2014/2015 NBA Sezona

Moderatori/ce: _dreamer_,ribery,Monolog,insider

Avatar
Epidaurus
Postovi: 21314
Pridružen/a: 15 maj 2014, 14:37
Kontakt:

Re: 2014/2015 NBA Sezona

Post Postao/la Epidaurus » 15 apr 2015, 18:22

Evo ja ti kazem da ce Gobbert za koju godinu bit u konkurenciji za defanzivnog igraca godine, momak je vec sad zvijer u odbrani. Hayward je itekako napredovao u napadu, pogotovo u dizanju procenta suta iz igre (nikad nece bit neka vrhunska prva opcija al kao 2.-3. opcija sasvim solidan igrac), a Favors je svoj ugovor sa brojkama od 16 poena, 8 skokova, 1,5 asista, 1 ukradenom i skoro 2 bloka po utakmici itekako zasluzio. Odbrambeno ce dvojac Gobbert-Favors strasan bit za koju godinu, a od Exuma ocekujem velike stvari kad se privikne na napad u NBA. Odbrambeno je momak vec sad dosta dobar. Burke i Burks mogu bit sasvim solidni igraci s klupe. Hood moze postat igrac u kalupu Middletona iz Bucksa; dug i visok sa vrlo dobrim sutom za tri i finim potencijalom u odbrani.
Zadnja izmjena: Epidaurus, dana/u 15 apr 2015, 18:23, ukupno mijenjano 1 put.

Avatar
SaltCityAttack
Postovi: 22772
Pridružen/a: 24 jan 2010, 20:49
Lokacija: Tuzla-Chicago
Kontakt:

Re: 2014/2015 NBA Sezona

Post Postao/la SaltCityAttack » 15 apr 2015, 18:23

alemsa je napisao/la:
SaltCityAttack je napisao/la:Fazon je da ti vazda places kad zijanis sudije ovo ono..neku noc pricas faul na Hardenu prptov Spursa..nisam ni gledo tekmu ali sam vidje kuknjava opet i pogledam i vidim da su orvo blokirali Hardena i tek poslije mu zakacio covjek ruku sto nije uticalo na njegov posljenji sut ..ti places kukas kao vazda sudije ahahah..hajde hapi sine probajte kako na Portland ili ste opet gotovi u prvoj rundi
Rocketsi su samo 6 tekmi izgubili protiv istoka ove godine, da su igrali 52 tekme s istokom mijesto sa Zapadom, rekordom bi bio daleko bolji.

Razmisljaj malo
Ja ne znam jesmo li mi vise izgubili od zapada pa kakve to veze ima...blento blentavi igra se drugacija kosarka na east i west...west je uvjek igrao svoj offense, dok je east bio defanzivan...osim sto ovako imas pokoju ekipu i na jednoj i drugoj strani koji se isticu u defanIvnim ili ofanzivnim segmentima...uglavnom glupa su ti ta poredjenja ..east je slabi i prvih 5 ekipa je odlicno mogu parirati westu...Miami zdrav i Indiana mogli bi takodjer ali nisu bili zdravi, doduse nismo ni mi ali smo opet sa westom igrali odlicno...od nas se opet moglo malo i opustiti igrati slabim intezitetom jer znas da ne mozes ispod 8 mjesta i da si u playoffu..barem tako je bilo kod Bullsa,Cavsa i td...et sto mi nemamo 50p be trebamo ni u playoffu bit..ti i dalje placi trazi razloge poraza kao obicno...i sta velis ovaj zadnji poraz od spursa faul bio?
SA VJEROM BOGA, FUKARE SLOBODA DO GROBA!
I opet Tušanj, tribina i sindrom ludila
jedan klub, jedan grad i navijačka skupina
OD PROŠLE, NE MOŽE BITI NAM TEŽA GODINA
I DALJE OSTAJEMO SLOŽNI KO' BRAĆA I RODBINA !
FKR TZ 87'

East Family FFC1987

Avatar
JoseeMourinho
Postovi: 1636
Pridružen/a: 14 apr 2015, 03:55
Kontakt:

Re: Odg: 2014/2015 NBA Sezona

Post Postao/la JoseeMourinho » 15 apr 2015, 18:35

Smiješno je poredit zapad i istok, pa teško da bi i 5 ekipa istoka ušlo u PO na zapadu, koliko god teško bilo priznat samo bi hawksi, Cavsi u et bullsi bili sigurni u PO, dok bi ostali se pošteno namucili ;)

Isto tako NOP, okc, Sunsi i jazz pa sigurno na istoku bili u PO ;)

Avatar
alemsa
Postovi: 23932
Pridružen/a: 21 jul 2012, 19:27
Kontakt:

Re: 2014/2015 NBA Sezona

Post Postao/la alemsa » 15 apr 2015, 18:41

Samo Cavsi i Bullsi (i to mozda) , bi mogli na zapadi proci koju rundu. Lac, Portland, Memphis, Rockets pa i Dallas bi izbacili sve ekipe s istoka od 4og do 8og mijesta, glat u 5-6 tekmi. I neki bi se sigurno nosili i sa Cle i Bullsima

Memphis ce vjerovatno zavrsit 6i na zapadu, o cemu pricas covjece?

Prvih 7 ekipa na zapadu protiv istoka:

Gsw 25-5
Spurs 23-7
Lac 19-11
Portland 20-10
Rockets 23-7
Memphis 20-10
Dallas 21-9
Over thinking, over analyzing separates the body from the mind

It's not what you deserve, you get what you earn

Avatar
tuzlak1987
Postovi: 37573
Pridružen/a: 26 maj 2013, 12:11
Kontakt:

Re: 2014/2015 NBA Sezona

Post Postao/la tuzlak1987 » 15 apr 2015, 18:42

Nije nista slucajno, hocemo sad da placemo za OKC koji ima jedan od najplacenijih timova sto se doveo u ovu situaciju? A da kenjamo po Milwaukeeu, Indiani i Bostonu sto su sa prosjecnom ekipom, povredama i trejdovima osigurali PO.

Ja se nasladjujem..svako je ove godine dobio ono sto je zasluzio. Oklahoma sa ovim stilom i trenerom bez sistema i autoriteta. Sunsi sa Thomason i velikim ambicijama u ovo rasulo i ulicnu kosarku.. Ne treba zalit, treba se radovat

Avatar
alemsa
Postovi: 23932
Pridružen/a: 21 jul 2012, 19:27
Kontakt:

Re: 2014/2015 NBA Sezona

Post Postao/la alemsa » 15 apr 2015, 18:57

Nije fer @tuzlak, u PO treba da igraju najbolje ekipe i to je to. Ukinut konferencije skroz, Davis ili Westbrook ce ostat kuci a tamo ekipa s negativnim rekordom igra PO, ili Gsw cijelu sezonu deru, prvi i sve a za nagradusu mogli dobit zdravu Okc u prvoj rundi.....
Over thinking, over analyzing separates the body from the mind

It's not what you deserve, you get what you earn

Avatar
SaltCityAttack
Postovi: 22772
Pridružen/a: 24 jan 2010, 20:49
Lokacija: Tuzla-Chicago
Kontakt:

Re: 2014/2015 NBA Sezona

Post Postao/la SaltCityAttack » 15 apr 2015, 18:58

Ljudi porede jacinu easta i westa jos sto me brine ovaj To je alem blentavi koji poredi ..pa west je puno bolji,ali prvih 5 ekipa easta su super dovre ekipe mogu igrat sa zapadom.

@Darko doktore js sam govorio to vise iz zajebancije jer se ja i alem zezamo pa njemu govorim zbog Roketsa, ali znam ja da smo mi gubili i od Kingsa,Utaha i drugih sa Westa bas kao i na eastu svi su nas ispod 500 dobili osim a Phile koja nas je i namucila u dva navrata i da smo se redovno kuci parili jer smo igrali lose...samo vazno je da smo uzeli prvih 8 na westu i to na gostovanju Warriorse,Memphis,Dallas,Pelikane i td
SA VJEROM BOGA, FUKARE SLOBODA DO GROBA!
I opet Tušanj, tribina i sindrom ludila
jedan klub, jedan grad i navijačka skupina
OD PROŠLE, NE MOŽE BITI NAM TEŽA GODINA
I DALJE OSTAJEMO SLOŽNI KO' BRAĆA I RODBINA !
FKR TZ 87'

East Family FFC1987

Avatar
kad_kako
Moderator
Postovi: 6603
Pridružen/a: 22 maj 2008, 12:57
Lokacija: nicaZe City - Chi City
Kontakt:

Re: 2014/2015 NBA Sezona

Post Postao/la kad_kako » 15 apr 2015, 19:05

alemsa je napisao/la:Nije fer @tuzlak, u PO treba da igraju najbolje ekipe i to je to. Ukinut konferencije skroz, Davis ili Westbrook ce ostat kuci a tamo ekipa s negativnim rekordom igra PO, ili Gsw cijelu sezonu deru, prvi i sve a za nagradusu mogli dobit zdravu Okc u prvoj rundi.....
lol al' bas.

Zato sport i jeste uzbudljiv, zbog neprevidivosti. Ko bi rekao da postoji i 1% sanse da OKC nece u PO? Kad bi sve se znalo vec na pocetku, zasto onda i igrati RS? Nek odmah najbolje' ekipe igraju PO, i gotovo.
Postovanje treba zaraditi.

Avatar
Donnie Darko
Postovi: 36507
Pridružen/a: 01 jan 2011, 19:51
Lokacija: Gej Lobi Inc. ©®™
Kontakt:

Re: 2014/2015 NBA Sezona

Post Postao/la Donnie Darko » 15 apr 2015, 19:06

Svaka čast tim ekipama što će igrati playoff, ljudi koriste inferiorniju konkurenciju i nema im se šta prigovarati.

Ali ne vidim zašto bi nekom objektivnom fanu NBA bilo u interesu da ne gleda 16 najboljih ekipa u playoffu. Shvatam ja tebe, svjestan si i sam da Bucksi ne bi ni prismrdili playoffu da su kojim slučajem na zapadu i naslađuješ se, u redu je to. Ali generalno ovo je trenutno najgluplja stvar u NBA. I dok god ekipe sa negativnim omjerom igraju playoff na istoku, istok neće napredovati. Isto to važi i za zapad, sve dok ekipe sa pozitivnim omjerom ne idu u playoff bit će primorane da se dodatno pojačavaju i zapad će biti sve jači i jači. Svjedoci smo tome već godinama, i neće se to preko noći promjeniti u skorijoj budućnosti.

Ono što mi je upalo u oči je da si već prekrižio OKC, a prije će NOP izvisiti ove sezone iako su ljudi zaslužili playoff. Ali jbg, pravde u ovakvim slučajevima odavno nema.

Avatar
tuzlak1987
Postovi: 37573
Pridružen/a: 26 maj 2013, 12:11
Kontakt:

Re: 2014/2015 NBA Sezona

Post Postao/la tuzlak1987 » 15 apr 2015, 19:07

Fer je nego sta. Kada je Oklahoma uradila trejdove na forumu se pricalo da su glavni kandidati za tituli, a sada im treba poraz Pelicansa. S obzirom na potencijal koji imaju oni su najgora ekipa lige i najvece razocarenje..

Sto bih zalio Westbrooka? Momak ne postuje hijerarhiju. Lijepo rece Vogel prije par dana da njega ne interesuje koliko ce mu on zabiti jer ce citava ekipa ostati hladna, a Indiana opet voditi na PV iako je ovaj zabio 30. Zar nije ocito ljudi? Jel se treba crtat :D

Fail od trenera pa na nize..

Bilo bi mi zao Davisa jer je odigrao svoje posteno, nije nista kriv.

Avatar
Donnie Darko
Postovi: 36507
Pridružen/a: 01 jan 2011, 19:51
Lokacija: Gej Lobi Inc. ©®™
Kontakt:

Re: 2014/2015 NBA Sezona

Post Postao/la Donnie Darko » 15 apr 2015, 19:12

kad_kako je napisao/la:
alemsa je napisao/la:Nije fer @tuzlak, u PO treba da igraju najbolje ekipe i to je to. Ukinut konferencije skroz, Davis ili Westbrook ce ostat kuci a tamo ekipa s negativnim rekordom igra PO, ili Gsw cijelu sezonu deru, prvi i sve a za nagradusu mogli dobit zdravu Okc u prvoj rundi.....
lol al' bas.

Zato sport i jeste uzbudljiv, zbog neprevidivosti. Ko bi rekao da postoji i 1% sanse da OKC nece u PO? Kad bi sve se znalo vec na pocetku, zasto onda i igrati RS? Nek odmah najbolje' ekipe igraju PO, i gotovo.
Ne razumijem ovaj post, ali nikako.

Najbolje ekipe su valjda one ekipe koje imaju najviše pobjeda. Zato se i igra regularna sezona, bukvalno, da bi ekipe sa najboljim omjerima igrale međusobno u playoffu. Samo što je liga podjeljena u dvije neravnopravne konferencije i to nije slučaj.

I zato će sada Bullsi ići na Buckse, Cavsi na Bostonom itd. dok će se vamo Spursi klati sa Memphisima, LAC sa Houstonima i slično. Nigdje veze.

Avatar
alemsa
Postovi: 23932
Pridružen/a: 21 jul 2012, 19:27
Kontakt:

Re: 2014/2015 NBA Sezona

Post Postao/la alemsa » 15 apr 2015, 19:15

kad_kako je napisao/la:
alemsa je napisao/la:Nije fer @tuzlak, u PO treba da igraju najbolje ekipe i to je to. Ukinut konferencije skroz, Davis ili Westbrook ce ostat kuci a tamo ekipa s negativnim rekordom igra PO, ili Gsw cijelu sezonu deru, prvi i sve a za nagradusu mogli dobit zdravu Okc u prvoj rundi.....
lol al' bas.

Zato sport i jeste uzbudljiv, zbog neprevidivosti. Ko bi rekao da postoji i 1% sanse da OKC nece u PO? Kad bi sve se znalo vec na pocetku, zasto onda i igrati RS? Nek odmah najbolje' ekipe igraju PO, i gotovo.
Pa da se bira 16 najboljih ekipa, Okc bili bi u PO bez problema

Igras RS da odredis 16 ekipa.


@donnie sve objasnio
Over thinking, over analyzing separates the body from the mind

It's not what you deserve, you get what you earn

Avatar
tuzlak1987
Postovi: 37573
Pridružen/a: 26 maj 2013, 12:11
Kontakt:

Re: 2014/2015 NBA Sezona

Post Postao/la tuzlak1987 » 15 apr 2015, 19:17

Takav je sistem. U NFL je ove godine otisla Carolina kao prvak divizije sa losim omjerom samo zato jer je bila prvak divizije pa prosla Arizonu koja je imala bolji omjer..

Uglavnom divizije trebaju ostati ovakve i konferencije, sistem tesko da moze biti bolji jer stvara rivalstva. Slanjem 16 sa najboljim omjerom bi se to poremetilo jer bi se raspored promjenio..

Situacija se mijenja iz sezone u sezonu, mozda vec naredne godine New York bude ozbiljan faktor..ko zna

Avatar
alemsa
Postovi: 23932
Pridružen/a: 21 jul 2012, 19:27
Kontakt:

Re: 2014/2015 NBA Sezona

Post Postao/la alemsa » 15 apr 2015, 19:20

tuzlak1987 je napisao/la:Takav je sistem. U NFL je ove godine otisla Carolina kao prvak divizije sa losim omjerom samo zato jer je bila prvak divizije pa prosla Arizonu koja je imala bolji omjer..

Uglavnom divizije trebaju ostati ovakve i konferencije, sistem tesko da moze biti bolji jer stvara rivalstva. Slanjem 16 sa najboljim omjerom bi se to poremetilo jer bi se raspored promjenio..

Situacija se mijenja iz sezone u sezonu, mozda vec naredne godine New York bude ozbiljan faktor..ko zna
U nflu je drugacije, neas puno tekmi (16), od kojih su 6 protiv divizije, jos malo pa pola sezone igras protiv divizije, tako da si nagradjen. Nagradjen si u nba kad uzmes diviziju, ali je dosta vise tekmi i svako igra sa svakim barem 2 puta u sezoni, dok u Nfl Texansi igraju s Dallasom svako 4 godine ili Giantsima itd.
Over thinking, over analyzing separates the body from the mind

It's not what you deserve, you get what you earn

Avatar
dscile
Postovi: 6170
Pridružen/a: 28 mar 2014, 00:19
Kontakt:

Re: 2014/2015 NBA Sezona

Post Postao/la dscile » 15 apr 2015, 19:25

Ni ja nisam za to da se ukinu konferencije, iako bi tada isle "najbolje" ekipe. I to nije zato sto simpatisem Boston, nego realno.. ako je neko pobornik toga da se ukinu konferencije i da ide 16 najboljih, onda se moze komotno to svesti na 8 najboljih iz cijele lige, jer je jasno da i odredjene ekipe sa dobrim skorovima nemaju sanse za titulu.. A cilj tog ukidanja konferencija jeste da se eliminisu takve ekipe iz plej ofa.

Pa pogledajte istok.. Od osam ekipa u PO, samo tri imaju realne sanse da se bore za prsten. Na zapadu, to je maksimum pet ekipa (izbaciti osmog, Dallas i Portland).. sto automatski znaci da je onih drugih 8 ekipa visak.

Da zavrsim sa ovim.. Ovdje je vecinom kukanje zbog NOP ili Oklahome sto nisu u PO.. I realno gledajuci jeste da su bolje ekipe od Bostona i slicnih i da je na taj neki nacin nepravedno sto ih nema u PO.. ali gledajuci vecu sliku, to nema uticaja na to ko ce biti sampion. Imalo bi jedino ako bi OKC imala zdravog Duranta u ekipi.

Avatar
tuzlak1987
Postovi: 37573
Pridružen/a: 26 maj 2013, 12:11
Kontakt:

Re: 2014/2015 NBA Sezona

Post Postao/la tuzlak1987 » 15 apr 2015, 19:26

Sport je cudan Aleme znas i sam da te od loseg matchupa ne moze spasiti omjer. To mogu potvrditi Kentucky i Patriotsi nakon perfektne regularne sezone..

Ako je zapad jaci od istoka to ce znaci svakako ovaj PO potvrditi vodeci timovi divizija sa zapada..

Avatar
Donnie Darko
Postovi: 36507
Pridružen/a: 01 jan 2011, 19:51
Lokacija: Gej Lobi Inc. ©®™
Kontakt:

Re: 2014/2015 NBA Sezona

Post Postao/la Donnie Darko » 15 apr 2015, 19:27

tuzlak1987 je napisao/la:Takav je sistem. U NFL je ove godine otisla Carolina kao prvak divizije sa losim omjerom samo zato jer je bila prvak divizije pa prosla Arizonu koja je imala bolji omjer..
Ne pratim NFL, i ne interesuje me kako je tamo. Ne vidim kakve to veze ima sa NBA.
tuzlak1987 je napisao/la:Uglavnom divizije trebaju ostati ovakve i konferencije, sistem tesko da moze biti bolji jer stvara rivalstva. Slanjem 16 sa najboljim omjerom bi se to poremetilo jer bi se raspored promjenio..
Vrijeme rivalstva je prošlo. Kakva ba rivalstva trenutno imamo koliko? tri? a od tih tri dva su protiv LeBrona Jamesa a ne ekipe.
tuzlak1987 je napisao/la:Situacija se mijenja iz sezone u sezonu, mozda vec naredne godine New York bude ozbiljan faktor..ko zna
Možda. Ko zna. Ali zna se jedno, a to je da se ova priča ponavlja već godinama. I to ne dvije tri godine, već mnogo duže. Nemam razloga za misliti da će se to ubrzo promjeniti. Niti jednog jedinog razloga. Još je zapad uredno pokupio Wigginsa, najboljeg igrača koji je draftovan poslije Davisa.

Avatar
kad_kako
Moderator
Postovi: 6603
Pridružen/a: 22 maj 2008, 12:57
Lokacija: nicaZe City - Chi City
Kontakt:

Re: 2014/2015 NBA Sezona

Post Postao/la kad_kako » 15 apr 2015, 19:33

Donnie Darko je napisao/la:
kad_kako je napisao/la:
alemsa je napisao/la:Nije fer @tuzlak, u PO treba da igraju najbolje ekipe i to je to. Ukinut konferencije skroz, Davis ili Westbrook ce ostat kuci a tamo ekipa s negativnim rekordom igra PO, ili Gsw cijelu sezonu deru, prvi i sve a za nagradusu mogli dobit zdravu Okc u prvoj rundi.....
lol al' bas.

Zato sport i jeste uzbudljiv, zbog neprevidivosti. Ko bi rekao da postoji i 1% sanse da OKC nece u PO? Kad bi sve se znalo vec na pocetku, zasto onda i igrati RS? Nek odmah najbolje' ekipe igraju PO, i gotovo.
Ne razumijem ovaj post, ali nikako.

Najbolje ekipe su valjda one ekipe koje imaju najviše pobjeda. Zato se i igra regularna sezona, bukvalno, da bi ekipe sa najboljim omjerima igrale međusobno u playoffu. Samo što je liga podjeljena u dvije neravnopravne konferencije i to nije slučaj.

I zato će sada Bullsi ići na Buckse, Cavsi na Bostonom itd. dok će se vamo Spursi klati sa Memphisima, LAC sa Houstonima i slično. Nigdje veze.
Pa to da. Ali Alem gura OKC medju najbolje i kaze da bi bili u PO kad bi ovo, kad bi ono...Ono da je babi muda bila bi... Igra se ovaka liga, i OKC ako ne izbori PO, znaci da nisu bili dovoljno dobri. Sta je tome kumovalo, povrede, los sistem, itd. nije ni vazno.
Postovanje treba zaraditi.

Avatar
tuzlak1987
Postovi: 37573
Pridružen/a: 26 maj 2013, 12:11
Kontakt:

Re: 2014/2015 NBA Sezona

Post Postao/la tuzlak1987 » 15 apr 2015, 19:35

Pa evo gledajte samo istok i zapad kao dvije odvojene lige.. Nemojte ih uopste dovoditi u vezu. Tako je onda najjasnije, moras biti u svojoh ligi u osam, a protiv druge lige ces imati 30 utakmica kao i svaka ekipa iz tvoje konferencije.

Znaci ako si deveti opravdano si tu deveti jer si imao iste uvjete kao i ostale ekipe iz konferencije. Tebe dalje ne zanima istok sve dok ne osvojis konferenciju ako upadnes u osam ekipa.

Ekipa koja pobjedi u NBA finalu je uglavnom definitivni najjaca od 30 ekipa, a dvije koje igraju u finalu def najjace ekipe u ligi pretezno. Znaci posteno je..

Avatar
DoeTz
Postovi: 3794
Pridružen/a: 23 mar 2015, 18:58
Lokacija: Tuzla
Kontakt:

Re: 2014/2015 NBA Sezona

Post Postao/la DoeTz » 15 apr 2015, 19:40

Spursi i GSW finale prije finala, to ko dobije osvaja..
Znam te glumce jer mi smo kaskaderi.

Sloboda Tuzla !

⚒ WHU ! COYI !

AFCA !

Zaključano

Natrag na “Arhiva”

Online

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 14 gostiju.