Jozo Šimunović

Moderatori/ce: _dreamer_,ribery,Monolog,insider,TaRgEt_

Avatar
PrinceofVeresija
Postovi: 1006
Pridružen/a: 13 feb 2016, 12:06
Kontakt:

Jozo Šimunović

Post Postao/la PrinceofVeresija » 05 avg 2017, 14:51

Primjetio sam da jos nije dobio svoju temu,iako je oficijalno da je postao Zmaj i da ima pravo nastupa za nas,pa da imam čast da prvi otvorim novi topic o budućem nasljedniku Spahića jer je krajnje vrijeme da i on dobije temu i da ne pišemo o njemu tamo kao o potencijalnim igračima :D

Rodjen 4.Augusta 1994-e u Zagrebu,inače porijeklom Jajčanin...u omladinskoj karijeri je nastupao za Hrvatski Dragovoljac,a od 2006 do 2013 igra u mladom pogonu Dinama iz Zagreba...svoj debi za prvu momčad Dinama upisao je 16. Marta 2013-e protiv Istre a prvi gol postigao 14 dana kasnije protiv Zadra...i u periodu od 2013-2015 provedenom u Dinamu ukupno je skupio 52 nastupa i postigao 3 gola gdje se establirao kao jedan od glavnih defanzivnih eksponata Zdravka Mamića te ga dobre igre prodaju u redove Škotskog velikana Celtica za oko 7.5 miliona Eura sa tek navršenih 21 godinu
kao zamjena Virgil Van Dijk-u koji je u tom periodu ponio epitet najboljeg CB Škotske a i kasnije jednog od najboljih štopera svijeta

U proteklih dvije sezone dostojno je popunio prazninu koju je ostavio iza sebe pomenuti igrač ,te mu nije trebalo dugo da postane vođa defanzivne linije Celtica ponijevši hvalospjevne epitete poput Big Jozo i slično,što dovoljno govori o njegovom statusu miljenika Celticovih navijača...u tom periodu iako još mlad je stekao enormno iskustvo utakmica na visokom nivou igrajući protiv najvećih Evropskih timova u LP i EL poput Barcelone,Man.City,Borussie M'Gladbach,Ajax,Fenerbahce-a itd.

Dvostruki uzastopni je prvak Škotske bio u sezoni 2015-16,i 2016-17 gdje je u oba puta bio jedan od glavnih aktera u tom poduhvatu te po jedanput osvajač Kupa i Liga Kupa iste zemlje

Prošao je sve omladinske kategorije Hrvatske od U-14 pa do U-21 selekcija...gdje je bio i kapiten u-17,u-19 i u-21 tima

U Septembru 2015 je dobio prvi poziv za seniorsku momčad Hrvatske u tadašnjim kvalama za Evropsko Prvenstvo 2016 protiv Bugarske i Malte kao zamjena za povrijedjenog Dejana Lovrena,međutim iz istog razloga je otpao iz kombinacija za te mečeve i odtada do danas nije dobijao nijedan poziv za neku Hrvatsku selekciju

Nedavno je stekao pravo nastupa za naš tim,i već sada kvalitetom odskače od svih naših defanzivaca na CB,te se nadam iskreno da će uskoro ovaj megatalentovani i mladi momak uzeti mjesto lidera naše zadnje linije :bow: jer nam je odavno trebao jedan ovakav igrač

DOBRODOŠAO JOZO U PRAVU RAJU :bih:
Zadnja izmjena: PrinceofVeresija, dana/u 05 avg 2017, 15:06, ukupno mijenjano 1 put.

Avatar
Sarajlijica1946
Postovi: 8173
Pridružen/a: 21 jan 2016, 11:37
Lokacija: https://www.fksarajevo.ba/bs/
Kontakt:

Re: Jozo Šimunović

Post Postao/la Sarajlijica1946 » 05 avg 2017, 14:56

PrinceofVeresija je napisao/la: Rodjen 4.Augusta 1994-e u Zagrebu,


DOBRODOŠAO JOZO U PRAVU RAJU :bih:
Malo je falilo da je otvoris na njegov 23 rodendan. :mrgreen:

Welcome Simunovic :kafa:

Avatar
hurem
Postovi: 8575
Pridružen/a: 13 jul 2011, 21:28
Kontakt:

Re: Jozo Šimunović

Post Postao/la hurem » 05 avg 2017, 15:13

Sad ce ti dezurni forumasi reci zasto si otvorio temu kada jos uvijek nije dobio poziv u A tim :)
Simunovic je enigma - stoper koji bi iz Celtica mogao napraviti dobar transfer i vrlo brzo postati No1 u nasoj zadnjoj liniji...vidjet cemo sta nam vrijeme nosi ali ja ga dogodine ocekujem u Premiershipu.

Da dodamo da je vec odradio 5 takmicarskih utakmica ove sezone, 4 u pretkolima LP i danas u 1.kolu skotskog prvenstva protiv Heartsa (4:1).

Avatar
Zglavkar
Postovi: 382
Pridružen/a: 11 feb 2017, 20:53
Kontakt:

Re: Jozo Šimunović

Post Postao/la Zglavkar » 05 avg 2017, 16:22

Zašto si otvorio temu kad još uvijek nije dobio poziv u A-tim?

Avatar
PrinceofVeresija
Postovi: 1006
Pridružen/a: 13 feb 2016, 12:06
Kontakt:

Re: Jozo Šimunović

Post Postao/la PrinceofVeresija » 05 avg 2017, 17:37

Zglavkar je napisao/la:Zašto si otvorio temu kad još uvijek nije dobio poziv u A-tim?
Kolašincu su otvorili temu par mjeseci mozda i pola godine prije nego je debitovao,čak mislim da on nije ni imao tad naš pasoš,a ako je argument da je Seo bio megatalent tad onda i Šimunović je kvalitetom u defanzivi najbliži Kolašincu...a Jozo 1000 posto dobija poziv,sad za naredne utakmice

Avatar
Zglavkar
Postovi: 382
Pridružen/a: 11 feb 2017, 20:53
Kontakt:

Re: Jozo Šimunović

Post Postao/la Zglavkar » 05 avg 2017, 17:39

PrinceofVeresija je napisao/la:
Zglavkar je napisao/la:Zašto si otvorio temu kad još uvijek nije dobio poziv u A-tim?
Kolašincu su otvorili temu par mjeseci mozda i pola godine prije nego je debitovao,čak mislim da on nije ni imao tad naš pasoš,a ako je argument da je Seo bio megatalent tad onda i Šimunović je kvalitetom u defanzivi najbliži Kolašincu...a Jozo 1000 posto dobija poziv,sad za naredne utakmice
Ako pročitaš huremov komentar iznad, bit će ti jasnije da ovaj moj ne trebaš shvatiti baš 100% ozbiljno.

Što se tiče otvaranja tema na forumu, moj generalni stav je da ljudi trebaju slobodno otvarati teme kako hoće, s vremenom će same aktivnošću ili neaktivnošću pokazati jesu li bile opravdane.

Avatar
PrinceofVeresija
Postovi: 1006
Pridružen/a: 13 feb 2016, 12:06
Kontakt:

Re: Jozo Šimunović

Post Postao/la PrinceofVeresija » 05 avg 2017, 17:50

Zglavkar je napisao/la:
PrinceofVeresija je napisao/la:
Zglavkar je napisao/la:Zašto si otvorio temu kad još uvijek nije dobio poziv u A-tim?
Kolašincu su otvorili temu par mjeseci mozda i pola godine prije nego je debitovao,čak mislim da on nije ni imao tad naš pasoš,a ako je argument da je Seo bio megatalent tad onda i Šimunović je kvalitetom u defanzivi najbliži Kolašincu...a Jozo 1000 posto dobija poziv,sad za naredne utakmice
Ako pročitaš huremov komentar iznad, bit će ti jasnije da ovaj moj ne trebaš shvatiti baš 100% ozbiljno.

Što se tiče otvaranja tema na forumu, moj generalni stav je da ljudi trebaju slobodno otvarati teme kako hoće, s vremenom će same aktivnošću ili neaktivnošću pokazati jesu li bile opravdane.
Ne vidim onda svrhu prvog posta...ako je humor ili neki sarkazam u pitanju suvišan je :kafa:

DeeWa
Postovi: 1996
Pridružen/a: 04 mar 2014, 19:19
Kontakt:

Re: Jozo Šimunović

Post Postao/la DeeWa » 05 avg 2017, 19:48

nemojte sada napraviti od ovog pitanja zasto si napravio temu raspravu na dvije stranice...ja se inace slazem da nema potrebe da se otvaraju za svakog teme ko nije zaigrao. Ima i ovako previse nekih nebitnih tema, ali kad je vec otvoreno ova treba da se zadrzi ovaj put jer je jozo specifican slucaj, i sam savez je napisao zvanicno obavjestenje sto daje naznaku da "jedva cekaju" da ga pozovu sto je naravno opravdano. Ali da sada neko iskoci recimo u zelji ili sarajevu pa da se otvara tema u reprezentativnoj kategoriji, mislim da bi bilo van pameti. Zato i postoji to pravilo da se saceka poziv.

Bilo kako bilo nikako mi nece biti jasno sto je tako odbacen od hrvatske repke, iako imaju dobrih defanzivaca, morali su ga barem kaparisati, ali srecom nisu. Ocekujem i ja da ce biti stub nase odbrane godinama. Sam Bog nam ga poslao da konacno imamo iole malo ozbiljniju odbranu.
Ponosni osvajač kupa virtualne sportsport.ba BHT Premijer lige u prvoj sezoni.

Avatar
jasmin10
Postovi: 13652
Pridružen/a: 22 avg 2011, 01:29
Lokacija: Jablanica
Kontakt:

Re: Jozo Šimunović

Post Postao/la jasmin10 » 05 avg 2017, 19:52

A joj što filozofirate. Momak će dobit poziv tako da neka teme.
Nadam se da će Celtic u ligu prvaka te da će Jozo kroz te utakmice pokazati kvalitet i otići u Englesku.

Avatar
HankMoody
Postovi: 6223
Pridružen/a: 01 jul 2015, 17:37
Kontakt:

Re: Jozo Šimunović

Post Postao/la HankMoody » 05 avg 2017, 19:54

Mislim da definitivno kvalitetom zaslužuje biti starter.
1992, 2006, 2009, 2011, 2015

Avatar
HankMoody
Postovi: 6223
Pridružen/a: 01 jul 2015, 17:37
Kontakt:

Re: Jozo Šimunović

Post Postao/la HankMoody » 11 avg 2017, 20:49

Počinje i večeras na gostovanju Patricku.
1992, 2006, 2009, 2011, 2015

Bazinga12345
Postovi: 4621
Pridružen/a: 17 jul 2017, 15:42
Kontakt:

Re: Jozo Šimunović

Post Postao/la Bazinga12345 » 16 avg 2017, 19:47

U prvih 11 večeras protiv Astane, ima prijenos Na Areni.
⭐ Velež Mostar ⭐

Zadnja klupa

Avatar
Trigger
Moderator
Postovi: 2129
Pridružen/a: 03 jul 2009, 14:43
Lokacija: Sarajevo
Kontakt:

Re: Jozo Šimunović

Post Postao/la Trigger » 16 avg 2017, 20:27

Zglavkar je napisao/la:Zašto si otvorio temu kad još uvijek nije dobio poziv u A-tim?
Je l' Šimunović dobio poziv u A-tim? :lol:
Može l' sad da ostane ova 'tema' ili da sačekamo da odigra i koju utakmicu'?
Koji 'rezon' vrlog pitca!

PS:
Šimunović bi, prema svemu, trebao biti (konačno) pravi pogodak za repku - jedino čega se plašim su povrede, kojima je prilično sklon. Nadam se da će i to prevazići - mlad je igrač, mlad ali već afirmisan i, eto, htjede da igra za BiH za razliku od, naprimjer, onog 'talenta' Arslanagića!
Bosno moja poharana....

Avatar
Slobodas
Postovi: 3473
Pridružen/a: 04 dec 2012, 19:57
Lokacija: Tuzla
Kontakt:

Re: Jozo Šimunović

Post Postao/la Slobodas » 16 avg 2017, 21:13

@Zglavkar dezurni forumas mnogi te ne kontaju druze al dobar fazon :thumbup:

@Bazinga imal vcr utakmica na areni i ako ima na kojoj jer kod mene nema , nemoj furati ljude

Ovaj Jozo moze biti dobar igrac , ali vidjet cemo kakav ce imati pristup prema reprezentaciji kad se proda u malo bolji klub. Nadam se da cemo ga vidjeti na djelu u narednim utakmicama
Jedan grad jedna ljubav -- Sloboda Tuzla 1919
Azmir Husic i Jasmin Imamovic nisu jedni od nas !!!
ǝpnsɐɹpǝɹd ısnɹ ǝظuɐuz
NSBIH skupina lopova , SAVEZ NAPOLJE !!!

Bazinga12345
Postovi: 4621
Pridružen/a: 17 jul 2017, 15:42
Kontakt:

Re: Jozo Šimunović

Post Postao/la Bazinga12345 » 16 avg 2017, 21:21

Slobodas je napisao/la:@Zglavkar dezurni forumas mnogi te ne kontaju druze al dobar fazon :thumbup:

@Bazinga imal vcr utakmica na areni i ako ima na kojoj jer kod mene nema , nemoj furati ljude

Ovaj Jozo moze biti dobar igrac , ali vidjet cemo kakav ce imati pristup prema reprezentaciji kad se proda u malo bolji klub. Nadam se da cemo ga vidjeti na djelu u narednim utakmicama
Ima na Areni Hr :D
⭐ Velež Mostar ⭐

Zadnja klupa

Avatar
Pivopija
Postovi: 3493
Pridružen/a: 06 maj 2014, 17:27
Kontakt:

Re: Jozo Šimunović

Post Postao/la Pivopija » 16 avg 2017, 21:43

Bazinga12345 je napisao/la:
Slobodas je napisao/la:@Zglavkar dezurni forumas mnogi te ne kontaju druze al dobar fazon :thumbup:

@Bazinga imal vcr utakmica na areni i ako ima na kojoj jer kod mene nema , nemoj furati ljude

Ovaj Jozo moze biti dobar igrac , ali vidjet cemo kakav ce imati pristup prema reprezentaciji kad se proda u malo bolji klub. Nadam se da cemo ga vidjeti na djelu u narednim utakmicama
Ima na Areni Hr :D
Komentator na Areni Hr je rekao da je skoro sreo Jozu i da su pricali, kaze jako fin momak i da je imao ponudu Juventusa, ali da nije zelio ici jer tamo bi sjedio na klupi.
SportSport.ba liga | Igrac ekipe FK Delfin

Avatar
akisarajevo92
Postovi: 17712
Pridružen/a: 16 mar 2014, 11:24
Kontakt:

Re: Jozo Šimunović

Post Postao/la akisarajevo92 » 16 avg 2017, 21:46

Proslog ljeta je bio u Torinu i bilo skoro sve gotovo oko njegovog prelaska u Torino F.C. , ali onda je Celtic zakocio stvar u zadnji momenat.
Don't believe the hype.

Avatar
Alminjo99
Postovi: 3483
Pridružen/a: 07 dec 2016, 19:00
Kontakt:

Re: Jozo Šimunović

Post Postao/la Alminjo99 » 16 avg 2017, 22:32

Razbio Celtic Astanu 5-0. Grupna faza za Jozu.
Rezultat je trend, ideal je vječan!

Avatar
Sheyi
Postovi: 12095
Pridružen/a: 10 jan 2009, 17:19
Lokacija: kraj puta
Kontakt:

Re: Jozo Šimunović

Post Postao/la Sheyi » 16 avg 2017, 22:33

Malo mi je bio nesiguran u par navrata, pogotovo što je imao par Spahićevskih pasova iz odbrane. :D

Avatar
Goalgetter
Postovi: 24471
Pridružen/a: 04 feb 2011, 12:48
Kontakt:

Re: Jozo Šimunović

Post Postao/la Goalgetter » 16 avg 2017, 22:34

Nije me odusevio danas, kao sto @Sheyi kaze, u nekoliko navrata pokazao nesigurnost. :think: Ali dobro, nije jedna utakmica pokazatelj.

Odgovori

Natrag na “Fudbalska reprezentacija BiH”

Online

Trenutno korisnika/ca: ArtemisFowl, denza i 19 gostiju.