Novi selektor reprezentacije BiH

Moderatori/ce: ribery,_dreamer_,insider,Monolog

Vucevich
Kontakt:

PostPostao/la Vucevich » 29 dec 2017, 19:14

MocMahale444 WroteColonAli kup je pobjedio opaaa :rol: :ljepota: Odma ga na klupu treba, troprstas odma na klupu zbog kupa naravno.

Igrac Real Madrida i Barcelona, asistent hrvatske reprezentacije koja je otisla na SP 2006 i Euro 2008 (gdje je u kvalima 2x pobjedila Englesku), trenirao Zvezdu i imao ppg od 2,5, trenirao Kayserispor i tu bio uspjesan, preporodio Azerbejdzansku reprezentaciju i napravio najbojli rezultat u historiji reprezentacije, ima iskustva u vise drzava i na reprezentativnom nivou. Amaw nije mogao dobiti posao u trecoj austrjskoj ligi, katastrofalan bio u Kataru.
Zeljeznicar accepted a bid of €25,000 for Džeko. At the time, one of the Bosnian club’s directors stated, “We thought we won the lottery”.

Zukanovic
Kontakt:

PostPostao/la Zukanovic » 29 dec 2017, 19:14

Kup Srbije ne pika se ali Super Kup u BiH za Amara. :lol:

babino

PostPostao/la babino » 29 dec 2017, 19:14

pocinjem sumnjati da ovi sa grbavice rade u smjenama, kad god udjes nova 2-3 lika jasu po forumu:-)

sajo sa hipotekom svjetskog prvenstva poceo silu prosipati i znamo kako je zavrsio a ovaj strucnjak se poceo klinciti a jos nije ni izabran,koji seljak, bice veselo.on bukvalno shvatio to sto mu neko rekao da bi trebalo biti vise igraca iz ove smjehurije od lige. jos samo da nam garantuje da bi nas s tim levatima plasirao na prvenstvo.

Wandelanoite
Kontakt:

PostPostao/la Wandelanoite » 29 dec 2017, 19:15

Ismijavaju kup Srbije, ali onda pišu Amar osvojio kup BiH, super kup BiH, kup u Japanu hahahahaha kakvi maloumnici ovo je strašno, podhitno liječenje!
MES QUE UN CLUB!
Samuel Eto'o : "Madridski gadovi, pozdravite prvake!"

tuzlak1987
Kontakt:

PostPostao/la tuzlak1987 » 29 dec 2017, 19:16

flwz WroteColonNije vodio Barcelonu u PLBiH nego klub iz Bosne i Hercegovine koji nije nista pretjerano drugaciji ili stabilniji od ostalih BiH klubova.

Nije istina. Zeljeznicar je tada jedini uz Siroki i Borac imao pare. Na startu sezone se znalo uvijek da ce borba za titulu biti izmedju dvije ekipe dok su se ostali tradicionalno krpili Zeljeznicar je sa njim trosio na igrace i sakom i kapom i imao najjaci sastav u ligi. To ih je kasnije stiglo jer su upali u dugove ali on je tada vec izvukao dupe i ostavio ovoj upravi da cisti stare dugove.

DenchiNL
Kontakt:

PostPostao/la DenchiNL » 29 dec 2017, 19:16

ako je jedini argument da će Amaw kao forsirati mlade igrače iz PLBiH a Robi neće , to su gluposti u više slojeva...

pod 1 - šta če Amaw uraditi? koji korak njegov će konkretno učiniti da igrač iz PLBiH bude u repki? kako će on tog igrača učini boljim? šuplja...

tu Savez treba donijeti odluku i implementirati neznam 10-godišnji plan , obezbjediti sredstva, popraviti infrastrukturu, podići exponiranost lige...trenutno toga ni na mapi , čak koraci u suprotnom smjeru...nećemo moći ni repku gledat bez plaćanja(sportklub) a ni ligu(mojatv)...dakle spin proAmaw piskarala za cvaju...

pod 2 - Robi je upravo to učinio na svom prethodnom angažmanu u reprezentaciji gdje ne poznaje ni izbliza ligu, zemlju,jezik, itd.
Fudbal je potpun ako pobjediš, lijep poraz je ipak poraz, uništi im ego, počni od svog, završi započeto, suze radosnice se prave znojem, napadajte kao divovi, svaki sekund, svaki minut, svaku utakmicu, slomijte im srca, ušutkajte im navijače

flwz
Kontakt:

PostPostao/la flwz » 29 dec 2017, 19:16

Dobro ajde asistent ovdje asistent ondje. Svi mi znamo sta je asistent.

Reci ti meni sta je on osvojio (razlog zbog kojeg se suta lopta) sta mu stoji u vitrini osim tog famoznog, nevjerovatnog, zadivljujuceg, jednog (pazi ovo) SRPSKOG kupa?

:lol:
Zeljeznicar 1921

One can have no smaller or greater mastery than mastery of oneself.
- Leonardo da Vinci

Vucevich
Kontakt:

PostPostao/la Vucevich » 29 dec 2017, 19:19

Kad bi Robi imao luzerski mentalitet, siguran sam da bi on mogao i 20 godina zaredom da osvoji ligu u San Marinu ili Andoru, a to nije dokaz nicega! Gdje je to Amar uspio izvan najgore lige u Evropi? Nigdje!
Zeljeznicar accepted a bid of €25,000 for Džeko. At the time, one of the Bosnian club’s directors stated, “We thought we won the lottery”.

DenchiNL
Kontakt:

PostPostao/la DenchiNL » 29 dec 2017, 19:20

Wandelanoite WroteColonIsmijavaju kup Srbije, ali onda pišu Amar osvojio kup BiH, super kup BiH, kup u Japanu hahahahaha kakvi maloumnici ovo je strašno, podhitno liječenje!

kako ne kontaš Kup Srbije je **** a Superkup BiH broje koji se nije ni tekma igrala.... :facepalm: :damn:
Fudbal je potpun ako pobjediš, lijep poraz je ipak poraz, uništi im ego, počni od svog, završi započeto, suze radosnice se prave znojem, napadajte kao divovi, svaki sekund, svaki minut, svaku utakmicu, slomijte im srca, ušutkajte im navijače

MocMahale444

PostPostao/la MocMahale444 » 29 dec 2017, 19:22

Vucevich WroteColon
MocMahale444 WroteColonAli kup je pobjedio opaaa :rol: :ljepota: Odma ga na klupu treba, troprstas odma na klupu zbog kupa naravno.

Igrac Real Madrida i Barcelona, asistent hrvatske reprezentacije koja je otisla na SP 2006 i Euro 2008 (gdje je u kvalima 2x pobjedila Englesku), trenirao Zvezdu i imao ppg od 2,5, trenirao Kayserispor i tu bio uspjesan, preporodio Azerbejdzansku reprezentaciju i napravio najbojli rezultat u historiji reprezentacije, ima iskustva u vise drzava i na reprezentativnom nivou. Amaw nije mogao dobiti posao u trecoj austrjskoj ligi, katastrofalan bio u Kataru.

Inace Azerbejdzanska repka je sila :silent: to sto si naveo kao igrac ok, samo kao trener jos posebno BiH jok, to nece piti vode. Malo se bunite kuknjava al proce to vas a nas ce Amar voditi na neko takmicenje.
Gdje ce timovi iz pl imati hajra i nece neki francuz lemati postene Grke.
Uglavnom nista protiv prosineckog ali neka trazi negdje drugo posla.
1921 F.K Željezničar.

jasmin10
Kontakt:

PostPostao/la jasmin10 » 29 dec 2017, 19:22

Kakav je ovo intervju hahahhhahaha
Nosi morza što dalje od naše reprezentacije.

Vucevich
Kontakt:

PostPostao/la Vucevich » 29 dec 2017, 19:22

MocMahale444 WroteColon
Vucevich WroteColon

Inace Azerbejdzanska repka je sila :silent: to sto si naveo kao igrac ok, samo kao trener jos posebno BiH jok, to nece piti vode. Malo se bunite kuknjava al proce to vas a nas ce Amar voditi na neko takmicenje.
Gdje ce timovi iz pl imati hajra i nece neki francuz lemati postene Grke.
Uglavnom nista protiv prosineckog ali neka trazi negdje drugo posla.

Nije sila, vec je medju najgorim repkama u Evropi, i Robi je od te repke napravio respektabilnu reprezentaciju koja je pobjedila Norvesku, remizirali sa Ceskom i Hrvatskom, itd...

DenchiNL
Kontakt:

PostPostao/la DenchiNL » 29 dec 2017, 19:24

jasmin10 WroteColonKakav je ovo intervju hahahhhahaha
Nosi morza što dalje od naše reprezentacije.

on i Ava Karabatić kad povuku po ćizu isto pričaju.... :urnebes: :rol:

flwz
Kontakt:

PostPostao/la flwz » 29 dec 2017, 19:24

Ti si siguran? Lijepo od strane tebe.

Nije nigdje uspio pretjerano jer nije ni pokusavao. Pokusao u BiHPL i iz prilozenog vidimo nabio tolike komplekse koji ce jos dugo dugo odzvanjati u vasim tuzlanskim, zenickim, mostarskim, (naravno) pitarskim glavama.
Tuzlanskim najvise, jbg, njih je najvise nagrdio. :lol:

Osvojiti kup nije smijesno, naprotiv. Ali porediti osvojen kup...
Neozbiljno, krajnje neozbiljno.
Zeljeznicar 1921

- Leonardo da Vinci

SemirSema
Kontakt:

PostPostao/la SemirSema » 29 dec 2017, 19:25

Onda može i Simo Krunić biti selektor. On je osvojio kup Srbije ali sa Jagodinom, sa kojom je mnogo teže nego sa Crvenom Zvezdom.

MocMahale444

PostPostao/la MocMahale444 » 29 dec 2017, 19:26

Vucevich WroteColonNije sila, vec je medju najgorim repkama u Evropi, i Robi je od te repke napravio respektabilnu reprezentaciju koja je pobjedila Norvesku, remizirali sa Ceskom i Hrvatskom, itd...

Nista izgleda da si u pravu ipak Robi je vise za repke nego Amar, znaci kup srbije, pobjeda nad Norveskom i 2 remija. Nema sta treba biti pravedan i reci da je ipak on bolji izbor.
1921 F.K Željezničar.

hamzaTM87
Kontakt:

PostPostao/la hamzaTM87 » 29 dec 2017, 19:26

Ali kako ovdje hladno sviju zaboli neka stvar za ustvari uspjeh reprezentacije. Ako sutra Robija izaberu, navijaci Zelje ce navijati protiv repke samo da bi "dokazali" da on nije bio pravi izbor. Naravno isto je i na drugoj strani...

Bolesno
ZELJEZNICAR 1921!

flwz
Kontakt:

PostPostao/la flwz » 29 dec 2017, 19:28

SemirSema WroteColonOnda može i Simo Krunić biti selektor. On je osvojio kup Srbije ali sa Jagodinom, sa kojom je mnogo teže nego sa Crvenom Zvezdom.

Slavko Petrovic. Kup sa Radnik BL.

Kad bolje pogledam, i bi bio bolji izbor mrvica od ovog vjecitog asistenta.
Zeljeznicar 1921

- Leonardo da Vinci

invincible1921
Kontakt:

PostPostao/la invincible1921 » 29 dec 2017, 19:29

Vucevich WroteColon
Bazinga12345 WroteColon
Vucevich WroteColonNikako ne razumijem ovaj argument da Amar 'poznaje domacu ligu' i 'pruzit ce sansu domacim fudbalerima'. Nema trenutno ni jedan fudbaler iz Premijer Lige koji bi ista donio reprezentaciji i tako ce sigurno biti i narednih 10 godina.

Menalo, Serbecic, Ćavar...?

Jesi li ti ozbiljan covjece? Cavar i Serbecic bi bili pojacanje u A-reprezentaciji? :crazy:

Evo sta Osim kaze, a ja s slazem

To ste i vi novinari krivi! Dobrim dijelom. Zato što obraćate pažnju na tamo nekoga iz Zwollea. Pa vani imaš naših igrača koji u Želji ne bi mogli biti pojačanje. Igraju u boljoj ligi, to stoji, ali to nije razlog da se upinje za njih kao da su ne znam šta. Imaju neke druge stvari koje su bitne tu. Odnos, naboj, ljubav. Stavi mene da igram s boljim igračima, možda i ja postanem bolji. Daj da vidim mogu li napredovat. Kao što su i ovi napredovali kad su otišli da igraju sa boljim igračima. Daj odavde igraču da trenira 20 puta godišnje sa Džekom i vjerujte mi da će mu pomoći. Naučiš nešto u kontaktu s boljim igračima od sebe.

Sad je svima interesantan Jasmin Mešanović. Sad ti je interesantan jer je u Mariboru, a do prije pola godina bio tu. Šta je radio, mrljao ko i drugi. Niko pomislio na njega nije dok je ovdje bio...

Uostalom odakle ces vadit igrace u buducnosti ? napravit kakv novi rat pa da imamo nove dijaspore ?
ZELJEZNICAR volim ja, igru kratkih pasova, ludilo na tribinama...

!INTER ---Manchester City!

NY KNICKS!

Ako sam patriota nisam budala....

ex-"irridu"

shminka
Kontakt:

PostPostao/la shminka » 29 dec 2017, 19:30

Kakav novinar na ssba, takav i članak. Neki su to odradili dosta bolje. Svaka mu je zlatna.

“Ne bih volio da se stekne dojam nekakve lažne patettike, ali to je moja velika želja. Tu sam, u Bosni i Hercegovini, odavde potječem, odavde sam krenuo u posao i naravno da poziciju selektora reprezentacije BiH gledam kao nešto veliko. Ovo je koja zemlja i zemlja u kojoj živim najbolje. Želim da nešto napravim za nju. Možete to nazvati snom, ali to je suština moje ambicije”.

Zašto bi Amar Osim trebao biti izabran za selektora?

“Zato što dobro poznajem okolnosti u kojima se nalazi ova ekipa i zemlja općenito. Sve što se dešava u BiH, odražava se i na sport i na našu reprezentaciju i ja sam svjestan toga. Mislim da sam neko ko će se lakše nositi sa svim problemima, jer ih dobro poznajem. to je prirodno. Možda bi u nekom drugom i sređenijem sistemu i sređenijim okolnostima bilo drugačije, ali ovdje je tako kako jeste”.

Šta biste promijenili u reprezentaciji?

“Pokušao bih napraviti tim sa 10 fudbalera koji igraju na prirodnim pozicijama, koji su, u okviru svojih sposobnosti, spremni da trče, da se bore i da odrade šta im se kaže. Ako bismo to uspjeli, imali bismo ekipu protiv koje će svakome biti teško igrati”.

Radi se o pitanju volje i želje?

“Pa, veoma je bitan stav prema reprezentaciji i ozbiljnost pristupa državnom dresu. Napojmljivo mi je da se neke stvari u klubu rade, a u reprezentaciji ne ili obrnuto. Ako se neko izborio da igra za neki veliki klub, očito je da ima kvalitet za to, jer ga tamo ne bi plaćao bez razloga. No, onda to treba donijeti i kod nas, a ne uživati status zvijezde i ništa ne raditi da se to opravda. U reprezentaciji se ne smiju dopuštati stvari koje se ne rade u klubovima. A ako oni nisu spremni na to, šta će nam onda.

Mnogo je polemike o tome ima li Amar Osim autoritet da se izvori s eventualnim problemima?

“Nema tu problema niti na te stvari treba gledati kao na treniranje strogoće- To su fudbaleri koji su navikli da slušaju šta im se kaže. Zašto ih, inače, plaćaju u klubovima? No, treba ih natjerati da se i u reprezentaciji ponašaju kao tamo. Neka pokažu zbog čega igraju po jakim klubovima iz liga petice i neka rade šta se od njih traži, pa makar i ne mislili da je to ispravno”.

Govorili ste o zapostavljanju Premijer lige BiH. Zar tu zaista ima kvaliteta reprezentativnog nivoa?

“To ne možemo znati dok ne provjerimo. Kada smo igrali baraž protiv Danske, u ekipi smo imali pet ili šest igrača iz Premijer lige BiH. A sada ih koristimo samo ako nema nikakve druge opcije. Kao da su zločinci. S tim momcima treba pokušati, jer će oni dati život na terenu, a iz toga će sigurno izaći nešto. Neko treba promijeniti tu svijest da je sve ono što dolazi iz inozemnih liga po automatizmu bolje od onoga što imamo ovdje. To ne mora nužno biti slučaj.”

Novi selektor imat će jasan cilj da odvede reprezentaciju na Evropsko prvenstvo. Možete li to?

“Prema FIFA-inom rejtingu, naravno da trebamo ići na EP. Ako idu 24 ekipe, sve je jasno, mi moramo biti tamo. Nije to nikakav podvig nego realnost”.

Šta mislite o svom protukandidatu Robertu Prosinečkom?

“Imao sma čast igrati s njim nekoliko puta. Šta o njemu mogu reći nego da je čovjek legenda. Pri tome ne mislim na ono što sada radi negio na ono što je radio. Imao je fenomenalnu igračku karijeru i, bez obzira na to što je igrao i za Crvenu zvezdu, za Dinamo, za Real i Barcelonu, nikad se nije spominjao u negativnom kontekstu, već je u svakoj toj sredini ostao upamćen kao posebna kategorija”.

Arogantan, bahat, egoističan… Kako prihvatate takve ocjene okoline koje se vežu uz vaše ime?

“Mogu to razumjeti. Zbog svoje zaleđine, lagana sam meta za etikatiranje, jer je ljudima ovdje često važnija forma nego suština. Važniji im je moj način izražavanja, od onoga šta pričam. No, jednostavno sam takav i ne mogu se mijenjati i ponašati drugačije. Ljudi koji me poznaju, dobro znaju kakav sam. Ono što je sigurno jeste da nikad nikoga nisam ni uvrijedio niti okrivio za neki svoj neuspjeh, a takvih trenutaka je bilo mnogo. Kada sam bio u Željezničaru, nismo uvijek pobjeđivali, ali jikad uzroke poraza nisam tražio u drugima nego sam kritizirao sebe i svoju ekipu. Jednostavno, ja sam osoba koja je sigurna u ono što govori i koja čvrsto stoji iza svakog svog stava. Nisam neko ko je iskočio iz žbunja, već sam neko ko se, bez obzira na porodično naslijeđe, žestoko borio za svoje mjesto pod suncem.

Natrag na “Fudbalska reprezentacija BiH”

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 5 gostiju.