Mateo Sušić

Moderatori/ce: _dreamer_,ribery,Monolog,insider,TaRgEt_

Avatar
hurem
Postovi: 8603
Pridružen/a: 13 jul 2011, 21:28
Kontakt:

Re: Mateo Sušić

Post Postao/la hurem » 01 avg 2020, 15:05

DrFilgud je napisao/la:
01 avg 2020, 13:41
1. Pa čovječe na osnovu čega ti donosiš sud da nije iskoristio priliku? :shock:

2. Ja statistiku nisam postavio kao tvrdnju da smo radi njega pobijedili, nego upravo da ukažem da je apsolutno neumjesno tvrditi da nije iskoristio priliku. Tvrdiš da priliku nije iskoristio igrač koji od 5 nastupa ima 5 pobijeda uz 4 primilljena gola . U tim tekmama je imao 70% minutaže.

3. Ko ovdje pretjeruje? Tako isto i Jajala tjerate na osnovu izmišljene priče o tome da nije zadovoljio... :roll:
1. Na osnovu toga sto ga selektor vise nije zvao ili koristio - dakle nije zadovoljio..niti se na klupskom nivou nesto izdigao,nametnuo.
2. Od tih 5 utakmica bile su 4 prijateljske i mjerilo su ničega - to je moja poenta...i nije to 70% vec 60% - igrao 17 minuta, 40, 45, 90, 90.
3. Opet pretjerivanje i generalizovanje...ja sam najvise prizivao i branio Jajala od svih na forumu. Zato se kaze, npr: tako neki Jajala tjeraju...itd., a ne tako i Jajala tjerate - jer u tom slučaju i mene svrstavas u isti kos a nisam ni blizu takvih.
...
Kao što sam rekao...gledao sam zadnji put Susica prije godinu u euro utakmicama i zaista je bio slab a Kvrzic se nametnuo kao puno bolja opcija tada.
Sada ga nisam gledao i sto se mene tice nek Bajevic pozove i njega i Nastica i Krvzica ili nekog cetvrtog, pa nek vidi ko se najbolje uklapa...ali nisam optimista po pitanju njega...mozda me razuvjeri..da hoce bogdom.

DrFilgud
Postovi: 7830
Pridružen/a: 17 apr 2017, 13:18
Kontakt:

Re: Mateo Sušić

Post Postao/la DrFilgud » 01 avg 2020, 15:16

hurem je napisao/la:
01 avg 2020, 15:05
DrFilgud je napisao/la:
01 avg 2020, 13:41
1. Pa čovječe na osnovu čega ti donosiš sud da nije iskoristio priliku? :shock:

2. Ja statistiku nisam postavio kao tvrdnju da smo radi njega pobijedili, nego upravo da ukažem da je apsolutno neumjesno tvrditi da nije iskoristio priliku. Tvrdiš da priliku nije iskoristio igrač koji od 5 nastupa ima 5 pobijeda uz 4 primilljena gola . U tim tekmama je imao 70% minutaže.

3. Ko ovdje pretjeruje? Tako isto i Jajala tjerate na osnovu izmišljene priče o tome da nije zadovoljio... :roll:
1. Na osnovu toga sto ga selektor vise nije zvao ili koristio - dakle nije zadovoljio..niti se na klupskom nivou nesto izdigao,nametnuo.
2. Od tih 5 utakmica bile su 4 prijateljske i mjerilo su ničega - to je moja poenta...i nije to 70% vec 60% - igrao 17 minuta, 40, 45, 90, 90.
3. Opet pretjerivanje i generalizovanje...ja sam najvise prizivao i branio Jajala od svih na forumu. Zato se kaze, npr: tako neki Jajala tjeraju...itd., a ne tako i Jajala tjerate - jer u tom slučaju i mene svrstavas u isti kos a nisam ni blizu takvih.
...
Kao što sam rekao...gledao sam zadnji put Susica prije godinu u euro utakmicama i zaista je bio slab a Kvrzic se nametnuo kao puno bolja opcija tada.
Sada ga nisam gledao i sto se mene tice nek Bajevic pozove i njega i Nastica i Krvzica ili nekog cetvrtog, pa nek vidi ko se najbolje uklapa...ali nisam optimista po pitanju njega...mozda me razuvjeri..da hoce bogdom.
1. Nije istina da ga nije zvao, zvao ga je već u slijedećim kvalifikacijama. Otežavajuća okolnost je što je na toj poziciji imao neprikosnovenog Vranješa i Bičakčića na klupi.
2. Četiri od pet utakmica su bile Kirin kup. Turnir protiv respektabilnih protivnika, prije svega Japana koji uvijek igra ozbiljno. na koncu gledao sam tekme i bile su više od prijateljskih.
3. Isti argumenti i iste pozicije se koriste u tjeranju Lulića. Ok, tjeraju.

Avatar
Mokes
Postovi: 14858
Pridružen/a: 26 mar 2012, 15:09
Kontakt:

Re: Mateo Sušić

Post Postao/la Mokes » 01 avg 2020, 17:46

DrFilgud je napisao/la:
01 avg 2020, 15:03
Pa šta ja govorim? Konačno naučite čiati.

Niko ne može tvrditi da Sušić nije iskoristio priliku, da je pružio loše partije, a to je ono što se ovdje prihvaćeno zdravo za gotovo.
Priča koju najvjerovatnije šire oni koji nisu ni pogledali te utakmiceud, ali se treba popljuvati da se naptravi prostor za škart.

U tome je poenta i radi toga stoji statistika koja je nepobitna, uz to sam gledao utakmice i Sušić je bio pristojan koliko i ostali.
Slažem se da bismo svi mi trebali naučiti čitati. Evo tvojih postova na ovoj temi
Dobro, a na osnovu kojih relevantnih argumenata se ovdje kontinuirano proglasava tarabom i neznalicom?
Valjda je neki genijalni takticar, poput Tilija, procijenio da utakmice nije odigrao na nivou Dani Alvesa?
Onda su se svi dohvatili tog argumenta i guslaju, a istovremeno u reprezentaciju guraju nekog Sabanagica :roll:
Džaba ova statistika.
Pet nastupa, pet popbjeda, ipak je superprecizno, superrelevantno, ekspertsko oko forumaša, procijenilo da nije bio na nivou.
Procijenili su također da Cipetić, dojučerašnji španski trećeligaš, može ponuditi daleko više reprezentaciji.
Pa čovječe na osnovu čega ti donosiš sud da nije iskoristio priliku? :shock:

Ja statistiku nisam postavio kao tvrdnju da smo radi njega pobijedili, nego upravo da ukažem da je apsolutno neumjesno tvrditi da nije iskoristio priliku. Tvrdiš da priliku nije iskoristio igrač koji od 5 nastupa ima 5 pobijeda uz 4 primilljena gola . U tim tekmama je imao 70% minutaže.

Ko ovdje pretjeruje? Tako isto i Jajala tjerate na osnovu izmišljene priče o tome da nije zadovoljio. :roll:
Osim ovoga "sve smo pobijedili kad je Mateo igra" ne vidim nikakav drugi argument da si iznio.
I statistika kaže, da je od ovih 5 utakmica, skupio ukupno 282 minute, što dođe 63% vremena.

Opet ponavljam, da je nešto loš bio nije, da je odigrao nešto vrhunski opet nije. Da treba nešto žaliti što nije više odigrao za reprezentaciju, apsulutno ne. Recimo, Kvržić je puno više pokazao od njega u onoj utakmici protiv Finske. ;)
League winners
Yugoslavia - ★★
Bosnia&Herzegovina - ★★★★★
Cup winners
Bosnia&Herzegovina - ★★★★★★★

London Paris Rome London Berlin
1992 2006 2009 2011 2015

Avatar
Drape
Postovi: 10417
Pridružen/a: 20 feb 2018, 12:07
Kontakt:

Re: Mateo Sušić

Post Postao/la Drape » 14 avg 2020, 12:19

Nije li to bio korak unazad, odlazak u Moldaviju :?:

'Što se tiče nekog nogometnog napretka, čak ga je i bilo, jer sam igrao i za BiH reprezentaciju, sa Šerifom sam igrao i Europsku ligu, osvajao naslove. No, u zadnjih tri sezone, moldavsko prvenstvo palo je u kvaliteti i sve se vrtjelo oko Šerifa, to jest bilo je pitanje s koliko ćeš razlike pobijediti i imati bodova prednosti. Baš kao što se to događa i Dinamu u Hrvatskoj'.

Dakle, više nije bilo izazova :?:

'Pa, tako nekako. Jedino je bilo bitno što ćemo napraviti u Europi. Jednom smo ušli u Europsku ligu, potom smo ispali u play-offu iz nje. A onda me se sjetio Cluj. Jer u Moldaviji se prvenstvo igra od travnja do studenoga, a kako je Cluj osvojio naslov, tražili su me da se vratim, da pomognem u Europi. Meni je u tom trenutku ostalo još šest mjeseci ugovora, ali ipak su me prodali za simbolični novac, a meni su omogućili transfer malo više nešto zapadnije, u konkurentniju i jaču ligu'.

S Clujom ste napravili novi rezultatski iskorak :?:

'Uspjeli smo u naumu, igrali smo dobro u Europi te osvojili prvenstvo. Tako da je to bio odličan potez. Što se Europe tiče, prošle sezone počeli smo u prvom pretkolu, izbacili smo Astanu, Maccabi Tel Aviv i Celtic, a onda smo od praške Slavije ispali u play-offu s dva poraza 1:0. S time da smo u prvoj utakmici promašili i penal. Ali moram reći da je Slavia od svih klubova, a poslije smo u Europskoj ligi igrali s Rennesom, Lazijom i opet Celticom, bila najbolja. Toliko su me impresionirali da je to nevjerojatno. Svoju tjelesnu spremu Slavia je pokazala i u Ligi prvaka, u skupini protiv Barcelone, Borussije i Intera, u kojima je nespretno neke utakmice gubila, pa mogu reći i nezasluženo.

Mi smo potom, zajedno sa Celticom prošli skupinu Europske lige, a onda smo izvukli Sevillu, ekipu koju nismo htjeli, jer oni su majstori za osvajanje tog natjecanja. Kod kuće smo igrali 1:1, s time da su izjednačili u samoj završnici. U gostima smo dugo držali 'nulu', a u 88. minuti smo zabili gol no poništio nam ga je VAR zbog igranja rukom našeg igrača. I tako smo ispali. Ali eto, bilo bi zanimljivo da smo ostali. Jer sada bi kao prvaci krenuli u pretkola Lige prvaka, a možda bi igrali još i Europsku ligu (ha, ha). Baš me zanima kako bi Uefa to organizirala'.

Vjerujući da će Cluj ipak proći maltešku momčad, te da ćete biti domaćini Dinamu, gdje vidite prednost svoje ekipe :?: Iskustvo, domaći teren, jedna utakmica :?:

'Mi jesmo iskusna ekipa, jer naš trener voli iskusnije igrače. On je uvjeren da iskusniji igrači u nekim situacijama bolje podnose pritisak, a samim time će imati i bolju izvedbu. Tako da imamo dosta igrača preko 30 godina. Mislim da ih u prvih 11 imamo čak četiri ili pet starijih od 32 godine. A osim iskustvom, jaki smo u prekidima. Većinu utakmica rješavamo iz prekida.

Mi se nadamo da ćemo, naravno moramo ih ozbiljno shvatiti, proći Maltežane, a onda se fokusirati na Dinamo. I kad se počelo govoriti uoči ove sezone da će se u kvalifikacijama igrati po jedna utakmica, zaključili smo da se protiv apsolutno svake momčadi može odigrati jedna utakmica, jer nikad ne znaš što se može dogoditi. Može biti tvoj dan, a ne njihov. Možda ne protiv Reala, ali ekipe koje imaju veće budžete, sigurno se može izbaciti na to iznenađenje. Tako da će, barem mislim, utakmica biti teška i za nas i za Dinamo.

S time da je imperativ tj. pritisak na Dinamu. Jer imaju i veći budžet i jaču ekipu, ali u jednoj utakmici sve je moguće. Ja se nadam da će utakmica biti dobra. Pa ćemo vidjeti što će biti.'

Mišljenje navijača u Hrvatskoj jest takvo da je Dinamo dobio izuzetno neugodnog suparnika i ne stječe se dojam da će 'modri' olako pristupiti ovoj utakmici :?: Bez obzira na to što je vrijednost Cluja procijenjena na 25 milijuna eura, a Dinama na 90-tak milijuna :?:

'Autsajderi jesmo, ali velika je prednost što igramo na svom terenu. Bez obzira na to što neće biti navijača, poznajemo naš stadion, tu se osjećamo odlično, a i na njemu smo gotovo nepobjedivi. Prošle sezone izgubili smo samo dvije utakmice, od Slavije te od Craiove. Ipak, ponavljam, igra se samo jedan ogled, i u njemu moraš biti 100 posto koncentriran jer u suprotnom se može svašta dogoditi'.

Kakvu igru preferira trener Dan Petrescu :?:

'Sve ovisi od utakmice do utakmice, odnosno od protivnika. No, mi smo dosta tvrda ekipa, koja igra na rezultat i ne pati od neke lijepe igre. Nama je samo u cilju ostvariti rezultat. Bilo je dosta utakmica prošle sezone u kojima nismo briljirali, nismo imali posjed lopte, ali znali smo da moramo pobijediti pa smo čekali našu priliku iz prekida ili neku kontru. Igramo direktno, ako treba i samo duge lopte na centarfora, ne libimo se igrati ružan nogomet, kada zatreba'.

S obzirom na to da ste (bili) član nogometne reprezentacije BiH, jeste li možda već razmijenili koju poruku s Dinamovim Bošnjacima, Izetom Hajrovićem i Amerom Gojakom :?:

'Ja sam zadnju utakmicu za 'zmajeve' igrao prije nešto manje od tri godine, tako da iz te priče poznam Hajrovića, s kojim sam igrao. Gojak je ipak nešto mlađi, pa s njime nisam igrao. On je taman ušao u reprezentaciju, kada ja više nisam dobivao pozive. Ja sam sada na čekanju. A jesmo li se čuli? Nismo još.

Ja želim prvo da mi riješimo Maltežane, da nas ne ureknem. Jer i ta će utakmica biti teška, radi uvjeta, ali i zbog okolnosti koje sam spominjao i u kontekstu naše moguće utakmice s Dinamom, da je u jednom okršaju sve otvoreno. Kao što je Dinamo prema svim parametrima bolji od nas, tako smo mi i od Maltežana, ali posao moramo odraditi na terenu. Tek kada njih riješimo, onda mogu s prijateljima komentirati i najavljivati utakmicu'.

Avatar
Drape
Postovi: 10417
Pridružen/a: 20 feb 2018, 12:07
Kontakt:

Re: Mateo Sušić

Post Postao/la Drape » 25 avg 2020, 15:54

slika

Avatar
Vucevich
Postovi: 11247
Pridružen/a: 23 avg 2014, 15:50

Re: Mateo Sušić

Post Postao/la Vucevich » 26 avg 2020, 22:50

Odlican penal

Avatar
Ghuraba
Postovi: 4198
Pridružen/a: 02 jul 2019, 15:24

Re: Mateo Sušić

Post Postao/la Ghuraba » 26 avg 2020, 22:53

S 30 godina rezerva u Cluju, prebaciti temu u ostalo. :kafa:

Avatar
Drape
Postovi: 10417
Pridružen/a: 20 feb 2018, 12:07
Kontakt:

Re: Mateo Sušić

Post Postao/la Drape » 24 sep 2020, 17:53

slika

Avatar
Drape
Postovi: 10417
Pridružen/a: 20 feb 2018, 12:07
Kontakt:

Re: Mateo Sušić

Post Postao/la Drape » 01 okt 2020, 17:25

slika

Avatar
Drape
Postovi: 10417
Pridružen/a: 20 feb 2018, 12:07
Kontakt:

Re: Mateo Sušić

Post Postao/la Drape » 15 okt 2020, 12:21

Njegova zamjena iz kluba Manea je igrao 90 minuta na desnom beku za Rumuniju i protiv Norveške i protiv Islanda.

Avatar
Drape
Postovi: 10417
Pridružen/a: 20 feb 2018, 12:07
Kontakt:

Re: Mateo Sušić

Post Postao/la Drape » 22 okt 2020, 20:03

slika

bavarian_bk
Postovi: 4856
Pridružen/a: 24 sep 2009, 23:49
Lokacija: Bosanska Krupa
Kontakt:

Re: Mateo Sušić

Post Postao/la bavarian_bk » 22 okt 2020, 20:38

Nije mi jasno kako ovaj momak nikad nije dobio pravu šansu u reprezentaciji s obzirom ko je sve kroz nju prodefilirao.

DrFilgud
Postovi: 7830
Pridružen/a: 17 apr 2017, 13:18
Kontakt:

Re: Mateo Sušić

Post Postao/la DrFilgud » 22 okt 2020, 20:50

bavarian_bk je napisao/la:
22 okt 2020, 20:38
Nije mi jasno kako ovaj momak nikad nije dobio pravu šansu u reprezentaciji s obzirom ko je sve kroz nju prodefilirao.
Po foruskoj legendi, on nije iskoristio šansu u utakmicama koje je igro.
Iako mu je skor 5 utakmica - 5 pobijeda, uz osvojen Kirin kup. :D

Kako obično biva, neko je to izvalio, a onda ostali jedva dočekalio da ga odyebu.
Imamo boljih po livadama.

Avatar
NeumjesanTip
Postovi: 792
Pridružen/a: 12 feb 2020, 17:18
Lokacija: Tuzla
Kontakt:

Re: Mateo Sušić

Post Postao/la NeumjesanTip » 22 okt 2020, 21:16

Nadam se da će dobiti poziv za novembarske utakmice, obzirom na činjenicu da Todorović sjedi na klupi Hajduka, a od Cipetića je sigurno bolji.
1992, 2006, 2009, 2011, 2015

R.I.P. Mamba

Avatar
Drape
Postovi: 10417
Pridružen/a: 20 feb 2018, 12:07
Kontakt:

Re: Mateo Sušić

Post Postao/la Drape » 01 sep 2021, 19:33

Vraća se u reprezentaciju poslije četiri godine, u prvu postavu protiv prvaka svijeta :eh:

ZkaoZenica
Postovi: 133
Pridružen/a: 22 nov 2019, 15:48
Kontakt:

Re: Mateo Sušić

Post Postao/la ZkaoZenica » 01 sep 2021, 19:35

Drape je napisao/la:
01 sep 2021, 19:33
Vraća se u reprezentaciju poslije četiri godine, u prvu postavu protiv prvaka svijeta :eh:
Francusku ne treba gledati kao prvaka svijeta, neka igra

Avatar
hurem
Postovi: 8603
Pridružen/a: 13 jul 2011, 21:28
Kontakt:

Re: Mateo Sušić

Post Postao/la hurem » 01 sep 2021, 20:06

O odsustvu Todorovića i Gazibegovica logičan izbor...ipak je nešto niži i okretniji od Cipetica a to je potrebno protiv Mbappea. Da li ce i koliko uspjeti, ostaje da vidimo.
Doima se kao pametan potez Peteva.
Nema tu ništa nelogično.

totasef1
Postovi: 1157
Pridružen/a: 03 mar 2012, 14:22
Kontakt:

Re: Mateo Sušić

Post Postao/la totasef1 » 01 sep 2021, 23:05

Ne znam za vas ostale al momak je svaku utakmicu u reprezentaciji odradio korektno i obzirom na to , premalo je sansi dobio u reprezentaciji. Nije sad da je konkurencija prejaka pa da kazes nema kvaliteta pored ovog ili onog.. Duplo bolji igrac od Todorovica !

Avatar
Drape
Postovi: 10417
Pridružen/a: 20 feb 2018, 12:07
Kontakt:

Re: Mateo Sušić

Post Postao/la Drape » 01 sep 2021, 23:06

Ovo mu je bio tek drugi nastup za reprezentaciju a da nije prijateljska utakmica. Nepravedno izostavljen :think:

Harise
Postovi: 2723
Pridružen/a: 22 sep 2018, 00:48
Kontakt:

Re: Mateo Sušić

Post Postao/la Harise » 01 sep 2021, 23:08

Sve u svemu je igraćina za Cipetica

Odgovori

Natrag na “Fudbalska reprezentacija BiH”

Online

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 19 gostiju.