Eurobasket Slovenia 2013

Moderatori/ce: KK_Bosna,CashMan

Avatar
Kobe Bryant
Postovi: 7295
Pridružen/a: 30 jan 2009, 14:28
Lokacija: Sarajevo
Kontakt:

Re: Eurobasket Slovenia 2013

Post Postao/la Kobe Bryant » 22 sep 2013, 23:42

Francuska zasluzeno ;)

Konacno da i Parker pokaze nesta i na EP , kada sam ga proje gledao nije mi bilo jasno kako je onako dobar u NBA a slab na EP , evo konacno je i ovdje pokazao , mada dusu na srce nikad slabiji turnir i oni su previse utakmica izgubili 3 (Njemacka , Srbija , Litvanija)

Hrvatska zaslzeno 4-ta , mada je to najgore mjesto sto postoji, ali eto vracaju se pomalo i oni u elitu.
Spanija da je igrala u punom sastavu uzela bi, tj. da su imali samo malo Ibake da zatvori skok i da polupa blokada , jer ih je Fracnuska uzela na atletiku + Parker.

Sad Litvanija je 2-ga , a mi smo ih imali , mada nisam siguran da smo uletili umjesto njih da bi smo dosli do finala bas , ali eto makar smo dokazali da mozemo i najbolje da pobjedimo. Mada recimo to moze reci i jedna Finska :roll:

Ukrajina na SP dobro imali su srece sa grupama, ali bitan je i trener , dokaz da u Europi jejos uvjek vazan trener !

Meni je najveca misterija Srbija, odigraju odlicno protiv Litvanije , nas (Bosne) , Francuske :o , a onda ih prvo ponize Makedonci i Ukrajinci :roll: , a omda dozvole onakvu blamazu i demoliranje od strane Spanije pa zatim i Slovenije :roll: , hajde mladi igraci , ali Duda Ivkovic mi tu nije bio jasan sekunde :roll:

Helem podbacili su par favorita Rusija, Turska i Grcka , pitanje je hocemo li opet imali ovakvu sansu :(

Avatar
alan_kardec
Postovi: 14555
Pridružen/a: 19 jul 2008, 11:19
Lokacija: Crazy North
Kontakt:

Re: Eurobasket Slovenia 2013

Post Postao/la alan_kardec » 22 sep 2013, 23:58

Ko bi se tome nadao? Nakon onakve maestralne partije MVP-ja u polufinalu sa Špancima, i večeras su svi očekivali one man show, ali su Francuzi pocijepali Litvance pravom timskom košarkom i tako kad je bilo najbitnije, pokazali da ne moraju uvijek biti d.j.l. (društvo jednog lica). Sjajna partija Batuma, pomogli su Pietrus, Petro, De Colo, Diaw, Diot. Parker veći dio meča bio rezervisan.
Nije mi jasno zašto Valančijunas nije imao veću minutažu. Prvi put je u igru ušao polovinom druge četvrtine i brzo izašao. Ako se iko mogao tući sa francuskim visokim igračima, onda je to on. Kleiza odlično ušao u meč, ali je brzo zaustavljen. Vukao je i Kalnietis, ostali jedno veliko ništa.

Onako gledajući čitavo prvenstvo, mišljenja sam da Litvanci nisu zaslužili ovo finale ni pod razno, a ni polufinale. Imali su mnogo sreće već u grupi, Srbija ih je nadigrala, protiv Crnogoraca su se provukli u produžecima, protiv BiH su ih vile pronosale, dobili su kasnije laganu grupu, otvorilo im se u četvrtfinalu (imali su mnogo sreće kad su izbjegli Špance), Kleiza je pogađao kad je bilo najbitnije. Nemaju oni tim za srebro, ali jbg tako je kako je.

Francuska konačno.
Buka dobija nove decibele, bubne opne lete u komadiće, Crvena zvezda vodi sa 1:0!
RIP Adis Selmanović

Avatar
alan_kardec
Postovi: 14555
Pridružen/a: 19 jul 2008, 11:19
Lokacija: Crazy North
Kontakt:

Re: Eurobasket Slovenia 2013

Post Postao/la alan_kardec » 23 sep 2013, 00:21

Kobe Bryant je napisao/la: Meni je najveca misterija Srbija, odigraju odlicno protiv Litvanije , nas (Bosne) , Francuske :o , a onda ih prvo ponize Makedonci i Ukrajinci :roll: , a omda dozvole onakvu blamazu i demoliranje od strane Spanije pa zatim i Slovenije :roll: , hajde mladi igraci , ali Duda Ivkovic mi tu nije bio jasan sekunde :roll:

Da nije bilo Ivkovića, a što ne reći i povoljnog žrijeba, ne bi bilo ni ovog 7. mjesta koje garantuje kontinuitet nastupa na velikim takmičenjima, to je sigurno. Oscilacije jesu bile i prisutne u svakoj utakmici (osim možda u onoj sa Francuzima) i očekivane jer je u ovoj ekipi 9 debitanata, većinom golobradih mladića. Plus, povrede Markovića i Nedovića u toku turnira. Ivković je iscijedio maksimum iz ovog i ovakvog rostera (ja sam se hvatao za glavu kad sam vidio da je Gagić ušao među 12 koji idu na ep). Svaki igrač pa čak i oni najmlađi, Micić i Nemanja Krstić, pogotovo ovaj prvi, su imali svoje role u bitnim utakmicama, nije bilo navijača na klupi. Nakon svega viđenog na ovom turniru, mogu samo reći da Ivković ima cojones ko grejpfrut i da je ovo što je on napravio sa ovim timom, realno gledajući, uspjeh.
Sa druge strane, Srbija je u obje grupe bila prva, pobijedila je oba finalista, i zbog toga je zaslužila više od ovog 7. mjesta, ali jbg u četvrtfinalu su naletili na nabrijane Špance (koji jesu kalkulisali protiv Talijana) i sasvim očekivano izgubili.
Buka dobija nove decibele, bubne opne lete u komadiće, Crvena zvezda vodi sa 1:0!
RIP Adis Selmanović

Avatar
Consigliere
Postovi: 9815
Pridružen/a: 06 mar 2012, 23:31
Lokacija: ★ Kingdom of Bosnia ★
Kontakt:

Re: Eurobasket Slovenia 2013

Post Postao/la Consigliere » 23 sep 2013, 00:28

Kako izgleda ta idealna petorka?
Fit Tony: I keep my friends close...
Homer: But your enemies closer?
Fit Tony: No! Why would I do that? If I kept my enemies close, they would kill me!

Neutral
Postovi: 37768
Pridružen/a: 19 nov 2008, 14:27
Kontakt:

Re: Eurobasket Slovenia 2013

Post Postao/la Neutral » 23 sep 2013, 00:30

Parker, Dragić, Bogdanović, Kleiza, Gasol.

Amar Dzeko
Postovi: 4120
Pridružen/a: 26 jan 2010, 23:02
Lokacija: Parken Stadium
Kontakt:

Re: Eurobasket Slovenia 2013

Post Postao/la Amar Dzeko » 23 sep 2013, 01:26

Neutral je napisao/la:Parker, Dragić, Bogdanović, Kleiza, Gasol.
Po meni Kleiza ne zasluzuje, al jbg morali su nekog i od Litvanaca staviti, ipak su finalisti, mada je Kalnietis bio njihov najbolji igrac na ovom prvenstvu al dobro. :D
Ronaldo - Isco - Bale

"U svakom porazu ja sam video deo slobode. I kad je gotovo, za mene znaj tek tad je počelo." M.M.

TvBHT
Postovi: 307
Pridružen/a: 09 sep 2013, 16:44
Kontakt:

Re: Eurobasket Slovenia 2013

Post Postao/la TvBHT » 23 sep 2013, 01:34

Samo mi je drago sto Spanija nije usla u finale. Navigao sam za njih, ali kad su onako ofirno pustili Italiju zgadili su mi se.
Bozija pravda je naravno tu, zato cestitke Francuzima veceras je kompletan tim bio kao jedan to je i najbitnije za uspjeh. Zasluzeno na krovu evrope.

Avatar
BernardBarnjak
Postovi: 14898
Pridružen/a: 27 okt 2010, 10:04
Lokacija: Sarajevo, tribina zapad
Kontakt:

Re: Eurobasket Slovenia 2013

Post Postao/la BernardBarnjak » 23 sep 2013, 09:49

rio_Ferdy88 je napisao/la:Koliki Lenny hvali Parkera, pomislio bi čovjek da je navijač Mamuza :mrgreen:
Evo i ja citam ne mogu da vjerujem sta pise. Parker najbolji igrac europe svih vremena :shock: majko draga...
Bernard Barnjak, igrac Sarajeva koji je presao u Hajduk kasnih 80-tih, a u FK Sarajevu bio pravo popularan, ljubimac navijaca.

Avatar
Admir_Sa
Postovi: 13134
Pridružen/a: 31 mar 2008, 23:16
Kontakt:

Re: Eurobasket Slovenia 2013

Post Postao/la Admir_Sa » 23 sep 2013, 10:10

alan_kardec je napisao/la:
Kobe Bryant je napisao/la: Meni je najveca misterija Srbija, odigraju odlicno protiv Litvanije , nas (Bosne) , Francuske :o , a onda ih prvo ponize Makedonci i Ukrajinci :roll: , a omda dozvole onakvu blamazu i demoliranje od strane Spanije pa zatim i Slovenije :roll: , hajde mladi igraci , ali Duda Ivkovic mi tu nije bio jasan sekunde :roll:

Da nije bilo Ivkovića, a što ne reći i povoljnog žrijeba, ne bi bilo ni ovog 7. mjesta koje garantuje kontinuitet nastupa na velikim takmičenjima, to je sigurno. Oscilacije jesu bile i prisutne u svakoj utakmici (osim možda u onoj sa Francuzima) i očekivane jer je u ovoj ekipi 9 debitanata, većinom golobradih mladića. Plus, povrede Markovića i Nedovića u toku turnira. Ivković je iscijedio maksimum iz ovog i ovakvog rostera (ja sam se hvatao za glavu kad sam vidio da je Gagić ušao među 12 koji idu na ep). Svaki igrač pa čak i oni najmlađi, Micić i Nemanja Krstić, pogotovo ovaj prvi, su imali svoje role u bitnim utakmicama, nije bilo navijača na klupi. Nakon svega viđenog na ovom turniru, mogu samo reći da Ivković ima cojones ko grejpfrut i da je ovo što je on napravio sa ovim timom, realno gledajući, uspjeh.
Sa druge strane, Srbija je u obje grupe bila prva, pobijedila je oba finalista, i zbog toga je zaslužila više od ovog 7. mjesta, ali jbg u četvrtfinalu su naletili na nabrijane Špance (koji jesu kalkulisali protiv Talijana) i sasvim očekivano izgubili.
I ja mislim tako, samo ovo pored plasmana na SP i nece biti toliko bajno ako Ivković ode. U slucaju da ostane, sigurno ne bi puno mjenjao sastav jer su ga sad neki izradili, uz Tea i još maksimalno 2 nova igraca mislim da bi lijepe stvari radili u Španiji. Ovako ako dodje neko drugi, ponovo nanovo, drugi igraci, pa baš može biti diskutabilno kako ce to izgledati

Hrvatska ce isto biti opasna na SP ako pridruže ekipi Planinica i Baraca, Bogdanovic je vec sad perfektan igrac i ima sposobnost sam da donese prevagu, ima strašnu all round igru
nema potpisa

Avatar
Toxicity
Postovi: 4083
Pridružen/a: 16 sep 2010, 14:58
Lokacija: Emerald City
Kontakt:

Re: Eurobasket Slovenia 2013

Post Postao/la Toxicity » 23 sep 2013, 12:14

Admir_Sa je napisao/la: Bogdanovic je vec sad perfektan igrac i ima sposobnost sam da donese prevagu, ima strašnu all round igru
Upravo to, kaže Skansi da centri Hrvatske igraju leđima prema košu kao on gdje bi im kraj bio :mrgreen:
Zadnja izmjena: Toxicity, dana/u 23 sep 2013, 12:15, ukupno mijenjano 1 put.
"Give me what I want and I'll go away"

"See you in another life, brother."

Real Madrid

Avatar
ŠB_Fidelis
Postovi: 6277
Pridružen/a: 21 feb 2009, 04:16
Kontakt:

Re: Eurobasket Slovenia 2013

Post Postao/la ŠB_Fidelis » 23 sep 2013, 12:15

Imaju. Samo nisu bili na prvenstvu.
...Život za Široki...

Avatar
Donnie Darko
Postovi: 36498
Pridružen/a: 01 jan 2011, 19:51
Lokacija: Gej Lobi Inc. ©®™
Kontakt:

Re: Eurobasket Slovenia 2013

Post Postao/la Donnie Darko » 23 sep 2013, 12:59

[youtube][/youtube]

Odlicna analiza.

Avatar
Consigliere
Postovi: 9815
Pridružen/a: 06 mar 2012, 23:31
Lokacija: ★ Kingdom of Bosnia ★
Kontakt:

Re: Eurobasket Slovenia 2013

Post Postao/la Consigliere » 23 sep 2013, 15:42

Slazete li se?
NAJLOŠIJI Eurobasket u ovom mileniju završio je nedjeljnim trijumfom Francuske protiv Litve. Napokon! Napokon, jer je FIBA uništila Eurobasket! Kako?

Za odgovor na to pitanje moramo se vratiti tri godine unazad. Petog rujna 2010. godine, nakon što je postalo jasno da će velika košarkaška sila Italija propustiti prvenstvo u Litvi, FIBA je odlučila proširiti Eurobasket s dodatnih osam reprezentacija. Bio je to početak kraja "pravih" europskih prvenstava, natjecanja u kojima smo uživali u majstorijama najboljih europskih košarkaša.

Obrana, obrana, obrana i bezobrazno skupe ulaznice

Eurobasket u Sloveniji ponudio nam je užasnu košarku prosječnih i ispodprosječnih igrača. Većina izbornika je odlučila do rezultata doći fanatičnom i grubom obranom, a spektakularni potezi su bili prava rijetkost. Ustvari, nisu bili rijetkost, nego ih nije ni bilo. Tužno je gledati kako profesionalni košarkaši postižu 39 poena po utakmici kao da igraju u 1939. godini i promašuju desetak otvorenih šuteva zaredom.

Kao da nedostatak kvaliteta nije bio dovoljan, pa su organizatori odlučili opljačkati one koji su odlučili smijuriju pogledati uživo. Prazne dvorane dočekivali su "najbolje" europske košarkaše jer su organizatori postavili bolesno skupe ulaznice. Najjeftinija karta za najlošija mjesta na najdosadnijim utakmicama bila je 15 eura. Više od 100 kuna dati da se gleda dvoboj Gruzije i Poljske!? S obzirom kakvu smo košarku gledali u posljednjih 20-ak dana, 100 kuna bi bilo previše i za komplet ulaznica za cijelo natjecanje, a kamoli za jednu ispodprosječnu utakmicu.

Eurobasket bez Nowitzkog i Gasola kao Svjetsko prvenstvo bez Messija i Ronalda

Odmor od ovakvog Eurobasketa, sasvim opravdano, odlučili su uzeti lideri najboljih reprezentacija. Dirk Nowitzki, Pau Gasol, Andrej Kiriljenko, Luol Deng i mnogi drugi donijeli su odluku da će ovo ljeto odmarati, umjesto loptati se s Fincima, Belgijcima i ostalima.

Jedan od rijetkih majstora koji se pojavio u Sloveniji je Tony Parker. Košarkaš San Antonio Spursa za takav je potez i nagrađen zlatnom medaljom, prvom u francuskoj povijesti. Vodio je Parker Francuze u četvrtfinalu protiv Slovenije i u polufinalu protiv branitelja naslova Španjolske. U finalu je, pak, briljirao još jedan NBA igrač Nicolas Batum za veliku pobjedu Francuske.

Koliko je prvenstvo bilo slabo govori to što je Španjolska s B momčadi bez starijeg Gasola, Navarra, Ibake i Reyesa stigla do bronce. Obrana zlata joj je vjerojatno pobjegla u produžetku protiv Francuske koju su većim dijelom utakmice razbijali.

A tek sustav natjecanja!? "Genijalac" je onaj koji je odlučio da će reprezentacije igrati u šest dana pet utakmica, a zatim u pet dana tri utakmice, pa će "zaboraviti košarku" na tri dana, a zatim imati i manje od 24 sata da se pripreme za odlučujuće utakmice. Zahvaljujući sustavu odigrano je i nekoliko sumnjivih utakmica kako bi se izbjegao teži suparnik u sljedećem krugu natjecanja.

Sustav natjecanja slomio Hrvatsku

Da ne bude sve tako sivo pobrinuli su se slovenski navijači i hrvatski košarkaši. Slovenci su svoju reprezentaciju bodrili fantastičnim navijanjem i jedino su na utakmicama domaćina dvorane bile pune. Razočarenje su doživjeli četvrtfinalnim porazom od Francuske, ali su se košarkaši Bože Maljkovića uspjeli trgnuti i natjecanje završiti na petom mjestu.

Hrvatska je, pak, nakon debakla u prvom kolu od Španjolske nanizala osam pobjeda i kao najveće iznenađenje natjecanja treći put u povijesti izborila polufinale. Do prvog finala nije stigla, a zatim je u utakmici za broncu ponovno razbijena od "Furije". Možemo reći da je sustav natjecanja uništio i Hrvatsku koja je u posljednje dvije utakmice ušla sa samo 4-5 zdravih košarkaša - premalo za medalju. Ali, da su u Sloveniju otputovali Tomas,Planinić, Popović, Lončar i Barać, možda bismo se danas spremali za doček zlatnih košarkaša.

Srbija izborila Svjetsko, BiH umalo izbacila finalistu

Od reprezentacija iz regije, Srbija je ostvarila zacrtano - s mladom reprezentacijom izborila Svjetsko prvenstvo. Bosna i Hercegovina, koju je vodio Aco Petrović, odigrala je tri odlične utakmice i dvije katastrofalne. Nedovoljno za prolazak u drugi krug iako su je tri minute dijelile od izbacivanja kasnijeg viceprvaka Litve. Makedonija je razočarala i nije bila ni blizu obrane četvrtog mjesta iz Litve, a Crna Gora je pokazala da je bez Nikole Pekovića prosječna reprezentacija.

Srećom, FIBA je shvatila da se ovakvim kvalitetom košarke i sustavom natjecanja kontinentalne smotre ne mogu održavati svake dvije godine, pa ćemo od 2017. svake četiri godine dobivati europskog prvaka.

Ali, dotad trebamo "preživjeti" sljedeće prvenstvo u Ukrajini...
Fit Tony: I keep my friends close...
Homer: But your enemies closer?
Fit Tony: No! Why would I do that? If I kept my enemies close, they would kill me!

Neutral
Postovi: 37768
Pridružen/a: 19 nov 2008, 14:27
Kontakt:

Re: Eurobasket Slovenia 2013

Post Postao/la Neutral » 23 sep 2013, 15:54

Lončar i Barać :lol:

Mora biti malo subjektivnosti u tekstu.

Avatar
dubrava
Moderator
Postovi: 4830
Pridružen/a: 31 mar 2009, 09:21
Lokacija: Zagreb
Kontakt:

Re: Eurobasket Slovenia 2013

Post Postao/la dubrava » 23 sep 2013, 16:04

Donekle se slažem. Samo donekle.
Format natjecanja treba vratiti kako je i bio. Na 16 ekipa. I zbog kvalitete i zbog zgusnutog rasporeda da se igra toliko utakmica u tako kratkom periodu, a što dovodi do umora košarkaša i pada kvaliteta i kalkulacija. Al da je format mijenjan radi Italije je presmiješna izjava :lol: :lol: Eto, Italija je neka košarkaška velesila. Jest, kao i mi...

Što se tiče cijena karata, pa ljudi moji riječ je o Europskom prvenstvu, što bi taj čovjek htio da karte koštaju po 5kn kao na tekmama Dinama? Meni jesu bile skupe, naravno, jer dolazim iz Hrvatske, ali jesu li skupe jednom Fincu ili Nijemcu, Englezu? Nimalo...
Ono što je najveća greška domaćina jest što nisu stavili karte u dnevnom paketu od tri tekme.. Ne bi sad dvorane bile pune, ali bi bilo više ljudi na nekim manje atraktivnijim protivnicima..

Ono što je pozitivno da se od tamo onog prvenstva 2017.godine ide na svakih 4 godine EP. To bi značilo i koje slobodno ljeto za igrače i malo spremnije za samo natjecanje..


Neutral, da, Barać je dobar centar!!
Zadnja izmjena: dubrava, dana/u 23 sep 2013, 16:06, ukupno mijenjano 1 put.
"Stvarna veličina kluba ne mjeri se trenutnim rezultatima, trofejima ili novcem, nego time koliko ga ljudi doživljava kao svoj – kao nešto bitno u svojim životima"

Papalukas
Postovi: 671
Pridružen/a: 19 nov 2010, 20:01
Kontakt:

Re: Eurobasket Slovenia 2013

Post Postao/la Papalukas » 23 sep 2013, 16:05

Lončar i Barać :lol:

Mora biti malo subjektivnosti u tekstu.
B tim Spanije :D

Neutral
Postovi: 37768
Pridružen/a: 19 nov 2008, 14:27
Kontakt:

Re: Eurobasket Slovenia 2013

Post Postao/la Neutral » 23 sep 2013, 16:13

Stanko je fail od centra. Za njega je Ante Kareem Abdul-Jabbar. Darko je bolji igrač od Stanka "Stipe" fail Baraća.

Avatar
dubrava
Moderator
Postovi: 4830
Pridružen/a: 31 mar 2009, 09:21
Lokacija: Zagreb
Kontakt:

Re: Eurobasket Slovenia 2013

Post Postao/la dubrava » 23 sep 2013, 16:19

Neutral je napisao/la:Stanko je fail od centra. Za njega je Ante Kareem Abdul-Jabbar. Darko je bolji igrač od Stanka "Stipe" fail Baraća.
Dobro, de govori po prezimenima, ko da si im rod. Koji Darko?

Za Baraća znam kako je igrao u repki i to bi uvijek bile jako dobre partije. Borben, energičan, dobar u postavljanju u obrani, sa solidnom minutažom i prosjekom koševa. Bez obzira kakav je u klubu. Govorim za repku.
Tomić s druge strane briljira u klubu i trebao je biti naša glavna uzdanica (uz Bogdanovića) na ovom prvenstvu ali ono što je pokazao je tako mršavo da ne zaslužuje ni da ga se ocjeni.
Isti problem kao i Tomić imao je i Vujčić. Vrhunski u klubu, a u repki je od njega bio bolji i Skelin.
"Stvarna veličina kluba ne mjeri se trenutnim rezultatima, trofejima ili novcem, nego time koliko ga ljudi doživljava kao svoj – kao nešto bitno u svojim životima"

Neutral
Postovi: 37768
Pridružen/a: 19 nov 2008, 14:27
Kontakt:

Re: Eurobasket Slovenia 2013

Post Postao/la Neutral » 23 sep 2013, 16:24

Onda ljudima ne bi trebali nikako davati imena :lol:

slika

Avatar
dubrava
Moderator
Postovi: 4830
Pridružen/a: 31 mar 2009, 09:21
Lokacija: Zagreb
Kontakt:

Re: Eurobasket Slovenia 2013

Post Postao/la dubrava » 23 sep 2013, 16:26

Neutral je napisao/la:Onda ljudima ne bi trebali nikako davati imena :lol:

slika
Ha-ha-ha-ha.
Nisam znao da si tako prisan s njima..
No, kaj got..
Ovaj momak sa slike se tek treba dokazati...
"Stvarna veličina kluba ne mjeri se trenutnim rezultatima, trofejima ili novcem, nego time koliko ga ljudi doživljava kao svoj – kao nešto bitno u svojim životima"

Odgovori

Natrag na “Ostalo”

Online

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 6 gostiju.