Robert Prosinečki - selektor fudbalske reprezentacije BiH

Moderatori/ce: _dreamer_,ribery,Monolog,insider,TaRgEt_

Tihi
Postovi: 731
Pridružen/a: 29 okt 2008, 17:57
Lokacija: BiH
Kontakt:

Re: Robert Prosinečki - selektor fudbalske reprezentacije BiH

Post Postao/la Tihi » 12 jan 2019, 14:39

Sretan rodjendan Zuti!
FOOTBALL WITHOUT ULTRAS IS NOTHING. Say no to modern football.

Avatar
muhamedhulk
Postovi: 8091
Pridružen/a: 15 sep 2012, 18:04
Kontakt:

Re: Robert Prosinečki - selektor fudbalske reprezentacije BiH

Post Postao/la muhamedhulk » 12 jan 2019, 17:43

Okruglih 50!
NEMA NAZAD!
FC Bayern Rekordmeister!
Sarajevo šampion!
Dallas Cowboys!

Safet Sušić - najbolji igrač u historiji Sarajeva i BiH, najbolji selektor u historiji reprezentacije BiH!

Avatar
marconato
Postovi: 12161
Pridružen/a: 10 jan 2009, 11:33
Kontakt:

Re: Robert Prosinečki - selektor fudbalske reprezentacije BiH

Post Postao/la marconato » 12 jan 2019, 21:42

Nek' je srecan, Žuti! :thumbup:
Crveno-bela boja kad se razlije svud', suze mi jurnu u oči, a srce iz grudi nema kud'...

Avatar
Goalgetter
Postovi: 24514
Pridružen/a: 04 feb 2011, 12:48
Kontakt:

Re: Robert Prosinečki - selektor fudbalske reprezentacije BiH

Post Postao/la Goalgetter » 12 jan 2019, 21:47

Sretan rodjendan Zuti, povedi nas na EURO :bih:

crozla
Postovi: 911
Pridružen/a: 25 jan 2016, 11:15
Kontakt:

Re: Robert Prosinečki - selektor fudbalske reprezentacije BiH

Post Postao/la crozla » 14 jan 2019, 10:56

Nogometne Ikone

Koji to bivši igrač Zvezde i Dinama može doć isprid splitske publike na "4 kafića" i svaki put dobit ogroman aplauz, naklon i divljenje od možda i najzahtjevnije publike na svitu? Može samo onaj koji nije falš, koji je oličenje dobrote i koji o svojim protivnicima na nogometnom bojištu nikad nije govorija ružno i bez respekta.
Igrat za Zvezdu, pa za Croatiju i Hrvatski Dragovoljac. Igrat za Real i Barcelonu. Rugat se englezićima u dresu Portsmoutha. Bit voljen u Sloveniji i sada u BiH. Igrat za Zagreb i na koncu za Savski Marof u ko zna kojoj nižoj ligi, pa uz to izjavit: "Primera ili niža hrvatska liga, sve je to isto, važno da se kotrlja..."
To mogu samo istinske nogometne legende. To mogu samo "građani svijeta". A o njegovom umijeću s balunom u nogama nema uopće potrebe išta pisat. Sitite se samo onih jadnih Estonaca iz Maksimira koji dan danas piju lekadole na spomen Žutog i njegovog ringišpila.
Cigarete i gemišt nećemo puno spominjat. Žuti je prije svega sinonim za "Joga Bonito" pa tek onda za te sporedne potrepštine.
I na kraju, njegova najjača izjava najbolje ocrtava njegovu flegmatičnost kojom je zarazija nogometnu kuglu zemaljsku. "Sad tek trošim pare iz Ovieda..."
Sretan 50., majstore svog zanata, i od srca ti želimo brz oporavak! Igračino, trenerčino, ikončino!
P.S. Da si samo mrvicu ranije uša protiv Francuza...
ROBERT PROSINEČKI!
Veliki covjek.
Sve, sve što era sazdala je ova,
Sve rušit, palit, sjeći treba;
A gradit bolje opet s nova!

Avatar
BoixosNois1899
Postovi: 12029
Pridružen/a: 29 maj 2016, 14:38
Lokacija: Gej Lobi Inc. ©®™
Kontakt:

Re: Robert Prosinečki - selektor fudbalske reprezentacije BiH

Post Postao/la BoixosNois1899 » 15 jan 2019, 23:22

Nijedan komentar o novonastaloj kriznoj situaciji sa Vranješom!!

A od Džekine jelke prođe skoro mjesec dana...
"I can't remember the last time I saw something like this. Extraordinary scenes at the Nou Camp. Sergi Roberto – the substitute – is the hero of the hour and it is the greatest Champions League knock out comeback of all time!"

FC Grizzlies

edinjo-bih
Postovi: 3503
Pridružen/a: 09 jul 2009, 13:48
Kontakt:

Re: Robert Prosinečki - selektor fudbalske reprezentacije BiH

Post Postao/la edinjo-bih » 19 jan 2019, 14:44

Prosinečki: Moja BiH je moćna, idemo na Euro sa Italijom, a Džeko je više od igrača

Robert Prosinečki je za zagrebačke Sportske novosti dao prvi intervju nakon operacije debelog crijeva koju je imao krajem novembra.

Kafić BBS na Kajzerici, odlična atmosfera već od ranog jutra. Teme košarkaško-rukometne. S jedne strane rukometna legenda Božidar Jović, s druge bivši košarkaš Cibone i Bosne Zdravko Radulović, a između njih Robert Prosinečki.

“Dobro sam, nisam još u formi, moram se paziti, lagano šetati i odmarati, ali najgore je iza mene. Hvala doktorima Šabanoviću i Muhoviću, predivnim sestrama i kompletnom bolničkom osoblju u Kliničkom centru Univerziteta u Sarajevu”, započeo je Prosinečki razgovor.

Kvalifikacionu grupu za Evropsko prvenstvo vidi kao tešku.

“Teška je to grupa, teža nego što bi čovjek rekao na prvi pogled. Svi znamo ko je Italija i koliko će biti motivirana da se vrati na veliku scenu. Grci su nezgodni do krajnjih granica. Finska je također dobra reprezentacija koja u dobrom danu može nauditi i najjačim u Evropi. Lihtenštajn i Armenija su ipak nivo ispod…”

“Znamo svi gdje živimo i zašto me je Bosna dovela za selektora. Grupa je teška to potpisujem, ali naravno da s velikim optimizmom čekam 23. mart i našu prvu utakmicu s Armenijom, Bosna ima sve što treba da izbori Evropsko prvenstvo, od kvaliteta do atmosfere. Tu ubrajam sve. Istina je da takvu atmosferu nismo imali kada sam preuzeo reprezentaciju jer je dio navijača i medija tražio domaćeg izbornika i to je stvar koju ću uvijek respektirati.”

Smatra kako su Zmajevi postali stvarno dobra ekipa.

“Mi smo dobra reprezentacija, stvarno dobra. Džeko i Pjanić nikako nisu sami, oni su najbolji i naši ključni igrači, ali oko njih je puno odličnih igrača. Kroz ligu nacija smo spoznali da možemo pobjeđivati u serijama i to u jako važnim i teškim utakmicama. Dočekala me smjena generacija jer više nije bilo Spahića, Misimovića, Ibiševića, Lulića… Trebalo je uvesti neke nove igrače, mlađe, pomalo nesigurne jer nije samo Hrvatska nezgodna kad je vrednovanje igrača u pitanju, Bosna je jako slična…”.

Ponovio je da Asmir Begović nije otpisan.

“Da jedno odmah razjasnim. Begović nije otpisan, kao što niko nije otpisan, toga kod mene nema. Begović nije mogao doći na prve dvije utakmice zbog povrede i porodičnih problema. Šehić je bio među našim najboljim igračima. Begović je bio pozvan i za utakmicu sa Austrijom, ali se opet povrijedio. Neko će reći da to sve s njegove strane nije bilo slučajno, ali to mene previše i ne zanima. Imam Šehića u kojeg imam neizmjerno povjerenje, a s druge strane Begovića kojeg svako malo nema”.

Komentarisao je i status Izeta Hajrovića.

“Hajrović je jesenas odigrao jako dobro, ali mnogi zaboravljaju da dugo nije bio na sceni. Logično je da zato nije bio u mojim prvim planovima, ali ako nastavi igrati tako dobro, svakako da će zaslužiti poziv. Imali smo odlične rezultate i odličnu atmosferu u svlačionici, a Edin Višća je igrao jako dobro na toj poziciji.”

Prosinečki nije sklon da tek tako mijenja igrače u svlačionici.

“Veoma mi je bitan kult reprezentacije. Igrači moraju znati da će poštenim i profesionalnim pristupom uvijek imati moju najveću moguću podršku. Zbog toga će se teško ispati iz ekipe, a to znači da će biti teško upasti u nju. Tako će biti dok nema anomalija, a nema ih jer svi imamo isti cilj. Na proljeće ćemo biti jači za Kolašinca i on će nam biti veliko pojačanje.”

Edin Džeko je vođa reprezentacije. U to nema dileme ni odlični stručnjak.

“Džeko je naš vođa u punom smislu te riječi, postigao je 55 golova za reprezentaciju, na svakoj utakmici daje sve od sebe i nema toga šta neće napraviti kako bi ekipa došla do uspjeha. Super je osoba, veliki pozitivac, a sjajan karakter, baš onaj pobjednički. Silno je motivisan da nas odvede na EURO. Gledala je Bosna kako Hrvatska slavi, znaju Džeko i saigrači više od svih kako bi slavili da odu na EURO, da pokažu da Bosna ima moćnu reprezentaciju…”

Smatra da je Amer Gojak napravio veliki iskorak.

“Gojak je jesenas napravio veliki iskorak, nametnuo se kao važan igrač, a s obzirom na njegovu mladost to je velika stvar. Gojak je uglavnom igrao za U21 selekciju BiH. Svakako nam može donijeti kvalitet više, bit će zanimljivo vidjeti na proljeće koliko će još otići naprijed”.

Slično mišljenje ima i Luki Menalu.

“Menalo je veliki talenat i siguran sam da će i on u Dinamu doći na svoje. Nisam ga zvao jer se nije uspio nametnuti. Stjepan Lončar je odličan u rijeci i on je svakako među igračima koji Bosni i Hercegovini mogu pridonijeti igrača u budućnosti. Ima u Bosni talenata i ne bi smjelo biti straha za nasljednike Džeke i Pjanića.”

Prosinečki se osvrnuo i na situaciju u Real Madridu.

“Ne mogu da vjerujem da Perez nije doveo nikakvu zamjenu za Cristiana Ronalda, čovjek je zabijao 50 golova po sezonei. Hazard i Mbappe bi to mogli nadoknaditi. Ne znam do kad će navijači tolerisati ovakav Real, a kada oni polude onda je svima nezgodno.”

Prosinečki je istakao da ne zna kada će u Sarajevu jer treba mirovati te ima sasvim dovoljno vremena do prvog okupljanja reprezentacije.

sportske

Avatar
Rokoko87
Postovi: 14670
Pridružen/a: 17 mar 2016, 20:04
Kontakt:

Re: Robert Prosinečki - selektor fudbalske reprezentacije BiH

Post Postao/la Rokoko87 » 19 jan 2019, 14:49

Elegantno :kafa'


Ponovio je da Asmir Begović nije otpisan.

“Da jedno odmah razjasnim. Begović nije otpisan, kao što niko nije otpisan, toga kod mene nema. Begović nije mogao doći na prve dvije utakmice zbog povrede i porodičnih problema. Šehić je bio među našim najboljim igračima. Begović je bio pozvan i za utakmicu sa Austrijom, ali se opet povrijedio. Neko će reći da to sve s njegove strane nije bilo slučajno, ali to mene previše i ne zanima. Imam Šehića u kojeg imam neizmjerno povjerenje, a s druge strane Begovića kojeg svako malo nema”.
31.08.'19. - FK Željezničar-fk sarajevo 5:2

Premijer Liga BiH - ★★★★★★
Kup BiH - ★★★★★★
Superkup BiH - ★★★
Prvenstvo Narodne republike BiH - ★
Liga Jugoslavije - ★
Kup UEFA: četvrtfinale 1971/1972,
polufinale 1984/1985.

Emir_BIH
Postovi: 433
Pridružen/a: 03 jun 2011, 14:05
Lokacija: Komsija.
Kontakt:

Re: Robert Prosinečki - selektor fudbalske reprezentacije BiH

Post Postao/la Emir_BIH » 25 jan 2019, 00:08

Begovic

Civic Sunjic Zukanovic Kolasinac

Besic Saric

Visca Pjanic Duljevic

Dzeko
Lepa Brena - Mani zemlju koja Bosnu nema.

Avatar
Penaltiky
Postovi: 15051
Pridružen/a: 14 maj 2017, 17:04
Kontakt:

Re: Robert Prosinečki - selektor fudbalske reprezentacije BiH

Post Postao/la Penaltiky » 25 jan 2019, 00:35

Emir_BIH je napisao/la:Begovic

Civic Sunjic Zukanovic Kolasinac

Besic Saric

Visca Pjanic Duljevic

Dzeko
Đe Vranješ aka. kapiten momčiluko?
Šit bi loš, a sudžuk žilav...

Avatar
DaVinci
Postovi: 2846
Pridružen/a: 18 jun 2017, 20:32
Kontakt:

Re: Robert Prosinečki - selektor fudbalske reprezentacije BiH

Post Postao/la DaVinci » 25 jan 2019, 02:37

Rokoko87 je napisao/la:Elegantno :kafa'


Ponovio je da Asmir Begović nije otpisan.

“Da jedno odmah razjasnim. Begović nije otpisan, kao što niko nije otpisan, toga kod mene nema. Begović nije mogao doći na prve dvije utakmice zbog povrede i porodičnih problema. Šehić je bio među našim najboljim igračima. Begović je bio pozvan i za utakmicu sa Austrijom, ali se opet povrijedio. Neko će reći da to sve s njegove strane nije bilo slučajno, ali to mene previše i ne zanima. Imam Šehića u kojeg imam neizmjerno povjerenje, a s druge strane Begovića kojeg svako malo nema”.
Robi sve rek'o ... dok je Seha zdrav i prav, Bega jal' klupa jal' ostanak u klubu ... a kad ga pozelimo vidjet' na golu repke Robi ce nas proslijedit' ka klipovima na JuTjubu ... :kafa:
"Mi smo pogana sredina, j@bo ja nama svima mamu u usta! Odgovorno tvrdim da smo najgori i ako se barem malo ne promijenimo, nikada nam neće biti bolje." by fks74

Avatar
muhamedhulk
Postovi: 8091
Pridružen/a: 15 sep 2012, 18:04
Kontakt:

Re: Robert Prosinečki - selektor fudbalske reprezentacije BiH

Post Postao/la muhamedhulk » 25 jan 2019, 08:06

uvidio je i trener u klubu da je boruc od 39 godina u boljoj formi od begovica...sta reci dalje?
NEMA NAZAD!
FC Bayern Rekordmeister!
Sarajevo šampion!
Dallas Cowboys!

Safet Sušić - najbolji igrač u historiji Sarajeva i BiH, najbolji selektor u historiji reprezentacije BiH!

Avatar
Drape
Postovi: 10417
Pridružen/a: 20 feb 2018, 12:07
Kontakt:

Re: Robert Prosinečki - selektor fudbalske reprezentacije BiH

Post Postao/la Drape » 30 jan 2019, 08:31

Mora i na treću operaciju.

babino
Postovi: 7197
Pridružen/a: 21 apr 2016, 14:09
Kontakt:

Re: Robert Prosinečki - selektor fudbalske reprezentacije BiH

Post Postao/la babino » 30 jan 2019, 08:52

Drape je napisao/la:Mora i na treću operaciju.
svasta.
sinoc citam kako prica da je dobar i jedva ceka mart.
sad je onda vec upitno hoce li nas moci i voditi u martu.

Avatar
COYS
Postovi: 7138
Pridružen/a: 10 nov 2015, 23:56
Lokacija: Interstellar space
Kontakt:

Re: Robert Prosinečki - selektor fudbalske reprezentacije BiH

Post Postao/la COYS » 30 jan 2019, 15:30

Zajebano je kada 'eksplodira' slijepo crijevo.

DrFilgud
Postovi: 7830
Pridružen/a: 17 apr 2017, 13:18
Kontakt:

Re: Robert Prosinečki - selektor fudbalske reprezentacije BiH

Post Postao/la DrFilgud » 31 jan 2019, 08:08

Razumijem Robijevu filozofiju , da se u reprezentaciju tesko upada i tesko ispada,
ali sta s igracima koji skoro nikako ne igraju?
Taj pristup je ok, dok su rezultati dobri, s prvim porazom ce se logicno postaviti pitanje o nekim igracima.
Duljevic, Kodro, Nastic, pa i Bajic i Milosevic vec dugo nemaju minutazu za reprezentacije. Naravno, u skladu s ekipama u kojima igraju.
Mislim da je puno sigurniji i provjereniji pristup, da u reprezentaciji budu igraci koji su, vise manje, standardni.

Avatar
Moggi
Postovi: 4691
Pridružen/a: 01 mar 2010, 22:23
Lokacija: Site Admin
Kontakt:

Re: Robert Prosinečki - selektor fudbalske reprezentacije BiH

Post Postao/la Moggi » 31 jan 2019, 17:38

strasan napad imamo: roma, ath bilbao, red bull salzburg, basaksehir :kafa:
Zarathustra

Avatar
Osim13
Postovi: 43672
Pridružen/a: 01 apr 2017, 23:06
Kontakt:

Re: Robert Prosinečki - selektor fudbalske reprezentacije BiH

Post Postao/la Osim13 » 31 jan 2019, 18:32

Moggi je napisao/la:strasan napad imamo: roma, ath bilbao, red bull salzburg, basaksehir :kafa:
Mudro si izostavio Drezden, sve te Dajnamose treba nabit
MERCEDES - MISTRIJA - MIA SAN MIA

Avatar
JavierBosnia
Postovi: 6426
Pridružen/a: 12 jul 2015, 14:18
Lokacija: Sarajevo
Kontakt:

Re: Robert Prosinečki - selektor fudbalske reprezentacije BiH

Post Postao/la JavierBosnia » 31 jan 2019, 22:33

DrFilgud je napisao/la:Razumijem Robijevu filozofiju , da se u reprezentaciju tesko upada i tesko ispada,
ali sta s igracima koji skoro nikako ne igraju?
Taj pristup je ok, dok su rezultati dobri, s prvim porazom ce se logicno postaviti pitanje o nekim igracima.
Duljevic, Kodro, Nastic, pa i Bajic i Milosevic vec dugo nemaju minutazu za reprezentacije. Naravno, u skladu s ekipama u kojima igraju.
Mislim da je puno sigurniji i provjereniji pristup, da u reprezentaciji budu igraci koji su, vise manje, standardni.
Duljevic je standardno nase krilo vec godinu dana, od odlaska Lulica je popunio to mjesto i dodao bih samo Hajrovica za rotaciju i konkurenciju tu umjesto Milosevica
Kodro je pozivan i mislim da ako ne pocne igrati u Bilbau da ce uskoro otpasti a priliku ce dobiti Demirovic/Prevljak, ista je situacija sa Bajicem samo sto mu Robi dosta vise vjeruje i trenutno je on drugi naš napadač
Nastić je svima poznato bio tu jer je Seo povrijedjen citave godine haman, a mladi Civic se nije odmah bas snasao. Mislim da Nastic otpada dolaskom Kolasinca sto bi bilo logicno, ali mislim da ce sva trojica dobiti poziv
EDIN DŽEKO! <3 EDIN DŽEKO! <3 EDIN DŽEKO! <3

Avatar
KrajisnikBosnjak
Postovi: 3564
Pridružen/a: 28 okt 2016, 19:59
Kontakt:

Re: Robert Prosinečki - selektor fudbalske reprezentacije BiH

Post Postao/la KrajisnikBosnjak » 01 feb 2019, 14:46

Bajiću Robi vjeruje, ali zašto? Šta je taj Bajić ikad, ali ikad za reprezentaciju uradio? Čovjek bitan ko i ja, tj. nebitan.
⚜ Simpatizer reprezentacija BiH i FK Sarajevo 🔴⚪

Odgovori

Natrag na “Fudbalska reprezentacija BiH”

Online

Trenutno korisnika/ca: GG3 i 48 gostiju.