Robert Prosinečki - selektor fudbalske reprezentacije BiH

Moderatori/ce: _dreamer_,ribery,Monolog,insider,TaRgEt_

Krste11
Postovi: 126
Pridružen/a: 05 jun 2018, 08:47
Kontakt:

Re: Robert Prosinečki - selektor fudbalske reprezentacije BiH

Post Postao/la Krste11 » 08 jun 2018, 08:48

HankMoody je napisao/la:
Krste11 je napisao/la:Prcic Krunic a mozda i Vrancic moraju dobiti poziv za sljedece utakmice
Smiješ li se kladiti da ne moraju? :mrgreen:
Hahahaha dobra al bez zaje.ancije zasluzuju poziv

Krste11
Postovi: 126
Pridružen/a: 05 jun 2018, 08:47
Kontakt:

Re: Robert Prosinečki - selektor fudbalske reprezentacije BiH

Post Postao/la Krste11 » 08 jun 2018, 08:51

JavierBosnia je napisao/la:I ja sam za Prcica i Krunica da se razumijemo, ali realno nije za ocekivati da dobiju pozive za Ligu Nacija i da u tim utakmicama se uigravaju sa ekipom.
Prcic igra standardno u Renu a Krunica hoce Napoli da dobede sto gocori o.njihovim.kvalitetima moje je misljenje da bi trebali dobit pozive e sas sta ce Robert uraditi vidicemo

Krste11
Postovi: 126
Pridružen/a: 05 jun 2018, 08:47
Kontakt:

Re: Robert Prosinečki - selektor fudbalske reprezentacije BiH

Post Postao/la Krste11 » 08 jun 2018, 08:53

DrFilgud je napisao/la:Krunic ima kvalitet za poziv, po meni i za prvih 11, ali treba sacekati da zaigra u Serie A.
Ipak je on igrac druge lige, a na njegovom mjestu Robi ima igrace kojima ocigledno vjeruje.
Sto se Sarica tice, ako se uklapa u Robijev koncept igre, neka ga onda.
Mora se selektoru dozvoliti da gradi tim kako misli da treba, a rezultati ce dati potvrdu ili demantovati.
Prcic bi trebao dobiti poziv, ali meni on nije neka pljacka.
Saric je pokazao neke stvari prije svega trku borbenost u ovim utakmicama pa neka ga tu ali da ima mjesta i za Prcica i Krunica ima

Avatar
Rokoko87
Postovi: 14670
Pridružen/a: 17 mar 2016, 20:04
Kontakt:

Re: Robert Prosinečki - selektor fudbalske reprezentacije BiH

Post Postao/la Rokoko87 » 08 jun 2018, 14:59

kobe24 je napisao/la:
babino je napisao/la:Vezni red s Pjanićem, Bešićem i Cimirotom je izgledao dobro, iako su napravili nekoliko grešaka.
''Imamo mi tu još i Sarića i Lončara pa ćemo koristiti njih petoricu''

roberte, ima li gdje mjesta za prcica i krunica ;)
I ja sam bas danas citao taj intervju i ovaj dio mi se jedino ne svidja. Krunic ce aBd igrama u Seriji A do septembra pokazati da zasluzuje ne samo poziv, vec mozda i mjesto u prvih 11. Ja se nadam da ce on ipak ostati u Empoliju, jer bi eventualni transfer u Napoli znacio sigurnu klupu od pocetka sezone, a vjerovatno je ista situacija i s Lacijom (pogotovo ako SMS ostane, u sto sumnjam). U slucaju da Sergej ode, onda ne bi bilo lose da ode u Rim, mada je on u Empoliju glavni igrac i tu bi imao priliku da pocne sve utakmice i tako svima pokaze da bez problema moze igrati u najboljim italijanskim ekipama. Sto se tice Prcica, mislim da on nije na tom nivou, ali se zbog igara u prosloj sezoni morao naci na Robijevom spisku. Cinjenica je da je on u proslosti imao nekoliko prilika u A timu i da haman nijednom nije nista pokazao, ali je covjek tad bio totalno van forme i te njegove lose igre u reprezentaciji za mene nisu bile iznenadjenje (pa, ni Besic od prije 6-7 mjeseci kad je bio na tribinama Evertona ne bi bio nista bolji od njega). Sad kad je odigrao kompletnu sezonu na vise nego solidnom nivou i u vise nego solidnoj ekipi vjerovatno ima sta ponuditi i u nasoj reprezentaciji. Samo se nadam da ima bar malo mozga i da ce prije transfera u Grcku izabrati bilo koju ekipu iz lige petice (valjda ce ga neko htjeti :mrgreen: ). Vezna linija s Pjanicem, Besicem, Krunicem, Cimirotom, Prcicem i Saricem bi trebala biti na raspolaganju za LN (poredao sam ih po nekom mom vidjenju njihovih kvaliteta). Ja licno ne mislim da Elvis ima potrebni kvalitet za ovaj nivo, ali je bio sasvim dobar u dosadasnjim utakmicama i zasad ima mjesto na spisku (ali nikako u startnih 11). Ako ode u Besiktas i nametne se tamo, onda se svakako treba pozivati. U slucaju da bude klupa Besiktasa (ili kluba u kojem ce nastaviti karijeru), onda umjesto njega pozvati Vrancica, ili nekog drugog ko u tom momentu bude u najboljoj formi.
:ljepota:
31.08.'19. - FK Željezničar-fk sarajevo 5:2

Premijer Liga BiH - ★★★★★★
Kup BiH - ★★★★★★
Superkup BiH - ★★★
Prvenstvo Narodne republike BiH - ★
Liga Jugoslavije - ★
Kup UEFA: četvrtfinale 1971/1972,
polufinale 1984/1985.

Avatar
Goalgetter
Postovi: 24512
Pridružen/a: 04 feb 2011, 12:48
Kontakt:

Re: Robert Prosinečki - selektor fudbalske reprezentacije BiH

Post Postao/la Goalgetter » 08 jun 2018, 16:23

Razumijem da se prizivaju Prcic i Krunic, sasvim opravdano, ali Vrancic? :think:

Avatar
kobe24
Postovi: 6536
Pridružen/a: 14 jun 2010, 21:43
Kontakt:

Re: Robert Prosinečki - selektor fudbalske reprezentacije BiH

Post Postao/la kobe24 » 08 jun 2018, 16:42

Rokoko87 je napisao/la: :ljepota:
Esselamu alejkum prijatelju, jesi me to pozelio? :P

@Goalgetter, ma to sesto mjesto u veznom redu nije toliko ni bitno. Ja bih ovih pet pozivao uvijek kad god su zdravi, a tog sestog bih pozvao na osnovu forme u tom trenutku. Krunica i Prcica ne ocekujem na narednom spisku, ali mislim da bi bar jedan od njih trebao dobiti poziv (prvenstveno Krunic, a kasnije mozda i Prcic ako bude u formi). Sto se tice Vrancica, on je uvijek bio tanak u reprezentaciji, ali ako bude dobar u Championshipu onda ga svakako treba uzetu u obzir. Nazalost, nemamo puno kvalitetnih veznjaka, a i ja bih najradije da se ovdje smijeo kad se on spomene zato sto imamo mnogo kvalitetnijih rjesenja.
"Ja samo želim da učinim dobro koliko mogu, a uspjeh moj zavisi od Allaha, u Njega se uzdam i Njemu se obraćam."

DrFilgud
Postovi: 7830
Pridružen/a: 17 apr 2017, 13:18
Kontakt:

Re: Robert Prosinečki - selektor fudbalske reprezentacije BiH

Post Postao/la DrFilgud » 08 jun 2018, 16:44

Goalgetter je napisao/la:Razumijem da se prizivaju Prcic i Krunic, sasvim opravdano, ali Vrancic? :think:
I ja iskreno ne kontam taj pritisak. :|
Meni to djeluje vise kao neko prepucavanje, nego da neko stvarno zeli poziv (bez uvrede)

Avatar
Goalgetter
Postovi: 24512
Pridružen/a: 04 feb 2011, 12:48
Kontakt:

Re: Robert Prosinečki - selektor fudbalske reprezentacije BiH

Post Postao/la Goalgetter » 08 jun 2018, 17:36

Zasad stoji petorka u veznom redu, ja se slazem da ona mora biti pojacana na osnovu forme odredjenih igraca. Sigurno da ce Prcic i Krunic konkurisati za mjesto u reprezentaciji ako budu pruzali dobre partije u klubu. Mislim da nam je od velike vaznosti Krunic koji je ipak nesto malo drugaciji tip veznjaka i bas ono sto nam treba u veznom redu. Prcic manje-vise, dosta statican igrac, sa odlicnom tehnikom i pas-igrom, sigurno da moze biti od koristi, ali ne i prijeko potreban, osim ako bi se desilo da Pjanic ne moze nastupiti, onda ti bas fali igrac koji moze odigrati taj famozni zadnji pas, jer Besic,Cimirot,Krunic i ekipa to nemaju. Zato mislim da se i mora pozvati.

A Vrancic je po meni i jedva u najboljih 10 veznjaka reprezentacije. Dosta mana, u reprezentaciji do sada jako los, a u klubu solidan, nista vise.

crozla
Postovi: 911
Pridružen/a: 25 jan 2016, 11:15
Kontakt:

Re: Robert Prosinečki - selektor fudbalske reprezentacije BiH

Post Postao/la crozla » 09 jun 2018, 11:00

Sve, sve što era sazdala je ova,
Sve rušit, palit, sjeći treba;
A gradit bolje opet s nova!

Avatar
Moggi
Postovi: 4691
Pridružen/a: 01 mar 2010, 22:23
Lokacija: Site Admin
Kontakt:

Re: Robert Prosinečki - selektor fudbalske reprezentacije BiH

Post Postao/la Moggi » 09 jun 2018, 11:57

joj ivica osim njihove gore list eto yebem narod
Zarathustra

BosnaSTL
Postovi: 3849
Pridružen/a: 16 nov 2012, 04:06
Kontakt:

Re: Robert Prosinečki - selektor fudbalske reprezentacije BiH

Post Postao/la BosnaSTL » 09 jun 2018, 17:39

Idemo sa Zutim na Evropsko zivi bili pa vidjeli!

babino
Postovi: 7197
Pridružen/a: 21 apr 2016, 14:09
Kontakt:

Re: Robert Prosinečki - selektor fudbalske reprezentacije BiH

Post Postao/la babino » 09 jun 2018, 17:51

sto se mene tice, bice najlosiji selektor ako ne odemo!
to je pod moranje i uopste ne sumnjam u plasman.
ona sramota za 2016. se ne smije ponoviti.

Avatar
mchadesh
Postovi: 341
Pridružen/a: 19 avg 2013, 12:48
Kontakt:

Re: Robert Prosinečki - selektor fudbalske reprezentacije BiH

Post Postao/la mchadesh » 09 jun 2018, 22:18

slika

Kako je ovo Ljiljani blize BiH nego Zmajevi cudo jedno.

Cuj "Zmajevi", da je neko lupio prije toga "Tigrovi" bili bi to :crazy:



Krste11
Postovi: 126
Pridružen/a: 05 jun 2018, 08:47
Kontakt:

Re: Robert Prosinečki - selektor fudbalske reprezentacije BiH

Post Postao/la Krste11 » 12 jun 2018, 09:40

Pa brate Vrancic igra poprilicno standardno u championshipu koji je jaci od mnogih prvih liga a u reprrzentaciji i nije neku sansu dobio da se moze reci da je los igrac.definitivno bolji od ovih sto im je vrh rijeka i sl.

DeeWa
Postovi: 2001
Pridružen/a: 04 mar 2014, 19:19
Kontakt:

Re: Robert Prosinečki - selektor fudbalske reprezentacije BiH

Post Postao/la DeeWa » 12 jun 2018, 09:48

Goalgetter je napisao/la:
Moggi je napisao/la:gdje vam je taj intervju
Najjaci mi je komentar nekog lika koji kaze treba zvati Dilavera da igra u prvoj postavi kao desni bek jer je to njegova prirodna pozicija a onda u narednoj recenici napise da bi po njemu startna postava u odbrani trebala izgledati ovako:
Kolašinac Dilaver Memišević Todorović

I mrtav hladan stavi dilavera na stopera :D
Ponosni osvajač kupa virtualne sportsport.ba BHT Premijer lige u prvoj sezoni.

AskoSN
Postovi: 70
Pridružen/a: 26 apr 2014, 21:35
Kontakt:

Re: Robert Prosinečki - selektor fudbalske reprezentacije BiH

Post Postao/la AskoSN » 14 jun 2018, 10:05

Nisam citao komentare,neda mi se jbg,evo citam kao Begovic (golman) je u nekom drugom planu,,haloooo ljudi pa mi nikad nismo imal boljeg golmana i sad da se odreknemo jbte,bega je zakon i mora biti PRVI,kao Simin Han :D malo pod.eb:D

AskoSN
Postovi: 70
Pridružen/a: 26 apr 2014, 21:35
Kontakt:

Re: Robert Prosinečki - selektor fudbalske reprezentacije BiH

Post Postao/la AskoSN » 14 jun 2018, 10:07

Pozdrav za Simin Han tj Tuzla City ;)

master44
Postovi: 876
Pridružen/a: 28 feb 2010, 12:48
Kontakt:

Re: Robert Prosinečki - selektor fudbalske reprezentacije BiH

Post Postao/la master44 » 21 jun 2018, 15:39

Ne znam gdje da napisem, jer nema odgovarajuće teme pa mi se ova čini najprikladnija. Potaknut igrama reprezentacija koje su po imenima (rankingu) slabije od nas a pružaju odlične igre na SP 2018, ne može se ne primjetiti postojanje sistema u svim linijama, a što je najbitnije u fazi odbrane. Je li moguće da nas do sada nije vodio trener koji se razumije u taj segment ? Očigledno je i do pomoćnika, analize i svega, ali čudno mi je da u 2018 ne vodimo računa o tome. Samo se nama dešava da u bitnim utakmicama i odlučujućim primimo 3-6 golova, umjesto da se izadje čvrsto, jako pa čeka šansa. Da li će Robert i njegovi pomoćnici šta promijeniti u svemu ovome, vidjet ćemo ali po meni dublja je pozadina, iza koje stoji nemar i nerad i nepraćenje svjetskih tokova fudbala.

Odgovori

Natrag na “Fudbalska reprezentacija BiH”

Online

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 39 gostiju.