Asmir Begović

Moderatori/ce: _dreamer_,insider,ribery,Monolog

JohnCleese
Kontakt:

Re: Asmir Begović

Post Postao/la JohnCleese » 01 nov 2019, 15:03

Rokoko87 je napisao/la:
01 nov 2019, 14:00
Catch me if you can.
:damn: mrtva cinjenica, pa da nastavim u istom ritmu.

Iste kvalifikacije prima kriminalan gol protiv Kipra na Bilinom polju za 1:1
Nadjite video.
Iste kvalifikacije na Kipru prima blago receno smijesan gol. Postoji video takodjer.
Te kvale za EP 2016 direktan krivac za gubitak minimalno 4 boda.
U barazu u magli protiv Irske prima gol kojeg bas i ne primaju golmani njegovog renomea.
(Napomena. Većina je misljenja da je ispred sebe imao mnogo kvalitetnije igrace nego danas sto ih imamo)

Kvalifikacije za SP 2018 za 10 tekmi u konkurenciji Belgije, Grcke, Kipra, Estonije i Andore primio je 13 golova.
(Vazi ista napomena)

Kvalifikacije za SP 2014 prima smijesan gol protiv Slovačke na Bilinom. Ko hoće naci ce.
Edit Prva dva u Portugalu :crazy:
Nije problem u slijepim vođama, problem je u slijepim sljedbenicima.

Svabo je to...

invincible1921
Kontakt:

Post Postao/la invincible1921 » 01 nov 2019, 15:08

Wandelanoite je napisao/la:
01 nov 2019, 13:21
invincible1921 je napisao/la:
01 nov 2019, 12:54
Wandelanoite je napisao/la:
01 nov 2019, 10:14
Umanjuju se Begoviceve kvalitete, a konkurencija Ibro Sehic golman koji primi najvise ikada u kvalifikacionoj nikad laksoj grupi od rata pa na ovamo, sa strasnom karijerom Mersin, Qarabag, Erzurum :rol:

Sehica da su pitali da bude rezerva u Chelseaju potpisao bi dozivotni ugovor.
Daj nam sehiceve greske ?

Naravno neces jer si obicni trol ili nam daj ono sto mu je mikitarijan pod precku zakuco sto ne bi 3 golmana odbranila...
Pod precku kroz ruke hahahaha ili onaj cetvrti gol gdje lopta ide kroz 5 metara kraj Sehica :rol:

Sehic je amaterski golman zbog kojeg i odbrana ispasta jer ne zna postaviti odbranu i ne komanduje timom, pa protiv Grcke u Zenici su mu Kolasinac i Zukanovic u par navrata **** sve zbog toga, to Begovicu nikad ne bi smjeli uraditi pa sjecam se prijateljske u Gradaccu protiv u21 tima kad sa gola Beg galami na Besica sto u vezi nije pomjerio na vrijeme, a da ne pricam o vaznijim tekmama.

Sehic je golman koji je primio najvise golova u jednim kvalifikacijama, a imali smo ubjedljivo najlaksu grupu u historiji. Amaterski golman koji brani u amaterskoj ligi gdje ljudi sa posla idu na utakmice i igraju pod amaterskim ugovorima.
Ja sam ti naveo i video dokumentovao bar 5 golova koji idu begovicu na dusu, ti si samo prdio o toj statistici za koju Sehic uospten nije kriv. Poredit ekipu u kojoj je branio Begovic i u kojoj brani Sehic je smijesno.

Uostalom covjek nas spasio u grckoj blamaze, al eto ti ces vjerovatno reci da je i tu kriv za neki go?

EIDT: Eo @JohnCleese je naveo upravo neke od onih koje sam ja tebi postavio, ti si to naravno izignorisao. Izmedju ostalog pricali smo kako je primio tri gola u blizi ugao iako je stajao na toj stativi....Kako je od belgije dva puta jednom u briselu jednom na grbavici primio go jer je ostao ko levat na liniji, a lopta mu pala u peterac.
ZELJEZNICAR volim ja, igru kratkih pasova, ludilo na tribinama...

!INTER ---Manchester City!

NY KNICKS!

Ako sam patriota nisam budala....

DrFilgud
Kontakt:

Post Postao/la DrFilgud » 01 nov 2019, 15:13

Svaki golma, pa i najveci, u karijeri imaju krizni period. To je normalna stvar i Begovic, kao ozbiljan europski golman sa preko 250 utakmica u EPL, nije izuzetak.
Svakom golmanu koji ima fudbalsku karijeru na najvisem nivou, naci ce se kompilacija gresaka. Sehiceve greske se ne mogu naci, jer tv nije prenosio veliku vecinu utakmica koje je ovaj igrao u u karijeri.

Besmisleno je jednog takvog golmana porediti sa poluamaterom, koji ne zna komunicirati sa saigracima, sudjelovati u organizaciji odbrane, koji ne zna osnove fudbala. Na koncu, dovoljno je pogledati karijere ove dvojice golmana i svakom ko ima zrno objektivnosti ce biti jasno.

Nego eto vam Zuti klovn, turski cvajtasi i 5. mjesto iza Finske i Armenije, puna podrska ;) :thumbup:
Zadnja izmjena: DrFilgud, dana/u 01 nov 2019, 15:18, ukupno mijenjano 1 put.
"Kod nas nije bilo tako, kod nas je bilo ozbiljno", odgovorio je Handanović.

Rokoko87
Kontakt:

Post Postao/la Rokoko87 » 01 nov 2019, 15:17

DrFilgud je napisao/la:
01 nov 2019, 15:13
Svaki golma, pa i najveci, u karijeri imaju krizni period. To je normalna stvar i Begovic, kao ozbiljan europski golman sa preko 250 utakmica u EPL, nije izuzetak.
Svakom golmanu koji ima fudbalsku karijeru na najvisem nivou, naci ce se kompilacija gresaka.

Besmisleno je jednog takvog golmana porediti sa poluamaterom, koji ne zna komunicirati sa saigracima, sudjelovati u organizaciji odbrane, koji ne zna osnove fudbala. Na koncu, dovoljno je pogledati karijere ove dvojice koji su skoro istih godina.

Nego eto vam Zuti klovn, turski cvajtasi i 5. mjesto iza Finske i Armenije, puna podrska ;) :thumbup:
Kada je izgledalo da će poluvrijeme završiti s 1:0 za BiH, gol za gostujuću reprezentaciju postigao je Christofi nakon odličnog ubačaja Aloneftisa.

Brzi Christofi je zabio i drugi gol u 73. minuti i tako doveo Kipar u vodstvo (1:2).
31.08.'19. - FK Željezničar-fk sarajevo 5:2

Premijer Liga BiH - ★★★★★★
Kup BiH - ★★★★★★
Superkup BiH - ★★★
Prvenstvo Narodne republike BiH - ★
Liga Jugoslavije - ★
Kup UEFA: četvrtfinale 1971/1972,
polufinale 1984/1985.

Tekashi
Kontakt:

Post Postao/la Tekashi » 01 nov 2019, 15:30

Kipar je Spanija za Armeniju. Zamisli golman primi 4 gola od Armenije :rol:

Fudo
Kontakt:

Post Postao/la Fudo » 01 nov 2019, 15:32

Zao mi je Begovica jer treba dobiti poziv, ali za mene je Sehic do sad bio bolji sto se tice igranja u repci.
BordoCrvena...Fk.Sarajevo i Liverpool

Tekashi
Kontakt:

Post Postao/la Tekashi » 01 nov 2019, 15:37

Zato i jesmo kanta za nabijanje.

soko
Kontakt:

Post Postao/la soko » 01 nov 2019, 15:52

DrFilgud je napisao/la:
Svakom golmanu koji ima fudbalsku karijeru na najvisem nivou, naci ce se kompilacija gresaka. Sehiceve greske se ne mogu naci, jer tv nije prenosio veliku vecinu utakmica koje je ovaj igrao u u karijeri.

Besmisleno je jednog takvog golmana porediti sa poluamaterom, koji ne zna komunicirati sa saigracima, sudjelovati u organizaciji odbrane, koji ne zna osnove fudbala. Na koncu, dovoljno je pogledati karijere ove dvojice golmana i svakom ko ima zrno objektivnosti ce biti jasno.

Ne, ozbiljan europski golman nece biti stavljen na klupu radi Boruca i onda na tribine radi jednog dvadeseto godisnjaka i onda otici bas u klub gdje je Sehic branio.

Osim13
Kontakt:

Post Postao/la Osim13 » 01 nov 2019, 15:54

Sreća pa nam je pozicija golmana najveći problem trenutno.
Whaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaat, you never played Tuber Simulator

Rokoko87
Kontakt:

Post Postao/la Rokoko87 » 01 nov 2019, 15:56

bhfanatic14 je napisao/la:
22 jan 2018, 15:53
Da valja nebi Po turskoj i azerbajdzanu branio gdje u godini imas 2 Jake utakmice.
Fanatic vam je objasnio!

Kup BiH - ★★★★★★
Superkup BiH - ★★★
Liga Jugoslavije - ★
polufinale 1984/1985.

HeraklitMracni
Kontakt:

Post Postao/la HeraklitMracni » 01 nov 2019, 15:58

Ma meni sehic izgleda presmijesno na golu , nesiguran , odbrana odmah nesigurna , ne mogu vjerovat da neko brani Prosineckog frajer laze od pocetka , Lulic , Ibisevic evo sad i Begovic , Prosinecki ubleha zuta !

soko
Kontakt:

Post Postao/la soko » 01 nov 2019, 16:00

Rokoko87 je napisao/la:
01 nov 2019, 15:56
bhfanatic14 je napisao/la:
22 jan 2018, 15:53
Da valja nebi Po turskoj i azerbajdzanu branio gdje u godini imas 2 Jake utakmice.
Fanatic vam je objasnio!
Asmir tu nije nista kriv, on je otisao u azerbajdzan da se ekipa prodrma

DrFilgud
Kontakt:

Post Postao/la DrFilgud » 01 nov 2019, 16:03

soko je napisao/la:
01 nov 2019, 15:52
DrFilgud je napisao/la:

Ne, ozbiljan europski golman nece biti stavljen na klupu radi Boruca i onda na tribine radi jednog dvadeseto godisnjaka i onda otici bas u klub gdje je Sehic branio.
Da, nakon 10 godina i preko 250 utakmica u EPL, nakon preko 25 milona eura transfera, bh inteligencija je zakljucila da Begovic nije ozbiljan golman.
Ozbiljan golman je Sehic, koji je karijeru proveo izmedju prve i druge turske lige.
Ne znam bi li se smijao ili plakao, ipak cu se smijati. :lol:

JohnCleese
Kontakt:

Post Postao/la JohnCleese » 01 nov 2019, 16:06

Kad udjes u detalje ima materijala protiv Begovica koliko hoces, neke smo i nabrojali, ali evo nesto razmisljam koje su to cinjenice u njegovu korist.
U reprezetanciji BiH je skoro 10 godina, medjutim nije sve vrijeme bio jedinica pa cemo referentno vrijeme uzeti tamo od kraja 2011 pa do kraja 2017.
Sigurno je branio 6 punih godina. Osim sto su za njim balile zene i latentni gejevi zbog određenih njihovih razloga ja ne mogu pronaci fudbalsku cinjenicu sa travnjaka koje bi mu isla u prilog.
To vrijeme vazio je za top 3 ili makar top 5 igraca BiH, a ja ne mogu naci kad je tacno barem opravdao svoj renome. Nezahvalno je to jer je golman naravno, ali toliki broj utakmica...
Kad je svojim intervencijama donio bod, sacuvao tri, ili barem spasavao od blamaza? ( a da nije prethodno pacerski primio)
Nista opipljivo u cijeloj rep. karijeri???
Mozda 2012 godine u Grckoj ima udijela u bodu (rez 0.0), ali i tada je bilo vise nasih promasaja ili Grckih precki i stativa nego njegovih bravura.

Stvano kad se okrenes i pogledas pa s bilo kojim golmanom bi imali minimalno istu situaciju. To potvrdjuje i vrijeme nasih golmana prije Begovica, a i trenutno vrijeme Sehica koje nam pokazatelj kako to izgleda za repku korisniji golman.

Ko zna mozda je Begovic zaista jedini koji imao dobru komunikaciju sa odbranom.
Nije problem u slijepim vođama, problem je u slijepim sljedbenicima.

Svabo je to...

soko
Kontakt:

Post Postao/la soko » 01 nov 2019, 16:11

DrFilgud je napisao/la:
01 nov 2019, 16:03
soko je napisao/la:
01 nov 2019, 15:52
DrFilgud je napisao/la:

Da, nakon 10 godina i preko 250 utakmica u EPL, nakon preko 25 milona eura transfera, bh inteligencija je zakljucila da Begovic nije ozbiljan golman.
Ozbiljan golman je Sehic, koji je karijeru proveo izmedju prve i druge turske lige.
Ne, ozibljnog golmana ne moze jedan dvadeseto godisnjak gurnuti na tribine. I onda moras ici da branis gdje Sehic branio
ovako nesto se ne moze izmisliti, ovdje se moram smijati :lol:
Ne kontam kako moze neko reci da ozbiljni profesionalac moze otici iz PL u Azer i to u najboljim godinama, ovdje se opet moram dobro nasmijati :lol:
Ja nigdje nisam rekao da je Sehic ozbiljan europski golman, on je daleko ispod prosjeka. A na nasu zalost Begovic je malo bolji, jer da je ozbiljan nebi zavrsio gdje je sad trenutno

Rokoko87
Kontakt:

Post Postao/la Rokoko87 » 01 nov 2019, 16:12

Da nije Hodajući Seks davno bi on napustio jedinicu reprezentacije!

Kup BiH - ★★★★★★
Superkup BiH - ★★★
Liga Jugoslavije - ★
polufinale 1984/1985.

DrFilgud
Kontakt:

Post Postao/la DrFilgud » 01 nov 2019, 16:23

soko je napisao/la:
01 nov 2019, 16:11
Ne, ozibljnog golmana ne moze jedan dvadeseto godisnjak gurnuti na tribine. I onda moras ici da branis gdje Sehic branio
Ne kontam kako moze neko reci da ozbiljni profesionalac moze otici iz PL u Azer i to u najboljim godinama, ovdje se opet moram dobro nasmijati :lol:
Ja nigdje nisam rekao da je Sehic ozbiljan europski golman, on je daleko ispod prosjeka. A na nasu zalost Begovic je malo bolji, jer da je ozbiljan nebi zavrsio gdje je sad trenutno
Aha, pa ti si trol
Mozes se prikljuciti Ismetu Hori i Osmanu Dzihi koji ovdje ordiniraju. :wave:

soko
Kontakt:

Post Postao/la soko » 01 nov 2019, 16:33

DrFilgud je napisao/la:
01 nov 2019, 16:23
soko je napisao/la:
01 nov 2019, 16:11
Aha, pa ti si trol
Mozes se prikljuciti Ismetu Hori i Osmanu Dzihi koji ovdje ordiniraju. :wave:
Ne, levatu ja samo gledam realno. Bolje bi ti bilo da nadjes drugi hobi i da ne visis na ovom forumu po citav dan. Jer ocigledno veze nemas
:wave:

mire96
Kontakt:

Post Postao/la mire96 » 01 nov 2019, 16:38

Ja cu reci da je Beg imao doprinos na golu u ranijem periodu. Protiv Grka znam da je znao spasavati ciste situacije, ali je isto tako primao levatske golove kao protiv Portugala. Ali je dosta vise bio koristan nego sto nije. Nakon 2014-15 se to promijenilo, i vise nije ulijevao sigurnost. Neko ce reci desava se svima. Ok, desava se, ali se to njemu desavalo tri godine, a obzirom kako mu je i klupska karijera grohnula, nije izgledno da ce se ista popraviti u tom planu. Sto puta sam rekao da Asmir zasluzuje biti u reprezentaciji po kvaliteti, ali ffs Sehic nije bio direktan krivac niti u jednoj utakmici. Hocu reci ni Begovic ne bi bolje izgledao na njegovom mjestu. Stavise, ovu zadnju utakmicu smo mogli i petardu primiti da je Sehic bio manje raspolozen. Ali eto, nasadit ce se sad na njega, i kad ne primi gol bit ce 'amater je citavu utakmicu bio lose postavljen, vidi mu glave'. Vratit ce se Begovic svakako kad ode Prosinecki, Sehic ce na klupu, ali mi po obicaju prvenstva vidjeti necemo :)

LlullSergio
Kontakt:

Post Postao/la LlullSergio » 01 nov 2019, 17:07

DrFilgud je napisao/la:

Joj rodjak al se ti vadis na tih 250 utakmica u PL.

I Iker je bio bog i batina i najbolji golman Madrida pa je dosao do nivoa da ne moze biti ni rezerva i da je najbolje da ide. To sve o cemu ti govoris je proslost, da nije ne bi on zavrsio iza 39-godisnjeg Boruca i nekakvog engleskog balavca i zaglavio na tribinama.

Za to mu nije kriv ni Prosinecki, ni menadzeri ni SDA mentalitet. Tu nema opravdanja nikakvog, kriza je jedno,a jedno je zavrsit u Qarabagu. Mislim sto se mene tice moze ga se i vratiti i nek brani ispred Sehica,ali u 5 deka je to sve trenutno. Asmir je pogotovo poslije SP dosta oslabio, pacerskih golova bruku primao, pogotovo u onom ciklusu za Euro 2016. Daleko,daleko je on od svojih najboljih dana.

Odgovori

Natrag na “Fudbalska reprezentacija BiH”

Trenutno korisnika/ca: DaVinci, DrFilgud, Fudo, KonjicBOY, mire96 i 27 gostiju.