Košarkaška Reprezentacija Srbije

Moderatori/ce: CashMan,KK_Bosna

marconato
Kontakt:

PostPostao/la marconato » 02 jul 2019, 15:42

TheChief WroteColonMa ja, u pravu si.

Normalno, kad za razliku od tebe znam situaciju na terenu, a ne iz onoga sta pise u novinama i portalima.. ;)
Crveno-bela boja kad se razlije svud', suze mi jurnu u oči, a srce iz grudi nema kud'...

LlullSergio
Kontakt:

PostPostao/la LlullSergio » 02 jul 2019, 21:59

Jes lijepo vidjet cigane kako hejtaju sad svog dragog Nikolu Kalinica :urnebes:

Sad im je i Lučić bolji igrac od istog :urnebes:

marconato
Kontakt:

PostPostao/la marconato » 02 jul 2019, 22:07

LlullSergio WroteColonJes lijepo vidjet cigane kako hejtaju sad svog dragog Nikolu Kalinica :urnebes:

Sad im je i Lučić bolji igrac od istog :urnebes:

A jos ljepse vidjeti sve one koji sada podrzavaju Kalinića, a isti im je redovno bio najmrzi i najodvratniji kosarkas Srbije, na svim prvenstvima... ;)
Crveno-bela boja kad se razlije svud', suze mi jurnu u oči, a srce iz grudi nema kud'...

LlullSergio
Kontakt:

PostPostao/la LlullSergio » 02 jul 2019, 22:10

Meni je Kalina vazda odvratan bio s onom debilnom odvratnom facom.

Opet frajer ima pravo na svoje misljenje, nikog nije uvrijedio da se razumijemo.

marconato
Kontakt:

PostPostao/la marconato » 02 jul 2019, 22:11

Naravno da ima, to niko ne spori...

alan_kardec
Kontakt:

PostPostao/la alan_kardec » 02 jul 2019, 22:18

svako ima pravo i da ga salaca pred kamerama, jelte :mrgreen: :lol:
RIP Adis Selmanović

'Моја љубав према Звезди, као и све највеће љубави, потиче из куће'!

LlullSergio
Kontakt:

PostPostao/la LlullSergio » 02 jul 2019, 22:37

Pa ima i to ako cemo iskreno.

Ali je pošteno reci i izaci u javnost sa tim, smeta nam to sto je radio, mislimo da nije pravi primjer omladini, sportasima drugima bla bla. Nije dobar sa suigracima i tako dalje.

Ovako je logicno da ce svi sumnjati da su glavni razlog njegovog izostavljanja izjave o politici.

marconato
Kontakt:

PostPostao/la marconato » 02 jul 2019, 22:40

LlullSergio WroteColonPa ima i to ako cemo iskreno.

Ali je pošteno reci i izaci u javnost sa tim, smeta nam to sto je radio, mislimo da nije pravi primjer omladini, sportasima drugima bla bla. Nije dobar sa suigracima i tako dalje.

Ovako je logicno da ce svi sumnjati da su glavni razlog njegovog izostavljanja izjave o politici.

A na sta da sumnjamo povodom Nedovićevog izostavljanja?

LlullSergio
Kontakt:

PostPostao/la LlullSergio » 02 jul 2019, 22:42

Pa valjda povrede, mada je i to čudno. Po meni i Nemanja i Nikola moraju biti medju 12.

filip13
Kontakt:

PostPostao/la filip13 » 02 jul 2019, 22:48

ruzno je se rugati ljudima zbog njihovog fizickog izgleda

Divos
Kontakt:

PostPostao/la Divos » 03 jul 2019, 06:48

Што се тиче Калинића, огласио се најпозванији, извесни Сале Ђорђевић (https://www.b92.net/sport/kosarka/vesti ... id=1561611), то је то
"Razgovarao sam sa Kalinićem u ponedeljak i on je reagovao vrlo zrelo i pozitivno. Razumeo je i shvatio priču zašto ga sada nema.."
"Negovo nastupanje u reprezentaciji nije završeno, u budućnosti zavisi od forme rezultata i ponašanja".
На жалост, медији у Србији ће наставити ријалитизовати ову причу, а Сале ће бити изложен рафалној паљби медија, углавном оних који роваре против српске кошарке и армије лелемуда и мрсомуда, "привилегија" ужарене селекторске позиције у земљи Србији.

Укаљаће се то политиком, покушати томе дати и та димензија, да ту има утицаја са стране, некакве директиве, што је наравно епска глупост.
Калина је, и што се тиче испада и изјава о које чему, Косову, историји, односу према репрезентацији, битности и небитности, како написах у погрешном винклу, и то је и Сале еуфемистички поручио, то је то.

Ајмо то овако поставити. Сви ми, верујем, одиграли смо много баскета. Ту се подразумевају нека неписана правила, и ту се некад појави један који стрши, покушава наметнути своја правила, своје хирове. Мало га пустите, а онда му скренете пажњу "дечак, смањи доживљај, нисмо ми овде ради тебе, да трпимо твоје хирове, и нама петорици се игра баскет...".
Тако неколико пута, ако се нормализује, добро и јест, ако не, једноставно га искључите када опет кренете на баскет.

Калинић јесте важан за ову националну селекцију. Но, колико год је важно имати добре играче на располагању, толико је важно имати добру хемију у екипи.
Некад селекторска позиција тражи тешке одлуке, које се неће допасти многима, и због којих ће, ако се доживи неуспех, селектор бити годинама изложен ударима и прозивкама. Оно што се каже, пресећи се мора, па нека кошта колико кошта. Сале је пресекао.

filip13
Kontakt:

PostPostao/la filip13 » 03 jul 2019, 07:19

sve ok,lijepoi je citati tvoje postove,ali pogresan vinkl,svašta

marconato
Kontakt:

PostPostao/la marconato » 03 jul 2019, 08:34

Divos
Kontakt:

PostPostao/la Divos » 03 jul 2019, 15:07

Селектор Ђорђевић је, како је пренио Спортски журнал (http://www.zurnal.rs/kosarka/reprezenta ... je-shvatio) објаснио недоумице везане за скраћивање списка.

Ту је и статус тројице рековалсцената, Милан Мачван, Огњен Кузмић и Дејан Тодоровић ће одрадити дио припрема, на СП ће ако то нужда буде баш захтевала, ако нас потерају малери.

Екипа за СП се да наслутити. Од 15 преосталих кандидата, десеторица су па готово извесно сигурни;
Милош Теодосић, Стефан Јовић, Василије Мицић, Богдан Богдановић, Драган Милосављевић, Владимир Лучић, Марко Симоновић, Немања Бјелица, Никола Јокић и Никола Милутинов, 7 спољних и тројица у рекету.

Од петорице преосталих, Алекса Аврамовић је ту, њему је уврштавање у ужу конкуренцију награда за добру сезону, заслужио је наравно да се нађе ту, на СП ће ако се неко од бекова повреди.

Тако да имамо две дилеме. Прва ко ће поред двојице Никола бити та трећа опција (а сада је извесно, ићи ћемо са три "петице" на СП) на ниском посту, Мирослав Радуљица или Бобан Марјановић.
Боби је иначе у проблему, био је мало немиран, напао је ножем у библиотеци неког Кијану Ривса, сада чека окончање судског поступка, решиће се то.

Друга дилема, да ли ћемо на СП са седам или осам спољних. У првом случају ту наравно ускаче Бирча, у другом Марко Гудурић, а Бјелицу би у ротацији мењали Лучић или Симон који би преузели улогу "лажне четворке".
Неће бити баш лако преломити.

Наравно, могуће су и неке повреде, малери, што би Салету олакшало неке дилеме.

djoleprijedor
Kontakt:

PostPostao/la djoleprijedor » 03 jul 2019, 19:42

Boban Marjanović 2 godine u Dalasu.
Mens sana in corpore sano.

Divos
Kontakt:

PostPostao/la Divos » 04 jul 2019, 07:37

Када су у питању српски играчи у ен-би-еју, видећемо колико ћемо имати наших у наредној сезони. Тројица су под уговором, Богдан Богдановић, Немања Бјелица и Никола Јокић, надамо се да ће имати барем исти третман као у претходној сезони.

Бобан Марјановић је, ако је веровати твитовима, потписао за Далас. Он је у претходне 4 сезоне, тек у Филаделфији добио шансу да игра мало и такмичарске кошарке. Видећемо да ли ће то на боље ићи у Даласу.

Од нашег двојца са драфта, Ален Смаилагић ће дефинитивно потписати уговор са ратницима. Е сад, да ли ће остати и ове сезоне на каљењу у њиховој филијали где је играо у претходној или ће добити више шанси у ен-би-еју? Иако је још млад, могао би добити шансу.
Наравно да би за Алена била боља франшиза која танкује и где је више необавезне кошарке, Голден Стејт на сваком мечу има императив победе, морају играти са "пуним гасом" колико је већ могуће у регуларном делу, но верујем да ће добити нешто шанси, 30ак утаккмица и неколико где би добио 10+ минута било би добро.
Што се тиче Вање Маринковића, мислим да је ближе да наредне сезоне остане у Европи него ли да потпише за Сакраменто. Видећемо.

Марко Гудурић ће на жалост вероватно у Мемфис. За Марка би дефинитивно била боља опција да остане у Фенеру наредне сезоне, у играчком смислу наравно. Тек се изборио за статус, идуће сезоне би имао важну улогу у озбиљној екипи, имао би 34 меча ЕЛ, праве такмичарске кошарке, и ту би још напредовао. Мемфис је у процесу реизградње, наредне сезоне биће ту пуно необавезне кошарке, iмаће опет пуно играча под уговором. и ко зна какав ће ту Марко имати статус.
Ту се пита и Марков менаџер, извесни Мишко. Oн сам каже да је одлука увек на играчима, но он је остварио велики утицај код тих одлука. И колико год му се мора признати да води бригу о "својим игралима" (има и свој свој клуб где им некада покушава спасити каријеру) има и неке скоројевичке особине, пати од тога да има што више "својих играча" у ЕЛ, и још више колико ће их имати у ен-би-еју, то играчу и не мора добро донети.

Од осталих, остаје отворена могућност преласка Николе Милутинова у Сан Антонио. Спарси на радару имају и Василија Мицића но на њега право полаже Филделфија, ту би морала пасти нека размена, што и није тешко. За обојицу би боље било, такође и играчком смислу, да остану Европи, обележиће наредну сезону ЕЛ па готово извесно ако их повреде не омету. Но права пара је у енбиеју, ако Спарси буду баш загријани, ето неког од њих тамо.

Видећемо наредних дана колика ће бити српска колонија наредне сезоне у енбиеју.

Kristijan
Kontakt:

PostPostao/la Kristijan » 08 jul 2019, 15:06

Odlični su specijali sa košarkašima pred SP.

marconato
Kontakt:

PostPostao/la marconato » 08 jul 2019, 20:11

Natrag na “Ostalo”

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 1 gost.