Novi selektor reprezentacije BiH

Moderatori/ce: _dreamer_,ribery,Monolog,insider,TaRgEt_

Avatar
Pantelija
Postovi: 12896
Pridružen/a: 25 maj 2015, 09:36
Kontakt:

Re: Novi selektor reprezentacije BiH

Post Postao/la Pantelija » 26 dec 2017, 10:14

AMAR AMAR OSIM OSIM!!!!
Zivio sam zivot, Bog sto mi je dao
Mjesto talijane, engleze gledao
ako je to grijeh, sto dusa pozeli
onda se i meni dzehenem veseli

shminka
Postovi: 5136
Pridružen/a: 30 dec 2013, 17:25
Kontakt:

Re: Novi selektor reprezentacije BiH

Post Postao/la shminka » 26 dec 2017, 10:40

Strucni ljudi iz naseg fudbala mahom zele Amara, pametnom dosta.

babino
Postovi: 7197
Pridružen/a: 21 apr 2016, 14:09
Kontakt:

Re: Novi selektor reprezentacije BiH

Post Postao/la babino » 26 dec 2017, 10:53

shminka je napisao/la:Strucni ljudi iz naseg fudbala mahom zele Amara, pametnom dosta.
ja tek sad vidim s kim sam pokusao nesto raspravljati na tenis topiku...
koji strucni ljudi, braco hadziosmanovic i dino djurbuzovic?

a sta cemo sa strucnim ljudima kao sto su misimovic, kajtaz i bajevic koji hladno odabrase kodru ispred vaseg strucnjaka?..ili je strucni babin glas jaci od svega..

Blagoje
Postovi: 761
Pridružen/a: 24 dec 2013, 08:25
Kontakt:

Re: Novi selektor reprezentacije BiH

Post Postao/la Blagoje » 26 dec 2017, 10:54

shminka je napisao/la:Strucni ljudi iz naseg fudbala mahom zele Amara, pametnom dosta.
Logicno. Samo kompleksasi i provincijalci nipodastavaju domace strucnjake. Vrijeme je da se tom okretanju sumnjivim vrijednostima izvana stane u kraj!
Katastar.ba - 2174, 2175, 2176, 2177.

Nastavice se...

Blagoje
Postovi: 761
Pridružen/a: 24 dec 2013, 08:25
Kontakt:

Re: Novi selektor reprezentacije BiH

Post Postao/la Blagoje » 26 dec 2017, 10:57

babino je napisao/la:
shminka je napisao/la:Strucni ljudi iz naseg fudbala mahom zele Amara, pametnom dosta.
ja tek sad vidim s kim sam pokusao nesto raspravljati na tenis topiku...
koji strucni ljudi, braco hadziosmanovic i dino djurbuzovic?

a sta cemo sa strucnim ljudima kao sto su misimovic, kajtaz i bajevic koji hladno odabrase kodru ispred vaseg strucnjaka?..ili je strucni babin glas jaci od svega..
Naravno da je jaci. Dok se Otac nije angazovao bh nogomet je bio mrtva kaljuza.
Katastar.ba - 2174, 2175, 2176, 2177.

Nastavice se...

babino
Postovi: 7197
Pridružen/a: 21 apr 2016, 14:09
Kontakt:

Re: Novi selektor reprezentacije BiH

Post Postao/la babino » 26 dec 2017, 10:59

nemoj me ti citirati, molim te..bas mi zao ovih sto su usli u raspravu sa tobom od jucer.sretno.

Avatar
invincible1921
Postovi: 10133
Pridružen/a: 11 apr 2013, 19:30
Lokacija: Istocno od raja
Kontakt:

Re: Novi selektor reprezentacije BiH

Post Postao/la invincible1921 » 26 dec 2017, 11:00

Za Amara sam od samog pocetka , mada mislim ni da Prosinecki nije lose rjesenj, bolje od Kodre u svakom slucaju. Ipak Amaru bi dao plus jer dolazi iz nase lige, poznaje nas mentalitet, nase igrace i mislim da bi afirmisao dosta mladjih koji su odavno trebali bit afirmisani poput duljevica, bajica, hodzica, itd odnosno da bi im dao pravu sansu.

Sta god ko pricao Amar je odlican trener, zna izvuci najbolje iz igraca i odlicno vidi sta fali njegovoj ekipi. Za njegovo vrijeme u Zelji niti jedan jedini igrac nije bio bez uloge. Svaki od Elvira Colica pa do Zebe su dali svoj doprinos i imali svoju ulogu u uspjehu zeljeznicara. Jeste da je nasa liga nmedju losijim u evropi, ali isto tako nije je nimalo lako osvojit, a Amar je nije osvajao nego gazio.

EDIT: Vadjenje da se Amar ne mrzi zbog toga sto je Zeljin je prica za malu djecu. Pa najvise otpora prema njegovom izboru pruzaju Tuzlaci koje je izgacio iz lige, Zenicani kojima je uzeo sansu da osvoje torfej jednom u 50 godina, a ima i ovih iskomopleksiranih pitara. Ima naravno i raja koja argumentovano tvrdi sto ne zele Amara i to postujem, ali oni su u manjini :kafa:
Zadnja izmjena: invincible1921, dana/u 26 dec 2017, 11:02, ukupno mijenjano 1 put.
ZELJEZNICAR volim ja, igru kratkih pasova, ludilo na tribinama

Nemoj da places zemljo svi cemo krenut' u boj....

SAVEZ NAPOLJE!

shminka
Postovi: 5136
Pridružen/a: 30 dec 2013, 17:25
Kontakt:

Re: Novi selektor reprezentacije BiH

Post Postao/la shminka » 26 dec 2017, 11:01

babino je napisao/la:
shminka je napisao/la:Strucni ljudi iz naseg fudbala mahom zele Amara, pametnom dosta.
ja tek sad vidim s kim sam pokusao nesto raspravljati na tenis topiku...
koji strucni ljudi, braco hadziosmanovic i dino djurbuzovic?

a sta cemo sa strucnim ljudima kao sto su misimovic, kajtaz i bajevic koji hladno odabrase kodru ispred vaseg strucnjaka?..ili je strucni babin glas jaci od svega..
Pa vrijeme je pokazalo da si se bezveze raspravljao sa mnom na tenisu :mrgreen:

Gospodin Vule Trivunović je to najbolje sročio:

“Iako sam godinama igrao za Sarajevo izuzetno poštujem gospodina Amara Osima i ako se mene pita ja sam za to da on bude selektor. On je sjajan trener, ali je i laf, mangup i mislim da odlično poznaje stanje u našem fudbalu i da je između ova dva kandidata Osim pravi izbor. Poštujem sve ono što je Robert Prosinečki napravio kako u igračkoj, tako i u trenerskoj karijeri, ali reprezentacija nam se nalazi na raskrsnici i potrebniji joj je domaći stručnjak koji je upoznato sa našim fudbalom. Osim poznaje igrače iz Premijer lige, zna kako ova liga funkcioniše, zna šta se sve dešava u našem fudbalu i zato bi on trebao da bude selektor. Džeko, Pjanić i ostali trebaju da budu oni koji vode ovu reprezentaciju, ali mi se moramo okrenuti mladima. Nadam se da možemo do odlaska na “Američku turenju” izabrati sleektora, koji će napraviti listu od 30-ak imena koje će povesti u SAD. Lično bih volio da to većinom budu igrači iz PLBiH, te mlađi koji nemaju veliku minutažu u reprezentaciji, da pokažu da li su spremni za ono što nas očekuje u budućnosti i da li se na njih može računati u budućnosti.”

Al šta zna Vule pored dijaspore i forumaša :rol: :rol: :rol:

Blagoje
Postovi: 761
Pridružen/a: 24 dec 2013, 08:25
Kontakt:

Re: Novi selektor reprezentacije BiH

Post Postao/la Blagoje » 26 dec 2017, 11:08

Lično bih volio da to većinom budu igrači iz PLBiH, te mlađi koji nemaju veliku minutažu u reprezentaciji, da pokažu da li su spremni za ono što nas očekuje u budućnosti i da li se na njih može računati u budućnosti.

Svaka cast Vule!

Da bi nas nogomet napravio jes veci iskorak, liga se mora afirmisati preko domaceg maga fudbalske znanosti i nacionalne selekcije koja ce nasoj djeci biti motiv! Ako budu dobivali sansu u okvirima nase lige, nece trcati vani jos kao klinci, a samim tim ce nasa liga napredovati. Nije neka mudrost, ali ipak treba mozak.
Katastar.ba - 2174, 2175, 2176, 2177.

Nastavice se...

Avatar
Zenzo
Postovi: 3862
Pridružen/a: 25 dec 2016, 17:33
Lokacija: Sarajevo
Kontakt:

Re: Novi selektor reprezentacije BiH

Post Postao/la Zenzo » 26 dec 2017, 11:10

Americku turneju ce igrati vecinom PL igraci mislim da je to vec recno.
- Zeljeznicar -

Blagoje
Postovi: 761
Pridružen/a: 24 dec 2013, 08:25
Kontakt:

Re: Novi selektor reprezentacije BiH

Post Postao/la Blagoje » 26 dec 2017, 11:15

Zenzo je napisao/la:Americku turneju ce igrati vecinom PL igraci mislim da je to vec recno.
U principu se treba sve vise oslanjati na PL. Barem bi se uvijek borili i trcali.
Katastar.ba - 2174, 2175, 2176, 2177.

Nastavice se...

babino
Postovi: 7197
Pridružen/a: 21 apr 2016, 14:09
Kontakt:

Re: Novi selektor reprezentacije BiH

Post Postao/la babino » 26 dec 2017, 11:20

pricamo u vuletu trivunovicu, strucnjaku-treneru kozare iz gradiske???
znaci gospodin trivunovic je veci strucnjak od misimovica, kajtaza i bajevica..ok, necemo dalje.

bezveze se i vode rasprave kad sa od pocetka zna da je tatin sin novi selektor, nadam se samo da cete brzo osposobiti grbavicu jer ne smijem ni pomisliti kakav ce taj lik prijem imati na bilinom polju, vjerovatno nista bolje nece proci ni od te dijaspore koju spominjes sirom evrope.

evo covjek iznad pise da bi sansu trebali dobiti igraci poput hodzica i bajica..kako? na osnovu cega? na osnovu toga sto griju klupe u osrednjim evropskim klubovima?
pa ja prvi, iako sam iz zenice, pred svaku tekmu dinama ili udinezea, gledam sastave u nadi da ce njih dvojica igrati pa da gledam tu utakmicu, obojicu ih cekamo ko ozebli sunce, ali nisu oni vise mladi toliko. Plakat cemo mi i za ibisevicem a kamo li za dzekom kad se oprosti.
Pricamo o evropskom prvenstvu a eto kao amar bi trebao dati priliku djeci iz nase lige, kopjoj djeci? zar mislite da nas oni mogu plasirati na neko prvenstvo?
jedan duljevic se godinama igrao fudbala u ovoj nasoj kaljuzi pa nije uspio naci nista bolje od propalog kluba iz cvajte a daleko najbolji igrac lige bio, jos slobodnih papira...zakaric razvaljuje a nije uspio u sugavoj hrvatskoj ligi, zolotic sretan sto potpisuje novi ugovor sa belgijskim drugoligasem, kenan horic npr ne moze ni do klupe dobaciti u antaliji, ordagic ode u norvesku, krpic nije uspio u svedskoj, bilbija nam jedan od boljih igraca, karacic na klupi u cvajti, memija u drugoj danskoj ligi, mesanovic u mariboru igra samo kad se starcu tavaresu ne igra, stevanovic preko stele dobacio do druge svice, menalo nema snage za 20 min jaceg fudbala....i sad bi mene neko trebao ubijediti da bi nas neko sa tim igracima plasirao na neko prvenstvo, ma bjezi ba..

Avatar
Zenzo
Postovi: 3862
Pridružen/a: 25 dec 2016, 17:33
Lokacija: Sarajevo
Kontakt:

Re: Novi selektor reprezentacije BiH

Post Postao/la Zenzo » 26 dec 2017, 11:25

Blagoje je napisao/la:
Zenzo je napisao/la:Americku turneju ce igrati vecinom PL igraci mislim da je to vec recno.
U principu se treba sve vise oslanjati na PL. Barem bi se uvijek borili i trcali.
Ruku na srce nema neki kvalitet, realno 2-3 igraca mogu doprinjeti nekom boljitku.
- Zeljeznicar -

Blagoje
Postovi: 761
Pridružen/a: 24 dec 2013, 08:25
Kontakt:

Re: Novi selektor reprezentacije BiH

Post Postao/la Blagoje » 26 dec 2017, 11:37

Zenzo je napisao/la:
Blagoje je napisao/la:
Zenzo je napisao/la:Americku turneju ce igrati vecinom PL igraci mislim da je to vec recno.
U principu se treba sve vise oslanjati na PL. Barem bi se uvijek borili i trcali.
Ruku na srce nema neki kvalitet, realno 2-3 igraca mogu doprinjeti nekom boljitku.
Ne slazem se. Sad u Zelji ima barem pet igraca reprezentativnog formata. Kad bi se liga podigla na visi nivo, tereni sredili, a za sve to je preduslov da se liga afirmise, a ne da se tretira kao nuzno zlo, bilo bi igraca.

Treba vremena, ali treba poceti sto prije. Izborom dr Amara kao selektora, na primjer.
Katastar.ba - 2174, 2175, 2176, 2177.

Nastavice se...

samoposmatram
Postovi: 5384
Pridružen/a: 20 nov 2013, 15:11
Kontakt:

Re: Novi selektor reprezentacije BiH

Post Postao/la samoposmatram » 26 dec 2017, 11:38

Bez obzira da li će biti izabran za selektora ili ne, Osim jeuvjeren da je ekipi BiH potrebna „svježa krv“, te da se treba mnogo više pažnje posvetiti Premijer ligi BiH.

„Moramo mnogo više pažnje posvetiti domaćim fudbalerima, kao i samom prvenstvu jer je to neminovnost“, dodao je Osim.
Interesantno, ali mislim da da NFSBIH nije dovoljno kompetentan da izabere ovaj put. Kodeks o ponasanju i sprovodjenje istog tokom ove godine govori vise da ce Prosinecki biti izabran, i da ce se muzenje "zvijezda" nastaviti. Pjanic ce biti zrtveno jagnje.

samoposmatram
Postovi: 5384
Pridružen/a: 20 nov 2013, 15:11
Kontakt:

Re: RE: Re: Novi selektor reprezentacije BiH

Post Postao/la samoposmatram » 26 dec 2017, 11:40

Derdiyok je napisao/la:Lik uopste ne poredi Edina sa Lukom. Treba da razmislis i nadjes suštinu onoga na sta je mislio.

Koja je sustina?

Avatar
samoposteno
Postovi: 5985
Pridružen/a: 12 nov 2012, 19:03
Kontakt:

Re: Novi selektor reprezentacije BiH

Post Postao/la samoposteno » 26 dec 2017, 11:55

shminka je napisao/la:Strucni ljudi iz naseg fudbala mahom zele Amara, pametnom dosta.
Vidili smo kad se glasalo sa Kodrom svi ti strucni ljudi za koga su glasali jedino ublehe bile za Amara

shminka
Postovi: 5136
Pridružen/a: 30 dec 2013, 17:25
Kontakt:

Re: Novi selektor reprezentacije BiH

Post Postao/la shminka » 26 dec 2017, 11:59

samoposteno je napisao/la:
shminka je napisao/la:Strucni ljudi iz naseg fudbala mahom zele Amara, pametnom dosta.
Vidili smo kad se glasalo sa Kodrom svi ti strucni ljudi za koga su glasali jedino ublehe bile za Amara
Ma Kodro je svojim činom odustajanja baš pokazao da nije za tog posla, čim mu se prva prepreka nadje na putu, lik odustane, tako je bilo u prvom mandatu, tako je bilo i u Sarajevu, ni ovoga puta ne bi izdržao više od pola godine. Nije ova naša klima za njega, neka se drži Europe, bolje i za njega i za nas.
babino je napisao/la:sad bi mene neko trebao ubijediti da bi nas neko sa tim igracima plasirao na neko prvenstvo, ma bjezi ba..
A šta misliš da će nam i narednih 100 godina igrači padati sa neba kao što je pao Pjanić? Svakako.

Avatar
samoposteno
Postovi: 5985
Pridružen/a: 12 nov 2012, 19:03
Kontakt:

Re: Novi selektor reprezentacije BiH

Post Postao/la samoposteno » 26 dec 2017, 12:06

shminka je napisao/la:
samoposteno je napisao/la:
shminka je napisao/la:Strucni ljudi iz naseg fudbala mahom zele Amara, pametnom dosta.
Vidili smo kad se glasalo sa Kodrom svi ti strucni ljudi za koga su glasali jedino ublehe bile za Amara
Ma Kodro je svojim činom odustajanja baš pokazao da nije za tog posla, čim mu se prva prepreka nadje na putu, lik odustane, tako je bilo u prvom mandatu, tako je bilo i u Sarajevu, ni ovoga puta ne bi izdržao više od pola godine. Nije ova naša klima za njega, neka se drži Europe, bolje i za njega i za nas.
babino je napisao/la:sad bi mene neko trebao ubijediti da bi nas neko sa tim igracima plasirao na neko prvenstvo, ma bjezi ba..
A šta misliš da će nam i narednih 100 godina igrači padati sa neba kao što je pao Pjanić? Svakako.
Sve si odgovorio osim koji su to strucni ljudi za Amara

shminka
Postovi: 5136
Pridružen/a: 30 dec 2013, 17:25
Kontakt:

Re: Novi selektor reprezentacije BiH

Post Postao/la shminka » 26 dec 2017, 12:11

Šabić, Starčević, Musa, Radović, Glavaš, Dizdarević, Maletić, Trivunović

Al dobro, pretspostavljam da oni nisu dovoljno stručni u poredjenju sa forumašima

Zaključano

Natrag na “Fudbalska reprezentacija BiH”

Online

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 31 gost.