BiH - Irska (Baraž)

Moderatori/ce: _dreamer_,ribery,Monolog,insider,TaRgEt_

Realne sanse za plasman na EURO?

Irci su blizi plasmanu, bojim se da smo svoju sansu prokockali u Zenici
145
36%
Sve je i dalje otvoreno, sanse su 50-50
117
29%
Uz pravilnu taktiku i pristup smo i dalje favoriti i blizi plasmanu
139
35%
 
Ukupno glasova: 401

bhfanatic14
Postovi: 4255
Pridružen/a: 24 avg 2011, 14:07
Kontakt:

Re: BiH - Irska (Baraž)

Post Postao/la bhfanatic14 » 14 nov 2015, 19:31

dubrovnik je napisao/la:
bhfanatic14 je napisao/la:Ma lupa ovaj nevjerovatno. Kad gleda kroz cvike hajducke. Katastrofa sta reci. Igrat ce sejo ili medo pored besica u ponedjeljak ako je mesa pri sebi. Sve ostalo bilo bi ludilo.
Pitanje za kviskoteku bi bilo. Kako se zove klub Seada Salihovica I u kojoj lizi nastupa? Samo nogometni zanesenjaci bi znali odgovor. Ako je toliko bolji od TSS kako zavrsi u toj kineskoj instituciji. Normalno da su u 5 deka.
Drug haloooo molim te... gdje ces tako poredit takve gluposti? Edo ti je fino odgovorio; u svenovim godinama sejo igra vec za herthu, hoffenheim on je legenda bindeslige. Kolko je on dao slobodnjaka u bundesligi tino nece dat normalnih golova u karijeri. Sejo jeste sada u kini ali iskljucivo zbog para. A ne sto on nema kvaliteta !!!!! De mi reci sta rade demba ba, robinho u kini??? I oni neznaju igrat jeli pa sto su invalidi osli u kinu???? Ja znam da je sejo mogo ostat u bundeski imo je dvije ponude i rangnick ga stalno zove u red bull. Al eto oso je za misketom za vrtoglavu cifru koju niko nije mogo ni blizu izvalit u njemackoj. Nepisi stvarno gluposti tino nije u rangu saliha nit ce ikad bit. Kakvo si napiso glupo usporedjenje nevjerovatno!
Mario Vrancic - Osvajac engleskog Championshipa
Sanjin Prcic - Osvajac francuskog Kupa

SAVEZ NAPOLJE ! ! !

Ferdinand
Postovi: 311
Pridružen/a: 03 sep 2015, 20:13
Kontakt:

Re: BiH - Irska (Baraž)

Post Postao/la Ferdinand » 14 nov 2015, 19:33

dubrovnik je napisao/la:
Ferdinand je napisao/la:
dubrovnik je napisao/la:Irci nisu problem I siguran sam da je ekipa koja je jucer sjedala na klupi duplo kvalitetnija od ove Irske. Problem je sto se u vecini utakmica mi moramo moliti bogu da nasi kvazi strucnjaci ne pocnu izigravati genijalce. Zadnjih godina je problem prisutan u stalnom miniranju nase igre od sopstvenih selektora. Nadam se da ce Bazdarevic posloziti napokon normalan tim I da nece pokusavati izmisljati toplu vodu. Normalna sredina je ono sto nam treba. Pozadi Pjanic I Besic a ispred Medunjanin, Salihovic, Hodzic, Susic ili Hajrovic. Svejedno koji ce od ovih 5 igraca igrati tog AM jer su svi u 5 deka. Ja bi osobno preferirao jednog od dvojca Hodzic-Susic ali uoipce nije vazno jer smo od Iraca bolji. Nelogicne izmisljotine nasih trenera su ovu generaciju nogometasa sprijecili da igraju znacajniju ulogu na prvrenstvima I kao rezultat toga I u boljim klubovima. Od kada se na sceni u reprezentaciji pojavio Cocalic tko moze opravdavati Susicevo ignoriranje ovog igraca. Siguran sam da bi odavno igrao u ligama 5 da je redovno pozivan u reprezentaciju a sami znamo kako su nam u mandatu bivseg selektora stoperi falili. Bruka I sramota. Nadam se da ce Mesa dozivjeti prosvijetljenje I odvesti nas na EP. Moje misljenje o njemu se moze sazeti u izreci: "Puno zuji malo meda daje". Neka nam je bog na pomoci.
Sve je dobro receno osim po meni Hajrovica kao opcije iako ce odmah uslediti: a kako moze Medunjanin. Medunjanin je timski igrac i protiv Iraca bi mogao podvaliti neku loptu, Hajrovic je jedan od onih koji za dobar nastup trebaju samopouzdanje ali ono realno zaznovano na igrama u klubu. Sto se tice onoga drugoga samopouzdanja "ja sam najboli" Hajrovic ga ima mnogo vise nego sto treba sto se manifestuje u sebicnosti i udarcima bez ikakvog rezona pa ikada je pas sto postotna sansa dok za razliku od njega Medunjaninov svaki sut je rezonski. Ja bih licno ipak najradije da pocne Salihovic ali ne bi bila neka kardinalna greska niti Medunjanin/Hodzic/Susic iako sam ovoga Hodzica radije volio vidjeti u Zenici. Samo je bitna da igraci igraju svoje pozicije, eksperimentisanje i prodavanje pameti u stulu "sam protiv svih" nam se dosta puta obilo o glavu.
Na to sam I mislio dok sam naveo imena ovih igraca. Kao sto Medunjanin moze podvaliti dobru loptu moze I defanzivno ne postojati. Hodzic je napadac I neiskusan je ali igra u velikoj formi I tehnicki je odlican igrac. Izet je brz I ima bombu u nozi a to moze biti jako vazno. Nazalost ne igra u klubu nikako.Sejo mi je najlosiji za poziciju AM prirodnije bilo da igra na Pjanicevoj poziciji a to nikako ne zelimo. TSSu je ovo prirodna pozicija I igra stalno. Fizicki je jak ali je I jako spor. Ima dobar sut. Idealnog igraca za tu poziciju nemamo ali je svaki od 5 nabrojanih puno logicniji izbor nego Vedad. Slazem se da Bazdarevicev izbor bilo kojeg od ovih 5 igraca nece biti pogresan.
Mi nemamo rjesenje za klasicnog "AM" i tu htjeli ne htjeli moramo nesto improvizovati. Ili Medunjanin (Hodzic) na tu poziciju ili bez klasicne pozicije AM sa Salihovicem (Susicem) i Pjanicem u sredini (ako znamo da je Besic siguran). Nije to veliko eksperimentisanje, cak stavise cini se da smo mi sa Misimovicem bili zadnja reprezentacija koja je igrala sa tom tzv 10-kom u pravom smislu. Hrvati npr vrlo dobro igraju kada se u sredini nadopunjuju Modric i Rakitic. Tako da sam definitivno za opciju Besic, Salihovic, Pjanic bar na pocetku. To ne znaci da ne vidim tvoje argumente i logiku, naprotiv.

dubrovnik
Postovi: 6104
Pridružen/a: 29 jan 2014, 13:51
Kontakt:

Re: BiH - Irska (Baraž)

Post Postao/la dubrovnik » 14 nov 2015, 19:37

bhfanatic14 je napisao/la:
dubrovnik je napisao/la:
bhfanatic14 je napisao/la:Ma lupa ovaj nevjerovatno. Kad gleda kroz cvike hajducke. Katastrofa sta reci. Igrat ce sejo ili medo pored besica u ponedjeljak ako je mesa pri sebi. Sve ostalo bilo bi ludilo.
Pitanje za kviskoteku bi bilo. Kako se zove klub Seada Salihovica I u kojoj lizi nastupa? Samo nogometni zanesenjaci bi znali odgovor. Ako je toliko bolji od TSS kako zavrsi u toj kineskoj instituciji. Normalno da su u 5 deka.
Drug haloooo molim te... gdje ces tako poredit takve gluposti? Edo ti je fino odgovorio; u svenovim godinama sejo igra vec za herthu, hoffenheim on je legenda bindeslige. Kolko je on dao slobodnjaka u bundesligi tino nece dat normalnih golova u karijeri. Sejo jeste sada u kini ali iskljucivo zbog para. A ne sto on nema kvaliteta !!!!! De mi reci sta rade demba ba, robinho u kini??? I oni neznaju igrat jeli pa sto su invalidi osli u kinu???? Ja znam da je sejo mogo ostat u bundeski imo je dvije ponude i rangnick ga stalno zove u red bull. Al eto oso je za misketom za vrtoglavu cifru koju niko nije mogo ni blizu izvalit u njemackoj. Nepisi stvarno gluposti tino nije u rangu saliha nit ce ikad bit. Kakvo si napiso glupo usporedjenje nevjerovatno!
Sejo je u Kini jer u Bundes ligi nije mogao pronaci angazman I tu prica prestaje. Sto Spaha ne ode radi para u Kinu a ima 35 godina. Covjece nemam ja nista protiv Salihovica I da bog da sam pobijedio Irce. Ali ja realno ne znam sta mozemo od njega ocekivati na toj poziciji. Ne sjecam se kad je zadnji put odigrao normalnu takmicarsku utakmicu. Bolji su mnogi igraci bili prije 5 godina ali vrijeme neumitno tece. Pogledaj Vedada I samo ce ti se reci. Mislim da Hodzic protiv Iraca ne bi bio losiji a toliko smo prethodnih dana pisali o tome.

Ferdinand
Postovi: 311
Pridružen/a: 03 sep 2015, 20:13
Kontakt:

Re: BiH - Irska (Baraž)

Post Postao/la Ferdinand » 14 nov 2015, 19:38

bhfanatic14 je napisao/la:
dubrovnik je napisao/la:
bhfanatic14 je napisao/la:Ma lupa ovaj nevjerovatno. Kad gleda kroz cvike hajducke. Katastrofa sta reci. Igrat ce sejo ili medo pored besica u ponedjeljak ako je mesa pri sebi. Sve ostalo bilo bi ludilo.
Pitanje za kviskoteku bi bilo. Kako se zove klub Seada Salihovica I u kojoj lizi nastupa? Samo nogometni zanesenjaci bi znali odgovor. Ako je toliko bolji od TSS kako zavrsi u toj kineskoj instituciji. Normalno da su u 5 deka.
Drug haloooo molim te... gdje ces tako poredit takve gluposti? Edo ti je fino odgovorio; u svenovim godinama sejo igra vec za herthu, hoffenheim on je legenda bindeslige. Kolko je on dao slobodnjaka u bundesligi tino nece dat normalnih golova u karijeri. Sejo jeste sada u kini ali iskljucivo zbog para. A ne sto on nema kvaliteta !!!!! De mi reci sta rade demba ba, robinho u kini??? I oni neznaju igrat jeli pa sto su invalidi osli u kinu???? Ja znam da je sejo mogo ostat u bundeski imo je dvije ponude i rangnick ga stalno zove u red bull. Al eto oso je za misketom za vrtoglavu cifru koju niko nije mogo ni blizu izvalit u njemackoj. Nepisi stvarno gluposti tino nije u rangu saliha nit ce ikad bit. Kakvo si napiso glupo usporedjenje nevjerovatno!
I Kinu igraci idu da uzmu pare, kada osjete da vise nisu za najvece napore i ozbiljan fudbal. Neki se na katko i vrate kao Drogba npr ali to su rjedje situacije. Salihovic je po meni otisao prerano jer je jos igrac koji moze dosta dati i nadam se da je makar u dobroj fizickoj spremi. Hajduk je na nivou, ako ne i bolji od raznih Guzansuhinluva, Honshutonshy klubova. Salihovic u Kini i sadasnju rastrcani i borbeni Susic su zaista blizu, iako prednost dajem Salihovicu radi iskustva.

bosnas_
Postovi: 4024
Pridružen/a: 02 avg 2008, 01:50
Kontakt:

Re: BiH - Irska (Baraž)

Post Postao/la bosnas_ » 14 nov 2015, 19:41

BIH jeste kvalitetnija od Irske,ali oni su sada favoriti za prolaz. Mi nismo iskoristili nase prednosti,sad se trebamo vaditi u Dublinu.
Igraci koji su igrali u Zenici nisu bili na nivou,izuzev Dzeke,Spahica,Visce... Za pobjedu treba pruziti puno vise,i svi se trebaju uozbiljiti,pocevsi od selektora prije svega, pa do igraca.... Irska igra kako igra,imaju nekakav svoj stil,od njega ne odustaju,dok mi saramo,nekad pomislim da ne znamo sta hocemo.... Sa pristupom i igrom u Zenici definitivno ne mozemo na veliko takmicenje,usudit cu se reci da je iskusni selektor Iraca njihovo najjace oruzje...

dubrovnik
Postovi: 6104
Pridružen/a: 29 jan 2014, 13:51
Kontakt:

Re: BiH - Irska (Baraž)

Post Postao/la dubrovnik » 14 nov 2015, 19:42

Ferdinand je napisao/la:
bhfanatic14 je napisao/la:
dubrovnik je napisao/la: Pitanje za kviskoteku bi bilo. Kako se zove klub Seada Salihovica I u kojoj lizi nastupa? Samo nogometni zanesenjaci bi znali odgovor. Ako je toliko bolji od TSS kako zavrsi u toj kineskoj instituciji. Normalno da su u 5 deka.
Drug haloooo molim te... gdje ces tako poredit takve gluposti? Edo ti je fino odgovorio; u svenovim godinama sejo igra vec za herthu, hoffenheim on je legenda bindeslige. Kolko je on dao slobodnjaka u bundesligi tino nece dat normalnih golova u karijeri. Sejo jeste sada u kini ali iskljucivo zbog para. A ne sto on nema kvaliteta !!!!! De mi reci sta rade demba ba, robinho u kini??? I oni neznaju igrat jeli pa sto su invalidi osli u kinu???? Ja znam da je sejo mogo ostat u bundeski imo je dvije ponude i rangnick ga stalno zove u red bull. Al eto oso je za misketom za vrtoglavu cifru koju niko nije mogo ni blizu izvalit u njemackoj. Nepisi stvarno gluposti tino nije u rangu saliha nit ce ikad bit. Kakvo si napiso glupo usporedjenje nevjerovatno!
I Kinu igraci idu da uzmu pare, kada osjete da vise nisu za najvece napore i ozbiljan fudbal. Neki se na katko i vrate kao Drogba npr ali to su rjedje situacije. Salihovic je po meni otisao prerano jer je jos igrac koji moze dosta dati i nadam se da je makar u dobroj fizickoj spremi. Hajduk je na nivou, ako ne i bolji od raznih Guzansuhinluva, Honshutonshy klubova. Salihovic u Kini i sadasnju rastrcani i borbeni Susic su zaista blizu, iako prednost dajem Salihovicu radi iskustva.
To je taman ono sto sam I ja htio reci. Sve u 5 deka.

totasef1
Postovi: 1157
Pridružen/a: 03 mar 2012, 14:22
Kontakt:

Re: BiH - Irska (Baraž)

Post Postao/la totasef1 » 14 nov 2015, 19:55

Sve je otvoreno pred revanš ali treba reci da Irska ne može lošije odigrati . A mi smo znali odigrati i losije nego sinoc... Vidjeli smo na šta smo mi ličili u Izraelu bez nekoliko prvotimaca a Ircima je falio jos veci broj igraca

Da smo krenuli odlucnije i jace uzeli bi ih glat 2:0 jer su se prepali i nisu mogli povezati 3 pasa ...

Umjesto da smo nametnuli svoj stil i ubrzali tempo igre mi smo usporavali igru i preskakali sredinu terena sto je Ircima najvise i odgovaralo...

Možemo ih dobiti u Irskoj ali moramo konacno odigrati jednu vrhunsku utakmicu kako ekipa tako i Pjanic-Dzeko-Lulic

Avatar
evybih
Postovi: 476
Pridružen/a: 14 dec 2014, 20:24
Kontakt:

Re: BiH - Irska (Baraž)

Post Postao/la evybih » 14 nov 2015, 19:56

e stvarno ako ne odemo na EP...zalosno..slijedi nam raspad jedne obecavajuce generacije...
pitanje je ko ce igrat jer Dzeko,Spahic,Ibisevic,Salihovic,Medunjanin itd...sigurno nece :thumbdown:

Avatar
Captain4
Postovi: 10730
Pridružen/a: 14 maj 2014, 17:04
Kontakt:

Re: BiH - Irska (Baraž)

Post Postao/la Captain4 » 14 nov 2015, 19:57

totasef1 je napisao/la:Sve je otvoreno pred revanš ali treba reci da Irska ne može lošije odigrati . A mi smo znali odigrati i losije nego sinoc... Vidjeli smo na šta smo mi ličili u Izraelu bez nekoliko prvotimaca a Ircima je falio jos veci broj igraca

Da smo krenuli odlucnije i jace uzeli bi ih glat 2:0 jer su se prepali i nisu mogli povezati 3 pasa ...

Umjesto da smo nametnuli svoj stil i ubrzali tempo igre mi smo usporavali igru i preskakali sredinu terena sto je Ircima najvise i odgovaralo...

Možemo ih dobiti u Irskoj ali moramo konacno odigrati jednu vrhunsku utakmicu kako ekipa tako i Pjanic-Dzeko-Lulic
Kako ne mogu lošije odigrati? Odkud ti ovo mišljenje? Mogu dobiti 5 crvenih , napraviti 12 penala kao i mi što možemo.
"We need to suffer. And we need to fight."

Bhfanatik
Postovi: 165
Pridružen/a: 19 mar 2008, 10:32
Kontakt:

Re: BiH - Irska (Baraž)

Post Postao/la Bhfanatik » 14 nov 2015, 20:05

Kupujem ulaznicu.ako ko ima nek se javi na pp
Volim Te BiH

Avatar
Unofficialpage
Moderator
Postovi: 21801
Pridružen/a: 22 feb 2013, 09:41
Lokacija: Niđe
Kontakt:

Re: BiH - Irska (Baraž)

Post Postao/la Unofficialpage » 14 nov 2015, 20:25

Mi ćemo dobro početi igrat tek onda kad selektori skontaju da Pjanića ne treba podrediti formaciji već formaciju podrediti Pjaniću. Pjanić nam je najbitniji igrač, ne želim podcjenjivat Džeku ali i Džeko itekako zavisi od Pjane.

Sinoć je Medunjanin ili Salihović ili TSS morali igrati uz Pjanića, bilo koji od ove trojice da je tu bio ovo bi bilo daleko bolje. Znaš da će protivnik igrat bunker i ti samo jednog veznjaka postaviš. Genijalno.

Ja bih ovo izveo u Irskoj:

slika
Momak je inače legenda, mislim na Sea!

Damir Dzumhur!!!!

Roger Federer the Best!!!!!!!

Avatar
Elegant
Postovi: 13805
Pridružen/a: 22 jun 2010, 21:41
Lokacija: Sarajevo, BiH.
Kontakt:

Re: BiH - Irska (Baraž)

Post Postao/la Elegant » 14 nov 2015, 20:28

Prije pocetka revans utakmice vjerovatno ce biti minuta ćutanja radi tragicnih događaja u Parizu, pa se nadam da se neko od nasih navijaca nece naci pametan da skadndira nesto ne daj mu Boze, kao sto su fanatikosi skadnirali "Palestinu" Izraelu.

:bih:
× Željezničar - Manijaci TM87 ×

Avatar
Captain4
Postovi: 10730
Pridružen/a: 14 maj 2014, 17:04
Kontakt:

Re: BiH - Irska (Baraž)

Post Postao/la Captain4 » 14 nov 2015, 20:34

Elegant je napisao/la:Prije pocetka revans utakmice vjerovatno ce biti minuta ćutanja radi tragicnih događaja u Parizu, pa se nadam da se neko od nasih navijaca nece naci pametan da skadndira nesto ne daj mu Boze, kao sto su fanatikosi skadnirali "Palestinu" Izraelu.

:bih:
Ili kad je neko dobacio Allahu Ekber haha :hmmmmm:
"We need to suffer. And we need to fight."

Avatar
COYS
Postovi: 7138
Pridružen/a: 10 nov 2015, 23:56
Lokacija: Interstellar space
Kontakt:

Re: BiH - Irska (Baraž)

Post Postao/la COYS » 14 nov 2015, 20:47

Unofficialpage je napisao/la: Ja bih ovo izveo u Irskoj:

slika

:thumbup:

jaka sredina,jak napad
Zadnja izmjena: COYS, dana/u 14 nov 2015, 20:47, ukupno mijenjano 1 put.

Avatar
Elegant
Postovi: 13805
Pridružen/a: 22 jun 2010, 21:41
Lokacija: Sarajevo, BiH.
Kontakt:

Re: BiH - Irska (Baraž)

Post Postao/la Elegant » 14 nov 2015, 20:47

Ima li neko da podjeli link za Sveđane i Dance ?
× Željezničar - Manijaci TM87 ×

bosnas_
Postovi: 4024
Pridružen/a: 02 avg 2008, 01:50
Kontakt:

Re: BiH - Irska (Baraž)

Post Postao/la bosnas_ » 14 nov 2015, 20:54

BIH ima jacu ekipu od Irske,ali oni su kompaktniji,agresivniji,i imaju boljeg selektora. Plus igraju pred svojim navijacima i neki suspendovani igraci im se vracaju...
Mi nismo iskoristili svoju sansu u prvoj utakmici,mada realno drugo poluvrijeme je odigrano na granici regularnosti !
U Dublinu moramo biti puno agresivniji, jaci u duelu,prisebniji, sa jacom sredinom i jednim isturenim napadacem. Salihovic ili Medunjanin,zavisno ko od njih bude igrao moraju dati sve od sebe da povezu nasu igru,da Dzeko bude imao vise upotrebljivih lopti...
Realno,po sinoc prikazanoj igri ni Irska a ni BIH ne zasluzuju EURO! Mozda i najslabiji par u barazu....
Jedina dobra stvar sto nam niko nije dobio suspenziju za revans,pa se mozemo nadati da ce u Dablinu nasa igra biti puno bolja.

Avatar
JonSnow
Postovi: 6181
Pridružen/a: 17 jun 2014, 00:28
Kontakt:

Re: BiH - Irska (Baraž)

Post Postao/la JonSnow » 14 nov 2015, 20:56

Elegant je napisao/la:Prije pocetka revans utakmice vjerovatno ce biti minuta ćutanja radi tragicnih događaja u Parizu, pa se nadam da se neko od nasih navijaca nece naci pametan da skadndira nesto ne daj mu Boze, kao sto su fanatikosi skadnirali "Palestinu" Izraelu.

:bih:
Ili možda onaj "naš" klasični take beer
Zadnja izmjena: JonSnow, dana/u 14 nov 2015, 21:01, ukupno mijenjano 1 put.

džakailibu
Postovi: 987
Pridružen/a: 11 avg 2009, 20:54
Kontakt:

Re: BiH - Irska (Baraž)

Post Postao/la džakailibu » 14 nov 2015, 21:00

Elegant je napisao/la:Ima li neko da podjeli link za Sveđane i Dance ?
http://www.thefeed2all.eu/watch/387083/ ... nmark.html
strašno me stomak boli! može li od jukana "mene nosi mutna rijeka"!!!

Avatar
ronaldo99
Postovi: 16640
Pridružen/a: 05 okt 2010, 20:16
Kontakt:

Re: BiH - Irska (Baraž)

Post Postao/la ronaldo99 » 14 nov 2015, 21:04

evybih je napisao/la:e stvarno ako ne odemo na EP...zalosno..slijedi nam raspad jedne obecavajuce generacije...
pitanje je ko ce igrat jer Dzeko,Spahic,Ibisevic,Salihovic,Medunjanin itd...sigurno nece :thumbdown:
Dzeko nece igrati, svasta ces procitati ovdje

isx
Postovi: 1221
Pridružen/a: 24 maj 2014, 19:03
Kontakt:

BiH - Irska (Baraž)

Post Postao/la isx » 14 nov 2015, 21:14

Po čemu je Spahić bio na visini zadatka? Svako primanje lopte i vraćanje Begoviću je bilo za infarkt. Par bunar lopti naprijed i to je to. Sreća pa Irci nisu znali naprijed ništa. Inače bi najebali pored njega.

Odgovori

Natrag na “Fudbalska reprezentacija BiH”

Online

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 42 gosta.