NBA chat/svastara/prepucavanja

Where amazing happens.

Moderatori/ce: CashMan,KK_Bosna,BernardBarnjak,Epidaurus,kad_kako,Pasha

Epidaurus
Moderator
Kontakt:

PostPostao/la Epidaurus » 22 avg 2019, 00:18

Bio je on i 11-12 sila samo sto se nakon izgubljenog finala od Dallasa dogovorio s Bronom da mu definitivno prepusti ulogu prve opcije tima. Defanzivno je oduvijek bio strasan al te sezone je uz Dwighta bio mozda i najbolji defanzivac lige. Po naprednim statsima mu je ta sezona cak i bolja od 10-11. Brutalan igrac i cak mislim da je pomalo i podcijenjen. Performans iz finala 2006. moze komotno uci u raspravu za top 5 performans nekog igraca u finalima ikad.
#MambaOut
#HalleLuka
#ShineonYoucrazyDiamond

Edviin
Kontakt:

PostPostao/la Edviin » 22 avg 2019, 02:19

Wade je imao nesrecu zbog tih njegovih problema sa koljenima, sta bi bilo da ga je zdravlje sluzilo ko lebrona...

Bordeaux46
Kontakt:

PostPostao/la Bordeaux46 » 22 avg 2019, 08:19

Ma naravno da je statisticki pao, kad je Lebron postao prva opcija. Kad je Lebron vidio da Wade ima jos max 1-2 godine vrhunske kosarke, otisao je u Cleveland.
koliko volim te zna samo ludo srce moje, proći će godine, ja neću izdati bordo boje!

BuffonGigi
Kontakt:

PostPostao/la BuffonGigi » 22 avg 2019, 09:15

Edviin WroteColonWade je imao nesrecu zbog tih njegovih problema sa koljenima, sta bi bilo da ga je zdravlje sluzilo ko lebrona...

Wade je po mom skromnom mislenju, najtalentovanija dvojka koju sam gledao nakon MJ-a i Kobea. Kombinaciju rada nogu, eksplozivnosti i suta s poludistance je jako tesko zaustaviti, skoro nemoguce. Njegovi osnovni nedostaci pored koljena su bili nedostatak visine za poziciju koju je igrao, i nedostatak suta za 3. Visinu je nadoknadjivao nenormalnom eksplozivnoscu, ali je nemoguce da vrhunska karijera traje dugo s takvim stilom igre.
Damire P€D€RU!!!!

NEZALAGANJE
Kontakt:

PostPostao/la NEZALAGANJE » 22 avg 2019, 11:12

Balon WroteColon
NEZALAGANJE WroteColonCovjekov prajm u intelektualnom i fizickom smislu je izmedju 28-32godine.Nadalje,taj "polomljeni" Wade je 2014. bio All star i imao statisticki bolji PO nego 2013. ;)

i onda u finalu propo ko kauc protiv vas, 2013 odigrao duplo bolje finale nego 2014 sto je i jedan od razloga sto vas je Miami dobio tad

polomljen bio nego sta, pa ne tako davno je izjavio da je umalo zavrsio karijeru tad

Ovo za prime od 28-32 ti stoji ali u "normalnim" okolnostima, u ovom slucaju su povrede ipak poremetile taj period, kao i kod mnogih drugih igraca

Slazem se za njegove povrede i ovo sto @epi pomenu.To mu je skratilo prajm.
Medjutim,jedna stvar je indikativna,a vi olako prelazite preko nje.
Dakle,2014.je imao SVEUKUPNO bolji PO nego 2013. sto ce reci da je fizicki bio na istom nivou kao i sezonu ranije.To sto je odigrao nesto losije finale,moze biti samo cinjenica da ga je SA bolje branio,a ne neko "raspadanje" koje vi pominjete.Ne mogu da povjerujem u to da si do finala igrao odlicno,a onda se bas tamo "raspao",iako nikakva povreda nije pomenuta.To nije izgovor,za mene.

Nadalje,SA je tad imao dublji tim,ali normalno da ce ga imati kad je MIA izabrao put u kojem ce vise platiti zvijezde i AS igrace,nego tamo nekog na dnu klupe.Ni to im nije opravdanje,jer svaka ekipa bira nacin na koji ce biti konstruisana.

Ne znam kako mnogi od vas razmisljaju,ali logika koja se cesto poteze u NBA POu "da seriju dobija ekipa sa boljim igracem",ovdje onda ima opasnu zamjerku.Meni je neshvatljivo da ima ljudi koji kazu da James u prajmu sa jos 2 AS igraca kao branioc titule nije bio favorit u nekoj seriji??To omalovazava njega i ako cemo se voditi time,kako uopste mozemo pricati o nekom top 2-3 All time great-u kad lik nije bio favorit u finalu protiv 38 i 37godisnjih buducih HOF igraca,nedokazanog klinca u Kawhiu(nije imao ni 22 god),1 AS igraca i hrpe role igraca??U svom prajmu!!

Daj mi prajm Duncana,prajm Parkera i "raspalog" Ginobili,kao sto je Wade bio, i ja nikad necu reci da je neko favorit protiv te ekipe.

BuffonGigi
Kontakt:

PostPostao/la BuffonGigi » 22 avg 2019, 12:05

Sto niko ne kaze da je James znao smijesne ekipe da uvede u finala, bez obzira na ishod istih. Njegove partije u postsezonama su neponovljive, ono sto je radio godinama i statistika koju je imao, nije uopste realna za nase vrijeme.
Damire P€D€RU!!!!

Chstal
Kontakt:

PostPostao/la Chstal » 22 avg 2019, 12:13

BuffonGigi WroteColonSto niko ne kaze da je James znao smijesne ekipe da uvede u finala, bez obzira na ishod istih. Njegove partije u postsezonama su neponovljive, ono sto je radio godinama i statistika koju je imao, nije uopste realna za nase vrijeme.

Igrao je na losem istoku, pogotovo u vrijeme kada je NBA bila u stagnaciji sa talentima i vrhunskim igracima. Npr, prosle godine bi usao sa onom ekipom Lakersa u play-off da su igrali an istoku ali cim dodje malo konkurentnija konferencija ima problema.

BuffonGigi
Kontakt:

PostPostao/la BuffonGigi » 22 avg 2019, 12:16

Usao bi on sa onom ekipom Lakersa i na zapadu, samo da je bio zdrav. covjek je propustio 30 utakmica RS, a to se nikad prije nije desilo. Nema teorije da je i jedan igrac u posljednjih 20 godina bio u stanju transformisati ekipu kao Lebron James. Ja licno nikad nisam u zivotu gledao nekog ko ima vise utjecaja na terenu od njega. E sad, mozemo pricati o scoringu, clutchu, slobodnim bacanjima, i brojnim drugim aspektima...jer savrsen kosarkas ne postoji, ali ovako dominantna sila nije igrala u ligi jako dugo.
Damire P€D€RU!!!!

Bordeaux46
Kontakt:

PostPostao/la Bordeaux46 » 22 avg 2019, 13:07

BuffonGigi WroteColonUsao bi on sa onom ekipom Lakersa i na zapadu, samo da je bio zdrav. covjek je propustio 30 utakmica RS, a to se nikad prije nije desilo. Nema teorije da je i jedan igrac u posljednjih 20 godina bio u stanju transformisati ekipu kao Lebron James. Ja licno nikad nisam u zivotu gledao nekog ko ima vise utjecaja na terenu od njega. E sad, mozemo pricati o scoringu, clutchu, slobodnim bacanjima, i brojnim drugim aspektima...jer savrsen kosarkas ne postoji, ali ovako dominantna sila nije igrala u ligi jako dugo.

propustio je 27, od toga 18 zbog povrede, ostale jer je izgubio sansu za PO. Kao navijac Lakersa, nismo mi igrali neku ekstra kosarku ni prije povrede, previse utakmica smo izgubili koje smo trebali dobiti. i u utakmica u kojim smo igrali nismo imali bas sjajan skor, ali eto vjerovatno bi usli u PO da nije povrede. nakon sto se vratio u utakmicama koje je igrao smo imali skor 8-13.
koliko volim te zna samo ludo srce moje, proći će godine, ja neću izdati bordo boje!

BosniaBoston
Kontakt:

PostPostao/la BosniaBoston » 22 avg 2019, 13:10

Bordeaux46 WroteColon
BuffonGigi WroteColonUsao bi on sa onom ekipom Lakersa i na zapadu, samo da je bio zdrav. covjek je propustio 30 utakmica RS, a to se nikad prije nije desilo. Nema teorije da je i jedan igrac u posljednjih 20 godina bio u stanju transformisati ekipu kao Lebron James. Ja licno nikad nisam u zivotu gledao nekog ko ima vise utjecaja na terenu od njega. E sad, mozemo pricati o scoringu, clutchu, slobodnim bacanjima, i brojnim drugim aspektima...jer savrsen kosarkas ne postoji, ali ovako dominantna sila nije igrala u ligi jako dugo.

propustio je 27, od toga 18 zbog povrede, ostale jer je izgubio sansu za PO. Kao navijac Lakersa, nismo mi igrali neku ekstra kosarku ni prije povrede, previse utakmica smo izgubili koje smo trebali dobiti. i u utakmica u kojim smo igrali nismo imali bas sjajan skor, ali eto vjerovatno bi usli u PO da nije povrede. nakon sto se vratio u utakmicama koje je igrao smo imali skor 8-13.

Navijas za Lakerse i za Sarajevo?Tobe Yarabi Tobe Estagfirullah

dscile
Kontakt:

PostPostao/la dscile » 22 avg 2019, 13:10

Lebron kada se vratio nakon povrede Lakersi su bili 9. sa skorom 27-25. A zvanicno je zavrsio sezonu 29. marta kada su imali skor 34-42 i bili 10 pobjeda iza osmog mjesta.

Normalno, ovo nije osporavanje nejegovih kvaliteta.. Samo izrazavanje sumnje da bi i taj PO bio siguran prosle sezone da je on cijele sezone bio zdrav. Ono, jeste da je propustio skoro 30 utakmica, ali bilo je tu i utakmica koje je odmarao jer su izgubili svaku sansu za PO.

Bordeaux46
Kontakt:

PostPostao/la Bordeaux46 » 22 avg 2019, 13:17

BosniaBoston WroteColon
Bordeaux46 WroteColon

Navijas za Lakerse i za Sarajevo?Tobe Yarabi Tobe Estagfirullah

makar treneri timova za koje navijam nisu punoglavac i lazni Greg Popovich

Balon
Kontakt:

PostPostao/la Balon » 22 avg 2019, 14:51

NEZALAGANJE WroteColonSlazem se za njegove povrede i ovo sto @epi pomenu.To mu je skratilo prajm.
Medjutim,jedna stvar je indikativna,a vi olako prelazite preko nje.
Dakle,2014.je imao SVEUKUPNO bolji PO nego 2013. sto ce reci da je fizicki bio na istom nivou kao i sezonu ranije.To sto je odigrao nesto losije finale,moze biti samo cinjenica da ga je SA bolje branio,a ne neko "raspadanje" koje vi pominjete.Ne mogu da povjerujem u to da si do finala igrao odlicno,a onda se bas tamo "raspao",iako nikakva povreda nije pomenuta.To nije izgovor,za mene.

Nadalje,SA je tad imao dublji tim,ali normalno da ce ga imati kad je MIA izabrao put u kojem ce vise platiti zvijezde i AS igrace,nego tamo nekog na dnu klupe.Ni to im nije opravdanje,jer svaka ekipa bira nacin na koji ce biti konstruisana.

Ne znam kako mnogi od vas razmisljaju,ali logika koja se cesto poteze u NBA POu "da seriju dobija ekipa sa boljim igracem",ovdje onda ima opasnu zamjerku.Meni je neshvatljivo da ima ljudi koji kazu da James u prajmu sa jos 2 AS igraca kao branioc titule nije bio favorit u nekoj seriji??To omalovazava njega i ako cemo se voditi time,kako uopste mozemo pricati o nekom top 2-3 All time great-u kad lik nije bio favorit u finalu protiv 38 i 37godisnjih buducih HOF igraca,nedokazanog klinca u Kawhiu(nije imao ni 22 god),1 AS igraca i hrpe role igraca??U svom prajmu!!

Daj mi prajm Duncana,prajm Parkera i "raspalog" Ginobili,kao sto je Wade bio, i ja nikad necu reci da je neko favorit protiv te ekipe.

vidi ja ne prelazim preko njegovog ukupnog PO ucinka ali je cinjenica da je finale protiv vas odigrao vrlo lose, pogotovo za igraca kojeg mnogi smatraju top 3 all time SG, to sebi prime Wade nikad nebi dozvolio pa ko god ga cuvao a Spursi su bili prva ozbiljna ekipa na koju je Miami naletio te godine

uostalom i ne cudi toliko da je ukupno statisticki odigrao bolje 2014, covjek odmarao skoro 30 utakmica i pun energije krenuo u PO za razliku od 2013

jos jedna stvar preko koje se po meni tek tako prelazi je da su Spursi bili masinerija tad, proslogodisnji finalista i ekipa sa NAJBOLJIM rekordom 2014 i to na zapadu, enough said, kljucni igraci im jesu bili ostarili ali se vidi sta odlican sistem jos uvijek moze da napravi

Bordeaux46
Kontakt:

PostPostao/la Bordeaux46 » 22 avg 2019, 15:20

cuj ne bi prime Wade dozvolio. prime Kobe je odigrao uzasno finale 2004, Lebron 2011, sto ne bi Wade.

Balon
Kontakt:

PostPostao/la Balon » 23 avg 2019, 00:53

Bordeaux46 WroteColoncuj ne bi prime Wade dozvolio. prime Kobe je odigrao uzasno finale 2004, Lebron 2011, sto ne bi Wade.

prvo Kobe iz 2004 nije "prime Kobe", najjaceg Kobea smo gledali 2006-2010
finale 2004 je lose odigrao to stoji ali je opet bio na skoro 23 ppg, odigrao odlicnu defanzivu na Ripu u prve dvije utakmice, kasnije podbacio sto jest jest, to je i sam priznao

Wade je 2014 jedva presao 15 ppg u finalu, pao u svim kategorijama, odbranu lose igrao itd, odigrao ko role player a ne Superstar (za kojeg je i tad smatran)

sto se tice Jamesa 2011 to mu je daleko najgore finale sto jest jest ali i kao takvo jos uvijek troduplo bolje od onoga sto je Wade odigrao '14

Bordeaux46
Kontakt:

PostPostao/la Bordeaux46 » 23 avg 2019, 09:02

Kako bolan Kobe 2004. nije prime Kobe. Covjek prije toga u sezoni sa svim onim sranjima trpao 30 poena po utakmici, imao niz od 9 zaredom 40+ utakmica, dobio bi i mvp-a da nije bio u centru paznje zbog slucaja. Cak on sam za sebe kaze da je 2003. njegova najbolja verzija. Razlika izmedju Kobea, Jamesa, Jordana i ostalih "all-time great" igraca je sto se na vrhuncu igre zadrze puno duze nego drugi. samim tim njihov prime nije 4-5 godina, nego minimum 10. Zbog toga koliko je Shaq bio dominantan nad ostalim centrima lige i statisticki u finalima ljudi zaboravljaju da su tokom threepeata i Shaq i Kobe bili medju top 5 igraca lige.

Balon
Kontakt:

PostPostao/la Balon » 23 avg 2019, 13:00

pa vrlo jednostavno 2004 je sveukupno jedna od Bryantovih najgorih sezona i po statistici i po svemu ostalom, te godine je sve krenulo naopako prvo rape case, pa onda vrhunac svadje sa Shaqom, onda jos i svadja sa Maloneom zbog zene itd...
Kobe je inace jednom nogom vec bio u Clippama poslije tog finala, toliko o tome

2003 je druga prica, to mu je jedna od najboljih sezona svakako
samo ne znam otkud ti to da prime jednog igraca traje 10 godina, vrhunski nivo i prime nisu jedno te isto
Kobe je bio mnogo zreliji i pametniji igrac kad je ulazio u prime tamo negdje oko 27-28 godine

Bordeaux46
Kontakt:

PostPostao/la Bordeaux46 » 23 avg 2019, 13:53

znači van primea je imao svoju najbolju statističku sezonu, i već godinama bio top 5 igrač u ligi. imao je lošiju sezonu zbog svega toga van terena, ali ne možeš tako gledati. nećeš reći da je Harden ove godine ispao iz primea ako ga prevari žena, pobije se s Westbrookom i prokocka kuću pa kao razlog toga odigra lošije, a sljedeću sezonu opet ubije. Bio je zreliji i pametniji, ali nije bolji bio igrač, samo drugačiji, početkom 2000. je bio najbolja atleta lige.

Balon
Kontakt:

PostPostao/la Balon » 23 avg 2019, 14:53

pa mora se tako gledati, kod Lakersa a pogotovo kod Kobea mnogo toga nije stimalo te sezone, kako drugacije onda objasnit njegov pad 2004 u svim mogucim kategorijama i lose odigrano finale

jos uzmi u obzir da je 2003 jos uvijek imao top 3 all time centra pored sebe dok je 2006 razvalio ligu 35 ppg, Dallasu ubacio 62 nakon 3 cetvrtine itd. i sve to sa buranijom u ekipi sto mu je dodatno otezavalo posao u tim godinama dok mu spanac nije dosao 2008

najbolji atleta jeste bio pocetkom 2000 tu se slazem 100% , to je najeksplozivniji Kobe svih vremena

Bordeaux46
Kontakt:

PostPostao/la Bordeaux46 » 23 avg 2019, 15:13

pa valjda je logično da mu je lična statistika bolja u periodu kad je Shaq otišao nego sa Shaqom. a pad se može objasnit promjenama u igri, preko 40 utakmica igrao Karl Malone, Kobe imao manje loptu u rukama zbog Paytona. Obojica su puno smanjili broj šuteva, samim tim i poena zbog Malonea i Paytona.
broj šuteva u sezoni 2002/2003 Kobe 23.5 Shaq 18, a 2003/2004 Kobe 18, a Shaq 14. jednostavno su se pojavile nove opcije u napadu. Na kraju krajeva obojica su bili u prvoj all-nba petorci, a Kobe i u all defensive petorci. to je statistički, a što se finala tiče jednostavno nije bio na nivou na kojem je trebao biti, nije to ni jedini put da nije odigrao dobro u play offu.

Natrag na “NBA”

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 2 gosta.