Kvalifikacijski turnir za OI RIO 2016.

Moderatori/ce: KK_Bosna,CashMan


Avatar
Monolog
Moderator
Postovi: 21296
Pridružen/a: 09 mar 2010, 10:20
Lokacija: Under the bridge
Kontakt:

Re: Kvalifikacijski turnir za OI RIO 2016.

Post Postao/la Monolog » 19 jul 2016, 09:27

alan_kardec je napisao/la: Koliko god je neumjesno već sad reći da će Jokić biti kao Gasol ili čak bolji, toliko je neumjesno reći i da neće.
alan_kardec je napisao/la:Vjerovatnoća me ne zanima jer vjerovatnoća sama po sebi ne znači ništa. I nemoj mi inputirati, živ bio.
Aha, ovo nije vjerovatnoća, nego si se bazirao na činjenicama. :clap:
alan_kardec je napisao/la:Kolika je tada bila vjerovatnoća da će Gasol postati ono što je danas?

Mnoooogo veća nego da će Jokić postati jednak ili bolji od Gasola. Ali, tebe vjerovatnoća ne zanima. Pa Gasol je kao "klinac" igrao sjajno u Barceloni. Sa nepunih 18 godina. Već tada se znalo da će postati fenomenalan košarkaš (naravno, samo da ga povrede zaobiđu - a zaobišle su ga).
alan_kardec je napisao/la:S obzirom na njegove kvalitete, potencijal, ovosezonske igre u Denveru i reprezentaciji, imam puno pravo da očekujem da će svake sezone biti sve bolji i da će igrački rasti
To stoji. Jokić će biti sve bolji i bolji. Ima puno prostora za napredak. Bio je krađa drafta, sasvim sigurno.
alan_kardec je napisao/la:Uopšte ne razbijam glavu nekim poređenjima gdje će dečko biti u nekoj bližoj budućnosti, hoće li biti u top 10 Evropljana
Pa ako će biti na nivou Gasola (ili bolji od njega), onda automatski postaje besmrtnik kada je evropska košarka u pitanju. Ja nisam ni krenuo sa usporedbama, samo sam se osvrnuo na tvoju konstataciju kako je jednako neumjesno reći da Jokić neće ili hoće biti bolji od Gasola. Jednostavno - nije.
alan_kardec je napisao/la:Momku je 20 godina, tek je na početku. Ti ako si vidoviti košarkaški stručnjak pa možeš da predvidiš gdje će dotični biti za 5, 7 ili 10 godina, svaka čast. Ja to niti mogu, niti hoću
Jok. Nego sam gledao Gasola od njegovog "pojavljivanja", a isto to radim sa Jokićem. I na osnovu toga se usudih dati osvrt na tvoju konstataciju (ne moram ponavljati koju, zar ne?). :D
"To repeat what others have said requires education. To challenge it requires brains.”

Avatar
branimir85
Postovi: 14849
Pridružen/a: 05 jul 2015, 20:17
Kontakt:

Re: Kvalifikacijski turnir za OI RIO 2016.

Post Postao/la branimir85 » 19 jul 2016, 20:36

"S jednim milijunom dolara ili s pet, deset ili sto, opet možeš samo jednom dnevno ručati i večerati. "


lumani
Postovi: 14815
Pridružen/a: 21 apr 2012, 10:15
Kontakt:

Re: Kvalifikacijski turnir za OI RIO 2016.

Post Postao/la lumani » 30 jul 2016, 23:46

Ovo sto Francuzi igraju ovo je velika :facepalm: :facepalm: :facepalm:

Odgovori

Natrag na “Ostalo”

Online

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 2 gosta.