Novi selektor reprezentacije BiH

Moderatori/ce: ribery,_dreamer_,insider,Monolog

shminka
Kontakt:

PostPostao/la shminka » 30 dec 2017, 02:07

Juventinisimo WroteColonRobi je dobrodosao...da brki bude pomocnik.. :thumbup:

:thumbup: :thumbup: :thumbup: :thumbup:

delinjo
Kontakt:

PostPostao/la delinjo » 30 dec 2017, 02:08

ali sta kazu...pa Robi ima kup Srbije :D :D :D
GO ROGER !!....peRFect !!!!
VOLIM ZELJEZNICAR!!

aeroms33
Kontakt:

PostPostao/la aeroms33 » 30 dec 2017, 02:12

P.S. Bas mu na faci nekako vidis da je hajvan nekulturni.

Auuuuu Brko cuznas samo takiii, intelektualac

DevilsAdvocate
Kontakt:

PostPostao/la DevilsAdvocate » 30 dec 2017, 02:43

Daj admine reko si rjesit ovo, opet isti kvare temu iznova i iznova nema vise smisla uopste citati kamo li komentarisati ovakve komentare...
'I was young, I was survivin' the times. Waitin' for my moment, I was destined to shine..'

demko
Kontakt:

PostPostao/la demko » 30 dec 2017, 05:10

U datom momentu uzivam u komentarima forumasa,alivecinom sam razocaran pojedincima i njihovim komentarima.Ne boli me razlicitost misljenja ,
ali stavljati komentar "glupi Bosnjo"u komentarisanju oko izbora selektora nogometne reprezentacije BiH je tek glupo,jer je to reprezentacija BiH-svih Bosanaca i Hercegovaca,a ne Bosnjaka.Nadam se da ce se forumas prepoznati i da ce sledeci put izbjeci sputavati druge Bosnjake kao istale Bosance i Hercegovce da vole "REPKU" ali ne na nacin da je ona samo bosnjacka i da samo bosnjaci imaju pravo u konacnici odluciti da "izbornik" bude samo bosanac/u ovom slucaju Amar/,a daje bilo sanse samo bosnjak bez obzira na kvalitet.

dubrovnik
Kontakt:

PostPostao/la dubrovnik » 30 dec 2017, 06:14

tuzlak1987 WroteColonOvaj prica o nekim mladim igracima iz lige, a babo nije pozvao Mijatovica i Bobana, a Jarnog i Sukera drzao na klupi. Svi ga dizali u nebesa, a na prvenstvo poveo starce, a ostavio kuci viceprvake svijeta juniore.

Ne vice nego prvake. Ti prvaci su imali najboljeg igraca SP u Cileu tj. najboljeg mladog igraca na svijetu. Znas li mu ime? :)

jasmin10
Kontakt:

PostPostao/la jasmin10 » 30 dec 2017, 06:32

shminka WroteColon

Ahaaa. Zato brku mora babo uhljebit dok je Robi trenirao klubove o kojima morž može samo sanjati.

shminka
Kontakt:

PostPostao/la shminka » 30 dec 2017, 07:10

jasmin10 WroteColon
shminka WroteColon

Ahaaa. Zato brku mora babo uhljebit dok je Robi trenirao klubove o kojima morž može samo sanjati.

Ostat ce Amaru nedosanjan san da osvoji Super Kup Srbije, sto jes - jes.

Eisenbahner1921
Kontakt:

PostPostao/la Eisenbahner1921 » 30 dec 2017, 07:11

SemirSema WroteColonOnda može i Simo Krunić biti selektor. On je osvojio kup Srbije ali sa Jagodinom, sa kojom je mnogo teže nego sa Crvenom Zvezdom.

Kakva samarcina..
Životni saputnik! 1921

Eisenbahner1921
Kontakt:

PostPostao/la Eisenbahner1921 » 30 dec 2017, 07:25

Vucevich WroteColonOvo je reprezentacija dijaspore jer tako mora biti. Bez dijaspore bi nasa reprezentacija bila u 6 sesiru Evropskog fudbala.

Tako je ! Takodjer, ovo je domovina dijaspore.. Da se ona nije ispalila na vakat, ko zna da li bi BiH opstala.
Životni saputnik! 1921

DenchiNL

PostPostao/la DenchiNL » 30 dec 2017, 07:34

Burundi WroteColon
samoposmatram WroteColonKo su ti vani?

Oni koji nisu navijaci Zeljeznicara.

@naendeterlac
Ako izaberemo Amara on ce nam dici Premijer ligu na veci nivo? :lol:

ima dizalicu japansku, dobio na rastanku :D

Virtu4l WroteColonAuuuu kakav intervju Brke, baš u kost. Fakat ga je smiješno upoređivati sa Prosinečkim, svaka čast Žutom, bio je igračina, ali nema ni 10% Amarovog znanja.

ahahahahahahahahahahahaha pa kantare :clap: :wtf:

let3 WroteColon
Bezveze je to naglašavanje.
Nema tu dijaspora vs. domaći :nene: potpuno pogrešna postavka.

Samo je cinjenica da ce se jednog dana i taj "bazen dijaspore" isprazniti i šta onda :?:
Mi mislimo i dalje, bice neki novi Pjanić, Vedad, Spaha, Miske itd, uglavnom dijaspora ce gurati dovijeka, jelde....e nece to moci tako burazeru ;) u tom je problem.

ti si počeo naglašavati tu razliku, pa sad kažeš momku kad ti ilustruje da bi bio nigdje bez tih igrača da je bezveze...odluči se...

pa kad dođe taj dan valjda će se dotad sjetit savez da uradi nešto po pitanju jačanja ove lige i njenog preorijentisanja u razvojnu ligu...
trenutno...igrači iz dijaspore su u prednosti....po svim parametrima potrebnim za uspijeh u profi fudbalu....
...a i budućnost igrača iz ove lige je vani...
Fudbal je potpun ako pobjediš, lijep poraz je ipak poraz, uništi im ego, počni od svog, završi započeto, suze radosnice se prave znojem, napadajte kao divovi, svaki sekund, svaki minut, svaku utakmicu, slomijte im srca, ušutkajte im navijače

Blagoje
Kontakt:

PostPostao/la Blagoje » 30 dec 2017, 08:11

Eisenbahner1921 WroteColon
SemirSema WroteColonOnda može i Simo Krunić biti selektor. On je osvojio kup Srbije ali sa Jagodinom, sa kojom je mnogo teže nego sa Crvenom Zvezdom.

Kakva samarcina..

slika

... trica s parkinga!

DenchiNL

PostPostao/la DenchiNL » 30 dec 2017, 08:38

Blagoje WroteColon
slika

... trica s parkinga!

?????????? pa nisam znao da je igrao u želji!!! :o :o :o :D :D :urnebes: :urnebes: :rol: :rol:
Fudbal je potpun ako pobjediš, lijep poraz je ipak poraz, uništi im ego, počni od svog, završi započeto, suze radosnice se prave znojem, napadajte kao divovi, svaki sekund, svaki minut, svaku utakmicu, slomijte im srca, ušutkajte im navijače

Virtu4l
Kontakt:

PostPostao/la Virtu4l » 30 dec 2017, 09:09

Je li moguće da se pitari i na ovoj temi ovoliko blamiraju. :damn:
We are giants
Everyone is our prey
Our whole world
Is maroon coloured

samoposmatram
Kontakt:

PostPostao/la samoposmatram » 30 dec 2017, 09:16

Virtu4l WroteColonJe li moguće da se pitari i na ovoj temi ovoliko blamiraju. :damn:

Citam Dubrovnika i Tuzlaka i mislim se kako oni nisu kanta godine umjesto tebe. Istog momenta se ti pojavis ovakvim komentarom i sve ih pometes.
Respect :clap: :clap: :clap:
Sami sebi dovoljni, nikom drugom povoljni, ideološki pogubljeni, nepristojni čak i vulgarni
puni mržnje prema svakom, koji isto ne misli

to smo mi forumasi

DenchiNL

PostPostao/la DenchiNL » 30 dec 2017, 09:34

Juventinisimo WroteColonNeznalice, zasto najtrofejniji trener sa BiH prostora ne bi trebao preuzeti repku? To nije zasluzio?? Koja je svrha uopste biti trener/igrac u BiH?

treba, podržao bih Duška Bajevića, princa sa Neretve, najtrofejnijeg BH trenera punim srcem :thumbup: :wave: :bih:

sukrijadino
Kontakt:

PostPostao/la sukrijadino » 30 dec 2017, 09:47

DenchiNL WroteColon
Neandertalac WroteColonDobar je Žuti. :puke:

A za lovu može i ovo :kafa:

slika

hajte molim vas pa to svaki igrač želje pokazuje :rol: :urnebes:

jeftini pokušaji Nea, kakav stav ima Ćiro Blažević baš me interesuje? i od koje godine su citati?
hebo fidget spinner kad ga ti zavrtiš :D

A je li ti to i escobar pokazuje ? Mogao bi poceti .

samoposmatram
Kontakt:

PostPostao/la samoposmatram » 30 dec 2017, 09:52

DenchiNL WroteColon
Juventinisimo WroteColonNeznalice, zasto najtrofejniji trener sa BiH prostora ne bi trebao preuzeti repku? To nije zasluzio?? Koja je svrha uopste biti trener/igrac u BiH?

treba, podržao bih Duška Bajevića, princa sa Neretve, najtrofejnijeg BH trenera punim srcem :thumbup: :wave: :bih:

Zamisli kakva smo mi bagra kad nas takav gospodin, kojeg su nozevima i pistoljimma tjerali po Grckoj, nezeli voditi sa klupe.

Kad si ga se sjetio evo ti par isjecaka iz jednog starijeg intervju-a.

• Da li ste uvek, kao i sad, dolazili u novi klub po pozivu?

– Moj marketing je moj rezultat. Za dvadesetak godina trenerskog rada moje ekipe su osvojile petnaest trofeja i ostvarile niz istaknutih rezultata u evropskim takmičenjima. Zato je posao uvek tražio mene, a ne ja posao. Sa vođama klubova pregovarao sam samo o uslovima rada. Drugi treneri imaju menadžere i marketinške organizacije iza sebe, a meni to nikad nije bilo potrebno.

• Šta tražiten od igrača?

– Ozbiljnost je prva stvar. Ona se sastoji od niza drugih odnosa; i od posla i od ponašanja. Važan je stav prema radu, trenerima, saigračima... Svaki fudbaler sam sebe stavlja u ekipu; svojim shvatanjima profesionalnih i životnih obaveza. Kod mene je tako uvek bilo i biće. Crvena zvezda je jedna velika porodica. Ona mora da igra, živi i veruje u sebe kao porodica. Niko ne sme da nas razjedini, izvede iz ravnoteže ili skrene sa puta ka cilju, a cilj je uvek – samo pobeda...

• Čime ste se, kao igrač, izdvajalo?

– Bio sam više nego uporan. Odlazio sam na treninge i pre i posle podne. I kad sam ušao u prvi tim Veleža bio sam, svojom voljom, posle svakog treninga na dodatnom radu sa trenerima. Ostajao sam i sam. Šutirao sam na gol iz svih uglova i iz svih pozicija. Voleo sam taj zvuk koji se dobijao kao rezultat "poljubca" lopte i mreže. Za Velež sam odigrao 568 utakmica i postigao 468 golova. Za reprezentaciju sam u toku 37 mečeva postigao 29 golova...
• Gde Vas je zatekao ovaj rat?

– Svi iz porodice su bili u Mostaru, a ja sam sa suprugom Begom živeo u Atini. Ipak, sa tri automobila gotovo svi su stigli u Grčku. Tada smo, nas petnaestak, živili zajedno. U Mostaru je jedino ostala moja majka Danica zbog Dilfere, majke moje supruge, koja je bila nepokretna. Njih dve su, u ratnim uslovima, ostale same godinu dana. To mi je bio najteži deo života. Potom sam i njima uspeo da omogućim dolazak u Atinu. Tada, kad sam video majku i taštu, prvi put sam, od kad je počeo taj rat, mogao da spavam celu noć.

• Šta ste izgubili u Mostaru?

– Izgubio sam sve što sam imao od imovine. Jednu kuću, stan... Sve je zapaljeno... Najviše mi je žao nekih dragih uspomena koje su me podsećale na dane mladosti i sportske karijere... Obnovio sam sad kuću na Buni. To je jedna bistra reka, leva pritoka Neretve. Kupio sam novi stan u Mostaru. Sve to mi obilaze rođaci, a i ja sad često odlazim u Mostar... Ipak, za mene je, posle svega što se dogodilo u tom ratu, najvažnije što mi niko nije poginuo. A imovina... E, to se, kad imaš sve "ruke u porodici", obnovi. Sve se to vrati u život...

• Da li su Vam sačuvani svi odnosi?

– U mojoj porodici ima nas iz sve tri vere. Ima i Srba, i Muslimana, i Hrvata. I svi smo, ne samo sačuvali glave u tom ratu, već i pamet, shvatanje života, međusobne odnose i odnosa sa svima koje smo znali.

• A šta je sa starim prijateljima?

– Taj rat je napravio svoje. Neki odnosi više nisu isti. Rat menja ljude. Neko je izgubio nekog svog, pa na sve gleda drugačije... Ja održavam vezu sa mnogima. Čujem se i sa Vahidom Halilhodžićem, Marićem, Kajtazom, Glavovićem, Sliškovićem...

• Kako je to bilo ranije?

– U toku igračkih dana bilo nas je iz sve tri vere. I niko nije mogao da nas posvađa. Niko se nije izdvajao. Najbolji drugovi bili smo ja, Marić i Vladić zato što smo zajedno igrali i u reprezentaciji. Ja Srbin, Marić Musliman i Vladić Hrvat. Zvali su nas, po onoj marki kola, "BMV". Taj sastav je bio primer za sve odnose u celoj Bosni. I po ponašanju, i po druženju. Ali, naravno, i fudbalski, po igri. Nikom od nas nije ni govorio o veri. Ni ja, ni Marić, pa ni Vladić, mada je on to kasnije pokazao... Ali, to sad nije važno... Ceo Mostar bio je uvek jedinstven. Bio je to poseban grad.

• Kakav je sad Mostar?

– Onaj moj Mostar doživljavao sam kao deo sebe. Taj grad je imao dušu. Sad se, na sreću, sve obnavlja. Moj grad je još na kolenima. Ali, osećam da se polako diže. Potrebni smo mu mi, stari Mostarci, pa će i njemu i nama biti lakše... Zato sam često u njemu, uz Neretvu, Bunu... Verujem da će ljudi ponovo jedni drugima da se približe i da se, kao nekad, zavole. Svi se polako vraćaju. Srbi najsporije, ali dolaze... Neka i ovo bude moj poziv za sve Mostarce. Znam koliko vole svoj grad. Ja uvek i u svakoj prilici, kad je reč o najtananijim emocijama, ističem da u životu imam tri najveće ljubavi: majku Danicu, suprugu Begu i moj grad Mostar.

• Da li Vam se sviđa ovaj novi "stari" most?

– Nije to ono što je bilo, a što je srušeno. Nije to taj kamen. Ne može to nikada da bude... To vam je kao sa novom devojkom. Liči na onu koju volite, ali srce je ne prepoznaje... To nikad ne može da bude ona... Ali, dobro je što je napravljen i ovaj most. Sličan je. Ipak, to je samo most, koji, kao i stari, spaja dva dela grada.

--------------------------------------------------------------------------

Čovek bez osmeha

Dušan Bejević je veliki džentlmen, elegantan, uredan do perfekcije, uspravnog stava i uvek ozbiljnog izraza lica. Malo ko može da kaže da je video njegov osmeh. Zašto je to tako?

– Nisam tip koji pokazuje emocije na javnom mestu. Ja se najbolje osećam u kući. Doduše, mogu, po nekad, sa prijateljima, da se opustim i u restoranu, ali to se retko događa. Takav sam. Ne mogu protiv sebe. Ali, to onima koji me dobro poznaju i vole ni malo ne smeta.

Ljubav je, ipak, sve pobedila

Kad su se u Mostaru, pre pre više od trideset godina, zavoleli prelepa Muslimanka Bega Biberović i stasiti Srbin Dušan Bajević svi su ih gledali sa divljenjem sem Beginih roditelja. Bajević to objašnjava:

– Begini su bili stara muslimanska porodica i imali su potrebu da se ne mešaju sa ostalim verama. Ali, na kraju se sve drugačije završilo. Naša ljubav je, ipak, sve pobedila. Na žalost, nemamo decu...

Bajević, prezime po majci

Dušan Bajević je dete razvedenih roditelja. Jedinac je u braku majke Danice i oca Dušana. Ali, sve emocije Dušana sina vezane su za majku:

– Sa majkom sam čitav život. Ona mi je dala sve: ljubav, vaspitanje, obrazovanje. Mi smo dva tela, a jedna duša. Vodila je i vodi božansku brigu o meni i porodici, o najbližim rođacima. Učila me je da volim bližnjeg svog kao samoga sebe. Ona je ikona cele porodice... Priča o ocu je takva kakva jeste... On je živeo u Zagrebu. Umro je pre tri godine. Nisam bio u situaciji da mu dođem na sahranu. Zvao se Dušan, ali nije bio Bajević, drugačije se prezivao... Nosim majkino prezime.
Sami sebi dovoljni, nikom drugom povoljni, ideološki pogubljeni, nepristojni čak i vulgarni
puni mržnje prema svakom, koji isto ne misli

to smo mi forumasi

Virtu4l
Kontakt:

PostPostao/la Virtu4l » 30 dec 2017, 10:03

Stavi sad pet smajlija.
We are giants
Everyone is our prey
Our whole world
Is maroon coloured

sukrijadino
Kontakt:

PostPostao/la sukrijadino » 30 dec 2017, 10:11

DenchiNL WroteColon
sukrijadino WroteColonA je li ti to i escobar pokazuje ? Mogao bi poceti .

jel to ti kao prijetiš nešto na ličnoj osnovi? nije ti to pametno...

Naravno da ne a je li ti prijetis ? . Posto si priglup kazem da bi mogao tri prsta pokazivati bude li robi izabran. Od vlasnika vidio jbga

Natrag na “Fudbalska reprezentacija BiH”

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 6 gostiju.