BiH Treneri

Moderatori/ce: _dreamer_,ribery,Monolog,insider,TaRgEt_

Avatar
Drape
Postovi: 10417
Pridružen/a: 20 feb 2018, 12:07
Kontakt:

Re: BiH Treneri

Post Postao/la Drape » 20 jan 2022, 14:40

1:28:50 :bow:


Avatar
Drape
Postovi: 10417
Pridružen/a: 20 feb 2018, 12:07
Kontakt:

Re: BiH Treneri

Post Postao/la Drape » 17 apr 2022, 23:20

Jakirović je dolazio na razgovore za posao selektora nakon otkaza u Mariboru, mogli su ga imati za bilo koji novac, i bio je spreman i raditi zajedno sa drugim Sergejom. Savez ga tad nije prepoznao, sad bi ga morali plaćati nekoliko puta više, ako bi uopšte želio posao selektora. Dinamo će tražiti novog trenera na ljeto, a Jakirovića često viđaju u društvu Mamića. Radije će odlučiti i nastaviti graditi ono što je stvorio u Zrinjskom, pokušati napraviti rezultat u Europi, nego preuzeti reprezentaciju u kaosu.

Avatar
Sveti
Postovi: 10186
Pridružen/a: 01 sep 2012, 21:25
Lokacija: Silent Hill
Kontakt:

Re: BiH Treneri

Post Postao/la Sveti » 18 apr 2022, 06:03

Drape je napisao/la:
17 apr 2022, 23:20
Jakirović je dolazio na razgovore za posao selektora nakon otkaza u Mariboru, mogli su ga imati za bilo koji novac, i bio je spreman i raditi zajedno sa drugim Sergejom. Savez ga tad nije prepoznao, sad bi ga morali plaćati nekoliko puta više, ako bi uopšte želio posao selektora. Dinamo će tražiti novog trenera na ljeto, a Jakirovića često viđaju u društvu Mamića. Radije će odlučiti i nastaviti graditi ono što je stvorio u Zrinjskom, pokušati napraviti rezultat u Europi, nego preuzeti reprezentaciju u kaosu.
Jakirovic je u biti pokazao kako treba da izgleda put jednog trenera, nimalo lak i mnogo trnovit, ali ako mu pristupis sistematski dobijes ovo sto je on napravio.

Da sam na njegovom mjestu ne bih prihvatio poziciju selektora nikada, ne zbog toga sto ga nisu htjeli uzeti onomad vec sto mu reprezentacija u svrhu njegove karijere moze donijeti mnogo glavobolje a vrlo malo sansi da se dokaze.

Ovaj uspjeh zrinjskog je najvise njegova zasluga. Bili su peti prosle sezone u njegovoj prvoj trenerskoj godini, vidio je cim raspolaze i naredne godine doveo ciljana pojacanja iz kojih je izvukao maksimalno.

Bio bi definitivno upgrade na poziciji selektora, ali opet, da sam on, ne bih prihvatio.
naprijed rejal

Avatar
Drape
Postovi: 10417
Pridružen/a: 20 feb 2018, 12:07
Kontakt:

Re: BiH Treneri

Post Postao/la Drape » 26 apr 2022, 16:34

Jakirović:


"Ne trebaju mi igrači koji dolaze da bi malo trenirali, pa uživali u druženjima i večerama u restoranima. Došao sam ovdje da napravim rezultat, a ne da uživam u lijepoj klimi Mostara i tome što sam sat vremena udaljen od mora. Vrlo jasno sam to iskomunicirao i prema tome smo složili kadar za ovu sezonu. Pogotovo smo vodili računa o pravilu zaštićenog godišta, sada imamo deset igrača tih godišta. Ove sezone isprofirali su se Ivan Bašić i Igor Savić, a meni ako su njih dvojica tu negdje kvalitetom sa nekim starijim i zvučnim uvijek ću staviti njih dvojicu."

"Neki igrači jednostavno nisu bili dovoljno gladni i imali smo dosta otpora u radu. Nekada mi neko ne mora ni reći već primjetim to. Smatrao sam na kraju da s obzirom na ulaganja u ekipu nije adekvatno odgovoreno na terenu, a klub je tada stao iza nas kao stručnog štaba i mene kao trenera. Svi govore da se ovdje to nikad nije dogodilo, da je uvijek bila smjena, ali eto klub je tako odlučio i danas se pokazuje da je to bila dobra odluka."

"Meni je bilo bitno dignuti radnu etiku na još viši nivo, da igrači dolaze sat do sat i po vremena prije na trening, da rade na sebi. Imaju prostoriju za fitnes koja je dovoljna da bi se sve za sebe napravilo. Preuzeo sam ekipu koja je bila šesta i jako dobro igrala Evropu, bila na korak od izbacivanja APOEL-a. Ima i ta vječna priča da kada igraš Evropu ili svaka tri dana da ne možeš igrati u kontinuitetu. Mislim da to nije istina, treba samo imati malo širi kadar i ova naša ekipa sada je u stanju da igra u tom ritmu. Kada smo igrali sedam utakmica u 21 dan upravo smo tu i napravili razliku u ovoj polusezoni. Upravo zbog toga što smo fizički besprijekorno spremni i što nismo imali povreda."

"Neki dan sam jasno rekao i da na ove transfere od 100-200 hiljada evra mogu da zaborave, jer nam oni ne znače ništa. Igrače koje imamo nećemo puštati za toliko male pare. Matematika je tu jasna, ulazak u grupnu fazu evropskih takmičenja donosi oko pet miliona evra, samim time mi ne možemo ono što vrijedi davati za navedenu sumu. Mnogi će reći da prvo treba proći kroz kvalifikaciona kola, što je naravno istina, ali ko ne rizikuje ne može ni da profitira. Da bismo u tome uspjeli morali bismo zadržati našu ekipu, a ne ići u rasprodaju. Vidjeli smo šta se Sarajevu desilo prošle sezone, dva igrača stvarno puno znače."

"Gospodin Emir Spahić me zvao da me pita da li sam zainteresovan da dođem na razgovor i naravno da sam bio. Bili su tu Ivajlo Petev, Amar Osim, Husref Musemić i Sergej Barbarez, barem službeno, u medijima svakako bude milion imena. Ja sam predstavio svoju viziju, imao sam plan kako ja mislim da bi to sve trebalo da izgleda, prošao kroz sve tačke i iznio plan i za budućnost."

"Ono što meni smeta je kada je izvučena grupa da se stvorila percepcija da će Francuska biti prva, Ukrajina druga, Finska treća, a mi negdje dolje. To mi se ne sviđa i ne slažem se sa tim. Kada bismo stavili na vagu čiji igrači igraju u kojem klubu mislim da bi prevagnulo na našu stranu."

"Ja sam prije svega ljubitelj Jirgena Klopa i to nije nikakva tajna. Zanima me konkretan i direktan fudbal. Nekada mi se spava dok gledam Mančester siti, predugo mi to traje. Imam osjećaj i da Tuhel prati njega. Imao je isti put kao i on. Mislim da je Klopova vizija i stil igre isti od početka, a da je sva nadograđivanja dobijao većim budžetima koji su ga čekali u većim klubovima u kojima je dolazio. Jako je važan taj psihološki pristup i koliko njemu navijači vjeruju, pa se i na tome nivou, gdje su materijalno osigurani bacaju na glavu."

Avatar
Drape
Postovi: 10417
Pridružen/a: 20 feb 2018, 12:07
Kontakt:

Re: BiH Treneri

Post Postao/la Drape » 06 maj 2022, 16:12


Unknown2
Postovi: 9108
Pridružen/a: 02 mar 2015, 22:19
Kontakt:

Re: BiH Treneri

Post Postao/la Unknown2 » 17 jun 2022, 09:14


Avatar
Sheyi
Postovi: 12149
Pridružen/a: 10 jan 2009, 17:19
Lokacija: kraj puta
Kontakt:

Re: BiH Treneri

Post Postao/la Sheyi » 30 jul 2022, 21:04

Merso izbacio Kölna u Kupu i dvije pobjede na startu sezone. Dobar pocetak :)

Avatar
DuljevinhoHaraldo
Postovi: 14140
Pridružen/a: 02 jan 2020, 16:12
Lokacija: Daštansko
Kontakt:

Re: BiH Treneri

Post Postao/la DuljevinhoHaraldo » 11 avg 2022, 16:00

Najnoviji otkaz trenerske ublehe
⚜️~⚜️~⚜️

"Azur je za sve mlade golmane Jan Oblak" - A. Husarić

Mirvić + Dudić + Hadžija = Najjači trio BH fudbala

kad ce poljska liga, fali mi hamulic, hebo svjetsko:-) - @babino

Avatar
bhsport
Postovi: 11283
Pridružen/a: 15 maj 2012, 11:54
Kontakt:

Re: BiH Treneri

Post Postao/la bhsport » 11 avg 2022, 22:09

DuljevinhoHaraldo je napisao/la:
11 avg 2022, 16:00
Najnoviji otkaz trenerske ublehe
On je dobar trener ali veliki demagog koji bi za novac sve uradio.
[quote="harishp"]Ovaj ako bude mjenjao Misimovica,onda smo fakat nayebali.
Moze imati minutaze k'o i Vrsaljevic,Svraka,Sesar i to bi bilo to.
Inace Stevanovic za Izmeta i ovakav je svemirski brod.[/quote]

Corinne Diacre - prof. fudbala
Megamiske - najvece zlo od 1921

Avatar
MoodyHank
Postovi: 4444
Pridružen/a: 22 mar 2021, 22:11
Kontakt:

Re: BiH Treneri

Post Postao/la MoodyHank » 11 avg 2022, 22:27

Šugavac matori.
1992, 2006, 2009, 2011, 2015 🏆

Avatar
Arvid
Postovi: 17080
Pridružen/a: 06 feb 2021, 10:46
Kontakt:

Re: BiH Treneri

Post Postao/la Arvid » 09 okt 2022, 10:25

Ne znam gdje da stavim pošto su obje Ćirine teme zaključane, pa evo ovdje. Baš me dojmio post.

I found freedom. Losing all hope was freedom.

Avatar
hurem
Postovi: 8612
Pridružen/a: 13 jul 2011, 21:28
Kontakt:

Re: BiH Treneri

Post Postao/la hurem » 01 dec 2022, 19:37

Vaha je za Marokance bio negativac a nakon ovog prolaska Maroka u 1/8 finala SP i ostat ce negativac do kraja života, kao ružna slika za sve Marokance.
Uvijek gotivim naše trenere i želim im uspjeh ali u ovom slučaju, kad se sve sabere i oduzme, mislim da je dobio sto je zaslužio.

Onog trenutka kada mu ne bude novac u prvom planu mozda i postane selektor reprezentacije BiH.
Da mu mi možemo ponuditi uslove kao Japan ili Maroko, vjerujem da bi nas vodio.

Nek mu je sa srećom u karijeri i pamet u glavu. Malo se modernizuj.

Edit: Ovo vise pišem zbog ovih dosadnjakovica s duplog sporta...kao Vaha ih doveo do vrata raja a oni mu nož u ledja zabili.
Eto kao da se Maroko nije plasirao na SP2018 bez Vahe?! Kao da se Maroko ne bi plasirao na SP2022 bez Vahe?!
Pa ljudi imaju 15 igraca u ligama 5, izmedju ostalih u PSG-u, Bayernu, Chelsiju, Sevilli, Fiorentini, Sampdoriji, Westhamu itd.
Ovaj prolazak grupe je sve samo ne iznenađenje.
S Vahom je ne bi prošli zbog atmosfere koju je izazvao, bas kao sto ništa nisu napravili ni na AKN-u.
Zadnja izmjena: hurem, dana/u 01 dec 2022, 19:48, ukupno mijenjano 3 puta.

Avatar
Ado1922
Postovi: 3204
Pridružen/a: 02 jul 2022, 16:06

Re: BiH Treneri

Post Postao/la Ado1922 » 01 dec 2022, 19:46

hurem je napisao/la:
01 dec 2022, 19:37
Vaha je za Marokance bio negativac a nakon ovog prolaska Maroka u 1/8 finala SP i ostat ce negativac do kraja života, kao ružna slika za sve Marokance.
Uvijek gotivim naše trenere i želim im uspjeh ali u ovom slučaju, kad se sve sabere i oduzme, mislim da je dobio sto je zaslužio.

Onog trenutka kada mu ne bude novac u prvom planu mozda i postane selektor reprezentacije BiH.
Da mu mi možemo ponuditi uslove kao Japan ili Maroko, vjerujem da bi nas vodio.

Nek mu je sa srećom u karijeri i pamet u glavu. Malo se modernizuj.
Vaha je previše tvrdoglav i to ga je koštalo otkaza više puta.
Eric Cantona : "You can change your wife, your politics, your religion, but never, never can you change your favourite football team."

Odgovori

Natrag na “Fudbalska reprezentacija BiH”

Online

Trenutno korisnika/ca: 19vendetta87, meecko, minimalist i 31 gost.