BiH - Wales / Kipar - BiH

Moderatori/ce: ribery,Monolog,_dreamer_,insider

SjeverniVjetar

Re: BiH - Wales / Kipar - BiH

Post Postao/la SjeverniVjetar » 17 sep 2015, 18:19

Fidelis je napisao/la:Kako god,mora se vrsiti pritisak da se Sejo vrati u reprezentaciju,ako nikako onda i ovako preko foruma,drustvenih mreza...
Valjda ce se naci i neki cestiti novinari pa to pitanje aktualizirati jer nemoguce se praviti nijem kad je vecina javnosti za Sejin povratak u reprezentaciju.

Slazem se da nam je Salihovic potreban, ali situacija nije toliko cista da bilo bilo "pod moranjem". Negdje ipak treba slektoru dozvoliti autonomiju da uradi stvari koje nam se mozda ne svidjaju.
Ponavljam, volio bih da se vrati, ali mislim da nije neka velika stvar ako i ne dobije poziv.

To prekrizivanje pred potpis bi mozda i moglo biti razlog? Mozda je Mesa trazio da ostane u BL, a ovaj odlucio da ide u Kinu, ko zna?
Ne vidim razlog zasto bi ga Mesa ili neko iz saveza tjerao, salihovic nikada nije bio neka konfliktna osoba, sta vise?
Ma mozda mu stvarno ne treba kao igrac, sto to ne bi bio razlog, to je u redu.

bhfanatic14
Kontakt:

Post Postao/la bhfanatic14 » 17 sep 2015, 18:26

Fidelis je napisao/la:
SjeverniVjetar je napisao/la:Ma ni meni se ne svidja to sa Salihovicem, ali ga je Mesa vjerovatno prekrizio. Sad, mozda nije OK, ali je Salihovicu 31 godina, otisao iz BL u Kinu, non stop je povrijedjen...Ne moze se Mesi puno zamjeriti sto(ako) ga je prekrizio.
Ipak koo zna , mozda se pojavi na ovom spisku?

Meša njega nije prekrizio nakon odlaska u Kinu nego prije toga,to je vrlo vazno za napomenuti.

Kako god,mora se vrsiti pritisak da se Sejo vrati u reprezentaciju,ako nikako onda i ovako preko foruma,drustvenih mreza...
Valjda ce se naci i neki cestiti novinari pa to pitanje aktualizirati jer nemoguce se praviti nijem kad je vecina javnosti za Sejin povratak u reprezentaciju.

To je to ! Trebamo bar mi pritisak vrsit ako su potplaceni novinari se usutili. Hajmo bit realni moze nam pomoc u ove dvije bitne tekme i akobogda u barazu ! Vise nego hakala i medo i tss. Zuka sejo mogu na dm odigrat vrhunski sad kad je najpotrebnije ! Mislim da bi u seje proradio inat i dao bi 120% za pobjede..
Mario Vrancic - Osvajac engleskog Championshipa
Sanjin Prcic - Osvajac francuskog Kupa

SAVEZ NAPOLJE ! ! !

Fidelis
Kontakt:

Post Postao/la Fidelis » 17 sep 2015, 18:34

Svi mi koji pratimo reprezentaciju znamo da je Salihovic jednostavno bolji igrac od Susica,Hadzica,Cimirota pa i Medunjanina.To je jednostavno cinjenica i nema nista lose u tome da se ukazuje da je njegovo nepozivanje velika greska i da se ucini sve da se ta greska ispravi.
Ako je Meša selektor to ne znaci da i on ne pravi greske,greska je ovdje vise nego ocita.

Elegant
Kontakt:

Post Postao/la Elegant » 17 sep 2015, 18:51

Vidite da Mesa radi na ove dvije utakmice, vrac Miskete, vjerovatno i Salihovica, planira se sve, pravi taktika nece se nista prepustiti slucaju. ;)
× Željezničar - Manijaci TM87 ×

DragonGirl
Kontakt:

Post Postao/la DragonGirl » 17 sep 2015, 18:51

SjeverniVjetar je napisao/la:
Fidelis je napisao/la:Kako god,mora se vrsiti pritisak da se Sejo vrati u reprezentaciju,ako nikako onda i ovako preko foruma,drustvenih mreza...

Slazem se da nam je Salihovic potreban, ali situacija nije toliko cista da bilo bilo "pod moranjem". Negdje ipak treba slektoru dozvoliti autonomiju da uradi stvari koje nam se mozda ne svidjaju.
Ponavljam, volio bih da se vrati, ali mislim da nije neka velika stvar ako i ne dobije poziv.

To prekrizivanje pred potpis bi mozda i moglo biti razlog? Mozda je Mesa trazio da ostane u BL, a ovaj odlucio da ide u Kinu, ko zna?
Ne vidim razlog zasto bi ga Mesa ili neko iz saveza tjerao, salihovic nikada nije bio neka konfliktna osoba, sta vise?
Ma mozda mu stvarno ne treba kao igrac, sto to ne bi bio razlog, to je u redu.

Ne vjerujem da je bio uslovljen time da ostane u BL jer je i sam Sejo u izjavi (jedini put kada je ovo medijski spomenuto) za SS.ba nakon što je objavljen spisak za Izrael, rekao nešto kao kako je iznenađen što ga nema ali kako će se truditi da zasluži poziv ponovo. Najvjerovatnije smatra da mu dakle ne treba kao igrač, ali i dalje mi je nevjerovatno da tad niko nije mogao ili smio upitati Mešu za razlog izostavljanja nekoga ko je godinama bio standardni reprezentativac, dok se, primjera radi, na ovom sad čitanju spiska automatski pitalo gdje je Avdija, koji je po stažu daleko od Seje.

SjeverniVjetar

Post Postao/la SjeverniVjetar » 17 sep 2015, 19:09

DragonGirl je napisao/la:Ne vjerujem da je bio uslovljen time da ostane u BL jer je i sam Sejo u izjavi (jedini put kada je ovo medijski spomenuto) za SS.ba nakon što je objavljen spisak za Izrael, rekao nešto kao kako je iznenađen što ga nema ali kako će se truditi da zasluži poziv ponovo. Najvjerovatnije smatra da mu dakle ne treba kao igrač, ali i dalje mi je nevjerovatno da tad niko nije mogao ili smio upitati Mešu za razlog izostavljanja nekoga ko je godinama bio standardni reprezentativac, dok se, primjera radi, na ovom sad čitanju spiska automatski pitalo gdje je Avdija, koji je po stažu daleko od Seje.

U pravu si , ali dobro znas ko i sta su nasi novinari :roll:
Mi ovdje trosimo vrijeme, deremo tastature, nerviramo se, ne bi li inicirali neke stvari, stvari koje oni to mogu rijesiti jednim pitanjem.
Zato ja i tvrdim da je vrijeme da se pocnu postavljati konkretna pitanja i traziti konkretni odgovori. To je u pocetku bolno ali se na koncu isplati, bar znas na cemu si.

DragonGirl
Kontakt:

Post Postao/la DragonGirl » 17 sep 2015, 22:48

SjeverniVjetar je napisao/la:
DragonGirl je napisao/la:Ne vjerujem da je bio uslovljen time da ostane u BL jer je i sam Sejo u izjavi (jedini put kada je ovo medijski spomenuto) za SS.ba nakon što je objavljen spisak za Izrael, rekao nešto kao kako je iznenađen što ga nema ali kako će se truditi da zasluži poziv ponovo. Najvjerovatnije smatra da mu dakle ne treba kao igrač, ali i dalje mi je nevjerovatno da tad niko nije mogao ili smio upitati Mešu za razlog izostavljanja nekoga ko je godinama bio standardni reprezentativac, dok se, primjera radi, na ovom sad čitanju spiska automatski pitalo gdje je Avdija, koji je po stažu daleko od Seje.

U pravu si , ali dobro znas ko i sta su nasi novinari :roll:
Mi ovdje trosimo vrijeme, deremo tastature, nerviramo se, ne bi li inicirali neke stvari, stvari koje oni to mogu rijesiti jednim pitanjem.
Zato ja i tvrdim da je vrijeme da se pocnu postavljati konkretna pitanja i traziti konkretni odgovori. To je u pocetku bolno ali se na koncu isplati, bar znas na cemu si.

Nešto sam malo sad čitala, izgleda da su ga ipak pitali tada za Seju, tako da moje izvinjenje novinarima :D

Na selektorovom spisku ovoga puta mjesta nije bilo za igrača Hoffenheima Sejada Salihovića, koji je redovno dobijao poziv za reprezentativna okupljanja. Baždarević je dodao da će Salihović ostati kandidat za reprezentaciju, ali da nije dobio poziv jer u posljednje vrijeme nije dovoljno igrao za svoj tim.

Goalgetter
Kontakt:

Post Postao/la Goalgetter » 17 sep 2015, 22:50

Otkad je ova izjava @DragonGirl? Predpostavljam iz vremena kad je Mesa saopstio prvi spisak.

Najveca greska nasih selektora je ta sto sami sebi postave taj neki kriterij ''da ce igrati samo oni koji igraju u klubu'' pa konstantno gaze svoju rijec ili sebi proberu 1-2 igraca na kojima ce drzati taj kriterij, a ostatku to prolazi.

Ja smatram isto da treba ekipu graditi bez Seje, on je potezom da ode u Kinu rekao jasno kakve su mu ambicije u nogometu, ali ako vec nemamo drugog izbora (a nemamo!) onda jednostavno igrac takve klase mora dobiti poziv.

DragonGirl
Kontakt:

Post Postao/la DragonGirl » 17 sep 2015, 23:11

Goalgetter je napisao/la:Otkad je ova izjava @DragonGirl? Predpostavljam iz vremena kad je Mesa saopstio prvi spisak.

Najveca greska nasih selektora je ta sto sami sebi postave taj neki kriterij ''da ce igrati samo oni koji igraju u klubu'' pa konstantno gaze svoju rijec ili sebi proberu 1-2 igraca na kojima ce drzati taj kriterij, a ostatku to prolazi.

Ja smatram isto da treba ekipu graditi bez Seje, on je potezom da ode u Kinu rekao jasno kakve su mu ambicije u nogometu, ali ako vec nemamo drugog izbora (a nemamo!) onda jednostavno igrac takve klase mora dobiti poziv.

Ovo je sa čitanja spiska za Izrael, dakle kad je prvi put izostavljen. I da, realno taj argument o neigranju ni tada nije mogao piti vode, jer nije bio jedini koji je slabo igrao, a kamoli naprimjer u vrijeme prošlog spiska, kada je bio jedan od rijetkih koji su uopšte igrali, pa gdje god.

FliX
Kontakt:

Post Postao/la FliX » 18 sep 2015, 00:23

Kad smo vec kod Salihovica...
DDDDOooooobraaaaaa ! ! ! :D :kafa: :wave:

[youtube]https://www.youtube.com/watch?v=7H0pgQsHYOo[/youtube]

autogol
Kontakt:

Post Postao/la autogol » 20 sep 2015, 18:41

20-tak dana pred odlucujuce utakmice a nasi igraci u nikad losijoj formi :facepalm:
Kod mene postoji jos samo navijacka nada koju ne mogu argumentirati...

Ajax
Kontakt:

Post Postao/la Ajax » 20 sep 2015, 19:41

Proiv Walesa i Kipra pocinje ovaj tim osim u slucaju povreda:

------------------ Begovic --------------------
Mujdza ---- Sunjic -- Spahic ---- Kolasinac
------------- Hadzic -- Medunjanin ---------
Visca ------------ Pjanic --------------- Lulic
------------------- Dzeko ----------------------

Elegant
Kontakt:

Post Postao/la Elegant » 20 sep 2015, 19:46

Medunjanina nema na mapi a treba da pocne utakmicu.
× Željezničar - Manijaci TM87 ×

Ajax
Kontakt:

Post Postao/la Ajax » 20 sep 2015, 19:47

Ja nisam za to da pocne. Po meni bi to bilo sasvim drugacije u sredini terena. Samo ocekujem ovakav sastav.

Ibizevic
Kontakt:

Post Postao/la Ibizevic » 20 sep 2015, 19:48

Ajax je napisao/la:Proiv Walesa i Kipra pocinje ovaj tim osim u slucaju povreda:

Ja mislim da će staviti Zukanovića na mjesto Hadžića, i ako proigra Hajrović u klubu definitivno će ići ispred Višće.

Momciluk
Kontakt:

Post Postao/la Momciluk » 20 sep 2015, 19:49

Je.bo ga medunjani vise sta ga prizivat, radije cu gledat dva hadzica na DM nego ovog.. frajer ne igra fudbal uopste, pa nismo mi san marino u pi.cku materinu ima u premijer ligi igraca ako nista, bar igraju fudbal svake sedmice.
This time next year we'll be millionaires.

Gabon
Kontakt:

Post Postao/la Gabon » 20 sep 2015, 19:51

Ajax je napisao/la:Proiv Walesa i Kipra pocinje ovaj tim osim u slucaju povreda:

:urnebes:
Hadzic Anel pjevac, igrac manje na terenu.
Svrsic Avdo minutica Papketa.
Talent Tino Sven Susic zadnji vezni, playmaker.. adzin univerzalac, dobar i za klupe Hajduka.

Ajax
Kontakt:

Post Postao/la Ajax » 20 sep 2015, 19:59

Ibizevic je napisao/la:Ja mislim da će staviti Zukanovića na mjesto Hadžića, i ako proigra Hajrović u klubu definitivno će ići ispred Višće.

Ma mislim da se on nece 100% oporaviti do tada a i nije to njegova prirodna pozicija kao ni kod Sea. A za Hajrovica je pitanje treba se probiti da zaigra uopste. Mislim nije se smjelo desit iskljucenje Besica jer to rusi sve koncepcije a kada se je vec desilo onda bi ja igrao 4-1-4-1 samo i za to je kasno jer Vrancic nije isproban.

Cartman
Kontakt:

Post Postao/la Cartman » 20 sep 2015, 21:15

Ovo sto je Ajax postavio je nazalost najrealnija opcija i ne bi me sekunde cudilo da ta ekipa zapocne.
Safet Susic zagonetan: "Volio bih da nas Izrael napadne"
The flowers of English football, the flowers of Manchester

DragonGirl
Kontakt:

Post Postao/la DragonGirl » 20 sep 2015, 21:20

Čitajući neki dan Mešine izjave oko Misimovića stekla sam dojam da on, neću reći očajnički, ali ono baš priželjkuje da se Miske vrati, da mu da potvrdan odgovor, izjavio je čak i da mu je Žili poslao upute za individualne treninge. Moguće je da je shvatio da je pogriješio što Vrančiću nije dao veću minutažu protiv Andore, vjerovatno se oslanjao na to da će Medunjanin proigrati u klubu i zato nije želio da forsira Maria previše, iako realno ni on nije u nešto mnogo boljoj poziciji od Harisa trenutno tako je došao u situaciju da ima dva igrača od kojih jedan već dugo ne igra i pitanje je i koliko trenira, drugi trenira i igra ponekad ali je i dalje prilična nepoznanica u reprezentaciji. I jedan od njih treba da popuni mjesto u prvih 11.

Odgovori

Natrag na “Fudbalska reprezentacija BiH”

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 4 gosta.