Košarkaška literatura

Moderatori/ce: KK_Bosna,CashMan

Odgovori
Avatar
Ethel
Postovi: 5183
Pridružen/a: 27 avg 2013, 18:29
Kontakt:

Košarkaška literatura

Post Postao/la Ethel » 14 okt 2013, 16:05

Otvorio sam ovu temu kako bi mogao doći do naslova knjiga ili dokumentaraca vezanih za košarku. Nadam se da tema ne smeta i da je na pravom mjestu. Ukoliko imate knjige u pdf formatu ili snimke dokumentaraca slobodno postavite :)
Forever and ever, we’ll follow the boys, of Man United, The Busby Babes.
#MFFL
Som-Hi Barça

Avatar
Felixians4
Postovi: 7347
Pridružen/a: 09 apr 2020, 19:20
Kontakt:

Re: Košarkaška literatura

Post Postao/la Felixians4 » 05 jan 2022, 15:34

Ethel je napisao/la:
14 okt 2013, 16:05
Otvorio sam ovu temu kako bi mogao doći do naslova knjiga ili dokumentaraca vezanih za košarku. Nadam se da tema ne smeta i da je na pravom mjestu. Ukoliko imate knjige u pdf formatu ili snimke dokumentaraca slobodno postavite :)
Ne vidim ništa na topicu,vjerujem da ćete stavljati sada dokumenatarce kojih ima po netu. Ne smeta,mislim da pripada pod literaturu,da ovdje stavljamo intervjeu svakodnevne?

https://sportklub.rs/blog/sasa-ozmo/nik ... port-klub/

Ko ti je bio najteži za čuvanje?

Janis Adetokumbo, kada sam igrao protiv njega. Nemoguće ga je zaustaviti, posebno u tranziciji. Kada sam otišao da igram s njim u Milvokiju, uživao sam, verujte mi.

Opiši nam tu ludost – kako to izgleda?

On je čovek visok kao ja, ali dvaput širi, jači i brži. Rečju – zver. Ide u jednu stranu, kao gazela skoči u drugu – misliš da će da položi, ti kreneš, a on zakuca preko tebe. Nešto neverovatno. Mislim da se to rađa jednom u sto godina, ali Janis je neko ko je mnogo radio. Nije samo dar od boga, on je taj dar radom podigao na viši nivo. Izvanredan igrač.

A ko ti je bio najteži od onih koji su tebe čuvali?

Ne pada mi na pamet konkretno ime. Ne leže mi igrači koji su malo niži, a koji su veliki fizikalci i mogu da me čuvaju na niskom postu, a istovremeno su brzi, pa mogu da me čuvaj na pik-en-popu. Dakle, fizikalci, ali oni koji istovremeno dobro razumeju košarku, dakle ne neki od onih koje malo fintiraš, a oni odmah skaču.

Bilo je dosta dobrih u SAD, recimo Drejmond Grin. Kada sam bio u Nju Orleansu, igrali smo polufinale plej-ofa sa Golden Stejtom. Odigrao sam sjajnu prvu utakmicu, a onda su u drugoj stavili njega da me čuva. Uf... Bilo je jako teško – ne možeš da šutneš od njega. Uvek je tu na metar, pomaže svima, a onda se vrati, izvrstan „close out“ igrač.


Ko ti je bio najdraži saigrač?

Imao sam dosta dobrih saigrača tokom čitave karijere. U SAD sam sa Janisom imao izvanredan odnos, u Čikagu sa Žoakimom Noom, izvrstan igrač i momak koji mi je mnogo pomogao. A kako da zaboravim Paua Gasola, on mi je bio najbolji drugar, brat – dosta mi je pomogao u mojoj prvoj godini u NBA i u reprezentaciji. Mnoge nove stvari sam doživeo s njim.

Šta Gasola čini tako velikim i van terena?

Ima veoma veliko srce, brine o svima, pogotovo o mlađim generacijama putem svoje fondacije. Pravi je primer na terenu i van njega. Kada vidiš tako veliku zvezdu koja se ponaša sasvim normalno na ulici, fotografiše se sa svima, to ilustruje kakva je ličnost. Malo sam upoznao i njegovog brata Marka, koji je isti takav. Oni su pravi primeri u sportu.

Za kraj, želja za 2022. godinu?

Da smo svi zdravi. Nadamo se da će ovo sa koronom da se završi. Bilo je mnogo teških trenutaka za sve nas, mnogi su izgubili svoje voljene. Voleo bih da se sve vrati u normalu i da ćemo uživati u životu kao pre, bez restrikcija.

Odgovori

Natrag na “Ostalo”

Online

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 3 gosta.