Reprezentacija Jugoslavije do 1991-Video snimci

Moderatori/ce: KK_Bosna,CashMan

Avatar
mancity
Postovi: 637
Pridružen/a: 10 sep 2012, 11:33
Kontakt:

Reprezentacija Jugoslavije do 1991-Video snimci

Post Postao/la mancity » 03 avg 2015, 23:57

Pogledah danas "Bicemo prvaci sveta" .
[youtube][/youtube]
A kasnije naidjoh i na tu utakmicu
Jugoslavija-USA Finale svjetskog prvenstva 1970
[youtube][/youtube]
Ideja je da ovdje postavljamo video snimke( Utakmice i Dokumentarni Fimovi.) reprezentacije Jugoslavije do 1991.
Jose Mourinho``I don't know if it is this season or next season with Roberto, or with another person in the future, but normally in the direction the club is going, sooner or later they will win the big cup.''

Avatar
Interista
Postovi: 2758
Pridružen/a: 05 jul 2010, 19:16
Kontakt:

Re: Reprezentacija Jugoslavije do 1991-Video snimci

Post Postao/la Interista » 04 avg 2015, 01:28

Vidim ovde Montevideo postava cito sam o ovom filmu kanim se da ga pogledam nadam se da se necu razocarati cuo sam i da Bobi glumi Kruminsa

Avatar
Tribalian
Postovi: 10759
Pridružen/a: 18 apr 2011, 02:35
Lokacija: Sever Marakane
Kontakt:

Re: Reprezentacija Jugoslavije do 1991-Video snimci

Post Postao/la Tribalian » 04 avg 2015, 13:03

Film je dobar. :) I ja ga gledao na YT. :)

:thumbup:
.... nekad bol, nikad strah, nekad muk.....

Avatar
mancity
Postovi: 637
Pridružen/a: 10 sep 2012, 11:33
Kontakt:

Re: Reprezentacija Jugoslavije do 1991-Video snimci

Post Postao/la mancity » 04 avg 2015, 13:16

Film i jest na isti kalup kao i Montevideo! Veoma malo i rekao bih skoro nikako nije o tim "zlatnim momcima" koji su donijeli prvo zlato. Obuhvacen je period od zacetka kosarke u Jugoslaviji pa do ove medalje.Prate se zivoti ljudi koji su imali uticaja na politiku(Stankovic, Popovic i drugi pioniri kosarke). Kroz to pracenje ide se naprijed, nazad i ponekad neznas u kojem je vremenu radnja, jer glume isti glumci. Sto se tice sportskih scena kojih ima malo, cini mi se da je u Montevideo bolje uradjeno. Uglavnom ako te nije Montevideo razocarao, nece ni ovaj film.

Jugoslavija-Usa 1990 polufinale svjetskog prvenstva
[youtube][/youtube]
Jugoslavija-SSSR 1990 finale svjetskog prvenstva
[youtube][/youtube]
Jugoslavija-Grcka 1989 Finale evropskog prvenstva
[youtube][/youtube]
Jugoslavija-Italija 1991 Finale evropskog prvenstva
[youtube][/youtube]
Po mnogima najbolja generacija Jugoslavije



Jugoslavija-SSSR 1977 finale evropskog prvenstva
Dominacija i odbojka Kicanovic-Slavnic
[youtube][/youtube]
Jugoslavija-SSSR 1978 finale svjetskog prvenstva
[youtube][/youtube]
Jugoslavija-Italija 1980 Finale Olimpijskih igara
[youtube][/youtube]
Generacija koja je osvojila sve sto se moze osvojiti
Jose Mourinho``I don't know if it is this season or next season with Roberto, or with another person in the future, but normally in the direction the club is going, sooner or later they will win the big cup.''

lumani
Postovi: 14815
Pridružen/a: 21 apr 2012, 10:15
Kontakt:

Re: Reprezentacija Jugoslavije do 1991-Video snimci

Post Postao/la lumani » 05 avg 2015, 15:59

mancity je napisao/la:Film i jest na isti kalup kao i Montevideo! Veoma malo i rekao bih skoro nikako nije o tim "zlatnim momcima" koji su donijeli prvo zlato. Obuhvacen je period od zacetka kosarke u Jugoslaviji pa do ove medalje.Prate se zivoti ljudi koji su imali uticaja na politiku(Stankovic, Popovic i drugi pioniri kosarke). Kroz to pracenje ide se naprijed, nazad i ponekad neznas u kojem je vremenu radnja, jer glume isti glumci. Sto se tice sportskih scena kojih ima malo, cini mi se da je u Montevideo bolje uradjeno. Uglavnom ako te nije Montevideo razocarao, nece ni ovaj film.

Jugoslavija-Usa 1990 polufinale svjetskog prvenstva
[youtube][/youtube]
Jugoslavija-SSSR 1990 finale svjetskog prvenstva
[youtube][/youtube]
Jugoslavija-Grcka 1989 Finale evropskog prvenstva
[youtube][/youtube]
Jugoslavija-Italija 1991 Finale evropskog prvenstva
[youtube][/youtube]

Po mnogima najbolja generacija Jugoslavije




Jugoslavija-SSSR 1977 finale evropskog prvenstva
Dominacija i odbojka Kicanovic-Slavnic
[youtube][/youtube]
Jugoslavija-SSSR 1978 finale svjetskog prvenstva
[youtube][/youtube]
Jugoslavija-Italija 1980 Finale Olimpijskih igara
[youtube][/youtube]
Generacija koja je osvojila sve sto se moze osvojiti
1991 je Kukoc kidao ;) falio je Petrovic,a prva petorka bi bila sastavljena od nba igraca :!: :!: Divac 216,Radja 210,Toni 207,Danilovic 201,Petrovic 198 :crazy: :crazy:

Avatar
MaGiCa
Postovi: 11337
Pridružen/a: 04 dec 2010, 20:27
Kontakt:

Re: Reprezentacija Jugoslavije do 1991-Video snimci

Post Postao/la MaGiCa » 05 avg 2015, 16:07

lumani je napisao/la:1991 je Kukoc kidao ;) falio je Petrovic,a prva petorka bi bila sastavljena od nba igraca :!: :!: Divac 216,Radja 210,Toni 207,Danilovic 201,Petrovic 198 :crazy: :crazy:
Moj je nedosanjani kosharkashki san da imam 5 igracha u istom momentu na terenu koji znaju da shutiraju, asistiraju, trche, igraju odbranu i...da su svi visoki barem 2 metra.- Dushan Duda Ivkovic.

Josh malo, pa mu se skoro ostvarilo. :kafa:

Avatar
dubrava
Moderator
Postovi: 4830
Pridružen/a: 31 mar 2009, 09:21
Lokacija: Zagreb
Kontakt:

Re: Reprezentacija Jugoslavije do 1991-Video snimci

Post Postao/la dubrava » 05 avg 2015, 21:13

Samo mi je košarke žao. Eh, kako bi bilo lijepo da smo samo u košarci ostali skupa... Umjetnik do umjetnika. Užitak za gledanje...
"Stvarna veličina kluba ne mjeri se trenutnim rezultatima, trofejima ili novcem, nego time koliko ga ljudi doživljava kao svoj – kao nešto bitno u svojim životima"

Avatar
MaGiCa
Postovi: 11337
Pridružen/a: 04 dec 2010, 20:27
Kontakt:

Re: Reprezentacija Jugoslavije do 1991-Video snimci

Post Postao/la MaGiCa » 05 avg 2015, 21:29

Na danashnji dan ti si nashao da izdajesh hrvatstvo sa tim "eh da smo samo u kosharci ostali skupa". :wtf:

Odmah kod Mosbyja na chasove domovinske zahvalnosti, da ti ne bi chovek preko pp-a psovao mater. :zviz:

Avatar
dubrava
Moderator
Postovi: 4830
Pridružen/a: 31 mar 2009, 09:21
Lokacija: Zagreb
Kontakt:

Re: Reprezentacija Jugoslavije do 1991-Video snimci

Post Postao/la dubrava » 05 avg 2015, 21:41

heheh. temu sam tek danas vidio. da odmorim malo od dnevnika, vijesti i političkih komentara.
hehehe, kako si to samo vješto primijetio :D

a ovo je prije svega sportski forum :)

p.s. ZNA SE tko izdaje hrvatstvo, al da ne zalazimo duboko...
"Stvarna veličina kluba ne mjeri se trenutnim rezultatima, trofejima ili novcem, nego time koliko ga ljudi doživljava kao svoj – kao nešto bitno u svojim životima"

Avatar
MaGiCa
Postovi: 11337
Pridružen/a: 04 dec 2010, 20:27
Kontakt:

Re: Reprezentacija Jugoslavije do 1991-Video snimci

Post Postao/la MaGiCa » 05 avg 2015, 22:06

dubrava je napisao/la:heheh. temu sam tek danas vidio. da odmorim malo od dnevnika, vijesti i političkih komentara.
hehehe, kako si to samo vješto primijetio :D

a ovo je prije svega sportski forum :)

p.s. ZNA SE tko izdaje hrvatstvo, al da ne zalazimo duboko...
Naravno da je ovo pre svega sportski forum.
Ali, ja ne bih bio ja kad ne bih jurio te sitnice koje zhivot znache. Ili su znachile. ;)

Avatar
uNbx
Postovi: 7027
Pridružen/a: 13 jul 2014, 17:32
Lokacija: Anestezija
Kontakt:

Re: Reprezentacija Jugoslavije do 1991-Video snimci

Post Postao/la uNbx » 05 avg 2015, 22:34

Svaki put uoci mundijala/EP pogledam na TVu one dokumentarce o reprezentacijama SFRJ u fudbalu, kosarci ili sta je vec aktuelno. Opustim se i odmorim maksimalno. :D
jedan devet čet'ri šest
željkan vazda mačić čest

Avatar
Tribalian
Postovi: 10759
Pridružen/a: 18 apr 2011, 02:35
Lokacija: Sever Marakane
Kontakt:

Re: Reprezentacija Jugoslavije do 1991-Video snimci

Post Postao/la Tribalian » 06 avg 2015, 14:39

MaGiCa je napisao/la:Na danashnji dan ti si nashao da izdajesh hrvatstvo sa tim "eh da smo samo u kosharci ostali skupa". :wtf:
:urnebes: :urnebes: :urnebes: :urnebes: :urnebes: :urnebes: :urnebes: :urnebes: :urnebes: :urnebes: :urnebes: :urnebes: :urnebes: :urnebes: :urnebes: :urnebes: :urnebes: :urnebes: :urnebes: :urnebes: :urnebes: :urnebes: :urnebes: :urnebes: :urnebes:
.... nekad bol, nikad strah, nekad muk.....

filip13
Postovi: 37886
Pridružen/a: 09 okt 2012, 18:26

Re: Reprezentacija Jugoslavije do 1991-Video snimci

Post Postao/la filip13 » 08 avg 2015, 22:20

lumani je napisao/la:
mancity je napisao/la:Film i jest na isti kalup kao i Montevideo! Veoma malo i rekao bih skoro nikako nije o tim "zlatnim momcima" koji su donijeli prvo zlato. Obuhvacen je period od zacetka kosarke u Jugoslaviji pa do ove medalje.Prate se zivoti ljudi koji su imali uticaja na politiku(Stankovic, Popovic i drugi pioniri kosarke). Kroz to pracenje ide se naprijed, nazad i ponekad neznas u kojem je vremenu radnja, jer glume isti glumci. Sto se tice sportskih scena kojih ima malo, cini mi se da je u Montevideo bolje uradjeno. Uglavnom ako te nije Montevideo razocarao, nece ni ovaj film.

Jugoslavija-Usa 1990 polufinale svjetskog prvenstva
[youtube][/youtube]
Jugoslavija-SSSR 1990 finale svjetskog prvenstva
[youtube][/youtube]
Jugoslavija-Grcka 1989 Finale evropskog prvenstva
[youtube][/youtube]
Jugoslavija-Italija 1991 Finale evropskog prvenstva
[youtube][/youtube]

Po mnogima najbolja generacija Jugoslavije




Jugoslavija-SSSR 1977 finale evropskog prvenstva
Dominacija i odbojka Kicanovic-Slavnic
[youtube][/youtube]
Jugoslavija-SSSR 1978 finale svjetskog prvenstva
[youtube][/youtube]
Jugoslavija-Italija 1980 Finale Olimpijskih igara
[youtube][/youtube]
Generacija koja je osvojila sve sto se moze osvojiti
1991 je Kukoc kidao ;) falio je Petrovic,a prva petorka bi bila sastavljena od nba igraca :!: :!: Divac 216,Radja 210,Toni 207,Danilovic 201,Petrovic 198 :crazy: :crazy:


zdovc a ne danilovic je bio u startnoj petorci

lumani
Postovi: 14815
Pridružen/a: 21 apr 2012, 10:15
Kontakt:

Re: Reprezentacija Jugoslavije do 1991-Video snimci

Post Postao/la lumani » 08 avg 2015, 22:37

Zdovc je 1 a Danilovic 2 ili grijesim...Jure je samo odbranu igrao,a mislim da nije finale igrao,zato sam naveo Danilovica.

filip13
Postovi: 37886
Pridružen/a: 09 okt 2012, 18:26

Re: Reprezentacija Jugoslavije do 1991-Video snimci

Post Postao/la filip13 » 08 avg 2015, 22:44

lumani je napisao/la:Zdovc je 1 a Danilovic 2.

da,zbog toga a i zbog odlicne odbrane je bio on starter a ne danilovic ili komazec,drazen nije bio play

lumani
Postovi: 14815
Pridružen/a: 21 apr 2012, 10:15
Kontakt:

Re: Reprezentacija Jugoslavije do 1991-Video snimci

Post Postao/la lumani » 08 avg 2015, 23:29

1989 je Drazen igrao 1 a Jure je bio 2 a u odbrani je Jure cuvao protivničke 1...Kod nas su igraci tada bili skolovani da igraju 2,3 pozicije...

Avatar
mancity
Postovi: 637
Pridružen/a: 10 sep 2012, 11:33
Kontakt:

Re: Reprezentacija Jugoslavije do 1991-Video snimci

Post Postao/la mancity » 09 avg 2015, 02:53

Slovenija je Zdovcu zabranila igranje u finalu i polufinalu, vec se blizio kraj! Ova utakmica protiv Italije je bila poslednja. Drazen je propustio prvenstvo zbog povrede.Okosnicu reprezentacije na ovom prvenstvu cinili su igraci Jugoplastike:Kukoc,Radja,Sretenovic,Savic,Perasovic
Jose Mourinho``I don't know if it is this season or next season with Roberto, or with another person in the future, but normally in the direction the club is going, sooner or later they will win the big cup.''

filip13
Postovi: 37886
Pridružen/a: 09 okt 2012, 18:26

Re: Reprezentacija Jugoslavije do 1991-Video snimci

Post Postao/la filip13 » 09 avg 2015, 08:02

lumani je napisao/la:1989 je Drazen igrao 1 a Jure je bio 2 a u odbrani je Jure cuvao protivničke 1...Kod nas su igraci tada bili skolovani da igraju 2,3 pozicije...


kako koji igraci

filip13
Postovi: 37886
Pridružen/a: 09 okt 2012, 18:26

Re: Reprezentacija Jugoslavije do 1991-Video snimci

Post Postao/la filip13 » 09 avg 2015, 08:04

[quote="mancity"]Slovenija je Zdovcu zabranila igranje u finalu i polufinalu, vec se blizio kraj! Ova utakmica protiv Italije je bila poslednja. Drazen je propustio prvenstvo zbog povrede.Okosnicu reprezentacije na ovom prvenstvu cinili su igraci Jugoplastike:Kukoc,Radja,Sretenovic,Savic,Perasovic[/quote


sjecam se da su na tom prvenstvu vec poceli kukoc i paspalj igrati zajedno na parketu,do tad to nije bas cesto bilo

Avatar
mancity
Postovi: 637
Pridružen/a: 10 sep 2012, 11:33
Kontakt:

Re: Reprezentacija Jugoslavije do 1991-Video snimci

Post Postao/la mancity » 09 avg 2015, 14:45

Igrali su kako nisu, u Zagrebu Paspalj bio jedan od najboljih! [youtube][/youtube]
U Argentini 1990 pogledaj snimak(Zdovc,Drazen,Kukoc,Paspalj,Divac - meni najdraza petorka)Njega je unazadila epizoda u NBA i cigare. Po meni mogao je napraviti vise nego Kukoc.
Jose Mourinho``I don't know if it is this season or next season with Roberto, or with another person in the future, but normally in the direction the club is going, sooner or later they will win the big cup.''

Odgovori

Natrag na “Ostalo”

Online

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 5 gostiju.