Svaštara

Where amazing happens.

Moderatori/ce: CashMan,KK_Bosna,Epidaurus,kad_kako,BernardBarnjak,Pasha

Clutch
Kontakt:

PostPostao/la Clutch » 14 maj 2019, 00:43

BosniaBoston WroteColon
Clutch WroteColonPa u potpunosti shvatam ako tvoj kriterij mu zbog toga odbija uvazen status. Ljudi ce mu to nabijati i velim da nema excuses za to.

Fazon je da ono sto je pokazao nakon toga je kosarka koja je nivo sam za sebe u cijeloj historiji ove igre. Karijera cesto nije imala tu okolnost da takav nivo okruni titulom (i prije 2011), neko ce mu to vise uzeti za zlo, neko manje, al ne mijenja da je igrao kako je igrao. A po meni je bas zbog toga underrated jer se njegova velicina konstantno umanjuje tim argumentom da nije uvijek osvajao, iako je bilo masu finala kada je odradio nadljudske stvari koje opet nisu bile dovoljne (GSW finala). Ono sto je igrao protiv Goldena je GOAT nivo, a nije osvojio prsten. Nekom je to tesko pojmiti jer drugacije gleda na stvari ali ignorisati ono sto vidim cisto jer nije stigla ta “verifikacija” u vidu prstena, nije nacin na koji ja posmatram kosarku, i neciji kvalitet i velicinu.

2015. protiv GSW uprkos sirovima statsima je mogao bolje odigrati,39% FG 46% TS imao i dosta izgubljenih.2014.izgubio najvecom razlikom ikad u finalima statistike vecinom postizao u garbage timeu.Dvije metle u finalu(2007. odigrao ocajno da se razumijemo),ove godine propustio PO jednostavno previse rupa za GOAT pa i za BOAT titulu

Sta se ima pricati za 2015 finale, ne razumijem stvarno. To je 1 na 5 kosarka, bukvalno. Koja je opet donijela 2 pobjede protiv histoijske ekipe. Ili to 2007 kad je sa 22 godine Gooden/Snow/Hughes/Ilgauskas ekipu odveo do finala, ili sta je radio proslogodisnji playoff a tvoj prvi utisak je metla u finalu.

Tu dolazimo do onog da neka finala do kojih je dosao, bolje da i nije jer mu se i oni uzimaju kao negativni, iako je radio fenomenalne stvari da bi uopste dosao do finala.
Philly vs Everybody

#Madrid
#Sixers
#JoJoGOAT

alemsa
Kontakt:

PostPostao/la alemsa » 14 maj 2019, 00:51

Clutch WroteColon
BosniaBoston WroteColon
Clutch WroteColonPa u potpunosti shvatam ako tvoj kriterij mu zbog toga odbija uvazen status. Ljudi ce mu to nabijati i velim da nema excuses za to.

Fazon je da ono sto je pokazao nakon toga je kosarka koja je nivo sam za sebe u cijeloj historiji ove igre. Karijera cesto nije imala tu okolnost da takav nivo okruni titulom (i prije 2011), neko ce mu to vise uzeti za zlo, neko manje, al ne mijenja da je igrao kako je igrao. A po meni je bas zbog toga underrated jer se njegova velicina konstantno umanjuje tim argumentom da nije uvijek osvajao, iako je bilo masu finala kada je odradio nadljudske stvari koje opet nisu bile dovoljne (GSW finala). Ono sto je igrao protiv Goldena je GOAT nivo, a nije osvojio prsten. Nekom je to tesko pojmiti jer drugacije gleda na stvari ali ignorisati ono sto vidim cisto jer nije stigla ta “verifikacija” u vidu prstena, nije nacin na koji ja posmatram kosarku, i neciji kvalitet i velicinu.

2015. protiv GSW uprkos sirovima statsima je mogao bolje odigrati,39% FG 46% TS imao i dosta izgubljenih.2014.izgubio najvecom razlikom ikad u finalima statistike vecinom postizao u garbage timeu.Dvije metle u finalu(2007. odigrao ocajno da se razumijemo),ove godine propustio PO jednostavno previse rupa za GOAT pa i za BOAT titulu

Sta se ima pricati za 2015 finale, ne razumijem stvarno. To je 1 na 5 kosarka, bukvalno. Koja je opet donijela 2 pobjede protiv histoijske ekipe. Ili to 2007 kad je sa 22 godine Gooden/Snow/Hughes/Ilgauskas ekipu odveo do finala.

Tu dolazimo do onog da neka finala do kojih je dosao, bolje da i nije jer mu se i oni uzimaju kao negativni, iako je radio fenomenalne stvari da bi uopste dosao do finala.

Ne protiv Gsw i 07. Sa Miamijem da
Kawhi Leonard jedan je od nas

BosniaBoston
Kontakt:

PostPostao/la BosniaBoston » 14 maj 2019, 00:56

07’ 22,7,7 na 36% suta.Mora se uzeti u obzir+istok nije bio bas jak te godine
Kyrie Irving,Jaylen Brown and a 1st round pick for Anthony Davis

Rokoko87
Kontakt:

PostPostao/la Rokoko87 » 14 maj 2019, 02:01

:tokralju:

realno boruc mu nemoze uzet mjesto - by fanatic
Pravda za Hodajućeg Sexa!
Živišbr6#
Bauštelci uspjet neće!
Rak rana bh fudbala - Zukanovic i Wanda...

alemsa
Kontakt:

PostPostao/la alemsa » 14 maj 2019, 02:08

Nije tu trebo ni igrat

Rakete bolje bile :kafa: samo Tmac bio out, a Ming se povrijedio game 3 ako me sjecanje dobro.sluzi. To je serija kad je Fisher Scolu laktom zvizno, k'o juce se sjecam

filip13
Kontakt:

PostPostao/la filip13 » 14 maj 2019, 08:54

bombaysaphire WroteColon
Epidaurus WroteColonKobea, Shaqa i Hakeema ni u najludjim snovima ne moze prestic. On je sansu za top 10 izgubio prelaskom u Warriorse. Od danasnjih igraca samo Giannis i Kawhi imaju sanse da udju u taj neki top 10 ikad al je ogroman, ogroman put pred njima. Durantu kao i Stephu je limit oko nekog 15og mjesta.

Giannis možda , ali teško, veoma teško.
Kawhi nikako , ipak su prejaka imena u TOP 10.
MJ, Wilt , LeBron, Magic , Kareem, Ptica, Bill, Shaq, Hakeem,
Duncan ili Malone, ma nema šanse.
Ma i Durantu i Stephu je upitno to oko 15 , ide Kobe, Admiral, Stockton, Barkley, Big O , Isiah , ma ludilo ...
Realno 15-20 , prije Curry nego Durant , zbog uticaja na ekipu.

ali ne znas kako ce jos i koliko igrati npr. durant i leonard,sta da npr. leonard osvoji titulu ove sezone,jos jednu ili dvije sa raptorsima,osvoji jos dvije ili tri titule najboljeg defanzivca,jednu ili dvije mvp titule,s takvim dostignucuima bi mogao uci u raspravu oko top 10 ikad,ili da durant jos 5-6 sezona bude na npr. 25-7-5 prosjecima sa visokim procentima šuta,osvoji titulu prvaka,mvp titulu,nije da ne bi b iko osnova da ga se smatra top 10 igracem svih vremena

filip13
Kontakt:

PostPostao/la filip13 » 14 maj 2019, 08:57

AshburtonG WroteColon
Clutch WroteColonIndividualno je Durant top 10 nivo.

Sad ko je bolji ko nije al individualnim talentom ne vidim kako ga ne staviti u taj tier gdje su Kobe i ostali.

Da bude legitimini clan te skupine bi ipak morao osvojiti sa Knicksima ili gdje vec, jer nece mu titule u Goldenu prevagnuti u poredjenju sa Kobeom i ostalim velikanima.

To i jeste poenta. Ovde vecina, onih koji su malo stariji, ima tu neku emotivnu povezanost sa dobom prije 15-20 godina, a samim tim i igracima koji su tada zarili i palili NBA parketima.

Igracki, gledajuci dakle kosarkaski skill njemu samo trebaju titule i koliko toliko ostanak pri ovim brojkama u narednim godinama da bude legitiman top 10 All time igrac.
Ja sam odrastao uz Kobea, pa sam ga smatrao najboljim, cak i kad nije bio ni top 3. Tako ce i oni umanjivat fascinantnu karijeru covjeka, koji se odlucio da uzima prstenje, dok se neki odluce za pare i licnu statistiku. Bio snake, ili ne, Harden i WB nece na kraju karijere dobit nikakvu zahvalnicu sto su "try hardali" i lomili se godinama u RS, da bi postavljali neke impozantne brojke. Pa da je neko prije 10ak godina rekao, bit ce par igraca sa TD prosjecima tokom sezone, proglasili bi ga ludim.

Ovako, KD moze svakoga pogledat legitimno u facu, bez nekog stida, osim velikog Dirka. Svi oni su na ovaj ili onaj nacin, gledali da odu u tim ili da privuku igrace kako bi osvojili titulu, ako im je to bio cilj.

i duncan?

filip13
Kontakt:

PostPostao/la filip13 » 14 maj 2019, 09:02

BosniaBoston WroteColon
Epidaurus WroteColonPa logicno je da je imao vise skokova, blokada i cega vec kad je igrao trojku. Magic citavu karijeru playa igrao, a u sustini je jedini igrac u historiji kosarke uz mozda jos LeBrona da moze pokrit svih 5 pozicija. U rookie sezonu u finalu bez tada bez premca najboljeg igraca svijeta protiv Dr Ja isporucuje historijsku partiju igrajuci centra i donosi Lakersiam titulu i osvaja MVP finala. Jedna od najboljih partija nekog igraca ikad.

Ona 4. i 5. titula bas prave separaciju izmedju njega i Birda jer je Larry u tim godinama vec bio u laganom padu, ispao od Pistonsa koje onda Magic u finalu rjesava. Bio lice i vodja ekipe pored zivog KAJa, covjeka koji je kad se gleda NBA i NCAA zajedno vjerovatno kosarkaski GOAT. Na kraju krajeva, omjer u finalima 2-1 za Magica. Takodjer jako jako bitna stvar.

Priznajem osim te pocetne recenice,Bird bio samo 2 cm visi.Zadnje 2 titule Magica 87 i 88 bird imao 28 i 30 PPG nije jos bio u zalasku,od 89’ poceo zalazak.Mada mu zamjeram sto tad nije osvojio dok je jos bio u peaku.Bio je vodja pored out of prime KAJa ipak,bitno je to napomenuti.Omjer u finalima dobro ok,malo bolja ekipa Magica ipak.brojke bile tu negdje mada eto dobar argument.
Jest da sam iskasapio svaku recenicu,ali dobro si ti to sročio osim prve recenice.Nije lose,vrlo solidno si kontrirao.Mada ipak to nije bas citav rang razlike jbg,da je bird bio kvaliteta duranta onda bi bio sigurno ovako ne ipak je to velemajstor nevjerovatne razine

bird i magic su iste visine,6-9 ,206 cm

filip13
Kontakt:

PostPostao/la filip13 » 14 maj 2019, 09:41

durant lako moze karijeru zavrsiti kao 4. strijelac svih vremena,nesto vise od 10000 poena mu treba za to,tek mu je 30 godina

BuffonGigi
Kontakt:

PostPostao/la BuffonGigi » 14 maj 2019, 10:37

alemsa WroteColonNije tu trebo ni igrat

Rakete bolje bile :kafa: samo Tmac bio out, a Ming se povrijedio game 3 ako me sjecanje dobro.sluzi. To je serija kad je Fisher Scolu laktom zvizno, k'o juce se sjecam

Ti ko Srbi pamtis historiju, pisu vazda kako njima odgovara, i nikad nisu izgubili, i kad jesu neposteno bilo.
Damire P€D€RU!!!!

GeriOldman
Kontakt:

PostPostao/la GeriOldman » 14 maj 2019, 11:54

A jes' im babuka nabio komplekse :lol: :lol:

Gle onog gore, stavio malonea ispred hahhaahhahhaha je.bem ti alija majku šta si uradio.
1921

Lillard
Kontakt:

PostPostao/la Lillard » 14 maj 2019, 12:51

:lol: :lol: :lol: :lol:

slika
"Last time they count me out, what I do Game 6?"

alemsa
Kontakt:

PostPostao/la alemsa » 14 maj 2019, 13:16

BuffonGigi WroteColon

Ti ko Srbi pamtis historiju, pisu vazda kako njima odgovara, i nikad nisu izgubili, i kad jesu neposteno bilo.

Pa otisli su u 7 sa tim Lakersima bez TMaca i Minga, skontaj se malo.

Te sezone doveli Artesta, beton bili, TMac se povrijedio pocetkom godine (Januar. Februar) out for season, i umal nisu drugi zavrsili bez njeg, izgubili zadnju tekmu u sezoni, da su uzeli bili bi drugi, onako Denver zavrsio drugi, mi 4. Udarili na Por sa Brandon Roy i onda na LA, Ming se povrijedio game 3, dobili bi da je samo Ming osto zdrav.

TonySosa
Kontakt:

PostPostao/la TonySosa » 14 maj 2019, 13:44

Čuj Malone... Durant je već ispred njeg.

Prije bih Barkleya ubacio.

Curry je već drugi PG.
Remember, remember the 5th of November.

"On je nogometni Christoph Waltz – savršeni glumac za ulogu lošeg momka kojeg je lako voljeti i kad na terenu radi odvratne stvari."

"Three for me, two for them."

BuffonGigi
Kontakt:

PostPostao/la BuffonGigi » 14 maj 2019, 14:09

alemsa WroteColon
BuffonGigi WroteColon

Pa otisli su u 7 sa tim Lakersima bez TMaca i Minga, skontaj se malo.

Te sezone doveli Artesta, beton bili, TMac se povrijedio pocetkom godine (Januar. Februar) out for season, i umal nisu drugi zavrsili bez njeg, izgubili zadnju tekmu u sezoni, da su uzeli bili bi drugi, onako Denver zavrsio drugi, mi 4. Udarili na Por sa Brandon Roy i onda na LA, Ming se povrijedio game 3, dobili bi da je samo Ming osto zdrav.

Dobili bi moj qrac medju oci, ko sto bi i GSW dobili da je Paul bio zdrav prosle godine. I evo vam ga ove godine zdravog, pa sta ste dobili. De pusti te bapske price sta bi kad bi.
Damire P€D€RU!!!!

alemsa
Kontakt:

PostPostao/la alemsa » 14 maj 2019, 14:35

2 razlicite ekipe ali eto, bilo bi slicno da Harden nije odigrao ni jednu tekmu u toj seriji a da se CP povrijedio game 3 i ovi opet otisli u 7 bez njih dvojice.

filip13
Kontakt:

PostPostao/la filip13 » 14 maj 2019, 16:38

slika
upload image

smijesno vidjeti korvera na ovoj listi
Zadnja izmjena: filip13, dana/u 14 maj 2019, 16:41, ukupno mijenjano 1 put.

GeriOldman
Kontakt:

PostPostao/la GeriOldman » 14 maj 2019, 16:40

Harden i AI u tieru s Kobijem, pa čak i ovom dvojicom HAHAHAHAHAHAHAHAHAHHAHA
1921

Justin
Kontakt:

PostPostao/la Justin » 14 maj 2019, 16:42

Gdje je CJ?

BosniaBoston
Kontakt:

PostPostao/la BosniaBoston » 14 maj 2019, 18:43

Justin WroteColonGdje je CJ?

Krenuli su ga staviti u tier 1 al nestalo im baterije
Kyrie Irving,Jaylen Brown and a 1st round pick for Anthony Davis

Natrag na “NBA”

Trenutno korisnika/ca: AshburtonG, drakensang i 9 gostiju.