Košarkaška Reprezentacija Srbije

Moderatori/ce: KK_Bosna,CashMan

Avatar
neurofunk
Postovi: 3189
Pridružen/a: 09 jul 2012, 13:05
Lokacija: Kalesija
Kontakt:

Košarkaška Reprezentacija Srbije

Post Postao/la neurofunk » 09 sep 2012, 10:43

Otvaram ovu temu jer mislim da se može normalno i bez svađe diskutovat o ovoj reprezentaciji i katastrofalnim kvalifikacijama u kojima bi Srbija mogla da izgubi plasman na Evropsko prvenstvo. Od ekipe koja je važila za jednu od najjačih reprezentacija svijeta desilo se to da gube od Estonije i da u zadnjem kolu moraju odlučivati svoju sudbinu.
Zanima me vaše mišljenje, raje koja je mnogo više upućenija u košarku nego ja. Nadam se da je tema ok i da može opstati. Ne vidim razlog zašto ne bi mogla osim ako nema neko pravilo koje zabranjuje otvaranje iste.

Tokom svojih prvih godina, nacionalni tim te zemlje nije beležio značajne uspehe. Godine 1947, reprezentacija Jugoslavije, po prvi put je igrala na nekom evropskom šampionatu, zauzevši 13. mesto. Na svetskim prvenstvima, debitovala je 1950. u Argentini završivši na 10. poziciji. Od tog perioda, nacionalni tim tadašnje SFRJ, postiže sve veće uspehe osvajajući brojne medalje na svim značajnim međunarodnim takmičenjima. Do raspada države početkom 1990-ih kada i njen savez automatski prestaje sa radom, Jugoslavija je bila vlasnik trinaest odličja sa evropskih prvenstava (od toga pet zlatnih), osam sa svetskih (od toga tri zlatna), pet sa olimpijskih (od kojih jedna zlatna) i mnogih drugih priznanja. Veliki broj srpskih igrača, činio je važan faktor tokom zlatnih godina jugoslovenske košarke.
FIBA smatra reprezentaciju Srbije direktnim naslednikom reprezentacije Srbije i Crne Gore i reprezentacije Savezne Republike Jugoslavije, ali ne i SFRJ.[1] Košarkaška reprezentacija je pet puta proglašavana za najbolju mušku ekipu godine od strane Olimpijskog komiteta, u periodu od 1995. do 1998. i 2002. godine.
I don't believe in God, but I'm afraid of him.

lumani
Postovi: 14815
Pridružen/a: 21 apr 2012, 10:15
Kontakt:

Re: Košarkaška Reprezentacija Srbije

Post Postao/la lumani » 09 sep 2012, 10:58

Duda ,ima problem koji je imao Zeljko Obradovic (ne odgojena djeca).
Mrznja u timu,pojedinci rade sta zele.
Nisu oni neka velesila vise,ali u kvalama su trebali biti 1 !!
Najbolji primjer je bio Kari koji kaze ''da je ostario 5 godina,dok je vodio Zvezdu..(Nedovic primjer)

Bice bolje,imaju igrace,smo treba nekako red uvesti.

TRUST
Postovi: 972
Pridružen/a: 11 avg 2011, 17:53
Kontakt:

Re: Košarkaška Reprezentacija Srbije

Post Postao/la TRUST » 09 sep 2012, 11:57

Iskreno ko i svi mislio sam se ce se Srbija prosetat kvalifikacijama pogotov jer ih Duda vodi,imaju tip na papiru ekstra ,al papir neigra. Izgubise od Estonije koja neznam imal kojeg dobrog igraca,ocigledno nesto ne stima, al sta god da nestima moraju to brzo rijesit jer im ide odlucujuca tekma

stole8455
Postovi: 485
Pridružen/a: 04 avg 2012, 20:14
Kontakt:

Re: Košarkaška Reprezentacija Srbije

Post Postao/la stole8455 » 09 sep 2012, 22:18

Politika uništi sve u šta se umiješa, predsjednik saveza je Đilas, političar koji sa košarkom nema nikakve veze.

Avatar
amerosm
Postovi: 15665
Pridružen/a: 14 avg 2008, 15:57
Kontakt:

Re: Košarkaška Reprezentacija Srbije

Post Postao/la amerosm » 10 sep 2012, 00:16

Bas bih sada volio cuti kakvo misljenje ima Ivkovic sto se prosirenja EP-a tice. Ako se ne varam KSS je potpisao neku peticiju u kojem se protivi istom.

Citao sam srpske forume i vecina smatra da je problem reprezentacije sto Ivkovic daje Teodosicu veliku slobodu u igri. Nisam gledao utakmice i o tome ne mogu pisati, ali po meni su oni sami sebe zahebali sto su nakon EP-a 2009 dopustili nekim likovima iz politike da budu blizu saveza.
"My Favorite Ring is Always the Next One"

Sapce
Postovi: 794
Pridružen/a: 04 jun 2008, 10:07
Kontakt:

Re: Košarkaška Reprezentacija Srbije

Post Postao/la Sapce » 10 sep 2012, 09:29

kada je duda preuzeo reprezentaciju srbije i kada su osvojili srebro, cini mi se 2009., mislio sam da ce ta generacija harati evropom sljedecih godina i da ce oni nasljediti trenutno mocne spance, pogotovo kad su ich izbacili u cetvrtfinalu na SP i kad su onako nesretno ispali od turaka.
medjutim, tadasnja ekipa je bila gladna uspjeha i nevjerovatno borbena i talentovana.
sta se u medjuvremenu desilo?
na EP 2011. se vidjelo da u toj ekipi nesto ne stima, gdje su nakon prvog poraza bukvalno mentalno odustali od ostatka takmicenja. ta agonija se evo jos uvijek nastavlja.
moje vidjenje problema je sljedece:
iako srbija ima najveci roster podjednako dobrih igraca, ima taj problem, da trenutno nemaju nekoga, ko sto je to bio sasa djordjevic ili dejan bodiroga. znaci igrace koji kad je gusto preuzimaju stvari u svoje ruke. znam, ima tu teodosic. al bez obzira na raskosan talent, on ocito ima jednu ogromnu pticurinu u glavi, koja mu neda da igra konstantno dobro. to pokazuje cinjenica, da je evo izgubio dva finala eurolige i to kao favorit (olimimpijakos i cska). znaci, fali mu ocigledno taj pobjednicki mentalitet u odlucujucim situacijama. pored njega tu je jedan krstic, koji je naravno fantastican centar i kojeg licno izuzetno cijenim. ali po meni ni on nije taj tip igraca. kao centar dosta je ovisan o suigracima i tesko mu je nositi sav teret.
sto se ostalih tice, svi su mahom vrlo talentovani i dobri igraci i igraju za vrhunske timove u evropi. medjutim, slabo ko od njih je i nosioc igre u svojoj ekipi. a reprezentacija kao i svaka druga ekipa treba barem jednog takvog igraca.
naravno mislim da ce se srbija kvalifikovati na EB i da ima potencijal da odigra zapazenu ulogu. no, da li ce se sve to desiti, vidjecemo

Avatar
Texi
Postovi: 1427
Pridružen/a: 09 avg 2011, 18:54
Kontakt:

Re: Košarkaška Reprezentacija Srbije

Post Postao/la Texi » 11 sep 2012, 12:35

Jbt, koja sramota... Ako je tačno ovo što piše na **** i na sajtu FIBA Europe, FIBA nas bukvalno gura na EP.

Gleda se **** procenat pobeda i poraza, i ne brišu se rezultati protiv šestoplasirane Slovačke tako da nam je dovoljna pobeda protiv Izraela i sigurni smo bez obzira na ostale rezultate. :roll:

Da je ostalo po starom ( brisanje rezultata protiv Slovačke ), Šveđanima bi recimo bila dovoljna pobeda nad Lihtenštajnom od 40-ak razlike ( što je realno jer su u gostima dobili + 37 ), i bili bi bolji od nas. Ovako mogu dobiti i 80 razlike, nikakve koristi. :oops:
I think I'm a pussy one.

Avatar
alan_kardec
Postovi: 14555
Pridružen/a: 19 jul 2008, 11:19
Lokacija: Crazy North
Kontakt:

Re: Košarkaška Reprezentacija Srbije

Post Postao/la alan_kardec » 11 sep 2012, 14:56

Pa dobro, guranja jakih je uvijek bilo, i uvijek će i biti. Primjer su fifa, a pogotovo uefa. Tačno je da je to što radi sad fiba, klasična sportska nepravda, ali ako gledamo sa druge strane, svima (fiba-i, domaćinima slovencima, tv kućama) je u interesu da na prvenstvu igra jedna Srbija koja je viceprvak iz Poljske 2009. i četvrta sa zadnjeg sp u turskoj, nego švedska. O razlici u kvalitetu između srbije i švedske je suvišno i pričati. Opet kažem jeste nepravda, ali se fiba sad možda iskupljuje za polufinale u istanbulu.
Buka dobija nove decibele, bubne opne lete u komadiće, Crvena zvezda vodi sa 1:0!
RIP Adis Selmanović

vladedivac
Postovi: 359
Pridružen/a: 11 feb 2009, 08:47
Kontakt:

Re: Košarkaška Reprezentacija Srbije

Post Postao/la vladedivac » 11 sep 2012, 15:02

Texi je napisao/la:
Da je ostalo po starom ( brisanje rezultata protiv Slovačke ), Šveđanima bi recimo bila dovoljna pobeda nad Lihtenštajnom od 40-ak razlike ( što je realno jer su u gostima dobili + 37 ), i bili bi bolji od nas. Ovako mogu dobiti i 80 razlike, nikakve koristi. :oops:
Ne bi bilo lose procitati post prije slanja, cisto da se ne stvara zabuna. Kao prvo, u kvalifikacijama ne igra Lihtenstajn, nego Luksemburg. A kao drugo, nisu ih Svedjani nikako mogli dobiti u gostima, posto tek veceras igraju u gostima. Ispada da se pise ofrlje, a mozda nije.

A sto se tice Srbije, pod ovakvim pritiskom i stanjem na terenu i u reprezentaciji nece biti nimalo lako dobiti Izrael ni tih pola kosa.

Avatar
Texi
Postovi: 1427
Pridružen/a: 09 avg 2011, 18:54
Kontakt:

Re: Košarkaška Reprezentacija Srbije

Post Postao/la Texi » 11 sep 2012, 15:10

vladedivac je napisao/la:
Texi je napisao/la:
Da je ostalo po starom ( brisanje rezultata protiv Slovačke ), Šveđanima bi recimo bila dovoljna pobeda nad Lihtenštajnom od 40-ak razlike ( što je realno jer su u gostima dobili + 37 ), i bili bi bolji od nas. Ovako mogu dobiti i 80 razlike, nikakve koristi. :oops:
Ne bi bilo lose procitati post prije slanja, cisto da se ne stvara zabuna. Kao prvo, u kvalifikacijama ne igra Lihtenstajn, nego Luksemburg. A kao drugo, nisu ih Svedjani nikako mogli dobiti u gostima, posto tek veceras igraju u gostima. Ispada da se pise ofrlje, a mozda nije.

A sto se tice Srbije, pod ovakvim pritiskom i stanjem na terenu i u reprezentaciji nece biti nimalo lako dobiti Izrael ni tih pola kosa.
Pa dobro, Lihtenštajn ili Luksemburg to mu dođe isto priznaćeš, u smislu kvaliteta reprezentacije. :D Samo mi nije jasno kako sam ja video da je Švedska domaćin. :lol:

Ali to u svakom slučaju nije poenta posta, već nova sramota, naša a i FIBA-e. :roll:

P.S. Pogodio sam da je bilo + 37 u prvoj utakmici. :lol:
I think I'm a pussy one.

Avatar
legenda reala
Postovi: 33800
Pridružen/a: 30 jun 2010, 00:53
Lokacija: Gorazde
Kontakt:

Re: Košarkaška Reprezentacija Srbije

Post Postao/la legenda reala » 11 sep 2012, 15:14

:lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

Jel baš ovo istina da će se pikati svi bodovi Srbiji :lol: :lol:
Pa stvarno ove Fibe da nema trebalo bi je izmisliti :lol: :lol:

Pa jbt ovi imaju dvije utakmice više od ostalih timova i kako da ne budu bolje plasirani, ovo je sramotna odluka FIbe, ostali savezi nisu jaki da se bune i tako, jedino ako se Turska ošteti ovim kako onda se to neće priznati, oni su jači pa će se buniti i podmazati :lol: :lol:

Tačno sam ovo i očekivao, ako zatreba Srbima ili Turcima da će se ili pikati ili ako treba proširiti prvenstvo za još dva mjesta :lol:
Španski bijeli vuk, neprevaziđeni El Matador. Anđeo Madrida. Šef lob udaraca. Njegovo istinsko kraljevsko visočanstvo. Raul Gonzalez Blanco.

FCS
Postovi: 1149
Pridružen/a: 17 jan 2009, 11:27
Kontakt:

Re: Košarkaška Reprezentacija Srbije

Post Postao/la FCS » 11 sep 2012, 15:19

A mi kažemo FIFA lopovska, pa ovi iz FIBE su strašni hahahahahahahahahahaha

Avatar
legenda reala
Postovi: 33800
Pridružen/a: 30 jun 2010, 00:53
Lokacija: Gorazde
Kontakt:

Re: Košarkaška Reprezentacija Srbije

Post Postao/la legenda reala » 11 sep 2012, 15:24

FCS je napisao/la:A mi kažemo FIFA lopovska, pa ovi iz FIBE su strašni hahahahahahahahahahaha
A tek da vidiš ove iz EHF-a, e pa to je tek organizacija :lol: :lol:

EHF i Fiba su najgori ipak, samo treba dobro podmazati i nema problema, korupcija cvjeta, a nama sole pamet :lol: :lol:
Kod njih se pravila uvijek mogu promjeniti, ako se dobro podmaže, sad da mi imamo par miliona za baciti, sve igrače što smo izgubili prethodnih godina bi mogli vratiti :lol: :lol:
Španski bijeli vuk, neprevaziđeni El Matador. Anđeo Madrida. Šef lob udaraca. Njegovo istinsko kraljevsko visočanstvo. Raul Gonzalez Blanco.

lumani
Postovi: 14815
Pridružen/a: 21 apr 2012, 10:15
Kontakt:

Re: Košarkaška Reprezentacija Srbije

Post Postao/la lumani » 11 sep 2012, 15:54

legenda reala je napisao/la::lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

Jel baš ovo istina da će se pikati svi bodovi Srbiji :lol: :lol:
Pa stvarno ove Fibe da nema trebalo bi je izmisliti :lol: :lol:

Pa jbt ovi imaju dvije utakmice više od ostalih timova i kako da ne budu bolje plasirani, ovo je sramotna odluka FIbe, ostali savezi nisu jaki da se bune i tako, jedino ako se Turska ošteti ovim kako onda se to neće priznati, oni su jači pa će se buniti i podmazati :lol: :lol:

Tačno sam ovo i očekivao, ako zatreba Srbima ili Turcima da će se ili pikati ili ako treba proširiti prvenstvo za još dva mjesta :lol:

Ne pikaju se bodovi, protiv zadnjeg.Ali Spasiti ce ih KARI!!

Sapce
Postovi: 794
Pridružen/a: 04 jun 2008, 10:07
Kontakt:

Re: Košarkaška Reprezentacija Srbije

Post Postao/la Sapce » 11 sep 2012, 16:04

hahahaha

kako jedan nepromisljen post (bez uvrede) moze da napravi zbrku na forumu. gledo sam i na fibinoj i na **** i nigdje nisam nasao tu odluku, gdje se brisu rezultati protiv najslabijeg.
uglavnom, pobjeda je srbiji dovoljna, jer ce njemacka mlatnut azerbejdzan. u to ne sumnjam

Avatar
Devil
Moderator
Postovi: 24076
Pridružen/a: 13 jun 2009, 00:17
Lokacija: Grad Greha
Kontakt:

Re: Košarkaška Reprezentacija Srbije

Post Postao/la Devil » 11 sep 2012, 16:06

Svi kosarkaski radnici koji su dali izjave povodom vecerasnjeg meca govore da je dovoljna pobeda nad Izraelom za odlazak na EP.Nije moguce da niko od njih nije upoznat sa propozicijama. :roll:
Pozdravlja vas Cika Devil. Secajte me se. :)))

Avatar
Texi
Postovi: 1427
Pridružen/a: 09 avg 2011, 18:54
Kontakt:

Re: Košarkaška Reprezentacija Srbije

Post Postao/la Texi » 11 sep 2012, 16:15

Sapce je napisao/la:hahahaha

kako jedan nepromisljen post (bez uvrede) moze da napravi zbrku na forumu. gledo sam i na fibinoj i na **** i nigdje nisam nasao tu odluku, gdje se brisu rezultati protiv najslabijeg.
uglavnom, pobjeda je srbiji dovoljna, jer ce njemacka mlatnut azerbejdzan. u to ne sumnjam
http://www.****/s258886/Sport/Kosar ... t_ako.html" onclick="window.open(this.href);return false;

http://www.fibaeurope.com/coid_v92NcudV ... de_on.html" onclick="window.open(this.href);return false;

Izvoli dečače, nadam se da znaš da čitaš. :lol:
I think I'm a pussy one.

Sapce
Postovi: 794
Pridružen/a: 04 jun 2008, 10:07
Kontakt:

Re: Košarkaška Reprezentacija Srbije

Post Postao/la Sapce » 11 sep 2012, 16:17

latvija, belgija i turska bi mogle imati omjer 5:3, azerbejdzan najvjerovatnije 4:4. srbija u slucaju pobjede protiv izraela isto 4:4 (oduzeti bodovi protiv slovacke). znaci odlucivace kos-razlika izmedju srbije i azerbejdzana. ne znam kako ce biti, al ne sumnjam u prolaz srbije.
i naravno ocekujem zapazen ucinak na EB. ne vjerujem da ce dozvoliti sebi jos jednu bruku

Sapce
Postovi: 794
Pridružen/a: 04 jun 2008, 10:07
Kontakt:

Re: Košarkaška Reprezentacija Srbije

Post Postao/la Sapce » 11 sep 2012, 16:20

Texi je napisao/la:
Sapce je napisao/la:hahahaha

kako jedan nepromisljen post (bez uvrede) moze da napravi zbrku na forumu. gledo sam i na fibinoj i na **** i nigdje nisam nasao tu odluku, gdje se brisu rezultati protiv najslabijeg.
uglavnom, pobjeda je srbiji dovoljna, jer ce njemacka mlatnut azerbejdzan. u to ne sumnjam
http://www.****/s258886/Sport/Kosar ... t_ako.html" onclick="window.open(this.href);return false;

http://www.fibaeurope.com/coid_v92NcudV ... de_on.html" onclick="window.open(this.href);return false;

Izvoli dečače, nadam se da znaš da čitaš. :lol:
svaka cast!

Avatar
Texi
Postovi: 1427
Pridružen/a: 09 avg 2011, 18:54
Kontakt:

Re: Košarkaška Reprezentacija Srbije

Post Postao/la Texi » 11 sep 2012, 16:20

Sapce je napisao/la:latvija, belgija i turska bi mogle imati omjer 5:3, azerbejdzan najvjerovatnije 4:4. srbija u slucaju pobjede protiv izraela isto 4:4 (oduzeti bodovi protiv slovacke). znaci odlucivace kos-razlika izmedju srbije i azerbejdzana. ne znam kako ce biti, al ne sumnjam u prolaz srbije.
i naravno ocekujem zapazen ucinak na EB. ne vjerujem da ce dozvoliti sebi jos jednu bruku
Ne odlučuje koš razlika, tako je trebalo da bude ( barem po našim medijima i komentatorima, a ako Šarenac nije upućen onda ne znam ko jeste :) ). Sad se gleda procenat pobeda i poraza i nema brisanja protiv šestoplasirane ekipe. Na sajtu FIBA Europe jasno piše da Srbija ne zavisi od ostalih rezultata. Ako pobedimo Izrael naravno. :roll:
I think I'm a pussy one.

Odgovori

Natrag na “Ostalo”

Online

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 1 gost.