Robert Prosinečki - selektor fudbalske reprezentacije BiH

Moderatori/ce: ribery,_dreamer_,insider,Monolog

emir79
Kontakt:

PostPostao/la emir79 » 04 nov 2018, 13:52

I dok nisam zaboravio. Sto niste Koljica prizivali dok je igrao za Krupu i resetao mrezu PL? Nije valjda da mislite, da je za par mjeseci u Rumuniji naucio fudbal igrati.

Koje licemjerstvo jbt.
Titula Jugoslavije: (2) 1966/1967, 1984/1985
Titula BIH (3) 1998/1999, 2006/2007, 2014/2015
Kup BIH (5) 1996/1997, 1997/1998, 2001/2002, 2004/2005, 2013/2014
Super kup BIH (1) 1996/1997

Rimes87
Kontakt:

PostPostao/la Rimes87 » 04 nov 2018, 14:06

emir79 WroteColonI dok nisam zaboravio. Sto niste Koljica prizivali dok je igrao za Krupu i resetao mrezu PL? Nije valjda da mislite, da je za par mjeseci u Rumuniji naucio fudbal igrati.

Koje licemjerstvo jbt.

Zato sto PL nikako ne moze da da kvalitetne igrace. Oh, wait...

Iskreno, previse se serenda za Izeta i stvara se dojam kao da je u rangu Dzeke igrac pa ga ne smijes ne pozvati. Ja sam davno napisao ovdje da mi s Izetom u prvih 11 gubimo u defanzivi, a, iskreno, nama je defanziva najbitnija jer nam ne igraju Nesta, Maldini, Cafu i Carlos u zadnjoj liniji. Dovoljno je pogledati protiv Sj. Irske kako je Visca istrcao nazad prilikom njihove kontre i pokrio igraca - nesto sto Izet ni u snu ne bi odradio. Da je nepozivanje Izeta greska, jeste, ali nije smak svijeta ****.
He Came To Us From Bosnia,
Papac Papac,
The Best Left Back In Scotland Sing,
Papac Papac,
He Doesnt Score A Lot Of Goals But When He Does You'll Hear Us Roar,
Sasa Papac Rangers Number Five!

coelho41
Kontakt:

PostPostao/la coelho41 » 04 nov 2018, 17:51

Evo Izet izgubio mjesto u Dinamu, odličan potez Žutog je njegovo nepozivanje. Samo Višća, turski začini i sedžade.
ima Bosne da je k'o pepeljara.

Moggi
Kontakt:

PostPostao/la Moggi » 04 nov 2018, 17:57

coelho41 WroteColonEvo Izet izgubio mjesto u Dinamu, odličan potez Žutog je njegovo nepozivanje. Samo Višća, turski začini i sedžade.

kako igra u zadnje vrijeme bilo je samo pitanje vremena

povedi nas robi :bih:
"EKSLUZIVNO: Samo za vas, bice sve u redu. Pobjeda ce biti registrovana. Ovo je informacija iz prve ruke, delegat me je nazvao i rekao da će biti sve u redu. Pozdrav. Baho."

dugi vokal spahe velida

Drape
Kontakt:

PostPostao/la Drape » 04 nov 2018, 18:00

coelho41 WroteColonEvo Izet izgubio mjesto u Dinamu, odličan potez Žutog je njegovo nepozivanje. Samo Višća, turski začini i sedžade.

Hejteri bi rekli da ga čuva za historijsku utakmicu za par dana protiv Spartak Trnave gdje Dinamo ima priliku ispisati historiju i konačno obezbjediti proljeće u Europi :kafa:

coelho41
Kontakt:

PostPostao/la coelho41 » 04 nov 2018, 18:03

Drape WroteColon

Hejteri bi rekli da ga čuva za historijsku utakmicu za par dana protiv Spartak Trnave gdje Dinamo ima priliku ispisati historiju i konačno obezbjediti proljeće u Europi :kafa:

čuvaju ga za Milano fashion week kad ih dobiju u osmini finala
ima Bosne da je k'o pepeljara.

Trigger
Moderator
Kontakt:

PostPostao/la Trigger » 04 nov 2018, 21:00

Vucevich WroteColon
Trigger WroteColonZnam za godine svih igrača, a znam i šta je ironija, zato sam i naveo 'primjere' iako za mene starosna dob nije 'presudna' nego kvalitet igrača i njegov doprinos na terenu.

Međutim, iskreno, bez ironije, ne razumijem toliku halabuku oko Koljića k'o da je "CR7" (mada je mlađi od njega 10 godina) !?
Mlad je, pred njim je vrijeme dokazivanja, pa..
Bio je sa reprezentacijom u USA i Meksiku, i?

Ah, da se vratim na starosnu dob - hm, ja bih i danas pozvao jednog Zlatana Ibrahimovića ili (da malo sanjam ) C.Ronalda... da je to moguće i da sam 'ja selektor'

Mašio si poentu totalno, nisam nikad napisao da su samo godine presudne što se tiče igrača :?, pogotovo s obzirom da Džeko ima 32 godine, ali govorim da Ahmetović ima 33 godine i još uvijek igra u domaćoj ligi, niti ima nikakav prostor za napredak niti je taj kvalitet koji bi mogao šta donijeti reprezentaciji. Da se razumijemo, trenutno nije ni Koljić neki superkvalitetan igrač i ne bi vjerovatno ni igrao pored Džeke ali je logičnije da se on pozove kao nagradu za odlične igre (16 golova ove sezone) i da možda dobije šansu u prijateljskoj utakmici nego da se nastavlja sa pozivanjem Kodre koji skoro ne igra nikako u Kopenhagenu i tamo je trenutno četvrti napadač. Time otprilike šalje poruku da možeš igrati odlično i redovno zabijati u klubu i nečeš biti pozvan. Ili možeš da ne igraš nikako, biti totalno van forme i nema veze jer ćeš svakako opet biti pozvan.

Dodatno, ovo je forum, za šta drugo služi osim da se razmjene mišljenja, bez neke komentare tipa 'glupom bošnju ništa ne valja' i sl. gluposti? U Francuskoj je pogotovo kritikovan Didier Deschamps a čovjek osvojio svjetsko prvenstvo, to što neko ima 'rezultate' ne znači da je Pol Pot i da se ne smiju preispitivati neke njegove odluke. Inače bi bilo bolje da forumi ne postoje i da se samo izgradi spomenik Prosinečkom kao Great Leader-u koji je besprijekoran.

Živ, i poštovan, bio - molim te pročitaj više puta moj 'post' pa pokušaj zaključiti ko je 'promašio' poentu, a pogledaj i značenje pojma ironija... Od cijelog 'posta' ti se 'uhvatio' Ahmetovića (33 g. i koji isto tako "zabija" golove u ligi u kojoj je 'do jučer' trčkar'o i "Il Fenomeno Elvir K.")... :roll:
Pozz - bez uvrede, s poštovanjem
Bosno moja poharana....

Sheyi
Kontakt:

PostPostao/la Sheyi » 08 nov 2018, 21:04

**** li te Kodro više te ****

hurem
Kontakt:

PostPostao/la hurem » 09 nov 2018, 12:52

Kad bi bio pametan pa pozvao Hajrovica umjesto povrijedjenog Zakarica?!
pogledajte "Dolasci (The arrivals)" na youtube

damir_82
Kontakt:

PostPostao/la damir_82 » 09 nov 2018, 13:20

bhsport WroteColon[
OK, vratit cu se samo na slucaj razgovori sa Ibisevicem i Lulicem gdje je slagao, pa cu se vratiti na aferu sa Begovicem gdje je opet slagao i sada mu je kao nesto krivina sto pitaju za Izeta a i po ovom otvom avazu i video rekao da ce razmisliti u Novembru.
Pa hajde zuti objasni to razmisljanje, zasto drugog strijelca evropa lige nema i zasto ne treba biti ni na klupi ni u konkurenciji?
Hajde nam daj argumente zasto ga nema?
Hajde stisni ta mu.da ako ih imas pa reci da se ne uklapa i zacepi usta i novinarima i ostaloj javnost. Ali ne, lakse je ovako serendati i uzvracati kontrapitanjima. Robi ima rezultate, ali isto tako ima i bezbroj mana koje ce isplivati kada te rezultati stanu.
Slazem se sa tim da 11 najboljih ne cini najbolji tim, samo zasto je problem to reci u javnosti?
Evo rekao je za Sehica i Begovica i tacka. Zasto je problem reci za Izeta i zasto se jedino nervira oko Izeta. Ovakva nervoza nije bila ni kad je bio sukob sa Begovicem u pitanju.
Sa druge strane Izet se u ovoj poziciji postavlja puno profesionalnije nego selektor i na tome mu svaka cast. Kukavice i dvostruke arsine prezirem pa makar bio najbolji trener na svijetu i imao rezultate.
Ali na kraju krajeva sta ocekivati od ljudi kojima je Safet bio u pravu i za Tinu i za Zukanovca i za Djurica, takvi ljudi brane instituciju selektora bez obzira na boljitak reprezentacije. Vidjelo se kako je tanka linija pada kod Safeta, od heroja do propalice u manje od godinu dana.
Zasto niko od nasih ljudi ne moze da pobijedi svoju sujetu i gleda u interesu reprezentacije, drzave i naroda zasto?
Ovdje se pljuju ljudi koji zele Hajrovica u reprezetnaciji kao dodatni kvalitet, a zauzvrat dobijaju odgovor nije igrao zadnje 3 godine konstatnno, o yebem ti logiku.
Ovdje cu opet istaci forumasa @dubrovnik, koji iako smo imali rasprave zestoke, gleda najbolje za ovu reprezentaciju i drzavu. Jedini je od Tinoljubaca priznao da je pogrijesio i da Tino nije taj kvalitet, ali je to pisao u dobroj namjeri u interesu reprezentacije je branio Tinu, a ne u interesu odbrane bezobraznog selektora.

Priča sa Lulicem je ostala nerazjasnjena, a sa Ibisevicem je pričao jer se ovaj protiv Crne Gore oprostio od dresa.
Begovica prepricali 100 puta, a ti opet laže pa laže.. Ko pokvarena ploča.. Sta je ono Begovic slagao u tom svom obraćanju naciji putem fb?
Dakle sad smo i psiholozi pa procijenimo i facijalnu ekspresiju i zaključimo da je "tu nešto mutno".. How yes no!
Ne vidim da je Robert spomenuo Izeta samovoljno već u kontekstu odgovora.. Ja ne pravdam odluku selektora da ne pozove Izeta, ali mogu da razumijem i ne mislim da bi u ovom dvomecu imali garantovano bolji rezultat da je tu..

Ta filozofija od heroja do propalice je šuplja priča..
Mesa je zvao sve za koje ste guknuli i otišli smo nigdje.. Igrali smo nikako..
Gdje je Tino danas? Gdje je Milan? Hajmo ista logika, bez dvostrukih arsina.. Kao Safetu sve po spisku jer igra Tino koji je 2018. u Venlu, a isto mu sve po spisku jer nema Milana Đurića koji je 2018. u Salernitani??
Vala u pravu si.. Ne mogu ni ja dvostrukih aršina..
Suština: obojica odigrali dobro ono što su odigrali! Razlozi za to mnogobrojni ali to je činjenica!

Kad shvatite da u reprezentativnom fudbalu nema veze gdje ko igra, već da li može odgovoriti zadatku u određenom trenutku, kad prestanete da preventivno pljujete zbog ličnih animoziteta prema igraču.. možda i shvatite razmišljanje selektora..
Nije bitno je li tu Hajrovic ili Visca, već napraviti sistem da za nuždu može uskočiti i Hebibovic.. Napraviti sistem koji će opslužiti ovu dvojicu vanzemaljaca koje hvala Bogu imamo..

Pad će neminovno doći, a možda i dođe onda kada Hajrovic bude na spisku.. Ko ce onda vašom logikom biti kriv za taj pad?

I da se razumijemo, i ja bih zvao Hajrovica, ali ne mogu da vjerujem da se zbog toga ovoliko pljuje selektor koji očito radi dobar posao..

Goalgetter
Kontakt:

PostPostao/la Goalgetter » 09 nov 2018, 15:15

hurem WroteColonKad bi bio pametan pa pozvao Hajrovica umjesto povrijedjenog Zakarica?!

Dajem ruku u vatru da se to nece desiti. Ostace Robi pri svom :D

bhsport
Kontakt:

PostPostao/la bhsport » 09 nov 2018, 15:16

@damir_82, napisao sam nije probelm, ali neka bude mudonja i kaze nema Izeta jer mi se ne svidja, ne uklapa koji god razlog ima, a ne ovako nerazjasnjeno, kao i sa Lulicem, Vedom i Begovicem (najgori potez). Frajer je kukavica i jado, karakter = 0. Reci glasno, Begovicu ne smijes propustiti okupljanje a ne reci moze pa stavljati lopticu na igraca pa ga poslije kazniti - jadno, licemjerno, kukavicki.
Od heroja do propalice jeste fakt i to se vidjelona primjeru Safeta. Mesu bespotrebno ulvacis jer od kada je Gily otjeran Mesa je pogubio konce.
Gdje je Tino bio 2015 a gdje Djuric, Djuric nam je donio baraz, dobio Velsa, dobio Kipra, a koga je to Tino dobio? Sta je pozitivno uradio Tino osim sto je syebo atmosferu?! Opet dvostruki arsini.
Danas ni Tino ni Milan nisu blizu reprezentacije i opet tvrdoglavo branis ublehu Tinu koji nakon 3,4 godine poceo nesto igrati dok je Djuric na osnovu partija prodan u englesku drugu ligu i tamo bio dosta dobar do povreda i operacija.
Shvatio sam ja da nama Djuric moze pomoci 2014 u Novembru ali je bilo bolje povesti u Izrael pod stavkom napadaci '-' nego raditi u dobrobiti reprezentacije. Ti si i tada i sada to podrzao jer si branioc selektora a ne reprezentacije, a ja kontra.
Samo me interesuje sta si govorio za Djurica 2015?
Meni je bitno da tu igraju oni koji mogu pomoci, a mislim i sada da Hajrovic moze pomoci posebno sada kada nema Zakarica, bas da vidimo sta ce selektor uraditi i koji potez povuci.
[quote="harishp"]Ovaj ako bude mjenjao Misimovica,onda smo fakat nayebali.
Moze imati minutaze k'o i Vrsaljevic,Svraka,Sesar i to bi bilo to.
Inace Stevanovic za Izmeta i ovakav je svemirski brod.[/quote]

HIV = Haris Internet Virus

Corinne Diacre - prof. fudbala

AndreWilliams
Kontakt:

PostPostao/la AndreWilliams » 09 nov 2018, 15:55

Predlazem promjenu ustava po kojoj ce se Robija postaviti za dozivotnog selektora. Sa talicnim Robijem samo nebo je granica. Nema od Hajre hajra. Tu nesto sa glavom ne frcera.
Snazno ja nikad nisam osetio poriv
Da zivim nekim drukcijim zivotom
Da se bavim muzikom il' sportom

I samo ponekad i samo ja po-po-ponekad

damir_82
Kontakt:

PostPostao/la damir_82 » 09 nov 2018, 16:10

bhsport WroteColon@damir_82, napisao sam nije probelm, ali neka bude mudonja i kaze nema Izeta jer mi se ne svidja, ne uklapa koji god razlog ima, a ne ovako nerazjasnjeno, kao i sa Lulicem, Vedom i Begovicem (najgori potez). Frajer je kukavica i jado, karakter = 0. Reci glasno, Begovicu ne smijes propustiti okupljanje a ne reci moze pa stavljati lopticu na igraca pa ga poslije kazniti - jadno, licemjerno, kukavicki.
Od heroja do propalice jeste fakt i to se vidjelona primjeru Safeta. Mesu bespotrebno ulvacis jer od kada je Gily otjeran Mesa je pogubio konce.
Gdje je Tino bio 2015 a gdje Djuric, Djuric nam je donio baraz, dobio Velsa, dobio Kipra, a koga je to Tino dobio? Sta je pozitivno uradio Tino osim sto je syebo atmosferu?! Opet dvostruki arsini.
Danas ni Tino ni Milan nisu blizu reprezentacije i opet tvrdoglavo branis ublehu Tinu koji nakon 3,4 godine poceo nesto igrati dok je Djuric na osnovu partija prodan u englesku drugu ligu i tamo bio dosta dobar do povreda i operacija.
Shvatio sam ja da nama Djuric moze pomoci 2014 u Novembru ali je bilo bolje povesti u Izrael pod stavkom napadaci '-' nego raditi u dobrobiti reprezentacije. Ti si i tada i sada to podrzao jer si branioc selektora a ne reprezentacije, a ja kontra.
Samo me interesuje sta si govorio za Djurica 2015?
Meni je bitno da tu igraju oni koji mogu pomoci, a mislim i sada da Hajrovic moze pomoci posebno sada kada nema Zakarica, bas da vidimo sta ce selektor uraditi i koji potez povuci.

Opet ti.. Samo preformulisao prošli post i opet sve isto..

Hajmo redom..
Za Izeta nikad nije rekao ništa od toga, ali je rekao ono što je ključno: "Pratim ga!" Sve ostalo ste ovdje pokupili iz ovih diskusija kao nagađanja razloga..

Nepozivanje na jedno okupljanje nije kazna, jer da je kazna ne bi se Begovic sam kaznio na dva okupljanja prije toga i tražio da ne bude pozvan.. Ne predstavljajte to kao kaznu.. To je samo poruka i njemu i drugima da ne traže odsustvo bez valjanog razloga, pogotovo ne rečenicom "Doći ću ako baš moram!"

A Gilly je pripremio onu maestralnu taktiku protiv Irske? Grčke? Tek nakon toga je, kažeš, Mesa pogubio konce?! Pa nismo blesavi druže.. Mesa je jedan genijalni dokaz da pozivi igračima u najboljoj formi ne daju nužno i rezultat..

Tino još uvijek u Hajduku i napravio transfer u Genk gdje je na početku i igrao.. Kasnije mu karijera ide silaznom putanjom.. A u reprezentaciji odigrao dosta dobro svoje minute.. Nije bio napadač od preko 2 metra da eto zabije koji gol, ali je svoje odigrao pristojno.. A to nije bitno.. Bitno je da su obojica dali svoj doprinos, u skladu sa svojom ulogom na terenu..

Shvatio si ti da nam treba i Prcic.. Da ne prozivamo sve ove ostale koji su nam "trebali".. E pa, još jednom, Mesa je pokazao da nam i nisu baš trebali..

Za Đurića sam uvijek govorio da bih ga vjerovatno i ja zvao u nedostatku kvalitetnijih napadača, ali da razumijem odluku da se ne pozove i da nije to super kvalitet koji će praviti razliku.. (Nekoliko tekmi je izuzetak koji potvrđuje pravilo). A znaš i sam da nikad nisam pljunuo po Mesi iako se u mnogim stvarima nisam slagao s njim... Dok si ga ti hvalio, samo da bi umanjio njegovog prethodnika.. Za kojeg sam ja rekao da treba da ide poslije poraza u Izraelu..

Ivica Osim je 90.te poveo Papeta na svjetsko prvenstvo.. I ne samo to.. Pape je kod takvog selektora prihvatio naknadni poziv za utakmicu protiv Austrije jer se Piksi povrijedio.. A sve jer su svi imali ulogu u timu..

Valjda si skontao iz svega da nije nužno u interesu reprezentacije pozvati sve nominalno najbolje igrače, već napraviti atmosferu i sistem igre u kojoj će i prosječni igrač doći do izražaja, dati više od maksimuma za dobar rezultat..
U reprezentaciji nemaš puno prostora za uigravanje, ali možeš dati jasne zadatke svakom igraču i staviti ga u funkciju ekipe.. Te se stvari vide na terenu.. Vidjela se ta ideja kod Papeta protiv Gane, vidjelo se kod Robija protiv SAD-a..

JavierBosnia
Kontakt:

PostPostao/la JavierBosnia » 09 nov 2018, 16:26

Goalgetter WroteColon
hurem WroteColonKad bi bio pametan pa pozvao Hajrovica umjesto povrijedjenog Zakarica?!

Dajem ruku u vatru da se to nece desiti. Ostace Robi pri svom :D

Pozvao je bio svakako 24..
Tako da ce vjerovatno sad ostati na standardnih 23

JavierBosnia
Kontakt:

PostPostao/la JavierBosnia » 09 nov 2018, 16:34

Puna podrska selektoru. Mi bi i Capellu nasli zamjerku, a covjeku je ovo posao, profesija, struka. Profesionalni igrač, profi trener.
To sto neko ovdje misli da je nepozivanje ovog ili onog greska, mozda to ne misli selektor.

A dok selektor odlucuje sta je najbolje za ekipu onda imamo i rezultate, evo iih odma na pocetku.

Drape
Kontakt:

PostPostao/la Drape » 09 nov 2018, 22:56

Navala sačinjena od igrača od kojih ni jedan prema mišljenju Roberta u ovom trenutku nema mjesta ni na spisku od 24 igrača. Hajde da uopće ne ulazimo u to treba li neki od njih biti pozvan već prihvatimo kao realno stanje da ih nema. Ako ovakvi vrlo solidni igrači nemaju mjesta ni na spisku, onda se ne može govoriti da naša reprezentacija nema kvalitet. Možda nema naspram Francuske ili Belgije, ali na zadnjem europskom prvenstvu su igrale: Albanija, Sjeverna Irska, Mađarska...reprezentacije kojima bi ovi igrači jako dobro došli. A kod nas ni na spisku.

Hajrović ima 27 godina i među glavnim je igračima Dinama koji je dva kola prije kraja izborio prolazak grupe u Europa ligi

Hajradinović ima 24 godine i u Osijeku koji se lagane nameće kao najstabilniji hrvatski tim poslije Dinama važi za najboljeg igrača

Koljić ima 23 godine i u Rumuniji ima fantastičnu statistiku od otprilike gol po utakmici

Reprezentacije sa slabijom navalom od ove će igrati na Euru 2020 :!:

slika

rishovski
Kontakt:

PostPostao/la rishovski » 10 nov 2018, 09:02

Puna podrska selektoru,nadam se da ce pozvati Bilbiju umjesto Zakarića... :urnebes:
F.Y.R. of Macedonia

Moggi
Kontakt:

PostPostao/la Moggi » 10 nov 2018, 09:08

Drape WroteColonNavala sačinjena od igrača od kojih ni jedan prema mišljenju Roberta u ovom trenutku nema mjesta ni na spisku od 24 igrača. Hajde da uopće ne ulazimo u to treba li neki od njih biti pozvan već prihvatimo kao realno stanje da ih nema. Ako ovakvi vrlo solidni igrači nemaju mjesta ni na spisku, onda se ne može govoriti da naša reprezentacija nema kvalitet. Možda nema naspram Francuske ili Belgije, ali na zadnjem europskom prvenstvu su igrale: Albanija, Sjeverna Irska, Mađarska...reprezentacije kojima bi ovi igrači jako dobro došli. A kod nas ni na spisku.

Hajrović ima 27 godina i među glavnim je igračima Dinama koji je dva kola prije kraja izborio prolazak grupe u Europa ligi

Hajradinović ima 24 godine i u Osijeku koji se lagane nameće kao najstabilniji hrvatski tim poslije Dinama važi za najboljeg igrača

Koljić ima 23 godine i u Rumuniji ima fantastičnu statistiku od otprilike gol po utakmici

Reprezentacije sa slabijom navalom od ove će igrati na Euru 2020 :!:

slika

de ako imas vremena sastavi ovako sastav igraca koji ne mogu primirisati spisku za sve one koji govore kako nikad nismo bili slabiji

ono sto mi odma pada na um: buric, memisevic, anicic,kovacevic, pavlovic, dilaver(ova dva da hocemo igrali bi) dumic, m. susic, vrsajevic, grahovac, tss, vrancic, hadzic, hajradinovic, busuladzic, tomic, ibricic, hajrovic, koljic, ocigledno prevljak, i neki standardni iz u21 loncar, cavar, mihojevic, jukic itd
"EKSLUZIVNO: Samo za vas, bice sve u redu. Pobjeda ce biti registrovana. Ovo je informacija iz prve ruke, delegat me je nazvao i rekao da će biti sve u redu. Pozdrav. Baho."

dugi vokal spahe velida

prisonbreak
Kontakt:

PostPostao/la prisonbreak » 10 nov 2018, 09:34

Ako Okica uz Celika ne pozove umjesto Zakarica, ovdje je neka vca igra.
Svpjim.igrama zasluzio poziv.
Samo godine tuge s' tobom imam ja..
Samo godine bola i nadanja..

Natrag na “Fudbalska reprezentacija BiH”

Trenutno korisnika/ca: ElCartel11 i 17 gostiju.