteColon
Clutch WroteColon

Ma sve zivo excuses, stipu to, imali su i ostali prepreke. Za nekog koga smatraju top 3 ikad ugracem, ima previse excuses, how ever you wanna slice it.

A 2014 si preskocio jel? Sasvim slucajno, pa i ono burazeru sa Ray Allenom mogo je komotno imat 1 titulu s Miami, superteam lik napravio.

Ja njeg gotivim to stoji, ali realno gledajuci na sve sto je uradio u karijeri, vise ima excuses nego uspjeha, eto i ti si ih sam vise nabrojo, mahinalno

Nemam sta preskociti, Spursi su odigrali jednu od najdominantnijih sezona (mimo one serije sa Dallasom) i pogotovo finala ikad, a Wade nije bio Wade te godine. Nisu bili ni blizu, niti ih mogli braniti uopste. Timska igra.

Pa pricamo o njegovoj karijeri, ti ces to posmatrati kroz prizmu 3/6 rezultata u finalima, a ja razlikovati excuses od cinjenica.
Philly vs Everybody

#Madrid
#Sixers
#JoJoGOAT

Epidaurus
Moderator
Kontakt:

PostPostao/la Epidaurus » 13 maj 2019, 23:47

To nije mala prednost, to je ozbiljna prednost.
#MambaOut
#HalleLuka
#ShineonYoucrazyDiamond

BosniaBoston
Kontakt:

PostPostao/la BosniaBoston » 13 maj 2019, 23:51

Epidaurus WroteColonTo nije mala prednost, to je ozbiljna prednost.

Bird statisticki u svemu bio bolji osim u playmakingu,a i tu bio odlican to je isto prednost nad Magicom,bio mnogo vise all-rounder.Osvojil ROY preko Magica.Isti broj MVPa imaju.I zapitaj se zbog koga ako zelis biti najbolji forward u kosarci moras biti elitni playmaker.Imam i ja konja za trku :D
Al hajd dosta o ovome.Dajem ti pravo na jos jedan ubitacan argument osim onog koji si spomenuo,ako bude dobar onda kapa dole.Al da bude statisticki i faktuelno 100% korektan,bez subjektivnosti

AdkoHz
Kontakt:

PostPostao/la AdkoHz » 13 maj 2019, 23:59

slika

alemsa
Kontakt:

PostPostao/la alemsa » 14 maj 2019, 00:01

Clutch WroteColonNemam sta preskociti, Spursi su odigrali jednu od najdominantnijih sezona (mimo one serije sa Dallasom) i pogotovo finala ikad, a Wade nije bio Wade te godine. Nisu bili ni blizu, niti ih mogli braniti uopste. Timska igra.

Pa pricamo o njegovoj karijeri, ti ces to posmatrati kroz prizmu 3/6 rezultata u finalima, a ja razlikovati excuses od cinjenica.

Nea tu prizme sve su to cinjenice. Lik napusta Cle jer nea ekipe, sklapa ekipu sa 2 superstara, i gubi 2 finala, znaci trebao se setat ligom kao GSw sad, dobija ga Dallas i 37o godisnji Tim Duncan, koj su izgovori > nije bio spreman i Miami se raspo, a molim te lijepo. To su slabi izgovori za top 3 igraca ikad, sve 4 je trebao uzet sa Miami.

razlikuj sta hos, Bron je jarane overrated

Epidaurus
Moderator
Kontakt:

PostPostao/la Epidaurus » 14 maj 2019, 00:02

Pa logicno je da je imao vise skokova, blokada i cega vec kad je igrao trojku. Magic citavu karijeru playa igrao, a u sustini je jedini igrac u historiji kosarke uz mozda jos LeBrona da moze pokrit svih 5 pozicija. U rookie sezonu u finalu bez tada bez premca najboljeg igraca svijeta protiv Dr Ja isporucuje historijsku partiju igrajuci centra i donosi Lakersiam titulu i osvaja MVP finala. Jedna od najboljih partija nekog igraca ikad.

Ona 4. i 5. titula bas prave separaciju izmedju njega i Birda jer je Larry u tim godinama vec bio u laganom padu, ispao od Pistonsa koje onda Magic u finalu rjesava. Bio lice i vodja ekipe pored zivog KAJa, covjeka koji je kad se gleda NBA i NCAA zajedno vjerovatno kosarkaski GOAT. Na kraju krajeva, omjer u finalima 2-1 za Magica. Takodjer jako jako bitna stvar.
#MambaOut
#HalleLuka
#ShineonYoucrazyDiamond

Clutch
Kontakt:

PostPostao/la Clutch » 14 maj 2019, 00:04

Lebron overrated, e vela havle vela kuvete
Philly vs Everybody

#Madrid
#Sixers
#JoJoGOAT

alemsa
Kontakt:

PostPostao/la alemsa » 14 maj 2019, 00:07

Clutch WroteColonVela havle vela kuvete

Pa burazeru lik ima 2 superstara pored sebe, sklopio superteam, gubi od Dallasa kazu nije bio spreman, pa lik je top 3 igrac ikad, sta nije bio spreman, pa nije Russell Westbrook jebte.

Nornalno ako je top 3 ikad, da ce se gledat u tom svjetlu, ne u svjetlu obicnog superstara

BosniaBoston
Kontakt:

PostPostao/la BosniaBoston » 14 maj 2019, 00:09

Epidaurus WroteColonPa logicno je da je imao vise skokova, blokada i cega vec kad je igrao trojku. Magic citavu karijeru playa igrao, a u sustini je jedini igrac u historiji kosarke uz mozda jos LeBrona da moze pokrit svih 5 pozicija. U rookie sezonu u finalu bez tada bez premca najboljeg igraca svijeta protiv Dr Ja isporucuje historijsku partiju igrajuci centra i donosi Lakersiam titulu i osvaja MVP finala. Jedna od najboljih partija nekog igraca ikad.

Ona 4. i 5. titula bas prave separaciju izmedju njega i Birda jer je Larry u tim godinama vec bio u laganom padu, ispao od Pistonsa koje onda Magic u finalu rjesava. Bio lice i vodja ekipe pored zivog KAJa, covjeka koji je kad se gleda NBA i NCAA zajedno vjerovatno kosarkaski GOAT. Na kraju krajeva, omjer u finalima 2-1 za Magica. Takodjer jako jako bitna stvar.

Priznajem osim te pocetne recenice,Bird bio samo 2 cm visi.Zadnje 2 titule Magica 87 i 88 bird imao 28 i 30 PPG nije jos bio u zalasku,od 89’ poceo zalazak.Mada mu zamjeram sto tad nije osvojio dok je jos bio u peaku.Bio je vodja pored out of prime KAJa ipak,bitno je to napomenuti.Omjer u finalima dobro ok,malo bolja ekipa Magica ipak.brojke bile tu negdje mada eto dobar argument.
Jest da sam iskasapio svaku recenicu,ali dobro si ti to sročio osim prve recenice.Nije lose,vrlo solidno si kontrirao.Mada ipak to nije bas citav rang razlike jbg,da je bird bio kvaliteta duranta onda bi bio sigurno ovako ne ipak je to velemajstor nevjerovatne razine
Zadnja izmjena: BosniaBoston, dana/u 14 maj 2019, 00:11, ukupno mijenjano 1 put.

Epidaurus
Moderator
Kontakt:

PostPostao/la Epidaurus » 14 maj 2019, 00:11

Nije bit u visini, bit je u poziciji. Tadasnja kosarka ipak nije bila toliko fleksibilna po pitanju pozicija kao ova danasnja. Play nije isao ni blizu na skok koliko se danas ide.
#MambaOut
#HalleLuka
#ShineonYoucrazyDiamond

japa
Kontakt:

PostPostao/la japa » 14 maj 2019, 00:13

Pa i meni je smijesna ta logika KD je zmija jer je otisao u GSW a James otisao u Miami (i to na najcirkusantskiji nacin ikad) i on je King haha licemjerno...i onda ti dodje neko i uvija ti pricu ma nije to isto znas ma nije moj ku?ac isto, oba otisli u ekipe sa all star igracima da osvoje titule i to ej poenta svega, mozes ti uvijati i traziti neke sitne razlike ali u sustine to je isto, samo neko je miljenik medija neko nije i u tome je stvar. Da ne pricam o vjestackoj debati Jordan-James koja nikad i nije trebala da postoji i kad isti zavrsi karijeru i nece postojati jer ce doci neko sljedeci koga ce opet porediti sa Jordanom kao i ove prije Jamesa.

BosniaBoston
Kontakt:

PostPostao/la BosniaBoston » 14 maj 2019, 00:16

Epidaurus WroteColonNije bit u visini, bit je u poziciji. Tadasnja kosarka ipak nije bila toliko fleksibilna po pitanju pozicija kao ova danasnja. Play nije isao ni blizu na skok koliko se danas ide.

Pa ok mada showtime je bio zasnivan na tranziciji playmaker je malo vise hvatao skokove nego kod ostalih ekipa.Ali ima i drugi dio u tome,uspjeh je kao SF/PF imati haman 7 asistencija u to vrijeme,mane fleksibilno kao sto kazes.Eto to je to,nadam se da si promijenio misljenje o meni ;)

Clutch
Kontakt:

PostPostao/la Clutch » 14 maj 2019, 00:31

alemsa WroteColon

Pa burazeru lik ima 2 superstara pored sebe, sklopio superteam, gubi od Dallasa kazu nije bio soreman, pa lik je top 3 ograc ikad, sta nije bio spreman, pa nije Russell Westbrook jebte

Pa u potpunosti shvatam ako tvoj kriterij mu zbog toga odbija uvazen status. Ljudi ce mu to nabijati i velim da nema excuses za to.

Fazon je da ono sto je pokazao nakon toga je kosarka koja je nivo sam za sebe u cijeloj historiji ove igre. Karijera cesto nije imala tu okolnost da takav nivo okruni titulom (i prije 2011), neko ce mu to vise uzeti za zlo, neko manje, al ne mijenja da je igrao kako je igrao. A po meni je bas zbog toga underrated jer se njegova velicina konstantno umanjuje tim argumentom da nije uvijek osvajao, iako je bilo masu finala kada je odradio nadljudske stvari koje opet nisu bile dovoljne (GSW finala). Ono sto je igrao protiv Goldena je GOAT nivo, a nije osvojio prsten. Nekom je to tesko pojmiti jer drugacije gleda na stvari ali ignorisati ono sto vidim cisto jer nije stigla ta “verifikacija” u vidu prstena, nije nacin na koji ja posmatram kosarku, i neciji kvalitet i velicinu.
Philly vs Everybody

#Madrid
#Sixers
#JoJoGOAT

BosniaBoston
Kontakt:

PostPostao/la BosniaBoston » 14 maj 2019, 00:36

Clutch WroteColon
alemsa WroteColon

Pa burazeru lik ima 2 superstara pored sebe, sklopio superteam, gubi od Dallasa kazu nije bio soreman, pa lik je top 3 ograc ikad, sta nije bio spreman, pa nije Russell Westbrook jebte

Pa u potpunosti shvatam ako tvoj kriterij mu zbog toga odbija uvazen status. Ljudi ce mu to nabijati i velim da nema excuses za to.

Fazon je da ono sto je pokazao nakon toga je kosarka koja je nivo sam za sebe u cijeloj historiji ove igre. Karijera cesto nije imala tu okolnost da takav nivo okruni titulom (i prije 2011), neko ce mu to vise uzeti za zlo, neko manje, al ne mijenja da je igrao kako je igrao. A po meni je bas zbog toga underrated jer se njegova velicina konstantno umanjuje tim argumentom da nije uvijek osvajao, iako je bilo masu finala kada je odradio nadljudske stvari koje opet nisu bile dovoljne (GSW finala). Ono sto je igrao protiv Goldena je GOAT nivo, a nije osvojio prsten. Nekom je to tesko pojmiti jer drugacije gleda na stvari ali ignorisati ono sto vidim cisto jer nije stigla ta “verifikacija” u vidu prstena, nije nacin na koji ja posmatram kosarku, i neciji kvalitet i velicinu.

2015. protiv GSW uprkos sirovima statsima je mogao bolje odigrati,39% FG 46% TS imao i dosta izgubljenih.2014.izgubio najvecom razlikom ikad u finalima statistike vecinom postizao u garbage timeu.Dvije metle u finalu(2007. odigrao ocajno da se razumijemo),ove godine propustio PO jednostavno previse rupa za GOAT pa i za BOAT titulu

Natrag na “NBA”

Trenutno korisnika/ca: AshburtonG, drakensang i 9 gostiju.