Asmir Begović

Moderatori/ce: _dreamer_,ribery,Monolog,insider,TaRgEt_

Avatar
hurem
Postovi: 8611
Pridružen/a: 13 jul 2011, 21:28
Kontakt:

Re: Asmir Begović

Post Postao/la hurem » 22 avg 2018, 10:28

Jel' moguce da neki i dalje kukaju za Asmirom koji ocigledno bira tekme, da je iole opravdan razlog za C.Goru i J.Koreju bio vec bi se jedanput spomenuo...na kraju koliko je opravdan razlog govori i sam Begovic koji je kazao da bi se odazvao da je Robi insistirao...
Sta je Robi trebao, ispasti papcina? Fino cojk ljudski rekao: ok, a onda u sebi logicki razmisljao: ako ti mislis da je to opravdan razlog i imas obraza jos jedanput preskociti vazne utakmice za uigravanje onda nek ti bude...to ti nije u redu prema selektoru kojem su te tekme najvaznije bile (za uigravanje), nije u redu prema nacionalnom dresu, niti prema navijacima pogotovo saigracima.
13.05.2018. je Asmir zavrsio sezonu, protiv J.Koreje se igralo 01.06.2018...jednostavno covjek zelio da ide na odmor 20 dana ranije i tu sva prica zavrsava...naravno da je birao utakmice, i u eri Safeta Susica je imao isti problem!
PROFESIONALAC Asmir reaguje putem facebooka i reaguje pozivajuci se na kvazinovinare koji nisu znali prenijeti vijest, jer Robi niti jednog trenutka nije rekao da je razgovarao s Asmirom o nepozivanju za Ligu nacije, vec je rekao da se cuo s njim kada ga je zvao za neopravdani razlog odsustvovanja za meceve u junu, te da ce s njim o novonastaloj situaciji razgovarati poslije objavljivanja spiska, nesto tipa: "Nisam razgovarao s njim o ovome, cekao sam prvo da objavim spisak pa cu se onda cuti s njim..." (nesto u tom fazonu, da ne trazim sad).
Na kraju, ako je Asmir zaista PROFESIONALAC kakvim se predstavlja, odazvat ce se za naredne akcije u oktobru!

Avatar
Moggi
Postovi: 4691
Pridružen/a: 01 mar 2010, 22:23
Lokacija: Site Admin
Kontakt:

Re: Asmir Begović

Post Postao/la Moggi » 22 avg 2018, 11:00

oprosti se ubleho
Zarathustra

damir_82
Postovi: 989
Pridružen/a: 30 avg 2009, 17:09
Lokacija: Sarajevo
Kontakt:

Re: Asmir Begović

Post Postao/la damir_82 » 22 avg 2018, 11:51

bhsport je napisao/la:
DzemoVoliMarmeladu je napisao/la:Ako vama nije jasno da Begovic podcjenjuje repku, mi nemamo o cemu razgovarati. Povreda i "familijarne obaveze" se samo pojavljuju kad je repka u pitanju zato sto se radi "samo" o prijateljskim utakmicama. Takav nastup igraca samo podcjenjuje rad reprezentacije. Kad mogu Dzeko i Pjanic moze i mora svako osim ako ima PRAVI izgovor koji Begovic nije imao.

Vrjeme ce pokazati hoceli odluka piti prava ili ne. Ako Sehic brani dobro kao u ovih zadnjih 6 utakmica kad je Begovic odmarao Prosinecki ispada dobar ako kiksa i popusi smjesne golove Prosinecki ispada naivan. Rezultati i pobjede se jedino trebaju gledati kao kod svakog selektora. Toliko od mene.
Haj ba ne prosipaj gluposti, čovjek 10 godina igra u kontinuitetu i odjednom potcjenjuje.
Neće vam proći prebacivanje na Asmira kad je on danas najveći profesionalac i timu. Ovdje su veći razlozi vezani za kakanjsku vucibatinu a Robi je pao na to.
A kažu sam pao sam se ubio.
Nije se Asmir baš uvijek odazivao, i ti to znaš..
Ovdje, ja ne smatram da je selektor nešto pogriješio..
Ni ja se ne bih ubjeđivao sa igračem da li su razlozi dovoljno dobri ili ne.. Ako se tebi zbog toga ne dolazi i tražiš poštedu, znači da je tebi bitno.. Za moj pojam nije, ali mi ne trebaš sa mislima da trebaš biti negdje drugo.. Na ovaj način je Asmir dobio opomenu da ne mora biti na zvaničnoj utakmici, kao što nije bio ni na prijateljskoj..
Drugo, previše mi je patetike u Asmirovom saopštenju od prekjučer.. Nigdje ga selektor nije prekrižio zauvijek, a on priča o nekom "brisanju njegovog imena nakon 10 godina".. A i fali mu godina za tog cenera..
Recimo šta je meni upalo u oči je dio:
Bukvalno sam danas izašao s treninga i preko poruka i novinskih tekstova saznao da ovaj put nisam na spisku reprezentacije i iskreno mislim da je to nedopustivo i da vrijeđa ne samo mene nego instituciju reprezentacije./quote]
Znamo svi Asmire, da si činjenicu da te nema na spisku znao i ranije! Ili ti prvo čekaš da selektor pročita spisak, pa se onda šalje poziv u Bournemouth?! Da se ne lažemo.. Jer i ovo vrijeđa inteligenciju..
Ali za dobro svih nas, i to redoslijedom: navijači, reprezentacija, selektor, Asmir, nadam se da ćeš se već na slijedećem okupljanju pojaviti i da ćeš sa selektorom izgladiti sve!

DrFilgud
Postovi: 7830
Pridružen/a: 17 apr 2017, 13:18
Kontakt:

Re: Asmir Begović

Post Postao/la DrFilgud » 22 avg 2018, 12:08

damir_82 je napisao/la: Nije se Asmir baš uvijek odazivao, i ti to znaš..
Ovdje, ja ne smatram da je selektor nešto pogriješio..
Ni ja se ne bih ubjeđivao sa igračem da li su razlozi dovoljno dobri ili ne.. Ako se tebi zbog toga ne dolazi i tražiš poštedu, znači da je tebi bitno.. Za moj pojam nije, ali mi ne trebaš sa mislima da trebaš biti negdje drugo.. Na ovaj način je Asmir dobio opomenu da ne mora biti na zvaničnoj utakmici, kao što nije bio ni na prijateljskoj..
Drugo, previše mi je patetike u Asmirovom saopštenju od prekjučer.. Nigdje ga selektor nije prekrižio zauvijek, a on priča o nekom "brisanju njegovog imena nakon 10 godina".. A i fali mu godina za tog cenera..
Recimo šta je meni upalo u oči je dio:
Bukvalno sam danas izašao s treninga i preko poruka i novinskih tekstova saznao da ovaj put nisam na spisku reprezentacije i iskreno mislim da je to nedopustivo i da vrijeđa ne samo mene nego instituciju reprezentacije./quote]
Znamo svi Asmire, da si činjenicu da te nema na spisku znao i ranije! Ili ti prvo čekaš da selektor pročita spisak, pa se onda šalje poziv u Bournemouth?! Da se ne lažemo.. Jer i ovo vrijeđa inteligenciju..
Ali za dobro svih nas, i to redoslijedom: navijači, reprezentacija, selektor, Asmir, nadam se da ćeš se već na slijedećem okupljanju pojaviti i da ćeš sa selektorom izgladiti sve!
To je upravo greska Prosineckog.
On je ovo pitanje sveo na mahalske traceve, na tvoju, moju slobodnu interpretaciju sta se to desava u stvari.
Na price da je Begovic s.upak koji izbjegava reprezentaciju, da je Prosinecki pijanica i u sluzbi nekih mracnih likova...
Da se on u startu ponio onako kako se treba ponijeti selektor, ne bi bilo problema.
Cinjenica je da je Begovicu dao dopustenje da propusti okupljanje, a onda ga kaznio nakon tri mjeseca.
Begovic se nije mogao oglasiti povodom nepozivanja, dok spisak ne bude objavljen.
Begovic je mozda hinja, folirant ali je u ovom slucaju postupio ispravno i profesionalno.
Prosinecki je pokazao da je nedoslijedan, a mozda i pod losim uticajem.
Svaka njegova odluka ce, odsada, biti pod velikom lupom, a potpuno je logicno da se prisjetimo muljanja i trazenja Lulica po Rimu.
U sustini, ovdje je tema i problem Prosinecki, Begovic je jedan od 23+ igraca koji mogu traziti postedu, folirati, lagati.

Evo da pojednostavim, recimo da je Begovic najgori covjek na svijetu, ali je Prosinecki postupio neprofesionalno i za osudu.
To nije uvodjenje reda, nego uvodjenje nereda u reprezentaciju.

damir_82
Postovi: 989
Pridružen/a: 30 avg 2009, 17:09
Lokacija: Sarajevo
Kontakt:

Re: Asmir Begović

Post Postao/la damir_82 » 22 avg 2018, 12:55

DrFilgud je napisao/la:
damir_82 je napisao/la: Nije se Asmir baš uvijek odazivao, i ti to znaš..
Ovdje, ja ne smatram da je selektor nešto pogriješio..
Ni ja se ne bih ubjeđivao sa igračem da li su razlozi dovoljno dobri ili ne.. Ako se tebi zbog toga ne dolazi i tražiš poštedu, znači da je tebi bitno.. Za moj pojam nije, ali mi ne trebaš sa mislima da trebaš biti negdje drugo.. Na ovaj način je Asmir dobio opomenu da ne mora biti na zvaničnoj utakmici, kao što nije bio ni na prijateljskoj..
Drugo, previše mi je patetike u Asmirovom saopštenju od prekjučer.. Nigdje ga selektor nije prekrižio zauvijek, a on priča o nekom "brisanju njegovog imena nakon 10 godina".. A i fali mu godina za tog cenera..
Recimo šta je meni upalo u oči je dio:
Bukvalno sam danas izašao s treninga i preko poruka i novinskih tekstova saznao da ovaj put nisam na spisku reprezentacije i iskreno mislim da je to nedopustivo i da vrijeđa ne samo mene nego instituciju reprezentacije./quote]
Znamo svi Asmire, da si činjenicu da te nema na spisku znao i ranije! Ili ti prvo čekaš da selektor pročita spisak, pa se onda šalje poziv u Bournemouth?! Da se ne lažemo.. Jer i ovo vrijeđa inteligenciju..
Ali za dobro svih nas, i to redoslijedom: navijači, reprezentacija, selektor, Asmir, nadam se da ćeš se već na slijedećem okupljanju pojaviti i da ćeš sa selektorom izgladiti sve!
To je upravo greska Prosineckog.
On je ovo pitanje sveo na mahalske traceve, na tvoju, moju slobodnu interpretaciju sta se to desava u stvari.
Na price da je Begovic s.upak koji izbjegava reprezentaciju, da je Prosinecki pijanica i u sluzbi nekih mracnih likova...
Da se on u startu ponio onako kako se treba ponijeti selektor, ne bi bilo problema.
Cinjenica je da je Begovicu dao dopustenje da propusti okupljanje, a onda ga kaznio nakon tri mjeseca.
Begovic se nije mogao oglasiti povodom nepozivanja, dok spisak ne bude objavljen.
Begovic je mozda hinja, folirant ali je u ovom slucaju postupio ispravno i profesionalno.
Prosinecki je pokazao da je nedoslijedan, a mozda i pod losim uticajem.
Svaka njegova odluka ce, odsada, biti pod velikom lupom, a potpuno je logicno da se prisjetimo muljanja i trazenja Lulica po Rimu.
U sustini, ovdje je tema i problem Prosinecki, Begovic je jedan od 23+ igraca koji mogu traziti postedu, folirati, lagati.

Evo da pojednostavim, recimo da je Begovic najgori covjek na svijetu, ali je Prosinecki postupio neprofesionalno i za osudu.
To nije uvodjenje reda, nego uvodjenje nereda u reprezentaciju.
Uvijek će u svakoj reprezentaciji biti manje ili više tračeva, mahalanja, a nama je to u srži jer smo većinom takvi kao narod, te je zato i tako izraženo.. U ovom, kao i u svakom drugom slučaju su jedni za ovoga, a protiv onoga i obratno, ali hajde da kao normalni, civilizirani, a usput i Bosanci i Hercegovci, razmotrimo činjenice i argumente pa na osnovu njih donosimo zaključke..

Dakle redom, selektor poslao poziv u Bournemouth i ovaj ga nazvao da traži poštedu.. Selektor saslušao razloge i smatra da nisu baš opravdani.. Šta da uradi? Da mu kaže da mora doći, pa da ovaj dođe nezadovoljan, da se to nekako prešuti...? Da na okupljanju ima igrača koji nije glavom u ekipi jer misli o svom problemu..?
Ili da mu kaže: "OK, nije ti neki razlog ali ne moraš dolaziti, ako ti tako misliš"...
Ovo nije kazna, već opomena, da možeš za neke bezvezne razloge dobiti dopust, ali da si time pokazao da ti reprezentacija i nije tako bitna kao što pričaš naokolo (a malo je reprezentativaca prošlo kroz našu repku da im je baš stalo).. Opomena da razmisli o razlozima zbog kojih propušta okupljanje..
I nije problem tajming Asmirovog oglašavanja, već kako sam napisao, njegov sadržaj.. Patetika, i par navoda koji za cilj imaju navođenje na pogrešne zaključke (da ne kažem laži)..

DrFilgud
Postovi: 7830
Pridružen/a: 17 apr 2017, 13:18
Kontakt:

Re: Asmir Begović

Post Postao/la DrFilgud » 22 avg 2018, 13:12

damir_82 je napisao/la:
Uvijek će u svakoj reprezentaciji biti manje ili više tračeva, mahalanja, a nama je to u srži jer smo većinom takvi kao narod, te je zato i tako izraženo.. U ovom, kao i u svakom drugom slučaju su jedni za ovoga, a protiv onoga i obratno, ali hajde da kao normalni, civilizirani, a usput i Bosanci i Hercegovci, razmotrimo činjenice i argumente pa na osnovu njih donosimo zaključke..

Dakle redom, selektor poslao poziv u Bournemouth i ovaj ga nazvao da traži poštedu.. Selektor saslušao razloge i smatra da nisu baš opravdani.. Šta da uradi? Da mu kaže da mora doći, pa da ovaj dođe nezadovoljan, da se to nekako prešuti...? Da na okupljanju ima igrača koji nije glavom u ekipi jer misli o svom problemu..?
Ili da mu kaže: "OK, nije ti neki razlog ali ne moraš dolaziti, ako ti tako misliš"...
Ovo nije kazna, već opomena, da možeš za neke bezvezne razloge dobiti dopust, ali da si time pokazao da ti reprezentacija i nije tako bitna kao što pričaš naokolo (a malo je reprezentativaca prošlo kroz našu repku da im je baš stalo).. Opomena da razmisli o razlozima zbog kojih propušta okupljanje..
I nije problem tajming Asmirovog oglašavanja, već kako sam napisao, njegov sadržaj.. Patetika, i par navoda koji za cilj imaju navođenje na pogrešne zaključke (da ne kažem laži)..
Ovo je tvoja interpretacija, kako ti zamisljas da su tekli razgovori i dogadjaji, ja mozda zamisljam drugacije, neko treci drugacije.
Zato postoje zakoni, statuti, pravila , institucija predsjednika, sudije, selektora itd, da bi se izbejglo da svako od nas tumaci sta je istina.
Selektor i postoji da vodi reprezentaciju, da bude sef, komandant.
Cinjenica je da je selektor dao Begovicu dopustenje da ne dodje, a onda ga , retroaktivno, za to kaznio.

damir_82
Postovi: 989
Pridružen/a: 30 avg 2009, 17:09
Lokacija: Sarajevo
Kontakt:

Re: Asmir Begović

Post Postao/la damir_82 » 22 avg 2018, 13:32

DrFilgud je napisao/la:
damir_82 je napisao/la:
Uvijek će u svakoj reprezentaciji biti manje ili više tračeva, mahalanja, a nama je to u srži jer smo većinom takvi kao narod, te je zato i tako izraženo.. U ovom, kao i u svakom drugom slučaju su jedni za ovoga, a protiv onoga i obratno, ali hajde da kao normalni, civilizirani, a usput i Bosanci i Hercegovci, razmotrimo činjenice i argumente pa na osnovu njih donosimo zaključke..

Dakle redom, selektor poslao poziv u Bournemouth i ovaj ga nazvao da traži poštedu.. Selektor saslušao razloge i smatra da nisu baš opravdani.. Šta da uradi? Da mu kaže da mora doći, pa da ovaj dođe nezadovoljan, da se to nekako prešuti...? Da na okupljanju ima igrača koji nije glavom u ekipi jer misli o svom problemu..?
Ili da mu kaže: "OK, nije ti neki razlog ali ne moraš dolaziti, ako ti tako misliš"...
Ovo nije kazna, već opomena, da možeš za neke bezvezne razloge dobiti dopust, ali da si time pokazao da ti reprezentacija i nije tako bitna kao što pričaš naokolo (a malo je reprezentativaca prošlo kroz našu repku da im je baš stalo).. Opomena da razmisli o razlozima zbog kojih propušta okupljanje..
I nije problem tajming Asmirovog oglašavanja, već kako sam napisao, njegov sadržaj.. Patetika, i par navoda koji za cilj imaju navođenje na pogrešne zaključke (da ne kažem laži)..
Ovo je tvoja interpretacija, kako ti zamisljas da su tekli razgovori i dogadjaji, ja mozda zamisljam drugacije, neko treci drugacije.
Zato postoje zakoni, statuti, pravila , institucija predsjednika, sudije, selektora itd, da bi se izbejglo da svako od nas tumaci sta je istina.
Selektor i postoji da vodi reprezentaciju, da bude sef, komandant.
Cinjenica je da je selektor dao Begovicu dopustenje da ne dodje, a onda ga , retroaktivno, za to kaznio.
Ne može nijedan zakon, statut, sudija odrediti koji je razlog valjan za propuštanje reprezentativnog okupljanja, a koji ne!

Interpretacija činjenica, a ne interpretacija na osnovu mahalske priče!
Činjenica je da je pozvan za prošlo okupljanje!
Činjenica je da je zvao selektora da traži dopuštenje da ga se oslobodi obaveze dolaska!
Činjenica je da se nisu složili oko valjanosti razloga!
Činjenica je da je Asmir rekao da će "doći ako mora"!

Posljedice svih ovih činjenica su mogle biti različite, ali ja ovu posljedicu selektoru ne zamjeram.
Na osnovu činjenica je rekao ok, imao vremena i prostora da razmisli, odlučio da ga na ovaj način opomene, da drugi put i on i svi drugi razmisle o razlozima zbog kojih propuštaju okupljanja..

Činjenica je da je ovo opomena, jer jedno nepozivanje je opomena, a ne kazna.. A i kad je trebao da to uradi? Da na prošlom okupljanju vruće glave kaže da neće Asmir a sigurno zvati na ovo okupljanje?

DrFilgud
Postovi: 7830
Pridružen/a: 17 apr 2017, 13:18
Kontakt:

Re: Asmir Begović

Post Postao/la DrFilgud » 22 avg 2018, 13:42

damir_82 je napisao/la: Ne može nijedan zakon, statut, sudija odrediti koji je razlog valjan za propuštanje reprezentativnog okupljanja, a koji ne!

Interpretacija činjenica, a ne interpretacija na osnovu mahalske priče!
Činjenica je da je pozvan za prošlo okupljanje!
Činjenica je da je zvao selektora da traži dopuštenje da ga se oslobodi obaveze dolaska!
Činjenica je da se nisu složili oko valjanosti razloga!
Činjenica je da je Asmir rekao da će "doći ako mora"!

Posljedice svih ovih činjenica su mogle biti različite, ali ja ovu posljedicu selektoru ne zamjeram.
Na osnovu činjenica je rekao ok, imao vremena i prostora da razmisli, odlučio da ga na ovaj način opomene, da drugi put i on i svi drugi razmisle o razlozima zbog kojih propuštaju okupljanja..

Činjenica je da je ovo opomena, jer jedno nepozivanje je opomena, a ne kazna.. A i kad je trebao da to uradi? Da na prošlom okupljanju vruće glave kaže da neće Asmir a sigurno zvati na ovo okupljanje?
Samo dvije relevantne cinjenice - Asmir trazio dopustenje za odsustvo i selektor mu to odobrio.
Koliko je opravdanje bilo valjano, da li je morao ili ne, to nije bitno. Bitno je da je selektor rekao "dopustam ti", a to je selektor i rekao.
Ovo nije opomena nego klasicna kazna, sljedeci korak je trajno odstranjivanje iz reprezentacije.
Cinjenica je da je selektor postupio neprofesionalno i zakuhao situaciju. Mozda i profitiramo iz ovoga, ali ja ne cijenim kockanje i postavljanje losih temelja.

Avatar
Rimes87
Postovi: 2004
Pridružen/a: 19 mar 2013, 01:30
Lokacija: Tuzla
Kontakt:

Re: Asmir Begović

Post Postao/la Rimes87 » 22 avg 2018, 14:10

DrFilgud je napisao/la: Koliko je opravdanje bilo valjano, da li je morao ili ne, to nije bitno. Bitno je da je selektor rekao "dopustam ti", a to je selektor i rekao.
Ti i dalje ne kontaš šta ti čovjek gore iznad govori. Asmir je sam rekao da bi došao kada bi morao. Ti jarane ako ćeš dolaziti ureprezentaciju samo kad moraš, nemoj nikako, molim te. Zajebi to više. Ovaj put sam 100% na strani Prosinečkog iako ga ne mirišem baš od početka.
He Came To Us From Bosnia,
Papac Papac,
The Best Left Back In Scotland Sing,
Papac Papac,
He Doesnt Score A Lot Of Goals But When He Does You'll Hear Us Roar,
Sasa Papac Rangers Number Five!

Avatar
hurem
Postovi: 8611
Pridružen/a: 13 jul 2011, 21:28
Kontakt:

Re: Asmir Begović

Post Postao/la hurem » 22 avg 2018, 14:35

Sacekajte, jel' to negdje u ugovoru pise da Robi mora zvati Asmira na okupljanje?
Zanemarimo sva ova desavanja, selektor ima potuno pravo da ga pozove ili ne pozove, opravdano ili ne...
Bezveze se ovolika polemika digla.
Asmir i svi ostali igraci su dobili lekciju da se ne moze iz bezveznih razloga odsustvovati iz iste, ne odsustvovati, nego ni pitati...

Avatar
JavierBosnia
Postovi: 6423
Pridružen/a: 12 jul 2015, 14:18
Lokacija: Sarajevo
Kontakt:

Re: Asmir Begović

Post Postao/la JavierBosnia » 22 avg 2018, 14:45

hurem je napisao/la:Sacekajte, jel' to negdje u ugovoru pise da Robi mora zvati Asmira na okupljanje?
Zanemarimo sva ova desavanja, selektor ima potuno pravo da ga pozove ili ne pozove, opravdano ili ne...
Bezveze se ovolika polemika digla.
Asmir i svi ostali igraci su dobili lekciju da se ne moze iz bezveznih razloga odsustvovati iz iste, ne odsustvovati, nego ni pitati...
To jel mora. Mora. Asmir je nakon Dzeke i Pjane nas najbolji igrac. Uvijek standardan, nezamjenjiv. Nismo Spanija da imamo tako sirok kadar.
To sto se tice toga jel mora.
Kakvu je Asmir lekciju dobio kad po meni nista pogrijesio nije. Ali hajde nek mu ovo "kazna" bude i njemu i svima ostalima, samo na ove dvije utakmice. Jer on moze jos koju godinu braniti i oprostit ce se
EDIN DŽEKO! <3 EDIN DŽEKO! <3 EDIN DŽEKO! <3

babino
Postovi: 7197
Pridružen/a: 21 apr 2016, 14:09
Kontakt:

Re: Asmir Begović

Post Postao/la babino » 22 avg 2018, 14:46

hurem je napisao/la:Sacekajte, jel' to negdje u ugovoru pise da Robi mora zvati Asmira na okupljanje?
Zanemarimo sva ova desavanja, selektor ima potuno pravo da ga pozove ili ne pozove, opravdano ili ne...
Bezveze se ovolika polemika digla.
Asmir i svi ostali igraci su dobili lekciju da se ne moze iz bezveznih razloga odsustvovati iz iste, ne odsustvovati, nego ni pitati...
pa s obzirom ko mu je konkurencija, trebalo bi u ugovor staviti da mora biti na spisku :D

drugo, oni su jedinu lekciju dobili u tome sto su skontali da imaju selektora lazova, koji ce im izaci u susret i reci ok za bilo sta a poslije ce trpiti posljedice.

ovo nije gradjenje autoriteta a vi pisite sta hocete jos danima. Autoritet se gradi na na nacin da kazes asmire yebi se, radi toga neces da ides u aziju. Brate , ne moras ali se nemoj iznenaditi ukoliko u septembru budes navijao za repku sa nekog hipodroma u britaniji.
ovo je bio klasicni hinjak od strane selektora ili neciji nalog, ako je do selektora, samo je pokazao da je osoba u koju ne mozes imati povjerenje.
kakv crni autoritet i klinac.

Avatar
Unofficialpage
Moderator
Postovi: 21801
Pridružen/a: 22 feb 2013, 09:41
Lokacija: Niđe
Kontakt:

Re: Asmir Begović

Post Postao/la Unofficialpage » 22 avg 2018, 14:47

hurem je napisao/la:Sacekajte, jel' to negdje u ugovoru pise da Robi mora zvati Asmira na okupljanje?
Zanemarimo sva ova desavanja, selektor ima potuno pravo da ga pozove ili ne pozove, opravdano ili ne...
Bezveze se ovolika polemika digla.
Asmir i svi ostali igraci su dobili lekciju da se ne moze iz bezveznih razloga odsustvovati iz iste, ne odsustvovati, nego ni pitati...
Razlog je nebitan, u ovom slučaju, nazoveš selektora i pitaš mogu li propustiti sljedeću utakmicu zbog xyz razloga, selektor dopusti to i kaže IMAŠ DOZVOLU, NE MORAŠ DOĆI, i nakon 3 mjeseca ga kazni zbog naknadne pameti. Vjerovatno je razlog glup, ne znamo koji je ali, opet, ponavljam, je nebitan jer ovdje je glavno da je selektor dao dozvolu i oslobodio Asmira igranja protiv Koreje iz tog xyz razloga, ma iz kojih razloga to uradio Prosinečki.

Robrt je morao tad reći da ne može, nema dopuštenje i da se pojavi na okupljanju i to je čvrsta ruka a ne ovo, ovo sad je idiotizam, neprofesionalnost, naknadna pamet koja pravi više štete nego koristiti. Kako vjerovati čovjeku koji da dopuštenje i nakon nekog vremena te kazni zbog tog što ti je on dao dozvolu?

Razdvojite razlog i način kazne Begoviću, trenutno nisu na istoj ravni. Razlog je jedan pojam za posebnu diskusiju, način kazne, opomene ma kako vi to nazvali je drugi pojma, druga diskusija.
Momak je inače legenda, mislim na Sea!

Damir Dzumhur!!!!

Roger Federer the Best!!!!!!!

DrFilgud
Postovi: 7830
Pridružen/a: 17 apr 2017, 13:18
Kontakt:

Re: Asmir Begović

Post Postao/la DrFilgud » 22 avg 2018, 14:57

hurem je napisao/la:Sacekajte, jel' to negdje u ugovoru pise da Robi mora zvati Asmira na okupljanje?
Zanemarimo sva ova desavanja, selektor ima potuno pravo da ga pozove ili ne pozove, opravdano ili ne...
Bezveze se ovolika polemika digla.
Asmir i svi ostali igraci su dobili lekciju da se ne moze iz bezveznih razloga odsustvovati iz iste, ne odsustvovati, nego ni pitati...
U slucaju Begovica i Lulica smo dobili lekciju da selektor ne preza da bude nedoslijedan, neprofesionalan, da slaze, ukoliko zeli da se obracunao s nekim.
Jucer Lulic, danas Begovic, sutra...
Ja sam bio medju najgorljivijim Robijevim pristalicama, i jos uvijek sam pristalica, ali mi je ovim gafom srozao povjerenje za 50%.
Konstruktivna kritika se treba uvaziti i izvuci pouku, a ne srljati.

Avatar
rope11
Postovi: 17643
Pridružen/a: 05 okt 2012, 20:42
Lokacija: Ze
Kontakt:

Re: Asmir Begović

Post Postao/la rope11 » 22 avg 2018, 15:44

pustimo mi sad prosinečkog, nama bi problem trebalo predstavljati zašto je uopšte asmir tražio poštedu za relativno nebitnu stvar, umjesto da mu reprezentacija predstavlja zadovoljstvo i da mu uopšte ne dolazi u pitanje da preskoči okupljanje? ako ti je mrsko dolaziti i ako biraš utakmice, onda se oprosti od reprezentacije pa da znamo na čemu smo, šta bi bilo kad bi svi počeli kalkulisati na koje utakmice se pojavljivati? :roll:
još gore je što je prije toga već jednom nije došao, hajmo reći opravdano, ali umjesto da se pojavi naredni put on ponovo izmišlja izgovor u vidu "porodičnih problema" koji očigledno nisu bili dovoljno jak razlog da bi bilo ko propustio okupljanje, pa ni ne čudi me što je raspizdio trenera, i mene bi.


brate ako može edin dolaziti svaki put, onda moraju i svi ostali osim ako nemaju jak razlog. :roll:
Ne volim zakone, morale, religije, pravila. Ne volim da me oblikuje društvo.


FORZA MILAN !

Beton
Postovi: 2620
Pridružen/a: 22 avg 2018, 00:09
Kontakt:

Re: Asmir Begović

Post Postao/la Beton » 22 avg 2018, 15:56

Ma pozvati Rodina umjesto Begovića

Avatar
Unofficialpage
Moderator
Postovi: 21801
Pridružen/a: 22 feb 2013, 09:41
Lokacija: Niđe
Kontakt:

Re: Asmir Begović

Post Postao/la Unofficialpage » 22 avg 2018, 16:02

rope11 je napisao/la:pustimo mi sad prosinečkog, nama bi problem trebalo predstavljati zašto je uopšte asmir tražio poštedu za relativno nebitnu stvar, umjesto da mu reprezentacija predstavlja zadovoljstvo i da mu uopšte ne dolazi u pitanje da preskoči okupljanje? ako ti je mrsko dolaziti i ako biraš utakmice, onda se oprosti od reprezentacije pa da znamo na čemu smo, šta bi bilo kad bi svi počeli kalkulisati na koje utakmice se pojavljivati? :roll:
još gore je što je prije toga već jednom nije došao, hajmo reći opravdano, ali umjesto da se pojavi naredni put on ponovo izmišlja izgovor u vidu "porodičnih problema" koji očigledno nisu bili dovoljno jak razlog da bi bilo ko propustio okupljanje, pa ni ne čudi me što je raspizdio trenera, i mene bi.


brate ako može edin dolaziti svaki put, onda moraju i svi ostali osim ako nemaju jak razlog. :roll:
To jedna stvar, vjerovatno je razlog glup i treba da dođe, to niko ne spori niti iko brani Asmira što nije došao, definitvno da treba uvesti red i da treba sankcionisati takvo ponašanje. Ali odmah a ne nakon 2-3 mjeseca, uz naknadnu pamet. Trenutno to je problem, dobiješ dozvolu ma kakav razlog bio i nakon nekog vremena dobiješ kaznu jer je selektor skontao nakon 3 mjeseca da taj razlog nije dovoljno dobar.
Momak je inače legenda, mislim na Sea!

Damir Dzumhur!!!!

Roger Federer the Best!!!!!!!

gigun
Postovi: 573
Pridružen/a: 20 mar 2013, 17:56

Re: Asmir Begović

Post Postao/la gigun » 22 avg 2018, 16:19

I nije kakav golman, ajmo realno.Ima mlađih i boljih, i ne vredi liti krokodilske suze . :bih:

Avatar
bhsport
Postovi: 11283
Pridružen/a: 15 maj 2012, 11:54
Kontakt:

Re: Asmir Begović

Post Postao/la bhsport » 22 avg 2018, 16:37

Kad se Asmir nije odazvao? Fakat sam zaboravio.
[quote="harishp"]Ovaj ako bude mjenjao Misimovica,onda smo fakat nayebali.
Moze imati minutaze k'o i Vrsaljevic,Svraka,Sesar i to bi bilo to.
Inace Stevanovic za Izmeta i ovakav je svemirski brod.[/quote]

Corinne Diacre - prof. fudbala
Megamiske - najvece zlo od 1921

Avatar
jasmin10
Postovi: 13652
Pridružen/a: 22 avg 2011, 01:29
Lokacija: Jablanica
Kontakt:

Re: Asmir Begović

Post Postao/la jasmin10 » 22 avg 2018, 17:05

Oprosti im gospodine. Pravi navijači reprezentacije su uz tebe. :bih:

Odgovori

Natrag na “Fudbalska reprezentacija BiH”

Online

Trenutno korisnika/ca: Brazzzoo123, retromoos, Sindikat12 i 71 gost.