Kvalifikacijski turnir za OI RIO 2016.

Moderatori/ce: KK_Bosna,CashMan

Avatar
alan_kardec
Postovi: 14555
Pridružen/a: 19 jul 2008, 11:19
Lokacija: Crazy North
Kontakt:

Re: Kvalifikacijski turnir za OI RIO 2016.

Post Postao/la alan_kardec » 11 jul 2016, 00:48

lumani je napisao/la:cekaj, koga zanima sta je bilo prije 2,3,4 godine :?: pricamo o ovom turniru sada ;)

Mene zanima šta ti zapravo pokušavaš da (do)kažeš? U prvi plan stavljaš domaći teren, kao da to na primjeru Srbije igra neku bitnu ulogu. Ne igra i nije nikad ni igrao. Da pričamo o Turskoj, shvatio bih, ovako ne.
Grci ovakvi kakvi su sada, po igri koju su pokazali u Torinu i bez nekoliko bitnih igrača, protiv Srbije teško da bi nešto mogli i u punoj oaka-i. A nisu mogli ni prethodnih godina kad su bili mnogo jači.
O Talijanima je sve već rečeno, a dobar reper je taj meč sa ep od prošle godine, kad su i jedni i drugi bili u maltene istim sastavima. +19. Ako to nije dobar reper, ja onda ne znam šta jeste. Možda igre sa ovih kvalifikacionih turnira?
Buka dobija nove decibele, bubne opne lete u komadiće, Crvena zvezda vodi sa 1:0!
RIP Adis Selmanović

lumani
Postovi: 14815
Pridružen/a: 21 apr 2012, 10:15
Kontakt:

Re: Kvalifikacijski turnir za OI RIO 2016.

Post Postao/la lumani » 11 jul 2016, 10:32

alan_kardec je napisao/la:
lumani je napisao/la:cekaj, koga zanima sta je bilo prije 2,3,4 godine :?: pricamo o ovom turniru sada ;)

Mene zanima šta ti zapravo pokušavaš da (do)kažeš? U prvi plan stavljaš domaći teren, kao da to na primjeru Srbije igra neku bitnu ulogu. Ne igra i nije nikad ni igrao. Da pričamo o Turskoj, shvatio bih, ovako ne.
Grci ovakvi kakvi su sada, po igri koju su pokazali u Torinu i bez nekoliko bitnih igrača, protiv Srbije teško da bi nešto mogli i u punoj oaka-i. A nisu mogli ni prethodnih godina kad su bili mnogo jači.
O Talijanima je sve već rečeno, a dobar reper je taj meč sa ep od prošle godine, kad su i jedni i drugi bili u maltene istim sastavima. +19. Ako to nije dobar reper, ja onda ne znam šta jeste. Možda igre sa ovih kvalifikacionih turnira?

ne,nego ti dizes u nebesa uspijeh protiv dosta slabijih protivnika.Domaci teren :?: uvijek prednost,a pogotovo nama balkancima.Ovo gore +19 neka ostane tako,jer nisi gledao.

Avatar
marconato
Postovi: 12158
Pridružen/a: 10 jan 2009, 11:33
Kontakt:

Re: Kvalifikacijski turnir za OI RIO 2016.

Post Postao/la marconato » 11 jul 2016, 11:18

Kakav domaci teren se ovde potencira? Igrali sa 60-70 % i sve pregazili 20-30 razlike... :kafa:
Crveno-bela boja kad se razlije svud', suze mi jurnu u oči, a srce iz grudi nema kud'...

lumani
Postovi: 14815
Pridružen/a: 21 apr 2012, 10:15
Kontakt:

Re: Kvalifikacijski turnir za OI RIO 2016.

Post Postao/la lumani » 11 jul 2016, 11:23

marconato je napisao/la:Kakav domaci teren se ovde potencira? Igrali sa 60-70 % i sve pregazili 20-30 razlike... :kafa:

Vise nije bilo potrebno:) fakat nekad pomislim da pricamo o aktuelnom prvaku Evrope.

Avatar
marconato
Postovi: 12158
Pridružen/a: 10 jan 2009, 11:33
Kontakt:

Re: Kvalifikacijski turnir za OI RIO 2016.

Post Postao/la marconato » 11 jul 2016, 11:28

Jel' tebi ovde primarni zadatak da osporavas Srbiju, Jokića itd? Bas te toliko boli sto je ista momentalno jedna od najjacih ekipa na planeti :?:
Crveno-bela boja kad se razlije svud', suze mi jurnu u oči, a srce iz grudi nema kud'...

lumani
Postovi: 14815
Pridružen/a: 21 apr 2012, 10:15
Kontakt:

Re: Kvalifikacijski turnir za OI RIO 2016.

Post Postao/la lumani » 11 jul 2016, 11:32

marconato je napisao/la:Jel' tebi ovde primarni zadatak da osporavas Srbiju, Jokića itd? Bas te toliko boli sto je ista momentalno jedna od najjacih ekipa na planeti :?:

ja kada sam pricao o Jokicu mnogi nisu ni znali gdje igra :) Poredenje Jokic vs Gasol je kao Nurkic vs Milutinovic od istog forumasa :crazy: :) ...Ja volim kada Srbija pobijedi ,ali necemo ovaj turnir dizati u nebesa,jer tek dolaze ovi ozbiljni portivnici.

Avatar
marconato
Postovi: 12158
Pridružen/a: 10 jan 2009, 11:33
Kontakt:

Re: Kvalifikacijski turnir za OI RIO 2016.

Post Postao/la marconato » 11 jul 2016, 11:38

Poredjenje Jakića sa Gasolom je slicno onom poredjenju Đokovića sa Federerom prije 6-7 god. Nekima je tada mozda bilo cudno i smijesno, ali sada vec i nije toliko...Tako da, nikad ne reci nikad, jednostavno ne mozes tvrditi da Jokić nikada nece biti kao Gasol, mozda bude i bolji, sta znas?!

Niko ne dize ovaj turnir u nebesa, jednostavno smo svi svjesni snage Srbije, jer je ona to dokazala u proteklom periodu, sad su te partije samo jos nadogradili + dobili dodatni kvalitet u Jokiću... ;)
Crveno-bela boja kad se razlije svud', suze mi jurnu u oči, a srce iz grudi nema kud'...

Avatar
alan_kardec
Postovi: 14555
Pridružen/a: 19 jul 2008, 11:19
Lokacija: Crazy North
Kontakt:

Re: Kvalifikacijski turnir za OI RIO 2016.

Post Postao/la alan_kardec » 11 jul 2016, 12:41

lumani je napisao/la:ne,nego ti dizes u nebesa uspijeh protiv dosta slabijih protivnika.Domaci teren :?: uvijek prednost,a pogotovo nama balkancima.Ovo gore +19 neka ostane tako,jer nisi gledao.

ne, nisam gledao, ti si. :mrgreen:
Pobjeda protiv Portorika 30 razlike ili protiv Čeha 20 ili skoro puna Arena u kojoj je, realno, pretežno bila pozorišna atmosfera, ne igraju baš nikakvu ulogu u činjenici da je Srbija danas među 5-6 najjačih timova u svijetu. To se znalo i prije turnira, zna se i sad. Ti možda ne misliš tako, ali to je tvoja stvar.



lumani je napisao/la:ja kada sam pricao o Jokicu mnogi nisu ni znali gdje igra :) Poredenje Jokic vs Gasol je kao Nurkic vs Milutinovic od istog forumasa :crazy: :) ...

Koliko god je neumjesno već sad reći da će Jokić biti kao Gasol ili čak bolji, toliko je neumjesno reći i da neće.
Buka dobija nove decibele, bubne opne lete u komadiće, Crvena zvezda vodi sa 1:0!
RIP Adis Selmanović

Avatar
djoleprijedor
Postovi: 2580
Pridružen/a: 20 jul 2012, 15:23
Kontakt:

Re: Kvalifikacijski turnir za OI RIO 2016.

Post Postao/la djoleprijedor » 11 jul 2016, 13:03

Neki ovde zaboravljaju cinjenicu da u Srbiji nije igrao jedan od nosilaca igre i jedan od najboljih igraca-Nemanja Bjelica.
Svidjalo se to nekome ili ne,Srbija-ova sad selekcija je medju 4 na svihetu po kvalitetu.SAD....Spanja-Francuska-Srbija,pa Litvanija.To i rezultati sa zadnja dve velika takmicenja dokazuju a i plasman na OI.O Jokicu ne treba trositi rjeci,lijepo je neko naveo paralelu sa poredjenjem Djokovica i Federera prije 6-7 godina.Ne mora biti nikad bolji od Gasola ali je cinjenica da ima potencijala za to i mnogo ptostora za napredak,a vrijeme radi za njega.
Mens sana in corpore sano.




Avatar
alan_kardec
Postovi: 14555
Pridružen/a: 19 jul 2008, 11:19
Lokacija: Crazy North
Kontakt:

Re: Kvalifikacijski turnir za OI RIO 2016.

Post Postao/la alan_kardec » 17 jul 2016, 13:49

djoleprijedor je napisao/la:Neki ovde zaboravljaju cinjenicu da u Srbiji nije igrao jedan od nosilaca igre i jedan od najboljih igraca-Nemanja Bjelica.

Neće ni igrati, bar na Olimpijadi :facepalm: . Tako reče njegov menadžer.

Ogroman hendikep.
Buka dobija nove decibele, bubne opne lete u komadiće, Crvena zvezda vodi sa 1:0!
RIP Adis Selmanović

Avatar
djoleprijedor
Postovi: 2580
Pridružen/a: 20 jul 2012, 15:23
Kontakt:

Re: Kvalifikacijski turnir za OI RIO 2016.

Post Postao/la djoleprijedor » 17 jul 2016, 15:09

alan_kardec je napisao/la:
djoleprijedor je napisao/la:Neki ovde zaboravljaju cinjenicu da u Srbiji nije igrao jedan od nosilaca igre i jedan od najboljih igraca-Nemanja Bjelica.

Neće ni igrati, bar na Olimpijadi :facepalm: . Tako reče njegov menadžer.

Ogroman hendikep.
Veliki hendikep!Sa njim u ekipi to bi bila dimenzija vise.Ali nema vajde od kukanja.Ima i ovde materijala za dobar rezultat.
Mens sana in corpore sano.

Avatar
SiamoNoi
Postovi: 25680
Pridružen/a: 04 maj 2012, 15:23
Lokacija: Zagreb
Kontakt:

Re: Kvalifikacijski turnir za OI RIO 2016.

Post Postao/la SiamoNoi » 18 jul 2016, 10:30


filip13
Postovi: 37884
Pridružen/a: 09 okt 2012, 18:26

Re: Kvalifikacijski turnir za OI RIO 2016.

Post Postao/la filip13 » 18 jul 2016, 17:13

SiamoNoi je napisao/la:
To je to :tokralju:
jos da je prigioni tu

Avatar
Monolog
Moderator
Postovi: 21296
Pridružen/a: 09 mar 2010, 10:20
Lokacija: Under the bridge
Kontakt:

Re: Kvalifikacijski turnir za OI RIO 2016.

Post Postao/la Monolog » 18 jul 2016, 17:17

alan_kardec je napisao/la:
lumani je napisao/la:ja kada sam pricao o Jokicu mnogi nisu ni znali gdje igra :) Poredenje Jokic vs Gasol je kao Nurkic vs Milutinovic od istog forumasa :crazy: :) ...

Koliko god je neumjesno već sad reći da će Jokić biti kao Gasol ili čak bolji, toliko je neumjesno reći i da neće.
Ni blizu. Dakle, od Jokića se očekuje da bude top 5 Evropljanina svih vremena?! Možda i bude, ne volim trčati pred rudo, ali mnogo je veća vjerovatnoća da neće biti Gasolov nivo nego da hoće. Ali hajde, ako je tebi lakše tako - onda naravno da je u istoj ravni rečenica da će Jokić biti poput Gasola i da neće biti.
"To repeat what others have said requires education. To challenge it requires brains.”

filip13
Postovi: 37884
Pridružen/a: 09 okt 2012, 18:26

Re: Kvalifikacijski turnir za OI RIO 2016.

Post Postao/la filip13 » 18 jul 2016, 17:52

ako bude nivo starijeg gasola onda ce biti i u top 3 evropljanina svih vremena,osim ako u medjuvremenu jos neki evropljanin ne bude bolji i od njega

Avatar
branimir85
Postovi: 14849
Pridružen/a: 05 jul 2015, 20:17
Kontakt:

Re: Kvalifikacijski turnir za OI RIO 2016.

Post Postao/la branimir85 » 18 jul 2016, 20:44

"S jednim milijunom dolara ili s pet, deset ili sto, opet možeš samo jednom dnevno ručati i večerati. "

Avatar
alan_kardec
Postovi: 14555
Pridružen/a: 19 jul 2008, 11:19
Lokacija: Crazy North
Kontakt:

Re: Kvalifikacijski turnir za OI RIO 2016.

Post Postao/la alan_kardec » 18 jul 2016, 22:15

Monolog je napisao/la:Ni blizu. Dakle, od Jokića se očekuje da bude top 5 Evropljanina svih vremena?! Možda i bude, ne volim trčati pred rudo, ali mnogo je veća vjerovatnoća da neće biti Gasolov nivo nego da hoće. Ali hajde, ako je tebi lakše tako - onda naravno da je u istoj ravni rečenica da će Jokić biti poput Gasola i da neće biti.


Vjerovatnoća me ne zanima jer vjerovatnoća sama po sebi ne znači ništa. I nemoj mi inputirati, živ bio.

Gledajući u sadašnjosti, Jokić i Gasol ne mogu ni u istu rečenicu. Razlika je ogromna, zbog kamare stvari. Isto kao što Gasol, kad se tek pojavio u nba, nije mogao da se poredi sa, lupam, Robinsonom, Ewingom, Olajuwonom, O`Neillom... Kolika je tada bila vjerovatnoća da će Gasol postati ono što je danas?
Isto ko što se ne mogu osporiti dostignuća, medalje, priznanja Gasola, isto tako se ne može sporiti veliki potencijal Jokića. Naravno, potencijal i ostvarena dostignuća, nemaju istu vrijednost.

S obzirom na njegove kvalitete, potencijal, ovosezonske igre u Denveru i reprezentaciji, imam puno pravo da očekujem da će svake sezone biti sve bolji i da će igrački rasti. Uopšte ne razbijam glavu nekim poređenjima gdje će dečko biti u nekoj bližoj budućnosti, hoće li biti u top 10 Evropljana, hoće li biti bolji od ovog ili onog. Momku je 20 godina, tek je na početku. Ti ako si vidoviti košarkaški stručnjak pa možeš da predvidiš gdje će dotični biti za 5, 7 ili 10 godina, svaka čast. Ja to niti mogu, niti hoću.
Buka dobija nove decibele, bubne opne lete u komadiće, Crvena zvezda vodi sa 1:0!
RIP Adis Selmanović

Odgovori

Natrag na “Ostalo”

Online

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 3 gosta.