U-21, U-19, U-17

Moderatori/ce: ribery,insider,_dreamer_,Monolog,harden,TaRgEt_

Zukanovic
Kontakt:

Re: U-21, U-19, U-17

Post Postao/la Zukanovic » 12 maj 2022, 20:34

U-15 reprezentacija Bosne i Hercegovine pobijedila je danas u Čakovecu vršnjake iz Bugarske sa 1:0 u susretu drugog kola memorijalnog turnira „Vlatko Marković“.

Selektor Igor Janković je danas na teren izveo sljedeći sastav: Mladen Jurkas, Ivan Kraljević (51. Luka Vasiljević), Petar Đukanović, Amar Ibrišimović, Jusuf Terzić, Sergej Ignatkov (71. Afan Fočo), Andrej Mičić, Dušan Petrović, Ensar Mušić (59. Admir Gojak), Vuk Ćorić (51. Bakir Koso), Kerim Alajbegović (59. Sanin Mešić).

EdinjoBos
Kontakt:

Post Postao/la EdinjoBos » 12 maj 2022, 22:07

U15 BiH ubjedljivo slavila protiv Sj. Makedonije

Golove za izabranike Igora Jankovića postigli su Ensar Mušić u 12., Jusuf Terzić u 49. i Andrej Mičić u 54. minuti utakmice.

Za bh. tim su nastupili:

Aldin Aleta, Ivan Kraljević (52. Luka Vasiljević), Petar Đukanović (69. Filip Šakota), Amar Ibrišimović (60. Admir Gojak), Jusuf Terzić (69. Afan Fočo), Andrej Mičić (60. Senad Ćosić), Dušan Petrović (60. Anel Adžem), Ensar Mušić (60. Malik Kolić), Armando Šainović (41. Sergej Ignatkov), Vuk Ćorić (52. Sanin Mešić), Kerim Alajbegović (41. Bakir Koso).

Repka-ba

EdinjoBos
Kontakt:

Post Postao/la EdinjoBos » 12 maj 2022, 22:10

Zukanovic je napisao/la:
12 maj 2022, 20:34
U-15 reprezentacija Bosne i Hercegovine pobijedila je danas u Čakovecu vršnjake iz Bugarske sa 1:0 u susretu drugog kola memorijalnog turnira „Vlatko Marković“.

Selektor Igor Janković je danas na teren izveo sljedeći sastav: Mladen Jurkas, Ivan Kraljević (51. Luka Vasiljević), Petar Đukanović, Amar Ibrišimović, Jusuf Terzić, Sergej Ignatkov (71. Afan Fočo), Andrej Mičić, Dušan Petrović, Ensar Mušić (59. Admir Gojak), Vuk Ćorić (51. Bakir Koso), Kerim Alajbegović (59. Sanin Mešić).
Jedini gol postigao je Kerim Alajbegović u 40. minuti utakmice.

marlostanf1eld
Kontakt:

Post Postao/la marlostanf1eld » 13 maj 2022, 19:50

u15 remizirali sa Walesom i plasirali se u finale turnira protiv Hrvatske. Alajbegovic iz Leverkusena 2 gola, proslu zabio Bugarskoj za pobjedu.

Imajednabrigada
Kontakt:

Post Postao/la Imajednabrigada » 13 maj 2022, 20:47

Interesantno kada se digla zbrka oko onog malog iz Borca sto nije pozvan, onaj selektor je rekao 'pa sta ako niije pozvan, pozvan je igrac bolji od njega iz Leverkuzena' i cini se da tu ima nesto, nekako ovaj mali daje nadu u novog Dzeku ili Vedu...jer tek mu 14 godina a prekomandovan u 17 Leverkuzena a evo vidi se i da zna zabijat golove, ne sjecam se bas da je neki igrac u mladjima kategorijama bio ovako uvjerljiv i ucinkovit. Ajde bar neka su ikog ovi luzeri od selektora otkrili na vrijeme a da je kvalitetan igrac, a ne kao ranije tek kad dodje do seniora onda se pokusava dovesti kod nas.

marlostanf1eld
Kontakt:

Post Postao/la marlostanf1eld » 13 maj 2022, 21:17

Imajednabrigada je napisao/la:
13 maj 2022, 20:47
Interesantno kada se digla zbrka oko onog malog iz Borca sto nije pozvan, onaj selektor je rekao 'pa sta ako niije pozvan, pozvan je igrac bolji od njega iz Leverkuzena' i cini se da tu ima nesto, nekako ovaj mali daje nadu u novog Dzeku ili Vedu...jer tek mu 14 godina a prekomandovan u 17 Leverkuzena a evo vidi se i da zna zabijat golove, ne sjecam se bas da je neki igrac u mladjima kategorijama bio ovako uvjerljiv i ucinkovit. Ajde bar neka su ikog ovi luzeri od selektora otkrili na vrijeme a da je kvalitetan igrac, a ne kao ranije tek kad dodje do seniora onda se pokusava dovesti kod nas.
Nije napadac, lijevo krilo vise.

Zukanovic
Kontakt:

Post Postao/la Zukanovic » 13 maj 2022, 21:24

On je sada jednu utakmicu igrao za Leverkusen u17. i jos ko desni bek.

Imajednabrigada
Kontakt:

Post Postao/la Imajednabrigada » 13 maj 2022, 21:37

Zukanovic je napisao/la:
13 maj 2022, 21:24
Ne znam zasto, ali u Bayer u17 on je registrovan kao centralni naoadac, ali jos su to mladi momci i trazi se pozicija im prava.

Pored njega jos dvojca momaka su tu na koje bi mozda trebalo obratiti paznjuu isto u17

slika

Imajednabrigada
Kontakt:

Post Postao/la Imajednabrigada » 13 maj 2022, 21:41

13 maj 2022, 21:37
Zukanovic je napisao/la:
13 maj 2022, 21:24
Ne znam zasto, ali u Bayer u17 on je registrovan kao centralni naoadac, ali jos su to mladi momci i trazi se pozicija im prava.

Pored njega jos dvojca momaka su tu na koje bi mozda trebalo obratiti paznjuu isto u17

slika

slika

ASD
Kontakt:

Post Postao/la ASD » 14 maj 2022, 00:12

Po čemu je učinkovit?

Teško da je veći talenat od Dževahirića. Dževahirić je imao nekoliko utakmica gdje je baš briljirao u repci, a o ligi da ne govorim.
Mislim, moguće da jeste. Ali ne znamo o njemu još skoro ništa. Tako da je veoma mala vjerovatnoća da je veći talenat od vjerovatno najtalentovanijeg napadača zadnjih godina.

Pantelija
Kontakt:

Post Postao/la Pantelija » 14 maj 2022, 00:17

ASD je napisao/la:
14 maj 2022, 00:12
Po čemu je učinkovit?

Teško da je veći talenat od Dževahirića. Dževahirić je imao nekoliko utakmica gdje je baš briljirao u repci, a o ligi da ne govorim.
Mislim, moguće da jeste. Ali ne znamo o njemu još skoro ništa. Tako da je veoma mala vjerovatnoća da je veći talenat od vjerovatno najtalentovanijeg napadača zadnjih godina.
ma nije bas to tako kako ti pises :D
a nije ni da nije
Prvo, dzevahiric ne igra sad za repku jer ne radi kako mu borac kaze i hoce
sutra bilo koji igrac borca da predje u drugi klub imao bi problem sa repkom :D

dzevahiric za nase uslove jeste talenat ali ekstrem neki, po onome sto sam gledao, a gledao sam sigurno 10ak tekmi u ligi, nije.
tonu rada ima on da bi ispekao zanat, posebno jer ima fizicke predispozicije za to samo je pitanje gdje ce nastaviti razvoj i kolikko ce se truditi i kakvu glavu ima (roditelji)

istina, jako siromasni smo s napadacima u svim kategorijama ovim mladjim...
Zivio sam zivot, Bog sto mi je dao
Mjesto talijane, engleze gledao
ako je to grijeh, sto dusa pozeli
onda se i meni dzehenem veseli

ASD
Kontakt:

Post Postao/la ASD » 14 maj 2022, 00:20

Pantelija je napisao/la:
14 maj 2022, 00:17
ASD je napisao/la:
14 maj 2022, 00:12
Po čemu je učinkovit?

ma nije bas to tako kako ti pises :D
a nije ni da nije
Prvo, dzevahiric ne igra sad za repku jer ne radi kako mu borac kaze i hoce
sutra bilo koji igrac borca da predje u drugi klub imao bi problem sa repkom :D

dzevahiric za nase uslove jeste talenat ali ekstrem neki, po onome sto sam gledao, a gledao sam sigurno 10ak tekmi u ligi, nije.
tonu rada ima on da bi ispekao zanat, posebno jer ima fizicke predispozicije za to samo je pitanje gdje ce nastaviti razvoj i kolikko ce se truditi i kakvu glavu ima (roditelji)

istina, jako siromasni smo s napadacima u svim kategorijama ovim mladjim...
Govorimo o talentu, ne o radu. Pratio sam pionire zadnjih sigurno 3-4 generacije baš aktivno.
Nije bilo napadača koji će uzeti loptu i driblati. Bili su uglavnom Snagatori i ako hoćeš iskreno, ne baš talentovani, bar ne za ovog nivoa.

Što se tiče njegove brutalne statistike. To me uopšte ne zanima jer je liga nikad gora. Puno ekipa u Premijer ligi što ne radi s djecom. On je tu bušio statistiku.

Imajednabrigada
Kontakt:

Post Postao/la Imajednabrigada » 14 maj 2022, 09:22

@ asd

Najvise sam alergican na te neke tvrdnje razvalio ili zabio 20 u nasoj ligi i talenat, ok bogdo da jeste tako ali cinjenica je da se tu izdvajaju ti momci na osnovu fizickih predispozicija i trpaju djecu. Ma **** snagu vise ako on nema 'mozga za igru' kao skoro u 16 kada sam gledao neki mali 2m ima a blage veze nema svaki duel je izgubio, pa daj bolan neka ima neki kliker nece vazda bosnjo igrati na snagu i na silu. I sta biva s tim igracima kada dodju u veci rang s fizicki jacim igracima isto, e tu se gube i vide da nisu nikakav talenat ustvari. Mislim ne kazem da ovaj Dzavahiric nije talentovano dijete ali opcenito govorim kako to ide kod nas.X je takvih primjera, isto neki mali iz Bihaca ima visinu zabijao 35 golova po sezoni u kadetima isto pozvan u u17 ne moze se dijete sastat s loptom.
Talenat treba gledati i traziti i gledati po ideji koju dijete ima u kretanju, postavljanju, tehnici nema veze sto je fizicki nejacak ojacat ce dok izraste.

I opet kad dodjemo u seniore igramo ko pickice ne mozemo pola minute zadrzat loptu u posjedu ljudi nas odnesu u svakom duelu.

Pa eto ovaj mali vec u 2 utakmice zadnje ima 3 gola od toga 2 Velsu ..nije lako posebno u tom uzrastu zabiti 2 gola nekoj ekipi gdje su isto igraci fizicki dominantniji. Ali eto finale je protiv Hrvatske bice i tv prijenos pa vidjecemo ima li sta zanimljivo.

ASD
Kontakt:

Post Postao/la ASD » 14 maj 2022, 09:43

Pa kažem ti. Nije samo visina. Momak zna driblati što nijedan napadač unazad 5 godina u tom uzrastu nije znao.
Sam sebi stvarao šanse.
Opet kažem. To je samo talenat. Možda on propadne još u kadetima, ali kažem da su činjenice da ima šlifa.

Imajednabrigada
Kontakt:

Post Postao/la Imajednabrigada » 14 maj 2022, 09:59

ASD je napisao/la:
14 maj 2022, 09:43
Pa kažem ti. Nije samo visina. Momak zna driblati što nijedan napadač unazad 5 godina u tom uzrastu nije znao.
Sam sebi stvarao šanse.
Opet kažem. To je samo talenat. Možda on propadne još u kadetima, ali kažem da su činjenice da ima šlifa.
Ne ulazim u to niti poznajem tog malo.

Sudim samo na osonovu cinjenica gore sto je @pantelija napisao o njemu jer gledao ga uzivo da nije mali bas nesto.
Mislim logicno je da bi taj mali trebao biti u repki ali sam govorio opcenito kako to ide kod nas i da ne mora znaciti ako je neki 'grmalj' da je talenat i da mora igrati.

ASD
Kontakt:

Post Postao/la ASD » 14 maj 2022, 10:22

14 maj 2022, 09:59
ASD je napisao/la:
Sam sebi stvarao šanse.

Sudim samo na osonovu cinjenica gore sto je @pantelija napisao o njemu jer gledao ga uzivo da nije mali bas nesto.
Mislim logicno je da bi taj mali trebao biti u repki ali sam govorio opcenito kako to ide kod nas i da ne mora znaciti ako je neki 'grmalj' da je talenat i da mora igrati.
Gledao sam ga i ja na desetine puta.
O tome ti i pišem.
U zadnjih 5 godina su u tom uzrastu centarfori bili grmalji koji su samo išli na snagu i tu se sva priča završavala. On je jedini koji ide po loptu, dribla, stvara šanse. Jedini koji igra zapravo i zbog toga je sigurno najtalentovaniji napadač u tom uzrastu zadnjih 5 godina.

Imajednabrigada
Kontakt:

Post Postao/la Imajednabrigada » 14 maj 2022, 10:50

ASD je napisao/la:
14 maj 2022, 10:22
14 maj 2022, 09:59
ASD je napisao/la:
Sam sebi stvarao šanse.

Gledao sam ga i ja na desetine puta.
O tome ti i pišem.
U zadnjih 5 godina su u tom uzrastu centarfori bili grmalji koji su samo išli na snagu i tu se sva priča završavala. On je jedini koji ide po loptu, dribla, stvara šanse. Jedini koji igra zapravo i zbog toga je sigurno najtalentovaniji napadač u tom uzrastu zadnjih 5 godina.
A i ti si ga gledao znaci, ako je tako ja bih takvog igraca forsirao onda na poluspicu pozicija 10tke, tu bi se jos bolje razvio u tehnickom smislu pa i golgeterski jer ocito mali voli igru i loptu imat kako sam te razumio.

Nadam.se da ce s to prije rijesiti to u Borcu status pa da ga vidimo dalje a da djete uspije .

Pantelija
Kontakt:

Post Postao/la Pantelija » 14 maj 2022, 10:52

Ma mali ide u njemačku jer mu je otac gore vjerovatno dobili spajanje porodice.
Tako da, ako je kvalitet a sigurno ima materijala, imat ce finu poziciju za raazvijati se

ASD
Kontakt:

Post Postao/la ASD » 14 maj 2022, 10:55

Pantelija je napisao/la:
14 maj 2022, 10:52
Tako da, ako je kvalitet a sigurno ima materijala, imat ce finu poziciju za raazvijati se
Toga se bojim. Ako ga otac odvede prema svom radnom mjestu/domu. Neće valjati.
On treba da traži klub/mjesto u skladu sa svojim kvalitetima/potrebama ako misli da nešto postane.

Pantelija
Kontakt:

Post Postao/la Pantelija » 14 maj 2022, 11:20

ASD je napisao/la:
14 maj 2022, 10:55
Pantelija je napisao/la:
14 maj 2022, 10:52
Toga se bojim. Ako ga otac odvede prema svom radnom mjestu/domu. Neće valjati.
On treba da traži klub/mjesto u skladu sa svojim kvalitetima/potrebama ako misli da nešto postane.
Pa sta ces brate, on ako ima kvalitet bez problema će se probiti tamo. Tamo skauti se vrte 24h i sve sto valja odmah ide u bolje klubove
A koliko znam vec je bio na bekim ptobama gore

Odgovori

Natrag na “Fudbalska reprezentacija BiH”

Trenutno korisnika/ca: ASD, Wanderson i 18 gostiju.