Eurobasket Slovenia 2013

Moderatori/ce: KK_Bosna,CashMan

Avatar
NEZALAGANJE
Postovi: 25192
Pridružen/a: 04 avg 2011, 23:03
Kontakt:

Re: Eurobasket Slovenia 2013

Post Postao/la NEZALAGANJE » 23 sep 2013, 19:09

filip13 je napisao/la:
LBJ MVP je napisao/la:@dubrava Parker je zadnje dvije godine nakon Jamesa i Duranta treći svjetski igrač.Nađi mi jednog Evropljanina osim Dirka da je igrao na tom nivou.


treći svjetski igrač,neko ga proglasio trećim ,treći igrač u nba obično završi u najboljoj petorci lige,parker tu nije ni iednom izabran
Definitivno treci igrac lige po ucinku zadnje dvije sezone i tu nema dileme!Druga je stvar sto mnogi u NBA-u 'svrsavaju' na CP3 koji nije prosao drugu rundu PO u svojoj dosadasnjoj karijeri i kojeg Parker redovno 'namlati' u medjusobnim duelima!

Avatar
alan_kardec
Postovi: 14555
Pridružen/a: 19 jul 2008, 11:19
Lokacija: Crazy North
Kontakt:

Re: Eurobasket Slovenia 2013

Post Postao/la alan_kardec » 23 sep 2013, 20:03

Admir_Sa je napisao/la:I ja mislim tako, samo ovo pored plasmana na SP i nece biti toliko bajno ako Ivković ode. U slucaju da ostane, sigurno ne bi puno mjenjao sastav jer su ga sad neki izradili, uz Tea i još maksimalno 2 nova igraca mislim da bi lijepe stvari radili u Španiji. Ovako ako dodje neko drugi, ponovo nanovo, drugi igraci, pa baš može biti diskutabilno kako ce to izgledati

Pa i otići će, bar je tako rekao prije početka turnira. :?
Kostur tima je tu, Krstić, Bjelica, Teo, Marković, Bogdanović, Nedović, Lučić plus Savanović, Erceg... Opasna ekipica!
Vjerovatno (ako ostane selektor) više neće zvati Mačvana, Micova, Raduljicu, Paunića...
Ako Duda ode, ne mora značiti da će njegov nasljednik nešto bitnije mjenjati, jer je Ivković započeo vrlo dobar posao sa repkom.


Što se Hrvata tiče, ja lično ne vjerujem da oni mogu nešto značajnije napraviti u Španiji. Četvrtfinale vrh. Živi bili pa vidjeli.





dubrava je napisao/la: Al da je format mijenjan radi Italije je presmiješna izjava :lol: :lol: Eto, Italija je neka košarkaška velesila. Jest, kao i mi...

Pa to je javna tajna. O tome se pričalo odmah nakon što je FIBA proširila ep na 24 ekipe. Dobro, možda nije samo zbog njih, bila je tu vjerovatno još poneka uticajna asocijacija koja ih je podržala, ali su oni bili glavni zagovarači toga.
Ne podcjenjuj Talijane. Svugdje oni imaju svoj lobi kao i Skandinavci. To nema veze sa time jesu li velesila ili nisu.
Navešću ti primjer vaterpola. Do unazad par godina, dok nisu Campagnu doveli na kormilo repke, Talijani su bili truba (bar repka), ali je bez obzira na to, svo vrijeme FINA-om je drmao čuveni Gianni Lonzi, bez kojeg se ne može ni prnuti, da izvineš. On je tamo siva eminencija.
Buka dobija nove decibele, bubne opne lete u komadiće, Crvena zvezda vodi sa 1:0!
RIP Adis Selmanović

Avatar
ŠB_Fidelis
Postovi: 6277
Pridružen/a: 21 feb 2009, 04:16
Kontakt:

Re: Eurobasket Slovenia 2013

Post Postao/la ŠB_Fidelis » 23 sep 2013, 20:38

Neutral je napisao/la:Počinješ sa "Ne prosipaj se" a pišeš:

"S druge strane Planinic je obrambena zivotinja koju Hrvatska u svojoj centarskoj liniji nema"

Moja reakcija na igru Barača ---> :lol: Čovjek ogroman, okretan ko kamion sa prikolicom, spor, u odbrani ne postoji, ustvari postoji ali samo digne ruke i nada se da će blokirati. Darko je bolji igrač, a duplo veći potencijal.

Ne mislim na Marka Tomasa. Mislim na Marka Popovića. Čovjek je doktor košarke i moj najdraži igrač u Hrvatskoj.

Naravno da se neće odazvati ;) . Popović je itekako falio.

Roko Leni Ukić, 8.7 poena, 4.4 skoka, 3.2 asistencije.
Draper, 5.8 poena, 2.5 skoka, 2.7 asistencije.

I sada ćete reći da su oba igrača bolja od Planinića, ne, nisu. Ukić-a sam mnogo puta gledao u životu i najjači je na riječima. Draper je nakon odlaska u Real postao neprepoznatljiv.
D. Planinic je obrambeno fantastican igrac, citavu sezonu je teze i razvikanije centre u svojim finalnim ABA utakmicama/sezonama cuvao i vise nego uspjesno, dapace dominirao je nad istima, momak se baca glavom gdje netko ne bi stavio ni ruku ni nogu, a isto tako njegova motorika mu omogucava da pretrcava protivnika jako cesto, nagledao sam ga se, kao i svih ostalih hrvatskih centara i definitivno u iste ne mozes upuceniji od mene biti niti te vise za biti briga, a njegova obrana i statistika govori sama za sebe, primjera radi BiH bi na racun njega mogla biti preprepresretna da ima takvog igraca u centarskoj liniji, a ni u Hrvatskoj mu nista mane nije, buducnost hrvatske kosarke.

Ta njegova igra, koja je tebi smijesna, je njemu donijela transfere u Spanjolsku i Tursku. Da, bas smijesno, nema sta. Cudi me da nije otisao u KK Vogoscu odavno po tvojoj prici, ili da pravi Rahimicu drustvo.

Ovo ostalo nemam sta komentirati.
...Život za Široki...

lumani
Postovi: 14815
Pridružen/a: 21 apr 2012, 10:15
Kontakt:

Re: Eurobasket Slovenia 2013

Post Postao/la lumani » 23 sep 2013, 21:41

Dosta slab,E.B..Sudenje,posjeta,organizacija....Fra zasluzili,a i vrijeme je,ode i ova generacija...Najbolje tekme BIH -Litva.Fra -Spa :!: Najbolje tekme pojedinaca,Parker vs Spanija,Mirza vs Litva.

Mozda fiba razmisli da skrati ovo sa 24 na 16 ili 12 :)

Neutral
Postovi: 37768
Pridružen/a: 19 nov 2008, 14:27
Kontakt:

Re: Eurobasket Slovenia 2013

Post Postao/la Neutral » 23 sep 2013, 22:04

Ja ovdje uspoređujem Darka i polovnjaka Stanka. Nabrojat ću 20 igrača koji su bolji od njega na centarskoj poziciji.

filip13
Postovi: 37885
Pridružen/a: 09 okt 2012, 18:26

Re: Eurobasket Slovenia 2013

Post Postao/la filip13 » 24 sep 2013, 06:17

NEZALAGANJE je napisao/la:
filip13 je napisao/la:
LBJ MVP je napisao/la:@dubrava Parker je zadnje dvije godine nakon Jamesa i Duranta treći svjetski igrač.Nađi mi jednog Evropljanina osim Dirka da je igrao na tom nivou.


treći svjetski igrač,neko ga proglasio trećim ,treći igrač u nba obično završi u najboljoj petorci lige,parker tu nije ni iednom izabran
Definitivno treci igrac lige po ucinku zadnje dvije sezone i tu nema dileme!Druga je stvar sto mnogi u NBA-u 'svrsavaju' na CP3 koji nije prosao drugu rundu PO u svojoj dosadasnjoj karijeri i kojeg Parker redovno 'namlati' u medjusobnim duelima!



sve ok,tvoje mišljenje,poštujem,ali ljudi koji biraju najbolje u nba drukčije misle,ne vide parkera među dva najbolja beka

Avatar
emir18
Postovi: 16412
Pridružen/a: 14 feb 2012, 10:39
Kontakt:

Re: Eurobasket Slovenia 2013

Post Postao/la emir18 » 24 sep 2013, 06:30

Treci igrac :D
James,Durant,Carmelo,Wade,CP,pa tek onda dodje Parker
1956., 1957., 1958., 1959., 1960., 1966., 1998., 2000., 2002., 2014.,2016.,2017.,2018.,2022.,
Sanjam fanfare, slavlje najvece, jesen blistavu i zlatno proljece.
“No Mikey, no no Mikey that was so not right”
“The energy is about to shift”
🇾🇪 🇸🇾 🇦🇫 🇵🇸 🇺🇦🇧🇦

Avatar
ŠB_Fidelis
Postovi: 6277
Pridružen/a: 21 feb 2009, 04:16
Kontakt:

Re: Eurobasket Slovenia 2013

Post Postao/la ŠB_Fidelis » 24 sep 2013, 11:24

Neutral je napisao/la:Ja ovdje uspoređujem Darka i polovnjaka Stanka. Nabrojat ću 20 igrača koji su bolji od njega na centarskoj poziciji.
Pricamo o Hrvatskoj i tu je i vise nego potreban i vise nego korektan.
Jedno je igrati za klub, jedno za reprezentaciju, tako da ti primjeri bi bili samo imena, ne i garancija ucinka, a kad analiziras hrvatsku centarsku liniju shvacas da bi tocno ta dva igraca napravila veliku razliku.
...Život za Široki...

filip13
Postovi: 37885
Pridružen/a: 09 okt 2012, 18:26

Re: Eurobasket Slovenia 2013

Post Postao/la filip13 » 24 sep 2013, 17:04

http://www.****/a617830/Kolumne/Edi ... avlju.html" onclick="window.open(this.href);return false;

Avatar
LBJ MVP
Postovi: 15602
Pridružen/a: 10 jan 2010, 21:52
Lokacija: Casterly Rock
Kontakt:

Re: Eurobasket Slovenia 2013

Post Postao/la LBJ MVP » 24 sep 2013, 17:26

emir18 je napisao/la:Treci igrac :D
James,Durant,Carmelo,Wade,CP,pa tek onda dodje Parker
Melo :mrgreen: Wade je užasan zadnje 2 godine.
CP gore od Mela.Nevjerovatno koliko precijenjeni igrači,a po dvaput prošli prvu rundu playoffa :roll:
NEZALAGANJE je napisao/la:
filip13 je napisao/la:
LBJ MVP je napisao/la:@dubrava Parker je zadnje dvije godine nakon Jamesa i Duranta treći svjetski igrač.Nađi mi jednog Evropljanina osim Dirka da je igrao na tom nivou.


treći svjetski igrač,neko ga proglasio trećim ,treći igrač u nba obično završi u najboljoj petorci lige,parker tu nije ni iednom izabran
Definitivno treci igrac lige po ucinku zadnje dvije sezone i tu nema dileme!Druga je stvar sto mnogi u NBA-u 'svrsavaju' na CP3 koji nije prosao drugu rundu PO u svojoj dosadasnjoj karijeri i kojeg Parker redovno 'namlati' u medjusobnim duelima!
Malo je reći namlati.
filip13 je napisao/la:
Greivis je napisao/la:Parker je bio MVP finala u najboljog ligi na svijetu. Dovoljno da se smatra najboljim, uz Nowitzkog naravno.


a novicki bio i mvp čitave sezone najbolje lige na svijetu,pored jamesa i bryanta
Jamesa koji je te sezone pometen u finalu by Parker.
Michael Owen: "Before I went there, Jamie Carragher said to me: “Oh, you’ll never get a game, Ronaldo will be playing and Raul will be playing, My answer was simple: “But it’s Real Madrid”.

filip13
Postovi: 37885
Pridružen/a: 09 okt 2012, 18:26

Re: Eurobasket Slovenia 2013

Post Postao/la filip13 » 24 sep 2013, 17:35

emir18 je napisao/la:Treci igrac :D
James,Durant,Carmelo,Wade,CP,pa tek onda dodje Parker
Melo :mrgreen: Wade je užasan zadnje 2 godine.
CP gore od Mela.Nevjerovatno koliko precijenjeni igrači,a po dvaput prošli prvu rundu playoffa :roll:
NEZALAGANJE je napisao/la:
filip13 je napisao/la:
LBJ MVP je napisao/la:@dubrava Parker je zadnje dvije godine nakon Jamesa i Duranta treći svjetski igrač.Nađi mi jednog Evropljanina osim Dirka da je igrao na tom nivou.


treći svjetski igrač,neko ga proglasio trećim ,treći igrač u nba obično završi u najboljoj petorci lige,parker tu nije ni iednom izabran
Definitivno treci igrac lige po ucinku zadnje dvije sezone i tu nema dileme!Druga je stvar sto mnogi u NBA-u 'svrsavaju' na CP3 koji nije prosao drugu rundu PO u svojoj dosadasnjoj karijeri i kojeg Parker redovno 'namlati' u medjusobnim duelima!
Malo je reći namlati.
filip13 je napisao/la:
Greivis je napisao/la:Parker je bio MVP finala u najboljog ligi na svijetu. Dovoljno da se smatra najboljim, uz Nowitzkog naravno.


a novicki bio i mvp čitave sezone najbolje lige na svijetu,pored jamesa i bryanta
Jamesa koji je te sezone pometen u finalu by Parker.[/quote]



ma baš pometen,dirk je bio mvp sezone,čitave sezone,jedini europljanin sa preko 20000 poena,4 puta u prvoj nba petorci,5 puta u drugoj,3 puta u trećoj,parker,uz svo poštovanje,nikada u prvoj,2 puta u drugoj,1 u trećoj nba petorci

Neutral
Postovi: 37768
Pridružen/a: 19 nov 2008, 14:27
Kontakt:

Re: Eurobasket Slovenia 2013

Post Postao/la Neutral » 24 sep 2013, 18:01

Paul bolji od Parkera :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

Vidim da tu ima i nabrojanih igrača koji imaju statistiku ali koji svoje saigrače ne čine boljima.

nerminh74
Moderator
Postovi: 7546
Pridružen/a: 22 mar 2008, 19:31
Kontakt:

Re: Eurobasket Slovenia 2013

Post Postao/la nerminh74 » 24 sep 2013, 18:35

u sta se pretvori ova tema
mislim da je vrijeme da se zatvori
KK Bosna - EL: 1979, Yu NC: 1978, 1980, 1983, Yu Cup: 1978, 1984, B&H NC: 1999, 2005, '06, '08, B&H Cup: 2005, '09, '10

lumani
Postovi: 14815
Pridružen/a: 21 apr 2012, 10:15
Kontakt:

Re: Eurobasket Slovenia 2013

Post Postao/la lumani » 24 sep 2013, 19:20

Glupa tema skroz,ali svako ima pravo na stav :) Pojedincima je Parker vrh,drugima opet CP3 :) Samo malo cudno,kada je bila ona tema najbolji P.G u nba,uvjek su bili tema Rose,Rondo,Cp3 ;) ;)

Poredenje Petra i Tonya je isto zdrava tema za pojedince,za mene nije :) Petro je tada vise trpao(Jaca liga),uz odlicne %.....Prsten ide na stranu Parkera,ali i ekipa gdje igra :) Svaki znalac ce reci jedno,ovaj Parker sada, je mogao mnogo uciti od onog Petrovica(Sut,finte)a Petro nema od njega sta uciti.

Avatar
ŠB_Fidelis
Postovi: 6277
Pridružen/a: 21 feb 2009, 04:16
Kontakt:

Re: Eurobasket Slovenia 2013

Post Postao/la ŠB_Fidelis » 24 sep 2013, 21:17

Ali, shvacas valjda da to pricas 16ogodisnjacima do 18ogodisnjacima. Otkrilo Internet, ispraznu statistiku i smatra da zna i da je vidjelo sve. Dok ne odraste.
...Život za Široki...

Avatar
PEP
Postovi: 2160
Pridružen/a: 05 jul 2013, 15:27
Lokacija: Visak
Kontakt:

Re: Eurobasket Slovenia 2013

Post Postao/la PEP » 24 sep 2013, 21:31

alan_kardec je napisao/la:Pa i otići će, bar je tako rekao prije početka turnira.
Kostur tima je tu, Krstić, Bjelica, Teo, Marković, Bogdanović, Nedović, Lučić plus Savanović, Erceg... Opasna ekipica!
Vjerovatno (ako ostane selektor) više neće zvati Mačvana, Micova, Raduljicu, Paunića...
Ako Duda ode, ne mora značiti da će njegov nasljednik nešto bitnije mjenjati, jer je Ivković započeo vrlo dobar posao sa repkom.

jesi siguran dule ivkovic je jedan od trenera koji se rijetko radjaju ,covjek koji ima takvu sposobnost motivacije da i od najslabijeg igraca napavi zvjer,dosao je na ovo prvenstvo sa devet novih momaka koji su veci broj njih 91 koji su prvi put okusili neko seniorsko medjunarodno takmicenje ,ali ih jedule nabrijo motivisao i postigli su obno sto su zcrtalida jemalo bio povoljniji zrijeb bio po srbiju u daljim fazama mozda bi i do samog kraj dogurali kazem mozda.

novi trener tesko da jednako dobro moze motivaciono utjecati na ove igrace kao dule bez stare garde savanovica,macvana teodosica ,i ostale ekipe tesko da ista mogu na SP a i tad je upitno kakv rezultat mogu postici ,nesto ozbiljnije ili ne.
PEP GUARDIOLA ZLO I UNISTITELJ MOCNOG BAYERNA .

Avatar
LBJ MVP
Postovi: 15602
Pridružen/a: 10 jan 2010, 21:52
Lokacija: Casterly Rock
Kontakt:

Re: Eurobasket Slovenia 2013

Post Postao/la LBJ MVP » 25 sep 2013, 17:21

lumani je napisao/la: Svaki znalac ce reci jedno,ovaj Parker sada, je mogao mnogo uciti od onog Petrovica(Sut,finte)a Petro nema od njega sta uciti.
[youtube][/youtube]
Michael Owen: "Before I went there, Jamie Carragher said to me: “Oh, you’ll never get a game, Ronaldo will be playing and Raul will be playing, My answer was simple: “But it’s Real Madrid”.

DrDule
Postovi: 522
Pridružen/a: 13 feb 2013, 11:27
Kontakt:

Re: Eurobasket Slovenia 2013

Post Postao/la DrDule » 25 sep 2013, 19:56

Najbolje resenje bi bio Igor Kokoskov(nekoliko godina radi preko bare kao pomocni trener, a i drugar mi kaze da je dobro vodio ekipu i da mu je pala vilica kada je video akcije Gruzijaca na prvenstvu), ali ne verujem da ce Misko to da dozvoli posto ovaj nece da mu gura igra njegove igrace.Ocekivan odlazak Dude, ali plasim se da ce dogodine biti mnogo jaci sastav, a nece dogurati do cetvrtfinala zbog trenera.Odlazi ta stara garda srpskih trenera koja nam je donosila puno uspeha, sada od ovih novijih sem Kokoskova niko ne obecava puno i to me brine.Pored Kokoskova jedino mi na pamet pada Obradovic, mada nije on napravio neke velike uspehe sa Albom da bi ga zapazio.Nemacka kosarka mi je pored ABA lige nezanimljiva. :mrgreen:

filip13
Postovi: 37885
Pridružen/a: 09 okt 2012, 18:26

Re: Eurobasket Slovenia 2013

Post Postao/la filip13 » 25 sep 2013, 20:55

http://www.klix.ba/sport/kosarka/bolt-p ... /130925116" onclick="window.open(this.href);return false;

lumani
Postovi: 14815
Pridružen/a: 21 apr 2012, 10:15
Kontakt:

Re: Eurobasket Slovenia 2013

Post Postao/la lumani » 25 sep 2013, 21:03

LBJ MVP je napisao/la:
lumani je napisao/la: Svaki znalac ce reci jedno,ovaj Parker sada, je mogao mnogo uciti od onog Petrovica(Sut,finte)a Petro nema od njega sta uciti.
[youtube][/youtube]

o cemu bola pricas :D :D pogledaj ispod sta je radio majstor..

" onclick="window.open(this.href);return false;


" onclick="window.open(this.href);return false;



Najbolji o najboljem :arrow: " onclick="window.open(this.href);return false;


Kapetane,hvala ti za sve :!: :!:Dribling kroz noge ,pa leda,je nesto gdje bi Parker polomio prste ;)

Odgovori

Natrag na “Ostalo”

Online

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 1 gost.