Košarkaška Reprezentacija Srbije

Moderatori/ce: KK_Bosna,CashMan

Shategabri
Kontakt:

Re: Košarkaška Reprezentacija Srbije

Post Postao/la Shategabri » 09 jun 2021, 13:13

Košarka je sport broj 1 u Srbiji koliko god se fudbal favorizovao.
Koševo Zapad

EpateguiHuleteti
Kontakt:

Post Postao/la EpateguiHuleteti » 09 jun 2021, 14:02

Shategabri je napisao/la:
09 jun 2021, 13:13
Veruj mi, nije. Kosarka ima taj neki specijalni status, tacno, kosarku smatramo "nasom stvari", gde se podrazumeva da smo u krugu najboljih svetskih nacija i to redovno. Biti peti na svetu u kosarci je u Srbiji ravno katastrofi. Neprirodno i nepojmljivo nam je da nemamo igrace koji ne dominiraju u svetskoj/evropskoj kosarci i da ne izbacujemo stalno vrhunske talente. I ova Jokiceva MVP titula nam je pomalo nesto najnormalnije. Nesto sto nam je sledovalo. Nasoj kosarkaskoj tradiciji. Kazem, basket je nasa stvar, kao da imamo tapiju na taj sport u okruzenju.
Ali kada se realno i trezveno sagleda, fudbal je popularniji, masovniji, kod veceg dela stanovnistva izaziva jacu emociju. Da nije tako, ne bismo imali jaku i precesto ekstremnu navijacku scenu. A to je i pasija, fanatizam prema igri, voljenom klubu, klupskim bojama.
Epategui Huleteti "Quité", baloncestista

Shategabri
Kontakt:

Post Postao/la Shategabri » 09 jun 2021, 14:07

EpateguiHuleteti je napisao/la:
09 jun 2021, 14:02
Veruj mi, nije. Kosarka ima taj neki specijalni status, tacno, kosarku smatramo "nasom stvari", gde se podrazumeva da smo u krugu najboljih svetskih nacija i to redovno. Biti peti na svetu u kosarci je u Srbiji ravno katastrofi. Neprirodno i nepojmljivo nam je da nemamo igrace koji ne dominiraju u svetskoj/evropskoj kosarci i da ne izbacujemo stalno vrhunske talente. I ova Jokiceva MVP titula nam je pomalo nesto najnormalnije. Nesto sto nam je sledovalo. Nasoj kosarkaskoj tradiciji. Kazem, basket je nasa stvar, kao da imamo tapiju na taj sport u okruzenju.
Ali kada se realno i trezveno sagleda, fudbal je popularniji, masovniji, kod veceg dela stanovnistva izaziva jacu emociju.
Pa slažemo se, ti si samo pojasnio šire ovo što sam ja jednom rečenicom pokušao reći.

Opet fudbaleri nisu donijeli ni deseti dio onog što su Đorđevići, Bodiroge i kompanija.
I što će i ova ekipa koja je sad na papiru možda i jedna od najjačih ikad.

Jedino što se reprezentativna košarka marginalizuje posljednjih godina pa je to onako iza zavjese, ali biće velike smotre i prilika da se vidi koliko, kako i šta.
Koševo Zapad

EpateguiHuleteti
Kontakt:

Post Postao/la EpateguiHuleteti » 09 jun 2021, 14:15

09 jun 2021, 14:07
Ali kada se realno i trezveno sagleda, fudbal je popularniji, masovniji, kod veceg dela stanovnistva izaziva jacu emociju.
Pa slažemo se, ti si samo pojasnio šire ovo što sam ja jednom rečenicom pokušao reći.

Opet fudbaleri nisu donijeli ni deseti dio onog što su Đorđevići, Bodiroge i kompanija.

Jedino što se reprezentativna košarka marginalizuje posljednjih godina pa je to onako iza zavjese, ali biće velike smotre i prilika da se vidi koliko, kako i šta.
Objektivno, mislim da su fudbal i kosarka u Srbiji tamo gde su manje-vise veci deo proslosti i bili. Mali iskorak Zvezde u fudbalskoj Evropi izazvao je pravu pomamu za karte/ulaznice, bez tog statusa fudbala to ne bi bilo moguce. Fudbalska reprezentacija trpi ne zbog slabijih rezultata, nego zbog prevelikog znacaja i rivalstva Zvezde i Partizana, koje poslednjih godina poprima ekstremne razmere, ne samo kada su navijaci u pitanju, nego i medjuklupski odnosi, zastupljenost u medijima, posledica je to i obrta sve veceg novca u fudbalu, a Zvezda/Partizan su drzavno vlasnistvo koje pojedincima moze da donese ozbiljan profit za srpske uslove.
Kosarkaska reprezentacija se vratila nakon perioda duboke krize 2002-2009, ali je u istim gabaritima kao i pre 2002. Ni ranije kosarkaska reprezentacija se nije sastajala cesto, nego jednom u godini na duzi period.
Zapravo, sport koji je jedini evoluirao u Srbiji je - tenis. Interesovanje medju mladjima je nesrazmerno ogromno u odnosu na prosle decenije. Drugi univerzum. Naravno, zahvaljujuci jednoj neponovljivoj generaciji koja je stupila na scenu pre 15-16 godina. Nekada su postojali fudbal i kosarka u Srbiji po masovnom interesovanju medija/navijaca. Danas postoje fudbal, kosarka i tenis.

Shategabri
Kontakt:

Post Postao/la Shategabri » 09 jun 2021, 14:19

09 jun 2021, 14:15
09 jun 2021, 14:07

Objektivno, mislim da su fudbal i kosarka u Srbiji tamo gde su manje-vise veci deo proslosti i bili. Mali iskorak Zvezde u fudbalskoj Evropi izazvao je pravu pomamu za karte/ulaznice, bez tog statusa fudbala to ne bi bilo moguce. Fudbalska reprezentacija trpi ne zbog slabijih rezultata, nego zbog prevelikog znacaja i rivalstva Zvezde i Partizana, koje poslednjih godina poprima ekstremne razmere, ne samo kada su navijaci u pitanju, nego i medjuklupski odnosi, zastupljenost u medijima, posledica je to i obrta sve veceg novca u fudbalu, a Zvezda/Partizan su drzavno vlasnistvo koje pojedincima moze da donese ozbiljan profit za srpske uslove.
Kosarkaska reprezentacija se vratila nakon perioda duboke krize 2002-2009, ali je u istim gabaritima kao i pre 2002. Ni ranije kosarkaska reprezentacija se nije sastajala cesto, nego jednom u godini na duzi period.
Zapravo, sport koji je jedini evoluirao u Srbiji je - tenis. Interesovanje medju mladjima je nesrazmerno ogromno u odnosu na prosle decenije. Drugi univerzum. Naravno, zahvaljujuci jednoj neponovljivoj generaciji koja je stupila na scenu pre 15-16 godina. Nekada su postojali fudbal i kosarka u Srbiji po masovnom interesovanju medija/navijaca. Danas postoje fudbal, kosarka i tenis.
A ok, ali recimo što se tiče Balkana Srbija je prepoznatljiva po košarci, Hrvatska po fudbalu, mislim imaju primat u tim sportovima.
Naravno, tenis je svoju ekspanziju doživio dosta zahvaljujući Noletu, ipak je on br.1, a to ti je ko da imaš debelog Ronu i ono taj hype je pozitivno iskorišten. Svaka čast!

Sportiste s ovih prostora su nešto najbolje i najpozitivnije što dolazi.
Koševo Zapad

EpateguiHuleteti
Kontakt:

Post Postao/la EpateguiHuleteti » 09 jun 2021, 14:27

Da, razumem, ali menja se rezultatski tas. Promenljiva kategorija.
80-ih, pocetkom 90-ih, su Hrvati dominirali u kosarci i odbojci, a Srbi u fudbalu i rukometu. Za 20 godina moze opet doci do obrta, to su stalni ciklusi. Ali masovnost/popularnost/status je nesto drugo. Vaterpolo je bio najtrofejniji kolektivni sport u Srbiji poslednju deceniju, ali ti rezultati nisu povukli faktor omasovljenja, vece paznje, ulaganja drzave (kao u Madjarskoj, Hrvatskoj). Zapravo je tonuo u sve vecu krizu na internom nivou. Sa druge strane odbojka nikada nece imati masovnost kod muskaraca, a koji imaju daleko duzi kontinuitet uspeha od zena, dok je kod zena nedodirljivi sport broj 1, bez obzira na trenutne rezultate. Zenska kosarka je i dalje bez obzira na evropsku titulu i olimpijsku bronzu ovisna samo o muskoj, popularnosti muske itd.

Odgovori

Natrag na “Ostalo”

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 2 gosta.