Zaboravljeni i potencijalni fudbaleri u reprezentaciji BiH

Moderatori/ce: _dreamer_,insider,Monolog,ribery

muhamedhulk
Kontakt:

PostPostao/la muhamedhulk » 15 apr 2018, 13:13

Ne znam, po meni nece nikad ni zaigrati za njih. :D Ali mozda se i probije nekad...
Sarajevo šampion!
FC Bayern Rekordmeister!
Dallas Cowboys!

Vucevich
Kontakt:

PostPostao/la Vucevich » 15 apr 2018, 16:54

Fazlagic danas od pocetka za Shkendiju, vec zabio gol :thumbup:

Bazinga12345
Kontakt:

PostPostao/la Bazinga12345 » 15 apr 2018, 16:57

Vucevich WroteColonFazlagic danas od pocetka za Shkendiju, vec zabio gol :thumbup:

:facepalm: :facepalm: :facepalm: kakve veze on ima sa nama?

Vucevich
Kontakt:

PostPostao/la Vucevich » 15 apr 2018, 17:00

Bazinga12345 WroteColon
Vucevich WroteColonFazlagic danas od pocetka za Shkendiju, vec zabio gol :thumbup:

Kakve veze ima Mirko Maric sa Hrvatskom ili Mihailo Ristic sa Srbijom? :zviz:

A inace veliki broj Bosnjaka iz Makedonije imaju roditelja, djeda ili nenu iz BiH, kao Haris Hajradinovic ili Adis Jahovic ;), pa vjerovatno ima i ovaj. Inace mozes pogledati da je lajkovo reprezentaciju BiH, BHFudbal, Bosnu, Sarajevo i tako dalje ;). Sve dok ne kaze ne je potencijalni :kafa:

Inače, pretpostavljam da ima pravo igrati za nas, svakako vrijedi ispitati pa da vidimo kakva je situacija jer je ovaj ogroman talenat kakvog mi nemamo u državi. Kada je jedna Hrvatska probala dovesti Grégorya Sertica i Daria Cvitanicha koji su Hrvatsku vidjeli samo na televiziji možemo valjda i mi sa Fazlagićem ili Selimovićem.
Zadnja izmjena: Vucevich, dana/u 15 apr 2018, 17:19, ukupno mijenjano 4 puta.

Bazinga12345
Kontakt:

PostPostao/la Bazinga12345 » 15 apr 2018, 17:02

Vucevich WroteColonKakve veze ima Mirko Maric sa Hrvatskom ili Mihailo Ristic sa Srbijom? :zviz:

Mjesas kruške i jabuke. Srbi i Hrvati u BiH imaju dvojno državljanstvo, mogu igrati i za BiH i za Srbiju/Hrvatsku, dok Bošnjaci iz susjednih zemalja nemaju to pravo.

Zglavkar
Kontakt:

PostPostao/la Zglavkar » 15 apr 2018, 17:35

Bazinga12345 WroteColon
Vucevich WroteColonKakve veze ima Mirko Maric sa Hrvatskom ili Mihailo Ristic sa Srbijom? :zviz:

Mjesas kruške i jabuke. Srbi i Hrvati u BiH imaju dvojno državljanstvo, mogu igrati i za BiH i za Srbiju/Hrvatsku, dok Bošnjaci iz susjednih zemalja nemaju to pravo.

Ti miješaš kruške i jabuke izjednačavajući FIFA-ina pravila, jedinstvena za sve saveze i nezavisna od dvojnog državljanstva, sa zakonom za sticanje državljanstva koje svaka država ponaosob kroji kako joj volja. Da se primarno gleda državljanstvo, Katar bi davno sastavio vrhunsku reprezentaciju od Južnoamerikanaca.

Osim toga, i Bosna i Hercegovina omogućava svima, bez obzira na nacionalnost, mjesto rođenja itd., da steknu njeno državljanstvo ukoliko će to na neki način u interesu BiH (i Alex Renfroe je stekao bh. državljanstvo).

Bazinga12345
Kontakt:

PostPostao/la Bazinga12345 » 15 apr 2018, 17:38

@Zglavkar, hvala na objašnjenju, mislio sam uglavnom da Bošnjak iz Srbije ne može tek tako zaigrati za BiH kao Srbin iz BiH, nisam se dobro izrazio, a i ne znam najbolje ta pravila.

edinjo-bih
Kontakt:

PostPostao/la edinjo-bih » 15 apr 2018, 18:11

Vucevich WroteColon
Bazinga12345 WroteColon

Kakve veze ima Mirko Maric sa Hrvatskom ili Mihailo Ristic sa Srbijom? :zviz:

A inace veliki broj Bosnjaka iz Makedonije imaju roditelja, djeda ili nenu iz BiH, kao Haris Hajradinovic ili Adis Jahovic ;), pa vjerovatno ima i ovaj. Inace mozes pogledati da je lajkovo reprezentaciju BiH, BHFudbal, Bosnu, Sarajevo i tako dalje ;). Sve dok ne kaze ne je potencijalni :kafa:

Inače, pretpostavljam da ima pravo igrati za nas, svakako vrijedi ispitati pa da vidimo kakva je situacija jer je ovaj ogroman talenat kakvog mi nemamo u državi. Kada je jedna Hrvatska probala dovesti Grégorya Sertica i Daria Cvitanicha koji su Hrvatsku vidjeli samo na televiziji možemo valjda i mi sa Fazlagićem ili Selimovićem.

!!!

dubrovnik
Kontakt:

PostPostao/la dubrovnik » 15 apr 2018, 19:10

Bazinga12345 WroteColon

Ne znam care ali ja sam bez problema izvadio BiH papire. I zena mi ima BiH papire. Obadvoje smo rodjeni u Dubrovniku. Kod mene je bila nesto laksa procedura ali i kod nje je islo bez vecih problema.
Roditelji su nam iz BiH. Obiteljska veza naravno mora postojati.

ra1981
Kontakt:

PostPostao/la ra1981 » 16 apr 2018, 13:15

Ne znam odakle vam to da Bošnjaci iz Srbije i Hrvatske ne mogu igrati za Bosnu i Hercegovinu.To što neće je druga priča...
Koliko znam postoji posebno pravilo FIFA-e koje kaže da igrač sa prostora bivše Jugoslavije može igrati za bilo koju selekciju bivše države. Mislim da je takav primjer kod nas bio Ninoslav Milenković.
I znaj da ništa više nemam
ništa osim tebe u životu mom
i znaj da koja god si liga
gdje god ti da igraš
mi te bodrimo

Vucevich
Kontakt:

PostPostao/la Vucevich » 16 apr 2018, 14:59

“Igrao sam za BiH dvije utakmice na turneji u SAD-u. Obje su bile prijateljske. Moram biti realan i priznati da sam daleko u redu što se tiče reprezentacije Hrvatske. Imaju veliki broj vrhunskih igrača”, odgovorio je Menalo na pitanje o eventualnom pozivu u dres Vatrenih

:roll:

DrFilgud
Kontakt:

PostPostao/la DrFilgud » 16 apr 2018, 15:27

Menalo je jos uvijek podaleko i sto se tice BiH reprezentacije. Prvo treba da se nametne u Dinamu, pa cemo vidjeti.
Realna opcija je posudba u neku "Lokomotivu" i sl, a sto se tice ovih izjava, to treba iskulirati dok se ne stvore uslovi za zavrtanje usiju.

zizu1991
Kontakt:

PostPostao/la zizu1991 » 16 apr 2018, 15:36

Vucevich WroteColon
“Igrao sam za BiH dvije utakmice na turneji u SAD-u. Obje su bile prijateljske. Moram biti realan i priznati da sam daleko u redu što se tiče reprezentacije Hrvatske. Imaju veliki broj vrhunskih igrača”, odgovorio je Menalo na pitanje o eventualnom pozivu u dres Vatrenih

Sta je tu za prevrtanje ocima prijatelju? Da imalo vrijedi, ne bi ni te dvije prijateljske za nas odigrao nego bi odavno kocke nosao. To su fakti. Nijednog Hrvata ni Srbina ne bih pozvao u BH reprezentaciju cisto iz tih razloga.

Vucevich
Kontakt:

PostPostao/la Vucevich » 16 apr 2018, 15:50

zizu1991 WroteColon
Vucevich WroteColon

Sta je tu za prevrtanje ocima prijatelju? Da imalo vrijedi, ne bi ni te dvije prijateljske za nas odigrao nego bi odavno kocke nosao. To su fakti. Nijednog Hrvata ni Srbina ne bih pozvao u BH reprezentaciju cisto iz tih razloga.

Zbog toga što se ovdje predstavljao kao igrač koji 'istinski želi igrati za Bosnu' ali se ovdje vidi da je sam vidio da nema mjesta ni u C-ekipi Hrvatske pa se 'sjetio' BiH. Još jedan koji bi radije igrao za susjede. Ako bude imao kvaliteta mislim da neće biti dileme koga će izabrati.

zizu1991
Kontakt:

PostPostao/la zizu1991 » 16 apr 2018, 15:53

Ma sta ga ima predstavljati, iz centra Skutorije da istinski zeli igrati za BiH. Nemojte me zayebavati.. jesmo li djeca ili odrasli ljudi.. Uostalom, odakle je god, sve je to zadojeno na isti način.

Kada se pojavi jedan dovoljno kvalitetan i zaigra za nas a mogao u njih makar na klupi biti, ja cu reci, svaka cast nisu svi isti. Do tada, neka odyebu od reprezentacije.

Bazinga12345
Kontakt:

PostPostao/la Bazinga12345 » 16 apr 2018, 15:56

zizu1991 WroteColonMa sta ga ima predstavljati, iz centra Skutorije da istinski zeli igrati za BiH. Nemojte me zayebavati.. jesmo li djeca ili odrasli ljudi.. Uostalom, odakle je god, sve je to zadojeno na isti način.

Kada se pojavi jedan dovoljno kvalitetan i zaigra za nas a mogao u njih makar na klupi biti, ja cu reci, svaka cast nisu svi isti. Do tada, neka odyebu od reprezentacije.

Marko Topic? :D :D
Zadnja izmjena: Bazinga12345, dana/u 16 apr 2018, 15:58, ukupno mijenjano 1 put.

zizu1991
Kontakt:

PostPostao/la zizu1991 » 16 apr 2018, 15:57

Mislis Marko? Marko je izuzetak. Prijeratno, neiskvareno celjade. Ove poslijeratne generacije sve stoka odreda.

Bazinga12345
Kontakt:

PostPostao/la Bazinga12345 » 16 apr 2018, 15:58

zizu1991 WroteColonMislis Marko? Marko je izuzetak. Prijeratno, neiskvareno celjade. Ove poslijeratne generacije sve stoka odreda.

Da Marko, greška u pisanju. :thumbup:

Enigma
Kontakt:

PostPostao/la Enigma » 16 apr 2018, 19:40

zizu1991 WroteColonMa sta ga ima predstavljati, iz centra Skutorije da istinski zeli igrati za BiH. Nemojte me zayebavati.. jesmo li djeca ili odrasli ljudi.. Uostalom, odakle je god, sve je to zadojeno na isti način.

Cist primjer ovome sto si naveo je Mirko Halilovic .... branio je za BiH a kad je dobio poziv Hrvatske napravio pauzu da bi mogao igrat za "majcicu".
MUSVDG

zizu1991
Kontakt:

PostPostao/la zizu1991 » 16 apr 2018, 20:28

Enigma WroteColonCist primjer ovome sto si naveo je Mirko Halilovic .... branio je za BiH a kad je dobio poziv Hrvatske napravio pauzu da bi mogao igrat za "majcicu".

Ma bola. Sve jasno, a to sto ja placam porez da bi on mogao glumiti velikog Hrvata u BH institucijama kao manjinski narod a konstitutivan je poseban par kamenjarskih opanaka.

Natrag na “Fudbalska reprezentacija BiH”

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 2 gosta.