Asmir Begović

Moderatori/ce: _dreamer_,ribery,Monolog,insider,TaRgEt_

TheChief
Postovi: 8111
Pridružen/a: 15 avg 2013, 17:32
Kontakt:

Re: Asmir Begović

Post Postao/la TheChief » 09 okt 2021, 17:26

Madal je napisao/la:
09 okt 2021, 17:08
I danas bez gola u mreži
Dan zalosti u porodici Begovic. Babuli i sincic skupa placu.

Avatar
Drape
Postovi: 10417
Pridružen/a: 20 feb 2018, 12:07
Kontakt:

Re: Asmir Begović

Post Postao/la Drape » 12 okt 2021, 14:42

"Problem je bio što su mu podmetnuli koronu, da je pozitivan na koronu, a nije bio i stavili ga u izolaciju da nebi bio na treningu, da ne bi mogao braniti". Vjerujete li u ovu tešku optužbu koju je iznio otac Asmira Begovića :think:

Avatar
Maestro
Postovi: 5963
Pridružen/a: 26 okt 2008, 03:54
Kontakt:

Re: Asmir Begović

Post Postao/la Maestro » 15 nov 2021, 11:11

Eto vam… :bih:

Može Petev ostati sto godina, ali to više nema smisla. Ne znam možemo li više potonuti – jasan je Topić.

Tuta Petrov

edin139
Postovi: 1075
Pridružen/a: 27 feb 2017, 18:45
Kontakt:

Re: Asmir Begović

Post Postao/la edin139 » 16 nov 2021, 14:43

Gospodin bio, gospodin ostao.

Unknown2
Postovi: 9108
Pridružen/a: 02 mar 2015, 22:19
Kontakt:

Re: Asmir Begović

Post Postao/la Unknown2 » 25 nov 2021, 18:22

Asmir Begović uskoro dolazi u Bosnu i Hercegovinu na održavanje zimskog kampa AB akademije koja će krenuti početkom 2022. godine, a za N1 je govorio o tome, ali i brojnim drugim temama vezanim za bh. fudbal.

Begović je u septembru mjesecu oštro kritikovao vrh NFSBiH nazvavši kriminalcima predsjednika Vicu Zeljkovića, selektora Ivayla Peteva, ali i savjetnika predsjednika NFSBiH Zvjezdana Misimovića.

“Stojim iza te izjave. Ta izjava je rečena kroz dosta emocija. Kad sam vidio prazan stadion u Zenici dok naša reprezentacija igra, to je za mene bio veliki bol u srcu i veliki bol uopšte. Kod nas je reprezentacija toliko bitna i značajna da je teško objasniti taj odnos koji smo prije imali sa našim ljudima, sa našim narodom u cijelom svijetu. To je velika stvar. To je tako sada pokvareno i za mene je vrlo tužno. To boli, kad se vidi. Moj komentar je bio vrlo agresivan.”, rekao je Begović ekskluzivno za N1.

Begović je sa kolegom Harisom Mrkonjom razgovarao o brojnim drugim temama poput neuspjeha reprezentacije Bosne i Hercegovine u minulim kvalifikacijama za SP, odnosima sa nekadašnjim saigračima i razlozima zbog slabijih rezultata fudbalske reprezentacije BiH.

Ekskluzivni intervju sa Asmirom Begovićem pogledajte sutra u jutarnjem programu N1 televizije i emisiji Novi Dan.

DrFilgud
Postovi: 7830
Pridružen/a: 17 apr 2017, 13:18
Kontakt:

Re: Asmir Begović

Post Postao/la DrFilgud » 25 nov 2021, 19:19

Asmir je ljubomoran na USPJEŠNE kvalifikacije pod palicom tandema Tuta Bugarin - Vico. Reprezentacija je preporođena, a on može samo da ih mrzi.
Begović i Pjanić nisu uspjeli da unište bh fudbal, spasio na je spomenuti dvojac uz pomoć novinara i botova sa ovog portala. :D

Wanderson
Postovi: 2659
Pridružen/a: 25 mar 2021, 09:25
Kontakt:

Re: Asmir Begović

Post Postao/la Wanderson » 25 nov 2021, 20:13

Vrijeme je pokazalo svoje, idioti s foruma ostali popisani, ne smiju proviriti vise na ovu temu i napisati nesto na Asmirove izjave.

Avatar
meepo
Postovi: 4122
Pridružen/a: 15 nov 2020, 23:26
Lokacija: Sarajevo
Kontakt:

Re: Asmir Begović

Post Postao/la meepo » 25 nov 2021, 22:01

Wanderson je napisao/la:
25 nov 2021, 20:13
Vrijeme je pokazalo svoje, idioti s foruma ostali popisani, ne smiju proviriti vise na ovu temu i napisati nesto na Asmirove izjave.
Sama cinjenica da je Asmir branio u najjacim ligama u Europi je dovoljan argument, ali ne ne ne ljudi koji su ga dovodili u Chelsea i Milan nemaju veze i trebali su ganjati Sehića :mrgreen:

Avatar
Justin
Postovi: 16849
Pridružen/a: 11 sep 2017, 17:34
Lokacija: Ellicott City
Kontakt:

Re: Asmir Begović

Post Postao/la Justin » 25 nov 2021, 22:57

meepo je napisao/la:
25 nov 2021, 22:01
Wanderson je napisao/la:
25 nov 2021, 20:13
Vrijeme je pokazalo svoje, idioti s foruma ostali popisani, ne smiju proviriti vise na ovu temu i napisati nesto na Asmirove izjave.
Sama cinjenica da je Asmir branio u najjacim ligama u Europi je dovoljan argument, ali ne ne ne ljudi koji su ga dovodili u Chelsea i Milan nemaju veze i trebali su ganjati Sehića :mrgreen:
Njegovu ulogu, sjedenja na klupi u Chelseau i Milanu, je jednako kvalitetno mogao i bilo ko od forumasa da odradi.
Sarmelino † (29.08.2015-20.10.2019.) ⚜
dr. Alem Peterson
Captain4 † (14.05.2014-22.02.2022.) ⚜

Swanfilter
Postovi: 849
Pridružen/a: 25 dec 2018, 12:39
Kontakt:

Re: Asmir Begović

Post Postao/la Swanfilter » 25 nov 2021, 23:16

Justin je napisao/la:
25 nov 2021, 22:57
meepo je napisao/la:
25 nov 2021, 22:01
Wanderson je napisao/la:
25 nov 2021, 20:13
Vrijeme je pokazalo svoje, idioti s foruma ostali popisani, ne smiju proviriti vise na ovu temu i napisati nesto na Asmirove izjave.
Sama cinjenica da je Asmir branio u najjacim ligama u Europi je dovoljan argument, ali ne ne ne ljudi koji su ga dovodili u Chelsea i Milan nemaju veze i trebali su ganjati Sehića :mrgreen:
Njegovu ulogu, sjedenja na klupi u Chelseau i Milanu, je jednako kvalitetno mogao i bilo ko od forumasa da odradi.


Pa, zasto onda neko nije? Prvi ti, recimo?

Sehic nije dana branio u ŽNJ klubu bilo koje lige zapadno od Bihaca ...


Ove godine je ocajan i to je cinjenica ...

Unknown2
Postovi: 9108
Pridružen/a: 02 mar 2015, 22:19
Kontakt:

Re: Asmir Begović

Post Postao/la Unknown2 » 26 nov 2021, 08:29

Begovic je 2x u top 50 transfera golman.

Avatar
Celtic
Postovi: 3334
Pridružen/a: 12 dec 2012, 19:39
Kontakt:

Re: Asmir Begović

Post Postao/la Celtic » 26 nov 2021, 10:44

Begović se nije oglašavao od objave na Twitteru u kojoj je vrh saveza sa predsjednikom Vicom Zeljkovićem, njegovim savjetnikom Zvjezdanom Misimovićem, ali i selektorom Ivaylom Petevom nazvao kriminalcima koji rade u korist menadžera.

“Stojim iza svoje izjave, ona je bila kroz dosta emocija kada sam vidio prazan stadion u Zenici. Kada naša reprezentacija igra to je, veliki bol srca i svega. Kod nas je reprezentacija toliko bitna i značajna da je teško objasniti odnos koji smo imali sa ljudima po cijelom svijetu. To je velika svijet i da je sada pokvareno je za mene veoma tužno. Moj komentar je bio vrlo agresivan”, rekao je Begović koji je potom upitan šta je tačno mislio pod nazivom “kriminalci”:


“To je značilo da je kod nas stanje fudbala veoma tužno. Ne znate da li je za plakanje i to jeste tragedija, to je kriminalno i to je sve ukupno. Nije dovoljno dobro, već godima naš pad je prevelik. To se ne smije dozvoliti i tu ima dosta stvari gdje ljudi na tim pozicijama znaju šta rade. Trebaju ljudi preuzeti odgovornost. Ne trebaju tu svi biti prijatelji i grliti se ljubiti se, nego trebamo gledati da se posao odradi kako treba.”

Begović je upitan i o tome da li postoji neki konkretan primjer toga.

“Gledam više globalno, uvijek tu ima treutaka. Ljudi imaju svoje veze i guraju svoje igrače, prijatelje na funkcije. To se dešava i po cijelom svijetu, to je nažalost stanje u cijelom fudbalu. Opet nije najbitnije, to nisu dobre stvari i ljudi moraju pogledati da li kod nas igraju najbolji igrači u reprezentaciji, ne samo A, već i mladi. Interes ne treba biti na prvom mjestu i to se mora popraviti. To mora biti bolje, moramo preuzeti odgovornost i držati da budemo bolji. Trebamo vidjeti koji je kod nas koncept razvoja igrača. Kako idu kod nas igraču iz mlade reprezentacije u A reprezentaciju. Znaju li oni koji je naš sistem, struktura ideja i folozifija? To se radi u svakoj normalnoj organiziaciji u svijetu, tako se radi i kod nas u kampu. Znamo koji nam je cilj danas, ali i koji za godinu i pet godina. Sada ako to ljudi na tim pozicijama ne znaju, trebaju se dovesti ljudi da budu i da naprave bolji sistem rada. To kreće od vrha. Djeca koje imaju uslove to je tužno i tragično.”

Predsjednik Fudbalskog saveza Vico Zeljković je rekao da će tužiti Asmira Begovića, a bh. golman je upitan o tome da li se to ustvari i desilo.

“Nije me tužio predsjednik saveza. Ja njega ne poznajem, neće tužiti on mene, neću tužiti ja njega. Ja njega toliko i ne poznajem. Moram biti toliko pošten prema sebi i prema njemu i da zajedno popravimo stanje u fudbalu. To je naš kolektiv, a ne ničiji interes. Ne poznajem ni selektora nisam nikad ni pričao sa njim i neću da kažem. To nije moj napad na njih individualno. Mi želimo najbolje za našu državu i to je najbitnije”, kaže Begović.

Navijači ne gledaju blagonaklono na odlazak Asmira Begovića iz reprezentacije, a on je jednim dijelom ostao i neobjašnjen.


“Ja sam otišao prije godinu dana. Selektor Bajević me zvao da budem dio te priče za kvalifikacije na Evropsko prvenstvo. Čak smo razgovarali i u Milanu. Ja sam rekao tu sam, pomoći ću. Međutim, kada smo ispali od Sjeverne Irske za mene je ta priča bila gotova. Narednih par dana su svima bili teški sa mnogo emocija i bilo je vrijeme do kraja Lige nacija veoma teško. Nismo imali šanse da napravimo rezultat i priliku su dobili neki igrači koji nisu igrali do tada. Ja sam se vratio u Englesku da odradim svoj dio za klub. Tu je dosta razmišljanja od oproštaja i tu su veoma teške situacije i odlučio sam da idem. Nije bilo sukoba, imao sam situaciju sa koronom, da li sam pozitivan ili negativan. Nisam mogao igrati protiv Holandije i samo sam se želio vratiti u klub i pripremiti za naredne utakmice i da drugi igrači igraju Ligu nacija. Od tada nije ni bilo kontakta, svako je išao svojim putem i to je to.”

N1 je objavio priču oko menadžerskog lobija koji vlada oko reprezentacije BiH, a Begović se osvrnuo na tu temu.

“Mislim što se tiče menadžerskih priča i stvari, to su neke sitnice koje su ušle kod nas. Svako ima svoj interes i svaki menadžer na svijetu gura svoje igrače u rerpezentaciju. Želi da im popravi stanje i status, te da vrijednost ide gore. Na kraju ljudi koji kontrolišu to moraju birati kvalitet i to mora biti na prvom mjestu. U zadnje 4 godine nisam bio tu da mogu reći ko šta kako, ali je to ušlo i postalo bitnije nego treba biti. Prije su bili iskreni razgovori sa predsjednikom, sa generalnim sekretarom. Par naših igrača koji su bili tu već dugo godina stalno su imali otvorene razgovore da popravimo neke stvari. Ja nemam snagu, nema nijedan igrač snagu da napravi te promjene, Ja nisam na poziciji predsjednika i da mogu odlučiti na kraju šta i kako. To moraju ljudi koji su na tim pozicijama”, zaključio je Asmir Begović.

Avatar
MoodyHank
Postovi: 4444
Pridružen/a: 22 mar 2021, 22:11
Kontakt:

Re: Asmir Begović

Post Postao/la MoodyHank » 26 nov 2021, 12:26

Celtic je napisao/la:
26 nov 2021, 10:44
Begović se nije oglašavao od objave na Twitteru u kojoj je vrh saveza sa predsjednikom Vicom Zeljkovićem, njegovim savjetnikom Zvjezdanom Misimovićem, ali i selektorom Ivaylom Petevom nazvao kriminalcima koji rade u korist menadžera.

“Stojim iza svoje izjave, ona je bila kroz dosta emocija kada sam vidio prazan stadion u Zenici. Kada naša reprezentacija igra to je, veliki bol srca i svega. Kod nas je reprezentacija toliko bitna i značajna da je teško objasniti odnos koji smo imali sa ljudima po cijelom svijetu. To je velika svijet i da je sada pokvareno je za mene veoma tužno. Moj komentar je bio vrlo agresivan”, rekao je Begović koji je potom upitan šta je tačno mislio pod nazivom “kriminalci”:


“To je značilo da je kod nas stanje fudbala veoma tužno. Ne znate da li je za plakanje i to jeste tragedija, to je kriminalno i to je sve ukupno. Nije dovoljno dobro, već godima naš pad je prevelik. To se ne smije dozvoliti i tu ima dosta stvari gdje ljudi na tim pozicijama znaju šta rade. Trebaju ljudi preuzeti odgovornost. Ne trebaju tu svi biti prijatelji i grliti se ljubiti se, nego trebamo gledati da se posao odradi kako treba.”

Begović je upitan i o tome da li postoji neki konkretan primjer toga.

“Gledam više globalno, uvijek tu ima treutaka. Ljudi imaju svoje veze i guraju svoje igrače, prijatelje na funkcije. To se dešava i po cijelom svijetu, to je nažalost stanje u cijelom fudbalu. Opet nije najbitnije, to nisu dobre stvari i ljudi moraju pogledati da li kod nas igraju najbolji igrači u reprezentaciji, ne samo A, već i mladi. Interes ne treba biti na prvom mjestu i to se mora popraviti. To mora biti bolje, moramo preuzeti odgovornost i držati da budemo bolji. Trebamo vidjeti koji je kod nas koncept razvoja igrača. Kako idu kod nas igraču iz mlade reprezentacije u A reprezentaciju. Znaju li oni koji je naš sistem, struktura ideja i folozifija? To se radi u svakoj normalnoj organiziaciji u svijetu, tako se radi i kod nas u kampu. Znamo koji nam je cilj danas, ali i koji za godinu i pet godina. Sada ako to ljudi na tim pozicijama ne znaju, trebaju se dovesti ljudi da budu i da naprave bolji sistem rada. To kreće od vrha. Djeca koje imaju uslove to je tužno i tragično.”

Predsjednik Fudbalskog saveza Vico Zeljković je rekao da će tužiti Asmira Begovića, a bh. golman je upitan o tome da li se to ustvari i desilo.

“Nije me tužio predsjednik saveza. Ja njega ne poznajem, neće tužiti on mene, neću tužiti ja njega. Ja njega toliko i ne poznajem. Moram biti toliko pošten prema sebi i prema njemu i da zajedno popravimo stanje u fudbalu. To je naš kolektiv, a ne ničiji interes. Ne poznajem ni selektora nisam nikad ni pričao sa njim i neću da kažem. To nije moj napad na njih individualno. Mi želimo najbolje za našu državu i to je najbitnije”, kaže Begović.

Navijači ne gledaju blagonaklono na odlazak Asmira Begovića iz reprezentacije, a on je jednim dijelom ostao i neobjašnjen.


“Ja sam otišao prije godinu dana. Selektor Bajević me zvao da budem dio te priče za kvalifikacije na Evropsko prvenstvo. Čak smo razgovarali i u Milanu. Ja sam rekao tu sam, pomoći ću. Međutim, kada smo ispali od Sjeverne Irske za mene je ta priča bila gotova. Narednih par dana su svima bili teški sa mnogo emocija i bilo je vrijeme do kraja Lige nacija veoma teško. Nismo imali šanse da napravimo rezultat i priliku su dobili neki igrači koji nisu igrali do tada. Ja sam se vratio u Englesku da odradim svoj dio za klub. Tu je dosta razmišljanja od oproštaja i tu su veoma teške situacije i odlučio sam da idem. Nije bilo sukoba, imao sam situaciju sa koronom, da li sam pozitivan ili negativan. Nisam mogao igrati protiv Holandije i samo sam se želio vratiti u klub i pripremiti za naredne utakmice i da drugi igrači igraju Ligu nacija. Od tada nije ni bilo kontakta, svako je išao svojim putem i to je to.”

N1 je objavio priču oko menadžerskog lobija koji vlada oko reprezentacije BiH, a Begović se osvrnuo na tu temu.

“Mislim što se tiče menadžerskih priča i stvari, to su neke sitnice koje su ušle kod nas. Svako ima svoj interes i svaki menadžer na svijetu gura svoje igrače u rerpezentaciju. Želi da im popravi stanje i status, te da vrijednost ide gore. Na kraju ljudi koji kontrolišu to moraju birati kvalitet i to mora biti na prvom mjestu. U zadnje 4 godine nisam bio tu da mogu reći ko šta kako, ali je to ušlo i postalo bitnije nego treba biti. Prije su bili iskreni razgovori sa predsjednikom, sa generalnim sekretarom. Par naših igrača koji su bili tu već dugo godina stalno su imali otvorene razgovore da popravimo neke stvari. Ja nemam snagu, nema nijedan igrač snagu da napravi te promjene, Ja nisam na poziciji predsjednika i da mogu odlučiti na kraju šta i kako. To moraju ljudi koji su na tim pozicijama”, zaključio je Asmir Begović.
Klasičan primjer kako puno pričati, a ništa zapravo ne reći. Mislim na ovaj dio o "kriminalcima".
1992, 2006, 2009, 2011, 2015 🏆

Avatar
theKuPuS
Postovi: 1140
Pridružen/a: 23 avg 2009, 20:59
Kontakt:

Re: Asmir Begović

Post Postao/la theKuPuS » 26 nov 2021, 12:46

Uhvatila ga prpa, na kraju ništa nije rekao.

OnakoBa
Postovi: 581
Pridružen/a: 05 dec 2020, 18:28
Kontakt:

Re: Asmir Begović

Post Postao/la OnakoBa » 26 nov 2021, 12:53

"Ja nemam snagu, nema nijedan igrač snagu da napravi te promjene, Ja nisam na poziciji predsjednika i da mogu odlučiti na kraju šta i kako. To moraju ljudi koji su na tim pozicijama”, zaključio je Asmir Begović.

Ide propast lagano ali sigurno :bih:
Znači igrači neće, država nema šanse jer su ti isti ih i postavili tu... PA KO ONDA DA ŠTA URADI????
Mi smo porodica i svi ćemo za BiH na terenu ostaviti srce. Meni državni dres sve znači. Tri smo nacije, ali jedna duša. Svi smo rođeni u jednoj državi i mislim da je konačno došlo vrijeme da shvatimo to.
- Dejan Malinović

Avatar
Justin
Postovi: 16849
Pridružen/a: 11 sep 2017, 17:34
Lokacija: Ellicott City
Kontakt:

Re: Asmir Begović

Post Postao/la Justin » 26 nov 2021, 14:17

Ocekivano ljigavac nista rekao nije. Ocekujem da ga gospodin Zeljkovic tuzi za one prozivke.
Sarmelino † (29.08.2015-20.10.2019.) ⚜
dr. Alem Peterson
Captain4 † (14.05.2014-22.02.2022.) ⚜

Avatar
meepo
Postovi: 4122
Pridružen/a: 15 nov 2020, 23:26
Lokacija: Sarajevo
Kontakt:

Re: Asmir Begović

Post Postao/la meepo » 26 nov 2021, 14:44

MoodyHank je napisao/la:
26 nov 2021, 12:26
Klasičan primjer kako puno pričati, a ništa zapravo ne reći. Mislim na ovaj dio o "kriminalcima".
Ma ja trebao je sve crno na bijelo da ga tuze za klevetu i dusevnu bol i na kraju da naše korumpirano pravosuđe presudi u korist tih kriminalaca. Ne ide to tako.

Avatar
KapitenK
Postovi: 1584
Pridružen/a: 27 mar 2016, 15:29
Kontakt:

Re: Asmir Begović

Post Postao/la KapitenK » 26 nov 2021, 15:08

meepo je napisao/la:
26 nov 2021, 14:44
MoodyHank je napisao/la:
26 nov 2021, 12:26
Klasičan primjer kako puno pričati, a ništa zapravo ne reći. Mislim na ovaj dio o "kriminalcima".
Ma ja trebao je sve crno na bijelo da ga tuze za klevetu i dusevnu bol i na kraju da naše korumpirano pravosuđe presudi u korist tih kriminalaca. Ne ide to tako.
Pa i ovako će ga tužiti. Nazvati nekog kriminalcem nije dovoljno za to?

Avatar
meepo
Postovi: 4122
Pridružen/a: 15 nov 2020, 23:26
Lokacija: Sarajevo
Kontakt:

Re: Asmir Begović

Post Postao/la meepo » 26 nov 2021, 15:11

KapitenK je napisao/la:
26 nov 2021, 15:08
Pa i ovako će ga tužiti. Nazvati nekog kriminalcem nije dovoljno za to?
Jedno je napisati nesto na twitteru a drugo izjaviti za medije. Nije Asmir glup. Da je bio precizniji onda bi im samo dao municije.

harixs
Postovi: 1683
Pridružen/a: 15 sep 2014, 18:29
Kontakt:

Re: Asmir Begović

Post Postao/la harixs » 26 nov 2021, 16:36

Justin je napisao/la:
26 nov 2021, 14:17
Ocekivano ljigavac nista rekao nije. Ocekujem da ga gospodin Zeljkovic tuzi za one prozivke.
Zamjenis teze i post par excellence..

Inace si pogodio i sa PetroVom, genijalac

Odgovori

Natrag na “Fudbalska reprezentacija BiH”

Online

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 28 gostiju.