Jozo Šimunović

Moderatori/ce: _dreamer_,ribery,Monolog,insider,TaRgEt_

Avatar
Vucevich
Postovi: 11217
Pridružen/a: 23 avg 2014, 15:50
Kontakt:

Re: Jozo Šimunović

Post Postao/la Vucevich » 16 mar 2018, 13:35

O ovoj smijesnoj odluci pisu i mediji u skotskoj, evo jedan dobar clanak: https://thisisfutbol.com/2018/03/blogs/ ... ltic-form/

DrFilgud
Postovi: 7830
Pridružen/a: 17 apr 2017, 13:18
Kontakt:

Re: Jozo Šimunović

Post Postao/la DrFilgud » 16 mar 2018, 13:46

Kad je, iz ljutnje na Hrvate, odlucio da igra za nas, moglo se naslutiti da je rijec o ptici u glavi.

Avatar
josipmusa
Postovi: 1222
Pridružen/a: 27 mar 2017, 09:19
Kontakt:

Re: Jozo Šimunović

Post Postao/la josipmusa » 16 mar 2018, 13:53

Dobar je Jozo covjek, nama ko god pridje s ledja mi se sagnemo po sapun. kad igra lik sa tetovazom genocidne tvorevine zasto ne bi ovaj nas ispalio ovako ?

Jednom kad Džeko završi sa reprezentacijom mi ćemo se vratit u 4 šešir gdje nam i jest mjesto. Od pjanica ocekujem i dalje da skupi neku asistenciju nabijanjem ( ne ubacivanjem ) iz kornera protiv lihtejnstajna i to je to. Nas savez sistematski nistava nas fudbal. liga je uzasna, Đenis i takvi ce igrati za njemacku i ostale u mnogo mnogo vecem broju. Mlada reprezentacija nije 4 ciklusa izbacila igraca za A tim !! Pa to ne bi Brazil prezivio koji ima valjda milione fudbalera registrovanih. Uzivajte ljudi jos ovu ligu nacija i iduce kvalifikacije jer jos tu je taj period od 2 godine gdje mi jos mozemo nesto napraviti, a prodjite se joze i takvih papaka.

Avatar
Vucevich
Postovi: 11217
Pridružen/a: 23 avg 2014, 15:50
Kontakt:

Re: Jozo Šimunović

Post Postao/la Vucevich » 16 mar 2018, 13:55

Dzenis i Njemacka, pa nema on mjesta trenutno ni u U19 reprezentaciji Njemacke :lol:

DrFilgud
Postovi: 7830
Pridružen/a: 17 apr 2017, 13:18
Kontakt:

Re: Jozo Šimunović

Post Postao/la DrFilgud » 16 mar 2018, 14:12

Ne znam sta se bunimo!? Imamo vise srece nego pameti.
Ne postoji reprezentacija koja se na racun dijaspore plasirala na SP, koja stalno igra baraze, a da je domaca liga je najstrasniji odron.
Dok ne uredimo sopstvenu kucu, nista ne zasluzujemo. Mi naucili sve na guzove, humanitarna pomoc, sadaka...

Avatar
Vucevich
Postovi: 11217
Pridružen/a: 23 avg 2014, 15:50
Kontakt:

Re: Jozo Šimunović

Post Postao/la Vucevich » 16 mar 2018, 14:18

DrFilgud je napisao/la:Ne znam sta se bunimo!? Imamo vise srece nego pameti.
Ne postoji reprezentacija koja se na racun dijaspore plasirala na SP, koja stalno igra baraze, a da je domaca liga je najstrasniji odron.
Dok ne uredimo sopstvenu kucu, nista ne zasluzujemo. Mi naucili sve na guzove, humanitarna pomoc, sadaka...
Senegal, Alzir, Obala Slonovaca :salut:

DrFilgud
Postovi: 7830
Pridružen/a: 17 apr 2017, 13:18
Kontakt:

Re: Jozo Šimunović

Post Postao/la DrFilgud » 16 mar 2018, 14:24

Vucevich je napisao/la:
DrFilgud je napisao/la:Ne znam sta se bunimo!? Imamo vise srece nego pameti.
Ne postoji reprezentacija koja se na racun dijaspore plasirala na SP, koja stalno igra baraze, a da je domaca liga je najstrasniji odron.
Dok ne uredimo sopstvenu kucu, nista ne zasluzujemo. Mi naucili sve na guzove, humanitarna pomoc, sadaka...
Senegal, Alzir, Obala Slonovaca :salut:
E dobro, eto nek su nam mjerilo africke kolonije, sa po 20,50,100 miliona ljudi :roll:
Zadnja izmjena: DrFilgud, dana/u 16 mar 2018, 14:25, ukupno mijenjano 1 put.

Avatar
Vucevich
Postovi: 11217
Pridružen/a: 23 avg 2014, 15:50
Kontakt:

Re: Jozo Šimunović

Post Postao/la Vucevich » 16 mar 2018, 14:25

DrFilgud je napisao/la:
Vucevich je napisao/la:
DrFilgud je napisao/la:Ne znam sta se bunimo!? Imamo vise srece nego pameti.
Ne postoji reprezentacija koja se na racun dijaspore plasirala na SP, koja stalno igra baraze, a da je domaca liga je najstrasniji odron.
Dok ne uredimo sopstvenu kucu, nista ne zasluzujemo. Mi naucili sve na guzove, humanitarna pomoc, sadaka...
Senegal, Alzir, Obala Slonovaca :salut:
E dobro, eto nek su nam mjerilo africke zemlje sa po 20,50,100 miliona ljudi :roll:
Sad mjenjas pricu, reprezentacije mogu itekako zivjeti od dijaspore. Imas i primjer Sjeverne Irske, Irske, Velsa i slicno.

Avatar
josipmusa
Postovi: 1222
Pridružen/a: 27 mar 2017, 09:19
Kontakt:

Re: Jozo Šimunović

Post Postao/la josipmusa » 16 mar 2018, 14:25

Vucevich je napisao/la:Dzenis i Njemacka, pa nema on mjesta trenutno ni u U19 reprezentaciji Njemacke :lol:
nauci da citas izmedju redova

DrFilgud
Postovi: 7830
Pridružen/a: 17 apr 2017, 13:18
Kontakt:

Re: Jozo Šimunović

Post Postao/la DrFilgud » 16 mar 2018, 14:28

Vucevich je napisao/la:
Sad mjenjas pricu, reprezentacije mogu itekako zivjeti od dijaspore. Imas i primjer Sjeverne Irske, Irske, Velsa i slicno.
Sto mijenjam pricu? Velika Britanija je jedna drzava...Igraci Velsa i Sjeverne Irske prirodno razvoj pocinju u EPL timovima, slicno ke i sa Irskom.
Nama mjerilo treba da budu zemlje regiona, srednje Europe, pa i istocnog bloka.

Tristan10
Postovi: 5183
Pridružen/a: 14 jan 2018, 17:58
Kontakt:

Re: Jozo Šimunović

Post Postao/la Tristan10 » 16 mar 2018, 14:29

Uvjek ce biti kvalitetnih igraca iz dijaspore koji ce igrati za BiH. I onih koji mogu da igraju za druge reprezentacije, neki od njih ce izabrati BiH. Ali cinjenica je isto, kad bi se mogao dici nivo domacih igraca kroz mlade selekcije da bi onda imali dobru reprezentaciju. Zamisli kad dodje do toga da domaci timovi izbace jednog Pjanica, Kolasinca, Ibisevica, Lulica, itd. Na tome se mora raditi, jer domaca baza, uz ovih kvalitetnih igraca iz dijaspore mozemo sigurno imati dobru reprezentaciju i u buduce.

Avatar
Vucevich
Postovi: 11217
Pridružen/a: 23 avg 2014, 15:50
Kontakt:

Re: Jozo Šimunović

Post Postao/la Vucevich » 16 mar 2018, 14:30

DrFilgud je napisao/la:
Vucevich je napisao/la:
Sad mjenjas pricu, reprezentacije mogu itekako zivjeti od dijaspore. Imas i primjer Sjeverne Irske, Irske, Velsa i slicno.
Sto mijenjam pricu? Velika Britanija je jedna drzava...Igraci Velsa i Sjeverne Irske prirodno razvoj pocinju u EPL timovima, slicno ke i sa Irskom.
Nama mjerilo treba da budu zemlje regiona, srednje Europe, pa i istocnog bloka.
Irska nije u Velikoj Britaniji, ali to nije vazno. Dok god ima dijaspore, bice igraca.

DrFilgud
Postovi: 7830
Pridružen/a: 17 apr 2017, 13:18
Kontakt:

Re: Jozo Šimunović

Post Postao/la DrFilgud » 16 mar 2018, 14:33

Od prvih 11 bh reprezentacije, na SP u Brazilu, 10 je bilo proizvod dijaspore, plus Dzeko bosanski poluproizvod.
Ponavljam, imamo daleko vise srece nego pameti.

DrFilgud
Postovi: 7830
Pridružen/a: 17 apr 2017, 13:18
Kontakt:

Re: Jozo Šimunović

Post Postao/la DrFilgud » 16 mar 2018, 14:35

Vucevich je napisao/la:
DrFilgud je napisao/la:
Vucevich je napisao/la:
Sad mjenjas pricu, reprezentacije mogu itekako zivjeti od dijaspore. Imas i primjer Sjeverne Irske, Irske, Velsa i slicno.
Sto mijenjam pricu? Velika Britanija je jedna drzava...Igraci Velsa i Sjeverne Irske prirodno razvoj pocinju u EPL timovima, slicno ke i sa Irskom.
Nama mjerilo treba da budu zemlje regiona, srednje Europe, pa i istocnog bloka.
Irska nije u Velikoj Britaniji, ali to nije vazno. Dok god ima dijaspore, bice igraca.
Napisao sam slicno je s Irskom, njihovi talenti iz pionirskih pogona u Irskoj, odmah sele u englesku ligu

Avatar
Vucevich
Postovi: 11217
Pridružen/a: 23 avg 2014, 15:50
Kontakt:

Re: Jozo Šimunović

Post Postao/la Vucevich » 16 mar 2018, 14:37

DrFilgud je napisao/la: Napisao sam slicno je s Irskom, njihovi talenti iz pionirskih pogona u Irskoj, odmah sele u englesku ligu
Nije. Walters, Long, Rice, Pearce, Christie, Clark, Kelly, Arter i jos desetina su svi rodjeni u Engleskoj, a oni su na medunarodnoj sceni vise nego respektabilni. Liga nam je uzasna i tako ce biti jos 50 godina, uvijek cemo zivjeti od dijaspore.

Avatar
josipmusa
Postovi: 1222
Pridružen/a: 27 mar 2017, 09:19
Kontakt:

Re: Jozo Šimunović

Post Postao/la josipmusa » 16 mar 2018, 14:38

Tristan10 je napisao/la:Uvjek ce biti kvalitetnih igraca iz dijaspore koji ce igrati za BiH. I onih koji mogu da igraju za druge reprezentacije, neki od njih ce izabrati BiH. Ali cinjenica je isto, kad bi se mogao dici nivo domacih igraca kroz mlade selekcije da bi onda imali dobru reprezentaciju. Zamisli kad dodje do toga da domaci timovi izbace jednog Pjanica, Kolasinca, Ibisevica, Lulica, itd. Na tome se mora raditi, jer domaca baza, uz ovih kvalitetnih igraca iz dijaspore mozemo sigurno imati dobru reprezentaciju i u buduce.
Tacno, izabrat ce da igraju za BiH, ali neki samo. ni sličan broj kao do sada. Jedina reprezentacija koja moze zivjeti od dijaspore s nasih podrucja je Hrvatska, oni imaju tu ljubav prema "domovini" i "domoljublje" koje ni mi ni ostali nemamo. Zato i imaju jaku reprezentaciju, plus imaju prilicno dobru ligu sa 3 super kluba, stadione na kojima je milina igrati. mi u BiH imamo Bilino Polje, sa sjasnom travomi to je to. ostalo su oranice, kako ces napravit igraca nad ne moze 3 metra normalno loptu da povuce. A kakvi su tek pomocni tereni. samo umjetna trava u sarajevu, mostaru i jos mozda u kojem gradu postoji, ali ko je igrao na oba terena zna da je razlika nebo i zemlja. Dakle neku produkciju iz nase lige mozemo da zaboravimo. Dzeko da nije pobjegao u cesku 2 ligu isad bi bio nivo adilovica ili tako nesto. Nasu ligu zaboraviti kao izvor za reprezentaciju: Moze se neki talenat rrodit ali ga treba sto prije poslati odavde i to je neka sansa da cemo dobit igraca, Dalje, sistematski nerad u mladoj reprezentaciji se osjeti., mi igramo da bismo igrali, dok ostali igraju isti sistem kao A tim, iste formacije, prave igrace za A tim, mi nista, eto igra se tek tako, Koliko god grub i pesimisticno zvucalo, mi imamo jos ovaj ciklus i iducih 20 godina mi sigurno necemo nigdje da se plasiramo, ma ni do baraza nekog. Tuzno ali istinito

DrFilgud
Postovi: 7830
Pridružen/a: 17 apr 2017, 13:18
Kontakt:

Re: Jozo Šimunović

Post Postao/la DrFilgud » 16 mar 2018, 14:43

Vucevich je napisao/la: Nije. Walters, Long, Rice, Pearce, Christie, Clark, Kelly, Arter i jos desetina su svi rodjeni u Engleskoj, a oni su na medunarodnoj sceni vise nego respektabilni. Liga nam je uzasna i tako ce biti jos 50 godina, uvijek cemo zivjeti od dijaspore.
Britanija i Irska su specifican slucaj,oni u mnogocemu funkcionisu kao jedna drzava, trziste, kultura. odnos kao, recimo, Crna Gora - Srbija.
Ne idu Irci da ziveu Svedsku, Njemacku, Svicarsku...ponavljam, nas pandan trebaju biti zemlje okruzenja, srednje i jugoistocne Europe.
Zadnja izmjena: DrFilgud, dana/u 16 mar 2018, 14:45, ukupno mijenjano 1 put.

Avatar
Vucevich
Postovi: 11217
Pridružen/a: 23 avg 2014, 15:50
Kontakt:

Re: Jozo Šimunović

Post Postao/la Vucevich » 16 mar 2018, 14:44

DrFilgud je napisao/la:
Vucevich je napisao/la: Nije. Walters, Long, Rice, Pearce, Christie, Clark, Kelly, Arter i jos desetina su svi rodjeni u Engleskoj, a oni su na medunarodnoj sceni vise nego respektabilni. Liga nam je uzasna i tako ce biti jos 50 godina, uvijek cemo zivjeti od dijaspore.
Britanija i Irska su specifican slucaj,oni u mnogocemu funkcionisu kao jedna drzava, trziste, kultura.
Ne idu Irci da ziveu Svedsku, Njemacku, Svicarsku...ponavljam, nas pandan trebaju biti zemlje okruzenja, srednje i jugoistocne Europe.
Najbolji poluproizvod iz domace lige je Dubljevic koji grije klupu u drugoj Bundesligi.

Tristan10
Postovi: 5183
Pridružen/a: 14 jan 2018, 17:58
Kontakt:

Re: Jozo Šimunović

Post Postao/la Tristan10 » 16 mar 2018, 14:45

josipmusa je napisao/la:
Tristan10 je napisao/la:Uvjek ce biti kvalitetnih igraca iz dijaspore koji ce igrati za BiH. I onih koji mogu da igraju za druge reprezentacije, neki od njih ce izabrati BiH. Ali cinjenica je isto, kad bi se mogao dici nivo domacih igraca kroz mlade selekcije da bi onda imali dobru reprezentaciju. Zamisli kad dodje do toga da domaci timovi izbace jednog Pjanica, Kolasinca, Ibisevica, Lulica, itd. Na tome se mora raditi, jer domaca baza, uz ovih kvalitetnih igraca iz dijaspore mozemo sigurno imati dobru reprezentaciju i u buduce.
Tacno, izabrat ce da igraju za BiH, ali neki samo. ni sličan broj kao do sada. Jedina reprezentacija koja moze zivjeti od dijaspore s nasih podrucja je Hrvatska, oni imaju tu ljubav prema "domovini" i "domoljublje" koje ni mi ni ostali nemamo. Zato i imaju jaku reprezentaciju, plus imaju prilicno dobru ligu sa 3 super kluba, stadione na kojima je milina igrati. mi u BiH imamo Bilino Polje, sa sjasnom travomi to je to. ostalo su oranice, kako ces napravit igraca nad ne moze 3 metra normalno loptu da povuce. A kakvi su tek pomocni tereni. samo umjetna trava u sarajevu, mostaru i jos mozda u kojem gradu postoji, ali ko je igrao na oba terena zna da je razlika nebo i zemlja. Dakle neku produkciju iz nase lige mozemo da zaboravimo. Dzeko da nije pobjegao u cesku 2 ligu isad bi bio nivo adilovica ili tako nesto. Nasu ligu zaboraviti kao izvor za reprezentaciju: Moze se neki talenat rrodit ali ga treba sto prije poslati odavde i to je neka sansa da cemo dobit igraca, Dalje, sistematski nerad u mladoj reprezentaciji se osjeti., mi igramo da bismo igrali, dok ostali igraju isti sistem kao A tim, iste formacije, prave igrace za A tim, mi nista, eto igra se tek tako, Koliko god grub i pesimisticno zvucalo, mi imamo jos ovaj ciklus i iducih 20 godina mi sigurno necemo nigdje da se plasiramo, ma ni do baraza nekog. Tuzno ali istinito
Iskreno, neznam cemu takva negativa. Doci ce to sve sa vremenom, neki timovi iz BiH se dobro razvijaju i ulazu u infrastrukturu, samo je problem sto se ocekuju stvari preko noci. Polako se i biljeze bolji rezultati. Treba raditi kvalitetno u kontinuitetu, i imati dobre trenere u omladinskim klubovima i reprezentaciji. Dijaspore ce biti samo i sa njima se mora profesionalno postupiti. Slabo se radi npr sa ljudima iz fudbala a koji zive vani.

Avatar
Moggi
Postovi: 4691
Pridružen/a: 01 mar 2010, 22:23
Lokacija: Site Admin
Kontakt:

Re: Jozo Šimunović

Post Postao/la Moggi » 16 mar 2018, 15:29

josipmusa je napisao/la: Tacno, izabrat ce da igraju za BiH, ali neki samo. ni sličan broj kao do sada. Jedina reprezentacija koja moze zivjeti od dijaspore s nasih podrucja je Hrvatska, oni imaju tu ljubav prema "domovini" i "domoljublje" koje ni mi ni ostali nemamo. Zato i imaju jaku reprezentaciju, plus imaju prilicno dobru ligu sa 3 super kluba, stadione na kojima je milina igrati. mi u BiH imamo Bilino Polje, sa sjasnom travomi to je to. ostalo su oranice, kako ces napravit igraca nad ne moze 3 metra normalno loptu da povuce. A kakvi su tek pomocni tereni. samo umjetna trava u sarajevu, mostaru i jos mozda u kojem gradu postoji, ali ko je igrao na oba terena zna da je razlika nebo i zemlja. Dakle neku produkciju iz nase lige mozemo da zaboravimo. Dzeko da nije pobjegao u cesku 2 ligu isad bi bio nivo adilovica ili tako nesto. Nasu ligu zaboraviti kao izvor za reprezentaciju: Moze se neki talenat rrodit ali ga treba sto prije poslati odavde i to je neka sansa da cemo dobit igraca, Dalje, sistematski nerad u mladoj reprezentaciji se osjeti., mi igramo da bismo igrali, dok ostali igraju isti sistem kao A tim, iste formacije, prave igrace za A tim, mi nista, eto igra se tek tako, Koliko god grub i pesimisticno zvucalo, mi imamo jos ovaj ciklus i iducih 20 godina mi sigurno necemo nigdje da se plasiramo, ma ni do baraza nekog. Tuzno ali istinito
izvini ali nemas pojma o cemu pricas, sto se hrvatske tice ako im sad pogledas repku vidjet ces da je tu samo rakitic dijasporac, bilo je dosta slucajeva da su odbijani mahom zato sto su vidjeli ovi da im mjesto nije zagarantovano jer hrvatska ima sjajnu ekipu vec samo igraci levela rakitic mogu doci i igrati.
cinjenica je da je na nasim stadionima se pocelo raditi, tako da vise od pola pl klubova ima odlicne pomocne terene (pored ova 4 kluba pogledaj borac, velez,mladost,celik, uskoro radnik) a i pored njih nicu dobri tereni za trening djece tipa hadzici ako se ne varam i sl.. Uvijeti za treniranje su mnogo bolji nego za igrati to sto se trenira, i na tome treba poraditi.
Spominjes sistemarski nerad u mladim selekcijama u trenutku kada zadnje 2-3 godine po prvi puta imamo ekipe koje se kvalifikuju na prvenstva (olaksano je ali i dalje napredak znatan), i nakon 10 godina konkurentnu u21 ekipu , u kojoj su 2-3 igraca dijasporci, izgradjen trening centar reprezentacije takodjer zbog cega jer povecan broj okupljanja mladih selekcija, sto ocigledno daje rezultat.

vjerujem da ukoliko bi 70% lige sredilo terene i omladinske pogone, razlika bi bila drasticna, a ide se ka tome polahko.
tako da nije toliko tuzno koliko se pokusava predstaviti
Zarathustra

Odgovori

Natrag na “Fudbalska reprezentacija BiH”

Online

Trenutno korisnika/ca: Amazon [Bot], ArtemisFowl, EdinjoBos, kempes i 68 gostiju.