Zaboravljeni i potencijalni fudbaleri u reprezentaciji BiH

Moderatori/ce: _dreamer_,ribery,Monolog,insider,TaRgEt_

babino
Postovi: 7197
Pridružen/a: 21 apr 2016, 14:09
Kontakt:

Re: Zaboravljeni i potencijalni fudbaleri u reprezentaciji BiH

Post Postao/la babino » 30 nov 2022, 19:15

na pitanje o repki, odgovorio je da dolazi u BiH, voli cevape i slusa nasu muziku....optimisticno:-)

kad ce poljska liga, fali mi hamulic, hebo svjetsko:-)

Avatar
DuljevinhoHaraldo
Postovi: 14140
Pridružen/a: 02 jan 2020, 16:12
Lokacija: Daštansko
Kontakt:

Re: Zaboravljeni i potencijalni fudbaleri u reprezentaciji BiH

Post Postao/la DuljevinhoHaraldo » 30 nov 2022, 20:58

babino je napisao/la:
30 nov 2022, 19:15
na pitanje o repki, odgovorio je da dolazi u BiH, voli cevape i slusa nasu muziku....optimisticno:-)

kad ce poljska liga, fali mi hamulic, hebo svjetsko:-)
:tokralju: :tokralju:
⚜️~⚜️~⚜️

"Azur je za sve mlade golmane Jan Oblak" - A. Husarić

Mirvić + Dudić + Hadžija = Najjači trio BH fudbala

kad ce poljska liga, fali mi hamulic, hebo svjetsko:-) - @babino

Unknown2
Postovi: 9108
Pridružen/a: 02 mar 2015, 22:19
Kontakt:

Re: Zaboravljeni i potencijalni fudbaleri u reprezentaciji BiH

Post Postao/la Unknown2 » 02 dec 2022, 13:45

Talentovani Sarajlija igra za B tim Brentforda, ima pravo nastupa za četiri reprezentacije

Zanimljiva priča stiže nam iz Engleske. Edon Pruti je dvadesetogodišnji fudbaler Brentforda B koji je rođen u Sarajevu 2002. godine.

Edon Pruti je ovog ljeta stigao u B tim Brentforda gdje kvalitetno radi i nada se u budućnosti prelasku u prvi tim engleskog premijerligaša. Njegove igra hvali trener Brentforda B.

“Edon je veliko pojačanje za našu mladu ekipu, visok je 192 cm, ljevak je, odličan skakač, pozitivno agresivan, već je igrao u seniorskoj konkurenciji i siguran sam da se nijedan centralni napadač neće naigrati pored njega. Svijetla budućnost je pred njim”, kazao je Neil Mac Farlan.

Svoje fudbalske korake učio je u engleskim Stevenageu, Burnleyu, Hanwel Townu i Sloughu.

Edon Pruti je rođeni Sarajlija, njegov otac je porijeklom iz glavnog grada BiH. Pruti je dobio U21 BiH, ali nije mogao doći na okupljanje jer mu tadašnji klub Burnley nije dopustio.

Mladi igrač u teoriji može igrati za četiri reprezentacije, BiH, Englesku, te za Kosovo ili Albaniju zbog svog porijekla s majčine strane.

Avatar
Arnelv52
Postovi: 1531
Pridružen/a: 05 apr 2016, 14:46
Kontakt:

Re: Zaboravljeni i potencijalni fudbaleri u reprezentaciji BiH

Post Postao/la Arnelv52 » 02 dec 2022, 16:27

Vidim da je prešao u Brentford iz Slougha ove sezone što će reći da ta priča ima potencijala jer Brendford je klub koji radi drugačije od drugih. Više na linku:



PS. ništa ne mora da znači

Unknown2
Postovi: 9108
Pridružen/a: 02 mar 2015, 22:19
Kontakt:

Re: Zaboravljeni i potencijalni fudbaleri u reprezentaciji BiH

Post Postao/la Unknown2 » 02 dec 2022, 19:27

Veliki je posao Misimović uradio u proteklom periodu kada je u pitanju “vrbovanje” mladih igrača koji igraju u inostranstvu. Javnost interesuje da li će za Zmajeve zaigrati Denis Huseinbašić, Said Hamulić, Ivan Šunjić…

– Ne bih o imenima, ima dosta fudbalera s kojima smo razgovarali i koji su pokazali interes da igraju za BiH. Nadamo se da će tako i biti. I moja generacija je, hajmo reći, bila sastavljena pretežno od igrača koji su odrasli u dijaspori i tamo naučili fudbal, ali što je važno, nismo zaboravili odakle smo. I to smo pokazali na terenu.

Avatar
ReX
Postovi: 10005
Pridružen/a: 02 avg 2019, 10:54
Kontakt:

Re: Zaboravljeni i potencijalni fudbaleri u reprezentaciji BiH

Post Postao/la ReX » 02 dec 2022, 22:28

Izuzev Anela i Dennisa. Ko su ta ostala imena kada se spominje "veliki posao Misimovica"? Ozbiljno pitam. Od njihovog dolaska je takodjer proslo par godina.

Samo bla bla bla.

:bih:
@igrajlopte 🐦

Iceplayer
Postovi: 1376
Pridružen/a: 23 nov 2013, 21:21
Kontakt:

Re: Zaboravljeni i potencijalni fudbaleri u reprezentaciji BiH

Post Postao/la Iceplayer » 02 dec 2022, 23:03

ReX je napisao/la:
02 dec 2022, 22:28
Izuzev Anela i Dennisa. Ko su ta ostala imena kada se spominje "veliki posao Misimovica"? Ozbiljno pitam. Od njihovog dolaska je takodjer proslo par godina.

Samo bla bla bla.

:bih:
Sad ima priliku da se dokaže, mnogo mladih igrača dolazi :bih:

Avatar
ReX
Postovi: 10005
Pridružen/a: 02 avg 2019, 10:54
Kontakt:

Re: Zaboravljeni i potencijalni fudbaleri u reprezentaciji BiH

Post Postao/la ReX » 03 dec 2022, 01:49

Iceplayer je napisao/la:
02 dec 2022, 23:03
ReX je napisao/la:
02 dec 2022, 22:28
Izuzev Anela i Dennisa. Ko su ta ostala imena kada se spominje "veliki posao Misimovica"? Ozbiljno pitam. Od njihovog dolaska je takodjer proslo par godina.

Samo bla bla bla.

:bih:
Sad ima priliku da se dokaže, mnogo mladih igrača dolazi :bih:
Amin Boze. Nadamo se... :hmmmmm: :bih:
@igrajlopte 🐦

denza
Postovi: 156
Pridružen/a: 28 nov 2022, 12:11
Kontakt:

Re: Zaboravljeni i potencijalni fudbaleri u reprezentaciji BiH

Post Postao/la denza » 03 dec 2022, 11:25

Prvi post na ovom forumu, i da podijelim usput relativno pozitivnu vijest sto je izasla od prije par sati: Celtic 'jako zainteresovan' da kupi Hamulica:

Vise ovdje (na engleskom):

https://www.footballscotland.co.uk/spfl ... c-25664375
https://www.dailyrecord.co.uk/sport/foo ... k-28643114

Veliki pozdrav svima!

Denis

Avatar
zgembo89
Postovi: 4931
Pridružen/a: 19 avg 2010, 01:10
Kontakt:

Re: Zaboravljeni i potencijalni fudbaleri u reprezentaciji BiH

Post Postao/la zgembo89 » 03 dec 2022, 11:32

Gledam sinoc jednu Svicarsku da nema stranaca oni bi bili ko Luksemburg iako imaju sve uslove terene itd.
Jednostavno bivsa Juga ima talente za fudbal dva Kosovara Xhaka i Saqiri drze rep. U vrhu.
Isto tako i mi kad bi se ova djeca iskupila da igraju za nas mi bi se setali kroz grupe..Neshvatljivo mi je da jedan Erhan Masovic ode igrat za Srbiju a prvi trener psuje siptarsku majku itd.
I masa njih sad je na prekretnici od Huseinbasica Gigovica iz Rome onog 18g sto ima itd

Unknown2
Postovi: 9108
Pridružen/a: 02 mar 2015, 22:19
Kontakt:

Re: Zaboravljeni i potencijalni fudbaleri u reprezentaciji BiH

Post Postao/la Unknown2 » 03 dec 2022, 14:37

Transfer karijere pred 22-godišnjim potencijalnim reprezentativcem Bosne i Hercegovine

Škotski velikan, Celtic, navodno je zainteresovan za potencijalnog bosanskohercegovačkog reprezentativca, Saida Hamulića, javlja Tuttomercato. 

Hamulić bi u redovima škotskog giganta mogao zamijeniti Giorgosa Giakoumakisa koji bi mogao napustiti klub u januarskom prelaznom roku nakon neuspjelih pokušaja oko produženja saradnje sa 27-godišnjim ofanzivcem. 

Naš ofanzivac je postigao devet golova u 17 odigranih utakmica za Stal Mielec, a kao kruna odlične sezone bi mogao doći transfer u Glasgow. 

Ovaj 22-godišnjak može igrati za selekcije Nizozemske i Bosne i Hercegovine, a navodi se da će menadžer Kelta, Ange Postecoglou morati zavući ruku duboko u džep kako bi angažovao našeg ofanzivca u redove Celtica.

Trenutna vrijednost Hamulića prema portalu Transfermarkt je 1.5 miliona eura. 

Avatar
forgempp
Postovi: 6553
Pridružen/a: 07 jan 2018, 23:38
Kontakt:

Re: Zaboravljeni i potencijalni fudbaleri u reprezentaciji BiH

Post Postao/la forgempp » 03 dec 2022, 14:51

Zukanovic je napisao/la:
03 dec 2022, 14:37
Transfer karijere pred 22-godišnjim potencijalnim reprezentativcem Bosne i Hercegovine

Škotski velikan, Celtic, navodno je zainteresovan za potencijalnog bosanskohercegovačkog reprezentativca, Saida Hamulića, javlja Tuttomercato. 

Hamulić bi u redovima škotskog giganta mogao zamijeniti Giorgosa Giakoumakisa koji bi mogao napustiti klub u januarskom prelaznom roku nakon neuspjelih pokušaja oko produženja saradnje sa 27-godišnjim ofanzivcem. 

Naš ofanzivac je postigao devet golova u 17 odigranih utakmica za Stal Mielec, a kao kruna odlične sezone bi mogao doći transfer u Glasgow. 

Ovaj 22-godišnjak može igrati za selekcije Nizozemske i Bosne i Hercegovine, a navodi se da će menadžer Kelta, Ange Postecoglou morati zavući ruku duboko u džep kako bi angažovao našeg ofanzivca u redove Celtica.

Trenutna vrijednost Hamulića prema portalu Transfermarkt je 1.5 miliona eura. 
To je moožda čak i najbolji izbor sa Saida.
Otići u klub koji je (uz Rangers) najjači u svojoj ligi i koji tu dobija 90% tekmi, nema boljeg izbora za mladog napadača jer će u svakom meču imati najmanje jednu šansu za gol.

Nadam se da je to istina :pray: :pray: :pray:
Rafa Nadal!

EDIN DŽEKO!!!

Avatar
DuljevinhoHaraldo
Postovi: 14140
Pridružen/a: 02 jan 2020, 16:12
Lokacija: Daštansko
Kontakt:

Re: Zaboravljeni i potencijalni fudbaleri u reprezentaciji BiH

Post Postao/la DuljevinhoHaraldo » 03 dec 2022, 15:20

Plus bi igrao Euro utakmice, nema šta ako ode u Celtic, predobar potez.
⚜️~⚜️~⚜️

"Azur je za sve mlade golmane Jan Oblak" - A. Husarić

Mirvić + Dudić + Hadžija = Najjači trio BH fudbala

kad ce poljska liga, fali mi hamulic, hebo svjetsko:-) - @babino

Avatar
Justin
Postovi: 16849
Pridružen/a: 11 sep 2017, 17:34
Lokacija: Ellicott City
Kontakt:

Re: Zaboravljeni i potencijalni fudbaleri u reprezentaciji BiH

Post Postao/la Justin » 03 dec 2022, 15:31

DuljevinhoHaraldo je napisao/la:
03 dec 2022, 15:20
Plus bi igrao Euro utakmice, nema šta ako ode u Celtic, predobar potez.
Je li vec bolji napadac od Demirovica?
Sarmelino † (29.08.2015-20.10.2019.) ⚜
dr. Alem Peterson
Captain4 † (14.05.2014-22.02.2022.) ⚜

Avatar
Arnelv52
Postovi: 1531
Pridružen/a: 05 apr 2016, 14:46
Kontakt:

Re: Zaboravljeni i potencijalni fudbaleri u reprezentaciji BiH

Post Postao/la Arnelv52 » 03 dec 2022, 16:54

zgembo89 je napisao/la:
03 dec 2022, 11:32
Gledam sinoc jednu Svicarsku da nema stranaca oni bi bili ko Luksemburg iako imaju sve uslove terene itd.
Jednostavno bivsa Juga ima talente za fudbal dva Kosovara Xhaka i Saqiri drze rep. U vrhu.
Isto tako i mi kad bi se ova djeca iskupila da igraju za nas mi bi se setali kroz grupe..Neshvatljivo mi je da jedan Erhan Masovic ode igrat za Srbiju a prvi trener psuje siptarsku majku itd.
I masa njih sad je na prekretnici od Huseinbasica Gigovica iz Rome onog 18g sto ima itd
Pretpostavljam da je tu glavni razlog sličan k'o i u nekim drugim zemljama. Oni fudbal vide kao sport za siromašne zato i nema puno orginalnih Švicaraca u repki.

I Francuzi bi bili puno slabiji da im nema Afrikanaca. Po meni se tu ne radi o talentu nego o tome.

Harise
Postovi: 2723
Pridružen/a: 22 sep 2018, 00:48
Kontakt:

Re: Zaboravljeni i potencijalni fudbaleri u reprezentaciji BiH

Post Postao/la Harise » 03 dec 2022, 18:42

Arnelv52 je napisao/la:
03 dec 2022, 16:54
zgembo89 je napisao/la:
03 dec 2022, 11:32
Gledam sinoc jednu Svicarsku da nema stranaca oni bi bili ko Luksemburg iako imaju sve uslove terene itd.
Jednostavno bivsa Juga ima talente za fudbal dva Kosovara Xhaka i Saqiri drze rep. U vrhu.
Isto tako i mi kad bi se ova djeca iskupila da igraju za nas mi bi se setali kroz grupe..Neshvatljivo mi je da jedan Erhan Masovic ode igrat za Srbiju a prvi trener psuje siptarsku majku itd.
I masa njih sad je na prekretnici od Huseinbasica Gigovica iz Rome onog 18g sto ima itd
Pretpostavljam da je tu glavni razlog sličan k'o i u nekim drugim zemljama. Oni fudbal vide kao sport za siromašne zato i nema puno orginalnih Švicaraca u repki.

I Francuzi bi bili puno slabiji da im nema Afrikanaca. Po meni se tu ne radi o talentu nego o tome.
Svicarska je imala uvijek dobre igraće i kada su jedno vrijeme samo Svicarci imali u ekipi.

Avatar
baboedindzeko09
Postovi: 8082
Pridružen/a: 14 nov 2021, 18:25
Lokacija: Small Heath, Birmingham
Kontakt:

Re: Zaboravljeni i potencijalni fudbaleri u reprezentaciji BiH

Post Postao/la baboedindzeko09 » 03 dec 2022, 19:33

zgembo89 je napisao/la:
03 dec 2022, 11:32
Gledam sinoc jednu Svicarsku da nema stranaca oni bi bili ko Luksemburg iako imaju sve uslove terene itd.
Jednostavno bivsa Juga ima talente za fudbal dva Kosovara Xhaka i Saqiri drze rep. U vrhu.
Isto tako i mi kad bi se ova djeca iskupila da igraju za nas mi bi se setali kroz grupe..Neshvatljivo mi je da jedan Erhan Masovic ode igrat za Srbiju a prvi trener psuje siptarsku majku itd.
I masa njih sad je na prekretnici od Huseinbasica Gigovica iz Rome onog 18g sto ima itd
Svicarska je njih napravila, djeca su tu rođena (osim Shaqa i Emboloa, ali su relativno mladi tu došli), prve fudbalske korake, školovanje, roditeljima posao i sve što ide uz to, mi ništa nismo napravili za svoju djecu nego živimo od sadake dijaspore što se repke tiče (izuzev Džeke)
DEVEDESETKA - FORUMAŠ DECENIJE

zenicanin
Postovi: 1292
Pridružen/a: 11 feb 2009, 21:51
Kontakt:

Re: Zaboravljeni i potencijalni fudbaleri u reprezentaciji BiH

Post Postao/la zenicanin » 04 dec 2022, 00:08

Zna li ko vise o Dzenanu Pejcinovicu? Clan U-18 Njemacke reprezentacije i Wolfsburga. Pise kao druga drzava Crna Gora, da li mozda ipak ima neku poveznicu s BIH? https://www.transfermarkt.com/dzenan-pe ... ler/819636
Kicker ga poredi s Dzekom , ima ekstra statistiku u mladim reprezentacijama
https://www.kicker.de/spitzname-dzeko-u ... rtikel.amp

Avatar
baboedindzeko09
Postovi: 8082
Pridružen/a: 14 nov 2021, 18:25
Lokacija: Small Heath, Birmingham
Kontakt:

Re: Zaboravljeni i potencijalni fudbaleri u reprezentaciji BiH

Post Postao/la baboedindzeko09 » 04 dec 2022, 00:29

zenicanin je napisao/la:
04 dec 2022, 00:08
Zna li ko vise o Dzenanu Pejcinovicu? Clan U-18 Njemacke reprezentacije i Wolfsburga. Pise kao druga drzava Crna Gora, da li mozda ipak ima neku poveznicu s BIH? https://www.transfermarkt.com/dzenan-pe ... ler/819636
Kicker ga poredi s Dzekom , ima ekstra statistiku u mladim reprezentacijama
https://www.kicker.de/spitzname-dzeko-u ... rtikel.amp
Pisalo se ovdje već dosta o njemu, otac mu je iz CG kao i taj dio familije, međutim ako je suditi po FB-u njegove mame koja je često u Sarajevu, očigledno da ona ima neku povezanost sa BiH, međutim, kao i babo mu, mali kači samo cg zastave/slike u dresovima/u trenerkama s ocem
DEVEDESETKA - FORUMAŠ DECENIJE

Avatar
DaVinci
Postovi: 2846
Pridružen/a: 18 jun 2017, 20:32
Kontakt:

Re: Zaboravljeni i potencijalni fudbaleri u reprezentaciji BiH

Post Postao/la DaVinci » 04 dec 2022, 02:17

Fascinantno je vidjet koliko su Bosnjaci vezani za Crnu Goru ... a ni sami ne znaju kako su uspjeli opstat tamo pored Njegosa i njegosevih ... :zviz:
"Mi smo pogana sredina, j@bo ja nama svima mamu u usta! Odgovorno tvrdim da smo najgori i ako se barem malo ne promijenimo, nikada nam neće biti bolje." by fks74

Odgovori

Natrag na “Fudbalska reprezentacija BiH”

Online

Trenutno korisnika/ca: Semper, Sheyi i 22 gosta.