BiH - Hrvatska (decembar 1997god)

Moderatori/ce: KK_Bosna,CashMan

Avatar
storm_raider
Postovi: 4503
Pridružen/a: 14 maj 2008, 20:32
Kontakt:

BiH - Hrvatska (decembar 1997god)

Post Postao/la storm_raider » 03 dec 2009, 12:35

Dobar dan.
Zanima me da li neko ima slucajno utakmicu Bosna i Hercegovina - Hrvatska odigranu u Splitu pocetkom decembra 1997godine.
Da podsjetim tad' je Markovic zabio tricu za pobjedu.
Ako ima, molio bih da uploada.
Hvala.
Sport je lijek za tijelo i duh.

Avatar
SaltCityAttack
Postovi: 22768
Pridružen/a: 24 jan 2010, 20:49
Lokacija: Tuzla-Chicago
Kontakt:

Re: BiH - Hrvatska (decembar 1997god)

Post Postao/la SaltCityAttack » 26 jan 2010, 04:11

:) prije svega kad se sjetim one tekme u Sarajevu nas 15 iz tuzle dosli potrpali se u tamicu ko 100ka :) ludilo

Sto se tice same utkamice u splitu bila je zaista fenomenalna nikad necu zaboraviti 30 sekundi do kraja 1 razlike vodi hrvatska.Svi smo tada kuci razmisljali i zeljeli da odigramo miran napad do kraja i ubacimo dva pojena sa kojim bi uzeli vodstvo i tako dobili utakmicu, ali Neno-Markovic je mislio drugacije :)....ajjjjjjj kad cojek onako brzo u orvih 5-6 sekundi napada suta sa 9 metara, a svi smo u tom momentu mozda i reagovali negativno jer nije bilo logike da suta iz one udaljenosti u onim trenutcima kada su nam bila potrebna dva poena, ali Nenoooo kralj je ubacio iz one udaljenosti i tako usutkao dvoranu.Nakon utakmice publika je zasula nae reprezetativce upaljacima i drugim predmetima, Samo Dzevdo Alihodzic je bez trke mirno napustio parket :) dok su ostali istrcali sto su prije mogli :)


Kad smo vec kod ove utakmice, hajde da i ja upitam dali neko ima utakmicu Litvanija-BiH to je ona mozda i historiska pobjeda nad litvancima koji su u svojim redovima tada imali mozda i najboljeg igraca evrope Arturasa Karnisovasa.Iznenadili smo Litvance i zadnji poeni su bili kad aje Firic ukrao loptu i polozio lagane poene, a Topalbecirevic je skakao i uzvikivao "GOTOVO JE GOTOVOOOOO" :) ludilo ludilo ludiloooo


Jos koja je bila jako dobra tekma to je sa evropskog prvenstva izmedju Grcke... cinimi se d aje to prvenstvo upravo bilo u Grckoj.Zadnja utakmica u grupi trebala nam je pobjeda za prolaz dalje.Vodili smo protiv grcke citavu skoro tekmu sve do samog kraja kada u zadnjim sekundama imamo 2 razlike i grcka loptu 3 sekunde do kraja i onda ovo ime se dobro svi sijecamo Papanikolau takodjer iz velike udaljenosti sigurno 9m pogadja tricu i tako gubimo 1 razlike sa cime zavrsavamo to evropsko prvenstvo :(.... vazda smo gubili na prvenstvu jako tijesno protiv svih velikana uzas fujjjj
SA VJEROM BOGA, FUKARE SLOBODA DO GROBA!
I opet Tušanj, tribina i sindrom ludila
jedan klub, jedan grad i navijačka skupina
OD PROŠLE, NE MOŽE BITI NAM TEŽA GODINA
I DALJE OSTAJEMO SLOŽNI KO' BRAĆA I RODBINA !
FKR TZ 87'

East Family FFC1987

Avatar
KK_Bosna
Moderator
Postovi: 7662
Pridružen/a: 11 mar 2008, 15:55
Kontakt:

Re: BiH - Hrvatska (decembar 1997god)

Post Postao/la KK_Bosna » 14 feb 2010, 22:20

SaltCityAttack je napisao/la:Kad smo vec kod ove utakmice, hajde da i ja upitam dali neko ima utakmicu Litvanija-BiH to je ona mozda i historiska pobjeda nad litvancima koji su u svojim redovima tada imali mozda i najboljeg igraca evrope Arturasa Karnisovasa.Iznenadili smo Litvance i zadnji poeni su bili kad aje Firic ukrao loptu i polozio lagane poene, a Topalbecirevic je skakao i uzvikivao "GOTOVO JE GOTOVOOOOO" :) ludilo ludilo ludiloooo
grijesis... najbolji igrac evrope je u sarajevu pokazao kako se igra. sa dzevdom se igrao kao sa malim djetetom ;)
"Po cistom individualnom kvalitetu od CP3a s vrhunca je bolji samo Magic Johnson"
"Paul George nije superstar. Argument: Superstara ne trpa Joe Ingles u dzep"

Avatar
harry_90
Postovi: 19783
Pridružen/a: 13 okt 2009, 22:44
Kontakt:

Re: BiH - Hrvatska (decembar 1997god)

Post Postao/la harry_90 » 14 feb 2010, 22:27

E stvarno taj klip da mi je vidjet kad je Markovic dao kos,tad sam imao 7 godina skakao sam ko lud :D DAJ AKO NEKO IMA NEK GA POSTAVI
PORAZ ZABOLI SRECA UTIHNE,AL VJERA U TEBE NIKAD NE PRESTAJE !!!

Avatar
MElloo
Postovi: 13009
Pridružen/a: 29 nov 2009, 17:23
Kontakt:

Re: BiH - Hrvatska (decembar 1997god)

Post Postao/la MElloo » 14 feb 2010, 22:28

hajde dajte da i to vidim ja imao 3 godine nisam znao sta je kosarka :D

Avatar
harry_90
Postovi: 19783
Pridružen/a: 13 okt 2009, 22:44
Kontakt:

Re: BiH - Hrvatska (decembar 1997god)

Post Postao/la harry_90 » 14 feb 2010, 22:32

Nije moguce da niko nema tog klipa,imal gdje onaj iz Zetre kad smo snjima igrali,atmosfera do j.aja
PORAZ ZABOLI SRECA UTIHNE,AL VJERA U TEBE NIKAD NE PRESTAJE !!!

vejza_
Postovi: 232
Pridružen/a: 10 okt 2008, 13:02
Kontakt:

Re: BiH - Hrvatska (decembar 1997god)

Post Postao/la vejza_ » 14 feb 2010, 22:41

ja imam na racunaru jedan klip iz 97 ali sa fudbalske utakmice kad smo izgubili 3-2 u zagrebu, to necu nikad zaboraviti 3 autobusa iz zenice ide na prozorima ljiljanu a na busu tablice žepče i šahovnica (tad su bile one table sa imenima gradova)

Avatar
mirzza
Postovi: 2198
Pridružen/a: 27 maj 2008, 11:43
Kontakt:

Re: BiH - Hrvatska (decembar 1997god)

Post Postao/la mirzza » 14 feb 2010, 23:05

imam ja na racunaru, snimak te tekme, a download mozes naci na sport. b.ecka-raja.at
Cuva Bog Zelju svog!

Avatar
SaltCityAttack
Postovi: 22768
Pridružen/a: 24 jan 2010, 20:49
Lokacija: Tuzla-Chicago
Kontakt:

Re: BiH - Hrvatska (decembar 1997god)

Post Postao/la SaltCityAttack » 15 feb 2010, 19:23

KK_Bosna je napisao/la:
SaltCityAttack je napisao/la:Kad smo vec kod ove utakmice, hajde da i ja upitam dali neko ima utakmicu Litvanija-BiH to je ona mozda i historiska pobjeda nad litvancima koji su u svojim redovima tada imali mozda i najboljeg igraca evrope Arturasa Karnisovasa.Iznenadili smo Litvance i zadnji poeni su bili kad aje Firic ukrao loptu i polozio lagane poene, a Topalbecirevic je skakao i uzvikivao "GOTOVO JE GOTOVOOOOO" :) ludilo ludilo ludiloooo
grijesis... najbolji igrac evrope je u sarajevu pokazao kako se igra. sa dzevdom se igrao kao sa malim djetetom ;)

Jarane on nije igrao u prvoj utakmici i on je tada bio NBA igrac... posto znam da mislis na Sabonisa. Uglavnom mi smo ih dobili u Litvaniji sto je bilo najvece iznenadjenje dobiti onakvu Litvaniju tada na celu sa Karnisovasom
SA VJEROM BOGA, FUKARE SLOBODA DO GROBA!
I opet Tušanj, tribina i sindrom ludila
jedan klub, jedan grad i navijačka skupina
OD PROŠLE, NE MOŽE BITI NAM TEŽA GODINA
I DALJE OSTAJEMO SLOŽNI KO' BRAĆA I RODBINA !
FKR TZ 87'

East Family FFC1987

Avatar
KK_Bosna
Moderator
Postovi: 7662
Pridružen/a: 11 mar 2008, 15:55
Kontakt:

Re: BiH - Hrvatska (decembar 1997god)

Post Postao/la KK_Bosna » 15 feb 2010, 23:55

SaltCityAttack je napisao/la:
KK_Bosna je napisao/la:
SaltCityAttack je napisao/la:Kad smo vec kod ove utakmice, hajde da i ja upitam dali neko ima utakmicu Litvanija-BiH to je ona mozda i historiska pobjeda nad litvancima koji su u svojim redovima tada imali mozda i najboljeg igraca evrope Arturasa Karnisovasa.Iznenadili smo Litvance i zadnji poeni su bili kad aje Firic ukrao loptu i polozio lagane poene, a Topalbecirevic je skakao i uzvikivao "GOTOVO JE GOTOVOOOOO" :) ludilo ludilo ludiloooo
grijesis... najbolji igrac evrope je u sarajevu pokazao kako se igra. sa dzevdom se igrao kao sa malim djetetom ;)

Jarane on nije igrao u prvoj utakmici i on je tada bio NBA igrac... posto znam da mislis na Sabonisa. Uglavnom mi smo ih dobili u Litvaniji sto je bilo najvece iznenadjenje dobiti onakvu Litvaniju tada na celu sa Karnisovasom
pa zato ti i kazem, dobili smo litvaniju u litvaniji bez najboljeg igraca evrope... a kada je najbolji igrac evrope igrao za njih otresli su nas ko zadnje levate ;)

naravno, neigranje velikog arvidasa nista ne umanjuje velicinu pobjede u litvaniji.. to nam je definitivno najveca pobjeda ikada
"Po cistom individualnom kvalitetu od CP3a s vrhunca je bolji samo Magic Johnson"
"Paul George nije superstar. Argument: Superstara ne trpa Joe Ingles u dzep"

Avatar
SaltCityAttack
Postovi: 22768
Pridružen/a: 24 jan 2010, 20:49
Lokacija: Tuzla-Chicago
Kontakt:

Re: BiH - Hrvatska (decembar 1997god)

Post Postao/la SaltCityAttack » 16 feb 2010, 03:11

Pa svakako da jeste nasa najveca pobjeda, ali ipak tad su Litvanci imali najboljeg igraca iz euro lige sasvim sigurno, a to je vec pomenuti Karnisovas. Nkon njihovog poraza i kada su se prepali da nebi njihov odlazak na evopsko prvenstvo dosao u pitanje pozvali su Sabonisa iz NBA da igra upravo protiv nas prvu utakmicu u kvalifikacijama.Dovoljan je taj podatak da shvatimo koliko su nas se u to vrijeme sve repke bojale, jer smo tada imali odlicnu ekipu sa Markovicem,Firicem,Beciragicem,AvdicemMujazinovice,Alihodzicem i td
SA VJEROM BOGA, FUKARE SLOBODA DO GROBA!
I opet Tušanj, tribina i sindrom ludila
jedan klub, jedan grad i navijačka skupina
OD PROŠLE, NE MOŽE BITI NAM TEŽA GODINA
I DALJE OSTAJEMO SLOŽNI KO' BRAĆA I RODBINA !
FKR TZ 87'

East Family FFC1987

Avatar
SaltCityAttack
Postovi: 22768
Pridružen/a: 24 jan 2010, 20:49
Lokacija: Tuzla-Chicago
Kontakt:

Re: BiH - Hrvatska (decembar 1997god)

Post Postao/la SaltCityAttack » 16 feb 2010, 03:18

Nego ozbiljno ima li neko ove utakmice.... ebiga trebalo bih se obratiti BHT redakciji traziti da bar na svoju stranicu postave zanimljive utakmice reprezetacije BiH u kosarci.Bilo je zaista dosta dobrih utamica i cak kada smo gubili.Uvjek su nas tesko dobijali na prvenstvu i sve smo ih napatili, ali uvjek smo bivali nazalost porazeni.Vec sam pomenuo onu nesretnu tricu Papanikolaua sa 9 metara, ali koliko je to nasa nesreca nesreca toliko je Markoviceva trica u splitu Sreca..... ali najace je bilo docek na aerodromu i svim gradovima u BiH ONO " U Sarajvu i u Splitu U..... nam :) necemo dalje ali jako brateee
SA VJEROM BOGA, FUKARE SLOBODA DO GROBA!
I opet Tušanj, tribina i sindrom ludila
jedan klub, jedan grad i navijačka skupina
OD PROŠLE, NE MOŽE BITI NAM TEŽA GODINA
I DALJE OSTAJEMO SLOŽNI KO' BRAĆA I RODBINA !
FKR TZ 87'

East Family FFC1987

Avatar
KK_Bosna
Moderator
Postovi: 7662
Pridružen/a: 11 mar 2008, 15:55
Kontakt:

Re: BiH - Hrvatska (decembar 1997god)

Post Postao/la KK_Bosna » 16 feb 2010, 17:21

SaltCityAttack je napisao/la:Pa svakako da jeste nasa najveca pobjeda, ali ipak tad su Litvanci imali najboljeg igraca iz euro lige sasvim sigurno, a to je vec pomenuti Karnisovas. Nkon njihovog poraza i kada su se prepali da nebi njihov odlazak na evopsko prvenstvo dosao u pitanje pozvali su Sabonisa iz NBA da igra upravo protiv nas prvu utakmicu u kvalifikacijama.Dovoljan je taj podatak da shvatimo koliko su nas se u to vrijeme sve repke bojale, jer smo tada imali odlicnu ekipu sa Markovicem,Firicem,Beciragicem,AvdicemMujazinovice,Alihodzicem i td
samo da te ispravim, sabonis je sam dosao u repku jer je u nba ligi bio lockout i nije igrao skoro pola godine ;)

pa sad da je karnisovas bio najbolji igrac u evropi je diskutabilno... bio je u top formi tada, ali su vrhunski igraci bili i stombergas, fucka, myers (ako ga racunas kao italijana), danilovic, bodiroga, djordjevic, rigaudeau, pashutin, karasev, mulaomerovic, herreros, alvertis, fasoulas, papanikolaou...

tesko je naci najboljeg od ovih iz te generacije, ali meni je recimo fucka bio najbolji u ta doba, a sa njim u petorci bih stavio djordjevica (myersa), danilovica, karnisovasa i alvertisa.
"Po cistom individualnom kvalitetu od CP3a s vrhunca je bolji samo Magic Johnson"
"Paul George nije superstar. Argument: Superstara ne trpa Joe Ingles u dzep"

Avatar
SaltCityAttack
Postovi: 22768
Pridružen/a: 24 jan 2010, 20:49
Lokacija: Tuzla-Chicago
Kontakt:

Re: BiH - Hrvatska (decembar 1997god)

Post Postao/la SaltCityAttack » 16 feb 2010, 20:02

ma da bilo je u toj generaciji odlicnih igraca .... Ebiga i ona italija sa Mayersom i Fuckom nas je jedva dobila na prvenstvu one godine...fakat mi nedostaje gledati onakvu reprezetaciju BiH....Nazalost danas se mucimo sa dosta slabim reprezetacijama, i nadam se da ce neki igraci dobiti dozvolu da igrjau za nasu reprezetaciju i tako vratimo se tamo gdje mi i pripadamo.

Nego brate znas li gdje se mogu pronaci ove utakmice nase repke?... de da neko ba se javi u redakciju BHT, jer zasto da se zaborave takve utakmice nase reprezetacije.
SA VJEROM BOGA, FUKARE SLOBODA DO GROBA!
I opet Tušanj, tribina i sindrom ludila
jedan klub, jedan grad i navijačka skupina
OD PROŠLE, NE MOŽE BITI NAM TEŽA GODINA
I DALJE OSTAJEMO SLOŽNI KO' BRAĆA I RODBINA !
FKR TZ 87'

East Family FFC1987

Avatar
H-beg
Postovi: 171
Pridružen/a: 10 okt 2009, 13:29
Kontakt:

Re: BiH - Hrvatska (decembar 1997god)

Post Postao/la H-beg » 16 feb 2010, 20:10

http://www.****.net/index.php?optio ... &Itemid=54
(t.vsnimci-bez tacke)
evo utakmice iz Sarajeva
Zadnja izmjena: H-beg, dana/u 16 feb 2010, 20:13, ukupno mijenjano 1 put.
Na nebu je jedna boja, jedan voz i jedna pruga, u mom' srcu jedna ljubav i ne postoji druga, volim te Željo, tvoj Manijak s' Juga !!!

Avatar
Ted Mosby
Postovi: 6366
Pridružen/a: 14 nov 2009, 18:47
Kontakt:

Re: BiH - Hrvatska (decembar 1997god)

Post Postao/la Ted Mosby » 16 feb 2010, 20:12

Ima li iko utakmicu kad nas je Hrvatska razbila 30 razlike usred Sarajeva
Only ONE UNITED
Kimi Raikkonen:"How does it feels to drive at 300 km/h? - It feels normal."
Srcu mome tiha patnja, oku mome radost i sjaj, Dinamo Zagreb najbolji si znaj
Podrška Jackyu

Avatar
SaltCityAttack
Postovi: 22768
Pridružen/a: 24 jan 2010, 20:49
Lokacija: Tuzla-Chicago
Kontakt:

Re: BiH - Hrvatska (decembar 1997god)

Post Postao/la SaltCityAttack » 16 feb 2010, 20:15

H-beg je napisao/la:[url]http://www.****.net/index.php?option=com_content&view=article&id=144:bih-74-67-hrvatska-1997&catid=36:bht-1-&Itemid=54[/url]
(t.vsnimci-bez tacke)
evo utakmice iz Sarajeva

JA OVO NE MOGU OTVORITI DE TI PROVJERI OVO :)
SA VJEROM BOGA, FUKARE SLOBODA DO GROBA!
I opet Tušanj, tribina i sindrom ludila
jedan klub, jedan grad i navijačka skupina
OD PROŠLE, NE MOŽE BITI NAM TEŽA GODINA
I DALJE OSTAJEMO SLOŽNI KO' BRAĆA I RODBINA !
FKR TZ 87'

East Family FFC1987

Avatar
KK_Bosna
Moderator
Postovi: 7662
Pridružen/a: 11 mar 2008, 15:55
Kontakt:

Re: BiH - Hrvatska (decembar 1997god)

Post Postao/la KK_Bosna » 17 feb 2010, 00:53

SaltCityAttack je napisao/la:ma da bilo je u toj generaciji odlicnih igraca .... Ebiga i ona italija sa Mayersom i Fuckom nas je jedva dobila na prvenstvu one godine...fakat mi nedostaje gledati onakvu reprezetaciju BiH....Nazalost danas se mucimo sa dosta slabim reprezetacijama, i nadam se da ce neki igraci dobiti dozvolu da igrjau za nasu reprezetaciju i tako vratimo se tamo gdje mi i pripadamo.

Nego brate znas li gdje se mogu pronaci ove utakmice nase repke?... de da neko ba se javi u redakciju BHT, jer zasto da se zaborave takve utakmice nase reprezetacije.
nikad beciragicu necu halaliti onu izgubljenu loptu...
:cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry:


a za utakmice, ne znam stvarno... i ja bih volio imati utakmice, posebno ovdje sa litvanijom da svojoj djeci kad mi budu o lebronu pricali i o nekim drugim igracima da im pokazem sabonisa, centra od 150 kg kako igra ko plej :D
"Po cistom individualnom kvalitetu od CP3a s vrhunca je bolji samo Magic Johnson"
"Paul George nije superstar. Argument: Superstara ne trpa Joe Ingles u dzep"

Avatar
SaltCityAttack
Postovi: 22768
Pridružen/a: 24 jan 2010, 20:49
Lokacija: Tuzla-Chicago
Kontakt:

Re: BiH - Hrvatska (decembar 1997god)

Post Postao/la SaltCityAttack » 17 feb 2010, 02:42

Ja sam se javio na redakciju BiH televizije i napisao sam ako su u mogucnosti negdje postaviti ili proslijediti utakmice reprezetacije.... takodjer sma ih pitao da ako su u stnaju postaviti i utakmice SLOBODE DITE protiv Galatasaraya,Montekantinija,Papagosa,Macabia jer znam da su prenosili sve te utakmice upravo oni na celu sa Bahom :)...nadam se da ce mi odgovoriti...Joj kamo srece ponovo danas gledati onakvu Ditu :(


Ja se zahvaljujem liku koji mi je proslijedio linkove utakmice Bosna-Hrvatska iz skenderije :)............ajjjjjj ova tekma kad se sjetim :(...Brate bio sma na onoj streni gdje je bio nas trans "crveno crna armija", a nas 15 smo dosli u tamicu ko 100ka :) ... ja crnjaka narod nas gleda mi se istovaramo pred skenderijom iz tamica :) ludilooooooooooooooooo
SA VJEROM BOGA, FUKARE SLOBODA DO GROBA!
I opet Tušanj, tribina i sindrom ludila
jedan klub, jedan grad i navijačka skupina
OD PROŠLE, NE MOŽE BITI NAM TEŽA GODINA
I DALJE OSTAJEMO SLOŽNI KO' BRAĆA I RODBINA !
FKR TZ 87'

East Family FFC1987

damir_82
Postovi: 988
Pridružen/a: 30 avg 2009, 17:09
Lokacija: Sarajevo
Kontakt:

Re: BiH - Hrvatska (decembar 1997god)

Post Postao/la damir_82 » 17 feb 2010, 05:18

SaltCityAttack je napisao/la:Ja sam se javio na redakciju BiH televizije i napisao sam ako su u mogucnosti negdje postaviti ili proslijediti utakmice reprezetacije.... takodjer sma ih pitao da ako su u stnaju postaviti i utakmice SLOBODE DITE protiv Galatasaraya,Montekantinija,Papagosa,Macabia jer znam da su prenosili sve te utakmice upravo oni na celu sa Bahom :)...nadam se da ce mi odgovoriti...Joj kamo srece ponovo danas gledati onakvu Ditu :(


Ja se zahvaljujem liku koji mi je proslijedio linkove utakmice Bosna-Hrvatska iz skenderije :)............ajjjjjj ova tekma kad se sjetim :(...Brate bio sma na onoj streni gdje je bio nas trans "crveno crna armija", a nas 15 smo dosli u tamicu ko 100ka :) ... ja crnjaka narod nas gleda mi se istovaramo pred skenderijom iz tamica :) ludilooooooooooooooooo
Mislim da punija dvorana i bolja atmosfera, nece biti ni da u njoj igramo za titulu prvaka bilo cega... ;)

Odgovori

Natrag na “Ostalo”

Online

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 4 gosta.