Asmir Begović

Moderatori/ce: _dreamer_,ribery,Monolog,insider,TaRgEt_

Avatar
RiNo
Postovi: 5690
Pridružen/a: 09 jan 2009, 21:16
Kontakt:

Re: Asmir Begovic-Izgubljen ili postoji nada?

Post Postao/la RiNo » 20 maj 2009, 18:45

deni_m1312 je napisao/la:imamo mi nemanju supića!! :D
i Nurkovica, Mujkica, Ramovica, Mitrovica...
100% sportski i krajnje opušten potpis

Avatar
el-fighter
Postovi: 5210
Pridružen/a: 29 mar 2009, 23:53
Kontakt:

Re: Asmir Begovic-Izgubljen ili postoji nada?

Post Postao/la el-fighter » 20 maj 2009, 19:09

RiNo je napisao/la:
deni_m1312 je napisao/la:imamo mi nemanju supića!! :D
i Nurkovica, Mujkica, Ramovica, Mitrovica...
Imamo mi nekoliko golmana, ali oni ne brane na zavidnom nivou. Naravno, Hasagić tu nespada, ali ostali su slabi. Fali nam još jedan dobar golman.
Velež do groba života mi moga
Volim majko ja Zenico tebe i Veleža više nego sebe

Ne možeš postati tako brzo iza zadnjeg posta kojeg si postao/la.

Avatar
ahmic
Postovi: 2664
Pridružen/a: 25 mar 2009, 18:04
Kontakt:

Re: Asmir Begovic-Izgubljen ili postoji nada?

Post Postao/la ahmic » 20 maj 2009, 19:18

Ne zna taj Asmir kako je biti BOSANAC i koji je to osjecaj ...Dzeko 1-0 , Zenica ili Sarajevo hori ,BOSNA BOSNA ,to Asmir nikad nece osjetit...

Garincha
Postovi: 5
Pridružen/a: 20 maj 2009, 18:05
Kontakt:

Re: Asmir Begovic-Izgubljen ili postoji nada?

Post Postao/la Garincha » 20 maj 2009, 19:31

Kao 1 nema sanse da zaigra za nas jer za one koji neznaju igrac koji ima 2 drzavljanstva kad napuni 20 god mora izabrat za koga ce igrat,i on je sasvim opravdano izabrao Kanadu,jer oni su mu slali poziv za svaku utakmicu repke.Kao 2,sjecam se kad su ga prije 2 god predstavili kao veliku nadu ali naravno nas ''VRIJEDNI'' savez ga je ignorisao iako je momak molio da zaigra za bih,govorio je kako je bilino polje njegov san a sada mozemo vidjeti sta nam je savez i sliskovic uskratio,i vjerujete da cemo slicnu pricu citati i za malog mahira(momka kojeg od poptisa za westham dijeli samo radna dozvola) i mateja delaca i mnoge druge jer ne zaboravite evropa je puna bh dijamanata,i ovim bi se zahvalio nasem savezu na tome sto mozemo plakat kad vidimo za koje repke igraju bosanci koji su molili za poziv!!! HVALA IM U IME SVIH ONIH KOJI KAO I ONI MRZE OVU ZEMLJU! :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil:

Avatar
ahmic
Postovi: 2664
Pridružen/a: 25 mar 2009, 18:04
Kontakt:

Re: Asmir Begovic-Izgubljen ili postoji nada?

Post Postao/la ahmic » 20 maj 2009, 21:44

Bez_komentara je napisao/la:Momak je rodjen 20 juna 1987.Napunio je 21 godinu.Vec je igrao za Kanadu U-21.Tako da prica oko njega je zavrsena bas tog 20 juna 2008.Citat:As he has turned 21 he is now cap-tied to Canada, ending rumors of a switch to Bosnia and Herzegovina.Sve ostalo je bla bla bla.Tema zavrsena.
SLICAN PRIMJER ,ako je igrao samo za u 21................Gregory Sertić rođen je 5. kolovoza 1989. u predgrađu Pariza u braku oca Hrvata i majke Francuskinje. S nepunih 16 godina uzeo ga je Bordeaux, s kojim ima ugovor do 2012. godine. Odigrao je dvadesetak utakmica za mladu francusku reprezentaciju, ali prema Fifinim pravilima, samo nastup za A reprezentaciju ima instituciju obveze.

Avatar
bistrikboy
Postovi: 6696
Pridružen/a: 22 apr 2008, 18:12
Lokacija: Memli Side
Kontakt:

Re: Asmir Begovic-Izgubljen ili postoji nada?

Post Postao/la bistrikboy » 20 maj 2009, 21:46

ahmic je napisao/la:Ne zna taj Asmir kako je biti BOSANAC i koji je to osjecaj ...Dzeko 1-0 , Zenica ili Sarajevo hori ,BOSNA BOSNA ,to Asmir nikad nece osjetit...
sto jest jest asmir ne zna kad se zaHORI bosna,bosna :?
– Prvo i prvo, sve što ja kažem to je moje i samo moje mišljenje. To što je Vranješ uradio je uvreda za sve iskrene navijače. Za sve ljude koji vole ovu državu- kaže Ibišević na početku intervjua

Avatar
el-fighter
Postovi: 5210
Pridružen/a: 29 mar 2009, 23:53
Kontakt:

Re: Asmir Begovic-Izgubljen ili postoji nada?

Post Postao/la el-fighter » 20 maj 2009, 21:59

bistrikboy je napisao/la:
ahmic je napisao/la:Ne zna taj Asmir kako je biti BOSANAC i koji je to osjecaj ...Dzeko 1-0 , Zenica ili Sarajevo hori ,BOSNA BOSNA ,to Asmir nikad nece osjetit...
sto jest jest asmir ne zna kad se zaHORI bosna,bosna :?
Naravno da nezna, a po ovim pričama neće ni znati. Izgleda da je lik već nastupio za repku druge zemlje, naravno u A timu.
Velež do groba života mi moga
Volim majko ja Zenico tebe i Veleža više nego sebe

Ne možeš postati tako brzo iza zadnjeg posta kojeg si postao/la.

emchoz
Postovi: 391
Pridružen/a: 23 nov 2008, 23:15
Kontakt:

Re: Asmir Begovic-Izgubljen ili postoji nada?

Post Postao/la emchoz » 20 maj 2009, 22:31

Asmir je htio da se odazove Kodri!

Avatar
M3_81
Postovi: 7
Pridružen/a: 16 maj 2008, 21:22
Kontakt:

Re: Asmir Begovic-Izgubljen ili postoji nada?

Post Postao/la M3_81 » 21 maj 2009, 12:14

Mislim da je najbitnije u ovoj cijeloj prici to da momak sad nece i da moze da igra za repku...

Vise nama vrijedi NEMANJA koji igra za BiH (i to prilicno dobro), nego ASMIR kojeg boli ona stvar za Bosnu a Boga mi i Hercegovinu.

najlakse je izabrati Srbiju, Hrvatsku, Kanadu, Njemacku itd., treba biti ljudina i izabrati BiH a ne neku repku gdje ocekuju da je lakse doci do slave....svaka cast nasim momcima na tome,bez obzira kako se zovu...

Avatar
ZELJO DO GROBA
Postovi: 2739
Pridružen/a: 16 jan 2009, 20:04
Lokacija: Antananarivo, Madagaskar
Kontakt:

Re: Asmir Begovic-Izgubljen ili postoji nada?

Post Postao/la ZELJO DO GROBA » 21 maj 2009, 21:20

a odkud vi znate da on ne vloi Bosnu, pa covjek niko nije zvao, sta treba cekati da ga neko zovne u reprezntaciju kad bude imo 35 godina, a u engleskoj ne mozes igrati ako nemas ja mislim 70% nastupa za reprezntaciju, znaci moras igrati za neku reprezntaciju, pa covjek da zrtvuje radi kretena svoju karijeru u portsmauthu... :roll:
malo ludo...

ljudi skontajte da nama ne vatzzi pravilo, koga nema bez njega se moze, nego kupi igrace kako mozes i umijes...

al nema veze samo vi pisite kako jedan igrac portsmoutha je kita od igraca, isto tako kao i Sasa Papac i svi ostali koji nece da igraju za BiH...to je ipak najlakse...
"Pobjednik nije uvijek dobar kao što ni gubitnik nije uvijek loš. U sportu postoji mnoštvo stvari koje nemaju veze s pobjeđivanjem i gubljenjem." - Pep Guardiola
Meho Kodro
Mes Que Un Club

Avatar
the scouser
Postovi: 4640
Pridružen/a: 24 apr 2009, 11:12
Lokacija: Animal farm
Kontakt:

Re: Asmir Begovic-Izgubljen ili postoji nada?

Post Postao/la the scouser » 21 maj 2009, 22:49

Haj' barem da je izabr'o neku jaku fudbalsku drzavu,vec Kanadu.Nikad nisam cuo da je repka Kanade kompetenta,a on se nikad nece osjecati kao Kanadjanin,a sad ni kao Bosanac i Hercegovac
Do your research, I'm not a hero, I'm a high functioning sociopath !

We're ruled by effete assholes...It's a shite state of affairs to be in Tommy, and all the fresh air in the world won't make any fucking difference !

Avatar
Stone Island
Postovi: 2814
Pridružen/a: 24 feb 2009, 19:14
Kontakt:

Re: Asmir Begovic-Izgubljen ili postoji nada?

Post Postao/la Stone Island » 21 maj 2009, 23:05

the scouser je napisao/la:Haj' barem da je izabr'o neku jaku fudbalsku drzavu,vec Kanadu.Nikad nisam cuo da je repka Kanade kompetenta,a on se nikad nece osjecati kao Kanadjanin,a sad ni kao Bosanac i Hercegovac
Što komentarišeš kad nisi upoznat/a sa situacijom ? :lol:
Izabrao je iz istog razlog što je i Ibrahimović Švedsku i to je to...

Avatar
el-fighter
Postovi: 5210
Pridružen/a: 29 mar 2009, 23:53
Kontakt:

Re: Asmir Begovic-Izgubljen ili postoji nada?

Post Postao/la el-fighter » 21 maj 2009, 23:15

Pa ako je toliko dobar kao što je branio onu utakmicu, onda treba preispitati njegovo reprezentativno stanje i ako bude "slobodan" pozvati ga i dati mu šansu.
Velež do groba života mi moga
Volim majko ja Zenico tebe i Veleža više nego sebe

Ne možeš postati tako brzo iza zadnjeg posta kojeg si postao/la.

adnan_hz
Postovi: 509
Pridružen/a: 20 mar 2008, 21:10
Lokacija: Capital City
Kontakt:

Re: Asmir Begovic-Izgubljen ili postoji nada?

Post Postao/la adnan_hz » 22 maj 2009, 15:57

Želio sam braniti za BiH, ali nikad me niko nije zvao


Gor­dan Iro­vić, Ivan Ćur­ko­vić, En­ver Ma­rić, Re­fik Muf­tić, Ri­zah Me­ško­vić, Fa­hru­din Ome­ro­vić, Slo­bo­dan Ja­njuš, Mi­lo­rad Đur­ko­vić.., sa­mo su ne­ki od pro­slav­lje­nih bh. gol­ma­na. Iako su ne­ki od spo­me­nu­tih u svo­je vri­je­me slo­vi­li kao po­naj­bo­lji "por­ti­ri" u Evro­pi, ni­ti je­dan ni­je imao šan­su i sre­ću da bra­ni u En­gles­koj. Tu pri­vi­le­gi­ju da­nas ima Asmir Be­go­vić, "je­di­ni­ca" Por­tsmu­ta. Be­go­vić je ras­tao u Tre­bi­nju, gdje je ži­vio sa bra­tom i ro­di­te­lji­ma. Dje­tinj­stvo je na­glo pre­ki­nu­to, ra­tne stra­ho­te su nje­gov ži­vot us­mje­ri­le da­le­ko od ro­dne ku­će. Da­nas je je­dan od naj­mla­đih gol­ma­na u na­ja­čoj li­gi na svi­je­tu.

Be­go­vić je u in­ter­vjuu za naš list pri­čao o svo­jim po­čet­ci­ma, o ro­dbi­ni u BiH, ži­vo­tu u Ka­na­di, o igno­ri­sa­nju lju­di iz NS BiH...

Mo­že­te li se pred­sta­vi­ti bh. lju­bi­te­lji­ma fu­dba­la?

- Ro­đen sam 20. ju­na 1987. go­di­ne u Tre­bi­nju. Imao sam ne­pu­nih pet go­di­na ka­da sam sa ro­di­te­lji­ma na­pus­tio ro­dnu ku­ću. Bi­li smo ne­ko vri­je­me u Sto­cu, po­tom pro­du­ži­li kod ro­dbi­ne u Nje­ma­čku. Ži­vje­li smo se­dam go­di­na u Haj­bru­nu, po­tom oti­šli za Edmon­ton u Ka­na­du. Mo­ji ro­di­te­lji, maj­ka Aj­ni­ja i otac Amir, te dva bra­ta, mla­đi De­ni i sta­ri­ji Anel, ži­ve sa ro­di­te­lji­ma u Nje­ma­čkoj, a ja sam ov­dje u Por­tsmu­tu - pri­ča za "San" Asmir Be­go­vić.

Za prvi tim u zva­ni­čnim uta­kmi­ca­ma de­bi­ti­ra­li ste po­bje­dom pro­tiv San­der­len­da. Ka­kav je to osje­ćaj?

- Te­ško mi je to opi­sa­ti, iako ot­ka­ko znam za se­be sa­njam da bra­nim na ve­li­kim sta­di­oni­ma i ve­li­ke uta­kmi­ce. Eto, me­ni se to os­tva­ri­lo. Dva, tri sa­ta pri­je uta­kmi­ce, tre­ner mi je re­kao da ću po­če­ti uta­kmi­cu. Do­du­še, pre­do­sje­tio sam dan pri­je uta­kmi­ce da bih mo­gao na gol, jer je prvi gol­man Dej­vdi Džej­ms bio po­vri­je­đen.

Da li je bi­lo pri­mje­dbi i čes­tit­ki na­kon de­bi­ja?

- Svi u klu­bu su za­do­vo­ljni, a ja naj­sre­tni­ji... Do­bio sam bez­broj čes­tit­ki, sms po­ru­ka, pi­sa­ma iz svih kra­je­va svi­je­ta. Naj­vi­še iz BiH, ali i Ka­na­de, Nje­ma­čke... Po­se­bno su me obra­do­va­le čes­tit­ke mo­je ro­dbi­ne i pri­ja­te­lja iz Tre­bi­nja, Sto­ca, Sa­ra­je­va...

Su­de­ći po od­bra­na­ma na uta­kmi­ci, kao da ste je­dva če­ka­li de­bi?

- Ta­čno je da sam sil­no če­kao šan­su. Ni­je bi­lo one tre­me, da se tre­sem od stra­ha. To je je­dan fi­ni osje­ćaj kad znaš da nas­tu­paš u en­gles­koj li­gi, ali i od­go­vor­nost jer sam za­mi­je­nio Džej­msa.

Ka­že­te, da ste do­bi­li čes­tit­ke sa svih stra­na... Da li i iz NS BiH?

- Ni­je, izne­na­di­lo bi me da me ne­ko na­zvao...

Vi ima­te bh., ali i ka­nad­ski pa­soš?

- Ta­ko je, ja sam srcem i du­šom Bo­sa­nac i Her­ce­go­vac, ali imam ka­nad­ski pa­soš, jer sam pro­šao sve mla­đe se­le­kci­je Ka­na­de. U Ka­na­di ra­ču­na­ju na me­ne na du­ži rok, že­le me u naj­bo­ljoj re­pre­zen­ta­ci­ji.

A, vi?

- Ja sam sil­no že­lio bra­ni­ti za re­pre­zen­ta­ci­ju svo­je ze­mlje. Za svo­ju BiH, ali me ni­kad ni­ko iz NS BiH ni­je zvao. Ne znam za­što.

Ni­šta no­vo ka­da je NSBiH u pi­ta­nju. Oni mi­sle sa­mo na fo­te­lje, pu­tu­ju i lum­pu­ju po svi­je­tu, a bh. ta­len­ti igra­ju za dru­ge se­le­kci­je...

- Me­ni je žao, jer ja još uvi­jek že­lim igra­ti za BiH.

Ov­dje, u BiH se pri­ča da je to ne­mo­gu­će, zbog pra­vil­ni­ka FI­FA-e, a ni Ka­na­da vas ne bi tek ta­ko pus­ti­la?

- Mi­slim da je još uvi­jek mo­gu­će. Mo­že se sre­di­ti pre­ko FI­FA-e. Na­ra­vno, tre­bao je ne­ko zva­ti iz Sa­ve­za da po­pri­ča­mo o sve­mu. Ni­je do me­ne, mo­gli su i ra­ni­je to na­pra­vi­ti... Vo­lio bih da me na­zvao se­le­ktor Mi­ro­slav Bla­že­vić, kad već ni­su zva­li ra­ni­ji se­le­kto­ri...

Po­zna­je­te Ći­ru Bla­že­vi­ća?

- Li­čno ga ni­sam upo­znao, ali znam ko je i ka­kav je struč­njak. Ipak, on ima ve­li­ko is­kus­tvo, os­tva­rio je ve­li­ki us­pjeh sa "ma­lom" Hrvat­skom na SP u Fran­cus­koj. I moj pri­ja­telj i sai­grač Ni­ko Kranj­čar mi pri­ča sve naj­bo­lje o Ći­ri. Vo­lio bih po­pri­ča­ti sa njim, po­go­to­vo ako ne­ma te­hni­čkih sme­tnji da bra­nim za BiH.

Zna­te li ne­kog od bh. re­pre­zen­ta­ti­va­ca?

- Znam sve ova­ko iz me­di­ja, pra­te­ći li­ge gdje igra­ju. Dra­go mi je što BiH ima igra­če, ka­kvi su; Mi­si­mo­vić, Dže­ko, Ibi­še­vi­ća, Sa­li­ho­vić, Pja­nić...

Ko­ju ste uta­kmi­cu bh. re­pre­zen­ta­ci­je gle­da­li?

- Mi­slim da je bi­lo pro­tiv Bel­gi­je, ali pri­je tri go­di­ne. Ta­da smo po­bi­je­di­li. Znam da je bio ma­li sta­di­on i pa­kle­na atmo­sfe­ra. Bi­la je to ne­ka dru­ga re­pre­zen­ta­ci­ja. I ta­da i sad sam odu­šev­ljen na­šim na­vi­ja­či­ma. Ve­li­ka je stvar za re­pre­zen­ta­ci­ju ka­da ima na­vi­ja­če, kao što su na­ši.

Pla­ni­ra­te li sko­ri­ji do­la­zak u BiH?

- Na­ža­lost, ne vje­ru­jem da ću mo­ći ovog lje­ta. Pa­uza ni­je du­ga, a že­lim po­sje­ti­ti svo­je u Nje­ma­čkoj, Ka­na­di i dru­gim ze­mlja­ma. Mo­gu­će da "sko­knem" na ko­ji dan u Tre­bi­nje. Bio sam pro­šle go­di­ne na odmo­ru kod svo­jih, ta­da sam po­sje­tio ro­dbi­nu u Sa­ra­je­vu. Vra­tio sam se sre­tan i pu­nih plu­ća, jer me Sa­ra­je­vo odu­še­vi­lo. Bio sam na sta­di­onu Ko­še­vu, sli­kao se, še­tao Baš­čar­ši­jom, jeo će­va­pe... Ne znam ta­čno dio gra­da, gdje su mo­ji, ali znam da je bli­zu aero­dro­ma. Me­ni je sva­ki tre­nu­tak u Sa­ra­je­vu bi­lo uži­va­nje, ta­ko da se ra­du­jem no­vom do­las­ku - izja­vio je za "San" Asmir Be­go­vić, gol­man­ska zvi­jez­da u En­gles­koj.

Na­ža­lost, ne­bri­gom Sa­ve­za i lju­di ko­ji go­di­na­ma vla­da­ju bh. no­go­me­tom i pu­ne vlas­ti­te dže­po­ve, go­di­na­ma tje­ra­ju na­še no­go­me­tne dra­gu­lje u dru­ge se­le­kci­je. Na­kon što smo iz­gu­bi­li Zla­ta­na Ibra­hi­mo­vi­ća, Ha­ri­sa Me­du­nja­ni­na, Mus­ta­fu Ku­ču­ko­vi­ća, El­di­na Ja­ku­po­vi­ća, Be­go­vić pos­ta­je sa­mo "sta­tis­ti­ka".


Dej­vid je le­gen­da

Ka­ko sa­ra­đu­ješ sa Džej­msom?

- Me­ni se uka­za­la ve­li­ka čast što bra­nim u klu­bu u ko­jem je i Dej­vid, ve­li­ko gol­man­sko ime. Sre­tan sam što mo­gu od nje­ga uči­ti, upi­jam sva­ki nje­gov po­tez. On mi sa­vje­ti­ma dos­ta po­ma­že. Ina­če, od gol­ma­na, naj­vi­še sam se di­vio Oli­ve­ru Ka­nu, jer sam ga gle­dao čes­to dok sam ži­vio u Nje­ma­čkoj. Od sa­daš­njih, osim Džej­msa izu­ze­tno ci­je­nim Čeha - ot­kri­va Be­go­vić.

Brat Anel na­pa­dač

Asmi­rov otac Amir, osam­de­se­tih je go­di­na bra­nio u dru­go­li­ga­škom Le­ota­ru. U to je vri­je­me bio je­dan od naj­bo­ljih gol­ma­na u tom ran­gu. Asmir je po­vu­kao gol­man­ske ge­ne od oca.

- On me odveo na te­ren, on mi je otac, uči­telj, tre­ner, sa­vje­tnik, pri­ja­telj... I mo­ja dva mla­đa bra­ta su kre­nu­li mo­jim sto­pa­ma. De­ni že­li bi­ti gol­man, a sta­ri­ji (18) Anel je na­pa­dač. Tre­ni­ra­ju u Nje­ma­čkoj i ra­du­ju se sva­kom mom us­pje­hu. Na­dam se da će ba­rem oni, ako ne mo­gu ja, bra­ni­ti za BiH - pri­že­ljku­je Asmir.
F.K. Sarajevo - Reprezentacija BiH - Internazionale - Liverpool FC

Avatar
SINE
Postovi: 492
Pridružen/a: 05 mar 2009, 09:10
Kontakt:

Re: Asmir Begovic-Izgubljen ili postoji nada?

Post Postao/la SINE » 22 maj 2009, 16:11

Tuga golema, ovo je za sjesti i plakati, kako nam mladi fudbaleri igraju za druge zemlj :cry:
SAMO ŽELJO

adnan_hz
Postovi: 509
Pridružen/a: 20 mar 2008, 21:10
Lokacija: Capital City
Kontakt:

Re: Asmir Begovic-Izgubljen ili postoji nada?

Post Postao/la adnan_hz » 22 maj 2009, 16:16

SINE je napisao/la:Tuga golema, ovo je za sjesti i plakati, kako nam mladi fudbaleri igraju za druge zemlj :cry:
a jbg.. kad smo debili.... samo se debilima ovakve stvari desavaju...
F.K. Sarajevo - Reprezentacija BiH - Internazionale - Liverpool FC

Avatar
SINE
Postovi: 492
Pridružen/a: 05 mar 2009, 09:10
Kontakt:

Re: Asmir Begovic-Izgubljen ili postoji nada?

Post Postao/la SINE » 22 maj 2009, 16:26

adnan_hz je napisao/la:
SINE je napisao/la:Tuga golema, ovo je za sjesti i plakati, kako nam mladi fudbaleri igraju za druge zemlj :cry:
a jbg.. kad smo debili.... samo se debilima ovakve stvari desavaju...
Upravu si, ovakve stvari se samo nama haman dešavaju, kada je, da kažemo u pitanju sport i to na svim poljima.
Pa ja ne znam ima li ijedna zemlja na svijetu da je izgubila ovoliko igrača(igračica) pa skoro u svakom popularnijem sportu.
SAMO ŽELJO

Avatar
FK Sarajevo
Postovi: 2283
Pridružen/a: 21 jan 2009, 19:14
Lokacija: Bosanska Krajina
Kontakt:

Re: Asmir Begovic-Izgubljen ili postoji nada?

Post Postao/la FK Sarajevo » 22 maj 2009, 16:43

SINE je napisao/la:
adnan_hz je napisao/la:
SINE je napisao/la:Tuga golema, ovo je za sjesti i plakati, kako nam mladi fudbaleri igraju za druge zemlj :cry:
a jbg.. kad smo debili.... samo se debilima ovakve stvari desavaju...
Upravu si, ovakve stvari se samo nama haman dešavaju, kada je, da kažemo u pitanju sport i to na svim poljima.
Pa ja ne znam ima li ijedna zemlja na svijetu da je izgubila ovoliko igrača(igračica) pa skoro u svakom popularnijem sportu.
mi bi bili medju najjacima na svijetu kad bi za nas igrali bosanci koji igraju za druge drzave
Mi smo divovi svako nam je plijen nas je cijeli svijet u bordo obojen
Jedna si jedina,moja domovina.
Jedna si jedina,BOSNA I HERCEGOVINA!!!

Zijo
Postovi: 78
Pridružen/a: 10 maj 2009, 16:17
Lokacija: Zvornik-Podrinje
Kontakt:

Re: Asmir Begovic-Izgubljen ili postoji nada?

Post Postao/la Zijo » 22 maj 2009, 19:01

Citajuci Fifin zakon o ovome problemu ja sam dosao do zakljucka (mozda grjesim??) da bi svaki igrac iz Bosne i Hercegovine bez obzira koliko imao godina i za koju drzavu igrao, moze ponovo zaigrati za Bosnu i Hercegovinu... zato sto su vecina tih igraca izbjegli u druge zemlje zbog politickih desavanja i rata koji je bio zadesio Bosnu i Hercegovinu, koliko ja skonta sve sto bi trebali da urade je da podnesu zahtjev Fifi da zele da igraju za drugi tim.

Evo sta se navodi u zakonu:

If a player has been forced off a national team for political reasons, he can apply to join another national team. There are two conditions to this.

1) The player has ciztzenship to the coutry he wishes to join.
2) The federation that he wishes to join makes an application on his behalf.

Avatar
SINE
Postovi: 492
Pridružen/a: 05 mar 2009, 09:10
Kontakt:

Re: Asmir Begovic-Izgubljen ili postoji nada?

Post Postao/la SINE » 22 maj 2009, 19:06

Zijo je napisao/la:Citajuci Fifin zakon o ovome problemu ja sam dosao do zakljucka (mozda grjesim??) da bi svaki igrac iz Bosne i Hercegovine bez obzira koliko imao godina i za koju drzavu igrao, moze ponovo zaigrati za Bosnu i Hercegovinu... zato sto su vecina tih igraca izbjegli u druge zemlje zbog politickih desavanja i rata koji je bio zadesio Bosnu i Hercegovinu, koliko ja skonta sve sto bi trebali da urade je da podnesu zahtjev Fifi da zele da igraju za drugi tim.

Evo sta se navodi u zakonu:

If a player has been forced off a national team for political reasons, he can apply to join another national team. There are two conditions to this.

1) The player has ciztzenship to the coutry he wishes to join.
2) The federation that he wishes to join makes an application on his behalf.
Izgleda da si u pravu, po ovome što piše, osim ako postoje neke klauzule koje FIFA ima, pa može spriječiti igrača,
to bi naš Munib trebao najboljeznati :o
SAMO ŽELJO

Odgovori

Natrag na “Fudbalska reprezentacija BiH”

Online

Trenutno korisnika/ca: denza i 16 gostiju.