Robert Prosinečki - selektor fudbalske reprezentacije BiH

Moderatori/ce: _dreamer_,ribery,Monolog,insider,TaRgEt_

Avatar
Captain4
Postovi: 10730
Pridružen/a: 14 maj 2014, 17:04
Kontakt:

Re: Robert Prosinečki - selektor fudbalske reprezentacije BiH

Post Postao/la Captain4 » 05 jan 2018, 02:33

Mišljenja sam da je izbor Robija najbolji mogući. Nadao sam mu se odmah u novembru, jer je koliko toliko bio realna opcija i eto, u januaru on postade novi selektor. Protiv Amara nemam ništa protiv, nadam se da će ubrzo naći trenerski angažman i iskreno vidim ga kao selektora u nekom od budućih mandata.

Što se tiče samog Roberta, legenda svjetskog fudbala, cijenjeno i uvaženo ime širom svijeta, virtuoz nekada, čarobnjak, romantičar jednostavno. Protiv Njemačke kako je samo Azerbejdžan izgledao dobro, jesu izgubili 5:1 ali igra je bila fajterska. To nam treba, kvalitet imamo za plasman na EURO, ovo je posljednji voz za Edina definitivno, zaslužio je on još jedno prvenstvo. Nadam se da će Žuti izvući najbolje iz ove reprezentacije, odnosno cijelu igru bazirati upravo na Pjaniću, sviđa mi se što se preselio u Sarajevo odmah, valjda iskopa par igrača kao što je Sušić iskopao Lulića i Mujdžu npr. To nam je neophodno u ovom trenutku. Bez pravih pojačanja i osvježenja mi smo nula. Jednostavno je sve što valja zadržati, što ne valja nogirati i lagano.

Nadam se "zdravim" odlukama, kao npr u nebitnim utakmicama da daje priliku mladim i momcima punih želje i volje da se dokažu, ove istrošene starce tipa Vrančić, Medunjanin, Hadžić, Miličević treba na lijep i kulturan način nogirati. Iskreno ja ne bih pokušavao više sa Senadom i Vedadom, ali eto. Imaju taj kvalitet, možda bi i mogli pomoći mada nisam optimističan.

Sve u svemu, tižu povedi nas
"We need to suffer. And we need to fight."

Avatar
DevilsAdvocate
Postovi: 1569
Pridružen/a: 28 jan 2015, 17:31
Kontakt:

Re: Robert Prosinečki - selektor fudbalske reprezentacije BiH

Post Postao/la DevilsAdvocate » 05 jan 2018, 02:33

Karambeu je napisao/la:
Evo da se ne doticemo ni Prosineckog ni Amara. Prosinecki je selektor i to je to. Al vidi, grijesis kad tako potcjenjujes premijer ligu i nase igrace i to tvoje poređenje sa Hrvatskom sam shvatio kao da se kod njih jednostavno radjaju bolji igraci nego ovdje, do Doljana ili Orasja su prosjecni i po neki dobar, a tamo ispade 10 puta vise dobrih se radja cim se predje granica.

Problem je nas sistem drug. Da Edina Dzeku nije odveo Plisek u Cesku, ko zna gdje bi on zavrsio i da li bi jos uvijek igrao fudbal. U Slobodi si recimo u to vrijeme imao supertalentovanog Tarika Okanovica ili Senada Mujica koji iako je zabijao golove, zvali smo ga stozina ko i Dzeku u Zelji. Nikad necemo saznati da li bi da je recimo Plisek odveo Mujica u Cesku, sada on bio u Romi a Dzeko u Slogi iz Tojsica, niti cemo saznati da li bi Tarik Okanovic igrao mozda u ako nista Dynamu iz Kieva. Pa reprezentaciju poslije rata su cinili Varesanovic, Hibic, Hasagic, Krunic, Beslija i slicni, koji su iz premijer lige zbog reprezentacije otisli dalje i poslije bili standardni reprezentativci.

I opet bi ovdje neko prije zvao u A tim Maria Vrancica, nego Amera Ordagica za kojeg se kunem da nije nista losiji igrac od Vrancica. Ali je u glavi prosjecnog bosnje i dalje Vrancic wauu jer igra ili grije klupu u nekakvom Norwichu i sto je igrao u ocajnom Darmstatu i u repci bio onako "nit smrdi nit mirise.

Zatim ako se sjecas Grade Crnogorca kad je igrao protiv SICG, direktno iz Slobode, razvalio, odigrao strasno dobru utakmicu. Nazalost, to je vec drugi par rukava zasto nije napravio karijeru jer je ostalo bilo do njega.

U sustini, u novoj reprezentaciji se nadam: Cavaru, Menalu, Mesanovicu, Milosevicu, Memisevicu...te u neko skorije vrijeme Serbecicu, Demirovicu, Civicu, Mihojevicu.....Kao i odlascima Vrancica, Milicevica, Pavlovica, Hadzica, Bicakcica.

To je sve ono sto je i Amar iznosio u svojoj kampanji za selektora i to je ono sto se vecina nas i slaze i sto smo godinama Meshi zamjerali i u sto sam siguran da ce raditi i Robert i sve to sa pozivanjem igraca iz nase lige a ne nekih potrosenih stranaca je stvar koja se morala davno raditi, ali ne mozes to raditi nepromisljeno i van sistema.

Druga stvar je to sto je seniorski fudbal na visem nivou nesto totalno drugo od omladinskog kao i PL BiH, normalno bi bilo u utakmici protiv Gibraltara ubacit nekog mladog ili 15 minuta protiv Estonije, ali sta ce nam taj mladi donjeti recimo protiv Belgije,Grcke kada se svaka greska skupo placa, onda ces reci pa dobro za te utakmice bolje ubacit Vranica koji godinama igra u Bundesligi i Championshipu jer je iskusniji i sigurniji, ali kako da ocekujes od Vranica da igra tu u slucaju povrede nekog standardnog 90 minuta, kad nije odigrao niti minute protiv Estonije i Gibralatara nego je igrao Cavar kojeg ne smijes stavit, i odma gubis na eventualnoj uigranosti i sta ja znam, grubo govorim, moras gledat i siru sliku i razmisljati unaprijed imati sistem, i sve dok je za te igrace dostupna mlada reprezentacija oni treba da igraju u mladoj jer se obicno igra u istim terminima i zasto uzeti Cavara,Mihojevica ili Menala stavit 15 minuta u nebitnoj utakmici kad mogu pomoc mladoj 90 i samim tim imat vecu i bolju sansu da budu skautirani. Ovo sve sto pisem se odnosi na igrace PL BiH koji se stalno potencijaru nerealno u A reprezentaciju.
'I was young, I was survivin' the times. Waitin' for my moment, I was destined to shine..'

Avatar
Karambeu
Postovi: 393
Pridružen/a: 11 dec 2017, 23:32
Kontakt:

Re: Robert Prosinečki - selektor fudbalske reprezentacije BiH

Post Postao/la Karambeu » 05 jan 2018, 02:59

DevilsAdvocate je napisao/la:
Karambeu je napisao/la:
Evo da se ne doticemo ni Prosineckog ni Amara. Prosinecki je selektor i to je to. Al vidi, grijesis kad tako potcjenjujes premijer ligu i nase igrace i to tvoje poređenje sa Hrvatskom sam shvatio kao da se kod njih jednostavno radjaju bolji igraci nego ovdje, do Doljana ili Orasja su prosjecni i po neki dobar, a tamo ispade 10 puta vise dobrih se radja cim se predje granica.

Problem je nas sistem drug. Da Edina Dzeku nije odveo Plisek u Cesku, ko zna gdje bi on zavrsio i da li bi jos uvijek igrao fudbal. U Slobodi si recimo u to vrijeme imao supertalentovanog Tarika Okanovica ili Senada Mujica koji iako je zabijao golove, zvali smo ga stozina ko i Dzeku u Zelji. Nikad necemo saznati da li bi da je recimo Plisek odveo Mujica u Cesku, sada on bio u Romi a Dzeko u Slogi iz Tojsica, niti cemo saznati da li bi Tarik Okanovic igrao mozda u ako nista Dynamu iz Kieva. Pa reprezentaciju poslije rata su cinili Varesanovic, Hibic, Hasagic, Krunic, Beslija i slicni, koji su iz premijer lige zbog reprezentacije otisli dalje i poslije bili standardni reprezentativci.

I opet bi ovdje neko prije zvao u A tim Maria Vrancica, nego Amera Ordagica za kojeg se kunem da nije nista losiji igrac od Vrancica. Ali je u glavi prosjecnog bosnje i dalje Vrancic wauu jer igra ili grije klupu u nekakvom Norwichu i sto je igrao u ocajnom Darmstatu i u repci bio onako "nit smrdi nit mirise.

Zatim ako se sjecas Grade Crnogorca kad je igrao protiv SICG, direktno iz Slobode, razvalio, odigrao strasno dobru utakmicu. Nazalost, to je vec drugi par rukava zasto nije napravio karijeru jer je ostalo bilo do njega.

U sustini, u novoj reprezentaciji se nadam: Cavaru, Menalu, Mesanovicu, Milosevicu, Memisevicu...te u neko skorije vrijeme Serbecicu, Demirovicu, Civicu, Mihojevicu.....Kao i odlascima Vrancica, Milicevica, Pavlovica, Hadzica, Bicakcica.

To je sve ono sto je i Amar iznosio u svojoj kampanji za selektora i to je ono sto se vecina nas i slaze i sto smo godinama Meshi zamjerali i u sto sam siguran da ce raditi i Robert i sve to sa pozivanjem igraca iz nase lige a ne nekih potrosenih stranaca je stvar koja se morala davno raditi, ali ne mozes to raditi nepromisljeno i van sistema.

Druga stvar je to sto je seniorski fudbal na visem nivou nesto totalno drugo od omladinskog kao i PL BiH, normalno bi bilo u utakmici protiv Gibraltara ubacit nekog mladog ili 15 minuta protiv Estonije, ali sta ce nam taj mladi donjeti recimo protiv Belgije,Grcke kada se svaka greska skupo placa, onda ces reci pa dobro za te utakmice bolje ubacit Vranica koji godinama igra u Bundesligi i Championshipu jer je iskusniji i sigurniji, ali kako da ocekujes od Vranica da igra tu u slucaju povrede nekog standardnog 90 minuta, kad nije odigrao niti minute protiv Estonije i Gibralatara nego je igrao Cavar kojeg ne smijes stavit, i odma gubis na eventualnoj uigranosti i sta ja znam, grubo govorim, moras gledat i siru sliku i razmisljati unaprijed imati sistem, i sve dok je za te igrace dostupna mlada reprezentacija oni treba da igraju u mladoj jer se obicno igra u istim terminima i zasto uzeti Cavara,Mihojevica ili Menala stavit 15 minuta u nebitnoj utakmici kad mogu pomoc mladoj 90 i samim tim imat vecu i bolju sansu da budu skautirani. Ovo sve sto pisem se odnosi na igrace PL BiH koji se stalno potencijaru nerealno u A reprezentaciju.
Sve stoji ali je cinjenica da ni Vrancic ni Milicevic ni minute nisu dobili protiv Belgije i Grcke iako smo prilicno oskudijevali sa igracima.

Ali zato jeste Duljevic protiv Belgije i bio jedan od najboljih na toj utakmici, a nije naucio igrati za mjesec u Dresdenu. Da je takvu priliku dobio prije tri godine, ko zna gdje bi vec sada bio. Nama je veliki problem sto su nam talenti igraci u 25. godini. Pa da je Cimirot odigrao ono utakmica sto je odigrao Anel Hadzic, do sad bi najmanje bio u Seriji A.

Avatar
Karambeu
Postovi: 393
Pridružen/a: 11 dec 2017, 23:32
Kontakt:

Re: Robert Prosinečki - selektor fudbalske reprezentacije BiH

Post Postao/la Karambeu » 05 jan 2018, 03:19

tuzlak1987 je napisao/la:Pa evo sto npr Crnogorac nije napravio karijeru, kao i Okanovic kao i Kasapovic i drugi iz Slobode jer su imali pogresan stav. Oni nisu bili karakteri kao Dzeko. Zato i Dzeko jeste Dzeko jer je gurao. A Okanovic je pio i kockao se. Kod nas se radjaju dobri talenti ali talent je mozda 5%. Okruzenje u kojem se oni radjaju i nacin na koji su skolovani dovodi do toga da je u glavama od njih 1000 jedan kao Dzeko.

Oni ovdje nakon 18 nemaju sta raditi po meni. Ne mogu nista nauciti dobro. Pa sada ti njih pozovi u mladu 20 puta i u seniore 5 puta opet im to nije garant. Pa mnogi od njih su imali dobar tretman i opet nisu karijere napravili.
A za Lulica niko nije znao pa je upisao 50 nastupa. Mnogi bi u Lulicevom slucaju stali kod Grasshoppera i ne bi ugledali Lazio.
Jel i sam Bazdarevic u svom mandatu imao problem sto igraci jednostavno u svojim klubovima nisu u protokolu. On nije bio prepreka Ordagicu da ovaj ode ranije negdje i nametne se. Zato je dolazio u situacije da poziva igrace koji ne igraju u svojim klubovima..
Evo mozda nije objektivno jer smo obojica navijaci Slobode. Ali evo ti pitanje: Prije dvije godine Sloboda je najveci dio sezone provela na prvom mjestu. Reprezentacija nakon toga igrala utakmicu sa Estonijom, nakon 4-0, zadnjih 15 minuta ulazi Milicevic i ne napravi nista i sve je ok, niko se na to nije ni obazirao.

Eh sad, zar nije bilo korisnije nagraditi slobodu za dobru sezonu pa pozvati Ordagica i recimo dati njemu sansu tih 15 minuta. Nikad necemo saznati koliko bi mu tada skocila cijena i u kojem bi klubu zavrsio i za koliko novca

Kad smo kod Dzeke i Mujica npr. Nije bas Dzeko uspio jer je 1000 puta radio vise od ostalih, koliko je imao srece sa Plisekom. Ok, Grado nije uspio iskljucivo radi sebe ali ne mozes me ubijediti da je neko radio 1000 puta vise pa zato uspio, imao si ti tada vrlo korektnih i dobrih igraca kojima se jednostavno nije posrecilo.

A koliko je tanka ta linija izmdju vrha i dna, evo ti najsvjeziji primjer. Slavko Petrovic u Zelji vec naumio posuditi Hajdarevica Slaviji i to je bilo zavrseno. Odjednom, dobi Slavko otkaz, na njegovo mjesto dodje Adzem i stopira tu posudbu. Koji mjesec kasnije Hajdarevic sa juniorima Zelje igra osminu finala lige prvaka i sve je standardniji u prvom timu. E zamisli sad Zeljo prodje Atletica, Hajdarevic nakon toga potpise za Atletico, pa Chelsea pa Manchester itd....Svi bi mu se divili, bio bi idol nacije....a niko se tada ne bi pitao, gdje bi Hajdarevic bio da Adzem nije dosao i stopirao posudbu...Da li bi se snasao u Slaviju, da li bi se povrijedio, bio u nemilosti trenera i slicno.

Hocu ti reci da je tanka linija izmedju vrha i dna, a nase samopotcjenjivanje nas kosta u svim sferama.,

Avatar
soccerfan
Postovi: 8702
Pridružen/a: 09 jan 2011, 23:44
Kontakt:

Re: Robert Prosinečki - selektor fudbalske reprezentacije BiH

Post Postao/la soccerfan » 05 jan 2018, 03:35

Ja jedva cekam tekmu u Kaliforniji i debi Robija za repku!! :clap: :clap: :clap:
I Bogu je prosto bilo krstimol' se ili klanjamo....

Alipasino
Postovi: 7881
Pridružen/a: 07 apr 2010, 18:27
Kontakt:

Re: Robert Prosinečki - selektor fudbalske reprezentacije BiH

Post Postao/la Alipasino » 05 jan 2018, 06:13

Javljam se SA aparata na kosevu,Robi je super cupajte me necu vise,Robi volimo te.

Avatar
svrakino1921
Postovi: 15843
Pridružen/a: 14 sep 2017, 15:31
Kontakt:

Re: Robert Prosinečki - selektor fudbalske reprezentacije BiH

Post Postao/la svrakino1921 » 05 jan 2018, 07:03

Karambeu je napisao/la:
tuzlak1987 je napisao/la:Pa evo sto npr Crnogorac nije napravio karijeru, kao i Okanovic kao i Kasapovic i drugi iz Slobode jer su imali pogresan stav. Oni nisu bili karakteri kao Dzeko. Zato i Dzeko jeste Dzeko jer je gurao. A Okanovic je pio i kockao se. Kod nas se radjaju dobri talenti ali talent je mozda 5%. Okruzenje u kojem se oni radjaju i nacin na koji su skolovani dovodi do toga da je u glavama od njih 1000 jedan kao Dzeko.

Oni ovdje nakon 18 nemaju sta raditi po meni. Ne mogu nista nauciti dobro. Pa sada ti njih pozovi u mladu 20 puta i u seniore 5 puta opet im to nije garant. Pa mnogi od njih su imali dobar tretman i opet nisu karijere napravili.
A za Lulica niko nije znao pa je upisao 50 nastupa. Mnogi bi u Lulicevom slucaju stali kod Grasshoppera i ne bi ugledali Lazio.
Jel i sam Bazdarevic u svom mandatu imao problem sto igraci jednostavno u svojim klubovima nisu u protokolu. On nije bio prepreka Ordagicu da ovaj ode ranije negdje i nametne se. Zato je dolazio u situacije da poziva igrace koji ne igraju u svojim klubovima..
Evo mozda nije objektivno jer smo obojica navijaci Slobode. Ali evo ti pitanje: Prije dvije godine Sloboda je najveci dio sezone provela na prvom mjestu. Reprezentacija nakon toga igrala utakmicu sa Estonijom, nakon 4-0, zadnjih 15 minuta ulazi Milicevic i ne napravi nista i sve je ok, niko se na to nije ni obazirao.

Eh sad, zar nije bilo korisnije nagraditi slobodu za dobru sezonu pa pozvati Ordagica i recimo dati njemu sansu tih 15 minuta. Nikad necemo saznati koliko bi mu tada skocila cijena i u kojem bi klubu zavrsio i za koliko novca

Kad smo kod Dzeke i Mujica npr. Nije bas Dzeko uspio jer je 1000 puta radio vise od ostalih, koliko je imao srece sa Plisekom. Ok, Grado nije uspio iskljucivo radi sebe ali ne mozes me ubijediti da je neko radio 1000 puta vise pa zato uspio, imao si ti tada vrlo korektnih i dobrih igraca kojima se jednostavno nije posrecilo.

A koliko je tanka ta linija izmdju vrha i dna, evo ti najsvjeziji primjer. Slavko Petrovic u Zelji vec naumio posuditi Hajdarevica Slaviji i to je bilo zavrseno. Odjednom, dobi Slavko otkaz, na njegovo mjesto dodje Adzem i stopira tu posudbu. Koji mjesec kasnije Hajdarevic sa juniorima Zelje igra osminu finala lige prvaka i sve je standardniji u prvom timu. E zamisli sad Zeljo prodje Atletica, Hajdarevic nakon toga potpise za Atletico, pa Chelsea pa Manchester itd....Svi bi mu se divili, bio bi idol nacije....a niko se tada ne bi pitao, gdje bi Hajdarevic bio da Adzem nije dosao i stopirao posudbu...Da li bi se snasao u Slaviju, da li bi se povrijedio, bio u nemilosti trenera i slicno.

Hocu ti reci da je tanka linija izmedju vrha i dna, a nase samopotcjenjivanje nas kosta u svim sferama.,
Karambeu :thumbup: svaka cast

Avatar
hurem
Postovi: 8611
Pridružen/a: 13 jul 2011, 21:28
Kontakt:

Re: Robert Prosinečki - selektor fudbalske reprezentacije BiH

Post Postao/la hurem » 05 jan 2018, 07:45

Ne znam sto stalno spominjete Dzeku i da ga je Premijer liga promovisala, kad nije. To vam je i sam Amar u svojoj kampanji priznao, navodio je Zukanovica, Duljevica, Bajica i sl., u kontekstu PL te apostrofirao da se za Dzeku to ne moze vezivati.
To sto je Dzeko uspio je cisto plod kvaliteta i rada (eto uzmimo u obzir i malo srece)...zasto kamaru drugih igraca ne mogu uspjeti a koji se vucaraju po slicnim klubovima kao sto su Teplice, dakle imaju sve preduslove kao i Dzeko? - pa zato sto nemaju taj kvalitet.
Husejinovic ti je mozda i najbolji mladi igrac koji je otisao iz PL u Bundes, i sta bi?
Duljevic je trebao dobiti vise prilike zbog stila igre i pravljenja viska...ali on nikada ne bi mogao izdrzati protiv Belgije ni 60 minuta kao premijerligaski igrac...naravno da je napredovao na fizickom nivou u ta 3,4 mjeseca u Dresdenu kroz treninge i tekme...to da je fudbal znao je svakom jasno.
Rijad Bajic je bio najbolji strijelac premijer lige, ali kako ga gurati u A-reprezentaciju kada tada ni u U-21 nije bio prvi izbor?
A-reprezentacija je nekoliko levela iznad i tu niti jedan PL igrac jos uvijek ne moze igrati znacajniju ulogu...mozda nagradu posljednjih 15 ak minuta protiv Gibraltara i sl.ekipa, ili jacih oni igraci koji potezom mogu napraviti visak (Duljevic) a takvih trenutno u PL nema.

Da bi se promovisala Premijer liga treba uspostaviti sistem u U-21, Marinkovic je to napokon shvatio i svi ga podrzavamo...ko ima potrebni kvalitet sigurno ce se sa svojih 19,20,21 godinu prodati, ko nema eto mu onda Kielce, Bran i sl.klubovi.
Dalje, ako se neko iskaze u U-21 sigurno ce dobiti priliku i u A-reprezentaciji, ali isto tako vazniji su 90minuta za takvog igraca u bitnoj utakmici za mladu repku, nego eventualnih 15 minuta protiv Gibraltara za A-reprezentaciju...
Na kraju, mi se ne mozemo porediti s Islandom koji ima infrastrukturu i jasno uspostavljen sistem...to Amar ne bi mogao uspostaviti, to rade drugi ljudi.
Nasa premijer liga nije na tom nivou, trenutno i sto se prije pomirimo s tim to bolje.
Ordagic nije bolji cak ni od Vrancica, kao sto na Kirin kupu to nije bio ni Kozulj - jos jedna bolna cinjenica, pogotovo ako imamo u vidu da je Vrancic jedan od najslabijih veznjaka reprezentacije i koji je stalno na margini poziva.
Medunjanin ne mora nikada potrcati ali je opet korisniji i bolji od svih veznjaka u PL zajedno.

Imamo U-21 i to je najbitnija karika za Premijer ligu BiH...a ne A-reprezentacija.
Kroz U21 se nametni za "A" ili se dobro prodaj...ne moze bek iz PL sa svojih 26 gidinaodina odgovoriti zadatku na Kipru, ili protiv Belgije i Grcke, ili neki DM.
Manite se vise suplje price.

I da dodam, Kirin kup nismo osvojili zahvaljujuci PL igracima, nego kombinaciji njih i stranaca gdje su PL igraci cinili veliku manjinu...uz veliku doze neke lude srece, htio to neko priznati ili ne, i protiv Danske i protiv Japana. Kao Kipar u Zenici (1:2).

DrFilgud
Postovi: 7830
Pridružen/a: 17 apr 2017, 13:18
Kontakt:

Re: Robert Prosinečki - selektor fudbalske reprezentacije BiH

Post Postao/la DrFilgud » 05 jan 2018, 07:57

Karambeu je napisao/la: Evo mozda nije objektivno jer smo obojica navijaci Slobode. Ali evo ti pitanje: Prije dvije godine Sloboda je najveci dio sezone provela na prvom mjestu. Reprezentacija nakon toga igrala utakmicu sa Estonijom, nakon 4-0, zadnjih 15 minuta ulazi Milicevic i ne napravi nista i sve je ok, niko se na to nije ni obazirao.

Eh sad, zar nije bilo korisnije nagraditi slobodu za dobru sezonu pa pozvati Ordagica i recimo dati njemu sansu tih 15 minuta. Nikad necemo saznati koliko bi mu tada skocila cijena i u kojem bi klubu zavrsio i za koliko novca

Kad smo kod Dzeke i Mujica npr. Nije bas Dzeko uspio jer je 1000 puta radio vise od ostalih, koliko je imao srece sa Plisekom. Ok, Grado nije uspio iskljucivo radi sebe ali ne mozes me ubijediti da je neko radio 1000 puta vise pa zato uspio, imao si ti tada vrlo korektnih i dobrih igraca kojima se jednostavno nije posrecilo.

A koliko je tanka ta linija izmdju vrha i dna, evo ti najsvjeziji primjer. Slavko Petrovic u Zelji vec naumio posuditi Hajdarevica Slaviji i to je bilo zavrseno. Odjednom, dobi Slavko otkaz, na njegovo mjesto dodje Adzem i stopira tu posudbu. Koji mjesec kasnije Hajdarevic sa juniorima Zelje igra osminu finala lige prvaka i sve je standardniji u prvom timu. E zamisli sad Zeljo prodje Atletica, Hajdarevic nakon toga potpise za Atletico, pa Chelsea pa Manchester itd....Svi bi mu se divili, bio bi idol nacije....a niko se tada ne bi pitao, gdje bi Hajdarevic bio da Adzem nije dosao i stopirao posudbu...Da li bi se snasao u Slaviju, da li bi se povrijedio, bio u nemilosti trenera i slicno.

Hocu ti reci da je tanka linija izmedju vrha i dna, a nase samopotcjenjivanje nas kosta u svim sferama.,
Sto se Milicevica tice, malo si pojednostavio stvar. On je ponudu za promjenu sportskog drzavljanstva, pa poziv u reprezentaciju, dobio nakon sto je bio jedan od najboljih igraca belgijske lige, igrao dobro ligu sampiona i cak se pricalo o transferima EPl. To sto u 15 minuta nije puno pokazao, ne znaci da mu se nije trebala/morala dati sansa, Mislim da jedna utakmica, narocito 15-20 minuta, ne znaci puno ni u pozitivnom ni u negativnom smislu. Reprezentativni nastup moze pomoci recimo 15-20% u karijeri, odnosno moze znacajno olaksati prvi transfer, ali ne mislim da je od presudnog znacaja. Toliko igraca iz BHPL je dobilo sansu u reprezentaciji, a na prste jedne ruke se moze izbrojati ko je napravio iole uspjesnu karijeru.
Sto se Dzeke tice, on je specifican slucaj, izuzetak koji potvrdjuje pravilo i ne bi ga se trebalo uzimati kao neki reper, kada se prica o BHPL generalno.

Avatar
HankMoody
Postovi: 6223
Pridružen/a: 01 jul 2015, 17:37
Kontakt:

Re: Robert Prosinečki - selektor fudbalske reprezentacije BiH

Post Postao/la HankMoody » 05 jan 2018, 08:19

Milićević je u prvom nastupu asistirao za peti gol.
1992, 2006, 2009, 2011, 2015

Avatar
bhsport
Postovi: 11282
Pridružen/a: 15 maj 2012, 11:54
Kontakt:

Re: Robert Prosinečki - selektor fudbalske reprezentacije BiH

Post Postao/la bhsport » 05 jan 2018, 08:44

Pa vise je PL promovisala Dzeku nego Zukanovica, covjek je odigrao par minuta za Velez, dok je Dzeko imao sezonu iza sebe.
[quote="harishp"]Ovaj ako bude mjenjao Misimovica,onda smo fakat nayebali.
Moze imati minutaze k'o i Vrsaljevic,Svraka,Sesar i to bi bilo to.
Inace Stevanovic za Izmeta i ovakav je svemirski brod.[/quote]

Corinne Diacre - prof. fudbala
Megamiske - najvece zlo od 1921

MiiisssskeeBh
Postovi: 280
Pridružen/a: 19 dec 2015, 22:15
Kontakt:

Re: Robert Prosinečki - selektor fudbalske reprezentacije BiH

Post Postao/la MiiisssskeeBh » 05 jan 2018, 09:43

navijac sam Zelje od malih nogu,nisam nikad zivio u SA,dok je vecina danasnjih "velikih" navijaca Zelje navijalo za Zvezdu,Partizan,Hajduk,Dinamo,i kao takav smatram da je izbor Robija ispred Amara jedan logican i normalan slijed dogadzaja i razuman potez,ali ne razumijem zasto moja braca Manijaci ovoliko negoduju,je li to samo ljubav prema klubu iili neko stvarno misli da je Amar materijal koji je sposoban voditi ovu repku,uz duzno postovanje smatram da nije.Treba znati odvojitii ljubav prema klubu i prema reprezentaciji,a radovati se uspjehu nekog igraca iz voljenog kluba,a ne po svaku cijenu ganjati klupske interese,kao sad u slucaju Osima i godinama unazad u slucaju Cimirota,Jajala,Delaca i slicnih,vrijeme pokaze da li je nesto opravdano ili ne,mada se do sada pokazalo da je svako forsiranje bilo neopravdano,sto od strane navijaca,sto od strane selektora(Germanija).Ali me najvise nervira ova nacionalna retorika,kao ustasa-cetnik,a niko ne kaze da je onaj drugi mogao psu dati ime Mirko,a ne Lutvo.Meni je licno nebitno koje je nacionalnosti selektor ako radi svoj posao kako treba,a mislim da Robi hoce,a ne da pijem tablete prije i posle svake utakmice

DrFilgud
Postovi: 7830
Pridružen/a: 17 apr 2017, 13:18
Kontakt:

Re: Robert Prosinečki - selektor fudbalske reprezentacije BiH

Post Postao/la DrFilgud » 05 jan 2018, 09:49

Svidja mi se sto Prosinecki jasno i glasno kaze da imamo odlicne igrace i da imamo svijetlu buducnost.
Dosta vise "filozofa i mudraca" sto pilaju naopako, daju satro realne i odmjerene izjave, a u stvari sebi prave alibi za neuspjeh.

Avatar
invincible1921
Postovi: 10120
Pridružen/a: 11 apr 2013, 19:30
Lokacija: Istocno od raja
Kontakt:

Re: Robert Prosinečki - selektor fudbalske reprezentacije BiH

Post Postao/la invincible1921 » 05 jan 2018, 10:01

tuzlak1987 je napisao/la:Isto za Duljevica se ne slazem sa Osimovom izjavom. Duljevic nije mogao nakupiti toliko nastupa jer je momak sam sebe zafrkao godinu i pol jer je ostajao u PL. Prvo sto je bio izgubio motiv, drugo sto je igrao iz kola u kolo na losim terenima i to mu je bio hendikep jer uopste nije odskakao u tim situacijama. Tako da su se mnogi i bunuli kada je dobio poziv jer je poziv dobio u vrijeme kada je ocajan bio.

Sada kada je u drugoj sredini ovo malo vremena je njemu bilo toliko dragocjeno. Sada treba napraviti jos jedan iskorak i transfer te odrzavati formu.
PL ga je samo usporavala, njemu nisu pomogli oni nastupi u reprezentaciji vec pola godine u Dresdenu. Jer je u Sarajevu kada je igralo bilo kao i da ne igra fudbal, kao da je neka rekreacija za njega sto zbog motiva sto zbog toga da mora u Vitez, Bijeljinu, Travnik i takve terene.
Sada iz Dresdena kada imas ovog Duljevica ne moras se plasiti hoces li mu dati 45 minuta ili 90 minuta. Znas sigurno da je na nivou.
U vecini slucajva bi se slozio, ali ne iz a Duljevica. Momak je zasluzio da do sada bude stalni clan prvih 11 repke i ima 20tak nastupa....Dzaba sto igra u nasoj ligi kad je kvalitetniji i od visce i hajrovica i lulica.
ZELJEZNICAR volim ja, igru kratkih pasova, ludilo na tribinama

Nemoj da places zemljo svi cemo krenut' u boj....

SAVEZ NAPOLJE!

crozla
Postovi: 911
Pridružen/a: 25 jan 2016, 11:15
Kontakt:

Re: Robert Prosinečki - selektor fudbalske reprezentacije BiH

Post Postao/la crozla » 05 jan 2018, 10:01

MiiisssskeeBh je napisao/la:navijac sam Zelje od malih nogu,nisam nikad zivio u SA,dok je vecina danasnjih "velikih" navijaca Zelje navijalo za Zvezdu,Partizan,Hajduk,Dinamo,i kao takav smatram da je izbor Robija ispred Amara jedan logican i normalan slijed dogadzaja i razuman potez,ali ne razumijem zasto moja braca Manijaci ovoliko negoduju,je li to samo ljubav prema klubu iili neko stvarno misli da je Amar materijal koji je sposoban voditi ovu repku,uz duzno postovanje smatram da nije.Treba znati odvojitii ljubav prema klubu i prema reprezentaciji,a radovati se uspjehu nekog igraca iz voljenog kluba,a ne po svaku cijenu ganjati klupske interese,kao sad u slucaju Osima i godinama unazad u slucaju Cimirota,Jajala,Delaca i slicnih,vrijeme pokaze da li je nesto opravdano ili ne,mada se do sada pokazalo da je svako forsiranje bilo neopravdano,sto od strane navijaca,sto od strane selektora(Germanija).Ali me najvise nervira ova nacionalna retorika,kao ustasa-cetnik,a niko ne kaze da je onaj drugi mogao psu dati ime Mirko,a ne Lutvo.Meni je licno nebitno koje je nacionalnosti selektor ako radi svoj posao kako treba,a mislim da Robi hoce,a ne da pijem tablete prije i posle svake utakmice
Amar treba biti presretan sro je povezivan i u kontekstu sa Velikim Zutim. U svakom slucaju Amara se povezuje da bi preuzeo NK Osijek, Zekic im visi.
Sve, sve što era sazdala je ova,
Sve rušit, palit, sjeći treba;
A gradit bolje opet s nova!

babino
Postovi: 7197
Pridružen/a: 21 apr 2016, 14:09
Kontakt:

Re: Robert Prosinečki - selektor fudbalske reprezentacije BiH

Post Postao/la babino » 05 jan 2018, 10:04

DrFilgud je napisao/la:Svidja mi se sto Prosinecki jasno i glasno kaze da imamo odlicne igrace i da imamo svijetlu buducnost.
Dosta vise "filozofa i mudraca" sto pilaju naopako, daju satro realne i odmjerene izjave, a u stvari sebi prave alibi za neuspjeh.
samo zbog ovoga zasluzuje punu podrsku.
ovdje sam od onih koji od pocetka navijaju za roberta ali nema tu nikakvog pametovanja. ekipu za top 24 evrope ima sasvim sigurno, drago mi je da je od samog starta svjestan toga i covjek otvoreno kaze da je tako i da je to presudilo kod njega. covjek je svjestan da ce ga plasman i dobro prvenstvo lansirati u trenerske visine a ne milion dolara iz azerbejdzana.
ukoliko to uradi, a ubijedjen sam da hoce, nama je vjerovatno u ljeto 2020 traziti novog selektora...s druge strane, traziti cemo ga svakako jer ukoliko nas ne plasira, otici ce covjek sam. logicno, i medju prvima cu biti za to.
eto amaru nove prilike, ja cu ga prvi podrzati ali samo ako negdje bude radio ovaj period i bude imao rezultate. samo za dvije godine bi i marinovic mogao biti ozbiljan kandidat, custovic, rahimic...pa cak i vaha ako odluci da je dosta para iz vana pa da 'nesto' uradi kod kuce.

Avatar
xavi26
Postovi: 1462
Pridružen/a: 21 maj 2008, 14:00
Kontakt:

Re: Robert Prosinečki - selektor fudbalske reprezentacije BiH

Post Postao/la xavi26 » 05 jan 2018, 10:43

tuzlak1987 je napisao/la:Niti ce fudbal propasti zbog Roberta niti bi PL procvjetala zbog Osima. 25 godina nerada i sitnih interesa ja sport ovdje ostavilo daleko iza Evrope. Talenat je tu, ali infrastrukture, jake lige, novca, skolovanih sportskih radnika, ljubitelja fudbala koji su tu da pomazu (a ne samo zbog novca), cijenjenih managera u Evropi nema. Niceg nema. Mi jos uvijek mislimo da par nastupa u reprezentaciji prodaje igraca. To je prica koju ima tipa Husara manager jer on uvaljuje igrace u lige koje vidjele nisu lige petice pa mu je to adut. Igrace prodaju dobre igre u klubovima, a tako se mogu prodati ako sto prije odu iz ove lige i sami sebi pomognu. Igrac moze doci i iz druge Ceske lige do lige petice. Nije problem, potreban mu je pravi stav. E to od ovih 20-30 igraca koji se spominju iz PL-a ce mozda imati jedan ili dva. Djaba njemu 2-3 nastupa u rep ako on nakon prvog transfera u glavi ima misljenje "uspio sam". Jer mu od 14-15 godine pristupaju pogresni ljudi, nalazi se u pogresnoj sredini (Bosna) gdje mu se kao krajnji cilj navodi to da ce ga manager uhljebiti van granica. Tu je njegov kraj, on ce kroz 2-3 godine opet biti u PL BIH.
A PL BIH sa ovim savezom nece napredovati pa makar Mourinho bio trener reprezentacije. To kome nije jasno neka skonta i ne sanja.

Nemojte nas samo porediti sa Hrvatskom jer Hrvati prodaju igrace za 5-10-20 mil Eura. To je drugi svijet. Ova djeca su u debelom hendikepu i moraju se jos od 15-18 izvlaciti jer je sa 20 vec kasno.
Slazem se u potpunosti, da reprezentacija NEPRODAJE igrace ocigledan je primjer Adnan Zahirovic. Doduse, reprezentacija mu mozda i jeste pomagala u potpisivanju ugovora sa klubovima, ali su ti klubovi vrlo brzo mogli vidjeti da su se zayebali..
Volim te Bosno!!!

DrFilgud
Postovi: 7830
Pridružen/a: 17 apr 2017, 13:18
Kontakt:

Re: Robert Prosinečki - selektor fudbalske reprezentacije BiH

Post Postao/la DrFilgud » 05 jan 2018, 11:16

babino je napisao/la:
DrFilgud je napisao/la:Svidja mi se sto Prosinecki jasno i glasno kaze da imamo odlicne igrace i da imamo svijetlu buducnost.
Dosta vise "filozofa i mudraca" sto pilaju naopako, daju satro realne i odmjerene izjave, a u stvari sebi prave alibi za neuspjeh.
samo zbog ovoga zasluzuje punu podrsku.
ovdje sam od onih koji od pocetka navijaju za roberta ali nema tu nikakvog pametovanja. ekipu za top 24 evrope ima sasvim sigurno, drago mi je da je od samog starta svjestan toga i covjek otvoreno kaze da je tako i da je to presudilo kod njega. covjek je svjestan da ce ga plasman i dobro prvenstvo lansirati u trenerske visine a ne milion dolara iz azerbejdzana.
ukoliko to uradi, a ubijedjen sam da hoce, nama je vjerovatno u ljeto 2020 traziti novog selektora...s druge strane, traziti cemo ga svakako jer ukoliko nas ne plasira, otici ce covjek sam. logicno, i medju prvima cu biti za to.
eto amaru nove prilike, ja cu ga prvi podrzati ali samo ako negdje bude radio ovaj period i bude imao rezultate. samo za dvije godine bi i marinovic mogao biti ozbiljan kandidat, custovic, rahimic...pa cak i vaha ako odluci da je dosta para iz vana pa da 'nesto' uradi kod kuce.
To je to, nema suplje.
Ne pravi "projekat za buducnost" , ne truni kako moramo biti svjesni realnih mogucnosti, nema price o preporodu domace lige, ocigledno mu nije cilj da se negdje udomi 4-5 godina, nego da napravi rezultat.
Jasno i otvoreno, imamo odlicnu ekipu, ekipu za plasman EP i to je jedini cilj.
Jasno je meni da se ne treba zanositi pricama o nekom ekstra kvalitetu ;) , ali sam pozelio da cujem pozitivan i ambiciozan stav.

Avatar
coelho41
Postovi: 12660
Pridružen/a: 23 jan 2014, 16:48
Kontakt:

Re: Robert Prosinečki - selektor fudbalske reprezentacije BiH

Post Postao/la coelho41 » 05 jan 2018, 11:46

Prosinecki je dobio dobru reprezentaciju, sa malim ciljevima(EP), a kriteriji su spusteni kao nikad(24 reprezentacije) nema ni razloga da bude pesimista.

Avatar
calcio
Postovi: 11610
Pridružen/a: 28 apr 2008, 18:04
Lokacija: Llanfair­pwllgwyn­gyllgo­gery­chwyrn­drobwll­llanty­silio­gogo­goch
Kontakt:

Re: Robert Prosinečki - selektor fudbalske reprezentacije BiH

Post Postao/la calcio » 05 jan 2018, 11:52

DenchiNL je napisao/la:
zizu1991 je napisao/la:
calcio je napisao/la:
Mogao bih knjigu napisati zašto bi Amar bio dobar izbor ali neću, ipak je izbor selekotora okončan. Mogu samo reći da je on potcjenjen trener, da ima dobro fudbalsko oko (kao i otac mu od koga je naslijedio znanje i karakter) i da nam se pola reprezenacije oprostilo ili ne igra redovno i da ćemo morati naći nove igrače koji će ih zamjeniti. Pred Robijem nije nimalo lagan posao, morat će dobro zapeti da bi uspio nešto napraviti od nas.
Golemo se znanje moze naslijediti.
Sta ti je :D sve to s koljena na koljeno ide :urnebes: :rol:
To stvarno ne razumijete sta sam htio reci? Znaci otac mu je koji ga je odgojio, zajedno su radili u vise navrata, bave se istim poslom,... Neko ode na fakultet 3--4 godine i misli da je svu pamet svijeta pokupio, a Amar je uz Ivicu 50 godina.

Odgovori

Natrag na “Fudbalska reprezentacija BiH”

Online

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 62 gosta.