Jusuf Gazibegovic

Moderatori/ce: _dreamer_,ribery,Monolog,insider,TaRgEt_

Avatar
Ghuraba
Postovi: 4222
Pridružen/a: 02 jul 2019, 15:24

Re: Jusuf Gazibegovic

Post Postao/la Ghuraba » 25 mar 2023, 21:15

DuljevinhoHaraldo je napisao/la:
25 mar 2023, 19:28
Ne kontam ni ja.

Ovo je veliki profesionalac, čudi me i da je uspio do ovog nivoa koliko je uzasno spor.
Ne znam brate jesam li ja corav, ali je on po meni daleko od toga. Ti i ASD ste to dosad 500x ponovili na ovom forumu i ja sam vam povjerovao. Nije me nesto vukla zelja da ga pogledam u klubu, tako da nisam ni upucen u njegove karakteristike. Medjutim, ono sto sam u cetvrtak vidio je sve samo ne 'uzasno spor'. Momak je sasvim pristojne brzine, kondicijski je brutalno spreman, trci kao navijen i bori se kao lav, a i na nogama je jak zbog niskog tezista tijela. Idealno bi bilo da se on ili Jasic isprofilisu u lijevog beka, da imamo dobru zamjenu nakon sto se Seo oprosti. Steta bi bila ovakvog Dedica trositi na toj strani. Nadati se da cemo za 2-3 godine imati 3 bundesligaska beka (Dedic u Bayernu, Jasic u Bayeru i Gazibegovic u Koelnu. :mrgreen: Salu na stranu, ali mislim da je za njih trojicu njemacka BL idealna.

babino
Postovi: 7197
Pridružen/a: 21 apr 2016, 14:09
Kontakt:

Re: Jusuf Gazibegovic

Post Postao/la babino » 25 mar 2023, 21:39

Ghuraba je napisao/la:
25 mar 2023, 21:15
DuljevinhoHaraldo je napisao/la:
25 mar 2023, 19:28
Ne kontam ni ja.

Ovo je veliki profesionalac, čudi me i da je uspio do ovog nivoa koliko je uzasno spor.
Ne znam brate jesam li ja corav, ali je on po meni daleko od toga. Ti i ASD ste to dosad 500x ponovili na ovom forumu i ja sam vam povjerovao. Nije me nesto vukla zelja da ga pogledam u klubu, tako da nisam ni upucen u njegove karakteristike. Medjutim, ono sto sam u cetvrtak vidio je sve samo ne 'uzasno spor'. Momak je sasvim pristojne brzine, kondicijski je brutalno spreman, trci kao navijen i bori se kao lav, a i na nogama je jak zbog niskog tezista tijela. Idealno bi bilo da se on ili Jasic isprofilisu u lijevog beka, da imamo dobru zamjenu nakon sto se Seo oprosti. Steta bi bila ovakvog Dedica trositi na toj strani. Nadati se da cemo za 2-3 godine imati 3 bundesligaska beka (Dedic u Bayernu, Jasic u Bayeru i Gazibegovic u Koelnu. :mrgreen: Salu na stranu, ali mislim da je za njih trojicu njemacka BL idealna.
ma asd lupa gluposti, kao i uvijek:-)
juka spor, a dedic slabih motorickih sposobnosti:-)

Avatar
Epidaurus
Postovi: 21315
Pridružen/a: 15 maj 2014, 14:37
Kontakt:

Re: Jusuf Gazibegovic

Post Postao/la Epidaurus » 25 mar 2023, 21:40

Jusuf gradjen ko Carvajal. Valjda nije tupav ko Dani pa da postane minus igrac cim ga tijelo pocne izdavat.

Avatar
JonSnow
Postovi: 6181
Pridružen/a: 17 jun 2014, 00:28
Kontakt:

Re: Jusuf Gazibegovic

Post Postao/la JonSnow » 25 mar 2023, 22:07

Epidaurus je napisao/la:
25 mar 2023, 21:40
Jusuf gradjen ko Carvajal. Valjda nije tupav ko Dani pa da postane minus igrac cim ga tijelo pocne izdavat.
Nije to tupavost, nego biologija. Malo toga, kao bek, možeš napraviti da nadoknadiš manjak brzine.
Bekovi i krila imaju najkraći rok trajanja u usporedbi s drugim pozicijama i relativno kratko mogu igrati na visokom nivou.
Napadači, stoperi i neki veznjaci mogu bit kornjače u poznim godinama, a golmane neću ni da spominjem

Avatar
ASD
Postovi: 26228
Pridružen/a: 20 okt 2012, 12:26
Lokacija: Ciudad de carbón (Kohlenstadt)
Kontakt:

Re: Jusuf Gazibegovic

Post Postao/la ASD » 25 mar 2023, 22:15

Bekovi ako se krenu povređivat, tu im je maltene kraj karijere. Kao krilo još se nešto na dribling možeš i spasit.

Avatar
Epidaurus
Postovi: 21315
Pridružen/a: 15 maj 2014, 14:37
Kontakt:

Re: Jusuf Gazibegovic

Post Postao/la Epidaurus » 25 mar 2023, 22:15

JonSnow je napisao/la:
25 mar 2023, 22:07
Epidaurus je napisao/la:
25 mar 2023, 21:40
Jusuf gradjen ko Carvajal. Valjda nije tupav ko Dani pa da postane minus igrac cim ga tijelo pocne izdavat.
Nije to tupavost, nego biologija. Malo toga, kao bek, možeš napraviti da nadoknadiš manjak brzine.
Bekovi i krila imaju najkraći rok trajanja u usporedbi s drugim pozicijama i relativno kratko mogu igrati na visokom nivou.
Napadači, stoperi i neki veznjaci mogu bit kornjače u poznim godinama, a golmane neću ni da spominjem
Bgm ima kod Danija i tupavosti itekako samo sad, kad je izgubio nekadasnju brzinu, je postala puno ocitija.

Avatar
ASD
Postovi: 26228
Pridružen/a: 20 okt 2012, 12:26
Lokacija: Ciudad de carbón (Kohlenstadt)
Kontakt:

Re: Jusuf Gazibegovic

Post Postao/la ASD » 25 mar 2023, 22:29

babino je napisao/la:
25 mar 2023, 21:39
Ghuraba je napisao/la:
25 mar 2023, 21:15
DuljevinhoHaraldo je napisao/la:
25 mar 2023, 19:28
Ne kontam ni ja.

Ovo je veliki profesionalac, čudi me i da je uspio do ovog nivoa koliko je uzasno spor.
Ne znam brate jesam li ja corav, ali je on po meni daleko od toga. Ti i ASD ste to dosad 500x ponovili na ovom forumu i ja sam vam povjerovao. Nije me nesto vukla zelja da ga pogledam u klubu, tako da nisam ni upucen u njegove karakteristike. Medjutim, ono sto sam u cetvrtak vidio je sve samo ne 'uzasno spor'. Momak je sasvim pristojne brzine, kondicijski je brutalno spreman, trci kao navijen i bori se kao lav, a i na nogama je jak zbog niskog tezista tijela. Idealno bi bilo da se on ili Jasic isprofilisu u lijevog beka, da imamo dobru zamjenu nakon sto se Seo oprosti. Steta bi bila ovakvog Dedica trositi na toj strani. Nadati se da cemo za 2-3 godine imati 3 bundesligaska beka (Dedic u Bayernu, Jasic u Bayeru i Gazibegovic u Koelnu. :mrgreen: Salu na stranu, ali mislim da je za njih trojicu njemacka BL idealna.
ma asd lupa gluposti, kao i uvijek:-)
juka spor, a dedic slabih motorickih sposobnosti:-)
Za Dedića sam rekao kako nema motoriku za Bayerna i sličnih klubova.
Vjerovatno sam omašio jer mu je brzinski rekord 32.9.
Recimo, Hernandezov je 34.7. Možda mu rekord ne može stići ali može biti brži od njeg.

Gazibegović je brzinom, na nekih 28 za sada. Može to on popraviti, ali ne do zavidnog nivoa.
Ali s tom brzinom imaš sigurno puno bržih bekova i u našoj ligi.
Mogao si vidjeti da su ga dva puta preskočili sad na utakmici kad su Islanđani probili po desnoj strani.
Ali evo da sad kažem. Ako se ovako nastavi boriti i trčati. I uz taj nedostatak brzine može igrati u solidnim klubovima.

Avatar
DuljevinhoHaraldo
Postovi: 14140
Pridružen/a: 02 jan 2020, 16:12
Lokacija: Daštansko
Kontakt:

Re: Jusuf Gazibegovic

Post Postao/la DuljevinhoHaraldo » 25 mar 2023, 22:47

100% , jednostavno svaka utakmica mu je biti ilii ne biti. Grize i bori se.

Da nije imao onu težu povredu, otišao bi on davno u ligu 5.

Šut mu je jedna od jačih oružja, na tom lijevom beku se moze koristiti kao okomiti šuter.

Edit:

Šta sad sa Jašićem :urnebes: ? Kud njega staviti?
⚜️~⚜️~⚜️

"Azur je za sve mlade golmane Jan Oblak" - A. Husarić

Mirvić + Dudić + Hadžija = Najjači trio BH fudbala

kad ce poljska liga, fali mi hamulic, hebo svjetsko:-) - @babino

Avatar
hurem
Postovi: 8622
Pridružen/a: 13 jul 2011, 21:28
Kontakt:

Re: Jusuf Gazibegovic

Post Postao/la hurem » 25 mar 2023, 23:03

Važno za njega da je odigrao dobru utakmicu nakon slabije predstave u debitantskoj.
Imao je vrlo dobar sut koji da je išao samo pola metra u bilo koju stranu, zavrsio bi u mreži....ovako je išlo po pola gola, direktno u golmana i opet je jedva izašao na kraj s njim.
Ističe se i njegova borbenost. Očito se želi dokazati i pokazati navijačima da akcenat ne treba biti samo na Dedicu. (Bar ga ja tako doživljavam u ovom trenutku).
Kroz 2,3 utakmice će i on imati vise slobode...Ja bih ga ostavio lijevo a Kolasinca na lijevog stopera s trojicom u zadnjoj liniji...dok ne nađemo bolje rješenje umjesto Seada.

Bilo bi lijepo da ode u Bundesligu na ljeto.

Manijakalnost99
Postovi: 2474
Pridružen/a: 19 jun 2022, 13:27
Kontakt:

Re: Jusuf Gazibegovic

Post Postao/la Manijakalnost99 » 25 mar 2023, 23:06

Mogo bi nas gazija u salzburg kao zamjena Dedicu 😂👌

Avatar
ASD
Postovi: 26228
Pridružen/a: 20 okt 2012, 12:26
Lokacija: Ciudad de carbón (Kohlenstadt)
Kontakt:

Re: Jusuf Gazibegovic

Post Postao/la ASD » 25 mar 2023, 23:11

On ima možda i bolji centaršut od Dedića. Dedić ima generalno ponajbolji šut od svih naših igrača, po meni mu treba slobodnjake dati, ne izvodi ih ništa slabije od Pjanića. U Lieferingu je izvodio slobodnjake i desnom i lijevom kada je bilo 5-6 većih zvijezda od njeg, kojima se posudba nije ni razmatrala.

Jašić je od sve trojice najinteligentniji i vjerovatno najbolja pass igra, barem ovi kratki passovi.

Avatar
Ghuraba
Postovi: 4222
Pridružen/a: 02 jul 2019, 15:24

Re: Jusuf Gazibegovic

Post Postao/la Ghuraba » 26 mar 2023, 00:08

Kod tebe je problem sto neke stvari pises toliko uvjerljivo, kao da si svakog od njih gledao stotinama puta. Ja takve stvari ne pisem za Dzeku, a na prste mogu nabrojati njegove utakmice koje sam propustio (od prve sezone u Njemackoj). Dok ti i za djecu od 17-18 godina pises tako sigurno, bez obzira sto je maksimalno 4-5 njihovih utakmica bilo dostupno na streamu ili TV-u.

Avatar
Varg
Postovi: 2625
Pridružen/a: 06 maj 2019, 20:34
Kontakt:

Re: Jusuf Gazibegovic

Post Postao/la Varg » 30 mar 2023, 11:52

Inter?
EKSLUZIVNO: Samo za vas, bice sve u redu. Pobjeda ce biti registrovana. Ovo je informacija iz prve ruke, delegat me je nazvao i rekao da će biti sve u redu. Pozdrav. Modži.

Avatar
ASD
Postovi: 26228
Pridružen/a: 20 okt 2012, 12:26
Lokacija: Ciudad de carbón (Kohlenstadt)
Kontakt:

Re: Jusuf Gazibegovic

Post Postao/la ASD » 30 mar 2023, 12:57

Ghuraba je napisao/la:
26 mar 2023, 00:08
Kod tebe je problem sto neke stvari pises toliko uvjerljivo, kao da si svakog od njih gledao stotinama puta. Ja takve stvari ne pisem za Dzeku, a na prste mogu nabrojati njegove utakmice koje sam propustio (od prve sezone u Njemackoj). Dok ti i za djecu od 17-18 godina pises tako sigurno, bez obzira sto je maksimalno 4-5 njihovih utakmica bilo dostupno na streamu ili TV-u.

Evo konkretno Dedić i Gazibegović su igrali za mlađe kategorije repke, promijenili su 4-5 repki, igrali su za juniore Salzburga LP i igrali su za Liefering. Dedić je igrao za u16 repku (doduše, zvala se u17 ali su bili mlađi kadeti) u Banovićima čak. Tada sam ga prvi put uživo gledao.

Dostupno je bilo na stramu njihovih pa možda i 100 utakmica ko zna da traži, a 50 bar na široko dostupnim streamovima.
Ko hoće da ih skautira, veoma lako može naći snimke svih utakmica bez da komunicira sa savezom ili Salzburgom. Danas se sve snima u kantonalnim ligama, a kamoli Salzburg. Za talente u BiH su prije 2 sezone u snimku sve utakmice išle na CityTV recimo. U15-17-u19 lige. Danas više ne, to nije dozvoljeno, ali ja lično poznajem neke ljude čija djeca igraju te lige pa mi mogu obezbijediti snimke kada hoću. Ne samo ja, svako može.

I mogu reći, za njih obojicu, da su takve transformacije doživjeli kroz karijeru, da rast niti njih, niti nekih drugih igrača nikada nije linearan.
Istina, nekad pretjeram, nekad pogriješim, ipak je ovo forum gdje ubijamo vrijeme, a ne stručne analize.

Avatar
baboedindzeko09
Postovi: 8091
Pridružen/a: 14 nov 2021, 18:25
Lokacija: Small Heath, Birmingham
Kontakt:

Re: Jusuf Gazibegovic

Post Postao/la baboedindzeko09 » 30 mar 2023, 13:32

Varg je napisao/la:
30 mar 2023, 11:52
Inter?
Kako je krenulo imat ćemo 6 bekova iz Liga petice :urnebes:
DEVEDESETKA - FORUMAŠ DECENIJE

Avatar
DamirT
Postovi: 13982
Pridružen/a: 15 maj 2018, 19:20
Lokacija: Tuzla
Kontakt:

Re: Jusuf Gazibegovic

Post Postao/la DamirT » 30 mar 2023, 13:39

Prije nismo mogli nac beka za lijeka, a sad samo njih stancamo :mrgreen:
Puno love sam potrošio na piće, žene i auta. Ostatak sam spiskao.
G.B.

"Bruka i sramota. Dovidjenja" - Igor Kristic

Rona i Leao - Mjauuu 🐈

Devedesetka - 👏👏

Horoz
Postovi: 1624
Pridružen/a: 03 jan 2023, 12:00
Kontakt:

Re: Jusuf Gazibegovic

Post Postao/la Horoz » 30 mar 2023, 13:40

Treba ipak malo odvadit. Nek ode u pristojnog bundesligaša, golemo je.
“Dugotrajno robovanje i rđava uprava, mogu toliko unakaziti shvatanje jednog naroda, da mu se zdrav razum i sud potpuno izvitopere. Takav poremećen narod ne može da razlikuje, ne samo dobro od zla, nego i sopstvenu korist od očigledne štete.” - Pisac

Avatar
DuljevinhoHaraldo
Postovi: 14140
Pridružen/a: 02 jan 2020, 16:12
Lokacija: Daštansko
Kontakt:

Re: Jusuf Gazibegovic

Post Postao/la DuljevinhoHaraldo » 30 mar 2023, 13:42

Varg je napisao/la:
30 mar 2023, 11:52
Inter?
ne
⚜️~⚜️~⚜️

"Azur je za sve mlade golmane Jan Oblak" - A. Husarić

Mirvić + Dudić + Hadžija = Najjači trio BH fudbala

kad ce poljska liga, fali mi hamulic, hebo svjetsko:-) - @babino

Avatar
Sheyi
Postovi: 12160
Pridružen/a: 10 jan 2009, 17:19
Lokacija: kraj puta
Kontakt:

Re: Jusuf Gazibegovic

Post Postao/la Sheyi » 30 mar 2023, 13:51

DamirT je napisao/la:
30 mar 2023, 13:39
Prije nismo mogli nac beka za lijeka, a sad samo njih stancamo :mrgreen:
Sanjam dan kad cemo imati nekakvo eksplozivno, okomito krilo s mudima da pravi dar mar kad se skrsi po strani gdje igra :) mislim da to necu nikad docekati ali hajde.

Avatar
Sveti
Postovi: 10198
Pridružen/a: 01 sep 2012, 21:25
Lokacija: Silent Hill
Kontakt:

Re: Jusuf Gazibegovic

Post Postao/la Sveti » 30 mar 2023, 14:44

Sheyi je napisao/la:
30 mar 2023, 13:51
DamirT je napisao/la:
30 mar 2023, 13:39
Prije nismo mogli nac beka za lijeka, a sad samo njih stancamo :mrgreen:
Sanjam dan kad cemo imati nekakvo eksplozivno, okomito krilo s mudima da pravi dar mar kad se skrsi po strani gdje igra :) mislim da to necu nikad docekati ali hajde.
A duljevic? :mrgreen:
naprijed rejal

Odgovori

Natrag na “Fudbalska reprezentacija BiH”

Online

Trenutno korisnika/ca: nextterrain, Sveti i 43 gosta.