Robert Prosinečki - selektor fudbalske reprezentacije BiH

Moderatori/ce: _dreamer_,ribery,Monolog,insider,TaRgEt_

Avatar
Goalgetter
Postovi: 24513
Pridružen/a: 04 feb 2011, 12:48
Kontakt:

Re: Robert Prosinečki - selektor fudbalske reprezentacije BiH

Post Postao/la Goalgetter » 24 mar 2018, 23:33

esprit24 je napisao/la:Zbog gola Walesu vi vec ovdje od malog todorovica pravite Danija Alvesa. Ne kazem da decko nema potencijal al polako braco. U svakom slucaju prvi i osnovni zadatak selektora je da iskopa tog desnog beka jer mi od mensura mujdze nemamo takvog beka..
Gol protiv Walesa nije nista promjenio - i prije toga su mnogi bili misljenja da on eventualno moze konkurisati za mjesto desnog beka, sto i nije realno tesko, kad nema i neku konkurenciju nazalost. :mrgreen:

Avatar
invincible1921
Postovi: 10133
Pridružen/a: 11 apr 2013, 19:30
Lokacija: Istocno od raja
Kontakt:

Re: Robert Prosinečki - selektor fudbalske reprezentacije BiH

Post Postao/la invincible1921 » 25 mar 2018, 00:17

Ovaj stil mi se zaista sviđa ali sam jako skeptičan...mislim da mi nemamo ni u pokušaju igrače za takvo nešto . Ako izuzmemo dzeku i pjanica:

Bešić i stoperi očajni prema naprijed, a osim toga izuzev besica prespori nazad.

U veznom redu svakom nešto fali. Možda je cimirot dobar na destrukciji ali tanak na lopti, Medunjanin dobar na lopti očajan u svemu dtugom.

Za ovaj sistem moraš imati odlične bekoVE ti imaš jednog kolasnica koji je krajnje nediscipinovan.

Ostali uglavnom nemaju kvalitet.

Jedini igraci od trenutnih po meni koji mogu odgovoriti su dulja i visca. Duljevic strašan na lopti odličan prvi korak samo da malo počne konkretnije iskorištavati dobre poteze. Visca...Sterling za sirotinju i mislim da je time sve rečeno o njemu. Može on svašta a može i ništa .

Tranzicija lopte i transformacija na obje strane terena za ovakav sistem mora biti odlična. U najmanju ruku 8/10... Nama je trenutno 2 a sa ovim igračima možemo u vrh glave do jedno 4/5.

Jedino što mi pada napamet ko upgrade je da igramo 352 ili 3 6 1 sa viscom na beku a da se na krilo stavi neko tipa menalo.

Hodžić bi mogao ovom sistemu dobro doći dok recimo što se mene tiče Hajrović izuzev zadnjih 15 minuta kad ganjas rez i dobro bi ti došla njegova frljoka nema šta da traži u ozbiljnom fudbalu a kamoli rep.
ZELJEZNICAR volim ja, igru kratkih pasova, ludilo na tribinama

Nemoj da places zemljo svi cemo krenut' u boj....

SAVEZ NAPOLJE!

Alipasino
Postovi: 7895
Pridružen/a: 07 apr 2010, 18:27
Kontakt:

Re: Robert Prosinečki - selektor fudbalske reprezentacije BiH

Post Postao/la Alipasino » 25 mar 2018, 10:46

Opet ponavljam da smo najbolji fudbal igrali
sa Susicem,a to se tek sad vidi nakom Mese a ni ovaj nece nista bit bolji stavljanjem Sarica u prvih 11 .

BrainofheGame
Postovi: 68
Pridružen/a: 17 mar 2018, 12:23
Kontakt:

Re: Robert Prosinečki - selektor fudbalske reprezentacije BiH

Post Postao/la BrainofheGame » 25 mar 2018, 11:29

Lijepo je Robi zamislio to sa posjedom, dobra je to fudblaska filozofija, u isto vrijeme radis dvije stvari-branis svoj gol i imas priliku napadati protivnicki..
Medjutim, kao sto rece i forumas iznad, da ali imam trenutno igrace za tako nesto!?
U onim kvalama za SP u Brazilu smo igrali taj sistem posjeda i izgledali odlicno, na kraju i otisli na SP gdje se nismo obrukali, naprotiv..Ali tad su u ekipi u veznoj liniji bili Misimovic, Pjanic i Medunjanin (koji je bio u zenitu karijere rekao bih), na DM u kvalama Rahimic na SP Besic koji je bio u top formi..Nazad je bio Spaha koji zna "igrati lopte", Mujdza na beku, itd., ali prvenstveno je akcenat na veznoj liniji..Mi takvu veznu liniju sad nemamo, Besic se trazi sa formom, Medo je na zalasku karijere, ovi ostali tek trebaju da se dokazu..Ostaje samo Pjanic koji nakon odlaska Misimovica nosi veliki teret u repki jer se od njega ocekuje najvice ( s razlogom) a on to ne uspjeva bas uvijek da pruzi iz prostog razloga sto protivnici znaju tacno gdje da "rezu"-na Pjanicu..Stavi flaster, okruzi ga i rijesio si problem..
Ovaj pilot projekt protiv Bugara mislim da nije uspio, taj posjed smo imali samo u zadnjoj liniji i izgledalo je jako nesigurno, sa dosta petljanja..Nikako nismo uspjevali, ili jako rijetko, da kroz posjed prenesemo loptu i dodjemo u zonu iz koje se nesto moze napraviti..
Robi je selektor i zna najbolje, covjek je skolovan za to i treba ga pustiti nek radi posao kako misli da treba, na kraju ce snositi pohvale/kritike za to, ali da sam an njegovm mjestu ja bih se fokusirao na krila koja imamo i koji imaju potencijal da naprave problem svakoj reprezentaciji..Odlican prijemr je Belgija npr.Probati igrati brzi fudbal preko bocnih pozicija, tu imamo i Seu koji je odlican gore, nazad istina propuh (i nije mi jasno zasto je to tako ali o njemu drugom prilikom), onda Visca, Dulja, tu je i Zakaric..Ne znam, ja bih se fokusirao na krila kao glavni koncept nase igre..
Halalite na dugom postu, raspisah se, ponijelo me :mrgreen:

Avatar
marconato
Postovi: 12161
Pridružen/a: 10 jan 2009, 11:33
Kontakt:

Re: Robert Prosinečki - selektor fudbalske reprezentacije BiH

Post Postao/la marconato » 25 mar 2018, 11:44

samoposmatram je napisao/la:
marconato je napisao/la:
samoposmatram je napisao/la:Jeli moguce da mi imamo boljeg selektora od kockastog i bjeloglavog roda?
To uopste nije tesko i veliko postignuce, uzevsi u obzir cinjenicu da iole ko vrijedi bjezi od klupe Srb i Hr k'o djavo od Krsta...
Rode zalosno gledati ko vlada sportom. Ko zna mozda prodjete i vi i hrvati grupu. Tek kad nas svi odpisu, onda skupimo hrabrosti za pomak iz mjesta.
Ja sam ih vec prezalio, bez ikakvog entuzijazma cu gledati SP.
Jednostavno, to je jedna krimi reprezentacija, bez ikakve hemije i šmeka.
Žao mi samo onih mladih svjetskih prvaka, jer ce se i oni usmrdeti na trulež A tima.... :facepalm:
Crveno-bela boja kad se razlije svud', suze mi jurnu u oči, a srce iz grudi nema kud'...

Tristan10
Postovi: 5183
Pridružen/a: 14 jan 2018, 17:58
Kontakt:

Re: Robert Prosinečki - selektor fudbalske reprezentacije BiH

Post Postao/la Tristan10 » 25 mar 2018, 12:06

Alipasino je napisao/la:Opet ponavljam da smo najbolji fudbal igrali
sa Susicem,a to se tek sad vidi nakom Mese a ni ovaj nece nista bit bolji stavljanjem Sarica u prvih 11 .
Sa Susicem i jesmo igrali najbolji fudbal. Ali isto tako treba reci da je Pape slabo uveo nove igrace u pravom momentu i zato i sada placamo ceh toga. Od igraca koje se ja sjecam da je uveo a da valjaju; Begovic, Kolasinac, Besic i Hajrovic. Isto tako niti jednog od ova 4 igraca nije sam uveo, vec se to desilo pod pritiskom medija ili nekako nazor. Susic je imao znatno kvalitetnije igrace nego sto trenutno imamo. Osim Spahica i Misimovica, imao je Lulica i Salihovica. Ta dva zadnja rade dosta za ekipu, trce. Mi takve igrace trenutno nemamo. Treba nam jak igrac na sredini terena koji radi za ekipu, a isto tako moze zadrzati loptu, olaksati posao Pjanicu, tako da on ima vise vremena i prostora da kreira igru. Tu je meni trenutno Tomislav Tomic najbolje rijesenje.

Avatar
bhsport
Postovi: 11290
Pridružen/a: 15 maj 2012, 11:54
Kontakt:

Re: Robert Prosinečki - selektor fudbalske reprezentacije BiH

Post Postao/la bhsport » 25 mar 2018, 16:31

Begovića je uveo Ciro. Veze on sa Safetom nema. Kolasinca je doveo Spahic, inače bi još pjesacio do sehera.
[quote="harishp"]Ovaj ako bude mjenjao Misimovica,onda smo fakat nayebali.
Moze imati minutaze k'o i Vrsaljevic,Svraka,Sesar i to bi bilo to.
Inace Stevanovic za Izmeta i ovakav je svemirski brod.[/quote]

Corinne Diacre - prof. fudbala
Megamiske - najvece zlo od 1921

Tristan10
Postovi: 5183
Pridružen/a: 14 jan 2018, 17:58
Kontakt:

Re: Robert Prosinečki - selektor fudbalske reprezentacije BiH

Post Postao/la Tristan10 » 25 mar 2018, 16:34

bhsport je napisao/la:Begovića je uveo Ciro. Veze on sa Safetom nema. Kolasinca je doveo Spahic, inače bi još pjesacio do sehera.
Ok, ali kako me pamet sluzi, Begovica je uveo Pape u prvu postavu u poluvremenu protiv Francuske u Francuskoj. Ali i to je bilo preko pritiska javnosti. Svakako sam napisao da Pape nije uveo nove igrace poslije prvenstva i jos placamo ceh zbog toga.

Avatar
invincible1921
Postovi: 10133
Pridružen/a: 11 apr 2013, 19:30
Lokacija: Istocno od raja
Kontakt:

Re: Robert Prosinečki - selektor fudbalske reprezentacije BiH

Post Postao/la invincible1921 » 25 mar 2018, 16:53

Tristan10 je napisao/la:
bhsport je napisao/la:Begovića je uveo Ciro. Veze on sa Safetom nema. Kolasinca je doveo Spahic, inače bi još pjesacio do sehera.
Ok, ali kako me pamet sluzi, Begovica je uveo Pape u prvu postavu u poluvremenu protiv Francuske u Francuskoj. Ali i to je bilo preko pritiska javnosti. Svakako sam napisao da Pape nije uveo nove igrace poslije prvenstva i jos placamo ceh zbog toga.
Nije to pape kriv nego nas pogani mentatliet. Sa svime kasnimo...sta bi raja rekla da je recimo pored svega pape objavio kako vise ne racuna na Ibisevica, Spahica, Salihovica itd poslije SP. Pa eo i dan danas se zamjera sto se ti pojedini koji su treabli okoncat rep karijeru prije 3/4 godine ne pozviaju
ZELJEZNICAR volim ja, igru kratkih pasova, ludilo na tribinama

Nemoj da places zemljo svi cemo krenut' u boj....

SAVEZ NAPOLJE!

Avatar
Miske01
Postovi: 1076
Pridružen/a: 07 jan 2018, 00:29
Kontakt:

Re: Robert Prosinečki - selektor fudbalske reprezentacije BiH

Post Postao/la Miske01 » 25 mar 2018, 17:45

Tristan10 je napisao/la:
bhsport je napisao/la:Begovića je uveo Ciro. Veze on sa Safetom nema. Kolasinca je doveo Spahic, inače bi još pjesacio do sehera.
Ok, ali kako me pamet sluzi, Begovica je uveo Pape u prvu postavu u poluvremenu protiv Francuske u Francuskoj. Ali i to je bilo preko pritiska javnosti. Svakako sam napisao da Pape nije uveo nove igrace poslije prvenstva i jos placamo ceh zbog toga.
U PRVU POSTAVU u POLUVREMENU? Keno se povrijedio i zato je usao.
BHF

Avatar
bhsport
Postovi: 11290
Pridružen/a: 15 maj 2012, 11:54
Kontakt:

Re: Robert Prosinečki - selektor fudbalske reprezentacije BiH

Post Postao/la bhsport » 25 mar 2018, 17:49

A 2009 pod Cirom debitovao.
[quote="harishp"]Ovaj ako bude mjenjao Misimovica,onda smo fakat nayebali.
Moze imati minutaze k'o i Vrsaljevic,Svraka,Sesar i to bi bilo to.
Inace Stevanovic za Izmeta i ovakav je svemirski brod.[/quote]

Corinne Diacre - prof. fudbala
Megamiske - najvece zlo od 1921

mma_hz
Postovi: 10629
Pridružen/a: 05 nov 2010, 23:18
Lokacija: Sarajevo
Kontakt:

Re: Robert Prosinečki - selektor fudbalske reprezentacije BiH

Post Postao/la mma_hz » 25 mar 2018, 17:55

Da je kako Lulica premuntat,kako fali ovoj ekipi samo jedan igrac kao on majke mi,odmah bi nam se 5 stvari poslozilo i raznih kombinacija.
Sa Lulicem u ekipi bi smjeli udariti i na Kosovo. :mrgreen:
FK SARAJEVO.

MUSTAFIC MIRZA!

SLOBODNA PALESTINA,BEZ CIONISTA!!

Avatar
JackTheStripper
Postovi: 2847
Pridružen/a: 18 okt 2013, 13:00
Lokacija: Kod kmeta na sijelu
Kontakt:

Re: Robert Prosinečki - selektor fudbalske reprezentacije BiH

Post Postao/la JackTheStripper » 25 mar 2018, 19:07

mma_hz je napisao/la:Da je kako Lulica premuntat,kako fali ovoj ekipi samo jedan igrac kao on majke mi,odmah bi nam se 5 stvari poslozilo i raznih kombinacija.
Sa Lulicem u ekipi bi smjeli udariti i na Kosovo. :mrgreen:

Imamo ga. Zove se Haris Duljević! S tim što Duljević ima potencijal postati i bolji i uspješniji od Lulića. :kafa:
Tvrd je Bošnjak, voćka čudnovata,
ne slomi ga, al zube polomi.

mma_hz
Postovi: 10629
Pridružen/a: 05 nov 2010, 23:18
Lokacija: Sarajevo
Kontakt:

Re: Robert Prosinečki - selektor fudbalske reprezentacije BiH

Post Postao/la mma_hz » 25 mar 2018, 19:59

JackTheStripper je napisao/la:
mma_hz je napisao/la:Da je kako Lulica premuntat,kako fali ovoj ekipi samo jedan igrac kao on majke mi,odmah bi nam se 5 stvari poslozilo i raznih kombinacija.
Sa Lulicem u ekipi bi smjeli udariti i na Kosovo. :mrgreen:

Imamo ga. Zove se Haris Duljević! S tim što Duljević ima potencijal postati i bolji i uspješniji od Lulića. :kafa:
Ma nije Duljevic uopste taj tip igraca.Lulic je dosta bolji u defanzivno od Lulica.Samo je Lulic na to jos iskusniji i zasigurno kvalitetniji igrac
FK SARAJEVO.

MUSTAFIC MIRZA!

SLOBODNA PALESTINA,BEZ CIONISTA!!

Avatar
Vucevich
Postovi: 11249
Pridružen/a: 23 avg 2014, 15:50

Re: Robert Prosinečki - selektor fudbalske reprezentacije BiH

Post Postao/la Vucevich » 25 mar 2018, 20:10

mma_hz je napisao/la:
JackTheStripper je napisao/la:
mma_hz je napisao/la:Da je kako Lulica premuntat,kako fali ovoj ekipi samo jedan igrac kao on majke mi,odmah bi nam se 5 stvari poslozilo i raznih kombinacija.
Sa Lulicem u ekipi bi smjeli udariti i na Kosovo. :mrgreen:

Imamo ga. Zove se Haris Duljević! S tim što Duljević ima potencijal postati i bolji i uspješniji od Lulića. :kafa:
Ma nije Duljevic uopste taj tip igraca.Lulic je dosta bolji u defanzivno od Lulica.Samo je Lulic na to jos iskusniji i zasigurno kvalitetniji igrac
Da li je moguce

Monci
Postovi: 1990
Pridružen/a: 13 maj 2009, 18:10
Kontakt:

Re: Robert Prosinečki - selektor fudbalske reprezentacije BiH

Post Postao/la Monci » 25 mar 2018, 20:22

Kako smo samo subjektivni. Porede kapitena Lazia sa momkom koji nije standardan u Njemačkom drugoligašu. I uz to igraju totalno različite pozicije u timu. Svašta.
Po meni jako je teško porediti ekipu koja je igrala na SP sa ovom trenutno. Ako znamo da je Edin stariji za 4 godine, dovoljno je. Fali igrača, sve manje kvaliteta dolazi u nacionanu selekciju. Džeko i Pjana su poslednji. Ostalo je sve neki europski prosjek, ili ispod toga. Stava sam da mi ubuduće moramo težiti što jačoj timskoj sinergiji, požrtvovanju, borbi, hrabrosti, svi za jednog. To je jedini način da ova ekipa pokuša napraviti nešto. Sve ostalo će voditi totalnom raspadu i tavorenju po Eurposkom dnu.

Tristan10
Postovi: 5183
Pridružen/a: 14 jan 2018, 17:58
Kontakt:

Re: Robert Prosinečki - selektor fudbalske reprezentacije BiH

Post Postao/la Tristan10 » 25 mar 2018, 20:31

Monci je napisao/la:Kako smo samo subjektivni. Porede kapitena Lazia sa momkom koji nije standardan u Njemačkom drugoligašu. I uz to igraju totalno različite pozicije u timu. Svašta.
Po meni jako je teško porediti ekipu koja je igrala na SP sa ovom trenutno. Ako znamo da je Edin stariji za 4 godine, dovoljno je. Fali igrača, sve manje kvaliteta dolazi u nacionanu selekciju. Džeko i Pjana su poslednji. Ostalo je sve neki europski prosjek, ili ispod toga. Stava sam da mi ubuduće moramo težiti što jačoj timskoj sinergiji, požrtvovanju, borbi, hrabrosti, svi za jednog. To je jedini način da ova ekipa pokuša napraviti nešto. Sve ostalo će voditi totalnom raspadu i tavorenju po Eurposkom dnu.
100%. Nekad smo i manjak kvaliteta mogli nadoknaditi sa borbenosti. Trenutno nemamo tog naboja koji je potreban.

mma_hz
Postovi: 10629
Pridružen/a: 05 nov 2010, 23:18
Lokacija: Sarajevo
Kontakt:

Re: Robert Prosinečki - selektor fudbalske reprezentacije BiH

Post Postao/la mma_hz » 25 mar 2018, 20:39

Greska @vucevichu nemoj se greskama baviti majke ti.
FK SARAJEVO.

MUSTAFIC MIRZA!

SLOBODNA PALESTINA,BEZ CIONISTA!!

Avatar
invincible1921
Postovi: 10133
Pridružen/a: 11 apr 2013, 19:30
Lokacija: Istocno od raja
Kontakt:

Re: Robert Prosinečki - selektor fudbalske reprezentacije BiH

Post Postao/la invincible1921 » 25 mar 2018, 23:13

Monci je napisao/la:Kako smo samo subjektivni. Porede kapitena Lazia sa momkom koji nije standardan u Njemačkom drugoligašu. I uz to igraju totalno različite pozicije u timu. Svašta.
Po meni jako je teško porediti ekipu koja je igrala na SP sa ovom trenutno. Ako znamo da je Edin stariji za 4 godine, dovoljno je. Fali igrača, sve manje kvaliteta dolazi u nacionanu selekciju. Džeko i Pjana su poslednji. Ostalo je sve neki europski prosjek, ili ispod toga. Stava sam da mi ubuduće moramo težiti što jačoj timskoj sinergiji, požrtvovanju, borbi, hrabrosti, svi za jednog. To je jedini način da ova ekipa pokuša napraviti nešto. Sve ostalo će voditi totalnom raspadu i tavorenju po Eurposkom dnu.
Nemojte jes go.vna ...igrac za kojeg se gotovo stalno na forumu lose pisalo od svih. Vecina toga je bila opravdana jer je lulic prosjecno trckaralo koje nema centarsut i nista vies od toga. Borben za 10, kvalitet upitan.

Da smo normalna drzava i rep ko sto nismo duljevic bi debitovao prije bar 3/4 god
ZELJEZNICAR volim ja, igru kratkih pasova, ludilo na tribinama

Nemoj da places zemljo svi cemo krenut' u boj....

SAVEZ NAPOLJE!

dinoze
Postovi: 2083
Pridružen/a: 08 sep 2010, 07:53
Kontakt:

Re: Robert Prosinečki - selektor fudbalske reprezentacije BiH

Post Postao/la dinoze » 25 mar 2018, 23:43

Mi imamo veliki pad kvaliteta a biti ce jos veci u naredno vrijeme jer nemamo dovoljno kvalitetnog podmladka. Mislim da je ova formacija koju Robert pokusava uigrati za buducnost losa a i on ce sam to uvidjeti. Po mom misljenju trebamo uigravati defenzivnu formaciju koju cemo moci rabiti sljedecih 10 godina. Kopirati tvrde reprezentacije u odbrani ili kopirati Grcku od njih mozemo najvise nauciti.
Napadacki leprsavi fudbal je preopasan za nas i pretezak za igrati nasim igracima jer kvalitetom jedva sada da mogu odgovoriti a za 2-3 godine bez Dzeke naprijed necemo imati napada a ovu odbranu ce nam svaka osrednja repka rastaviti na proste faktore.
Zato nam treba sistem gdje se kolektivno i tvrdo branimo i da naucimo da nam je najvaznije neprimiti gol a naprijed pokusati ubaciti neku frljoku. Jer inace nam se crno pise, naprijed nemamo napadaca a nazad smo uvijek spremni za gol vise.

Odgovori

Natrag na “Fudbalska reprezentacija BiH”

Online

Trenutno korisnika/ca: 19vendetta87, nextterrain i 42 gosta.