BiH - Irska (Baraž)

Moderatori/ce: _dreamer_,ribery,Monolog,insider,TaRgEt_

Realne sanse za plasman na EURO?

Irci su blizi plasmanu, bojim se da smo svoju sansu prokockali u Zenici
145
36%
Sve je i dalje otvoreno, sanse su 50-50
117
29%
Uz pravilnu taktiku i pristup smo i dalje favoriti i blizi plasmanu
139
35%
 
Ukupno glasova: 401

Avatar
ahmic
Postovi: 2664
Pridružen/a: 25 mar 2009, 18:04
Kontakt:

Re: BiH - Irska (Baraž)

Post Postao/la ahmic » 18 nov 2015, 20:31

Nije bilo zustrine ,volje,snage,agresivnosti...dueli su bili bezvezni,svaki start kasno dosao...ako ste vidjeli onaj start Besica ,u pravo vrijeme i sl,tog nije bilo..svako start odbrane bio je kasno i to je faul..Ja kazem i opet ponavljam,u prvi tekmu kozda zbig kartona kao p...ce usli,druga tekma takodje...to je to,da smo mi njima odmah pokazali sta zelimo i na sta smo sprwmni,zapitali bi se oni gdje i kako...Dobili su sve duele,svaki duel pognute glave sko napustili..
Al ok ,idemo dalje...

Postano kroz Forum SportSport.ba app.

Avatar
hurem
Postovi: 8623
Pridružen/a: 13 jul 2011, 21:28
Kontakt:

Re: BiH - Irska (Baraž)

Post Postao/la hurem » 18 nov 2015, 20:37

To i jeste najzalosnije...ljudi su nam zabili 3 gola a da u dvije utakmice nisu niti jednu akciju skrojili ili opasan sut uputili...
Od svega mi je najvise zao sto smo ispali od slabijeg protivnika...ovu formaciju koju je izveo u Dablinu Mesa je zapravo trebao izvesti u Zenici, jer bismo s takvom taktikom na DOMACEM TERENU sigurno nadigrali Irce, a taktiku s 2 klasicna spica na Bilinom polju si mogao forsirati od 70.minute u slucaju nepovoljnog rezultata...to zamjerim Mehmedu, jer fura nesto svoje, isto kao sto je slucaj bio sa safetom posljednjih godinu dana, pa ga kostalo posla.

Treba uvesti pravilo u fudbalu kao u rukometu, kada se puca penal da mozes uvesti golmana s klupe samo za tu situaciju...jer da su Buric ili Sehic branili bar bismo se mogli nadati pozitivnom ishodu, ovako smo znali da ce Beg primiti.

Avatar
bambus
Postovi: 4266
Pridružen/a: 28 avg 2013, 10:56
Kontakt:

Re: Odg: RE: Re: BiH - Irska (Baraž)

Post Postao/la bambus » 18 nov 2015, 20:55

AsharaK je napisao/la:
Jasmin Buric je bolji od Sehica? Salis se?
Duplo bolji,siguran sam.
!

gazijabih
Postovi: 320
Pridružen/a: 09 okt 2013, 15:31
Kontakt:

Re: BiH - Irska (Baraž)

Post Postao/la gazijabih » 18 nov 2015, 21:19

Evo da se javim, nakon povratka iz Irske. Na prvu bih rekao da sam razočaran, ali to uopšte nije tačno. Drugačije je gledati na TV-u, a drugačije uživo. Uživo čovjek vidi zagrijavanje, kretnje igrača daleko od lopte i ponašanje. Ovo nije teorija zavjere ili moja fikcija, ovo je moj lični stav oko događaja vezanih za utakmicu. UEFA je pokazala da je mnogo suptilnija i prepredenija od FIFAe.

OVU UTAKMICU MI NISMO SMJELI DOBITI!!!

Dodijeljen nam je klasni sudija sa renomeom i zadatkom, a to je da odvede mirno i bez skandala Irsku na EURO. Naravno, to je i učinio. Mi smo svojom igrom samo pomogli da to izgleda da nije do sudije. Pojedini stariji irski igrači (legende) su dan prije utakmice tako hladnokrvno izjavljivali kako je Irska bolja i da će razbiti BiH i da je plasman na EURO obezbjeđen već u Zenici. Tako nešto možeš izjavljivati i podcijenjivati samo ako si u to baš baš siguran. Naši igrači su već prošli golgotu nepravde u baražu i više im je pun klinac tih peripetija. Ovaj put su se odvažili Baždarević i Džeko da direktno prozovu sudiju kao najlošijeg aktera.

Da se vratim utakmici.
Sjedim i gledam zagrijavanje, naši ozbiljni, staloženi, psihički spremni i upotpunosti koncentrirani za početak utakmice , a irci sa nestrpljenjem čekaju početak - trepere da što prije krene i završe obećani posao. Takav stav možeš imati kad dobiješ zeleno svjetlo s vrha tipa: samo igraj ležerno - plasman ti je zagarantovan - bićeš pripažen. U utakmici gdje se odlučuje i ništa nije gotovo - nema šanse da se tako ležerno ponašaš kao da je prijateljska utakmica.

Čekao sam samo sudijski zvižduk i prvih 10min da vidim kako će se utakmica odvijati. Nakon 10min znao sam da mi ne možemo proći tu noć, a to su shvatili i naši igrači. Neko će reći kako smo bezvoljni i kako nismo imali odgovora na igru, ali već smo to prošli sa portugalcima - čemu opet?
Sudija je pustio grubu i destruktivnu antinogomet igru ircima (gdje su se komotno mogli služiti laktom, odgurivanjem rukama, udaranjem s leđa, oslanjanje na protivnika pri skoku). Kada sam vidio da su Lulića 2x odgurnuli i treći put uklizali a ni jednom sudija nije svirao faul - jasno je bilo da Lulić nema šta da traži po lijevoj strani - pogotovo je postao indisponiran kad je počeo uzvraćati a sudija svaki kontakt svirao faul + dao mu žuti kako bi ga na vrijeme opteretio. S druge strane, Višća je 3x bio odgurnut s leđa u prodoru i to objema rukama do 15min i nije bilo faula, kao i Vranješ 1x kad je protrčao bočno (ispalo je da je spor, a ustvari ga je protivnik prvo vukao za dres ispod ruke, pa ga odgurno - i nije bilo faula).
Džeko - gubio zračne duele jer je uvijek bio pod faulom (to je deprimirajuće i frustrirajuće). Svaki put kad je istom mjerom uzvratio - sudija je svirao njemu faul. Vidno je bilo i navlačenje faulovo oko 15-20m od gola radi prekida do penala.
Kada nije uspjelo u prvih 15min da zabiju gol, sudac se osigurao žutim kartonom Spahiću - koji nije realno bio za žutog. Dovoljno da ga drži u šahu cijelu utakmicu i za bilo koji faul mu dosudi drugi žuti ako za to bude potrebe. Naravno, Spahić i temperament na nepravdu koja je na terenu uočljiva bila dovela ga je da je eksplodirao. Vrlo brzo je dao i Luliću žuti kako bi našim pokazao u kojem smjeru će utakmica ići, ako baš bude morao.
U tom je došao nepostojeći penal. U mom prisustvu su se i irci smijali. Bilo ih je sramota i spominjali su kako su u prednosti domaćeg terena zbog 1:1 i da im ne treba na takav način Platini vraćati ono za Francusku.
Nakon gola, Spahić je poludio i nije se mogao smiriti - išao je da zaradi crveni karton jer je takav temperament. Sudija mu nije htio dati iako je ovaj zaslužio - jer bi time pokvario utakmicu i do farse. Sad može reći, šta hoćete mogao sam dati crveni i preusmjeriti utakmicu, čak sam vam bio i naklonjen.
Nakon primljenog gola mi smo definitivno potonuli psihički, svjesni da od plasmana na EURO nema ništa. Sudija je drzao konce u rukama perfidno, a ne kao švabo u Lisabonu očito. Samo smo cekali poluvrijeme da se završi ovo.

Meša me iznenadio kad Spahića nije ostavio na klupi u drugom poluvremenu i premjestio Cocalica u defanzivu nazad a Besića na njegovo mjesto. Spahić je nažalost svojim temperamentom i vrućom glavom destabilizovao kompletnu zadnju liniju. Vi to niste mogli vidjeti, ali Zukanović i Begović su totalno smeteni bili jer je svoju nervozu prenio i na njih.

Sudija je bio u svakom trenu spreman na scenarij da ako kojim slučajem zabijemo za 1:1, da u bilo kojem trenutku isključi Spahića (sad je već imao i dobrog razloga za to). Irci su tačno dobili upute koje igrače da provociraju (Spahić, Lulić, Zukanović, Pjanić i Bešić). Po tom pitanju Pjanić se psihički fantastično držao (prvi put da nije prigovarao sudiji, pričao sa protivnikom, prijetio i sl.). Strašno puno je pretrčao, ali bez efekta nažalost jer nije imao s kim da igra.
Drugi gol je plod naše greške i frustracija zadnje linije koja dođe kao šlag na tortu i alibi za sudiju da ne mora obavljati prljave poslove. S drugim golom ispada da je sudija bio slab akter a irci nadmoćan protivnik. Šteta za onu prečku Ibiševića da koliko toliko sačuvamo ponos, ali niste svjesni koliko su se irci u tom trenu preplašili. Da je kojim slučajem ostalo 1:0 do 80-te minute, vjerujte mi sudija bi našao načina il da igramo sa igračem manje ili da iscenira opet neku situaciju, pa čak nam i poništi čist gol.
Đurić je 2x pao u 16m i sudija je ostao nijem iako su bili hrvački zahvati na njemu, jer upenal i 2:1 i drama 5min prije kraja i opsada gola Irske nije potrebno ni ircima ni sudiji ni UEFAi - pogotovo što bi se morali potezati oučljivi potezi za krađom. Ovako je sve ispalo lijepo (2:0) i mi mirni, oni sretni.

Vjerujte mi, mi nismo odigrali ispod očekivanja zato što su irci bolji, već zato što smo bili svjesni da mi ne možemo na EURO zbog Irske i vraćanja im dugova, te zbog činjenice da sudijskim kriterijem nam nije dozvoljeno igrati našu igru.

Avatar
hurem
Postovi: 8623
Pridružen/a: 13 jul 2011, 21:28
Kontakt:

Re: BiH - Irska (Baraž)

Post Postao/la hurem » 18 nov 2015, 21:37

Tako je Gazija...samo naivcine ne vjeruju u teorije zavjere :mrgreen:
Dovoljno je vidjeti sta se radilo velesilama poput

Spanije, Italije, Njemacke...mi smo male mace spram njih...


takvima preporucujem da pogledaju ovaj serijal iz mog potpisa...(Dolasci - The Arrivals)...nekima mozda zivot promjeni.
Zadnja izmjena: hurem, dana/u 18 nov 2015, 22:02, ukupno mijenjano 2 puta.

Avatar
rope11
Postovi: 17653
Pridružen/a: 05 okt 2012, 20:42
Lokacija: Ze
Kontakt:

Re: BiH - Irska (Baraž)

Post Postao/la rope11 » 18 nov 2015, 21:39

Ma ja, nase karakteristicne spike i ona cuvena: igrali smo dobro ali zajebo nas sudija. :urnebes: :urnebes:



Od cetiri odigrana poluvremena, irci su bili bolji u tri i zasluzeno prosli dalje. Samo im mozemo pruziti ruku i cestitati, sramota je uopste traziti opravdanja i izmisljati teorije zavjere pored onakve (ne)igre i (ne)zalaganja. Nisu nama krivi ni irci ni sudije ni bog, mi smo sami sebe pobjedili i ukopali.
A uz to se i O'Neil propisno popisao po Mesi sto im je jos dodatno olaksalo posao.
Ne volim zakone, morale, religije, pravila. Ne volim da me oblikuje društvo.


FORZA MILAN !

gazijabih
Postovi: 320
Pridružen/a: 09 okt 2013, 15:31
Kontakt:

Re: BiH - Irska (Baraž)

Post Postao/la gazijabih » 18 nov 2015, 21:43

To je vaše puno pravo da mislite kako hoćete, bio sam na tekmi - nije mi prva i itekako znam kako se utakmica može usmjeriti.
Ko hoće nek poigra samnom nogometa, al pod uslovom da moj prijatelj sudi i odmah da znate nećete pobijediti - pa da vidim kako bi vi odigrali.

Avatar
Masterr27
Postovi: 230
Pridružen/a: 16 dec 2011, 03:27
Kontakt:

Re: BiH - Irska (Baraž)

Post Postao/la Masterr27 » 18 nov 2015, 21:54

Ma sve to i da je istina to ne moze i ne smije biti razlog nase katastrofalne igre.
"Zivot se ne mjeri brojem udisaja koje napravimo, nego trenucima koji nam oduzmu dah"!

Avatar
hurem
Postovi: 8623
Pridružen/a: 13 jul 2011, 21:28
Kontakt:

Re: BiH - Irska (Baraž)

Post Postao/la hurem » 18 nov 2015, 22:07

hurem je napisao/la:Tako je Gazija...samo naivcine ne vjeruju u teorije zavjere :mrgreen:
Dovoljno je vidjeti sta se radilo velesilama poput

Spanije, Italije, Njemacke...mi smo male mace spram njih...


takvima preporucujem da pogledaju ovaj serijal iz mog potpisa...(Dolasci - The Arrivals)...nekima mozda zivot promjeni.
HOROR kada je fudbal u pitanju!
Akcija krece od 2.minute...mali podsjetnik na ovo o cemu @gazijabih govori...i gle cuda, ko su bili prvaci redom par godina i prvenstava kasnije? :D

Irska se nije mogla pobijediti isto kao sto ni Nigerija nije mogla (svirani offside i ne svirani prekrsaj na Spahicem).

Vozdra

Avatar
ahmic
Postovi: 2664
Pridružen/a: 25 mar 2009, 18:04
Kontakt:

Re: Re : RE: Re: BiH - Irska (Baraž)

Post Postao/la ahmic » 18 nov 2015, 22:16

hurem je napisao/la:To i jeste najzalosnije...ljudi su nam zabili 3 gola a da u dvije utakmice nisu niti jednu akciju skrojili ili opasan sut uputili...
Od svega mi je najvise zao sto smo ispali od slabijeg protivnika...ovu formaciju koju je izveo u Dablinu Mesa je zapravo trebao izvesti u Zenici, jer bismo s takvom taktikom na DOMACEM TERENU sigurno nadigrali Irce, a taktiku s 2 klasicna spica na Bilinom polju si mogao forsirati od 70.minute u slucaju nepovoljnog rezultata...to zamjerim Mehmedu, jer fura nesto svoje, isto kao sto je slucaj bio sa safetom posljednjih godinu dana, pa ga kostalo posla.

Treba uvesti pravilo u fudbalu kao u rukometu, kada se puca penal da mozes uvesti golmana s klupe samo za tu situaciju...jer da su Buric ili Sehic branili bar bismo se mogli nadati pozitivnom ishodu, ovako smo znali da ce Beg primiti.
Fura nesto svoje,pa bezbeli da fura..nece nas slusat ..

Postano kroz Forum SportSport.ba app.

Avatar
Unofficialpage
Moderator
Postovi: 21801
Pridružen/a: 22 feb 2013, 09:41
Lokacija: Niđe
Kontakt:

Re: BiH - Irska (Baraž)

Post Postao/la Unofficialpage » 18 nov 2015, 22:26

Kako bi se volio vrati 7 dana unazad i da pnovo pišete SIIIIIITNO 008 itd. Volio bih da baraž još nije odigran. Tačno da se sad igra EP ne bih ni jdnu utakmicu pogledao.
Momak je inače legenda, mislim na Sea!

Damir Dzumhur!!!!

Roger Federer the Best!!!!!!!

Avatar
Elegant
Postovi: 13805
Pridružen/a: 22 jun 2010, 21:41
Lokacija: Sarajevo, BiH.
Kontakt:

Re: BiH - Irska (Baraž)

Post Postao/la Elegant » 18 nov 2015, 22:32

Zivot ide dalje, neka nova nafaka i kvalifikacije nas cekaju. :bih:
× Željezničar - Manijaci TM87 ×

staragarda
Interni moderator
Postovi: 12196
Pridružen/a: 15 avg 2012, 23:17
Kontakt:

Re: BiH - Irska (Baraž)

Post Postao/la staragarda » 18 nov 2015, 22:38

gazijabih je napisao/la:To je vaše puno pravo da mislite kako hoćete, bio sam na tekmi - nije mi prva i itekako znam kako se utakmica može usmjeriti.
Ko hoće nek poigra samnom nogometa, al pod uslovom da moj prijatelj sudi i odmah da znate nećete pobijediti - pa da vidim kako bi vi odigrali.
sve je to fino...i tvoje gostovanje u irskoj i pomoc repki i ovaj esej o uroti...sta cemo sa tekme u zenici :? ...magla nam je smetala :roll: :kafa:
DA VIDIS...DA ZNAS...DA PAMTIS....11.07.1995....NEVER FORGET SREBRENICA

aqarius
Postovi: 3901
Pridružen/a: 12 maj 2009, 16:54
Kontakt:

Re: BiH - Irska (Baraž)

Post Postao/la aqarius » 18 nov 2015, 23:23

Zaključaj temu i kraj priče....što je dosta-dosta je....bilo prošlo....sutra opet sunce izlazi na istoku(ako ne bude oblačno)...

Avatar
zgembo89
Postovi: 4932
Pridružen/a: 19 avg 2010, 01:10
Kontakt:

Re: BiH - Irska (Baraž)

Post Postao/la zgembo89 » 19 nov 2015, 00:41

Elegant je napisao/la:Zivot ide dalje, neka nova nafaka i kvalifikacije nas cekaju. :bih:
i neisgurnost neizvjesnot strepnja

Avatar
SlevinKelevra
Postovi: 11909
Pridružen/a: 30 okt 2012, 23:40
Lokacija: NYC, USA
Kontakt:

Re: BiH - Irska (Baraž)

Post Postao/la SlevinKelevra » 19 nov 2015, 01:35

Nije da pravim alibi nasim igracima, ali cak i Irci priznaju da ono nije vidilo penala :plac: Pa, kako uvijek neki devar sa sucima kad smo mi u pitanju? :evil:
REFEREE WATCH
Dutch man Bjorn Kuipers is an experienced referee having taken charge of last year’s Champions League final, but he got the main decision wrong here by awarding the penalty. He’s unlikely to be welcome in Bosnia any time soon. He was also lenient towards Spahic when he could have easily issued a second yellow card for the foul on Walters that led to the second goal.

Avatar
Prle89
Postovi: 187
Pridružen/a: 27 jun 2014, 01:42
Kontakt:

Re: BiH - Irska (Baraž)

Post Postao/la Prle89 » 19 nov 2015, 02:31

Nije teorija zavjere ako se iznesu evidentne činjenice, tj. da je sudac imao duple aršine kada je odlučivao da li je nešto prekršaj ili nije. Činjenica je da mi imamo slab lobi u UEFI i da nas ne doživljavaju kao bitnu reprezentaciju. Svaka čast forumašu gazijabih na zapažanju nekih bitnih stvari koje je većina nas mogla primjetiti i preko malih ekrana.

Avatar
JoseMourinho
Postovi: 6248
Pridružen/a: 02 apr 2014, 00:36
Kontakt:

Re: BiH - Irska (Baraž)

Post Postao/la JoseMourinho » 19 nov 2015, 02:45

Da se ne lazemo sudija je bio najmanji problem, ne bi mi do sutra dali gola i da smo imali igrača vise ;)

Avatar
Nerminovic
Postovi: 12593
Pridružen/a: 05 jun 2014, 01:21
Kontakt:

Re: BiH - Irska (Baraž)

Post Postao/la Nerminovic » 19 nov 2015, 03:11

SlevinKelevra je napisao/la:Nije da pravim alibi nasim igracima, ali cak i Irci priznaju da ono nije vidilo penala :plac: Pa, kako uvijek neki devar sa sucima kad smo mi u pitanju? :evil:
REFEREE WATCH
Dutch man Bjorn Kuipers is an experienced referee having taken charge of last year’s Champions League final, but he got the main decision wrong here by awarding the penalty. He’s unlikely to be welcome in Bosnia any time soon. He was also lenient towards Spahic when he could have easily issued a second yellow card for the foul on Walters that led to the second goal.
Irac meni pricao kako ga zao sto je svirao taj ''penal''...njemu zao mozes misliti.
Champions of SportSport League 2017

BackSpace United

Avatar
High
Postovi: 19698
Pridružen/a: 27 jun 2008, 17:25
Lokacija: Сɖϸɖѣє□о

Re: BiH - Irska (Baraž)

Post Postao/la High » 19 nov 2015, 05:14

Sreća i sudija prate hrabre! :mrgreen:
Ako u selo dođe bog kog seljaci nisu na vlastitim kolima dovukli, oguliće ga i pojesti mu džigericu i meso i oglodati kosti. A njegove crvene krpe razapeće na slavolucima.

Odgovori

Natrag na “Fudbalska reprezentacija BiH”

Online

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 28 gostiju.