BiH - Hrvatska (decembar 1997god)

Moderatori/ce: KK_Bosna,CashMan

Avatar
SaltCityAttack
Postovi: 22768
Pridružen/a: 24 jan 2010, 20:49
Lokacija: Tuzla-Chicago
Kontakt:

Re: BiH - Hrvatska (decembar 1997god)

Post Postao/la SaltCityAttack » 17 feb 2010, 06:57

ma gdjece brate biti punije, pa u ono vrijeme ovakvi rezultati su nasu drzavu i podizali...svi smo se ponosili njima i svi su zeljeli prisustvovati tim dogadjajima.

mozda je van teme, ali ja jos nikad necu zaboraviti prvu utakmicu nase rukomente reprezetacije poslije rata, a to je protiv Poljske u Tuzli.... majkemi koliko smo mi samo bili ludi i zeljni tih utakmica sve smo cinili samo da dostojanstveno prosustvujemo takvim utkamicama.
U mojoj mahali Mosnik koja ja se nalazi odmah iznad sportskog centra Mejdan zivio je tadasnji nacelnik MUPA BIH MEHMED ZILIC, a na njegovoj kuci bila je objesena nasa ratna zastava(ljiljani)...onako bezazleno i zeljni da imamo takvu zastavu za tu utkamicu odlucimo se penjat na njegovu kucu da je skinemo, a neznajuci da to ipak nije smao obicna zastava.Kada smo je skinuli onako radnosni sto cemo je imati ponjeti slijedecu noc na utakmicu, a nerazmiljajuci da njegova kuca je bila pokrivena kamerama.nedugo zatim nas je policija opkolila koji su nas priveli u stanicu i ispitivali i objasnili da ta zastava je imala nekakve zlatne okove :).... ja koje ludiloooooo :)
SA VJEROM BOGA, FUKARE SLOBODA DO GROBA!
I opet Tušanj, tribina i sindrom ludila
jedan klub, jedan grad i navijačka skupina
OD PROŠLE, NE MOŽE BITI NAM TEŽA GODINA
I DALJE OSTAJEMO SLOŽNI KO' BRAĆA I RODBINA !
FKR TZ 87'

East Family FFC1987

neno#4
Postovi: 7862
Pridružen/a: 10 apr 2009, 23:00
Kontakt:

Re: BiH - Hrvatska (decembar 1997god)

Post Postao/la neno#4 » 23 feb 2010, 23:28

Ted Mosby je napisao/la:Ima li iko utakmicu kad nas je Hrvatska razbila 30 razlike usred Sarajeva
de nam ti onu postavi iz splita na gripama....ako se sjecas neno utisava i objasnjava ;) ;) ;) ;)
Nenad Markovic & Drazen Petrovic

Ostalo je samo ime.....

Avatar
steve-o
Postovi: 3187
Pridružen/a: 08 jun 2009, 21:24
Lokacija: 61°14′32″N 7°3′18″E
Kontakt:

Re: BiH - Hrvatska (decembar 1997god)

Post Postao/la steve-o » 23 feb 2010, 23:32

neno#4 je napisao/la:
Ted Mosby je napisao/la:Ima li iko utakmicu kad nas je Hrvatska razbila 30 razlike usred Sarajeva
de nam ti onu postavi iz splita na gripama....ako se sjecas neno utisava i objasnjava ;) ;) ;) ;)
:mrgreen:

Avatar
Bosnier
Postovi: 2885
Pridružen/a: 02 jul 2008, 13:20
Kontakt:

Re: BiH - Hrvatska (decembar 1997god)

Post Postao/la Bosnier » 23 feb 2010, 23:33

Jel ima gdje snimak ove utakmice ? za download
Tricolorii su crveni od glave do pete, dok su Bošnjaci i bikova u Rodeu luda kad god imamo posjed. To je pakao u Zenici!

Avatar
Elmar
Postovi: 581
Pridružen/a: 04 avg 2009, 14:40
Kontakt:

Re: BiH - Hrvatska (decembar 1997god)

Post Postao/la Elmar » 05 avg 2010, 15:42

Bosnier je napisao/la:Jel ima gdje snimak ove utakmice ? za download
Imam ja ovu utakmicu, BiH - Hrvatska 74:67. Iz 1997 godine.

Mene zanima samo, kada gledam tekmu ovu sada ne kaze kvalfikacije za koje EP?

Za EP 1999 mozda? Tekme je inace odigrano 1997.11.29.

Treba mi tacan podatak ove tekme, kvalifikacije za?

neno#4
Postovi: 7862
Pridružen/a: 10 apr 2009, 23:00
Kontakt:

Re: BiH - Hrvatska (decembar 1997god)

Post Postao/la neno#4 » 05 avg 2010, 15:45

Elmar je napisao/la:
Bosnier je napisao/la:Jel ima gdje snimak ove utakmice ? za download
Imam ja ovu utakmicu, BiH - Hrvatska 74:67. Iz 1997 godine.

Mene zanima samo, kada gledam tekmu ovu sada ne kaze kvalfikacije za koje EP?

Za EP 1999 mozda? Tekme je inace odigrano 1997.11.29.

Treba mi tacan podatak ove tekme, kvalifikacije za?
Za EP 1999. u Francuskoj..
Nenad Markovic & Drazen Petrovic

Ostalo je samo ime.....

Avatar
Cartman
Postovi: 29467
Pridružen/a: 24 avg 2008, 12:04
Lokacija: South Park, Colorado
Kontakt:

Re: BiH - Hrvatska (decembar 1997god)

Post Postao/la Cartman » 08 avg 2010, 00:53

Evo prica o toj utakmici: http://www.bhdani.com/arhiva/90/tekst190.htm

A probat cu nac i video...
Safet Susic zagonetan: "Volio bih da nas Izrael napadne"
The flowers of English football, the flowers of Manchester

dean_
Postovi: 443
Pridružen/a: 18 jan 2010, 17:26
Kontakt:

Re: BiH - Hrvatska (decembar 1997god)

Post Postao/la dean_ » 08 avg 2010, 11:06

šta se toliko ložite na tu utakmicu??? hrvatska je debelo pdcijenila bih i ukenjalo vas je...to se događa jednom u 20 utakmica.....pravi odnos snaga se vidio u sarajevu kad smo vas pomeli sa 30 razlike

Avatar
harry_90
Postovi: 19786
Pridružen/a: 13 okt 2009, 22:44
Kontakt:

Re: BiH - Hrvatska (decembar 1997god)

Post Postao/la harry_90 » 08 avg 2010, 12:40

Mozel sta ss.ba uradit po pitanju ove tekme,da pokusa naci snimak ?
PORAZ ZABOLI SRECA UTIHNE,AL VJERA U TEBE NIKAD NE PRESTAJE !!!

Avatar
Adnel
Postovi: 909
Pridružen/a: 25 okt 2008, 16:34
Lokacija: D.O.G
Kontakt:

Re: BiH - Hrvatska (decembar 1997god)

Post Postao/la Adnel » 08 avg 2010, 12:47

Imali gdje snimak Sumana kad ga uvali iz deveterca meni se cini Dancima u zadnjim sekundama :D
Samo jedan klub Velež Mostar

Avatar
harry_90
Postovi: 19786
Pridružen/a: 13 okt 2009, 22:44
Kontakt:

Re: BiH - Hrvatska (decembar 1997god)

Post Postao/la harry_90 » 08 avg 2010, 12:51

Adnel je napisao/la:Imali gdje snimak Sumana kad ga uvali iz deveterca meni se cini Dancima u zadnjim sekundama :D
I to sto kazes,sve ove dobre klipove nema na youtube.Gol Sumana protiv Danske,kos Markovica protiv Hrvata .
PORAZ ZABOLI SRECA UTIHNE,AL VJERA U TEBE NIKAD NE PRESTAJE !!!

neno#4
Postovi: 7862
Pridružen/a: 10 apr 2009, 23:00
Kontakt:

Re: BiH - Hrvatska (decembar 1997god)

Post Postao/la neno#4 » 09 avg 2010, 15:45

harry_90 je napisao/la:
Adnel je napisao/la:Imali gdje snimak Sumana kad ga uvali iz deveterca meni se cini Dancima u zadnjim sekundama :D
I to sto kazes,sve ove dobre klipove nema na youtube.Gol Sumana protiv Danske,kos Markovica protiv Hrvata .
Moze se naci ova utakmica BiH - Hrvatska..Ja sam je skinuo....
Nenad Markovic & Drazen Petrovic

Ostalo je samo ime.....


hulle
Postovi: 44
Pridružen/a: 26 jul 2009, 13:28
Kontakt:

Re: BiH - Hrvatska (decembar 1997god)

Post Postao/la hulle » 25 avg 2010, 23:02

pa ima li iko ikakve utakmice nebitno jel rep bih..moze i nba ili neke filmove o kosarci da nabaci na bihnet fz

laki
Postovi: 164
Pridružen/a: 10 jun 2008, 00:05
Kontakt:

Re: BiH - Hrvatska (decembar 1997god)

Post Postao/la laki » 01 feb 2011, 15:13

harry_90 je napisao/la:Mozel sta ss.ba uradit po pitanju ove tekme,da pokusa naci snimak ?
stvarno ne bi bilo lose kad bi sportsport.ba se malo zadao, pa nam ovu utakmicu postavio... samo kad se sjetim..
na ovim linkovima je download bas spor,los!

Avatar
Elmar
Postovi: 581
Pridružen/a: 04 avg 2009, 14:40
Kontakt:

Re: BiH - Hrvatska (decembar 1997god)

Post Postao/la Elmar » 01 feb 2011, 21:01

imam ja snimak u splitu

Avatar
SaltCityAttack
Postovi: 22768
Pridružen/a: 24 jan 2010, 20:49
Lokacija: Tuzla-Chicago
Kontakt:

Re: BiH - Hrvatska (decembar 1997god)

Post Postao/la SaltCityAttack » 03 mar 2011, 01:13

dean_ je napisao/la:šta se toliko ložite na tu utakmicu??? hrvatska je debelo pdcijenila bih i ukenjalo vas je...to se događa jednom u 20 utakmica.....pravi odnos snaga se vidio u sarajevu kad smo vas pomeli sa 30 razlike
ne seri :)..pa te iste godine ste igrali protiv nas na evropskom prvenstvu, pa ste nas opet jedva dobili i to Kokoc vam igrao..nas podcijenili, a mi prvo maznuli Litvaniju na gostovanju, pa logicno da nakon te pobjede BiH nisu smjeli nas podcijeniti, jer znaju oni da mi igramo slicnu kosarku i da je Bosna uvjek imala dobre kosarkase...U Splitu ste nas isto podcijenili prepostavljam?...izgleda da ih je boblio qurac onih vazih ratobornih navijaca,koji su dosli da ih ih podrze :)
SA VJEROM BOGA, FUKARE SLOBODA DO GROBA!
I opet Tušanj, tribina i sindrom ludila
jedan klub, jedan grad i navijačka skupina
OD PROŠLE, NE MOŽE BITI NAM TEŽA GODINA
I DALJE OSTAJEMO SLOŽNI KO' BRAĆA I RODBINA !
FKR TZ 87'

East Family FFC1987

Avatar
crnaguja
Postovi: 143
Pridružen/a: 25 sep 2010, 11:06

Re: BiH - Hrvatska (decembar 1997god)

Post Postao/la crnaguja » 03 mar 2011, 16:26

neno#4 je napisao/la:
Ted Mosby je napisao/la:Ima li iko utakmicu kad nas je Hrvatska razbila 30 razlike usred Sarajeva
de nam ti onu postavi iz splita na gripama....ako se sjecas neno utisava i objasnjava ;) ;) ;) ;)
neno objasnjava,al emilio kovacic dere zovegu...

KVALIFIKACIJE ZA PE KOŠARKAŠA 2003. GODINE
POBJEDA ZA EUROBASKET

BIH - HRVATSKA 65:95

SARAJEVO - Dvorana olimpijskog centra Zetra. Gledatelja 8000. Utakmica četvrtog kola C skupine kvalifikacija za košarkaško prvenstvo Europe: BiH - Hrvatska 65:95 (15:26, 14:20, 19:28, 17:21). Suci: Pitsilkas (Grčka), La Monica (Italija).
BiH: Castle (2), Pinjuh (3), Lerić (4), Opačak (5), Hukić (18), Krasić (14), Mršić (6), Bajramović (5), Ovčina (5), Jazvin (3).
HRVATSKA: Anzulović (6), Popović (3), Vujčić (7), Prkačin (4), Kovačić (18), Giriček (21), Marcelić (2), Stojić (9), Mamić (9), Skelin (16).

Sarajevo: Danijel Trumbić

Bosna šaptom pade! Neven Spahija ubrao je ljiljane u Zetri, za svoj četvrti izbornički trijumf, ostajemo sa stopostotnim učinkom u


KVALIFIKACIJE ZA PE KOŠARKAŠA 2003. GODINE
BIH - HRVATSKA 65:95


ovim kvalifikacijama prvenstva Europe, na pravom putu prema Švedskoj. Čitava priča u Sarajevu trajala je prekratko, jedva prvu četvrtinu, već tada bilo je sve jasno, naši su za sigurno dvije klase bili superiorni vrlo slabim Bosancima.
Hrvatska zakucala BIH u Sarajevu! - Dvoboj cibosa Bariše Krasića i Mateja MamićaOd pustog urnebesa na tribinama izgorili su - domaći. Prvo poluvrijeme donijelo je totalnu dominaciju izabranika Nevena Spahije. Naši su imali dovoljno mirnoće i koncentracije. U veliku prednost na samom početku odveo nas je Giriček koji je do odmora bio prvi strijelac sa 14 koševa. Na Giričekovu dionicu nadovezala se vrlo uspješna Kovačićeva (12 koševa do odmora), koji nije imao dostojne rivale u reketu. Na odmor se otišlo 46:29, tih 17 razlike bio je čak i neloš omjer za domaćine s obzirom na ono što je prikazano na parketu.
Nastavak je naravno bio čisto stvar formalnosti, a zanimljivo je da je finiš je unatoč velikoj razlici obilježen dramatičnim događajima jer su gledatelji počeli bacati čak i - staklene boce!? Bilo je u konačnici najvažnije izvući živu glavu iz ove Zetre...

REZULTATI 4. KOLA:

A-SKUPINA: Ukrajina - Litva 89:82, Nizozemska - Turska 73:89, Švicarska - Bugarska.
B-SKUPINA: Izrael - Grčka 74:73, Belgija - Španjolska 63:78, Danska - Rumunjska 75:76.
C-SKUPINA: Makedonija - Njemačka 74:80, Cipar - Danska 67:74.
D-SKUPINA: Poljska - Francuska 70:78, Bjelorusija - Mađarska 64:69, Estonija - Latvija 79:86
E-SKUPINA: Portugal - Češka 65:88, Engleska - Rusija 51:80, Slovenija - Italija 84:78.

UVREDE HRVATSKOJ I ĆIRI

Košarkaška reprezentacija Hrvatske još uvijek je pravi mamac za publiku, pa makar to bilo u Sarajevu gdje je olimpijska Zetra bila krcata poput šipka, čak osam tisuća gledatelja napunilo je tribine.
Jah, ni na Severini nije bilo ovako raje! - čuli smo jednog od vatrenih navijača, koji je aludirao naravno na koncert splitske estradne zvijezde nedavno na ovoj istoj pozornici.
Nabrijana je zaista bila sarajevska publika, ona skandiranja poput "Gazi, gazi ustaše" još možemo strpati u običajeni navijački folklor. Nažalost, puno ružnija stvar dogodila se za vrijeme intoniranja Lijepe naše, hrvatska himna zaglušena je gromoglasnim zvižducima sa svih strana, naši su reprezentativci bili gađani limenkama dok su slušali himnu, bila je to zaista previše ružna scena da bi je tek tako oprostili.
Uz to, bilo je svakakvih povika, pa i onih nerazumljivih, bolje rečeno - upućenih na pogrešnu adresu, odnosi se to na trenutak kada je Zetra složno zapjevala "Puši k..., tko te j... može Bosna i bez tebe, Jugoslavijo, Jugoslavijo". Kao zanimljivost treba istaći da je po prvi put na utakmicu košarkaške reprezentacije BiH došao srpski član predsjedništva države, Živko Radišić, on je sa kolegom Berisom Belkićem u toku jutra primio u audijenciju nogometnog izbornika Blaža Sliškovića. Uz put, kad smo već kod baluna među transparentima bio je istaknut i jedan sa natpisom "Ćiro ****".
"Ako nekoga ne smatras za svoju drzavu kao i repku i igrace.A na ovom forumu se vecinom pise o BIH igracima i repci.Onda svaka ptica svome jatu leti." by harishp :)
Podržite akciju "Vratimo Hareta u osnovnu školu"!!

neno#4
Postovi: 7862
Pridružen/a: 10 apr 2009, 23:00
Kontakt:

Re: BiH - Hrvatska (decembar 1997god)

Post Postao/la neno#4 » 03 mar 2011, 18:31

crnaguja je napisao/la:
neno#4 je napisao/la:
Ted Mosby je napisao/la:Ima li iko utakmicu kad nas je Hrvatska razbila 30 razlike usred Sarajeva
de nam ti onu postavi iz splita na gripama....ako se sjecas neno utisava i objasnjava ;) ;) ;) ;)
neno objasnjava,al emilio kovacic dere zovegu...

KVALIFIKACIJE ZA PE KOŠARKAŠA 2003. GODINE
POBJEDA ZA EUROBASKET

BIH - HRVATSKA 65:95

SARAJEVO - Dvorana olimpijskog centra Zetra. Gledatelja 8000. Utakmica četvrtog kola C skupine kvalifikacija za košarkaško prvenstvo Europe: BiH - Hrvatska 65:95 (15:26, 14:20, 19:28, 17:21). Suci: Pitsilkas (Grčka), La Monica (Italija).
BiH: Castle (2), Pinjuh (3), Lerić (4), Opačak (5), Hukić (18), Krasić (14), Mršić (6), Bajramović (5), Ovčina (5), Jazvin (3).
HRVATSKA: Anzulović (6), Popović (3), Vujčić (7), Prkačin (4), Kovačić (18), Giriček (21), Marcelić (2), Stojić (9), Mamić (9), Skelin (16).

Sarajevo: Danijel Trumbić

Bosna šaptom pade! Neven Spahija ubrao je ljiljane u Zetri, za svoj četvrti izbornički trijumf, ostajemo sa stopostotnim učinkom u


KVALIFIKACIJE ZA PE KOŠARKAŠA 2003. GODINE
BIH - HRVATSKA 65:95


ovim kvalifikacijama prvenstva Europe, na pravom putu prema Švedskoj. Čitava priča u Sarajevu trajala je prekratko, jedva prvu četvrtinu, već tada bilo je sve jasno, naši su za sigurno dvije klase bili superiorni vrlo slabim Bosancima.
Hrvatska zakucala BIH u Sarajevu! - Dvoboj cibosa Bariše Krasića i Mateja MamićaOd pustog urnebesa na tribinama izgorili su - domaći. Prvo poluvrijeme donijelo je totalnu dominaciju izabranika Nevena Spahije. Naši su imali dovoljno mirnoće i koncentracije. U veliku prednost na samom početku odveo nas je Giriček koji je do odmora bio prvi strijelac sa 14 koševa. Na Giričekovu dionicu nadovezala se vrlo uspješna Kovačićeva (12 koševa do odmora), koji nije imao dostojne rivale u reketu. Na odmor se otišlo 46:29, tih 17 razlike bio je čak i neloš omjer za domaćine s obzirom na ono što je prikazano na parketu.
Nastavak je naravno bio čisto stvar formalnosti, a zanimljivo je da je finiš je unatoč velikoj razlici obilježen dramatičnim događajima jer su gledatelji počeli bacati čak i - staklene boce!? Bilo je u konačnici najvažnije izvući živu glavu iz ove Zetre...

REZULTATI 4. KOLA:

A-SKUPINA: Ukrajina - Litva 89:82, Nizozemska - Turska 73:89, Švicarska - Bugarska.
B-SKUPINA: Izrael - Grčka 74:73, Belgija - Španjolska 63:78, Danska - Rumunjska 75:76.
C-SKUPINA: Makedonija - Njemačka 74:80, Cipar - Danska 67:74.
D-SKUPINA: Poljska - Francuska 70:78, Bjelorusija - Mađarska 64:69, Estonija - Latvija 79:86
E-SKUPINA: Portugal - Češka 65:88, Engleska - Rusija 51:80, Slovenija - Italija 84:78.

UVREDE HRVATSKOJ I ĆIRI

Košarkaška reprezentacija Hrvatske još uvijek je pravi mamac za publiku, pa makar to bilo u Sarajevu gdje je olimpijska Zetra bila krcata poput šipka, čak osam tisuća gledatelja napunilo je tribine.
Jah, ni na Severini nije bilo ovako raje! - čuli smo jednog od vatrenih navijača, koji je aludirao naravno na koncert splitske estradne zvijezde nedavno na ovoj istoj pozornici.
Nabrijana je zaista bila sarajevska publika, ona skandiranja poput "Gazi, gazi ustaše" još možemo strpati u običajeni navijački folklor. Nažalost, puno ružnija stvar dogodila se za vrijeme intoniranja Lijepe naše, hrvatska himna zaglušena je gromoglasnim zvižducima sa svih strana, naši su reprezentativci bili gađani limenkama dok su slušali himnu, bila je to zaista previše ružna scena da bi je tek tako oprostili.
Uz to, bilo je svakakvih povika, pa i onih nerazumljivih, bolje rečeno - upućenih na pogrešnu adresu, odnosi se to na trenutak kada je Zetra složno zapjevala "Puši k..., tko te j... može Bosna i bez tebe, Jugoslavijo, Jugoslavijo". Kao zanimljivost treba istaći da je po prvi put na utakmicu košarkaške reprezentacije BiH došao srpski član predsjedništva države, Živko Radišić, on je sa kolegom Berisom Belkićem u toku jutra primio u audijenciju nogometnog izbornika Blaža Sliškovića. Uz put, kad smo već kod baluna među transparentima bio je istaknut i jedan sa natpisom "Ćiro ****".
Ali boli poraz iz Skenderije itekako...Tada sa Radjom, Mulom, Veljkom Mrsicem i ostalim....
A pogotovo ono na Gripama..
Nenad Markovic & Drazen Petrovic

Ostalo je samo ime.....

Avatar
crnaguja
Postovi: 143
Pridružen/a: 25 sep 2010, 11:06

Re: BiH - Hrvatska (decembar 1997god)

Post Postao/la crnaguja » 03 mar 2011, 20:19

boli,boli :cry: :cry: :cry: ali,poslije kise,dodje sunce...a nas je bas obasjalo u zetri !! :D :lol: :lol:
"Ako nekoga ne smatras za svoju drzavu kao i repku i igrace.A na ovom forumu se vecinom pise o BIH igracima i repci.Onda svaka ptica svome jatu leti." by harishp :)
Podržite akciju "Vratimo Hareta u osnovnu školu"!!

Odgovori

Natrag na “Ostalo”

Online

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 4 gosta.