Najboljih 10 evropskih igrača svih vremena

Moderatori/ce: KK_Bosna,CashMan

10 najboljih evropskih igrača svih vremena

1.nowitzki
39
32%
2.p.gasol
11
9%
3.parker
12
10%
4.petrović
20
16%
5.kukoč
16
13%
6.ćosić
4
3%
7.sabonis
4
3%
8.schrempf
0
Nema glasova.
9.antetokounmpo
8
7%
10.ostali
9
7%
 
Ukupno glasova: 123

Avatar
EpateguiHuleteti
Postovi: 1925
Pridružen/a: 02 maj 2021, 16:55
Lokacija: Danas Conference Center
Kontakt:

Re: Najboljih 10 evropskih igrača svih vremena

Post Postao/la EpateguiHuleteti » 04 dec 2021, 22:03

"Najboljih 10 evropskih igrača svih vremena", a nema MVP NBA lige, u sunce ti lebovo, ko da ih je Evropa to mnogo dala :kafa:
Novicki, Adetokumbo, Jokic, prva tri, ostali nek' se redjaju kao hoce.

Avatar
jestamaji
Postovi: 16486
Pridružen/a: 04 apr 2013, 09:46
Kontakt:

Re: Najboljih 10 evropskih igrača svih vremena

Post Postao/la jestamaji » 04 dec 2021, 23:43

rekao sam one koje sam ja gledao

kumpa i jokića u principu nisam gledao, prestao sam gledati košarku prije 4-5 godina. pročitam rezultate i to je to. regularna sezona nba je po meni u velikoj mjeri (>95%) dosadna a playoff je po noći a ja ako gledam gledam direktno, nikad nisam mogao gledati snimke, u najboljem slučaju petominutni summary i to je to :wave:

Avatar
branimir85
Postovi: 14863
Pridružen/a: 05 jul 2015, 20:17
Kontakt:

Re: Najboljih 10 evropskih igrača svih vremena

Post Postao/la branimir85 » 05 dec 2021, 00:11

jestamaji je napisao/la:
04 dec 2021, 23:43
rekao sam one koje sam ja gledao

kumpa i jokića u principu nisam gledao, prestao sam gledati košarku prije 4-5 godina. pročitam rezultate i to je to. regularna sezona nba je po meni u velikoj mjeri (>95%) dosadna a playoff je po noći a ja ako gledam gledam direktno, nikad nisam mogao gledati snimke, u najboljem slučaju petominutni summary i to je to :wave:
Šta je ovo,kako se bliži kraj godine sve neki izbori, forumaš godine,kanta,najbolji nogometaš,top europski košarkaš..
pošto se ne kužim u to,imali kakav izbor za Miss tu sam vrhunski poznavatelj :mrgreen:

Regularnu NBA sezonu ne treba ni gledati,pola tekmi igra se s pola gasa..upalim par minuta skoro svaku večer ali mi je negledljivo,dok NHL regularna sezona je vrhunski doživljaj iz večeri u večer.
"S jednim milijunom dolara ili s pet, deset ili sto, opet možeš samo jednom dnevno ručati i večerati. "

filip13
Postovi: 37997
Pridružen/a: 09 okt 2012, 18:26

Re: Najboljih 10 evropskih igrača svih vremena

Post Postao/la filip13 » 05 dec 2021, 07:12

geronimo je napisao/la:
04 dec 2021, 17:39
Nikos Galis?
on baš i nije bio playmaker

filip13
Postovi: 37997
Pridružen/a: 09 okt 2012, 18:26

Re: Najboljih 10 evropskih igrača svih vremena

Post Postao/la filip13 » 05 dec 2021, 07:14

EpateguiHuleteti je napisao/la:
04 dec 2021, 22:03
"Najboljih 10 evropskih igrača svih vremena", a nema MVP NBA lige, u sunce ti lebovo, ko da ih je Evropa to mnogo dala :kafa:
Novicki, Adetokumbo, Jokic, prva tri, ostali nek' se redjaju kao hoce.
prva dvojica su spomenuta u anketi,u vrijeme otvaranja teme jokić još nije imao tu nagradu

Avatar
jestamaji
Postovi: 16486
Pridružen/a: 04 apr 2013, 09:46
Kontakt:

Re: Najboljih 10 evropskih igrača svih vremena

Post Postao/la jestamaji » 05 dec 2021, 10:43

galis i schmidt su bile dvije najveće koš mašine koje sam ja gledao, strašni igrači. schmidt je pored olajuwona sigurno najbolji igrač izvan amerike i evrope.

jako je nezahvalno praviti takve liste, razna vremena, razna pravila, razne mogućnosti, ali par njih je toliko odskakalo od ostalih u svom vremenu da se ne mogu zaobići, prije svega dražen i sabonis koji su sami dobijali velike utakmice, a to je ono što rade najveći. nikad neću zaboraviti kako nas je sabonis razvalio u seulu, to je bilo teško gledati!

sada živimo u globaliziranome svijetu i sve se preklapa i utapa jedno u drugo, sada su šanse odlaska u NBA “na vrijeme” puno veće nego prije, a vrijednost koledž košarke za igranje u NBA je sve manja i manja, većina svakako igra koledž samo 4 mjeseca u karijeri. da je tako bilo prije i da su glupi ameri ranije otvorili oči imali bi odavno MVP igrače rođene van amerike

Avatar
EpateguiHuleteti
Postovi: 1925
Pridružen/a: 02 maj 2021, 16:55
Lokacija: Danas Conference Center
Kontakt:

Re: Najboljih 10 evropskih igrača svih vremena

Post Postao/la EpateguiHuleteti » 05 dec 2021, 13:56

Galis je bio cista dvojka. Konvencionalan igrac. Smit je bio klasicni "divljak" koji se nije prilagodjavao modernoj kosarci, tezi za cuvanje. Evropski treneri su na Galisu spremali odbranu, dok je protiv Brazila bilo, pustite Smita da sutira (uzimao je neretko 40+ suteva), zatvarajte ostale igrace. Bio im je onaj crnac Pipoka na centru, atletican, ne preterano talentovan. Grci sa Galisom su bili dosta jaci i nezgodniji od Brazilaca sa Smitom.
Brazil nije igrao strukturisanu kosarku, nikada se njih nisam plasio. To je bila unapred upisana pobeda. Otvoris ih ko konzervu. Od tih latinosa samo je Portoriko licio na ozbiljnu reprezentaciju. Pod obrucem su imali tandem Ortiz-Rivas, vani onaj brka Fiko Lopez, bio odlican razigravac, jos iskoci neko spolja suterski od ovih ostalih, dosta nezgodniji bili od Brazilaca.

Avatar
jestamaji
Postovi: 16486
Pridružen/a: 04 apr 2013, 09:46
Kontakt:

Re: Najboljih 10 evropskih igrača svih vremena

Post Postao/la jestamaji » 05 dec 2021, 14:09

uglavnom, u manili nam je fino zapaprio. ali sjeti se zadnje tekme u moskvi, ako si gledao. da ne ubaci kinđe oba “penala” (tako ih je on sam zvao :D )pitanje je šta bi na kraju bilo. u toj utakmici smo super isključili schmidta ali su nam zato ostali zabijali (imena se ne sjećam osim nascimento-a iz očiglednih razloga :mrgreen: )

Avatar
EpateguiHuleteti
Postovi: 1925
Pridružen/a: 02 maj 2021, 16:55
Lokacija: Danas Conference Center
Kontakt:

Re: Najboljih 10 evropskih igrača svih vremena

Post Postao/la EpateguiHuleteti » 05 dec 2021, 14:22

jestamaji je napisao/la:
05 dec 2021, 14:09
uglavnom, u manili nam je fino zapaprio. ali sjeti se zadnje tekme u moskvi, ako si gledao. da ne ubaci kinđe oba “penala” (tako ih je on sam zvao :D )pitanje je šta bi na kraju bilo. u toj utakmici smo super isključili schmidta ali su nam zato ostali zabijali (imena se ne sjećam osim nascimento-a iz očiglednih razloga :mrgreen: )
Tacno. Ali tada je Smit jos bio mlad, relativno nepoznat u Evropi, nije jos bio velika zvezda svetske kosarke. Posle kada je dosao u Evropu, u Kazertu cini mi se, tamo je ostao bas dugo, voleo taj gradic, iako su mu drugi evropski klubovi nudili kule i gradove, promenio se taj odnos. Tada je glasilo, pustite "divlju" da sutira, hvataj ove druge :mrgreen:
Smit je za mene jedan od najvecih sutera svih vremena u istoriji kosarke celokupno, mozda i najbolji koji se ikada rodio (bolji i od Stefa Karija). Ludak bio. Pogadjao iz nemogucih pozicija sa dva coveka na sebi, kada mu krene sut, odakle god odapne, u kojem god je polozaju telo pri sutu, ulazi "bez koske". Potpuno atipican igrac bio.

Avatar
jestamaji
Postovi: 16486
Pridružen/a: 04 apr 2013, 09:46
Kontakt:

Re: Najboljih 10 evropskih igrača svih vremena

Post Postao/la jestamaji » 05 dec 2021, 14:51

da, manijak, ali bio je merak gladati ga osim kad je nama trpao. pomisliš ma nemože ova ni u ludilu ući a ona ko kap

nažalost je u tim vremenima bilo skoro nemoguće pratiti košarku van juge, osim evropskih kupova a i to samo naše utakmice, tako da je puno toga vrhunskoga prošlo mimo nas. druga su to vremena bila sa minimalnim izvorima informacija. sjećam se da su on i dražen u jednoj utakmici zabili preko sto koševa što je bilo u svim vijestima, bila je i u sn reviji čitava dvolisnica o tome i sjećam ga se sa raznoraznih svjetskih i olimpijada i to je otprilike to. prvi puta sam ga gledao u manili, pa onda u moskvi. znam i da je sam dobio bosnu u finalu interkontinentalnog kupa ali mislim da se to ili nije moglo gledati kod nas ili ja iz nekog razloga nisam mogao gledati, u svakom slučaju nemam nikakva sjećanja na taj turnir.


edit: kad sam bio na SP u brazilu FIFA ticket point u sao paolu je bio baš u sali u kojoj se igrao taj interkontinentalni kup, to je stvarno čudan osjećaj … stojiš ispred sale u kojoj je tvoj tim prije sto godina igrao tamo neku poluvažnu utakmicu a srce ko trebević, ponos je neka čudna i neracionalna stvar :D :mrgreen:

Avatar
EpateguiHuleteti
Postovi: 1925
Pridružen/a: 02 maj 2021, 16:55
Lokacija: Danas Conference Center
Kontakt:

Re: Najboljih 10 evropskih igrača svih vremena

Post Postao/la EpateguiHuleteti » 05 dec 2021, 15:18

jestamaji je napisao/la:
05 dec 2021, 14:51
znam i da je sam dobio bosnu u finalu interkontinentalnog kupa ali mislim da se to ili nije moglo gledati kod nas ili ja iz nekog razloga nisam mogao gledati, u svakom slučaju nemam nikakva sjećanja na taj turnir.
Ja imam. Iz novina. Citalo se u novinama. Gde si mogao gledati? Znam da su beogradska "Politika", uz nju svakako i "Sport" pridavali veliku paznju tim interkontinentalnim turnirima, nezvanicnim svetskim klupskim prvenstvima. Bili bas opsirni clanci svaki dan, analize, izvestaji, pre i posle turnira najave i zakljucci. Ja sam to bas rado citao, bilo je i egzoticno, kada si mogao ista drugo saznati o kosarci van Evrope i NBA nego tada, a da nisu olimpijade ili svetska? Smit igrao za Sirio, posle je i ona brazilska Franka (to im je kosarkaska meka postala) to osvajala, tukli i Bosnu i Makabi.
Uglavnom brazilska kosarka je i tada, a i danas je smestena u saveznu drzavu Sao Paolo, jak americki uticaj, oni su uvek bili kapitalisti, samo danas im je kosarka riknula, vec odavno. U Riju i drugim federalnim drzavama nikog kosarka interesovala nije, samo fudbal, automobilizam, i od 80-ih krece i odbojka da se probija. Odbojka im je zapravo zamenila kosarku.

Avatar
jestamaji
Postovi: 16486
Pridružen/a: 04 apr 2013, 09:46
Kontakt:

Re: Najboljih 10 evropskih igrača svih vremena

Post Postao/la jestamaji » 05 dec 2021, 15:21

napisao sam da mislim da se nije moglo gledati, ali nisam siguran.
sjećanja su mi upravo to, maksimalno isječci iz oslobođenja i sportskih

edit, jes, sirio …odakle ga izvuče. da mi pištolj staviš na sljepočnicu ne bi se tog imena sjetio :mrgreen:

Avatar
jestamaji
Postovi: 16486
Pridružen/a: 04 apr 2013, 09:46
Kontakt:

Re: Najboljih 10 evropskih igrača svih vremena

Post Postao/la jestamaji » 05 dec 2021, 15:46

interesantno je da se ni onoga iz skenderije ne sjećam previše dobro …. najviše od svega mi je ostalo u sjećanju razočarenje da skenderija nije bila puna … očito su raja tada puno bolje od mene shvatala šta je sporedno natjecanje :D :mrgreen:

filip13
Postovi: 37997
Pridružen/a: 09 okt 2012, 18:26

Re: Najboljih 10 evropskih igrača svih vremena

Post Postao/la filip13 » 05 dec 2021, 18:47

jestamaji je napisao/la:
05 dec 2021, 10:43
galis i schmidt su bile dvije najveće koš mašine koje sam ja gledao, strašni igrači. schmidt je pored olajuwona sigurno najbolji igrač izvan amerike i evrope.

jako je nezahvalno praviti takve liste, razna vremena, razna pravila, razne mogućnosti, ali par njih je toliko odskakalo od ostalih u svom vremenu da se ne mogu zaobići, prije svega dražen i sabonis koji su sami dobijali velike utakmice, a to je ono što rade najveći. nikad neću zaboraviti kako nas je sabonis razvalio u seulu, to je bilo teško gledati!

sada živimo u globaliziranome svijetu i sve se preklapa i utapa jedno u drugo, sada su šanse odlaska u NBA “na vrijeme” puno veće nego prije, a vrijednost koledž košarke za igranje u NBA je sve manja i manja, većina svakako igra koledž samo 4 mjeseca u karijeri. da je tako bilo prije i da su glupi ameri ranije otvorili oči imali bi odavno MVP igrače rođene van amerike
nash,ginobili

filip13
Postovi: 37997
Pridružen/a: 09 okt 2012, 18:26

Re: Najboljih 10 evropskih igrača svih vremena

Post Postao/la filip13 » 05 dec 2021, 18:54

EpateguiHuleteti je napisao/la:
05 dec 2021, 13:56
Galis je bio cista dvojka. Konvencionalan igrac. Smit je bio klasicni "divljak" koji se nije prilagodjavao modernoj kosarci, tezi za cuvanje. Evropski treneri su na Galisu spremali odbranu, dok je protiv Brazila bilo, pustite Smita da sutira (uzimao je neretko 40+ suteva), zatvarajte ostale igrace. Bio im je onaj crnac Pipoka na centru, atletican, ne preterano talentovan. Grci sa Galisom su bili dosta jaci i nezgodniji od Brazilaca sa Smitom.
Brazil nije igrao strukturisanu kosarku, nikada se njih nisam plasio. To je bila unapred upisana pobeda. Otvoris ih ko konzervu. Od tih latinosa samo je Portoriko licio na ozbiljnu reprezentaciju. Pod obrucem su imali tandem Ortiz-Rivas, vani onaj brka Fiko Lopez, bio odlican razigravac, jos iskoci neko spolja suterski od ovih ostalih, dosta nezgodniji bili od Brazilaca.
pa ne znam baš da je galis bio baš konvencionalan igrač,bio je bek koji je rijetko šutao spolja

filip13
Postovi: 37997
Pridružen/a: 09 okt 2012, 18:26

Re: Najboljih 10 evropskih igrača svih vremena

Post Postao/la filip13 » 05 dec 2021, 18:58

jestamaji je napisao/la:
05 dec 2021, 14:51
da, manijak, ali bio je merak gladati ga osim kad je nama trpao. pomisliš ma nemože ova ni u ludilu ući a ona ko kap

nažalost je u tim vremenima bilo skoro nemoguće pratiti košarku van juge, osim evropskih kupova a i to samo naše utakmice, tako da je puno toga vrhunskoga prošlo mimo nas. druga su to vremena bila sa minimalnim izvorima informacija. sjećam se da su on i dražen u jednoj utakmici zabili preko sto koševa što je bilo u svim vijestima, bila je i u sn reviji čitava dvolisnica o tome i sjećam ga se sa raznoraznih svjetskih i olimpijada i to je otprilike to. prvi puta sam ga gledao u manili, pa onda u moskvi. znam i da je sam dobio bosnu u finalu interkontinentalnog kupa ali mislim da se to ili nije moglo gledati kod nas ili ja iz nekog razloga nisam mogao gledati, u svakom slučaju nemam nikakva sjećanja na taj turnir.


edit: kad sam bio na SP u brazilu FIFA ticket point u sao paolu je bio baš u sali u kojoj se igrao taj interkontinentalni kup, to je stvarno čudan osjećaj … stojiš ispred sale u kojoj je tvoj tim prije sto godina igrao tamo neku poluvažnu utakmicu a srce ko trebević, ponos je neka čudna i neracionalna stvar :D :mrgreen:
finale kupa kupova,čini mi se 1989. godinhe,petrović 62 poena u realu,schmidt 44 za casertu

Avatar
geronimo
Moderator
Postovi: 8231
Pridružen/a: 04 nov 2008, 18:08
Kontakt:

Re: Najboljih 10 evropskih igrača svih vremena

Post Postao/la geronimo » 05 dec 2021, 19:19

Ahh, gledaj starije raje. Pa jel moguće da ovdje ima metuzalema. :mrgreen:
Mahom ringe raja i plej stejšn generacija bez direktnih dodira sa loptom, reketom, volanom, rukavicama i drugim rekvizitima potrebnim da se to uživo osjeti.
Pominjete te novine, sve u redu i jako ozbiljni listovi. Ali jedan je pravi i nikad prežaljeni...Tempo. Kao vid informacija u to vrijeme nezamjenjiv. Nekad davno sam preko drugih časopisa ( da li politikin zabavnik ili neki drugi list) na malim oglasima nailazio da se prodaje stari brojevi. Iz 50ih, 60ih i 70ih godina. Koja je to radost bila kada je došlo u moje ruke. :) Bio sam ozbiljan kolekcionar Tempa i da rat to nije uništio i danas bi to bilo kod mene.

To su druge teme, ovdje ću da prestanem. Vi nastavite. ;)
Vom Jäger zum Gejagten

Avatar
EpateguiHuleteti
Postovi: 1925
Pridružen/a: 02 maj 2021, 16:55
Lokacija: Danas Conference Center
Kontakt:

Re: Najboljih 10 evropskih igrača svih vremena

Post Postao/la EpateguiHuleteti » 05 dec 2021, 19:30

Ma sve se citalo, i Tempo, i dnevna stampa, SN su imale dobrih specijala, steta sto nece to da digitalizuju, verujem da bih opet sve ponovo sa gustom citao :mrgreen:
Od 88. je cini mi se krenuo "Kos", ili 89. tako nekako. Vlada Stankovic to radio, tada i tokom 90-ih je bio ozbiljan novinar, danas se usmrdeo, omatorio, radio neke publikacije, nista to ne valja, ovi mladji novinari su ga debelo prevazisli. Hrvati su imali dobar mesecnik pre 20-25 godina "Kosarka". U Srbiji je islo raznih 2-3 godine, pa se ugasi, najvise zbog konkurencije, umesto jednog magazina, po 3-4 se prodavala na kioscima. Tempo je do neke 1999-2000. drzao ozbiljan nivo, posle je pao kvalitetom, ubrzo i ugasen. Internet-era.
Imao sam veliki broj primeraka Tempa u podrumu, trocifren broj, vise stotina postera, sve to deci razdelio.

@filip13 Nisi razumeo kontekst sa pridevom - konvencionalan. Galis je uzimao sut iz izradjenih pozicija, sa distance najcesce sa onim njegovim karakteristicnim skok-sutom. Smit je bio daleko manje predvidiv. Sutirao je iz svih pozicija, nije birao.

Avatar
jestamaji
Postovi: 16486
Pridružen/a: 04 apr 2013, 09:46
Kontakt:

Re: Najboljih 10 evropskih igrača svih vremena

Post Postao/la jestamaji » 05 dec 2021, 19:39

jedina dva izvora tog tipa informacija su bili tempo i sn revija (kasnije revija sn pa onda sprint) ali i to je bilo jako ograničeno. teško je reći šta je bilo bolje. tempo je više bio koncentrisan na fudbal i košarku, sn revija je bila malo raznovrsnija, i jedno i drugo se gutalo!

filip13
Postovi: 37997
Pridružen/a: 09 okt 2012, 18:26

Re: Najboljih 10 evropskih igrača svih vremena

Post Postao/la filip13 » 05 dec 2021, 20:47

EpateguiHuleteti je napisao/la:
05 dec 2021, 19:30
Ma sve se citalo, i Tempo, i dnevna stampa, SN su imale dobrih specijala, steta sto nece to da digitalizuju, verujem da bih opet sve ponovo sa gustom citao :mrgreen:
Od 88. je cini mi se krenuo "Kos", ili 89. tako nekako. Vlada Stankovic to radio, tada i tokom 90-ih je bio ozbiljan novinar, danas se usmrdeo, omatorio, radio neke publikacije, nista to ne valja, ovi mladji novinari su ga debelo prevazisli. Hrvati su imali dobar mesecnik pre 20-25 godina "Kosarka". U Srbiji je islo raznih 2-3 godine, pa se ugasi, najvise zbog konkurencije, umesto jednog magazina, po 3-4 se prodavala na kioscima. Tempo je do neke 1999-2000. drzao ozbiljan nivo, posle je pao kvalitetom, ubrzo i ugasen. Internet-era.
Imao sam veliki broj primeraka Tempa u podrumu, trocifren broj, vise stotina postera, sve to deci razdelio.

@filip13 Nisi razumeo kontekst sa pridevom - konvencionalan. Galis je uzimao sut iz izradjenih pozicija, sa distance najcesce sa onim njegovim karakteristicnim skok-sutom. Smit je bio daleko manje predvidiv. Sutirao je iz svih pozicija, nije birao.
:thumbup:

Odgovori

Natrag na “Ostalo”

Online

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 3 gosta.